JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Peter222
Platinum Member ***
Príspevky: 665
Dátum registrácie: So 26 09, 2009 1:03 pm
Has thanked: 114 times
Been thanked: 124 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa Peter222 »

JUGGLER napísal: Pi 21 01, 2022 5:47 pm Ale podstata je, že idem stále na LONG, lebo výhoda je v tom, že zlato, dlhopisy aj indexy idú dlhodobo hore.
Možno to bude trocha off-topic v tomto vlákne, ktorý sa týka tvojho pozičného tradingu, ale táto veta, ktorú si použil ma zaujala - najmä tá časť o dlhopisoch. Čo ak sa po vyše 30 rokoch znižovania výnosov a bull marketu na dlhopisovom trhu začne zvyšovanie výnosov a dlhodobý bear market? Teraz ma nezaujímajú nejaké dôvody, prečo to je nepravdepodobné, atď, lebo rôznych dôvodov nájdeme habadej. Proste hypotéza, že sa začne long-term bear market na bondoch? Čo by si potom spravil s premisou, že "dlhopisy idú dlhodobo hore"? A neberme pls do úvahy nejaké protiinflačné dlhopisy ako náhradu - keď ich máš nakúpené asi vieš aký mechanizmus pri nich funguje a vieš aj to, že pri dlhodobom raste výnosov budú aj oni v strate (jedine, že by inflácia rástla dlhodobo ešte rýchlejšie ako výnosy, čo je v prípade rozvinutých trhov veľmi málo pravdepodobné - hovorím o dlhodobom scenári, nie o mesiacoch alebo roku - dvoch.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Neriešim. O dlhopisoch neviem nič. Kúpil som tie protinflačné a jediné čo som pozrel bol dlhodobý výnos a DD. Premisu že ,,idú dlhodobo hore,, opravujem na ,,majú dlhodobý výnos s nízkym rizikom straty,,. Aj zlato očistené o infláciu išlo 40 rokov dole , takže všetko má svoje riziko.
Jedno je isté: kapitál bez rizika na 100% znehodnotí inflácia a to krátkodobo, strednodobo i dlhodobo.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Pi 21 01, 2022 5:47 pm Človeka zamrzí, že v úsili reportovať čo najvernejšiu trejderskú realitu nakoniec vyzniem ako edukačne-súťažný šašo. Mňa totiž vôbec nezaujíma nejaké súťaženie. Hlásenie trejdov real-time ma dosť zaťažuje a odputáva od tradingu.
Díky za poklonu. :)
Urobil som to raz v kríze 2008/2009...kúpil 3 ES v priemere 750 a predal som po 1000. Keby som podržal čo len 1 kontrakt, hoci len aktívne, a hoci len polovicu času, ale s investičnou dlhodobou filozofiou : vtedy malo ES cenu 50 000, dnes má cenu 225 000... nejaké % by to každý rok pridalo.
Som rád, že po rokoch začínaš využívať dlhodobý investing popri tradingu. Len neviem posúdiť, či to nepreháňaš s pákou, nakoľko nepoznám celkový money management týchto trejdov. Lebo paka 3 sa mi zdá veľa na zodpovedný investing.
Niekoľkokrát v minulosti som ti ten trejd pripomínal a písal som ti, že ho bolo treba dlhodobo podržať a zarobil by si na ňom viac, ako na tradingu. A odpísal si mi, že ťa nezaujímjú kecy typu "čo by bolo, keby bolo". Tak som to nechal tak.

Ale ani pri tom trejde som nepoznal tvoj MM, či si šiel na páku alebo nie. Tri kontrakty mali vtedy nominálnu hodnotu 120 000USD. Mal si šťastie a začal si nakupovať po dne v marci 2009, niekde na úrovni okolo 800 a trh už išiel len hore. tak si dokupoval do zisku. Nemal som šajnu, čo by si robil, ak by išiel trh dole a dokupoval by si do straty bez pevného SL. Písal si, že si si na tento trejd vyčlenil peniaze, ale nikto nevedel koľko. Teraz viem, keď si kedysi zverejnil graf zhodnotenia od roku 2009 do tuším 2016, že si išiel vtedy na páku voči sume, ktorú si tam vtedy zverejnil. Ale vtedy si mi napísal, že si zverejnil len jeden zo svojich viacerých účtov. Tak zas nepoznám money management toho trejdu.

Keďže si zverejnil absolútne hodnoty toho účtu, samozrejme už nemôžeš zverejniť svoj money management voči disponibilným úsporám, lebo by si nám odhalil veľkosť svojho disponibilného majetku Viem, že si absolútnu sumu odhalil prvýkrat omylom, ale stalo sa.

