Trading chudobného pribuzného

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
nestastny zemepan

Trading chudobného pribuzného

Príspevok od používateľa nestastny zemepan »

Nazdar bedač... :rusko:

Chodieval som sem uz dlhsie citat denniky aco za nakupy som tu videl :shock: :uctievanie: Odkial na to berete tolke grose ??? :mrgreen: Ja som oproti tomu len chudobny pribuzny... :oops: Trochu poslednych grosov, som ale aj ja dal dokopy, zalozil ucet a dopadol takto. Rad by som pocul nazor, co si o tom myslite... diki...

s pozdravom nestastny zemepan, nazory bedace vitane
nestastny zemepan

Re: Trading chodobneho pribuzneho

Príspevok od používateľa nestastny zemepan »

bedac1.png
....je to od leta 2019...
bedac2.png
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4290
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 411 times
Been thanked: 334 times

Re: Trading chudobného pribuzného

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

vidis, uz to staci len zopakovat tak 50x :D
nestastny zemepan

Re: Trading chudobného pribuzného

Príspevok od používateľa nestastny zemepan »

guta faja aj s bohacmi...pytal som sa có si o tom myslite, nie kolkokrat to mam este otocit aby som bol jak janosik ci kocner
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Trading chudobného pribuzného

Príspevok od používateľa Skrblík »

Ahoj, ono těžko soudit, když nevíme nic o tvém obchodním plánu, obchodování a tak. Osobně se mi ta equity křivka moc nelíbí, ale to ještě neznamená že je špatná, postupně dokážeš peníze zhodnocovat. Možná by bylo dobré upřesnit dotaz nebo doplnit víc informací k tvému obchodování. :-)
finlib.cz, informace ze světa investic
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Trading chudobného pribuzného

Príspevok od používateľa Chris »

Nostalgia ked vidim ten mt4 report. Tipujem to na marginale a asi aj risk per trade/idea. 60% DD
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15665
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1326 times

Re: Trading chudobného pribuzného

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ja tomu nerozumiem. Vklad 5852. Výber -6189. Spolu 620 obchodov.
Ten graf zostatku na účte o hodnote 1688 znamená, že z vkladu + zisku si vybral 6189+337 = 6526 + zostatok 1688 = 8214 (=celkovy stav za 2 roky bez výberov) a profit je: 8214-5852 = 2362. Ešte som nevidel taký výpis ..

Nemáš niečo prehľadnejšie, napr. TWR graf?
Prílohy
IB TWR.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4290
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 411 times
Been thanked: 334 times

Re: Trading chudobného pribuzného

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

nestastny zemepan napísal: Št 26 11, 2020 8:39 pm guta faja aj s bohacmi...pytal som sa có si o tom myslite, nie kolkokrat to mam este otocit aby som bol jak janosik ci kocner
museli by sme vidiet vsetky trejdy za to cele obdobie
nestastny zemepan

Re: Trading chudobného pribuzného

Príspevok od používateľa nestastny zemepan »

a co mam teraz spravit, poslat fotky obchodov? neviem popravde co je to to marginale... som bedac, poslem, co mam
nestastny zemepan

Re: Trading chudobného pribuzného

Príspevok od používateľa nestastny zemepan »

dal som to cele do excelu, aby nebolo videt meno.... tak snad sa podarilo... co na to vravite?
Prílohy
bedac.xlsx
(73.09 KiB) 181 stiahnutia
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15665
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1326 times

Re: Trading chudobného pribuzného

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Chris asi myslel martingale..čo je systém v hazarde ked zdvojnásobuješ pri strate. Ale nevidel obchody..

U mňa si OK ked potvrdíš, čo som napísal. Že si celkovo v zisku okolo 50%. Tá equity curve zostatku je škaredá, ale to, že si celkovo ziskový na derivátoch, komoditách a forexe...to je u mňa veľmi cenené. :potlesk:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
nestastny zemepan

Re: Trading chudobného pribuzného

Príspevok od používateľa nestastny zemepan »

Zdavim bedač.

