stefko obchody

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
stefko
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Ut 25 05, 2010 11:03 pm

Re: stefko obchody

Príspevok od používateľa stefko »

takze-egle-teraz lutujem ,ze som predal,je sice pod mojim poslednym predajom ,ale myslim,ze pojde hore .dufam ze zajtra otvori trocha nizsie.
stefko
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Ut 25 05, 2010 11:03 pm

Re: stefko obchody

Príspevok od používateľa stefko »

egle-vcera som nezobral ,tak som az teraz 5,35.
rrc som nepodrzal adnes hned plus 2,3%.
nemam dobre vystupy,to co sa vcera javilo ako ok,dnes naprd
stefko
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Ut 25 05, 2010 11:03 pm

Re: stefko obchody

Príspevok od používateľa stefko »

egle druha polka za 5,26
stefko
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Ut 25 05, 2010 11:03 pm

Re: stefko obchody

Príspevok od používateľa stefko »

egle out 5,22. nejako sa to otocilo,nemam stoho dobry pocit,uz treti krat klopalo na 5,38 nepreslo,no uvidme
a teraz po case vidim,ze som chytil asi dno-ale predajom...
stefko
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Ut 25 05, 2010 11:03 pm

Re: stefko obchody

Príspevok od používateľa stefko »

egle 5,15 nakup tato podpra drzi,takze za polovicu
stefko
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Ut 25 05, 2010 11:03 pm

Re: stefko obchody

Príspevok od používateľa stefko »

egle-aby som zbytocne nepredaval s malym ziskom,tak som nastavil sl na 5,17 ,ak to klesne ,tak bude na poplatky plus kava.ak pojde hore,budem sa snazit maximalizovat zisk s naslednym dokupom,podla vyvoja trhu.ono trocha je mi to aj proti srsti,pretoze ako som pisal dva krat tukala tato akcia na 5,35-5,39 to neprerazila,tak sa obavam ,ze treti krat tam ani nemusi vystupat aj preto,ze momentalne si myslim,ze su trhy hodne nasponovane.
traderi-co robim dobre a co zle.dik za pripadne kriticke pripomienky
este upresnim priemer nakupu 5,16
stefko
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Ut 25 05, 2010 11:03 pm

Re: stefko obchody

Príspevok od používateľa stefko »

rrc in 35,58
stefko
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Ut 25 05, 2010 11:03 pm

Re: stefko obchody

Príspevok od používateľa stefko »

egle predaj na sl 5,17,takze na nule
stefko
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Ut 25 05, 2010 11:03 pm

Re: stefko obchody

Príspevok od používateľa stefko »

rrc 36,07 predaj ,nenastavujem sl,berem aky taky zisk
po zavere vyhlasuju vysledky,to je parketa pre jugglera,ak k tomu nieco vies,daj vediet.ja viem len tolko,ze maju rekordnu produkciu v 3Q,ale ako na tom budu financne?
stefko
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Ut 25 05, 2010 11:03 pm

Re: stefko obchody

Príspevok od používateľa stefko »

stefko napísal:rrc 36,07 predaj ,nenastavujem sl,berem aky taky zisk
po zavere vyhlasuju vysledky,to je parketa pre jugglera,ak k tomu nieco vies,daj vediet.ja viem len tolko,ze maju rekordnu produkciu v 3Q,ale ako na tom budu financne?
no takze tu je vidiet ako spatne sa rozhodujem.vcera som na egle/nakup 5,16/nastavil sl na 5,17,ktory sa mi dnes zrealizoval,tak som nezarobil nic.aj ked som mal nutkanie to predat vcera za 5,24.

a dnes som obstal prepad rrc,vedel som ,ze bude volatilne pred vysledkami,a v momente ked som sa dostal do akeho takeho zisku,tak som ho radsej realizoval.preco som nenastavil sl,a tak by som mohol teraz realizovat dvakrat taky zisk-urcite by som nedrzal do vysledku-ked tak max.polovicu. proste skoro vzdy to spravim naopak,uz ma to serie.
stefko
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Ut 25 05, 2010 11:03 pm