Preto tu máme tie fiktívne účty so sumou 100 000USD. Tam môže človek predviesť aj svoj MM a nikto netuší aký ma skutočný majetok. Stačí k tomu účtu napísať, či je to suma o ktorú môžem prísť alebo nie. Tak ja mam účet Jogov gambling(20% majetku v nominálnej hodnote, ale SL nastavené zhruba tak, že prídem max o 3-4% majetku), o ktorý môžem prísť a účet JSDF, na ktorom nemôžem prísť o pôvodnú istinu 100 000€, lebo to sú úspory na môj dôchodok. Keďže mne stačí bežný dôchodok, nepotrebujem už tu sumu navyšovať(iba o infláciu), tak som začal z neho vyberať predčasný sôchodok.
Lenže v reáli u mňa sa Gambling a JSDF prelínajú, a mam aj iné dlhodobé stratégie, tak reálne to tu tiež nemôžem reportovať. Niektoré obchody robí AOS, keď nie som pri počítači, tak to neviem hlásiť. Ročne mam aj 300 trejdov ...

Preto sa na edukačno-súťažné účty pozerám ináč ako ty.
nakoniec vyzniem ako edukačne-súťažný šašo
lebo dovoľujú riešiť aj money management, čo je možno najdôležitejšia časť investovania a tradingu.

Teraz maš páku 3, trh ide ostro proti tebe, nechce sa mi teraz počítať, akú maš otvorenú stratu. Ale v minulosti si veľké straty zatváral niekde na úrovni 30% účtu, čo pri páke 3 znamená 10% pokles. Čo budeš robiť, ak sa teraz zopakuje 20% bezkorekčný pokles ako v marci 2020? Riskneš 60% drawdown? Tak obchodoval xZajíc, ale nie s celými úsporami(aspoň si myslím), Lebo to nikdy nenapísal, pretože by tých jeho 40%p.a. nevyzeralo tak bombasticky. Písal však, že od roku 2009 ma zhodnotenie vrátane iných stratégii 80% p.a. a to už znie riadne bombasticky...
Ale jeho foloweri možno do toho naliali aj celé úspory...neviem, MM voči celým úsporam sa málokomu chce zaoberať.
Živo si pamätám, ako si ma v 2016 roku drbal, keď som priznal, že zhodnotenia do roku 2016 som počítal len voči časti úspor tj. prvému brokerskému účtu. Dokonca si naznačoval, či vôbec reálne obchodujem na burze, aj keď stále hlásim real-time trady...
Ja som dovtedy obchodoval len časť úspor a celé úspory som sa odvážil dať do trhu až v 2016 roku po ohlásení QE v Eurozóne. A zarobil som tak, že by som tu musel napísať zhodnotenie cez 100% voči pôvodnému účtu, čo sa mi zdalo zavadzajúce, ak by som nepriznal, že celé úspory ležali na termňaku ako záloha, ak by sa mi nejaká pozícia na brokerskom účte vymkla spod kontroly a bolo ju potrebné nariediť a vysedieť. Lebo ano, brokerský účet mal vtedy voči celkovým úsporam veľkosť asi takú, ako ma teraz gambling účet voči úsporam. Ale vtedy som na ňom negambloval, ale zodpovedne tradingoval. A dva či 3x som gambling účet po krachu musel nadotovať a vysedieť. Takže asi tak...

Tu je vlákno, ktore popisuje ten hore spomínaný trejd z 2009 roku viewtopic.php?f=48&t=1613&p=20454&hilit=juggler#p20454

Už vtedy to medzi nami "iskrilo", ak som sa opýtal na MM voči disponibilným úsporam. Pozerám, že za tých 13 rokov sa veľa nezmenilo. :beer:
JUGGLER napísal: Pi 03 07, 2009 12:18 pm Povedal som, že budem reportovať jednotlivé obchody.
Čo to má spoločné s mojím účtom?
Na účte mám otvorené 2 obchody: SPX a UNG.
Ostatné zdroje na účte čakajú na ďalšie príležitosti.
Otvorené obchody budem vyhodnocovať a s nimi udávať aj money manažment. Nič iné.
Fyzické stopky zatial nemám. Ide o investície, ktoré budem riadiť podľa situácie.
To, že mám mentálnu stopku na SPX 789 neznamená, že to tam nechám ísť za každú cenu. Keď situáciu na trhu vyhodnotím ako nepriaznivú, alebo zhoršujúcu, kľudne vystúpim skôr, alebo to obrátim do shortu.
Sám ešte neviem čo urobím. Nie som investor, ale trejder.
Ale nie som ani amatér, čo musí mať dopredu stanovený set-up, lebo by ináč nevedel, čo robiť.
Investing je pre mňa nová hra - nový pokus.
Bol by som nerád keby ma tu ktokolvek buzeroval s kadejakými prepočtami, čo by bolo, keby bolo to, alebo hento.
Zatial som v zisku, mám voľné zdroje na ďalšie investície a všetko ostatné budem riešiť za chodu.
Nie som sráč, čo otvára obchod na plnú páku a plný účet, takže podstatný je pre mňa absolútny zisk/strata a nie kedy by som mal zbankrotovať.
Keď mi to nepôjde tak zavriem krám.
Keď pôjde, tak budem mať krajší dôchodok.
Opakujem, že investovanie mi je v podstate ukradnuté.
Je to nuda, limitovaná potencia - nedá sa to absolútne porovnávať so ziskami v tradingu.
V tradingu urobím +10% na investíciu bárskedy za jeden deň.
V investingu je to beh na dlhú trať.

