JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jpeg
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 17 03, 2013 3:04 pm
Has thanked: 4 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jpeg »

Ahoj Juggler.

Budem úprimný, dlho si sa neozval a "chýbajú mi tvoje postrehy"
Ako to momentálne vnímaš? TA si popísal, signály si tiež definoval.

Ale bol by som rád ak by si túto situáciu nejako o komentoval.

Ako to vnímaš?

THX
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jpeg napísal:Ahoj Juggler.

Budem úprimný, dlho si sa neozval a "chýbajú mi tvoje postrehy"
Ako to momentálne vnímaš? TA si popísal, signály si tiež definoval.

Ale bol by som rád ak by si túto situáciu nejako o komentoval.


Čauko.

Dlho? Jeden deň. :wink: Včera nebolo nič na koment, dnes som ešte nestihol.
Zatial je to LONG tak ako som písal. Aj komenty sedia, len trh nakrátko zhodil zo seba strach, takže z krehkého longu sa vyklula celkom pekná rally.

Takže, písal som:

JUGGLER napísal:
TA ostáva nezmenená: signály hore 2063, 2072, 2078 a 2104. Signály dole: 2042 a 2039

Sentiment : krehký LONG...uvidíme. V pondelok pred open máme nejaké dáta z Japonska a EU, plus feďáka Bullarda. Potom by mal byť relatívny pokoj až do štvrtku (durable orders, claims) a v piatok GDP (ale to už budeme vegetiť na stretku...)

Tento týždeň sme videli ako rýchlo sa vie zmeniť nálada a že narastá nervozita. Sme v druhej polovici mája, zlý čas pre býkov...earnings sezóna je za nami... z Číny samá neistota... V EU sa blíži Brexit hlasovanie, volby v Španielsku, Grécko sa ozýva, v Turecku sa odchodom premiéra pre EU velmi zhoršila situácia a blíži sa leto... možno dalsia utečenecká kríza...prinajmenšom čas dovoleniek a nízkeho volume.. A do toho ropa je už dosť vysoko (môže padnúť) a blíži sa júnové zasadanie Fedu ( sadzby hore , posilnenie dolára ..tlak na ceny komodít a tržby firiem..) Samé ružové vyhliadky..

Takže krehký LONG...ideme hore, ale po starých, prehnitých schodoch... Kedykolvek sa môžeme prepadnúť.


Update:

Dnes sa sentiment zmenil vďaka viacerým katalyzátorom. Narýchlo vymenujem:

1.EU trhy hore - pozitívny sentiment. Predbežný pool poukázal , že Brexit zatial nemá šancu ( o 13% viac ľudí je proti )
ďalej z toho čo som písal..Grécko splnilo podmienky na dalšiu tranžu... Merkelová sa stretla s Erdoganom

2. Výborné dáta v USA...new home sales lepšie o 20% ako sa čakalo..najlepšie od začiatku 2008

3. ropa začala stúpať..včera klesala..dnes stúpla nad 48 a teraz afterclose vyskočila nad 49...following API data, which showed a decline of 5.1 barrels, compared to last week's build of 3.45 mln barrels

Uvidíme ešte zajtra zásoby EIA o 16,30...ale vyzerá to tak, že zajtra ropa zaútočí na kľúčový level 50.

4. výborné zverejnenia firiem. V preopen TOL a v afterclose Hewlet Packard +10%, ďalej CSC +25%, DY +10%

Takže začali stúpať energie, technológie a financie a nákupy investorov pomaly ťahali trh hore, čím prinútili medveďov short coverovať (to je nakupovať) a vznikol taký pomalý short squeeze a totálne uvolnenie napetia. Zabudlo sa na Fed i Čínu... Včerajšia nervozita je za nami a do štvrtku nás nečaká nič také, čoho by sa trh bál.

V pondelok bude v USA memorial Day..takže amíci budú mať predĺžený víkend. Oni si všetky sviatky spájajú tak, aby mali predlžené víkendy...mali by sme si z nich zobrať príklad.

OK. Technický update.

ES aktuálne 2075. Max 2077,25

TA : signály hore 2063, 2072 odbité. Ostávajú 2078 a 2104. Zajtra by mal padnúť 2078 a hore ostane už iba jeden: 2104
Ja neviem kedy bude ten odbitý..možno teraz, možno v eufórii ked Fed nezvýši, alebo Brexit nebude...ale rátam, že ten signál padne.

Signály dole: 2042, 2039 a 2025. Tie sú teraz vzdialené..takže slabší magnet...ale príde aj na nich..tomu verím. Len neviem kedy.

