JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

PUT out po 0,99 ( -116 USD )
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

CALL out po 0,25 ( -190 USD )
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal: Ut 01 06, 2021 9:34 pm AMD long 500ks po 81,05
AMD out za nákup 81,05 ( 0 USD )

..nemám dôvod, len sa mi nepáči ako nevládze. Takisto AAPL a trh je na new all time high dnes..


REKAPITULÁCIA otvorených pozícii:
JUGGLER napísal: Po 26 04, 2021 3:40 pm LTCN short 100ks po 231
JUGGLER napísal: St 28 04, 2021 10:40 pm AAPL long 100ks po 138
JUGGLER napísal: Po 17 05, 2021 3:50 pm BCHG short 200ks po 29
JUGGLER napísal: Ut 18 05, 2021 3:34 pm BCHG short 100ks po 29,90
JUGGLER napísal: Po 07 06, 2021 10:14 pm COUP long 200 ks po 224
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal: Po 07 06, 2021 10:14 pm COUP long 200 ks po 224
COUP out po 227,70 ( +740 USD )

- vyzerá, že pôjde vyššie..je riadne zashortovaná.. ale chcem mať kľudný piatok a víkend.
- prežil som s ňou stres. Nebol to dobrý trejd.
- ťažko sa teraz trejdí. Trhy na all time high. Odhady análov sú naschvál podhodnotené a do dobrých zverejnení sa často vyberajú zisky.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

BCHG short 300ks po 16,02

- doložil som do zisku..dnes shortovatelná
- COUP ide po 232,60 :roll:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

AMD long 500ks po 81,15
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Pozri si uwmc na longterm. Zachvilu bude news o americkych hypo, budu pridany do russell 3000 indexu (25 jun) a etf ktoreho ho kopiruju a je tam velky short interest.
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Pozri si uwmc na longterm. Zachvilu bude news o americkych hypo, budu pridany do russell 3000 indexu (25 jun) a etf ktoreho ho kopiruju a je tam velky short interest.
Lex
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa Lex »

JUGGLER napísal: Pi 11 06, 2021 9:20 pm AMD long 500ks po 81,15
Čo ťa viedlo nakoniec k návratu? :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

DanteUnchained napísal: So 12 06, 2021 9:42 am Pozri si uwmc na longterm. Zachvilu bude news o americkych hypo, budu pridany do russell 3000 indexu (25 jun) a etf ktoreho ho kopiruju a je tam velky short interest.
Pozeral som včera ked si dal tip Radovi.
Je to 1 ročné ipo zhruba po 10, hypotekárne služby. Tento sektor musí mať dobré fundamenty aby šiel hore. Oveľa lepšie ako priemer SP500 a P/E menej ako 15. To má.

Ako každé ipo, pokles zo 14 je zrejme výber ziskov a predaj akcií po uplynutí lock-up periódy.
Takže timing pri 7 a pod 7 by bol fantastická príležitosť pri týchto fundamentoch.

Všimni si, že to sedí s targetmi análov, ktorí majú cca 10-10,50 . Priemer je však iba 9 USD.
UWM Holdings (UWMC) initiated with a Neutral at Goldman; tgt $10.50
UWM Holdings (UWMC) initiated with a Buy at Deutsche Bank; tgt $12
UWM Holdings (UWMC) initiated with an Outperform at Credit Suisse; tgt $10.50
UWM Holdings (UWMC) initiated with an Overweight at Barclays; tgt $10
UWM Holdings (UWMC) initiated with a Buy at Argus; tgt $10
UWM Holdings (UWMC) downgraded to Neutral from Outperform at Credit Suisse; tgt raised to $8.50 (jun 2021 )

Výborný risk/reward pri 7, ale teraz pri cene nad 10 už treba byť opatrný.

To potvrdzujú aj insideri, ktorí nakupovali pri lepších cenách:

marec: UWMC Director bought 60,000 shares at $7.97 worth ~ $480K
maj- jun: UWMC Director bought 50,000 shares at $8.99 - $9.28 worth ~ $460K.

Chalani s redditu si to všimli a začali naskakovať:

9 jún: UWMC (10.04 +9.67%): Jumped to three-month highs on heavy volume amid chatter around the stock on Reddit forums and other social media platforms. A director of co also this afternoon disclosed recent share purchase transactions for 50,000 shares valued at approx. $460K.

Namám číslo na short interest, ale short ratio je pomerne nízke: 2,2. To by malo znamenať, že pri tomto dennom objeme zavrú shorteri za 2,2 dňa (avg volume )...Ideálne na vyvolanie skvízu je 8-10. COUP ktorý sa v piatok dostal do klasického menšieho skvízu má 5,5.

