Skrblík - obchody

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

Ahoj,

nenašel jsem tu nikde přesná pravidla, kdyby byly připomínky, můžu cokoliv upravit/doplnit. :-) Aktivním tradingem se zaobírám asi 3 roky, no někde loni jsem se po nějakých neúspěších tomu na chvíli přestal věnovat. Část protfolia byla v FB, ale jinak jsem s tím nic nedělal. Dlouhá chvíle při covidu mě k tomu přivedla zpět (bohužel moc pozdě na dobré vstupy :-) ). Akcie FB jsem se ziskem prodal a rozhodl se se tomu začít opět věnovat aktivně. Proto zde vypisuji obchody od mého nového začátku. Velikosti pozic jsou brány k teoretickému počátečnímu vkladu 100 000 USD, mou konkrétní velikost zde nechci uvádět, ale proporčně je to stejné jako na mém portofilu. Jelikož jde o procenta, neměl by to být problém :-)

AAL
nákup 6.7. 2000 akcií 12,7

AAPL
nákup 4.9. 800 akcií 113
prodej 21.9. 800 akcíí 103,95

AMZN
nákup 18.9. 5 akcií 2940,24
prodej 21.9. 5 akcií 2906,54

MMM
nákup 25.6. 200 akcií 151
zisk dividendy 14.9. 294

NFLX
nákup 26.6. 200 akcií 453
prodej 10.7. 200 akcií 544
nákup 14.7. 200 akcií 517,12
prodej 18.9. 200 akcií 459,48

TSLA
nákup 21.9. 250 akcií 449

v součastnosti držím tedy
AAL 2000 akcií
MMM 200 akcií
TSLA 250 akcií

V dalších příspěvcích se více rozepíšu o tom proč jsem co kupoval a prodával, někdy se třeba dostanu i ke svým začátkům. Budu rád za jakoukoli věcnou diskusi v mém vlákně. Nové obchody nemám problém dávat aktuálně, ale moc jich neplánuji dělat. Už jsem vyrostl ze zběsilého tempa obchodování, čím méně na portfolio šahám, tím mám lepší výsledky. :-D
finlib.cz, informace ze světa investic
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ahoj.

Ak chceš reportovať svoje obchody a byť zaradený v hitparáde stačí vstupy/výstupy nahlasovať pri aktuálnej cene.
Stratové obchody, alebo nákupy pod aktuálnou cenou môžeš hlásiť aj pozadu, ale celkový pozitívny výsledok treba mať vierohodne doložený.

Ak chceš mať zapísaný výsledok za celý rok 2020 aj so ziskom s predaja FB , stačí po skončení roka pridať scan od brokera.
Ak chceš byť vyhodnotený od pol roka = ,,obchody od nového začátku,, ... pri celkovom zisku to treba ľuďom doložiť.

Sumy a osobné údaje môžeš z reportu vymazať. Pozri si vlákna účastníkov a hitparádu. Nám nejde o malých-veľkých, ani o nejaké presné pravidlá...ide hlavne o to, aby to bolo kolektívom uznané ako fair-play. Účel je, aby sme z toho mali úžitok, navzájom sa inšpirovali, motivovali a mali o čom diskutovať.

Vítaj u nás a good luck !
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Adammd »

ked budes pisat presny pocet akcii, tak si kazdy vypocita velkost uctu, to neschovas, pretoze pre hitparadu nestaci reportovat percentualne zisky a straty, taktiez je nutne oznamit kolko percent zostalo v cashi a sme doma :)
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Rado »

Nemyslím. Uvádza percentuálne zloženie ako na reálnom účte, nie skutočný stav. Nikde som nezachytil, že treba uvádzať voľný cash. Ak si mal na začiatku účet 100k a teraz máš 124k, tak je to 24% a je jedno, či si aktuálne bez otvorenej pozície alebo nie. Ja reportujem iba zatvorené obchody a tie, ktoré mám aktuálne otvorené do hodnotenia nezahŕňam.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Adam: Skrblík je v poriadku. On uviedol obchody a pozície v prepočte na 100 000. A tak chce pokračovať.
Výška jeho účtu nás extra nezaujíma, výnosy/straty hodnotíme v %.

Reálne môže mať 10 000 a obchodovať/nakupovať 10 x menej. Takisto môže mať účet 1 milión a obchodovať/nakupovať 10 x viac.

