JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Martin7 napísal:
St 30 12, 2020 11:22 pm
Pekný výsledok Juggler :palec_hore:
Dík. Menil by som z tebou posledných 5 rokov :lol:

P.S. Pripomínaš mi mňa, keď som začínal. Nádherná, ničím nepoškvrnená logická analýza a za ňou hviezdne výsledky...

Aj u teba , aj u mňa keď sa pridružilo sebavedomie a začali špekulácie, už to potom začalo stagnovať.

Preto všetkým začinajúcim aktívnym investorom odporúčam začať tak, ako si začal ty... hľadať akcie s veľkým potenciálom, veriť svojej analýze a investovať vo fáze, keď akcia ešte nie je v pozornosti más. AMD, NIO, INSG..to sú také príklady z nášho fóra. :D

Držím palce Martin.

:beer:
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

1 x ES short po 3882 ( PT 3702 )
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

Martin7
Platinum Member ***
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 12:49 pm

Príspevok od používateľa Martin7 »

Juggler, budeš ten šort držať na víkend? Cez darkpool bol v závere kúpený veľký blok TQQQ - 1.550.000 shares. Niekto veľký predpokladá, že v pondelok bude predpredaj trhov vyššie.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Nerobím reklamu, ale často sa ma pýtate: brokera mám FIO, umožňuje nakupovanie ETF-iek aj pákových.

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

Budem držať. Vravia, že bude další stimul čoskoro. V pondelok je preto možný gap hore. Ale potom už čakám pokles. V priebehu februára.
Treba to brať z rezervou...v shortoch som celkovo neúspešný a trh som posledný mesiac málo sledoval.

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

SBTC long 2000 ks po 1,6180 USD (close cena dnešného dňa na švajčiarskej burze )

- SBTC je inverzné ETF na Bitcoin short. Teda ked BTC bude klesať, táto akcia bude rásť. Je to svetový unikát - prvé inverzné ETF na BTC :)
- Postrach všetkých shorterov je, že keď trejd ide proti, hrozí nelimitovaná strata. Pretože každá akcia môže rásť donekonečna.
- Výhoda inverzných etfs je, že máte limitovanú stratu. Môžete stratiť len toľko, čo ste investovali.
- čiže momentálne som investoval 3236 USD...keby sa akcia prepadla na nulu tak môžem stratiť len toľko.
- nie je to však celkom tak, lebo aj pri nekonečnom raste BTC by toto ETF prešlo reverzným splitom. To relatívne znamená ,,nekonečný pokles,,.
- nekonečný pokles by však pre mňa bol vtedy, keby som dokladal do investície a BTC by nekonečne rástol
- nekonečný pokles si môžete pozrieť na pákových ETFs na volatilitu: napr. UVXY ( tam to spôsobuje contango a náklady futures )
- takže kým je v tom 3236 USD netrápim sa..môžem stratiť len toľko...pričom pri páde BTC bude toto ETF rásť o cca rovnaké % ako BTC klesne.
- píšu, že toto ETF sa hodí hlavne na daytrading a že jeho cenu na konci dňa upravujú. Je všeobecne známy problém, že pri dlhšom držaní sa cena môže odchýliť. Preto som prepočítal zhruba cenu od začiatku roka: BTC urobil nejakých +74%...ja by som stratil cca -56%
- tento trejd je simulovaný. Zatiaľ live netrejdím, ale do toho trejdu sa mienim pridať neskoršie.
- Cieľom shortu nie je dokupovať do straty. Mojím cieľom je budovať short v rozmedzí ceny BTC 50 000 až 100 000.
- momentálne za ideálny timing pokladám nastavenie short BTC po 99 000...No je to len moja vízia...samozrejme, nikto nevie čo bude.