Z psychologického hladiska treba hladať katalyzátory, čo správne vravíš, že može byt zaradenie do Russellu a iné news. No najväčším katalyzátorom môže byť ked chlapci z Redditu zaútočia. Z hladiska ceny nad 10 už odporúčam opatrnosť. Ináč dobrý tip a takto by sa malo postupovať pri špekuláciách.

Obrázok

LEX: som trejder. neviem to držať a len tak sa pozerať. ked vidím, že ide dolu mám trejderský reflex vyskočiť a nakúpiť pri supporte. A to som začal s AMD robiť. Využívam pattern nakúpiť pri day low ( to zvykne byť po otvorení..teraz sa presunulo na neskoršie ) a predať v preopen, alebo krátko po open. A často spravím niekolko daytrejdov len podla grafu...AMD je pekný technický stock. Dobre sa daytrejduje a pekne na ňom funguje TA.
Investori by si ma nemali všímať. Som diskrečný trejder, mám to v krvi a veľa u mňa zaváži krátkodobý úsudok ( stav trhov, v sektore, peers ). AMD teraz nevládze hore...konsoliduje...ale mal by sa pohnúť a zaútočiť na 90. Potom bude znova váhanie, či to prerazí, alebo znova koriguje. Ten pattern hlava a ramená je na korekciu od 90...fundamenty zasa na breakout 90-100. Uvidíme čo príde.

Obrázok
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Ja drzim od 8,4 usd, pozri aj maximum pain na opciach, tam to moze vyrast cez itm call option chain (gamma squeeze).
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

DanteUnchained napísal: So 12 06, 2021 12:54 pm Ja drzim od 8,4 usd, pozri aj maximum pain na opciach, tam to moze vyrast cez itm call option chain (gamma squeeze).
Vidíš. Keby si prišiel pri cene 8,4 USD a povedal, že si kúpil - mali by sme z toho všetci úžitok. Minule niekto odvrkol, že sa tu nechodí predvádzať a zverejňovať obchody. Ja vravím že práve toto je pridaná hodnota a cesta ako si vieme pomôcť , inšpirovať sa, učiť sa.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

to som o vas este nevedel, to bolo este v marci ci kedy :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

BCHG short 200ks po 16,62

- ďalšie doloženie do zisku
- je plne shortovateľná
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal: St 09 06, 2021 12:36 am Aj ja som sa inšpiroval a vymyslel novú stratégiu JRF - Juggi Reddit Frontrunner :?:
Už som urobil research a vybral akcie. Otestujem to naživo.
:beer:
JUGGLER napísal: St 09 06, 2021 11:05 pm Juggi Reddit Frontrunner:
princíp je v odhade, ktoré akcie sa budú páčiť reditákom na short squeeze. Beriem len také, čo sú heavy zashortované a vyklesané.
Nezaujíma ma naskakovanie do bežiaceho vlaku a ked naskočím, tak v early fáze, alebo po korekcii.

Akcie beriem cez opcie...snažím sa o ITM aby som zbytočne neplatil prémiu. Niektoré OTM ked sú lacné. Najčastejšia expirácia mi vychádza na budúci týždeň piatok. Diverzifikácia je vo forme portfólia. Čo vyskočí, to beriem profit a zapíšem. Uvidím, či to bude ziskové. Zatial som dnes vybral +200 na RIDE, ked som kupil a hned aj vyskočil.
Ono by to malo fungovať aj bez reddiťákov, pretože čím viac sa píše o skvízoch, tým viac dostávajú shorteri strach. Ked je akcia vyklesaná - shorteri sú už v zisku, takže majú strach o zisk. Vyberanie zisku = BUY... + nákup bottomfisherov na dne = BUY ( najoblúbenejšia stratégia ) a ked si to všimnú reddiťáci idúci po skvízoch malo by nastať momentum. Potrebujem rýchle pohyby, lebo čas pracuje proti opciám.

Nebudem to reportovať, lebo je to zložité. Väčšinu opcií kupujem cez čakajúce ordery a pomaly dokupujem. Tie prvé tickery, čo som vyskrínoval a dnes začal nakupovať vidno v scane (okrem AMD a GME of course ):

Dal som vtedy prílohu kde bol vybratý prvý zisk +216 USD RIDE.

Dnes HUYA - 63 USD...predal som opcie, ktorým padá prémium.
Teraz WOOF + 600 USD ..tam som predal 2 opcie po +100% a 50ks akcií

Zisťujem, že najlepšie je kombinovať akcie (môžem držať neobmedzene dlho ) a opcie ( s nízkym prémiom, ale čím skôr sa ich zbaviť )
OTM sú fajn...zdali sa mi lacné, ale ked sa akcia nehýbe tak za týždeň prémium odíde...po stovkách by sa toho nazbierali velké straty.