P.S. nebudem online tri dni.
Pre tuto historiu sa mi páči toto fórum. Škoda, že Ladisové fórum zpred roku 2008 zaniklo, tam len bolo zaujímavé sledovať, ako investori do bánk reagovalo na krízu...situácia podobná internetovým akciam 2000 a možno terajšej.. :roll:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal: So 22 01, 2022 1:19 am Teraz maš páku 3, trh ide ostro proti tebe, nechce sa mi teraz počítať, akú maš otvorenú stratu.Ale v minulosti si veľké straty zatváral niekde na úrovni 30% účtu, čo pri páke 3 znamená 10% pokles. Čo budeš robiť, ak sa teraz zopakuje 20% bezkorekčný pokles ako v marci 2020? Riskneš 60% drawdown?
Ano mám. Aj tu, aj u seba. Kde je tvoja bystrosť, ked som ti napísal, že väčšinu pozícii mám otvorenú u seba v rovnakom objeme. QS mám dokonca 1000 ks, tu mám 600. Mám u seba NQ 1,2..tu 1. O niečo menej mám russellu, lebo som časť zisku vybral. Nemôžem všetko hlásiť tu. Nerobme z toho vedu. Už to nebudem opakovať, radšej potom nebudem hlásiť nič.

Netráp si hlavu nad disponibilným majetkom a úsporami. To pokladám za vŕtanie sa ľudom v súkromí. Vŕtaj sa v príspevkoch z 2009, či som povedal to, či ono. Je zábavné čítať ako som vtedy pohŕdal investingom. No nedivím sa, ked som občas zarobil +10% za 1 deň. Mimo prvých pár rokov, trejdil som vždy 6 ciferný kapitál. Nie úspory, prosím. Kapitál. Z toho kapitálu som vyberal zisk na živobytie a zbytok boli úspory. Úspory z tradingu. Všetky úspory som vrazil do nehnuteľnosti. Dnes som písal o jajovi . Zhodnotil 4 ciferný kapitál ( kludne ho nazvi úspory ) na 7 ciferný. Z pár tisíc urobil milióny. Nikdy viac však žiadny kapitál do tradingu nedal, len z neho bral. Ja som podobný prípad, len som to nedotiahol tak vysoko. Nemal som kuráž ísť na plný margin, ked sa darilo.

Si spokojný?

Možno ti pomôže, ked si vypočítaš v akej strate som teraz pri tej páke. Mám zlé časy. Prežívam stres a strach. Trápim sa.
Prežívam tú svinskú trejderskú bolesť. Myslím na to celý deň. Najhoršie je ráno, ked sa zobudím a uvedomím si v akom som DD hneď v úvode roka.
Prvé čo robím: bežím k mobilu a pozriem stav futures. Vydýchnem si, ked nevidím gap dole...

Si spokojný?

Chceš ešte rozoberať niečo? V tom 2009 píšeš, že som mal šťastie, že som začal nakupovať po dne pri 800 a trh už šiel len hore.
Ja si pametám, že som kúpil prvý kontrakt a trh šiel dole. Ten druhý som mal nastavený nižšie, ale nedošlo to tam, tak druhý a tretí som kupoval, ked trh šiel hore. Ale v tých časoch sme nevedeli, či sa trh už odrazil od dna...stále to bolo rovnaké riziko. Nepametám sa už kolko som zarobil...myslím, že 500 bodov = 25 000. Alebo 750? Mal som viac účtov, to som dal tuším na osobitný. Ono mi to je teraz jedno aké boli detaily, kolko som zarobil, ako som zmýšlal...mám to ako-tak v pameti len preto, že som to bral investorsky ( risknúť a podržať, lebo trh pôjde hore ). Ja sa ináč nepozerám do minulosti, nechcem sa vypravdovať a neznášam, ked sa ľudia starajú do môjho súkromia. Takisto Jogo je mi úplne jedno, čo robíš ty..kolko disponibilných úspor do toho dávaš, či riskuješ 5%, alebo 20%. Ja žijem tak, že každý trejd, každý deň sa môže zvrtnúť do nepríjemných strát a pritom 99% trejdov vôbec nejdem na margin.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: So 22 01, 2022 10:39 pm Možno ti pomôže, ked si vypočítaš v akej strate som teraz pri tej páke. Mám zlé časy. Prežívam stres a strach. Trápim sa.
Prežívam tú svinskú trejderskú bolesť. Myslím na to celý deň. Najhoršie je ráno, ked sa zobudím a uvedomím si v akom som DD hneď v úvode roka.
Prvé čo robím: bežím k mobilu a pozriem stav futures. Vydýchnem si, ked nevidím gap dole...
Od tohto stresu som ťa chcel uchrániť, tak som sa ti tu snažil robiť "risk managera"... bolo to z tvojej strany zle pochopené...good luck. :?

p.s: Kvôli takýmto zážitkom s tebou som sa snažil ti občas pripomínať, že niekedy v money managemente chybuješ, ak ideš na páku:

viewtopic.php?f=48&t=1424&p=56664&hilit ... pam#p56664
JUGGLER napísal: Po 26 03, 2012 9:26 pm Je to zlé Jogo. Velmi zlé.
Na UVXY som už v 45% strate a mám trojnásobnú pozíciu- takže 3 x -45%.
Potápam sa. Máte tu priamy prenos s Titanicu.

