Skrblík - obchody

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 9:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

Takže oprava, správný přepočet vše na usd:

velikost účtu po 3Q:
293 940 USD

Zhodnocení
(293 940 - 281 016,8 - 34 088) / 281 016,8 * 100 = -7,53 %

Zhodnocení od počátku roku
(293 940 - 144 358 - 56 824 (vklady)) / 144 358 * 100 = + 64,3%

Zhodnocení od počátku (7/2020)
(293 940 - 100 000 -56 824) / 100 000 * 100 = + 137,1%

Zhodnocení 3q vyšlo stejně :-D O pár procent nižší je zhodnocení za rok a od počátku. ASi i v 2q jsem udělal podobnou chybu, no to už řešit nebudu, rámcově to sedí. Blbý kurzy, kupuju v eur něco navázané na usd a ve výsledku mě bude zajímat kolik to bude v korunách. Nechcete někdo podpořit můj návrh na přijetí dolaru jako měny v evropě? :-D
finlib.cz, informace ze světa investic

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Príspevok od používateľa JUGGLER »

OK. Zapsáno. Uznáno. Fantastický výsledok. :potlesk:

Máš kuráž Skrlblíku. Kuráž ísť na plné gule v pravej chvíli, to je niečo, čo sa len tak nevidí. :like:
Najdôležitejšie však bude zmanažovať pozície a zabrzdiť, keď sa trh obráti proti Tebe.
Tomu vravím ,,zodpovedný gambling,,. Málokdo to dokáže. Odmenou však môže byť, že sa dostaneš ,,za vodu,,.
Ja sám som to nedokázal preto musím bojovať s trhom ako robotník aj po 20 rokoch. Poznám však aj takých, čo nemusia.

Si pre mňa inšpirácia, držím palce aby ti to vyšlo. :beer:

P.S. Tu máš príbeh jedného,ktorému to vyšlo: https://smartinvestor.sk/diskusia/viewt ... ?f=42&t=31
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

Skrblík
Active Member
Kontaktovať používateľa:

Díky, ale zas tak fantastický není. Nasdaq 100 za dobu mého investování vyrostl řekněme o 80%. Jenže já obchoduju na páku. S mou pákou bych měl mít zhodnocení tak 250%, čili to znamená, že jsem nevydělal tolik, kolik by si zasluhovalo riziko vyplývající z obchodování na páku a pak také to, že stejně jako 99% obchodníků/investorů aktivním obchodováním neporážím trh.

Proto si taky všimni, že poslední dobou už dokupuju výhradně etf na nasdaq. Jednak je to trochu konzervativnější (etf mi nezkrachuje), ale pak si myslím, že dlouhodobě s tím budu úspěšnější než se snažit pořád něco hledat. Ona je tu také další věc, a tím je tříletá lhůta na odspuštění daní ze zisku v čr. Čili pokud bych obchodoval aktivněji, musel bych mít zhodnocení alespoň o 15% lepší než jen při pasivním držení, abych vůbec vykompenzoval ztráty na daních. U mě tedy časem víc a víc uvidíte, jak se daří sedlákovi, co věří technologiím a nebojí se obchodovat na menší páku (ano, menší, oproti některým, ani nevím jak je nazvat, co nabízejí páku typu 1:30 a podobné nesmysly).

Příběh je to pěkný, však u nás má k němu nejblíže Martin si myslím ;-)

Skrblík
Active Member
Kontaktovať používateľa:

Včera,

na účet vloženo 9820 eur (11 381 usd)
koupeno 40 akcií SXRV za 713,3 eur/kus (826,7 usd/kus)

Kolovrat
Dátum registrácie: Ut 06 07, 2021 11:33 am

Príspevok od používateľa Kolovrat »

Ahoj, promiň jestli jsem moc zvědavý, ale co tě vede teď k tomu poslednímu většímu nákupu SXRV? Tady na fóru většinově panuje pesimisus, drží se cash a očekává redukce, velký pád nebo dlouhá recese. Držíš se zásady, že nikdo neumí předpovědět budoucnost a že "time in the market beats timing the market"?
Osobně nakupuju každý měsíc a ceny neřeším, ale proč jsi třeba nepočkal jeden, dva týdny jak se vyvine situace s Evergrande? Zajímá mě, jak přemýšlíš.

Adammd
Platinum Member ***
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm

Príspevok od používateľa Adammd »

Ked teda robis pravidelny DCA, + alebo - 5% z ceny z dlhodobeho hladiska nehra ziadnu rolu....
f.i.r.e.

Skrblík
Active Member
Kontaktovať používateľa:

Kolovrat napísal:
Št 14 10, 2021 10:20 am
...Zajímá mě, jak přemýšlíš.
Určitě nejsi moc zvědavý, ostatně od toho forum je, aby lidé sdíleli své zkušenosti.

V zásadě sis odpověděl sám v prvním odstavci, stejně jako i odpověděl Adammd. Netuším co bude zítra. Mohl bych počkat dva týdny jak se vyvine situace s Evergrande. A pak další dva jak se vyvine další vlna Covidu, pak dva týdny na zasedání Fedu, dva týdny na čtvrtletní výsledky FAANg společností, ... To bych pořád čekal. Já nepotřebuju zbohatnout do Vánoc. A v horizontu třeba 10 let je téměř neznatelné, jestli investuju teď nebo o dva týdny později. Naopak je riziko, že bych mohl čekat na pokles, který by nepřišel a tím bych ztratil mnohem víc.

Jsem mnohem víc příznivcem nějakého risk-reward řízení než řešit vstupy. Jelikož jedu na páku, musím být připraven řešit pokles, když přijde, ale nespekuluju na něj.

Jinak částky které vkládám na účet určitě nebude DCA na roky, ale přeci jen vložit větší sumu najednou mi přijde riskantní, tak jí po měsíci rozpouštím. Pokud by tedy teď přišel pokles, tak z vrcholu mi nebude padat vše, jelikož nemálo akcií jsem koupil levněji.

A jinak si nemyslím, že by měla přijít nějaká velká krize. Nějaká korekce možná, ale jinak firmy v USA (které kupuju v ETF) šlapou jak hodinky. Nejhorší je smrt z vyděšení.

Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"