V 2016/17 ked som kupoval opcie na volatilitu a chytil som najmenej volatilné obdobie za posledných 30 rokov, tam som po malých sumách vykrvácal spolu desiatky tisíc. 100-200 USD je malá suma, ale ona sa týždeň po týždni, po mesiacoch nahromadí... Preto si dávam pozor a chcem volatilné akcie a pri opciách hlavne ITM s velmi nízkou prémiou.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ako som písal, tieto veci nebudem reportovať, ani zisky/straty nikde zaratávať, len sa podelím.

Akcie ktoré som vybral som medzitým rozšíril zoznam.
Kedže som sa rozhodol, že to nemusí byť len cez opcie, tak sú vhodné aj tie akcie, čo nemajú opcie.

Aby som vás trochu vybudil dávať tipy, tak ako sa snaží Dante odtrhnutý z reťaze - tu je môj celý zoznam:

UWMC: buy pri 9. tip od Danteho

Adepti na short squeeze :

AGC medzi 11-12, SI 36% short ratio 8,62
HUYA, čina, 15-16, SI 31% SR 8
WOOF SI 32%, pri 24-22.
GOEV okolo 10-8, SPAC , SI 30%
RIDE pri 10-8, SI 31% ...dnes neg. správa...potrebuje sa stabilizovať

INVZ pri 9-10, SI 29%, israel, lidar
WKHS SI 42% pri 15-10
API medzi 35-40, SI 36%
GEO pri 6
OTRK pri 30, SI 37%, health
KC pri 35, SI 33%
PUBM SI 46% , pri 30 cash
TLIS pri 10, SI 25%, ipo po 30..nema opcie
ROOT pri 10-8,


SI = Short Interest, podčiarknutá cena je najlepší risk/reward.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa jaja »

Velmi narychlo jsem ti je projel analýzou. Asi jsi to už dělal, ale mám víc zdrojů a stejně se teď nudím. Vím, na co hraješ a analýza není až tak podstatná, ale jako background se hodí. Obzvlášť až v něčem zůstaneš viset.

UWMC - obyčejná mortgage, nic extra, ani propadák. Extra momentum bych tam nečekal. Fakt jen nějaký psycho. Na druhou stranu tam není velký risk.
na AGC bacha, je to shell company, nekoukal jsem, co pod tím je, kašlal bych na ní.
HUYA je boží. Až na to, že to je Čína. Moc se mi líbí. I graf má super. Fundamenty se asi začnou otáčet, obor ok.
WOOF už jede na Redditu, tam analýza nemá smysl.
GOEV a RIDE asi půjdou do kopru.
INVZ je loterie. Vcelku se mi líbí, ale může dopadnout zle. Momentum má možná za sebou, potřebuje nakopnout.
WKHS bude ok, ale je to na dlouhý lokte. Dost možná se předtím dostane o dost níž.
API - Čína, super obor, nedokážu odhadnout.
GEO - REIT, takže za normálních okolností stabilní. Už tam jede meme. Trejdil jsem ji už vícekrát. Na současný ceně (6.83) ji můžeš zahrát, výrazně neproděláš i když strategie nedopadne. Líbí se mi skoro jak HUYA.
OTRK dtto WKHS, jen o trochu lepší.
KC - zas Čína, kapku neprůhledná a budeš pekelně trnout při earnings (kdy je na druhou stranu největší příležitost na squeeze).
PUBM je technicky divoká mladice, fundamentálně ale taková nijaká, obyčejná. Přes opce by zahrát šla, do akcií bych nelez.
TLIS asi fakt umře, vynechal bych ji.
u ROOT moc nevidím světlo na konci tunelu, ale katastroficky nevypadá, jen agonicky.

Nejlepší mi přijdou teda HUYA a GEO. Až tak, že mám chuť je taky zahrát (akcie). UWMC můžeš taky zkusit přímo přes akcie, třeba i motyka spustí. OTRK, WKHS a PUBM spíš na delší opce. AGC, TLIS, GOEV a RIDE bych nehrál. Zbytek na ruletu.
Hodně štěstí.
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

K tym tipom si mozes pridat

SKT - https://finance.yahoo.com/quote/SKT?p=SKT

Držím od 16,9 USD - 12% profit so far.
Paly
Active Member
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Št 21 03, 2019 1:30 pm
Bydlisko: Košice
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa Paly »

DanteUnchained napísal: Ut 15 06, 2021 9:01 am K tym tipom si mozes pridat
SKT - https://finance.yahoo.com/quote/SKT?p=SKT
Držím od 16,9 USD - 12% profit so far.
Tento tip tu dal Juggler ešte minulého roku pred krízou. Vtedy šla tuším niečo okolo 12. Za seba poviem že to bolo dobrý tip. :palec_hore: Vysedel som dobrý pád, pod 5 a minulého týždňa predal posledné akcie.. :beer:
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jaja napísal: Ut 15 06, 2021 12:28 am Velmi narychlo jsem ti je projel analýzou. Asi jsi to už dělal, ale mám víc zdrojů a stejně se teď nudím. Vím, na co hraješ a analýza není až tak podstatná, ale jako background se hodí. Obzvlášť až v něčem zůstaneš viset.