Dnes som bol rozhodnutý všetko zavrieť.
Ostalo mi však UVXY.
Od preopen bolo nelikvidné a príliš nízko. Po Bernankeho reči sa zosypalo. Potom som sa zaťal, že už to nepredám, lebo index VIX začal stúpať až ku +1% a futures sa držali na -5%. Teraz už klesá aj index VIX (-1,5%), futures sú -7% a UVXY -16,9%.
Som zlomený. Nechávam to všetko ešte dozajtra a keď to neotvorí v strachu, tak zavriem a dám si pauzu.

P.S. Teraz som si všimol, že som neohlásil predaj TZA:

TZA out 16,99 ( - 7,7% )
Ale už nebudem...drž sa.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa iceberg8 »

JUGGLER, netrap sa, su to len peniaze/zetony :)
Odoslané z počítača
FxWhale
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Ne 23 01, 2022 12:29 pm
Been thanked: 1 time

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa FxWhale »

iceberg8 napísal: Ne 23 01, 2022 3:20 pm JUGGLER, netrap sa, su to len peniaze/zetony :)
Ale nezaskodilo by pri najblizsej suckers rally trochu zredukovat pocet zetonov v hre.
"Failing to plan is Planning to fail"
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa Tilbur »

Cauko, ja ti nechem pridavat ani velmi radit, lebo neviem, co by bolo najlepsie spravit. Tvoje P&L sledujem pri tomto obchode a aj pri tom s futkami na Nasdaq. Uz tam si mal vysoky drawdown a upzornil Ta na to chodec, ze to moze vystrelit silno proti tebe. Mame za sebou silny pokles a trh je prepredany. Ale ak sa ukaze, ze ide vojna na Ukrajine, tak mozeme gapnut dole aj cez -100 na ESku.

Ja pozorujem, ze vela akcii rastovych sa za posledny rok prepadlo niekedy viac ako o 50%. Zapisujem si vyvoj ceny, ked mi skonci obchod a tie prepady su dost velke. Myslim si, ze bublina sa vytvorila hlavne na indexoch a ETFkach SPY a QQQ. IWM ukazuje cca dobre, tak ako sa hybe trh. Ale IWM prerazilo low.

Vsetci idu do pasivneho drzania a vacsina kupuje index bud Nasdaq alebo SP500. Ja ked pocujem, ze je teraz spravny cas na investovanie, lebo inflacia ti pozerie hodnotu penazi, tak sa mi jezia chlpy. Prave preto mam pripravenu hotovost a budem cakat. Nie na velke prepady, ale az na nasledny rast trhov. Cize si myslim, ze korekcia moze byt dost hlboka. Vzdy si hoovril, ze preprad trhov musi mat nejaku podstatnu pricinu. Teraz ich mas hned niekolko. Vysoka infalcia, rast urokovych sadzieb, geopoliticke riziko.

A navyse vsetci su zaivestovani, lebo inflacia znehodnocuje peniaze a jedine, co vynasa su akcie...

Nechcem byt moc pesimisticky, mozno to zle vidim. Hadam sa podari tento obchod nejako uhrat s primeranou stratou.
Drzim palce.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa iceberg8 »

HM, a preco by nejaka vojna na nejakej Ukrajine-Ruskom uzemi vyvolala prepad prevazne USA trhov?
Ved Apple aj Amazon budu mat rovnake predaje, ci nie ?
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tilbur napísal: Ne 23 01, 2022 8:17 pm Cize si myslim, ze korekcia moze byt dost hlboka. Vzdy si hovoril, ze preprad trhov musi mat nejaku podstatnu pricinu. Teraz ich mas hned niekolko. Vysoka infalcia, rast urokovych sadzieb, geopoliticke riziko.
Áno. Ale prvé dve nie sú akútne. Inflácia je z disrupcií a či pretrvá sa ukáže až v druhom polroku. Sadzby do 0,75% v prvom polroku hádam nie sú takým strašidlom. To geopolitické riziko som vďačný jajovi, že upozornil, lebo pozerám tri TV správy, ale naše zhovadilé média len opakujú, že rusi sa zhromaždujú na hranici a nič viac. Keby som vedel, že amíci kalkulujú z modelom Afganistanu a že americká delegácia senátorov bola v Kyjeve, skrátka že budú v USA odsúhlasovať niečo veľké ( vojna, peniaze ) ináč by som na to pozeral. Zvažoval som hedžing, ale neurobil som ho..teraz niečo urobím.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