Re: stefko obchody

Príspevok od používateľa stefko »

ATPG-NAKUP 14,345 riskujem ,podpora by podla mna mala byt na 14,O
stefko
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Ut 25 05, 2010 11:03 pm

Re: stefko obchody

Príspevok od používateľa stefko »

stefko napísal:ATPG-NAKUP 14,345 riskujem ,podpora by podla mna mala byt na 14,O
ako som napisal,13,90-14,0 udrzala,bohuzial u 13,9 som nebol u pc,tak som nestihol dokupit.inak,vcera som neveril ,ze tam klesne,preto som to bral.teraz budem sledovat,zatial sa mota u 14,0.silnejsi pokles by nevestil nic dobre.priznam sa momentalne nemam plan,kde dokupovat,mam tam len polovicu pozicie.ak by sa trhy spamatali,tak skusim dokup do zisku.

egle -dnes DB-hold znizili cenu zo 7-na 6 usd,je to sice skoro 20% premia,ale pockam na vykles,dufam ,ze neutecie.2.11. by mali byt vysledky a treti Q nebyva spatny u lodn.dopravcov.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: stefko obchody

Príspevok od používateľa Coudy »

Štefko, skús si zosumarizovať obchodný plán:
-prečo nakupuješ, dôvod, pattern
-kde budeš vystupovať so stratou na stopke
-kde budeš vyberať zisk
-kontrola, či máš dobrý RRR

Čiže pri obchode na začiatku si uveď prečo nakupuješ (resp. predávaš nakrátko), vstup, stop, výstup.
stefko
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Ut 25 05, 2010 11:03 pm

Re: stefko obchody

Príspevok od používateľa stefko »

Coudy napísal:Štefko, skús si zosumarizovať obchodný plán:
-prečo nakupuješ, dôvod, pattern
-kde budeš vystupovať so stratou na stopke
-kde budeš vyberať zisk
-kontrola, či máš dobrý RRR

Čiže pri obchode na začiatku si uveď prečo nakupuješ (resp. predávaš nakrátko), vstup, stop, výstup.
dik za reakciu.
-nakupujem za ucelom zisku/ haha/,snazim sa bud po silnejsom poklese,alebo po nejakej sprave plus ocakavanie
-skoro vzdy kupujem za 1/2 prepoklad.investicie,takze skorej si davam cenu,pri ktorej v pripade poklesu dokupim.a stopku riesim az potom
-s tym ziskom je to zle,ako som uviedol vyssie,vacsinou to poseriem
-RRRM je co?
napr.teraz mam atpg za 14,345 ustal som prepad na 13,90 ,co bolo 3%,u inej akcie uz by som bol vonku,no tato je hodne volatilna,sl som nemal zadany,nevidel som ziadny zly sentiment na trhu,trocha ma znepokojila sprava o probleme halliburtonu s ucpanym vrtom BP,teraz som mierne nad nakupom ,pretoze akcia pridala cca 4% od dnesneho dna,tak som pripraveny predat za 14,50 s tym ,ze by som cakal vykles,kde by som zobral znova.ale ak uvidim -vyhodnotim -ze akciu akumuluju,tak ju necham.
a targety mam dva 14,80 a 15,80.

skoda ze nomozem na to stretko ,rad by som sa konkretnejsie pocul vase nazory,od posledneho,co ste ma zrovnali,je to lepsie.
ako to robis ty,ak si v zisku ,zadavas sl na uroven nakupu,ak tam nie je velky rozdiel ako v tomto pripade?
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: stefko obchody

Príspevok od používateľa Coudy »

RRR = reward risk ratio, pomer zisku ku risku , čiže napríklad RRR=3:1 je, že riskujem jednu jednotku, aby som zarobil tri jednotky.
Vačšinou vystupujem buď na stopke alebo na targete, posúvanie stopky je čisto psychologická vec, celkový výsledok po x trejdoch, či stopku posúvaš alebo nie je rovnaký. Momentálne sa snažím pracovať na pridávaní do ziskovej pozície (average up).
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: stefko obchody

