Skrblík - obchody

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

Ná účet posláno 9500 EUR. Jak spočítat pak výnost portfolia k tomu se snad dostanu později. Důvodem je v první řadě, že na tomto samém účtu si hodlám "spořit", zejména nákupem etf. A jelikož je vše na jednom účtu a má to společné požadavky na margin atd., nedává úplně smysl to nezahrnovat do celkového přehledu.
finlib.cz, informace ze světa investic
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

Buy 1000 akcií PINS (Pinterest) za 55,5 USD/akcie
finlib.cz, informace ze světa investic
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

Buy 70 akcií LQQ za 592 EUR/akcie

A upravuji příspěvek výše, vypadla mi tam nula, je to celkem 1000 akcií Pinterestu
finlib.cz, informace ze světa investic
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

Na účet přidáno 10 100EUR

Mimochodem, jak snadno počítat zhodnocení účtu, když v průběhu posílám další peníze. Nevíte někdo? Jelikož si na něj budu posílat patrně každý měsíc, nechce se mi úplně počítata vždy hodnotu pro každý měsíc zvlášť.
finlib.cz, informace ze světa investic
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Adammd »

To sa bude blbo pocitat do hitparady, ked nie je fixna ciastka.
Kvartalne vysledky budu skreslene a neprovonatelne, tak asi len rocne?
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa jogo »

Skrblík napísal: Št 13 05, 2021 3:27 pm Ná účet posláno 9500 EUR. Jak spočítat pak výnost portfolia k tomu se snad dostanu později. Důvodem je v první řadě, že na tomto samém účtu si hodlám "spořit", zejména nákupem etf. A jelikož je vše na jednom účtu a má to společné požadavky na margin atd., nedává úplně smysl to nezahrnovat do celkového přehledu.
TWR metóda by to mala spočítať.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

No můžu sem házet obchody a pak zhodnocení pomocí TWR sem hodit přímo z účtu u IB. Holt nemám soutěžní účet pro porovnávání, a v realitě tam hodlám přidávat další a další finance :-)

A když už jsme u toho, dnes buy 100 akcií SXRV za 640,3 EUR/akcie. Evropské ETF trakující Nasdaq :-) Aneb jak porazit trh - nakoupit etf trakující trh na margin :-D
finlib.cz, informace ze světa investic
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

Názor na to, jestli trhy na ATH a riziko zvyšování úrokových sazeb fedu mohou znamenat další růst akciových trhů. https://www.finlib.cz/2021/06/14/jak-re ... ych-sazeb/
finlib.cz, informace ze světa investic
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3795
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 124 times
Been thanked: 327 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Lze proto očekávat, že i v případě zvyšování úrokových sazeb budou akcie pokračovat v růstu. A pri znizovani urokov to same - hura ekonomovia vymysleli perpetum mobile.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Rado »

osamely chodec napísal: Ut 15 06, 2021 10:20 am Lze proto očekávat, že i v případě zvyšování úrokových sazeb budou akcie pokračovat v růstu. A pri znizovani urokov to same - hura ekonomovia vymysleli perpetum mobile.
Otázka je, keď v aute skočíš na brzdu, tak sa hneď zastavíš? Myslíš, že to funguje inak?
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

To neznamená že v růstu budou pokračovat neustále ani to neznamená, že porostou tempem jako v 2020. Ale pokud mám dobře fungující společnost, proč by její cena neměla růst dále? Při zvyšování úrokových sazeb asi nebude chtít tolik lidí investovat do akcií, když i jinde se objeví alespoň nenulové zhodnocení. Ale pokud nějaké společnost bude dále zvyšovat svůj obrat/zisky atd., dává smysl že poroste i její cena. Navíc velké firmy, které tvoří index jsou schopné většinou svůj růst financovat sami, takže pro ně ani není negativum vyšších úroků u půjčky
finlib.cz, informace ze světa investic
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3795
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 124 times
Been thanked: 327 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Vyckajme, co i len prve verbalne vyjadrenie FED , ze zacnu zvysovat uroky , co urobia akcie ...
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2787
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Rokosák »

Skrblík napísal: St 09 06, 2021 3:03 pm Mimochodem, jak snadno počítat zhodnocení účtu, když v průběhu posílám další peníze. Nevíte někdo?
Pomerne jednoduché je ako to robím ja, ale nie ako to robia profesionáli, je vklady odčítať a peňažný výber pripočítať.