iceberg8 napísal: Ne 23 01, 2022 8:48 pm HM, a preco by nejaka vojna na nejakej Ukrajine-Ruskom uzemi vyvolala prepad prevazne USA trhov?
Ved Apple aj Amazon budu mat rovnake predaje, ci nie ?
Vojna s Ukrajinou nie. Ale obsadenie Ukrajiny, alebo vojna dvoch jadrových velmoci, lebo USA to už vzali do rúk...to by otriaslo trhmi. Znamenalo by to prinajmenšom ekonomickú krízu v EU a to súvisí aj s americkými firmami.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal: Ne 23 01, 2022 6:11 am Od tohto stresu som ťa chcel uchrániť, tak som sa ti tu snažil robiť "risk managera"... bolo to z tvojej strany zle pochopené...good luck. :?
Kvôli takýmto zážitkom s tebou som sa snažil ti občas pripomínať, že niekedy v money managemente chybuješ, ak ideš na páku:
Ale už nebudem...drž sa.
Ďakujem že už nebudeš. Ten zážitok vyzerá ako armagedon, tak som pozrel ako som skončil rok 2012: celkovo +44% (z kapitálom 150K)
Tie pákové ETFs na volatilitu, čo som vtedy trejdoval, vieš čo bola pre mňa najväčšia pomoc? Ked Tilbur zistil, že v mojej strate pri etf, ktoré som longoval a ktoré padalo , že hrozí zrútenie, lebo je silne odklonené od NAV. Okamžite som vyskočil a ono sa potom zrútilo. To bola pomoc.
Nie že ked je Tango v bolesti, lebo mu vyhodilo 7 trejdov naraz, tak ho pôjdem dráždiť smajlíkom, že ja som to predpovedal. Ja s ním spolucítim a nebudem ho kritizovať, poučovať, ani vyzvedať o kolko ,,úspor,, práve prišiel.

Je mi jasné, že ako trejder chybujem. Ale to je taká múdrosť cucaná z prstu. My trejderi musíme ísť do väčšieho rizika , keď chceme viac zarobiť.
Keď ty v simulácii Jogov gambling, keď zarobíš, tak si hladkáš ego..och aký som dobrý..kolko zisku by som mal, keby som takto obchodoval.
Ale potom, ked všetko ide dole, tak si hladkáš ego: och ako dobre, že som opatrný a riskujem iba 20% svojích disponibilných úspor :wink:

Na záver ťa prosím, ber všetko z nadhľadom, neurážaj sa. Ja ťa mám ako diskutéra rád, máme mnoho spoločných názorov. Ale vieš, že som otvorený a teraz v strese. Ked si sporo-investor, tak trejderom môžeš pomôcť jedine analýzou a novými informáciami, nie hraním sa na risk manažéra.

Ja pri NQ 14450 nepotrebujem analýzu mojej páky, pretože som rátal s pádom k 15 000, 14 500 aj k 14 000. Počítal som však s tým ako s najhorším scénarom. A ten sa naplnil. Preto jediná pomoc pre mňa teraz je, aby som posúdil trejd z hladiska dalšieho rizika, a to správne pripomenul i pomenoval jaja. Vdaka debate o rusoch a novým info sa teraz zariadim tak, že buď znížim páku, alebo sa zahedžujem.

:beer:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa jogo »

Opisuješ ma, ako škodoradostného človeka, :? tak na svoju obranu krátko zareagujem.
JUGGLER napísal: Ne 23 01, 2022 10:20 pm Tie pákové ETFs na volatilitu, čo som vtedy trejdoval, vieš čo bola pre mňa najväčšia pomoc? Ked Tilbur zistil, že v mojej strate pri etf, ktoré som longoval a ktoré padalo , že hrozí zrútenie, lebo je silne odklonené od NAV. Okamžite som vyskočil a ono sa potom zrútilo. To bola pomoc.
Upozornil som ťa na veľkú páku 20.januára ráno v dvoch príspevkoch, ešte pred prierazom suportu, mal si čas zareagovať, lebo trh šiel najpv hore. Nezareagoval si, ja za to nemôžem.
Nie že ked je Tango v bolesti, lebo mu vyhodilo 7 trejdov naraz, tak ho pôjdem dráždiť smajlíkom, že ja som to predpovedal. Ja s ním spolucítim a nebudem ho kritizovať, poučovať, ani vyzvedať o kolko ,,úspor,, práve prišiel.
Tango ma ukážkové riadenie rizika, tam to boli bežne vyrazené SL ako súčasť tradingu. Stratil 20% a predtým vyhral 100%, myslím, že tam nebola žiadná bolesť. A s ním som sa o úsporach nikdy nebavil, netuším, ake veľké pozície otvára.
Tanga a ostatných kryptárov som pred prierazom suportu upozornil, že FED je centrálna banka Bitcoinu, Myslel som to tak, že zvýšenie úrokov oslabí Bitcoin. Ako som to mal napísať, aby ti to nevyznievalo, že sa nad nich povyšujem, alebo čo tym chceš povedať? Nechápem...
Keď ty v simulácii Jogov gambling zarobíš, tak si hladkáš ego..och aký som dobrý..kolko zisku by som mal, keby som takto obchodoval.
Ale potom, ked všetko ide dole, tak si hladkáš ego: och ako dobre, že som opatrný a riskujem iba 20% svojích disponibilných úspor :wink:
Stále upozorňujem, že ten učet skončí krachom a urobil som ho hlavne kvôli tomu, aby som ukázal, ako jednoducho sa dá s veľkým rizikom robiť veľké zhodnotenia, kým to nekrachne. Lebo niektorí tu majú nereálne predstavy, koľko sa da tradingom bez rizika krachu zarobiť.
Na záver ťa prosím, ber všetko z nadhľadom, neurážaj sa. Ja ťa mám ako diskutéra rád, máme mnoho spoločných názorov. Ale vieš, že som otvorený a teraz v strese. Ked si sporo-investor, tak trejderom môžeš pomôcť jedine analýzou a novými informáciami, nie hraním sa na risk manažéra.