Príspevok od používateľa Coudy »

Coudy napísal:Momentálne sa snažím pracovať na pridávaní do ziskovej pozície (average up).
Niečo takéto.
Prílohy
averageup.jpg
averageup.jpg (159.18 KiB) 12903 zobrazenia
stefko
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Ut 25 05, 2010 11:03 pm

Re: stefko obchody

Príspevok od používateľa stefko »

atpg predaj 14,80-14,83 plus 3,2%
stefko
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Ut 25 05, 2010 11:03 pm

Re: stefko obchody

Príspevok od používateľa stefko »

SD-sandridge-nakup 5,79. mala pozicia,dnes vyhlasuju vysledky,juggler ,prosim ta,nemas nahodou nieco k tejto spol .ohladne 3 Q ?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: stefko obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

stefko napísal:SD-sandridge-nakup 5,79. mala pozicia,dnes vyhlasuju vysledky,juggler ,prosim ta,nemas nahodou nieco k tejto spol .ohladne 3 Q ?
Mám. Je skôr na SHORT.
Dokonca ju mám v zozname ako dobrého kandidáta na pokles.
Nečakám dobré výsledky kvôli zemnému plynu.
Okrem toho je technicky vysoko a prekúpená.
Pre tvoju informáciu - posledné tri zverejnenia bola prepredaná a po zverejnení padla o -9 až -18%.
Máš edge na short, nie na long. Vstúpil si do nej vysoko a to, čo vidíš je short covering tých, čo majú v gatiach a rast v súvislosti s rastom ropy po dnešnom oslabení dolára.
Cena teraz 5,88. Odhady análov sú zisk 0,03 a tržby 270,8 mil.
Na 90% sklame v tržbách, v zisku by sa mohla prekonať ( análi nahodili nízke est.). Pozor - ked sa prekoná v zisku, aj tak môže padnúť.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: stefko obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tak som short po 5,85.
Zverejnila akože velký zisk, ale v skutočnosti je to strata -0,06.
Tržby zlé ako som čakal: 245.
A k tomu ešte offering za 250 mln. Mala by zahučať dole.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
stefko
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Ut 25 05, 2010 11:03 pm

Re: stefko obchody

Príspevok od používateľa stefko »

dik,ale uz mi to nepomoze,no co uz.ako som pisal ,nastastie mam malicko,
update.atpg som nabral znova za 14,82 ,nezverejnil som ,ale ak niekto chce,hodim vypis.a k atpg nieco vies ,aby som nebol nemilo prekvapkany,zverejnuju dnes,tam sa caka strata ako bejk ,tak snad prekvapi
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: stefko obchody

Príspevok od používateľa jaja »

Teda ty si vybiras kousky.
ATPG je podle mne dalsi kandidat na short. Tak na 70% zverejni zle. 13.10. dali info o produkci 21 MBoe/d, analytici cekali 22-23, takze slabota a hned zacali snizovat estimates. Otazka je, jestli je snizili dostatecne a vsichni.
Outlook na Q4 by ale mohla mit dobry, problem je, ze ho obvykle pri zverejneni nedava.
Navic cena je nad targetama.
Jo a mela by zverejnit az v pondeli pred open.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: stefko obchody

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

to je tak, ked niekto obchoduje bez strategie :) stefko, ber to ako podpichnutie v dobrom. Snad ta taketo podpichnutia dokazu casom vyburcovat aby si si zvolil jednu strategiu, ktoru dokazes konzistentne obchodovat a najma ju budes schopny obchodovat. Dovtedy budu tvoje zisky iba dielom nahody.
stefko
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Ut 25 05, 2010 11:03 pm