este kym nie som v robote, tak na rychlo... ano ta krivka je skareda jak susedova stara.. su to praveiba zostatky a nie cisto len obchody. neviem preco to tak na hlupaka maju, ale co by bedac chcela... v skratke. zacal som s tym minuly august a dal tam 100vku... je to v avatrade... najskor som skusal iba meny, ale to bolo nudne... potom so si uvedomil, ze musim dat aspon trochu viac a ze mam kreditku vizu, a ze si tam mozem na chvilu pozicat, ked potrebujem... ked som videl ze vyzera dobre napr btc ci nasdaq, co su najdrahsie, proste som si poslal z karty grose a kratko po obchode som ich vybral a poslal na kreditku nazad, aby neboli uroky a hlavne aby si to na konci mesiaca na zostatku karty moja stara nevsimla, byma ubila papucou... no a po nejakej dobe som uz mal tolko, ze dnes mam ucet iba zo zisku a ani toliar zo svojho, kreditka tiez nedotknuta, za zvysok do 2000 kupene zimne gumy na diskoch. Sam teda neviem kolko mam % , lebo som tam mal vela vkladov a aj vyberov, neviem to teda nijak vypocitat, ale ani ma to moc nezaujima, hlavne ze mam uz z coho stukat a nie su to moje grose, ale poctivo nazbijane... Dakujem JUGGLER si iny panko, ako si vypocital tych 50%? neviem to spocitat...

cest praci, je cas vyliest z brlohu
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4290
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 411 times
Been thanked: 334 times

Re: Trading chudobného pribuzného

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

nestastny zemepan

vygeneroval si zisk? áno
je vyssi ako by si dosiahol v banke na nejakom terminaku? mnohonasobne áno
Tak bud spokojny :like:
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2217
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 625 times
Been thanked: 369 times

Re: Trading chudobného pribuzného

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Pozrel som si ten excel report. Zo začiatku je to dosť neprehľadné samo o sebe, ale všade sa vždy napokon objaví systém a logika.

Dal som si v tom exceli vybrať iba vklady a výbery ako šli v čase. A tu je výsledok za 15 mesiacov.
vklady a vybery zemepan.png
vklady a vybery zemepan.png (9.51 KiB) 10475 zobrazenia
Presne preto je aj tá EC taká "škaredá", lebo je ovplyvnená práve vkladmi a následnými výbermi. Podľa tohto obrázku vidno, že najvyššia suma vkladov na účte v čase bola dokopy 2250 USD. Keď by sme brali túto sumu ako to, čo na svoj trading využil "nestastny zemepan", tak je to zhodnotenie na úrovni 90%

Ale je tu aj iný spôsob rátania a rád ho sem pripojím, keď to dorobím, lebo sa tu niekto už pýtal, ako má vyrátať výkonnosť, keď vkladá/vyberá z účtu. Pôjde o váženie a navzorcujem to do toho excelu od zemepana, keď by to niekto znova potreboval...

Každopádne nešťastný zemepán gratulujem :palec_hore: :potlesk: Toto je paráda číslo. Mimochodom, nemáš na tej kreditke náhodou limit 2250 Eur? :mrgreen:

PS: všimol som si tam aj zopár zaujímavých vecí, ktoré Ti môžu pomôcť, potom spíšem.

Držím palce!
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 327 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Trading chudobného pribuzného

Príspevok od používateľa osamely chodec »

mne staci 72% win a avg win ku avg lost 11,88:18,74 SUPER VYSLEDOK.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15665
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1326 times

Re: Trading chudobného pribuzného

Príspevok od používateľa JUGGLER »

tvoj broker by mal mať vyhodnotenie konsolidované a časovo vážené ( time weighted return TWR ). To zohľadňuje tvoje zisky/straty vzhladom ku kapitálu ktorý bol v čase obchodu. Nezaleži teda na vyberoch, alebo vkladoch...priklad: 10 000 kapital..zisk 1000 = zisk 10%. Po vklade dalsich 9000 je kapital 20000...zisk 2000 = zisk 10%. Aj keby si vybral 19000 a ostalo 1000..tak dalši obchod zo ziskom 100 je tiež +10%.

Ja ocenujem to, že si trejdil pod tlakom...nechcel si prešustrovať (požičané ) peniaze s kreditky..takže s futures a forexom by si robil to isté aj s kapitálom 10x alebo 100x vyšším. Ja stále vravím, že do tradingu treba dať menší kapitál a ten znásobovať pridaním núl....a potom neotváraš futures 0,1 ale 10 x viac teda 1....kapitál od 2000 (nemal by si nič vyberať) ...x 10 je už 20 000 (môžeš vyberať na prilepšenie, ale na konci roku )..x 10 = 200 000 ...z takého kapitálu môžeš žiť aj s rezervou, že sa 1-2 roky nebude dariť. Popri tom čo si dokázal (640 trejdov je dosť) máš jeden nedostatok: nevieš ani kolko si zarobil.,,nemáš prehlad o sebe... Mať nejaký prehľad a plán je dôležité, lebo ťa to motivuje plniť plán a prijímať opatrenia na riešenie nedostatkov. Väčšina trejderov sleduje čo robí a snaží sa vylepšovať downdrawny, zlé obdobia a pod.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2217
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 625 times
Been thanked: 369 times