Ja pri NQ 14450 nepotrebujem analýzu mojej páky, pretože som rátal s pádom k 15 000, 14 500 aj k 14 000. Počítal som však s tým ako s najhorším scénarom. A ten sa naplnil. Preto jediná pomoc pre mňa teraz je, aby som posúdil trejd z hladiska dalšieho rizika, a to správne pripomenul i pomenoval jaja. Vdaka debate o rusoch a novým info sa teraz zariadim tak, že buď znížim páku, alebo sa zahedžujem.

:beer:
Beriem to tak, že si v strese a preto reaguješ tak, ako reaguješ. A vieš, že aj ja som typ, "čo na srdci, to na jazyku". A potom to medzi nami niekedy zaiskrí. Ale ja sa našťastie dlho neviem hnevať, len sa viem nahnevať... :wink:
Jedna myšlienka na záver: Ak by trhy padali kvôli konfliktu na Ukrajine, tak by mala viac padať Európa a ta nepadá, podľa mňa je to rumor pred FEDOM...ale môžem sa mýliť. Ja tu dnes čakám na polnoc, lebo som v piatok zaspal a nenastavil som SL na jednej strategii mimo gamblingu.
Na záver,na odľahčenie, si pripime radiotechnickým prípitkom:
Anóda - ťuknú sa pivové poháre na hornom okraji
Katóda- ťuknú sa pivové poháre na dolnom okraji
Mriežka- ťuknú sa pivové poháre v strede
Anténa-dvihnu sa poháre hore
Uzemnenie-ťukne sa pohármi o stôl
Spotrebič-Vypije sa pivo :beer:

p.s: Bol som v podobnej situácii ako ty teraz 3x. V prepade trhu, ako dlhodobý investor bez SL, som stratil zisk za predošlý rok o veľkosti ročného príjmu. Pozíciu som na BE uzavrel a začal ju hneď budovať odznova. Možno je to cesta pre teba...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa iceberg8 »

JUGGLER napísal: Ne 23 01, 2022 9:36 pm Vojna s Ukrajinou nie. Ale obsadenie Ukrajiny, alebo vojna dvoch jadrových velmoci, lebo USA to už vzali do rúk...to by otriaslo trhmi. Znamenalo by to prinajmenšom ekonomickú krízu v EU a to súvisí aj s americkými firmami.
HM, a myslis, ze sa na tom da zarobit? Ak by bola vojna, akakolvek, no samozrejme okrem "totalnej", tak stale bude musiet byt nieco v kurze, nie? Napr kovy, zbrane, ropa ?

Boeing ($BA, 120B) +1% 1Y, -1% YTD
Lockhead Martin ($LMT, 102B) +8% 1Y, +4.75% YTD
Raytheon ($RTX, 130B) +31% 1Y, +-0% YTD
General Dynamics ($GD, 57B) +35% 1Y, +-0% YTD
Northrop Grumman ($NOC, 63B) +33% 1Y, +3.4% YTD
L3Harris Technologies ($LHX, 43B) +19% 1Y +4.3% YTD
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

NQ long 14280
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

NQ out 14350 ( +1400 USD )
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

NQ long 14380

- tak ešte raz.. ,,double down or nothing,,
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal: Ut 25 01, 2022 8:58 pm - tak ešte raz.. ,,double down or nothing,,
tak ,,nothing,,: NQ out -1400 USD

- u seba som aspoň niečo uhral...zvyčajne sa nevzdám viac ako polovice zisku. Ale sem-tam treba zagemblovať.