Re: stefko obchody

Príspevok od používateľa stefko »

atpg stoplos 15,20
dakujem za nazory.snazim sa tu prezentovat zive vstupy a tiez ocakavam reakciu,aby som sa poducil.k atpg-akciu obchodujem castejsie-hodne volatilna,vysoka zadlzenost,vynikajuca produktivita,manazment.mali by spustit produkciu z tretej plosiny,co by sa malo premietnut do trzieb a zisku.teraz 8.11.sa ocakava dost vysoka strata,no co citam a dokazem si prelozit,tak by mala byt zapocitana do ceny akcie.atpg rozhodne potencial ma,u atpg si clovek kupuje ocakavania,taktiez ja ju nekupujem na furt,nemam ju problem otocit aj 2-3 krat za den.ak do nejakej akcie vleziem,co to si snazim zistit.ako som napisal dal som sl na 15,20 cim sa sice uberam o aktualny zisk,no ako som napisal vyssie ,tak druhy target mam 15,80.
strasne nerad sa rozpisujem,radsej by som sa o tom pozhovaral.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: stefko obchody

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ja atpg nepoznam, ani ju nejdem skumat, budem reagovat iba na to co si napisal:
dobry management, produktivita, budu otvarat plosinu, kupujes ocakavania ... takze ocakavas, ze ide o dobru firmu, ktora prerazi a v case poraste. Este raz zdoraznujem v case. Ked tej firme veris, tak ju kup investicne, drz ju a pockaj si kedy pride jej cas.

Ale ty ju chces zobchodovat na par minut, mozno hodin, 2-3x denne. Vtedy ti je prd platne ze jej sefuje Bill Gates a sefom vyvojarov je druhy Thomas Edison, vtedy hras proti tisickam takych, co chcu rovnako ako ty otocit nejaku akciu 2-3x denne a ich zaujima jedine momentum, tu a teraz. Nie co bude v case. A ako pise jaja, zverejnenie bude asi na prd.

A na zaver, ak nie je anglictina tvojim druhym rodnym jazykom, ak sa neprichytis, ze obcas aj rozmyslal po anglicky a ak navyse nemas naozaj talent vyhodnotit informaciu v sekunde a presne, tak obchodovat zverejnenia je uplna blbost. Existuje milion pat strategii obchodovania a je mi skutocne zahadou, preco to mnohi (nielen ty stefko) tvrdosijne skusaju prave s tymi najtazsimi a nie a nie prestat, aj ked sa im uz dlhodobo nedari.
stefko
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Ut 25 05, 2010 11:03 pm

Re: stefko obchody

Príspevok od používateľa stefko »

atpg -predaj na sl 15,2O plus 3%
peto cmorej:nikdy som nenapisal ,ze chcem obchodovat zverejnenia,a ani nechcem,s SD to bola len nahoda,vedel som sice ze budu zverejnovat,ale nehral som nato,ani zverejnenia nesledujem -len ciste pre informaciu o spolocnosti.preto som aj zobral len malu poziciu,doteraz som ju nepredal,strata v eu je malinka,zatial neboli.a ak nahodou budem mat pocit,ze sa napr.niekde na tejto cene stabilizovala,popr.pride nejaka pozitivna sprava,nemam problem ju dokupit Xnasobne a zahrat minimalne na dotiahnutie na nulu.ano,ak by to nevyslo,tak tam uz potom idem s blizkym sl.
takze aj k atpg-to je len nahoda ,ze ju obchodujem den pred zverejnenim,ale prave preto,ze ju obchodujem casto,tak sa musi stat,ze ju obchodujem v tom obdobi.
dalej som napisal -clovek si kupuje ocakavania,mozno to vyznelo,ze na to bolo to podstatne aj s inym,co som o tej spol.napisal,ale to som len aby bol maly prehlad.
a inak,na poslednom stretku som dostal slusne kapky,a ako som pisal niekde vyssie,je to lepsie.
a k strategii:atpg som predpokladal lokalne dno,vyslo to ,za dva dni cca 6%.bohuzial som nepredal 15,70 len preto,ze som si dal target 15,80.
egle-spominane vyssie ,nebola vyklesana,tam som zase hral na prieraz cez 5,30.tam to nevyslo,co som na nej predtym zarobil tak som aj odovzdal.ale vychadza to teraz,no uz do nej nejdem.