- nekonečný pokles UVXY..to písmenko ,,S,, označuje split..obyčajne 1:5...takže ked sa blíži k nule ( ako práve SBTC )tak split 1:10 pri SBTC by zmenil cenu 1,5 USD na 15 USD. Pri UVXY ktoré začalo pri normálnej cene je vplyvom nekonečného poklesu počiatočná cena v miliónoch USD.
Prílohy
UVXY infinity.JPG

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

JUGGLER napísal:
Pi 05 02, 2021 7:19 pm
1 x ES short po 3882( PT 3702 )
Posúvam PT na 3802
Užívam si krásne počasie na prázdninové výlety.
Nech je to nastavené na samoodstrel.
Prílohy
vyhlad na tatry.JPG

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

JUGGLER napísal:
Ut 23 02, 2021 12:27 pm
Posúvam PT na 3802
Minimum bolo dva a pol boda nad... :roll: Lebo som chcel okrúhlych +80 :lol:
Prílohy
ES prelet nad PT.JPG

Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
Guru Member ****
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 2:57 pm
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa osamely chodec »

:) hned to napravili a posunuli tesne pod tvoj PT.
Cena plynu može len stúpať. Jun 2009, December 2011.
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.

Jari
Dátum registrácie: St 28 01, 2015 7:01 pm

Príspevok od používateľa Jari »

V IB bolo minimum 3801.5, takze moze byt vysmiaty :wink:

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

JUGGLER napísal:
Pi 05 02, 2021 7:19 pm
1 x ES short po 3882
ES short cover na PT 3802 ( +4000 USD )

- vyzerá to tak, že aj pôvodný PT bude zasiahnutý...pre istotu by som ho zvýšil na 3707
zaujímavé ako američanom narastajú úspory, ale nemíňajú. A to ich čaká ešte jeden stimulus. Čistý socík...

Personal income, bolstered by government social benefits, soared 10.0% m/m in January. Personal spending increased 2.4% m/m (Briefing.com consensus +2.3%). The PCE Price Index and Core PCE Price Index, which excludes food and energy, were both up 0.3%. That left yr/yr price changes at 1.5% (from 1.3% in December) and 1.5% (from 1.4% in December), respectively.

The key takeaway from the report is twofold:
(1) it shows aggregate inflation pressures were still tame in January and
(2) the report exposes the potential for a major pickup in spending by way of a personal savings rate that stands at 20.5% as a percentage of disposable personal income (and that's before the next round of stimulus checks get sent out)!
Prílohy
ES cover.JPG

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

INSG long 1000 ks po 9,50 ...PT 11,95

osamely chodec
Guru Member ****
Kontaktovať používateľa:

vcelku padajuci noz, mas aj sl?

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

Mne sa vidí, že supporty začínajú fungovať. :wink: Ale dajme si nejaké pekné číslo: SL 7,77
Prílohy
INSG SL pre pokoj duše.JPG

osamely chodec
Guru Member ****
Kontaktovať používateľa:

ok dik za info, hej pod 8,0 sa to moze zosypat, ale ta osmicka by to mohla podrzat ...

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

JUGGLER napísal:
Št 04 03, 2021 6:43 pm
INSG long 1000 ks po 9,50 ...PT 11,95

INSG out 10,47 ( +970 USD )

duro
Dátum registrácie: Po 28 05, 2012 3:48 pm

Príspevok od používateľa duro »

ahoj, mozem sa spytat k akcii CALX?

nieco som vtedy kupil, vdaka za tip :-) ...len neviem co s nou teraz dalej...ci predat alebo este drzat...lebo urobila uz okolo 100% odvtedy, co je dost za par mesiacov...ale zas predavat sa mi ju este nechce, kvoli danovemu testu.
JUGGLER napísal:
St 21 10, 2020 6:26 pm
ALL: ked chcete dobrú akciu do pozorovania na dlhší čas, tak včera som trejdoval softvérovú CALX.
Zvyšuje zisky a tržby jedna radosť...s každým zverejnením sú zisky vyššie o 50%. Ja trejdím len momentum, ale ked už spomíname brejkouty, tak táto zlepšuje fundamenty tak, že tie brejkouty sú podložené ziskom (jednak zvyšeným súčasným ziskom, ale aj zvýšenými vyhliadkami, teda budúcim ziskom ).