UWMC - obyčejná mortgage, nic extra, ani propadák. Extra momentum bych tam nečekal. Fakt jen nějaký psycho. Na druhou stranu tam není velký risk.
na AGC bacha, je to shell company, nekoukal jsem, co pod tím je, kašlal bych na ní.
HUYA je boží. Až na to, že to je Čína. Moc se mi líbí. I graf má super. Fundamenty se asi začnou otáčet, obor ok.
WOOF už jede na Redditu, tam analýza nemá smysl.
GOEV a RIDE asi půjdou do kopru.
INVZ je loterie. Vcelku se mi líbí, ale může dopadnout zle. Momentum má možná za sebou, potřebuje nakopnout.
WKHS bude ok, ale je to na dlouhý lokte. Dost možná se předtím dostane o dost níž.
API - Čína, super obor, nedokážu odhadnout.
GEO - REIT, takže za normálních okolností stabilní. Už tam jede meme. Trejdil jsem ji už vícekrát. Na současný ceně (6.83) ji můžeš zahrát, výrazně neproděláš i když strategie nedopadne. Líbí se mi skoro jak HUYA.
OTRK dtto WKHS, jen o trochu lepší.
KC - zas Čína, kapku neprůhledná a budeš pekelně trnout při earnings (kdy je na druhou stranu největší příležitost na squeeze).
PUBM je technicky divoká mladice, fundamentálně ale taková nijaká, obyčejná. Přes opce by zahrát šla, do akcií bych nelez.
TLIS asi fakt umře, vynechal bych ji.
u ROOT moc nevidím světlo na konci tunelu, ale katastroficky nevypadá, jen agonicky.

Nejlepší mi přijdou teda HUYA a GEO. Až tak, že mám chuť je taky zahrát (akcie). UWMC můžeš taky zkusit přímo přes akcie, třeba i motyka spustí. OTRK, WKHS a PUBM spíš na delší opce. AGC, TLIS, GOEV a RIDE bych nehrál. Zbytek na ruletu.
Hodně štěstí.
Dík.
teraz som predal GOEV +166 USD. Priskoro, lebo lezie ďalej hore.
A opcie..ITM +80 a OTM -79, takže 0

Aktuálne ešte mám AGC, INVZ a KC. Dalšie nekupujem kým neuvidím ako skončí zajtra FED a či v piatok na quadriple witch nebude lepšia príležitosť.

Zobral som za 200 USD putky na HYG s exp. v piatok. Nízke premium. Sú lacné.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

JUGGLER napísal: Ut 15 06, 2021 9:19 pm
Zobral som za 200 USD putky na HYG s exp. v piatok. Nízke premium. Sú lacné.
na akej strike price?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

strike 87 10ks a strike 87,50 5ks
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal: Pi 11 06, 2021 9:20 pm AMD long 500ks po 81,15

AMD out 80,31( -420 USD )


Využívam dobrú správu na vyskočenie pri menšej strate. AMD vykazuje slabosť ked sa nevie udržať nad 80.


AMD and Google Cloud today announced T2D, the first instance in the new family of Tau Virtual Machines (VMs) powered by 3rd Gen AMD EPYC processors.
The T2D instances, using the performance of 3rd Gen AMD EPYC processors, excels at workloads including web servers, containerized microservices, data logging-processing, large scale Java applications, and more. The 3rd Gen AMD EPYC processors allow Google Cloud customers to seamlessly integrate workloads with their existing x86 ecosystems
T2D instances will be available in Q3.


P.S. Vyskočil som skoro..AMD už ide po 81...ale u mňa, čo trejdujem denne som mal po včerajšom nákupe 1000ks a vyskakujem v drobnom zisku.
Prečkám ten quadriple witching friady a next week sa uvidí.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

predaj INVZ po 10,47 = +325 USD

včera som dokúpil..má teraz dosť konferencií a news ohladom partnerstva vývoja lidar

Takže mám už iba AGC a KC ...prvé kolo sa mi celkom pozdávalo. Zajtra to vyhodnotím ked expirujú opcie.


AMD 83,50 ( +4% ) to som sa riadne sekol :roll:
Ale pomáha mu aj Nasdaq ktorý je v rally +1,15% a SOXX +1,2%.
Zaujímavá situácia lebo financials, energy a materials sú -2%...

... ked som predával AMD všetko bolo v krvi...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

LTCN short 50ks 124,50

( spolu mám na short 150 KS po 195,50 )

- konečne je shortovateľná. A hned aj vidno tlak: dnes -10%.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ADBE short 50 ks po 566
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Danisk
Active Member
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Pi 29 01, 2021 6:26 pm

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa Danisk »

na tie shorty pouzivas pevne SL alebo mas nejaky mentalny?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mám hranicu mentálnej bolesti :)

Ked to ide proti mne a vidím dôvod, tak vyskočím trebárs hned, alebo podľa TA.
Ak nevidím dôvod, tak dám ruky vbok a tlačím to očami.