Rekapitulácia TA: v hre hore 2078, 2104 Dole zatial menej aktuálne 2042, 2039 a 2025

Najideálnejší scénar pre mňa bude, ked sa dostaneme na 2104...vyberie sa zisk zo SPY aktívneho investora a pôjdeme dole k 1800. Už som začal budovať pozície na opciách..zatial kupujem callky na VXX SEP 10. Je tam úžasne nízka prémia, ale to treba pripísať tomu, že kontango efekt a náklady na futures žerú túto etf v priemere o 5% mesačne ( teda 60% ročne ! ). Ale tá expirácia SEP má upokojuje a rád to risknem. Je to predsa len tretinová cena ako samotná etf a skor či neskôr volatilita stúpne.

Komentár je easy..horšie je obchodovať. Minulý týžden ma vyhodilo na SL 2025 a dnes sme na 2075. Čo k tomu dodať? Dostal som lekciu od medveďov a nenabral som odvahu znovu vstúpiť... Tak sa len dívam na ES a obchodujem akcie.

Keď už píšem o akciách, tak výnimočne pár tipov z mojej kuchyne na ktoré som práve vsadil:

EXPR dnes cena 16,10..zajtra hop, alebo trop..rátam na 70% že vyskočí medzi 17-18
PSTG dnes 14,56...vysoko zashortovaná...zajtra by mala na 80% squeeznut po open nad 15 (potom možno výpredaj),ale pozajtra hop, alebo trop na 60% že sa dostane nad 16, možno aj 17
HPE dnes po zavretí vyskočila 10%.. tak som sa naložil po 17,85 a na 90% rátam, že zajtra dosiahne +15%
DY..aktuálne +11%, cena 80,93. To je podla mňa vysoko..preto chytám short po 81,95 a rátam, že z tejto úrovne má šancu neskôr pullbackovať.

P.S. tam kde píšem hop, alebo trop pozor: príde kurzotvorná správa..takže zvyšok tých % je veľké riziko rýchleho poklesu.

Na záver graf ES dnes:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jpeg
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 17 03, 2013 3:04 pm
Has thanked: 4 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jpeg »

Ďakujem pekne.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES 2083.

- dobrá nálada v Ázii i EU, ropa na 7 mes. maximách: 49,25
- signál 2078 padol.

TA: hore už iba 2104. Dole zatial menej aktuálne 2042, 2039 a 2025

Do 2104 ostáva 20 bodov. Neviem či trh dnes bude vládať ísť ďalej. Technicky je dosť prekúpený, potreboval by konsolidovať...Ale psychologicky zatial nevidím žiadne brzdy. Posunúť vyššie by ho mohla ropa nad 50 ( zásoby EIA o 16,30).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

2 x ES in 2088. PT 2092. Daytrade.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

2 x ES out 2092 ( +8b )

- spravil som aj u seba , ale len s jedným kontraktom:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES 2088. Max bolo 2092,50. Presne keď som ukončil môj ES daytrade.

- ďalší pozitívny deň na trhoch. A ropa 49,70.

TA: signály hore: 2104. Signály dole: pribudli 2078 a 2073 , ďalej staré 2042, 2039 a 2025

- býk je už unavený. Dúfam, že ešte raz zaútočí a odbije ten posledný signál, skôr ako sa medveď prebudí
- už treba uvažovať o shorte

27. apríla som napísal:

JUGGLER napísal:V systéme AKTÍVNY INVESTOR nastavujem výber zisku: SPY out 210 celá pozícia ( je v tom 2/3 kapitálu)


Pripomínam, že pomaly vyberiem zisk, možno aj zajtra. Nemusí to byť rovno 210. Moje presvedčenie, že v lete letíme dole je veľké.

Čo sa týka akcií, mám za sebou ťažký deň a heavy trading. Keď som včera začal komentárom, tak dokončím:

EXPR zverejnila zle a rypla rovno -15%. Utrpel som stratu. Deň sa začal smutne. No postupne sa vyjasnievalo.

HPE zo 17,85 vyrástla v preopen na 18,70..čo bolo predikovaných +15%. Odtial som shortol a vybral ďalší zisk.
Lenže malý, lebo akcia nakoniec skončila deň na 17,25..takže v shorte si udelujem dútku za netrpezlivosť...

PSTG v preopen išla hore na 14,92...ale bol som chamtivý a chcel vybrať väčší zisk po open. Lenže potom začala klesať a nie a nie sa jej zbaviť... ledva sa mi podarilo utiecť. Ale po poklese mi vyšiel jeden long daytrade a najkrajší trejd som urobil po zverejnení, kedy sa zosypala až ku 12. Podarilo sa mi kúpiť po 12 a za pár minút predať po 12,90.