Veľa akcií robí teraz fake brejkouty. Mali horšie zverejnenia vďaka covidu... preto análi znížili odhady ziskov a zrazu prišiel dobrý kvartál ktorý kompenzoval zlý kvartál ( zmrazené objednávky z jari sa obnovili v lete ). To je prípad retailovej TCS.

CALX treba preštudovať, ale je to iné kafé ako TCS, lebo ide o soft. Ak sa nejaký soft stane populárny a robí expanziu, taká akcia môže mať dlhodobý rastový potenciál...úplne iný ako retailová firma, ktorá robí bežný spotrebný tovar.

P.WS. Len tak odhadom bez analýzy: dobrý vstup by mal byť na úrovni predchádzajúcej rezistencie cca 22,50. Čiže ak konsoliduje tak ako minule, tak táto rezistencia, ktorá je teraz klúčovým supportom by mal byť dobrý vstup.

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

duro napísal:
Po 15 03, 2021 5:20 pm
ahoj, mozem sa spytat k akcii CALX?

nieco som vtedy kupil, vdaka za tip :-) ...len neviem co s nou teraz dalej...ci predat alebo este drzat...lebo urobila uz okolo 100% odvtedy, co je dost za par mesiacov...ale zas predavat sa mi ju este nechce, kvoli danovemu testu.
Ahoj. Som rád, že tento tip vyšiel, ale úprimne povedané: sám neviem ako by som to hral. Ja vyberám zisky predčasne - to je moja diagnóza...len straty dokážem statočne držať. :lol:

Psychologicky správne je to presne naopak: mal by si to statočne držať, dať tej akcii šancu a podľa nejakých pravidiel vybrať zisk, alebo posúvať SL.

Možno ti poradia ľudia ako martin7, Tilbur, osamelý chodec...oni majú portfólia. Ja ti môžem napísať len pár poznámok.

V januári zverejnila dobre: Reports Q4 (Dec) earnings of $0.37 per share, excluding non-recurring items, $0.04 better than the S&P Capital IQ Consensus of $0.33.....Co issues upside guidance for Q1, sees EPS of $0.16-0.20, excluding non-recurring items, vs. $0.09 S&P Capital IQ Consensus; sees Q1 revs of $146-152 mln vs. $121.53 mln S&P Capital IQ Consensus.

Targety análov sú priemer 37, takže pri 47 je nadhodnotená. Toho roku koncom januára: Calix Networks (CALX) downgraded to Market Perform from Outperform at Northland Capital; tgt $30

Za tým prišla pozitívna správa: CALX Director bought 20,000 shares at $35.38 - $36.14 worth ~ $710K.

Začiatkom marca , pri cene nad 40 sa už objavili shorteri cez opcie:
On Wednesday, shares of Calix (NYSE:CALX) saw unusual options activity. After the option alert, the stock price moved down to $42.03.
Trade Type: PUT...Expiration Date: 2021-03-19...Strike Price: $40.00...Volume: 864...Open Interest: 2036

Tie opcie expirujú teraz v piatok, takže medveď zatial prehráva... a prehrávajú aj shorteri cez akcie ...na short je cca 3 mil. pri dennom volume cca 1 mil. Nové maximá skvízujú shorterov a s dobrými správami je tu šanca na new highs...all time highs...sky is the limit :)

Závisí od tvoje povahy...ak si kamenná tvár a dokážeš ísť podľa TA, tak jej môžeš dať šancu a posúvať SL...Nemám otvoreného brokera..ale podľa grafu v yahoo vidím min. týždeň gap hore od 44,23...tak ten sa možno pokúsi vyplniť. Čiže ja by som navrhoval držať a predať len ak by sa cena dostala pod 44...napr. SL 43,47. To je zhruba SL -9%..čo by mohlo byť OK.

Obrázok

duro

Super, dakujem Juggler velmi pekne este raz...je vidiet, ze Ta to bavi :-)

Rokosák
Guru Member ****
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm

Príspevok od používateľa Rokosák »

Juggler, poskytuje užitočné analýzy a zaujímavé osobné postrehy a fakty. Tiež ich rád čítam.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.

duro

Juggler pls mozem sa Ta spytat este k tej CALX?