Spravil som si také ,,pravidlá muštárne,, že zasadne jednočlenná komisia a prejde pozíciu podľa pravidiel muštárne.
To mi bráni aspoň dokupovať do straty, alebo sa ukáže, že som na niečo zabudol a môj obchod predsa len nesplňa kritéria.

jedno z pravidiel muštárne:

Dôvod, že to ide opačne nevidíme ak sa tak rozhodol niektorý z väčších hráčov.

Potreboval by som to mentálne otočiť. Napríklad dnes ráno som otvoril platformu a AMD som mal v strate -500.
Keď vyskočilo do zisku, posúdil som správu ako nedostatočný katalyzátor na rast a mentálne som zastavil riziko poklesu.
AMD nakoniec dalo +6%...čo sa dlho nestalo. Ešte aj tie trhy ,,v krvi,, sa obrátili a rástli do nebies ( Nasdaq all time high ).

Správne bolo AMD podržať, alebo dať ruky vbok a dokúpiť ďalších 1000. Potom vypnúť PC. :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ADBE cover po 564 ( +100 USD )

- minimum bolo pod 557 hned po open, ale bol som greedy a nastavil 556
- nakoniec som rád, že som nezavrel BE ( mentálne som bol rozhodnutý ukončiť na 566 )
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Danisk
Active Member
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Pi 29 01, 2021 6:26 pm

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa Danisk »

Dik moc za odpoved!
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Juggi Reddit Frontrunner (JRF):

predalo sa mi KC: +59 USD

Už mi ostali iba opcie AGC a 100ks akcii HUYA (dnes som zobral po upgrade ) .
Opcie AGC dnes expirujú, čím by mi priradili 400 akcií ITM po 10 na ktorých mi bude svietiť falošný zisk..takže radšej ich predám bez prémia tesne pred expiráciou. Zaroveň zaúčtujem stratu na OTM akciách a urobím vyúčtovanie 1 kola JRF.

Cez víkend prejdem screener a v pondelok zahájim druhé kolo JRF (ak teda to 1 kolo skončilo pozitívne..zdá sa, že ano ).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tak HYG nevyšiel. Aspoň tie ITM opcie sa podarilo predať po 0,07

P.S. neviem či sa s tými repo dlhmi nepoplietlo, lebo som zachytil pred close správu:

The Fed's reverse repurchase operation saw a take-up of $747.12 bln, down slightly from $755.80 bln yesterday.


JRF ( Juggi Reddit Frontrunners ) kolo I:

Predal som expirujúce opcie AGC za 1,75 a kúpil s exp. Jul16 za rovnakú cenu 1,75.
Dobrý deal. Mám cez nich limitovanú stratu -15% a zadarmo páku 1:10.

AGC ITM teda +50 USD
AGC OTM expirujú bezcenné 10x 0,15 = -150 USD

Sumár 1 kola:

RIDE. +216
WOOF +600
HUYA -63
GOEV +166
INVZ +325
KC +59
AGC +50
AGC -150

Spolu +1203 USD


Odštartoval som druhe kolo prvými nákupmi a stav je takýto:

AGC 4 opcie ks strike 10, exp.jul16 po 1,75
HUYA 200ks po 16,83
WOOF 100 po 22,34
TLIS 200 po 9,90

Prikladám scan dnešných aktivít JRF a opatrný daytrejding AMD. Keď neviem AMD podržať, musím ho aspoň trejdiť.

P.S. Znova vidím, že nákup/predaj opcií AGC mám negatívne poplatky. Sranda. AGC zadarmo, opcie bez prémie... :)

Pekný víkend
Prílohy
JRF a AMD DT.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

JUGGLER napísal: Pi 18 06, 2021 10:57 pm Tak HYG nevyšiel. Aspoň tie ITM opcie sa podarilo predať po 0,07

P.S. neviem či sa s tými repo dlhmi nepoplietlo, lebo som zachytil pred close správu:
Kamarat, repo. Podla zisteni, a fed nejakej poslednej spravy.. nielen ze banky maju 0% urok voci fedu, ale fed plati uroky bankam a hf za to ze im vzal cash a dal bondy... No dolar bude total v riti po market crashi.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

DanteUnchained napísal: Pi 18 06, 2021 11:29 pm Kamarat, repo. Podla zisteni, a fed nejakej poslednej spravy.. nielen ze banky maju 0% urok voci fedu, ale fed plati uroky bankam a hf za to ze im vzal cash a dal bondy... No dolar bude total v riti po market crashi.
Práveže vykupuje bondy ...vezme bondy a dá cash. Okrem toho platí 0,15% za overnight úložky.