DY som chytal na short po 82 ako som písal. Po open sa mi chytila, ale zasqueezovala až ku 85. Pri 85 som priložil do pece a vybral zisk po 83. Znova som bol netrpezlivý, lebo zakrátko padla až ku 80. Ale zisk aj tak zahrial.

Celkove som dnes urobil cca 20 trejdov , z toho 90% ziskových. Deň bol zvláštny tým , že sa začal stratou a tú som celý deň doháňal. Trejdil som ako magor a pri trejde 18 som bol ešte stále v strate..až posledným trejdom som sa konečne dostal do zisku. Takže končím deň vyšťavený, ale spokojný. Jedine ten prvý trejd nezávisel na mne. Bolo to hop, alebo trop a ako správny gambler som vsadil na vyššiu pravdepodobnosť.. Tá však nevyšla. :roll:

Na záver graf ES aj s pekným daytradom:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES 2089

Ropa nad 50, svetové indexy okolo nuly, dáta dobré ( povzbudia FED k zvyšovaniu, takže nič dobré pre trh )

Update TA: signály hore: 2104. Signály dole: 2085, 2083, 2078 a 2073 , 2042, 2039 a 2025 (medvedie schodíky :wink: )

Dnes sa mi nechce trejdiť. Je príliš dobré počasie. Až teraz som sa vrátil z vonku... Nuž uvidím...

P.S. pripomínam predlžený víkend u amíkov. Pondelok majú volno.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Krátka zastávka doma. ES 2089.

Od open sme mali krátku korekciu. Signál 2085 odbitý.

Update TA: signály hore: 2104. Signály dole: 2083, 2078 a 2073 , 2042, 2039 a 2025

Ked sa to odrazilo nad 2083, je možné, že to už dnes neprerazí dole. Ale treba rátať, že signály 2083 a 2078 sa stávajú dobrým magnetom - preto som ich zvýraznil.

Pozrite sa aké super dáta boli:

April Pending Home Sales M/M +5.1% vs +0.6% consensus
Weekly Initial Claims 268K vs consensus of 275K
April Durable Orders 3.4% vs consensus of 0.6%; March was revised to 1.9% from 0.8%

Upozornujem, že profíci do výborných dát vypredávajú...narastá prevdepodobnosť Fed hajku v júni. Odteraz bude závisieť na sile (s)prostých kupcov...dokedy dokážu kupovať a dvíhať trh.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES 2091.

- trh ide do boku, ale má kuráž ísť vyššie. Ropa skončila na 49,40..zatial sa nevládze udržať nad 50.
- stále je to na long, kým nepadne 2104. Potom sa uvidí.

GTC order: SELL 1 x ES po 2104
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa futurer »

proc nebyl order na jasny smer 2104 ?
nitro
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: Ne 08 03, 2009 5:00 pm
Bydlisko: KE/PRG

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa nitro »

2130 sa mi vidi byt dolezitejsia uroven ako 2104, vobec by som sa nedivil keby to slo cez 2104
A business that makes nothing but money is a poor business.

(Henry Ford)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

futurer napísal: proc nebyl order na jasny smer 2104 ?


Keď som nehral 80b pohyb hore medzi 2020 a 2090, tak teraz je už na long najhorší risk/reward.
Nebudem zajtra trejdiť, nebudem to mať pod kontrolou, tak najlepší risk/reward vidím chytať short po odbití posledného horného signálu.

nitro napísal:2130 sa mi vidi byt dolezitejsia uroven ako 2104, vobec by som sa nedivil keby to slo cez 2104


Ísť vyššie to môže. Breakouty sú velmi nebezpečné, lebo nad kľúčovým levelom nemáme žiadne body rezistencie (blue sky). Ak začne odpalovať stopky shorterom a pridá sa k tomu eufória, tak môže to byť prudké. Taká situácia by mohla nastať keby Fed nezvýšil alebo Brexit nebol, preto so shortami opatrne. Netreba sa upnúť na to, že ten pohyb k 1800 musí byť. Na to pozor.

Čo sa týka mňa, tak new high, alebo all time high sme už dosiahli. Teraz útočíme znova.

Predtým som mal stanovené new high na 2134. Ale Tilbur správne upozornil, že ked zahrnieme do SPY dividendy a do ESka rolovanie, tak new high už bolo na úrovni 2105. Potvrdil to aj Rain Man.