- trhy idú ďalej dole. Pritom všetky zverejnenia boli dobre: teraz bol MSFT, JNJ, COF, TXN,CNI...v preopen takisto.
- MSFT sa prekonal, ale je dole 3 až 5%..ešte bude guide na cc...zatial iba v jednej položke neg..azure rast 48%..zvyčajne vraj 50%
- ale inštitúcie už teraz kričia: vynikajúco - kupujeme tento pokles

Len 2 negatíva som zachytil dnes:
1. GE bol slabší
2. NVDA je -10% po nejakom reporte, že sú indície, že neakviruje ARM

Nvidia je dôležitá, 2/3 minuločného rastu NQ potiahlo 5 akcií. Nvdia bola jednou z nich
ale zase toto nie je nejaká slabosť, ktorá by súvisela s ekonomickými výsledkami sektoru...

- držím všetko, lebo na vysvetlenie tohto výpredaja a jeho vyriešenie bude závisieť zrejme len na FEDe zajtra.
- neuveriteľné ako sa trh bojí tých rates
- ja si myslím , že zajtra to FED ukludní
- prežil som 2 najhoršie zosuvy trhu, ale všetky mali nejakú príčinu.
- toto vyzerá na najhorší január za desiatky rokov, tá panika prišla z ničoho nič..dúfam, že aj tak odíde.
- tak pripíjam nato, aby zajtra ten FED otočil trh. Sme už pod supportami a v korekcii, ale false breakdowny nie sú nič nezvyčajné
Prílohy
NQ 25 1.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal: St 29 12, 2021 7:30 pm SPOLU: XELA long 3000ks po 0,877
XELA out po 0,69 ( -561 USD )

- gŕŕ..nestihol som začiatok burzy..zakecal som sa na káve
- max. bolo 0,75... chcel som predať s minimálnou stratou
- nevadí

- prečo som sa rozhodol predať
- lebo pohyb včera bol z toho, že vedeli čo dnes oznámia
- oni skúpia 100 milionov akcií, tak som pozrel na objem včera: 182 miliónov
- ak to nakupovali takí, čo vedeli o tom, tak teraz majú dôvod vybrať nejaké zisky
- ak predtým nakupovala firma čo im pomáha s dlhami, tí dostanú za 100 mil. akcií cenu 1 USD od Xely
- ale možno je aj dohoda, že budú nasledovať ďalšie akcie
- každopádne je to však len umelé dvíhanie ceny. Lepšie však ako urobiť reverzný split
- zo zverejnenia earnings uvidím, či majú perspektívu alebo nie.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

M2K out 1922
MNQ out 14020
QS out po 14
NVAX out 74,80
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

- ešte predám A a budem 100% v cashi
- potom to vyhodnotím
- u seba beriem nejaké zlato, ale v eurách, takže to nehlásim

- dôvod.
- z technického hladiska nie sú indexy schopné udržať supporty
- fundamenty nedotknuté, ale trhy svojím výpredajom predvídajú oslabenie
- z psychologického hľadiska som mal plán hrať long na rast indexov do vrcholu earnings sezóny
- ten vrchol bude na budúci týždeň
- hral som Nasdaq, lebo viem, že big techno zverejňuje dobre
- hral som Russel, lebo bol vyklesaný a rátal som, že sa zvezie
- z Nasdaqu bola polovica výkladnej skrine: MSFT i AAPL dobré - ale nedokážu dvihnúť trh
- medzitým mal byť katalyzátorom FED, že uistí trhy, že rates dvihne až v marci
- Fed bol dobrý, ale ani to nedokázalo zvrátiť výpredaj

- výpredajné objemy sú velmi vysoké. Pohltia každý ,,buy the dip,,
- technickí hráči sa pridali a nielenže predávajú každý vrchol, ale ho aj shortujú
- to sa opakuje každý deň pri dobrých news , pričom Nasdaq je slabý a nedokáže sa odraziť od supportu 14 000

- môj najhorší scénar SL sa naplnil. Idem do cashu a počkám
- základná téza je: ked nedokážu indexy rásť pri dobrých news, neudržia sa pri horších
- ako vraví osamelý chodec: dúfať nestačí, treba sa rozhodnúť podľa toho čo vidím (čo sa deje )
- budú síce ešte zverejnenia AMZN a FB..ale predpokladám, že AMZN bude slabší a FB nemá taký výtlak ako MSFT a AAPL.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

A out po 132
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

1 x NQ short 14260

- podržím až do close
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal: Po 03 01, 2022 12:25 pm SPOLU: QS long 600ks po 22,22
QS out po 14 ( -4932 USD )

JUGGLER napísal: Ut 04 01, 2022 6:31 pm A long 300ks po 151,48
A out po 132 ( -5844 USD )

JUGGLER napísal: Ut 18 01, 2022 9:38 pm SPOLU: 20 x long M2K po 2171,50
M2K out po 1922 ( -24 950 USD )

JUGGLER napísal: Št 13 01, 2022 4:43 pm SPOLU: NVAX long 300ks po 124,80
NVAX out po 74,80 ( -15 000 USD )