Ja predpokladám, že má malý účet, lebo ide na väčšiu páku. To čo teraz drží, bolo kúpené za 167 850 USD

ALL: spravil som analýzu Skrblíka, aby sme sa pohli:

A. SKRBLÍK UZAVRETÉ OBCHODY:

AAPL 800 x 113 = 90 400
Predaj 800 x 103,95 = 83160
Rozdiel: -7240

AMZN 5 x 2940,24 = 14701,20
Predaj 5 x 2906,54 = 14532,70
Rozdiel: -168,50

NFLX 200 x 453 = 90 600
Predaj: 108800
Rozdiel: +18 200

NFLX 200 x 517,12 = 103424
Predaj: 200 x 459,48 = 91896
Rozdiel: -11528

Spolu realizovaný P/L: -736,50



B. SKRBLÍK DRŽÍ:

AAL 2000 x 12,7 = 25400 cena v čase príspevku: 12,59
Nerealizovaný P/L: -220

MMM 200 x 151 = 30 200 cena v čase príspevku: 172,89
Divi: +294
Nerealizovaný P/L: 4378 +294 = +4672

TSLA: 250 x 449 = 112250.. cena v čase príspevku: 490
Nerealizovaný P/L: +10250

Nerealizovaný P/L v čase príspevku : +14 736,50

Záver:
Skrblík má z uzavretých obchodov celkovú stratu -736,50. To nemusí dokladovať
Z otvorených obchodov je AAL v strate a MMM + TSLA v zisku.

Navrhujem, aby Skrblík preukázal, že nakúpil MMM a TSLA za uvedené ceny a môže pokračovať.

Skrblík: dúfam, že nemáš príliš malý účet. Ja som pred 15 rokmi spravil na jednom mikro účte z 1200 USD zisk +933% p.a.
Bolo by fajn, keby sa v hitparáde investovali/obchodovali sumy na ktorých ľuďom záleží. Teda aspoň pár tisíc.

Na druhej strane nemôžem nikomu brániť, aby využíval margin, ktorý ponúka broker.
Takisto je fajn, keď ľudia vidia, že aj z malou sumou sa dá vypracovať. Ja som tiež kedysi začínal z pár tisícmi.

Navrhujem Ti teda, aby si preukázal nákup MMM a TSLA...stačí nám dôkaz o nákupe pri reportovanej cene ...nemusíš ukázať počet akcií..
A porozmýšľaj, či ľuďom neprezradiš aspoň to, či ideš na páku s menším účtom, alebo si proste od prírody gambler :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2217
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 625 times
Been thanked: 369 times

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

@juggler:
Skrblík: dúfam, že nemáš príliš malý účet. Ja som pred 15 rokmi spravil na jednom mikro účte z 1200 USD zisk +933% p.a.
A čo keby aj mal malý účet? Otázka je podľa mňa ako mu to pôjde dlhodobo, keď bude narastať početnosť jeho obchodov a prejde si rôznymi obdobiami na trhu. Je podľa mňa úplne jedno či z veľa či z mála. Otázna je početnosť, konzistencia tvorby profitu a dobrá EC.

Keď pôjde z mála a bude gamblovať, tak asi dlho nevydrží, aj keď krátkodobo môže byť v pluse aj tých 933% ako ty píšeš :wink:
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Rado »

Čo znamená gamblovať? Hráme predsa všetci.

Podľa mňa na sume záleží. Ja mám isto pred sebou strop a niektoré akcie (opcie na ne) neobchodujem lebo na ne nemám a opačne niektoré som už vynechal lebo sú príliš lacné.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2217
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 625 times
Been thanked: 369 times

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Gambling je v tradingu stav, kedy človek neobchoduje na základe vlastných dostatočných skúseností a empírie = ani len netuší rozsah rizika, ktorému čelí. Ani stop loss gamblera nezastaví nikdy v tom, aby v postate stále gambloval a cez "neopodstatnené" či "zoptimalizované" stop lossy účet postupne neodpálil.