Bavili sme sa o tom 21 apríla. Asi si to prehliadol. Tu sú grafy..na SPY to vidno najlepšie (kliknutím zväčšite):

P.S. Majte sa. Nebudem písať do nedele.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:Po dohode s jogom dočasne preberám započítavanie ziskov/strát.


jogo napísal: JUGGI - TRADER: celkovy zisk +14907.50$ ... +14.90%
celkovo zobchodovanych 24 kontraktov


JUGGLER napísal:short cover 1 x ES SEP na 2025 ( +6b )
2 x ES out 2024,75 ( -38,5 b)
1 x ES out 2048 ( +5 b )
2 x ES out 2092 ( +8 b )


6+5+8 = 19 zisk – 38,5 strata = -19,5 x 50 = -975$
14907.50 – 975 = 13932.50 ...+13,93 %

JUGGI - TRADER: celkovy zisk +13 932.50 $ ...+13,93 %
celkovo zobchodovanych 29 kontraktov



Jogo is back. :wink:
Na zaciatok hned opravim malu nepresnost vo vyhodnoteni, lebo nebol zapocitany jeden obchod ukonceny na break even.

1 x ES out 2034 ( 0 b )
Končím na BE. Nemá to paru. Graf sa pokazil.


Cize celkovo je zobchodovanych 30 kontraktov.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal:
GTC order: SELL 1 x ES po 2104



short 1 x ES 2104
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
makx
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 03 05, 2016 11:50 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa makx »

JUGGLER napísal:short 1 x ES 2104


V prvom rade gratulujem Juggler k vybornemu rozhodnutiu pred NFP ist short na S&P.

Ja som tu novy na tomto fore, pretoze som zacal sam aktivne obchodovat iba prednedavnom.
Ako tu uz viaceri ludia zmienili, tak aj ja vidim najvyssiu pridanu hodnotu celeho webu ako-investovat.sk prave v tomto fore - kde ludia zdielaju svoje osobne skusenosti, ci uz zo svetovych realii (obchodovanie ropa, akciove indexy, rozne derivaty) alebo aj z CR/SR (dane, invest. poradenstvo, nase lokalne banky, fondy, atd.).
U clankov sice chvalim ochotu a usilie aj za clanky ale ruku na srdce, internet je plny kvalitnych clankov v anglictine a CR/SR je velmi maly trh a su tu dalsie kvalitnejsie spravodajske servery, ktore to plne pokryvaju, takze clanky na ako-investovat.sk je iba fakt bonus pre mna.

Preco si myslim, aj ked som tu novy, ze prave vo fore a hlavne v diskusii o tradingu je najvacsia pridana hodnota, pretoze vidim, ze v pocte prispevkov kategorii jasne vedie "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií" s 11763 prispevkami, potom este "Akcie - investovanie do akcií" s 9708 a zvysok ma 3x menej. Urcite aj vo zvysnych kategoriach su kvalitne prispevky ale co sa tyka aktivity, tak je vidiet, ze ludia tu najviac ziju prave tradingom/investovanim, co ja iba chvalim a docela ma to prekvapilo. Plus som sa pozrel na pocet zobrazeni tem v jednotlivych kategoriach a jasne vedu prave Jugglerove temy o obchodovani a potom aj temy ostatnych ludi o ich tradingu.

Tym chcem tiez podakovat ako Jugglerovi, tak aj ostatnym traderom, ktori si najdu cas, usilie a motivaciu zdielat svoje skusenosti, nazory a rady.
Pretoze SK trh ohladom tradingu/investovania je podla mna mikro trh (historicka skusenost obyvatelstva s akciami (nie to uz s derivatmi), investovanim nulova az negativna (kuponova privatizacia, financni "zraloci"), mame tu iba dcery zahr. komercnych bank a traderi v nich su podla mna zabetonovany, investicne banky alebo prop trading tiez nula bodov (neviem, ci J&T alebo ine fin. skupiny maju seriozny prop trading)) o trosku lepsie je na tom CZ trh, kde je viacero fondov alebo prop trading houseov, takze by som cakal nejaku cesku odnoz ako-investovat.sk ale zatial som nezachytil, preto dalsi plus pre forum ako-investovat.sk a tunajsiu komunitu.

Takze ja som iba rad, ze na Slovensku zije komunita traderov a investorov a plus ludia ako Juggler su este natolko aktivny.
Vsimol som si, ze sa tu riesili nejake hadky ohladom banom az skoncenim prispievania od kvalitnych ludi, co je dost na skodu, pretoze ako hovorim SK/CZ je mikro trh.