Re: Trading chudobného pribuzného

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

@juggler: Ja mám pocit, že on vie, koľko zarobil v USD, ale nevie koľko je to % a poriadne ani EC, keď má takú dobrú platformu, čo mu vyhodí len takýto report :lol: :roll:

Spracoval som ho ale zo zvedavosti v exceli, prikladám
bedac_vypocet EC.xlsx
(341.55 KiB) 111 stiahnutia
Grafy a výsledky sú takéto :)
ec_zemepan.png
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Trading chudobného pribuzného

Príspevok od používateľa Chris »

Neotvaral som ten excel ale tipujem, ze to bol gambling all in, all out. Ktory parkrat vysiel.
Nostalgia z toho mt4 reportu, lb take som uz videl davno davno :mrgreen:
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2217
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 625 times
Been thanked: 369 times

Re: Trading chudobného pribuzného

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Ahoj Chris,

tvoj 1. príspevok:
Nostalgia ked vidim ten mt4 report. Tipujem to na marginale a asi aj risk per trade/idea. 60% DD
tvoj 2. príspevok:
Neotvaral som ten excel ale tipujem, ze to bol gambling all in, all out. Ktory parkrat vysiel.
Nostalgia z toho mt4 reportu, lb take som uz videl davno davno
Neotvoríš, neuvidíš, nevieš... ale stále tipuješ a v podstate tak len hejtuješ :dislike:

Ja som naopak otvoril a zo zvedavosti si aj prešiel ten jeho excel a žiaden gambling som tam nevidel :) Ide úplne najnižšie možné mikroloty (0,01), iba sem tam výnimka, či dokup + je tam 650 tradov, či koľko to tam bolo, tak nejak... Čo tiež asi nie je málo za 15 mesiacov... Ja to osobne tiež vnímam ako sympatické, rovnako ako juggler, že sa do toho pustil za takých okolností ako sa pustil.

Skús prosím hneď nezhadzovať niekoho, a bez toho, aby si si čosi vôbec pozrel a prešiel, len tipoval. Ja som osobne rád, že sa tu ukazujú ľudia ako skrblík či zemepán a neboja sa ukázať čosi zo svojej kuchyne.

K tradingu sa nám snáď vyjadrí sám pán majster zemepán. Zaujíma to aj mňa.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Trading chudobného pribuzného

Príspevok od používateľa Rado »

osamely chodec napísal: Pi 27 11, 2020 4:37 pm mne staci 72% win a avg win ku avg lost 11,88:18,74 SUPER VYSLEDOK.
Toto je zatiaľ najpodstatnejší príspevok k tvojmu tradingu. :like: :D

Hodil som to to grafu lebo raz vidieť je lepšie ako 100x počuť.
1.png
Úspešnosť akú máš by traderi chceli mať. (72%) pri (620) obchodoch :uctievanie: Tvoja win rate je nad hranicou, kedy je obchodovanie na nule. Tzn., že letné gumy na diskoch budeš kupovať bez kreditnej karty, ak budeš takto pokračovať ďalej. Ukáž tento graf svojej starej, keď ťa na budúce bude chcieť ubiť papučou :lol: lebo tvoje obchodovanie je z dlhodobého hľadiska ziskové. :like: :mesec:

Pre porovnanie pripájam svoju win rate po úprave stratégie a 407 obchodoch. 59% úspešnosť s lepším pomerom W/L 86%.
2.png
Nech sa ti darí. Dobrá práca! :na_zdravie:
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Trading chudobného pribuzného

Príspevok od používateľa Chris »

tomáš virdzek napísal: Pi 27 11, 2020 9:38 pm
Neotvoríš, neuvidíš, nevieš... ale stále tipuješ a v podstate tak len hejtuješ :dislike:

Ja som naopak otvoril a zo zvedavosti si aj prešiel ten jeho excel a žiaden gambling som tam nevidel :) Ide úplne najnižšie možné mikroloty (0,01), iba sem tam výnimka, či dokup + je tam 650 tradov, či koľko to tam bolo, tak nejak... Čo tiež asi nie je málo za 15 mesiacov... Ja to osobne tiež vnímam ako sympatické, rovnako ako juggler, že sa do toho pustil za takých okolností ako sa pustil.