...the Federal Reserve will continue to increase its holdings of Treasury securities by at least $80 billion per month and of agency mortgage-backed securities by at least $40 billion per month until substantial further progress has been made toward the Committee's maximum employment and price stability goals.

Nemal by si čítať takých ako je Michael Burry. Treba ho brať s rezervou. Tá kríza 2008 bola ako veľká biela labuť...len slepci ju nevideli. Aj my sme ju videli a ja som mal vtedy +70%p.a + separátnych 25K na raste SP500 medzi 750 do 1000, hoci som vôbec nehral na pokles indexov.

Vtedy zarobil najviac Paulson a čo myslíš aký lúmen je...odvtedy bol jeho fond prevážne v stratách..nedokázal poraziť SP500. Ono to musíš brať tak, že každý event má loserov a winnerov. Vždy má niekto pravdu a vždy niekto zarobí. Len sa netreba prilepiť na jeho názory, lebo nabudúce to môže byť naopak. Ja napríklad často čítam ktoré akcie kupujú guruovia. A musí ich byť viac na 1 akciu aby som dal tomu význam. Pretože väčšina z nich nedokáže vybrať lepšie akcie ako je priemer SP500. Je to sranda, ale je to tak.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

JUGGLER napísal: Pi 18 06, 2021 11:55 pm Práveže vykupuje bondy ...vezme bondy a dá cash. Okrem toho platí 0,15% za overnight úložky.

...the Federal Reserve will continue to increase its holdings of Treasury securities by at least $80 billion per month and of agency mortgage-backed securities by at least $40 billion per month until substantial further progress has been made toward the Committee's maximum employment and price stability goals.

Nemal by si čítať takých ako je Michael Burry. Treba ho brať s rezervou. Tá kríza 2008 bola ako veľká biela labuť...len slepci ju nevideli. Aj my sme ju videli a ja som mal vtedy +70%p.a + separátnych 25K na raste SP500 medzi 750 do 1000, hoci som vôbec nehral na pokles indexov.

Vtedy zarobil najviac Paulson a čo myslíš aký lúmen je...odvtedy bol jeho fond prevážne v stratách..nedokázal poraziť SP500. Ono to musíš brať tak, že každý event má loserov a winnerov. Vždy má niekto pravdu a vždy niekto zarobí. Len sa netreba prilepiť na jeho názory, lebo nabudúce to môže byť naopak. Ja napríklad často čítam ktoré akcie kupujú guruovia. A musí ich byť viac na 1 akciu aby som dal tomu význam. Pretože väčšina z nich nedokáže vybrať lepšie akcie ako je priemer SP500. Je to sranda, ale je to tak.
Hej mas pravdu, cital som to opacne, myslel som ze DESK sa mysli subjekt a nie FED.

2008 bola podla mna hra na vysokych miestach. Burry/DFV ma v GME ma pravdu, graf GME neklame, idealny biznis na bankrot. Retail bez eshopu, ludia prisli o pracu, mensi konzum, kazdy riesi zakladne potreby a nie hry, konzoly a merchandise a potom nastal zvrat s ktorym nepocitali.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa Rado »

DanteUnchained napísal: So 19 06, 2021 11:29 am Hej mas pravdu, cital som to opacne, myslel som ze DESK sa mysli subjekt a nie FED.
Otázka je, čo všetko si čítal opačne. Pri opciách si písal, že kupujú put pritom malo zmysel ich vypisovať. Na druhej strane dávaš príspevky ako keby to boli isté, šokujúce pravdy, ktorých sa treba držať...

Ja sa držím pravidla, že nikto na burze nevie viac ako ja. Oveľa viac mi zarobilo dodržiavať a držať sa pravidiel ako to, že by som vedel viac ako vedia ostatní, ktorí sú so mnou na trhu.
Pozrel som si ďalšie video s Kenom Griffinom a hovorí v ňom, že jeho najlepší ľudia majú Win/Loss trochu nad 50:50.https://www.youtube.com/watch?v=bM2BZL54O6o Presne ako povedal, aj mňa tento rok drží to, že som to udržal cez obrat. Inak je to pomer na porazenie.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Rado napísal: So 19 06, 2021 4:04 pm Otázka je, čo všetko si čítal opačne. Pri opciách si písal, že kupujú put pritom malo zmysel ich vypisovať. Na druhej strane dávaš príspevky ako keby to boli isté, šokujúce pravdy, ktorých sa treba držať...