inak dakujem ,ze reagujes
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: stefko obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ATPG sa zbav na zverejnenie, alebo shortni.
Jaja dobre radí. Je na short. Produkcia klesá, zásoby plynu sú im pri týchto cenách na nič.
Cena vyrástla v krátkej dobe o 50% a fundamenty stagnujú.
Tá akcia priam prosí o pullback. Aj trhy a ropa sú na maximách.
V žiadnom prípade ju nedrž cez víkend na long.
U všetkých akcií, čo obchoduješ sleduj dátumy zverejnení a vyhni sa im v tej dobe.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
stefko
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Ut 25 05, 2010 11:03 pm

Re: stefko obchody

Príspevok od používateľa stefko »

atpg uz nemam,vyhodilo ma na sl 15,20-pisem vyssie.
a po skusenosti s SD si musim davat pozor na datumy zverejnenia,u sd som to nejako podcenil.ale atpg len tak z hlavy nevyhodim,dobre sa mi obchoduje,pockame a uvidime.nikdy som ju nemal na dlhe drzanie.dik za fundovanu radu.
stefko
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Ut 25 05, 2010 11:03 pm

Re: stefko obchody

Príspevok od používateľa stefko »

tak teraz poprosim o nazor:strata 58,4 mil usd/3Q resp.1,15 na akciu oproti 9,12 mil resp.0,20 usd na akciu.prijem zo 75 mil.na 102,1 mil. pred rokom
ocakavania:strata 0,58 pri prijme 121 mil

takze ak sa nemylim ,vysledky to su velmi slabe,a akcia v pre market plus 5%.
viem ,ze strata bola vyprodukovana pri moratoriu,zdrzanie,dodatocne naklady ,ale aj tak.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: stefko obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

stefko napísal:tak teraz poprosim o nazor:strata 58,4 mil usd/3Q resp.1,15 na akciu oproti 9,12 mil resp.0,20 usd na akciu.prijem zo 75 mil.na 102,1 mil. pred rokom
ocakavania:strata 0,58 pri prijme 121 mil

takze ak sa nemylim ,vysledky to su velmi slabe,a akcia v pre market plus 5%.
viem ,ze strata bola vyprodukovana pri moratoriu,zdrzanie,dodatocne naklady ,ale aj tak.

Je to tak.
Zverejnenie bolo slabé a akcia ide hore:
ATP Oil & Gas misses by $0.57, misses on revs (15.11 ) : Reports Q3 (Sep) loss of $1.15 per share, $0.57 worse than the Thomson Reuters consensus of ($0.58); revenues rose 36.2% year/year to $102.1 mln vs the $116 mln consensus.

Minulý kvartál bolo zverejnenie rovnako slabé, cena ešte nižšia a akcia padla -15%.

Hold to je burza. Nemá pamäť a stále sa nás pokúša dostať.

ATPG som dnes shortoval po 15,85 a zavrel po 15,65.
Mátalo ma nechať to otvorené, ale akcia mala takú silu, že som intuitívne vybral zisk.
A urobil som dobre.

Rozoberal som to spredu-zozadu, ale na nič som neprišiel.
Trh jednoducho ignoroval zlé výsledky.
Zobral ich ako minulosť, ktorá súvisela s ropnou katastrofou BP a obmedzila produkciu ATPG.
Teraz nahlásili o chlp lepšiu produkciu ako sa čakalo, ceny ropy sú na maximách a tak sa zrejme spojil optimizmus so short coveringom a vytlačil cenu hore.
Aspoň TA funguje. Rezistencia cca 16,20 drží, zatial to nie je na breakout.