Príklad 1. stav účtu 100,000 na začiatku obdobia
Vklad 10,000 počas obdobia
Koniec obdobia 120,000
Výnos (120,000 - 10,000 - 100,000)/120,000 * 100 = 8.33 percent

Príklad 2. stav účtu 100,000 na začiatku obdobia
Výber 10,000 počas obdobia
Koniec obdobia 91,000
Výnos (91,000 +10,000-100,000/91,000 * 100 = 1.098 percent

Profesionáli berú do úvahy dátum peňažného pohybu, vypočítajú výnos počas každého obdobia medzi peňažnými pohybmi a z tých rôznych výnosov vypočítajú geometrický priemer. Teda ak prvých 15 dni v mesiaci bol výnos 8% a druhých 15 dňoch 9% tak mesačný vynos je 8.5%. Čo je zhodou okolnosti aj aritmetický priemer, lebo sa mi nechcelo počítať niečo zložitejšie. K tomu je dobré mať počítačový systém.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

Rokosák: Díky, to je celkem fajn. I když to není úplně přesné, ale pokud je to třeba po čtvrtletích, pořád to má velmi vypovídající hodnotu.
finlib.cz, informace ze světa investic
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

Kdyby někdo hledal tipy na akcie https://www.finlib.cz/2021/06/19/3-akci ... ed-koupit/. U Pinterestu jsem doufám trefil dno a už se tam nikdy nevrátí. :-)
finlib.cz, informace ze světa investic
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

Komentář o tom, proč byste si neměli zoufat, když vás (nás :-)) tu poráží Martin ve zhodnocení účtu a proč je naopak dobré, že takové lidi tu máme :-) https://www.finlib.cz/2021/06/20/invest ... ou-zavody/
finlib.cz, informace ze světa investic
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

Bude to trochu složitější, ale snad celkem přesné, případné nesrovanlosti klidně reklamujte.

Vstup do 2Q:
hodnota účtu 136 544,8 USD
AMZN 20 akcií za 3094,08 USD
AMD 400 akcií za 78,50 USD
DNRG 3000 akcií za 13,83 USD
LQQ 200 akcií za 595,9 EUR
NVDA 200 akcií za 533,93 USD
ZM 100 akcií za 321,29 USD

v průběhu došlo ke změnám:
LQQ - nákup 10 akcií za 619,7 EUR/kus
LQQ - nákup 10 akcií za 578,8 EUR/kus
Ná účet posláno 9500 EUR (11 210 USD)
Buy 1000 akcií PINS (Pinterest) za 55,5 USD/akcie
Buy 70 akcií LQQ za 592 EUR/akcie
Na účet přidáno 10 100EUR (11 918 USD)
buy 100 akcií SXRV za 640,3 EUR/akcie

průměrná nákupní cena LQQ je tedy (200*595,9 + 10*619,7 + 10*578,8 + 70*592) / 290 = 595,19 EUR/akcie
počítám kurz 1 EUR = 1,18 USD

na konci 2Q:
AMZN 20 akcií za 3440,16 USD +6 921,6 USD / +11,19%
AMD 400 akcií za 93,93 USD +6 172 / +19,66%
DNRG 3000 akcií za 13,36 USD -1 410 / -3,4%
LQQ 290 akcií za 722 EUR +36 774,9 / +21,31% , +43 394,4 USD
NVDA 200 akcií za 800,10 USD +53 234 / +49,85%
PINS 1000 akcií za 78,95 USD +23 450 / +42,25%
SXRV 100 akcií za 692,30 EUR +5 200 / +8,12%, +6 136 USD
ZM 100 akcií za 387,03 USD +6 574 / +20,46%

celkem +144 472 USD

Hodnota účtu na konci 2Q:
281 016,8 USD

zhodnocení: (281 016,8 - 136 544,8 - 11 210 - 11 918) / 136 544,8 * 100 = +88,87%