Ja sa držím pravidla, že nikto na burze nevie viac ako ja. Oveľa viac mi zarobilo dodržiavať a držať sa pravidiel ako to, že by som vedel viac ako vedia ostatní, ktorí sú so mnou na trhu.
Pozrel som si ďalšie video s Kenom Griffinom a hovorí v ňom, že jeho najlepší ľudia majú Win/Loss trochu nad 50:50.https://www.youtube.com/watch?v=bM2BZL54O6o Presne ako povedal, aj mňa tento rok drží to, že som to udržal cez obrat. Inak je to pomer na porazenie.
K tym opciam je nasledovna praktika - married put a a z toho vies spravit bonus - reverse conversion.

If a hedge-fund wants to short sell but no shares are available to borrow, or they're too expensive, the hedge-fund can go to their 'bone-fide' market maker friend and follow this simple 'married put' recipe:

Kód: Vybrať všetko

1 Buy puts from the market maker covering the number of desired shares.
2 Buy shares from the market maker at the same time. The 'bone-fide' market maker can sell the shares naked as he remains net neutral on the trade.
3 Make the 'bone-fide' market maker happy by paying a tasty premium for the puts.
4 Dump the bought shares on the market to suppress prices and remain net short on the puts!

For an extra spicy recipe that is harder to detect add the following step before step 4:
3b Sell way way out of the money call options equal to the bought shares that you never expect to be worth anything (800c calls anyone?) to the 'bone-fide' market maker for a small premium. The trade now looks like an innocent
K tomu rozhovoru, nevidel by som to tak tragicky :) ... pozri povedat moze cokolvek, oni maju svoj sedy biznis, prepieraju to vselijak, oficialne mozu vykazovat 50% winrate, a cistocne to moze byt pravda (vid priklad nizsie), ale dobieha im to iny segment biznisu zneuzivajuci diery v regulaciach. To mas ako herci ktori maju nabrat 12 kil za 4 mesiace do filmovej role.. v interview ti tiez nakecaju ako jedli len brokolicu z ryzou a nabrali 12kg cistej hmoty, kazdy kto cvici vie ze takto to nefunguje bez steroidov.

Je ine prist na trh a otvorit na FX 5 lotov ci na Stock kupit 500 akcii a obchodovat so stovkami milionov pred ocami. Poznal som chalana co tradoval pre nejaku megavelku banku v Dubai - vsetky sessiony na FX, ten chalan sa velmi nevyspal ak ho tlacil narocny obchod. Niekedy mal take objemy ze ked nam pisal do skupiny nam zostaval rozum stat, ake to malo dopady.

Raz mal kupit 2000 uncii (20 lot) zlata na FX z trhu a mal danu max. cenu ktoru je ochotny klient zaplatit . Ta bola o nejaký dolár nižšie ako market price a mal na to tyzden. Keby to tam praskol hned naraz, zdvihne cenu zlata o 3 dolare a je v strate a nema z toho tradu nic, este by dlzal banke. Jeho provizia bola nejaké % z rozdielu medzi požadovanou cenou a jeho nákupom.. Tak si musel tu cenu vytvorit ciastocne shortom, nechat tam iluziu ze zlato ma short-termbreakout dole a ked naturalne cena klesala ako breakout, zacal nakupovat a aj tak stale parcialne shortoval..cize stale dotvaral dotvaral iluziu ze je short-term breakout a teraz konsoliduje v rangi na novej cene. Nemohol nastartovat novy trend nadol - nemohol prerazit support, potreboval to mat bullish, musel sledovat v terminali (nieco ako bloomberg) aky dopad maju jeho ostavajuce loty - neviem ci mam este screenshot, ale on tam vedel zadat napr. 100 lots GOLD, a videl kam mu cena vyskoci aby to pokryl.
Pri takychto praktikach winrate siel dole pod 50%, ale "obetoval" realne mozno 20% z vacsieho profitu ako keby to spravil na jednoduchsie a zarobil menej a mal winrate 50%.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa Rado »

DanteUnchained napísal: So 19 06, 2021 9:41 pm K tym opciam je nasledovna praktika - married put a a z toho vies spravit bonus - reverse conversion.
Nevieš.
Married Put vytváraš, ak si na akciách long tak, že kúpiš put opciu.
Reverse conversion vytváraš, ak si na akciách short tak, že predáš put opciu a kúpiš call. (na rovnakom striku!)Tým z opcií vytvoríš rovnakú pozíciu ako je long na akcii. Profituješ z rozdielneho ocenenia ATM opcií. Je ti jedno, čo sa deje s podkladom lebo si short a z opcií si vytvoril long. Čo je vždy nula bez rozdielu, či cena akcie rastie alebo klesá.

DanteUnchained napísal: So 19 06, 2021 9:41 pm If a hedge-fund wants to short sell but no shares are available to borrow, or they're too expensive, the hedge-fund can go to their 'bone-fide' market maker friend and follow this simple 'married put' recipe:

Kód: Vybrať všetko

1 Buy puts from the market maker covering the number of desired shares.
2 Buy shares from the market maker at the same time. The 'bone-fide' market maker can sell the shares naked as he remains net neutral on the trade.
3 Make the 'bone-fide' market maker happy by paying a tasty premium for the puts.
4 Dump the bought shares on the market to suppress prices and remain net short on the puts!