Vyrazilo to na stopke, klesla uz celkom okolo 25%, tak ma steklia prsty ze by som ju znovu kupil, vcera uz isla trochu hore...zaujimal by ma na nu Tvoj nazor, urcite aj ostatnych :-)

dakujem

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

INSG 1000ks long po 9,26

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

duro napísal:
Pi 26 03, 2021 7:40 am
Juggler pls mozem sa Ta spytat este k tej CALX?

Vyrazilo to na stopke, klesla uz celkom okolo 25%, tak ma steklia prsty ze by som ju znovu kupil, vcera uz isla trochu hore...zaujimal by ma na nu Tvoj nazor, urcite aj ostatnych :-)

dakujem
Ahoj. Treba zistiť čo sa deje: BWS Financial initiated coverage of Calix with a rating of Sell and set a new price target of $13.00
Mal by byť k tomu report, ale nemôžem to teraz vyhladávať.

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

INSG out po 10 ( +740 USD )

mikr
Active Member
Dátum registrácie: Št 18 08, 2016 7:06 pm

Príspevok od používateľa mikr »

JUGGLER napísal:
St 31 03, 2021 7:59 pm
je důvod??
„Proč si ukládat peníze do banky, když několik bank můžete vlastnit.“
– Nathan Meyer Rothschild

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

N/A ...individuálny, bezdôvodný, intuitívny, vyber si..nemám relevantný dôvod.

Martin7
Platinum Member ***
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 12:49 pm

Príspevok od používateľa Martin7 »

Mikr: nie je dôvod, aby išla hore. V súčasnosti sú u nej fundamenty skôr aby stagnovala v tomto pásme (9-11). INSG už je vo fáze, kedy potrebuje nadšenie podložiť ziskami. Tie sa nedostavujú, výsledky boli slabé. Ak teraz pôjdu trhy hore (čo pravdepodobne pôjdu) má potenciál sa udržať v tomto pásme, maximálne vrchol niekde 12-14. Nevylúčil by som aj znova 8-čku. Ak by sa trhy nedržali, kľudne pád na 4. Konkurencií sa darí lepšie.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Nerobím reklamu, ale často sa ma pýtate: brokera mám FIO, umožňuje nakupovanie ETF-iek aj pákových.

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

VYHODNOTENIE k 31.3.2021

1. POZIČNÝ TRADER

Otvorené obchody:
SBTC long 2000 ks po 1,6180

Zatvorené obchody:
ES short cover na PT 3802 ( +4000 USD )
INSG out 10,47 ( +970 USD )

Zisk: +5710 USD
Poplatky: cca -30 USD

Spolu zisk: +5680 USD

Stav k 31.12.2020: 128 200 USD
Stav k 31.3.2021: 133 880 = +4,4%

Štatistika kvartála: 4 obchody : 3 ziskové, 1 otvorený

2. REAL TRADING

Menil som štruktúru celého tradingu a prešiel do EU. Broker v snahe vyhovieť regulácii EU vkuse zlyhával, preto sa všetko naťahovalo a neobchodoval som takmer celý kvartál. Spravil som len 2 obchody s prvým 5 ciferným vkladom. Plný kapitál broker pripísal na účet až 1 apríla, takmer po mesiaci !. V budúcom TWR vyhodnotení bude tento výnos nepodstatný, ale reportujem ho.

Real trading: +15,16%

Keďže som nemohol obchodovať, veľmi som nesledoval trhy. Zaujalo ma však, ako si US indexy žili svoj vlastný život. Zatiaľ čo technologický Nasdaq v druhej polovici kvartála klesal, konzervatívny Dow Jones sa šplhal hore. Vypredávali sa technologické akcie, ktoré v súvislosti s pandémiou zaznamenali boom a nakupovali sa blue chips, resp. value a cyklické akcie.

Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"