Vypadá to jako velké zhodnocení, ale myslím že výpočty jsou v pořádku, tak nějak to odpovídá i tomu co mi ukazuje IB na účtu. Jak k tomu došlo?
  • obchoduju na margin, v jednu chvíli páky myslím byla i přes 1:3. Teď už je trochu nižší, stále však vyšší než 1:2. Ziskům to pomáhá, v poklesu to může být peklo. Snad se k tomu časem dostanu, abych o úskalích marginu něco sepsal
  • Nvidia zažila obrovský růst. Věřil jsem jí, ale přiznávám že ani já jsem tohle nečekal
  • Podařil se nákup Pinterestu. Trefil jsem téměř dno, od kterého začal umazávat nabranou ztrátu, můj asi nejlepší obchod
  • no a obecně investoři začali zas víc věřit technologickým akciím, které jsou u mě až na DNRG (etf na čistou energii) vše
Co se týká výhledu do zbytku roku, tak nevím. :-D Nejvíc bych čekal asi od Amazonu, všechny ostatní akcie/etf podle mě také porosotu, ale tolik kolik rostlo teď Nvidia a Pinterest, to asi nic nezopakuje.
finlib.cz, informace ze světa investic
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Martin7 »

Perfektné Skrblík! Normálne že ,,sánka dolu" :palec_hore: . Teda ty máš odvahu :potlesk: . Ja som bol príliš opatrný tento kvartál a dosť som rátal s pádom trhov. Gratulujem, len tak ďalej :D
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Rado »

Pripájam sa k Martinovi. :like:
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa jogo »

Skrblík napísal: Št 01 07, 2021 9:51 pm
  • obchoduju na margin, v jednu chvíli páky myslím byla i přes 1:3. Teď už je trochu nižší, stále však vyšší než 1:2. Ziskům to pomáhá, v poklesu to může být peklo. Snad se k tomu časem dostanu, abych o úskalích marginu něco sepsal
Obchoduješ CFD na akcie? Lebo pokiaľ viem, IB dovoľuje overnight páku na akcie len 1:2.
Máš nastavený aj nejaký mentálny SL na pozíciach?
Ináč pekný výsledok, gratulujem.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