For an extra spicy recipe that is harder to detect add the following step before step 4:
3b Sell way way out of the money call options equal to the bought shares that you never expect to be worth anything (800c calls anyone?) to the 'bone-fide' market maker for a small premium. The trade now looks like an innocent
Ak má niekto dosť peňazí a chce takto zložito tlačiť na cenu...neviem. Neviem ako sa správa táto pozícia po predaji akcií, ale samotný nákup akcií k tomu nákup put opcií a vypísanie call je collar. (Married put + covered call) Ten má však profit, ak cena akcií rastie a nie klesá. BEP je cena akcií - rozdiel medzi prémiami opcií. Max. strata začína na striku put opcie. Myslím, že sa dá škrabať pravou rukou po pravom líci a ľavou po tom ľavom. Netreba na všetko používať pravú ruku. Je to dosť nepraktické.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Rado napísal: Ne 20 06, 2021 12:37 am Nevieš.
Reverse conversion vytváraš, ak si na akciách short tak, že predáš put opciu a kúpiš call. (na rovnakom striku!)Tým z opcií vytvoríš rovnakú pozíciu ako je long na akcii. Profituješ z rozdielneho ocenenia ATM opcií. Je ti jedno, čo sa deje s podkladom lebo si short a z opcií si vytvoril long. Čo je vždy nula bez rozdielu, či cena akcie rastie alebo klesá.
Díky za vysvetlenie.
Rado napísal: Ne 20 06, 2021 12:37 am Ak má niekto dosť peňazí a chce takto zložito tlačiť na cenu...neviem. Neviem ako sa správa táto pozícia po predaji akcií, ale samotný nákup akcií k tomu nákup put opcií a vypísanie call je collar. (Married put + covered call) Ten má však profit, ak cena akcií rastie a nie klesá. BEP je cena akcií - rozdiel medzi prémiami opcií. Max. strata začína na striku put opcie. Myslím, že sa dá škrabať pravou rukou po pravom líci a ľavou po tom ľavom. Netreba na všetko používať pravú ruku. Je to dosť nepraktické.
K tomuto ti neviem povedat co tym sleduju, a pravdepodobne to musia robit len takto komplikovane - problem je ze na GME nie je dostatok akcii na pozicku - z od februara, vyshortovali vsetky maly objem sa tam toci kolom dokola. K tomu vyshortovali aj akcie aj cez ETF. A neviem to teraz dohladat (google pekne filtruje novinky akonahle zadas gamestop/gme :D) ale niektore investicne banky zakazali short poziciu na GME pre svojich klientov, ine zase navysili rapidne margin a musi to prejst schvalenim risk manazerom, ktory posudi ci si to mozes dovolit - automaticky ti short nedaju.. Tak ti co chcu cenu stlacat dole kupuju GME shares OTC a predavaju cez market, ked potrebuju viac nez je k dispozicii spravia trik vyssie.. Ked ti prava ruka nefunguje musis sa skrabat na nedostupnom mieste lavou..

https://iborrowdesk.com/report/GME
https://gme.crazyawesomecompany.com/
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pridal som niečo do shortu BCHG ale nehlásim. Zaujímavé je že LTCN a BCHG sú akože neshortovateľné...ani order sa nechytí, že broker hľadá akcie na short. Ale ked som klikol na bid tak mi to raz zobralo a dalších 100ks už ukazuje, že broker hľadá akcie na short.

Na týchto fondoch perfektne vidno ako sú manipulované. Shorteri sú odstavení, takže tí čo vlastnia akcie si môžu robiť čo chcú. Realita je taká, že potrebujú predať svoje akcie, ktoré sú už unlockované, alebo na ceste, k tomu však potrebujú držať + tlačiť cenu tak vysoko ako sa len dá.

Včera pred close LTCN - stará taktika. Nákupom jednej akcie dvihli close cenu cca o 10 USD. Dnes po open, každý nákup, ktorý dvihol cenu je 1 až 5 akcií, pričom predaj je väčšinou 100 akcií. BCHG sa podarilo dnes dvihnúť o 25%, pričom sa divím, že nachytajú k nákupom ešte dosť retailu.
Ľudia totiž radi nakupujú vtedy, ked vidia, že to ide hore.

Nuž, už sa to blíži. Príde na psa mráz. 200 tisíc akcií bude na LTCN unlockovaných do konca júna ( 1 týždeň ) a v júli 1,7 milióna. :roll:
Na BCHG viem o 750K unlockovaných v júni a nasledujúci kvartál to bude cez 15 miliónov.

Ked bude medzi manipulátormi konkurencia, každý si bude hľadieť svoje záujmy. Trpezlivosť ruže prináša. :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"