Pre mňa osobne sa nie nadarmo vraví, že burzu si treba odžiť = početnosť obchodov a rôznych situácií, skúsenosti atď. Pre mňa na sume nezáleží vôbec v dnešnej dobe, dobrý trader môže mať aj malý účet, ktorý konzistentne dlhé roky tvrdou drinou a skúsenosťami posúva stále nahor. Či dobrý trader znamená len ten, ktorý posúva nahor len 100k a viac účet? A keď sme potom pritom, čo je tá hranica? 25k, 50k, 100k či 1mega?

ešte doplním... pre mňa dobrý trader nie je ten, kto spraví 3 obchody a z nich 1000% výnos, ale ten, kto spraví za rok povedzme 100vky obchodov po menšom a nakoniec mu to dá napr. 30% p.a. a dokáže to dlhodobo cca takto udržať...
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Rado »

To, čo robí skrblík je skôr investovanie ako trading. Možno pri akciách to nie je až taký problém, ale pri opciách je problém likvidita a tak veľkosť účtu má svoj strop. Nehovorím o opciách na indexy.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2217
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 625 times
Been thanked: 369 times

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

@Rado: už pri písaní svojho príspevku som mal nutkanie to rozdeliť na tradera a investora. A tiež toho, čo ide indexy, komodity forex či toho, čo ide opcie a akcie. Každopádne, logika je úplne stejná. Ty sa sám tiež nepovažuješ za big tradera len preto, že ti vyšlo 10 posledných tradov za 1000% dokopy... Očakávaš konzistenciu vo svojich rozhodnutiach, preto to robíš. Preto sa snažíš.
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

Ahoj,

díky za odpovědi. :) Abych tedy nějak více osvětlil své obchody.

Tabulky vystřižené přímo z platformy, že jsem takto opravdu obchodoval. Co se týče velikosti účtu, nechci ho uvádět, ale poměry sedí. Na procentuální zhodnocení je ostatně jedno, jestli akcie vlastním v počtech 2000-250-200, 200-25-20, 500-50-40 nebo třeba 20-2,5-2 (:-D ). Ale ano, samozřejmě je pravdou, že člověk obchoduje jinak, když si hraje s pár stovkami dolarů nebo pár stovkami tisíc. Tak jen uvedu, že mám účet u IB, kde to rozhodně není o nějaké stovce a částka kterou obchoduji je pro mě suverénně největší "volnou" částí mých financí.

Obchoduji s marginem na páku 2:1, což mě osobně přijde jako celkem rozumný poměr mezi rizikem a šancí na větší zhodnocení. Celkový cash má samozřejmě vliv na celkový zisk, ležící peníze mi nic nevydělávají. Počáteční vklad 100 000USD celkem odpovídá, možná by to bylo o pár tisíc více. Velkou většinu mám ale rozhodně vloženou v akciích.

JUGGLER: Jen ta dividenda MMM by správně měla být v realizovaných, jelikož jsem ji už dostal, další za listopad teprve přijde, tu jsem ještě neuváděl.

Nemám rád úplně škatulkování, ale je pravdou že jsem stylem víc investor než trader. Mám přes 3 roky reálných zkušeností s trhy a nějak jsem dospěl k tomu, že čím více do obchodů šahám, tím je to akorát horší. Nějak ve zkratce, až bude čas můžu se rozpesat více. Poprvé jsem k trhům přičichnul na Finančníku. Na jednu stranu pro začátečníka tam bylo spoustu dobrých informací, na druhou, no, podívejte se zde v highlight na Nesnídalův aos. :-D Zkoušel jsem zobchodovat kde co, akcie, etf, ropu, leverage etf (dlouhodobě trhy rostou a tímhle víc vydělám - pod tuhle rezistanci to určitě nepůjde - proč mě sakra broker vyhodil z obchodu?), průběžně jsem četl kde co, ale je velmi těžké z deseti informací vybrat tu jednu hodnotnou. Cílem je překonávat index :-D otázka je jaký, jen kupování etf na nasdaq by sp500 poslední roky překonávalo s prstem v nose. No samozřejmě kvalitu mých obchodů bude možné posuzovat až pár let zpět. Ale stovky obchodů ročně opravdu dělat nebudu. Nevidím rozdíl jestli dobře zvolit jednu akcii a pořádně na ní vydělat (viz Martinovo AMD) nebo po trochách uzobávat pořád někde jinde. Oba způsoby jsou jiné a netroufal bych si říct že jeden je lepší než druhý.

Jinak účet mám v usd a měnově zajištěn nejsem, jelikož cílem je postupné zhodnocování a nemá pro mě tudíž smysl řešit, jaký kurz koruny (jestli bude) bude vůči dolaru za deset let třeba.