Díky kluci. Dám k tomu tedy ještě info, ostatně to je hlavní přidaná hodnota fora, nikoliv chlubení se procenty.
  • Měl jsem celou dobu k dispozici určitý obnos, který bych v řádu dní mohl na účet dostat. Nechtěl bych a zkomplikovalo by mi to jiné věci, ale byl bych tím schopný přežít i větší propad
  • žádný velký pád jsem neočekával. Reporty firem za loňský rok a i pak za 1Q byly výborné. Trhy se holt chovají dost manio-depresivně, kratší propad přijít mohl, ale dlouhodobě k poklesu nebyl důvod. Viz třeba v Martinově vlákně o AMD. Někdo se lekne, když se začnou banovat těžaři krypta a akcie jdou chvíli dolů. Přitom kdo to sleduje ví, že ta firma prodá úplně cokoliv co dá na trh, protože procesorů i karet je a dlouho bude nedostatek. Nebo třeba výsledky Amazonu, který v 1Q měl téměř dvojnásobný zisk na akcii než se čekalo. Ale asi holt oficiální odstoupení Bezose z vedení spoustu lidí vylekalo.
  • S marginem je to složitější. Při nákupu mi opravdu dovolí jen 1:2. Maintenance margin (tedy udržovací, jaký potřebuju pro již otevřené obchody, jen aby mi je nezavřeli) je však 1:4. https://www.interactivebrokers.co.uk/en ... 0801080808 Čili postupným přikupováním se dá dostat nad 1:2. Kupuji klasické akcie (ETF), ne CFD. Jo a s pákovými ETF je ten požadavek na margin přísnější, to už je na zkoumání v odkazu
  • Co se týká SL, jak kdy, jak kde. :-) Na ETF trakující Nasdaq ne, tam mám mentálně nastaveno, že dlouhodobě to půjde nahoru, a případný pokles je příležitost dokoupit se slevou. Jinak při vstupu většinou nějaký SL mám, někdy i zadaný, většinou pod nějakou větší rezistanci (s určitou rezervou, aby mě to nevyhodilo kvůli jedné noze svíčky. Pro příklad, u AMD jsem měl někde kolem 70. Očekával jsem že nad ní by se měla cena odrazit vzhůru, pokud ne, byl by velký risk pádu. U Nvidie mám třeba pořád 450. Opět, situace jako u AMD. Zatím jsem jej neposouval, nemám kam, cena letí vzhůru jak Muskova raketa, nevím kam jej dát logicky výše. A podobně jako s ETF na nasdaw, řekněmě v horizontu let čekám že cena půjde vzhůru, nemám ambice prodávat při lokálním poklesu a chytat nižší cenu pro opětovný nákup
  • Daně. Tfuj ;-) U nás máme časový test 3 roky. To je dost. Dospěl jsem k přesvědčení, že u silných růstových akciích na tom budu lépe, když je nechám 3 roky být. Nevěřím že bych aktivním obchodováním porazil výši zaplacených daní. Samozřejmě když by se mi akcie přestala líbit, tak jí prodám. ALe prostě čekám, že třeba ta Nvidia tady za 3 roky bude a bude ještě silnější
  • Umíte-li anglicky, zde https://ofdollarsanddata.com/ se mezi mnoha články o ničem dá najít i mnoho užitečných článků. Někde se tam dočtete, že mnohem častěji
  • A k dokazům podruhé - nevěřte (ani mě ;-) ) něčemu jen proto, že to někdo píše, Vždy koukejte na odůvodnění, ideálně si sami udělejte aspoň malý research, že to co čtete odpovídá realitě. Slovy mé gymnaziální profesroky z matematiky - „Matematika je věda přesná“. Celé je to vlastně hra s pravděpodobností. Jen dělejte to, co má víc jak 50% šanci na úspěch a dlouhodobě to bude dobré. To neznamená že nemůže být krátkodobý problém. Ostatně jako v životě. To jen tak k tomu, když někdo koupí GME, protože někdo na fóru psal, že je to tutovka a akcii prodám za milion.
  • A na závěr jedno filozofické okénko. Burza je to nejkapitalističtější a zároveň nejrovnější místo na zemi, co znám. Pořád řešíme aby se někdo nediskriminoval, aby nebyl znevýhodněn atd. Tady jede každý sám za sebe. Všem je jedno, kdo je na druhé straně. Neúspěch se neodpouští a VŽDY je to vaše vina. Nikdy nemá cenu obviňovat trhy/us vládu/sorose/mimozemšťany. Jak pravý jeden vtip - "Konspirační teoretici jsou ti největší optimisté. Jsou přesvědčeni, že bohatým a mocným na nich nějak záleží"
Jsem se koukám nějak rozepsal. :-) Doufám že dost k tématu, kdyby cokoliv, klidně se ptejte
finlib.cz, informace ze světa investic
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Píšem ti za prvý polrok +88,87%.
Chcem ti ale zapísať aj zhodnotenie od začiatku, t.j 1.7.2020 a tými depositmi si to skomplikoval.
Z bežných 100 000 by to bolo (navždy) jednoduché: hodnota účtu 281 017 = +181%

Takže to beriem takhle:

SKRBLÍK - TRADER
za 2020 (od 1.7.2020) : +44,36% ( matematicky zo 100 000 na 144 360 )
za 2021 (do 30.6.2021): +88,87%

od začiatku: 144 360 x 1,8887 = 272 653 = +172,65%

Takto by to malo byť OK. Prosím o potvrdenie, či som to vyrátal správne a na budúce poprosím stále vyhodnotiť aj výnos od začiatku.