Juggler + aj ostatni aktivni prispievatelia s triezvym a kvalitnym pohladom/skusenostami, palec hore za vasu aktivitu! Nezabudnite, ze na internete viac ludi cita ako prispieva, takze mozno nemate extra vela reakcii na vase prispevky (ako napr. Juggler v tomto vlakne) ale vsadil by som si, ze toto vlakno kludne 2x alebo 3x viac ludi cita a je pre nich prinosnych.
A preco neprispieva? pretoze ako to v skole byva, ked sa ucitel spyta na konci hodiny, ci ma niekto otazky, tak ziaci neodpovedia, lebo: 1. nevedia, co sa spytat (nedostatok vedomosti, nepochopenie latky, ziadna analyza danej latky a kreativita na najdenie moznych chyb/problemov) 2. aj by mali otazku ale boja sa, ze sa strapnili, lebo ucitel je mudrejsi/ale aj nie je 3. posledna skupina je a pocetne najmensia, ti, ktori sa spytaju otazku alebo zacnu diskutovat.
Rovnako to vidim aj v tomto fore, az ma prekvapilo ako malo ludi tu nevypisuju uplne krcmove nezmysly (predsa kazdy je "expert" na ekonomiku, hospodarstvo, obchodovanie, atd.)

Celkovo hodnotim tvoju aktivitu Juggler (ale aj ostatnych aktivnych prispievatelov o ich tradingu) velmi pozitivne vzhladom na vsetky fakty, ktore som vyssie uviedol a je skoda, ze si sa rozhodol zastavit tvoje komentovanie trhu a day tradingu.
dobrunoc
Active Member
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Ne 27 11, 2011 8:53 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa dobrunoc »

Tiež patrím do kategórie absolútnych začiatočníkov pre koho sú tvoje príspevky Juggler, veľmi cenné.
Chcem sa prihovoriť.../alebo pokúsiť prehovoriť/ aby si zvážil a ešte prehodnotil tvoje rozhodnutie ďalej neprispievať.
Je zrejmé že si znechutený z pomerov na tomto fóre, keď subjektívny názor, alebo osobná antipatia niekoho, môže viesť až k banu iného. A pritom išlo len o svojské vyjadrenia. /Fakt neviem ako mám ináč nazvať to, čo bolo medzi pillarom a futurerom/

Neviem Juggler čo ťa viedlo k tomu, aby si dával do pľacu svoje náhľady na trh, komentáre a pod... Ak to bol dobrý úmysel podeliť sa s inými, niekomu pomôcť, zorientovať iných v tradingu, tak to všetko sú dobré veci.....a na dobré veci sa nezaneviera
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

makx napísal:Celkovo hodnotim tvoju aktivitu Juggler (ale aj ostatnych aktivnych prispievatelov o ich tradingu) velmi pozitivne vzhladom na vsetky fakty, ktore som vyssie uviedol a je skoda, ze si sa rozhodol zastavit tvoje komentovanie trhu a day tradingu.


Vďaka za feedback. Účelom tohto vlákna od začiatku nebol daytrading , ani komentovanie...len to vraciam späť do normálu. To, načo bolo toto vlákno založené pokračuje.

Ono je to aj dosť prácne hlásiť a komentovať real-time. Je fajn, že ste mali možnosť vidieť ako to beží. Teda u mňa, lebo ja neviem ako to funguje u ostatných. Ja si trejdím po svojom.

Z pohľadu začiatočníkov to bolo teda PLUS, a možno je lepšie , že v DT nepokračujem....môže to zvádzať ku kadejakej akcii. Pametám si ako som začínal s futures a ked mi to nešlo, tak som kopíroval kadekoho a to tiež nedopadlo dobre.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

dobrunoc napísal:Neviem Juggler čo ťa viedlo k tomu, aby si dával do pľacu svoje náhľady na trh, komentáre a pod... Ak to bol dobrý úmysel podeliť sa s inými, niekomu pomôcť, zorientovať iných v tradingu, tak to všetko sú dobré veci.....a na dobré veci sa nezaneviera


To je druhý dôvod, prečo som znechutený. Niektorí ľudia, čo tu reportovali otvorene povedali, že to nerobia len tak. Teraz sme odhalili ďalší prípad a praktiky z ktorých som sklamaný. Proste kopa ľudí nevie pochopiť, že toto všetko robím len z pasie...Ja mám niekedy pocit, že čím viac komentárov a trejdov dávam, tým viac sú ľudia presvedčení , že to robím za účelom osobného prospechu. A ja som to pritom vždy robil len od srdca, aby ľudia videli, že aj trading (nielen investovanie cez fondy) funguje a že sa oplatí ísť za svojím snom. Mne sa to podarilo ako obyčajnému amatérskemu samoukovi a preto som sa vždy rád o všetko podelil a pomáhal. A sranda, že situácia je niekedy taká, že ,,za dobrotu na žobrotu,,