Budu rád za jekékoliv vaše připomínky, názory a tak, od toho by fórum mělo být. Omlouvám se za případné překlepy, na klávesnici se mi to občas stává. A závěrem, že po vašem bych se měl jmenovat Držgroš ;-) https://sk.wikipedia.org/wiki/K%C3%A1%C ... ri%C3%A1l)
finlib.cz, informace ze světa investic
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Rado »

@Skrblík

Držím palce. Pre nás, ktorí sme narodení ešte v ČSSR prekladať nemusíš. :wink:
tomáš virdzek napísal: Ut 24 11, 2020 10:17 pm Ty sa sám tiež nepovažuješ za big tradera len preto, že ti vyšlo 10 posledných tradov za 1000% dokopy... Očakávaš konzistenciu vo svojich rozhodnutiach, preto to robíš. Preto sa snažíš.
Myslím, že presnejšie sa to povedať ani nedá. Vysoké zhodnotenie jednotlivého obchodu poteší, ale rovnakú radosť mám z malej straty. Na celé obchodovanie pozerám cez WinRate, aby som vedel, či som z dlhodobého pohľadu ziskový alebo smerujem do straty a musím niečo zmeniť. Obchodov na také vyhodnotenie už mám celkom dosť. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dík za scany výpisov. Dnes som vymazal, mal si tam číslo účtu. Videlo to 90 ľudí, takže ok.

Vítaj v klube !

Hej. Tá divi je realizovaný zisk...to moje vyhodnotenie ber z rezervou., urobil som, aby sme sa pohli dopredu

Dávaj obchody, investície a po skončení kvartála si to potom vyhodnoť. Však budeš vidieť ako tu naši dávajú vyhodnotenia..

Máš kuráž dať celý účet do Tesly, alebo jednej akcie.
Škoda toho trejdu AAPL, kde si vybral stratu na supporte a potom sa to obrátilo..
NFLX si v prvom obchode chytil pekný breakout ..ale ten druhý obchod si otváral vysoko a 2 dni pred zverejnením kvartálnych výsledkov!

Bolo to ,,hop,alebo trop,, a ty si mal celý účet v jednej akcii !
Netflix zverejnil slabo a padol -10%. Pritom zvykne zverejňovať slabo.
Na to si dávaj pozor. Stačí čeknúť správy vo finvize. Aj velké akcie vedia padnúť...ja som zažil ako LinkedIn raz padol -50%.

Teším sa, že si prišiel. Máme už vyše 50 účastníkov v hitparáde. Držím palce a veľa šťastia !

:beer:

P.S. Mal som kamaráda z Čiech, ktorého sme volali Škudla :na_zdravie:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

Díky moc, to jsem si ani nevšimnul, ale snad to by to (doufám) nemělo ničemu vadit.

Otázka je, jestli mám kuráž nebo je to nerozum. :-D AAPL měl asi být lépe umístěný SL, byl moc natěsno, po předchozí ztrátě jsem se moc bál.

O Netflixu jsem to ani nevěděl o výsledcích. Ale vím že to bylo zbytečně vysoko, bohužel stále nedokážu úplně odfiltrovat psychiku z obchodování a po velkém růstu tam byl strach, že mi ujede vlak. Teoreticky se snažím řídit heslem, že není důležité zobchodovat každou dobrou příležitost, ale hlavně neobchodovat ty špatné. Jen v praxi mi to ještě tak nejde. :-)

Portfolio budu určitě potřebovat víc diverzifikovat, otázka je jestli odprodat část Tesly nebo navýšit účet, to si budu ještě muset rozmyslet.

Jinak díky a tobě také :-)
finlib.cz, informace ze světa investic
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

výstup Tesla všechny akcie na 633,50
finlib.cz, informace ze světa investic
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

nákup Nvidia 200 akcií za 539
finlib.cz, informace ze světa investic
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

Zoom 200 akcií za 400
finlib.cz, informace ze světa investic
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

nákup 30 akcií amazon za 3120
nákup 1000 akcií Li za 32
Naposledy upravil/-a Skrblík v St 09 12, 2020 9:13 pm, upravené celkom 1 krát.
finlib.cz, informace ze světa investic
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

prodej aal 2000 akcií za 16,885
finlib.cz, informace ze světa investic
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Skrblík. Nakúpil si za 280 000. Trhy práve padajú z all time high. Na noc ti broker nedovoli podržať toľko.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