Dík a blahoželám ! :like:

P.S. Máš kuráž a zaujímavý je ten portfolio margin u IB, že takto dá zvýšiť páka. To som nevedel.
Z daytradingu 1:4 by ťa nepustilo do overnight ani s pákou 1:2. Niekedy to bolo 1:2..teraz chcú ešte nejakú rezervu..myslím že cca 10%.
Ale s portfóliom mid and large caps to dáva zmysel.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: So 10 07, 2021 11:35 pm
Takto by to malo byť OK. Prosím o potvrdenie, či som to vyrátal správne a na budúce poprosím stále vyhodnotiť aj výnos od začiatku.
Nie je to vypočítane TWR metódou, tak to ťažko porovnávať s TWR metódou, ale nemôžme požadovať, aby si každý výnosy vypočítal TWR metódou. Nie je to také jednoduché a je to metóda náchylná na omyl a jeden zlý výpočet sa potom prenáša ďalej.
Navrhoval by som, aby tí účastníci hitparády, ktorí reportujú reálne obchody a nie výpisy z účtu, nereportovali vklady a výbery z účtov a potom je výpočet veľmi jednoduchý, lebo v takom prípade sa TWR výnos rovná kumulatívnemu výnosu a porovnanie je korektné.
To, že bude nakúpených viac akcii ako je hodnota účtu budeme považovať pre účel tohto fóra za nákup na margin.
Kto však vie vypočítať TWR výnos, nech ho kľudne reportuje ďalej.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

Nereporotovat vklady by v mém případě začalo být brzy zavádějící, protože plánuju na ůčet postupně posílat další a další peníze. Bez vkladů bych se tak brzy dostal na nemožný margin. Myslím že postup Jugglera je ok. Případně mohu dávat zhodnocení účtu přímo z platformy IB. Sice to nebude úplně odpovídat tomu co zde prezentuji (na počátku to nebylo přesně 100 000, do toho poplatky za obchody, možná sem tam zapomenu nějakou malou dividendu), ale bylo by to přesné. A co obchoduji bych reportoval, takže by to nebylo ani číslo spadlé z nebe na chlubení.

Holt to není ideální, ale kvůli jednoduššímu výpočtu do hitparády nepřestanu s vkládáním dalších prostředků, já chci hlavně vydělat, zbytek je druhořadý ;-)
finlib.cz, informace ze světa investic
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa jogo »

S rastúcim účtom bude tvoj spôsob výpočtu konvergovať k TWR metóde stále viac a viac, lebo vklady budú percentuálne menšie voči hodnote účtu(za 2Q to bolo asi 10%), takže pre účely našej hitparády by to mala byť dostatočná presnosť.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal: St 14 07, 2021 12:12 am S rastúcim účtom bude tvoj spôsob výpočtu konvergovať k TWR metóde stále viac a viac, lebo vklady budú percentuálne menšie voči hodnote účtu(za 2Q to bolo asi 10%), takže pre účely našej hitparády by to mala byť dostatočná presnosť.
Ja ho chápem ked ide na páku. Nedoložil by, musel by predať časť pozície.

Ja som to teraz tiež riešil seba, lebo som to prekombinoval a nezahrnul 15% z Q1 do kategorie od 2016. A pritom som ich urobil. Teraz mi ukazuje TWR 23% a musím to už zahrnúť. Preto som prepočítal aj Q1 a zmenil vo vyhodnotení, aby nebol skok. V minulosti som často raz trejdil viac, inokedy menej, bežne aj násobky kapitálu. Čím väčší kapitál, tým väčšia averzia k riziku, tak nech sa inšpirujeme Skrblíkom.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

SXRV - buy 30 akcií/700 EUR

na účet posláno 9 696 EUR (ne, nejsem autista, holt to tak kurzově hezky vyšlo :-D )
finlib.cz, informace ze světa investic
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Rado »

Buď rád, že nie si, to by si nerobil žiadne obchody. :(
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

Jen si tu odložím info, že u Nvidie došlo ke splitu akcií 4:1. Proto pro další výpočty jako referenční hodnotu nebudu uvádět už NVDA 200 akcií za 800,10 USD, ale 800 akcií za 200,025 USD.
finlib.cz, informace ze světa investic
Používateľov profilový obrázok
Kolovrat
Active Member
Príspevky: 128
Dátum registrácie: Ut 06 07, 2021 11:33 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Kolovrat »