Píšem takto možno aj 13 rokov a stále sa stretávam s tým, že ľudia to berú inak. A ja som pritom len empatický ľudomil, čo trejdí sám doma... Rád píšem a potrebujem sa vykecať v komunite, ktorá mi rozumie. Z mojími výsledkami a vedomosťami mám možnosť trejdiť prakticky neobmedzený kapitál, tak prečo by som sa mal otravovať s ľudmi, ktorých nepoznám.. Realita je opačná a to som už písal: každému, kto vie preukázať, že je konzistentne profitabilný viem sprostredkovať pohovor s ľudmi, ktorí hľadajú trejderov. Kapitálu je dnes prebytok. Dnes je nedostatok tých, čo ho vedia profitabilne spravovať. Aj preto tu bojujem za každého trejdera.

OK. Dosť bolo filozofovania.

Pozrime sa ako skončil dnešný deň. ES 2097. V daytradingu to bol dobrý deň (pohyb cez 20 b), v pozičnom tradingu sa trh vrátil na vzdialenosť 5-7b. Dnes bolo minimum 2082,75..takže ďalší signál dole 2083 je odbitý. Ešte napoviem: ked sa v daytradingu hraje na najbližší signál dole, tak dnes to došlo presne na target. Nové signály už nedávam, tie staré ešte odkomentujem.

V pozičnom tradingu ideme na väčší pohyb, preto musíme strpieť väčšiu volatilitu. Dokonca i návrat k bodu vstupu, čo sa pravdepodobne udeje.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
dobrunoc
Active Member
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Ne 27 11, 2011 8:53 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa dobrunoc »

JUGGLER napísal:V pozičnom tradingu ideme na väčší pohyb, preto musíme strpieť väčšiu volatilitu. Dokonca i návrat k bodu vstupu, čo sa pravdepodobne udeje.



Tak ten návrat k bodu vstupu sa dnes udial vo veľkom štýle.. Yellen v podstate potvrdila zvýšenie sadzieb, ale bola dosť diplomatická..až priveĺmi...ES ide do výšin
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa Casey »

Yellen toho nemohla prilis povedat,kedze cisla to uz povedali.
Tak trocha na potesenie Jugglera:
https://www.youtube.com/watch?v=3u2qRXb4xCU
Kedze kedysi bola jeho oblubena.
A k sucasnej sefke tiez nieco:
https://www.youtube.com/watch?v=BnGiPqSxJ9Y
GL
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

:)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES 2101.

Trhy sú dole, dolár posilnil a ropa padla opäť pod 50. Blíži sa FED a trh počíta na 95%, že zvýšenie úrokovej sadzby nebude.Ja počítam, že FED na 55% zvýši, ale je to stále len 1:1 a zlý risk/reward na short. Preto sa dovtedy pokúsim vybrať zisk. Po Fede by som znova pokračoval v shorte. Ak sa zisk nepodarí vybrať, tak pokračujem v shorte a po Fede možno pridám ešte jeden kontrakt.

DAY ORDER: 1 X ES out 2092.50
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

1 x ES out 2099.50 ( +4,5 b )

- ruším pôvodný order
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGI - TRADER: celkovy zisk +13 932.50 $ ...+13,93 %
celkovo zobchodovanych 30 kontraktov



1 x ES out 2099.50 ( +4,5 b )
4.5x50$ = 225$


JUGGI - TRADER: celkovy zisk +14 157.50 $ ...+14.15 %
celkovo zobchodovanych 31 kontraktov
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dík Jogo. :D

ES 2090.

Prešpekuloval som to. Ten pôvodný target 2092,50 by nádherne vyšiel.
V daytradingu som dokonca otočil na long podľa intradenných signálov a som v strate. Už to nejak dohrám do close.

V dobrej nálade ma drží to, že mám nakúpenú hromadu opcií na volatilitu a VIX je dnes +17%. Moje opcie sú +29%.

Dnes sa stalo to, že problemy v EU a vo svete spôsobili, že dolár posilnil, to spustilo výpredaj na komoditách a ropa padla pod 50..aktuálne -3%. Začal výpredaj na akciách, najviac klesajú energie a banky. Tie majú veľkú váhu v indexe a tak ťahajú trh dole.