JUGGLER napísal: Št 13 01, 2022 4:55 pm SPOLU: 10 MNQ long po 15 792
10 MNQ out po 14020 ( -35 440 USD )


Zhruba obraz:

Stav účtu bol k 31.12 približne 203K
Odvtedy som vytrejdil cca 13K...takže spolu 216K

Strata teraz spolu: -86K
216 - 86 = 130 K (zhruba stav teraz )

To je DD -40%

Aby som sa dostal na nulu pred DD potrebujem +73K ( +66% )
Aby som sa dostal na nulu za 2022 potrebujem 60K ( +56% )

Pridávam obrázok NVAX. Aj ked to nie je najväčšia strata, NVAX ma najviac sklamala.
NVAX som mal zastaviť skôr - písal som, že je nebezpečná..mohla spadnúť aj viac :
Prílohy
NVAX.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa Adammd »

Fiha, good luck do dalsich obchodov.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa iceberg8 »

uff, toto sa aj zle cita.. tu vidiet silu nepredvidatelneho... drzim palce, nech pride breakeven do konca roka, alebo aj skor..
Odoslané z počítača
Nishin
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am
Has thanked: 13 times
Been thanked: 45 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa Nishin »

Zavrieť obchody v takej hlbokej strate musí byť naozaj ťažké rozhodnutie. Pri jednotlivých akciách chápem, riziko je nekonečné. V prípade indexov si nezvažoval vysedieť stratu, aj keby mohlo ísť o roky?
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa Rokosák »

Juggler, nic sa nedeje. Poucil si sa. Potvrdzuje to nazor mnohych, ze predavat je daleko tazsie ako kupovat. Na druhej strane brat zisky predcasne tiez nie je najlepsie, ale straty je lepsie brat skor ako neskor. Preco si to myslim? Asi, ze sa mi podobne stalo tiez. Hlavne, ze nam jest chuti. :D
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal: Pi 28 01, 2022 6:45 pm 1 x NQ short 14260
- podržím až do close
NQ out po 14425 ( -3300 USD )

- a to som bol v zisku už 6000 USD...vydrbal ma short covering
- je to však dobré znamenie, že trh sa otáča
- v pondelok zvážim vrátiť sa do longu (utorok je GOOG, AMZN a v stredu FB )
- ak by býk vydržal, TA vraví, že NQ by sa mal vrátiť aspoň na 15 500
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa jaja »

Nishin napísal: Pi 28 01, 2022 8:58 pm Zavrieť obchody v takej hlbokej strate musí byť naozaj ťažké rozhodnutie. Pri jednotlivých akciách chápem, riziko je nekonečné. V prípade indexov si nezvažoval vysedieť stratu, aj keby mohlo ísť o roky?
Nn, tohle smrdělo margin callem. Logický krok, jen měl přijít o fous dřív.
Loni touhle dobou jsem musel udělat podobné rozhodnutí, jen to zdaleka nebolelo tolik. Ale riziko pořádného průseru nestálo za to v tom dál sedět. I když bych teoreticky dopadl lépe, kdybych v pozici zůstal, jsem rád, že jsem to zavřel, protože by mne to brzdilo v mém běžném tradingu, který mi to postupně zdaleka vynahradil a rok mi skončil solidně. Takže JUGGLER :palec_hore: za rozhodnutí. Věř mi, že ti to výrazně uvolní ruce.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

NQ 14000 bola pre mňa kľúčová a posledná stanica. Mal som NQ za 316 000 a Russell za 217 000. Akcie za 100 000.
Z takou pákou sa nedá viac vysedávať.
Po zverejnení AAPL, čo je pre trh najdôležitejšia akcia nastala mimoriadna slabosť. Až do 20,30 to pre trh vyzeralo zle.
Ale akoby zázrakom nebol záver dňa vypredaný. Miesto toho nastal short covering.
O 20,30 som bol v zisku cca 6000 USD, takže chyba bola v tom, že som nenastavil SL , aby sa vybral aspoň 1/2 zisku.
Včera som tiež shortoval , nevydržal do záveru dňa a vybral len malý zisk.
Tak som si dnes povedal, že musím vydržať do close. Miesto +3000 mám preto -3000. :roll:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

1 x RTY long po 2014
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

5 MNQ long po 14940

- day order: buy 5 MNQ po 14850
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

5 MNQ long 14 860
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Dnes bude zelena, citim to v kostiach.. (potom komentar pokojne zmaz, nema hodnotu, len drzim palce, skor ci neskor musime ist hore) :beer:
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

AMD long 100ks po 114,40
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal: Po 31 01, 2022 10:14 pm 1 x RTY long po 2014

RTY out po 2034 ( +1000 USD )
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

1 x NQ long 15 035

- googl dobrý
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

AMD výborná
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal: Ut 01 02, 2022 3:59 pm AMD long 100ks po 114,40
AMD out 128,40 ( +1400 USD )
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"