Díky za info, vím o tom :-)
finlib.cz, informace ze světa investic
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

oprava, nakoupil jsem 1000 akcií Li a ne 100, vypadla mi tam 0, už jsem to v příspěvku opravil
finlib.cz, informace ze světa investic
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

sell 10 akcií Amazon za 3099
finlib.cz, informace ze světa investic
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

tak to dopadá, když si dáte limit na dvě různé akcie a doufáte, že jedná k němu doklesá a než se nadějete, koupíte obě
finlib.cz, informace ze světa investic
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

Zoom prodán za 379,19 (špatně umístěný stoploss :( )
finlib.cz, informace ze světa investic
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

Li prodej 100 akcií za 27,91
Zoom koupě 10 akcií za 380
finlib.cz, informace ze světa investic
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

Shrnutí roku 2020:

Seznam provedených (i stále otevřených) obchodů od mého nového začátku v obchodování, na začátku 100 000USD:


AAL
nákup 6.7. 2000 akcií 12,7
prodej 9.12 2000 akcií 16.885 +8 370USD/+32,95%

AAPL
nákup 4.9. 800 akcií 113
prodej 21.9. 800 akcíí 103,95 -7 240USD/-8,01%

AMZN
nákup 18.9. 50 akcií 2940,24
prodej 21.9. 50 akcií 2906,54 -1 685USD/-1,15%
nákup 12.9. 30 akcií 3120
prodej 12.9. 10 akcií 3099 -210USD/-0,67%
k 31.12. drženo 20 akcií 3254,50 ]+2 690USD/+4,31%

LI
nákup 9.12. 1000 akcií 32
prodej 28.12. 1000 akcií 27,91 -4 090USD/-12,78%

MMM
nákup 25.6. 200 akcií 151
zisk dividendy 14.9. 294 +294USD/+0,97%
zisk dividendy 14.12. 294 +294USD/+0,97%
k 31.12. drženo 200 akcií 175 +4 800USD/+15,89%

NFLX
nákup 26.6. 200 akcií 453
prodej 10.7. 200 akcií 544 +18 200USD/+20,09%
nákup 14.7. 200 akcií 517,12
prodej 18.9. 200 akcií 459,48 -11 528USD/-11,26%

NVDA
nákup 8.12. 200 akcií 539
k 31.12. drženo 200 akcií 522 -3 400USD/-3,15%

TSLA
nákup 21.9. 250 akcií 449
prodej 7.12. 250 akcií 633,5 +46 125USD/+41,09%

ZM
nákup 9.12. 200 akcií 400
prodej 14.12. 200 akcií 379,19 -4 162USD/-5,2%
nákup 23.12. 100 akcií 380
k 31.12. drženo 100 akcií 339 -4 100USD/-10,79%

Celkem za uplynulý rok +44 358USD/+44,36%
finlib.cz, informace ze světa investic
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

nákup 3000 akcií DNRG (
iShares Global Clean Energy ETF v USD) 18,918 za akcii
finlib.cz, informace ze světa investic
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

sell 3000 DNRG za 15 dolarů/akcie
finlib.cz, informace ze světa investic
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

buy 3000 DNRG za 14,2 dolarů/akcie
finlib.cz, informace ze světa investic
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

buy 200 akcií LQQ za 568,6 eur/akcie
finlib.cz, informace ze světa investic
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

sell 200 akcií MMM za 177,40 dolarů/akcie
finlib.cz, informace ze světa investic
mikr
Gold Member **
Príspevky: 356
Dátum registrácie: Št 18 08, 2016 7:06 pm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa mikr »

Celkem za uplynulý rok +44 358USD/+44,36%
[/quote]

Super výsledek :na_zdravie:
„Proč si ukládat peníze do banky, když několik bank můžete vlastnit.“
– Nathan Meyer Rothschild
„Složené úročení je osmým divem světa. Ten, kdo mu rozumí na něm vydělá, ten kdo ne, tak ho platí“ - Albert Einstein
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

mikr: Díky :-)

Buy 400 akcii AMD za 77,30 dolarů/akcie (zdravím Martina :-) )
finlib.cz, informace ze světa investic
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