V daytradingu ES som dole 10 bodov. Ropa narazila na denné dno, dalej neklesa. Preto som deaktivoval SL 2089 a držím long v nádeji, že trh sa aspoň v závere ukludní. Mám však obavu, že pred víkendom (dáta v Číne) a Fedom sa ešte spustí jedna noha dole... V takom prípade pod denným dnom vyberiem stratu.

Vravel som, že sa mi nechce komentovať daytrading, ale toto je konečne príležitosť dať komentár ako sa borím v strate :) Hold, trading nie je len o ziskoch, ale hlavne o manažovaní strát. :wink:

Na konci dňa pridám graf.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal:

V daytradingu ES som dole 10 bodov. Ropa narazila na denné dno, dalej neklesa. Preto som deaktivoval SL 2089 a držím long v nádeji, že trh sa aspoň v závere ukludní. Mám však obavu, že pred víkendom (dáta v Číne) a Fedom sa ešte spustí jedna noha dole... V takom prípade pod denným dnom vyberiem stratu.

Vravel som, že sa mi nechce komentovať daytrading, ale toto je konečne príležitosť dať komentár ako sa borím v strate :) Hold, trading nie je len o ziskoch, ale hlavne o manažovaní strát. :wink:

Na konci dňa pridám graf.



Nakoniec to viac nekleslo a na konci dňa to šlo hore (short covering). Uhral som to s ,,potešujúcou,, stratou 4,25 b.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
dobrunoc
Active Member
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Ne 27 11, 2011 8:53 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa dobrunoc »

JUGGLER napísal:V daytradingu som dokonca otočil na long


Nejako nerozumiem co ta dnes zlakalo na long.. Niekolko dni drzis short a ked to zacina vychadzat a trh sa pohne spravnym smerom otocis na long? Pravdepodobne mi nieco uniklo, a ako zaciatocnik to nevyhodnocujem dobre..napriek tomu by som chcel porozumiet preco si do toho siel, co si bral do uvahy a co si ocakaval.
BTW. zda sa mi ze sa zacina blyskat na lepsie casy a ty sem-tam das aj nejaky komentar...tesim sa :)
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa Casey »

Tak on do toho isiel asi len na kratky TF buy.Na dlhsi TF ma sell ,ale do toho na kratkych TF moze naskakovat na buy ziskat par bodov.Tipnem si ,ze do toho buy naskakoval na po tej jednej nohe up a pull back na 99 ako ma uvedene v zazname.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tak ako vraví Casey. Jedna noha up. Najprv šiel short k targetu 2092. Všetko bolo OK. Signaly dole 2098, 2095 a 2092.
Každý signál sledujem, či ho má silu preraziť, alebo sa od neho odrazí a je koniec pohybu. Padol 2098 a odrazilo sa nad 2095.

Bol to silný odraz, pekne to vidno v grafe. Preto som urobil rozhodnutie vystúpiť radšej s vrabcom v hrsti ako chytať holuba na streche. Nebol by som rád, keby sa pozícia ocitla znova v strate , pričom hrozí, že po Fede to vyskočí ešte viac.

Bol to však len fake pohyb, ale vygenerovali sa signály hore na 2103 a 2104. V daytradingu trejdím HORE, DOLE..je mi to jedno. Preto som u seba obrátil do longu. Chcel som zarobiť ešte 5 bodov.

Ked to hodnotím s odstupom pár hodín, tak to bola zbytočná chamtivosť. Neviem, či si niekto všimol, že vo Futurerovom vlákne som v stredu napísal, že ked to dôjde ku 2118,50...tak sa mi otvorí obchod na short s targetom 2109. Ten trejd mi vyšiel a dnes som z neho vybral tučný zisk. Bol to síce overnight obchod, ale tiež krátkodobý, čo nechcem hlásiť.

Takže z toho shortu som dnes vybral zisk + kopa opcií na volatilitu čo mám sa prevalila do zisku (dnes to šlo +30%).

V tomto kontexte a keďže končí týždeň som už nemal byť chamtivý po nejakých +5 bodoch. Lenže som bol a tak zákon schválnosti: bol som potrestaný stratou + zbytočne stráveným časom nad blbým trejdom... :roll:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
dobrunoc
Active Member
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Ne 27 11, 2011 8:53 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa dobrunoc »

Casey, Juggler dakujem za vysvetlenie...Prehliadol som ze long Juggler spominal pri daytradingu.

Som zvedavy na Jugglerov vstup do shortu.
Tusim spominal po fede... Ak nezvysia, tak priestor na vstup urcite bude, v opacnom pripade to moze ist prudko dole tak uvidime ci sa podari dobre vstupit.......timing is everything, vsak Juggler...:-)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Uvidíme.