P.S. V mesačníku píšem ako ťažko sa mi teraz trejduje. Trh sa správa trochu ináč ako zvyčajne. ATPG je dobrý príklad.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
stefko
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Ut 25 05, 2010 11:03 pm

Re: stefko obchody

Príspevok od používateľa stefko »

atpg-no ja som mal dnes taky plan,ze pri cca 14,40 do nej vleziem,myslel som,ze bude uzatvarat ten gap.nekona sa.ale viem ,ze u tejto mrsky treba pockat .
akurat -v tej sprave bude urcite nieco,ze ta strata je jednorazova ,co by nemalo mat vplyv na buduce vysledky.ale z toho prekladaca mi lezu voloviny.
stefko
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Ut 25 05, 2010 11:03 pm

Re: stefko obchody

Príspevok od používateľa stefko »

takze momentalne stojim mimo trhu/okrem sd,to teraz ani neriesim/trocha nechapem tu rally,nikde nevidim ziadny nejaky prepadik,do coho by som vliezol aspon na chvilu
Používateľov profilový obrázok
senor valasco
Silver Member *
Príspevky: 264
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 12:32 pm
Bydlisko: HUMENNE
Kontaktovať používateľa:

Re: stefko obchody

Príspevok od používateľa senor valasco »

Keby ja som kupoval ropnú spoločnosť, tak jedine LPH
stefko
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Ut 25 05, 2010 11:03 pm

Re: stefko obchody

Príspevok od používateľa stefko »

atpg-znova za 14,2O
tg1-15 tg2 15,5
sl mentalny 14?
pisem neskoro,neodoslal som to omylom
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: stefko obchody

Príspevok od používateľa Coudy »

stefko napísal: sl mentalny 14?
Radšej si ho tam daj natvrdo, aby sa z krátkodobého spekulanta nestal dlouhodobý investor. :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: stefko obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

..daj si to tesne pod 14 a sleduj aj cenu ropy (NQ).
Ponevač tie ropné idú podle ropy. Ona klesla po výpredaji ropy a ty si nastúpil velice šikovne.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
stefko
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Ut 25 05, 2010 11:03 pm

Re: stefko obchody

Príspevok od používateľa stefko »

dikes obidvom za podporu,sl mam v hlave,som u toho,ale aj tak mam dojem ,ze ak by akcia mala ist k novym vysinam,budu uzatvarat ten gap 14,36.a este ked som ho tradoval nedavno,tak silna podpora bola 13,9,vtedy som o tom aj pisal.

sleduj aj cenu ropy (NQ).- prepac za otazky ,ale toto neviem ani kde hladat.prosim o link ,ak budes mat cas
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: stefko obchody

Príspevok od používateľa Coudy »

Pre zjednodušenie môžeš kukať aj USO (United States Oil).
stefko
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Ut 25 05, 2010 11:03 pm

Re: stefko obchody

Príspevok od používateľa stefko »

atpg-out na sl 14,69-14,67.

pretoze:ako sa to rozbehlo smerom hore,ak by trend vydrzal ,nic nehrozi.ale v pripade poklesu sa prihovaram ,pulback k 14,4 .tam znova beriem
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: stefko obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

stefko napísal: cenu ropy (QM).- neviem ani kde hladat.prosim o link ,ak budes mat cas
Stačí http://www.marketwatch.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Tam sú futures ropy a zlata na titulke.

Neviem akého máš brokera a či ti umožňuje vidieť real-time kotácie, ale je dobre mať nahodené v pozorovaní futures indexov a niektorých komodít. Futures sa obchodujú 24 hodín denne, takže vidíš sentiment aj mimo trading hours. Tickery si pozri u svojho brokera. Pri amerických brokeroch sa používa QM pre ropu, NG pre plyn, YM pre zlato, NQ pre Nasdaq, ES pre SP500 a YM pre DowJones.
Môžeš pozerať aj na tickery ETF indexov a komodít, ale tie sa obchodujú len počas trading hours.Keď ropa, alebo indexy klesajú v preopen - tak si treba dávať pozor na otváranie longov. Vtedy sa lepšie shortuje.
Externe sa to dá i na stránkach ako: http://futuresource.quote.com/quotes/indices.action" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"