Skús prosím hneď nezhadzovať niekoho, a bez toho, aby si si čosi vôbec pozrel a prešiel, len tipoval. Ja som osobne rád, že sa tu ukazujú ľudia ako skrblík či zemepán a neboja sa ukázať čosi zo svojej kuchyne.

K tradingu sa nám snáď vyjadrí sám pán majster zemepán. Zaujíma to aj mňa.

ooo tipujem ze tomáš virdzek = nestastny zemepan Je to tak ? Preco sa skryvas novu identitu a rovno to priznaj, ved nic sa nedeje.

Nechapem preco si to zobral, ze hatujem, ked napisem moj nazor aka je asi realita. Lebo zjavne ju tu ludia prehliadaju ?

tak tu mojich 50cent

ad 1. k tym mojim prispevkom, nostalgia skrz toho, lebo pred viac ako 9-10rokmi som s MT4 dost vela pracoval, programoval, analyzoval atd.

ad 2.- zaraza ma, ze vsetci tu pisu good job, ale na to aby si to videl detailnejsie, tak nemusis byt nejaky profi risk manazer alebo quant, aby si zistil, ze tam neni ziadna alpha, ale nahoda/sum + cely risk ako takym ako sa s tym pracovalo.

ad 3.- Kazdy pozera na Win ratio 72% a este vzrusuje, ze pri 620 obchodoch. ALe ked sa pozries napr. @Rado detailnejsie, tak vidis Drawdown 60% !!!! a relative DD 185%. Keby som to nahodil to simulatora, tak ti ukaze horsie cisla v podobe otvorenych strat v urcitych okamzikoch/spikoch.

Obrázok

ad 4. Preco marginale bez toho aby som videl vypis, rucne trade a 25 max po sebe nasledujucich ziskov a priemerne 5 a loss avg 2 naznacuje myslim dost.

ad 5. Otvoril som ten report a ziaden trade neobsahuje SL ( Len 12 tradov malo SL ! ) a TP 53 Tradov.. Cize risk dost otvoreny a nelimitovany.

ad 6. Aj keby tam boli SL, tak ano risk per trade akoze 0.01 vyzera fajn na 2000e v reportoch (tu nie skr 60% DD), avsak ak to niekto berie serionejsie berie sa Risk per Trade Idea/Position a tu je viacero pozicii rozdelene na viacero ordrov a s prepalenym objemom.
Cize PnL na jednotku risku uz neni taka okuzlujuce. Hlavne ked je to zamaskovane nezmyselnymi vybermi a vkladmi.

Obrázok

ad. 7 Vies ako si sa prezradil ? V Bedacovom prvom reporte je zle exportovany do excelu, teda velkosti PnL ale aj cien su skonvertovane do datumov, ktore sa nedaju prekonvertovat spat. Ale v tvojom vypocte su uz ok :lol: :lol:
tomáš virdzek napísal: Pi 27 11, 2020 5:14 pm @juggler: Ja mám pocit, že on vie, koľko zarobil v USD, ale nevie koľko je to % a poriadne ani EC, keď má takú dobrú platformu, čo mu vyhodí len takýto report :lol: :roll:

Cize az to niekto docital az sem gratulujem k schyzo game. Prajeme vela stastia Bedacovi akka Tomasovi v Gamble Game. Ale je to ako fandit cloveku co stopuje v strede dialnice, ze raz nieco stopne. Ale pravdepodobnost, ze ho niekto zrazi je niekolkonasobne vacsia.
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Trading chudobného pribuzného

Príspevok od používateľa jaja »

Chrisi, jsi kapku paranoidni. I v tom upravenem excelu jsou vlevo datumy a neni to problem prepsat, proste VIII.25 je 8.25. Stacilo ty chybne udaje projet rucne a zapsat vpravo, zas tolik toho neni.
Ten drawdown na zacatku lonskeho zari (dany zejmena jednim trejdem) opravdu nevypada pekne - tou dobou vybiral male zisky a velke ztraty - tam to martingale nebo vysedavanim trosku smrdi, ale vypada to, ze zmenil strategii/mysleni zhruba loni v pulce zari a pak ty trejdy vypadaj uplne jinak.
Co se tyce stopek - 15 let se uspesne zivim tradingem a v zivote jsem nepouzil stopku :D
Dost ze zisku mu sebraly fees, ale to je asi dane velikosti uctu.
Ta ziskova cast jeho tradingu je v dobe covidu - to je nestandardni obdobi, uvidime jak se mu bude darit v normalnejsich casech.
Celkove to nevypada vubec spatne, ale pokud jede jen intuitivne a neni za tim zadny (byt nevedomy) system, nejspis ho to casem sezere. Pokud je za tim system, tak parada. Pokracovat by rozhodne mel v obou pripadech, i kdyby ted system nemel, treba se z toho nejaky casem vyklube.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2217
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 625 times
Been thanked: 369 times

Re: Trading chudobného pribuzného

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Ahoj Chris,

chcem Ťa požiadať, aby si sa skľudnil vo svojom vyjadrovaní. Anonymita je síce fajn vec, ale tiež má svoje hranice.