Vyhodnocení 1. čtvrtletí 2021

Vstup do nového roku s účtem o velikosti 144 358USD

Drženo na počátku
AMZN 20 za 3254,50
MMM 200 za 175
NVDA 200 akcií za 522
ZM 100 akcií za 339

Probehlé obchody
DNRG 3000 akcií, nákup za 18,918, prodej za 15, celkem -11 754USD/-20,6%
MMM prodej200 akcií za 177,40, na počátku roku 175, celkem +480USD/+1,36%
MMM výplata dividendy 1,48USD/akcie, celkem +296USD/+0,84% (výplata byla 12.3., ale rozhodný den byl 12.2., proto jsem je obdržel, i když jsem akcie 3.3. prodal)

Otevřené obchody ke konci dne 31.3.
AMZN 20 akcií za 3094,08USD, tj. -3 208,4USD/-5,18%
AMD 400 akcií za 78,50USD, tj. +480USD/+1,53%
DNRG 3000 akcií za 13,83USD, tj. -1 110USD/-2,68%
LQQ 200 akcií za 595,9EUR, tj. +5 460EUR/+4,58% počítán kurz 1EUR=1,17USD, tj zisk je 6 388,2USD
NVDA 200 akcií za 533,93USD, tj. +2 386USD/+2,23%
ZM 100 akcií za 321,29USD, tj. -1771USD/-5,51%

Celkem za 1. čtvrtletí
-7 813,2USD/-5,41%
hodnota účtu 136 544,8USD

Najdete-li kodkoliv chybu, budu rád, když dáte vědět :-)

Jinak nějaké krátké shrnutí. Nasdaqu, který beru jako svůj benchmark, se moc nedařilo, nicméně v 1Q zaznamenal plusové hodnoty, tedy obchodování bylo neúspěch. Jako jednoznačná chyba byl nákup ETF na clean energy DNRG, cena byla příliš vysoko. nechal jsem se strhnout vidinou světlých zítřků mohutně podpořených Bidenovou administrativou.

Nákup LQQ, čili etf trakující nasdaq s dvojnásobnou pákou považuju za slušný, nasdaq byl v tu chvíli na 13 000 a byl tam suport. Bohužel jej prorazil, ale, zas tolik poté neklesnul.

Nákup AMD byl velice povedený, na téměř nejnižší možné ceně na silném suportu.

Zbytek držím (AMZN, NVDA, ZM) a věřím, že mají na to jít mnohem výše. Ano, i ZM, považuju současnou situaci spíše za paniku, jakoby se po skončení epidemie lidi měli vrátit jen k osobním schůzkám a psaní dopisů. Co mě velmi překvapilo, byla nevýkonnost Amazonu. Měl velmi dobré roční výsledky (mimo jiné zisk na akcii skoro dovjnásobný než se čekalo!), celý kolos šlape, přesto je teď o něco níže než na začátku roku. Netuším jestli investory tolik vyděsil plánovaný odchod Bezose z čela, ale opět, věřím tomu že Amazon má na to jít mnohem výše. Běžím maraton, ne sprint, takže z momentální nevýkonnosti si mnoho nedělám.

Máte-li nějaké poznámky k mým obchodům, rád si o nich přečtu. A jinak klidné nervy a stoupající účet všem obchodníkům.
finlib.cz, informace ze světa investic
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dík Skrblíku. Zapsáno. Za 8 mesiacov +36,5%...to je anualized 55%...takže zatím 1 liga. :like:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

No zatím no není moc vypovídající. Ano, průměrně to tak vychází, ale vždyť to není ani za celý rok. Až budu mít takové výsledky průměrně po dobu 5 let, pak to je o nečem jiném. Tady mi dost pomohla celková nálada trhů, ono po šoku z covidu člověk skoro nemohl koupit špatně, rostlo všechno, byť ně vše stejně rychle
finlib.cz, informace ze světa investic
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Skrblík napísal: Pi 02 04, 2021 1:41 pm Až budu mít takové výsledky průměrně po dobu 5 let, pak to je o nečem jiném.
Yep. Zatial firmu na Cypre nezakladaj. :wink:

Máš kuráž ísť na margin, čo je vysoký potenciál výnosu, ale aj riziko straty.
:beer:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

LQQ - nákup 10 akcií za 619,7 EUR/kus
finlib.cz, informace ze světa investic
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

LQQ - nákup 10 akcií za 578,8 EUR/kus
finlib.cz, informace ze světa investic
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"