PINS za 59, čas znovu nastoupit?
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

Určitě stojí za zvážení, kolem 55 je silnjý support, takže vstupem do pozice bys nemusel riskovat mnoho. Já ale přikupovat nebudu, to už spíš pošilhávám po nákupu AMZN, který se také propadl, ale vidím jej jako jistější investici.
finlib.cz, informace ze světa investic
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

Na účet posláno 9 850 EUR
Koupeno 40 akcií SXRV za 723,9 EUR/kus
finlib.cz, informace ze světa investic
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

Pár dní zpět, na účet posláno 9 840 EUR
Nakoupeno 40 akcií SXRV za 742 EUR/akcie
finlib.cz, informace ze světa investic
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Skrlblíku ty máš doma tlačiareň?
Ideš v kuse na páku 1:3. Ako si ty vlastne prežil covid pokles o -35%?
Veľa akcií padlo viac. Veď to bolo 3 mesiace predtým než si začal reportovať u nás.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

Je to jednoduché, v tu dobu bylo investování zrovna na vedlejejší koleji. Měl jsem něco ve facebooku, ale i dost cashe na úštu (tedy žádná páka). Začal jsem se investování opět více věnovat v době, kdy už akcie zase letěly nahoru. Takže co se týká výsledků tady, můžeme se bavit že mi dost přály trhy. Ovšem štěstí přeje připraveným.

Jinak když se podíváš na historii tady, tak už za tu krátkou dobu vidíš změny. Kupuju teď výhradně etf na nasdaq (ala sedlák ;-) ), což je přeci jen konzervativnější, než když jsem ve velkém sázel třeba na Teslu. Další věc, dávám tam peníze postupně. Vložit velký balík na páku 1:3 by byl opravdu velký risk. Ale tím že vkládám postupně a akcie pořád rostou, riziko (resp. páka) jednotlivých vkladů se mi v čase snižuje.

Příklad: Vložíš na účet 10 000, koupíš na páku 1:3 za 30 000. Akcie vyrostou o 25% na 40 000. Tvé peníze jsou pak 10 000 vklad + 10 000 zisk, čili už máš páku jen 1:2 na tom vkladu.

Další věc, u nás je časový test na daně 3 roky. Vzhledem k mým výsledkům (i než jsem přišel sem) věřím spíš tomu, že víc vydělám tím, když budu akcie 3 roky držet a ušetřím 15% daň než když se budu snažit časovat vstupy.

A vzhledem k vývoje inflace, (ne)výhodnosti jiných možností zhodnocovat peníze bych si v případě většího poklesu radši klidně i půjčil, než nechat peníze tiše a momentálně dost rychle znehodnocovat.

A rovnou píšu, že tempo vkládání peněz na účet určitě takovéhle neudržím nějak dlouho. Ale jsem přesvědčený na základě mnohých informací, že nejlepší čas investovat bylo vždy včera. Ono složené úročení se zpočátku nezdá, ale jak se pak rozjede...
finlib.cz, informace ze světa investic
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

na konci 2Q:
AMZN 20 akcií za 3440,16 USD
AMD 400 akcií za 93,93 USD
DNRG 3000 akcií za 13,36 USD
LQQ 290 akcií za 722 EUR
NVDA 800 akcií za 200,025 USD (přepočet po splitu)
PINS 1000 akcií za 78,95 USD
SXRV 100 akcií za 692,30 EUR
ZM 100 akcií za 387,03 USD

Hodnota účtu na konci 2Q:
281 016,8 USD

V průběhu došlo ke změnám:
SXRV - buy 30 akcií/700 EUR
na účet posláno 9 696 EUR
Na účet posláno 9 850 EUR
Koupeno 40 akcií SXRV za 723,9 EUR/kus
Pár dní zpět, na účet posláno 9 840 EUR
Nakoupeno 40 akcií SXRV za 742 EUR/akcie

