JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
JUGGLER
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Martin7 napísal:
St 30 12, 2020 11:22 pm
Pekný výsledok Juggler :palec_hore:
Dík. Menil by som z tebou posledných 5 rokov :lol:

P.S. Pripomínaš mi mňa, keď som začínal. Nádherná, ničím nepoškvrnená logická analýza a za ňou hviezdne výsledky...

Aj u teba , aj u mňa keď sa pridružilo sebavedomie a začali špekulácie, už to potom začalo stagnovať.

Preto všetkým začinajúcim aktívnym investorom odporúčam začať tak, ako si začal ty... hľadať akcie s veľkým potenciálom, veriť svojej analýze a investovať vo fáze, keď akcia ešte nie je v pozornosti más. AMD, NIO, INSG..to sú také príklady z nášho fóra. :D

Držím palce Martin.

:beer:
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

JUGGLER

1 x ES short po 3882 ( PT 3702 )
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

Martin7
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 12:49 pm

Príspevok od používateľa Martin7 »

Juggler, budeš ten šort držať na víkend? Cez darkpool bol v závere kúpený veľký blok TQQQ - 1.550.000 shares. Niekto veľký predpokladá, že v pondelok bude predpredaj trhov vyššie.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett

JUGGLER

Budem držať. Vravia, že bude další stimul čoskoro. V pondelok je preto možný gap hore. Ale potom už čakám pokles. V priebehu februára.
Treba to brať z rezervou...v shortoch som celkovo neúspešný a trh som posledný mesiac málo sledoval.

JUGGLER

SBTC long 2000 ks po 1,6180 USD (close cena dnešného dňa na švajčiarskej burze )

- SBTC je inverzné ETF na Bitcoin short. Teda ked BTC bude klesať, táto akcia bude rásť. Je to svetový unikát - prvé inverzné ETF na BTC :)
- Postrach všetkých shorterov je, že keď trejd ide proti, hrozí nelimitovaná strata. Pretože každá akcia môže rásť donekonečna.
- Výhoda inverzných etfs je, že máte limitovanú stratu. Môžete stratiť len toľko, čo ste investovali.
- čiže momentálne som investoval 3236 USD...keby sa akcia prepadla na nulu tak môžem stratiť len toľko.
- nie je to však celkom tak, lebo aj pri nekonečnom raste BTC by toto ETF prešlo reverzným splitom. To relatívne znamená ,,nekonečný pokles,,.
- nekonečný pokles by však pre mňa bol vtedy, keby som dokladal do investície a BTC by nekonečne rástol
- nekonečný pokles si môžete pozrieť na pákových ETFs na volatilitu: napr. UVXY ( tam to spôsobuje contango a náklady futures )
- takže kým je v tom 3236 USD netrápim sa..môžem stratiť len toľko...pričom pri páde BTC bude toto ETF rásť o cca rovnaké % ako BTC klesne.
- píšu, že toto ETF sa hodí hlavne na daytrading a že jeho cenu na konci dňa upravujú. Je všeobecne známy problém, že pri dlhšom držaní sa cena môže odchýliť. Preto som prepočítal zhruba cenu od začiatku roka: BTC urobil nejakých +74%...ja by som stratil cca -56%
- tento trejd je simulovaný. Zatiaľ live netrejdím, ale do toho trejdu sa mienim pridať neskoršie.
- Cieľom shortu nie je dokupovať do straty. Mojím cieľom je budovať short v rozmedzí ceny BTC 50 000 až 100 000.
- momentálne za ideálny timing pokladám nastavenie short BTC po 99 000...No je to len moja vízia...samozrejme, nikto nevie čo bude.

- nekonečný pokles UVXY..to písmenko ,,S,, označuje split..obyčajne 1:5...takže ked sa blíži k nule ( ako práve SBTC )tak split 1:10 pri SBTC by zmenil cenu 1,5 USD na 15 USD. Pri UVXY ktoré začalo pri normálnej cene je vplyvom nekonečného poklesu počiatočná cena v miliónoch USD.
Prílohy
UVXY infinity.JPG

JUGGLER

JUGGLER napísal:
Pi 05 02, 2021 7:19 pm
1 x ES short po 3882( PT 3702 )
Posúvam PT na 3802
Užívam si krásne počasie na prázdninové výlety.
Nech je to nastavené na samoodstrel.
Prílohy
vyhlad na tatry.JPG

JUGGLER

JUGGLER napísal:
Ut 23 02, 2021 12:27 pm
Posúvam PT na 3802
Minimum bolo dva a pol boda nad... :roll: Lebo som chcel okrúhlych +80 :lol:
Prílohy
ES prelet nad PT.JPG

Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"