Nič sa nestane aj keď neurobím nič. Mnoho trejderov a manažérov HF si neuvedomuje, že aj ostať v cashi môže byť dobré rozhodnutie.

Nedávno som mal debatu z jedným, ktorý bol hrdý na to, že uhrali januárový pád indexov bez straty. Áno, uhrali.. to je super, lepšie ako všetci ostatní. Ale stále je to len na úrovni ,,vyhli sme sa strate,,... A keďže sa na tom namakali, dali do toho energiu, prežívali stres...stále si to cením menej ako keď sa niekto elegantne vyhne strate tým, že je 100% cash a nerobí nič.

Niekedy, keď sa dosiahne menšia strata ako dal benchmark, tak sa to prezentuje ako ,,relatívny nadvýnos,,.
Fond i klienti majú stratu... ale manažéri sa chvália: dosiahli sme relatívny nadvýnos :)

Ja by som takú stratu hodnotil ako menšie riziko, ale označiť to ako nadvýnos - to je fakt originálne :)

P.S. open amerických futures: ES -0,2% ..Keby som minul pokles, u seba mám opcie na volatilitu. Uvažoval som, či nekúpiť aj tu...ale to už by nebol len trading indexov...nech to radšej ostane tak.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

1 x short ES SEP 2075
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jpeg
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 17 03, 2013 3:04 pm
Has thanked: 4 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jpeg »

:shock: prepáč , otázka, ako si to vedel.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

order 1 x cover ES 2056
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jpeg
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 17 03, 2013 3:04 pm
Has thanked: 4 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jpeg »

moju otázku beriem späť. To nie je podstatné :D .


Gratulujem super načasovanie. :D
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nevedel som že to padne ihneď. Keby som vedel, vrazím do toho mailand :)

Predpokladal som, že pred Fedom a po Fede pôjdeme hore. Preto som minule vybral zisk zo shortu júnového ES 2104.
Ale prešpekuloval som to, lebo JUN išiel dole ďalších 35 bodov. Navyše som do toho stratil 4 body na long v daytradingu.Celý ten trading bol na houby. A navyše som mal obrátený risk/reward (išlo to proti mne 20 bodov, ale vybral som zisk len 4).

Dnes to teda pred Fedom i po Fede šlo hore. Minule som napísal, že po Fede budem znova shortovať.
Pointa je jednoduchá: trh na 95% rátal, že Fed nezvýši (nezvýšenie už bolo v cene). Udial sa pekný príklad na staré burzové porekadlo: ,,buy the rumor, sell the news,,...kupuj dopredu a predávaj, keď vyjde správa...
Amatéri to vždy robia naopak. Čakajú do správy (lebo chcú mať istotu ), následne to ide hore, tak naskočia..no a potom sa divia, že len čo naskočili, už to ide naopak. A to len big boys do ich nákupov vyberajú zisky. :wink:

Už včera som hral na rast indexov a uvolnenie volatility a dnes som chcel vybrať zisk a rovno to otočiť do shortu a na zvýšenie volatility. Sranda bola v tom, že včera som trikrát na to otvoril obchod a trikrát som vybral stratu.

Až v noci sa to otočilo a deň začal v optimizme. Takže tu vidno, že ja tiež len tipujem..moje načasovanie nie je ideálne... Ja väčšinou otváram obchody príliš dopredu, a takisto zatváram predčasne. Takže často to ide ešte istý čas proti mne a potom keď konečne v môj prospech, tak vyberiem len polovičný zisk. Ale o tom je trading. Nikto nemá ideálne načasovanie. Všetci len hráme na tipy z väčšou štatistickou pravdepodobnosťou...

OK. Dnes mi ten timing do shortu vyšiel. Zatial, lebo kým nemám zisk v kapse, tak je to len nerealizovaný zisk. Holub na streche. Takisto som do vrcholu dnešného optimizmu znova kupoval opcie na rast volatility. Tie sú zatial takisto v zisku.Uvidíme, čo z toho bude.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tak radšej ES cover 2061,75 ( +13,25 b )

- pozerám, že v noci bude zasadanie BOJ, ráno BOE a poobede ďalšie dáta z USA
- takisto ropa dnes išla dole (slabé zásoby ), ale dolár oslabil. To nejde dokopy a môže sa to obrátiť.
- to mi nestojí za to riziko. Sme menej ako 6b od targetu.
- vybral som zisk aj u seba. Bude kľudný spánok, spokojná noc.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Kontrola, či pôvodný target 2056 bol chytený :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
matematema
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut 23 12, 2014 11:04 am

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa matematema »

Juggi gratulujem, perfektna robota :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"