Průměrná nákupní cena SXRV tedy byla (692,30*100 + 700 *30 + 723,9*40 + 742*40)/210 = 708,89 EUR/akcie

na konci 3Q tedy portfolio vypadalo následovně:
AMZN 20 akcií za 3285,04 USD - 3 102,4 USD / - 4,5%
AMD 400 akcií za 102,9 USD + 3 588 USD / + 9,55%
DNRG 3000 akcií za 12,42 USD - 2 820 USD / - 7,04%
LQQ 290 akcií za 762,30 EUR + 11 687 EUR (USD) (+ 13 553 USD) / + 5,58%
NVDA 800 akcií za 207,16 USD + 5 708 USD / + 3,57%
PINS 1000 akcií za 50,95 USD - 28 000 USD / - 35,47%
SXRV 210 akcií za 719 EUR + 2 123,1 EUR (+ 2 462 USD) / + 1,43%
ZM 100 akcií za 261,5 USD - 12 553 USD / - 32,43%

Hodnota účtu po 3Q
289 238,4 USD

Zhodnocení
(289 238,4 - 281 016,8 - 9 696 - 9 850 - 9 840) / 281 016,8 * 100 = -7,53 %

Zhodnocení od počátku roku
(289 238,4 - 144 358 - 48 986 (vklady)) / 144 358 * 100 = + 66,4%

Zhodnocení od počátku (7/2020)
(289 238,4 - 100 000 -48 986) / 100 000 * 100 = + 140,3%

Případné reklamace, dotazy a komenty jako vždy bez váhání pište :-)
finlib.cz, informace ze světa investic
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Zapsáno. Dík !

Ked si tak na páku, nemusel si zavrieť časť pozícii pri tých poklesoch?
Neprepočitávam, len sa pýtam. Ja som väčšinou v cashi, takže nejaké margin parametre nesledujem.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

Nemusel, hodnota všech akcií je 759 005 USD, při páce 1:4 (jak jsem výše zmiňoval, že ib umožňuje pro dlouhodobé držení), k čemuž tedy potřebuju "jen" 189 751 USD, zatímco já mám 289 238,4 USD, čili vše zatím naprosto v klidu. Běžné korekce bez problému zvládnu, řešit bych to musel při opravdu velkém poklesu, ale zatím mám pořád ještě i pár korun na vložení na účet, abych v případě potřeby spíš změnšil páku než byl nucen odprodávat.

Jinak ale se většujícím se účtem jsem víc a víc konzervativní, kde jsou ty doby, kdy mi velká část účtu ležela v Tesle na páku. :-D Dokupuju teď jen etf na Nasdaq 100, a za uplynulé čtvrtletí i páka trošku slezla dolů (viz ztráta -7,53%, ale účet přesto o pár tisíc povyrostl).
finlib.cz, informace ze světa investic
mikr
Gold Member **
Príspevky: 356
Dátum registrácie: Št 18 08, 2016 7:06 pm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa mikr »

Ono složené úročení se zpočátku nezdá, ale jak se pak rozjede.

Albert Einstein, jeden z nejmoudřejších lidí historie, označil složené úroky za osmý div světa. 8)
„Proč si ukládat peníze do banky, když několik bank můžete vlastnit.“
– Nathan Meyer Rothschild
„Složené úročení je osmým divem světa. Ten, kdo mu rozumí na něm vydělá, ten kdo ne, tak ho platí“ - Albert Einstein
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrblík - obchody

Príspevok od používateľa Skrblík »

Teď mě tak napadlo, výpočty jsou s chybou, jelikož jsem tak nějak pomotal co je eur a co usd. Stačí to takto do hitparády? Doufám že ano, ono mi to stejně nesedí stoprocentně s reálným účtem (třeba nvidia i vyplácí nějaké malé dividendy, do toho zase poplatky a tak), tak snad pro představu to stačí.

Jinak tenhle citát znám a nezbývá než s ním souhlasit, proto se teď snažím tam hlavně dostat peníze než řešit konkrétní akcie, z dlouhodobějšího hlediska totiž mnohem víc udělá zhodnocování většího balíku peněz než nějaké procento navíc.
finlib.cz, informace ze světa investic
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"