Píšeš: "Nechapem preco si to zobral, ze hatujem, ked napisem moj nazor aka je asi realita."

Fakt nechápeš? Uvedom si jednu vec. A tu si to aj ujasnime. Tento projekt som zobral aj ja s tým, že chcem, aby sa fórum zachovalo a pokračovalo. Stálo ma to spústu času, aby to fórum slúžilo ako kedysi dnes aj Tebe. Makám tu tiež aj na webe už 3 týždeň po večeroch do noci, čo ale ani netušíš a zrejme nikdy ani neoceníš. Upratovania po minulom webe je tu totiž mnoho...

No a prídeš sem a bez mihnutia oka odpíšeš nejakého usera, že je to blbosť. Pozri sa na to takto. Tebe by sa to ako adminovi / majiteľovi svojho fóra páčilo, keby sa niekto takto k druhým userom vyjadril? Lebo mne sa to nepáči zrovna voči novým userom na fóre. Dá sa komunikovať a diskutovať aj priateľskejšie. Nie? Ok... Ale potom sem nikto ani len nepríde, iba vďaka takýmto komentom, ktoré toto fórum celkom zabije. A už vôbec nie nejaký začiatočník, či niekto menej skúsený. Či by to malo byť podľa teba tak, že sem nemôže žiaden začiatočník ale hneď iba top liga a profíci?

A poprosím Ťa tiež, aby si sa venoval téme tradingu a nie detektívnym prácam a senzáciám, čo si tu dnes predviedol.

Tiež si vyprosujem, aby si ma označoval za inú osobu, či usera. Nie, nie som "nestastny zemepan".

Ako nový moderátor a tiež admin tu riešim všeličo, vrátane pomoci userom deno denne, keďže som celé večery na úkor svojho voľného času takmer nonstop na webe a fóre. Zobral som túto svoju úlohu ale rád a s plným nasadením, keďže ľudia sa sťažovali hlavne na to, že fórum nemalo niekoho, kto sa oň stará dlhé roky. Ak doteraz moja snaha nebola vidno, tak ma to mrzí, mnohým som tu už ale neraz pomohol a vyriešil nejeden problém. O obsahu pomoci každému jednému Ťa nemám potrebu informovať.

Týmto Chris považujem túto debatu za uzavretú a poprosím Ťa, aby si sa choval menej útočne a viac priateľsky. Kritika sa dá napísať rôznou formou. Tá Tvoja má ale očividný charakter. Ak máš nejaký osobný problém, kľudne mi ako užívateľ tohto fóra napíš súkromnú správu, pošlem ti tel. číslo a môžeme si to prejsť.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Trading chudobného pribuzného

Príspevok od používateľa Rado »

Ja na svojom názore nič nemením. 620 tradov a také čísla...ak to udrží, tak stratový nebude ani keď chytí nejakú väčšiu stratu. BTW už neobchoduje svoj kapitál. Ja chytám tiež podobné straty, ale svoj kapitál už v tom nemám. :D
SL som tiež ešte nikdy nepoužil a ani som neprišiel na to ako by som ho mal zadať. Systém, ktorý obchodujem si tiež so SL veľmi netyká. Držte sa.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Trading chudobného pribuzného

Príspevok od používateľa Airmike »

@Rado - bez ohladu na vtipnu debatu o identitach :D :D :D par faktov z toho spreadsheetu

1. v tom spreadsheete NIE JE 620 tradov ani nahodov. nakupuje do straty aj do zisku, ale stale rovnaky produkt. za nejaku priemernu cenu, moc sa mi to nechce ratat, ale na tych indexoch, ktore mu robia vacsinu performance ma nanajvys par desiatok tradov.

- ked otvori 15 obchodov v rozpati jedneho dna , na rovnakej cene, je to prakticky jeden trejd
- S&P, Nasdaq, DJ30 to je v perspektive tohto reportu ten isty produkt

2. v pozition sizingu vidim dost velky fuckup. ide tam 0.01, 0.01, 0.01, 0.01, 0.01, 0.01, 0.01, 0.03, 0.03, 0.05, 0.05, 1.00 . (rovnaky asset) to sa z dlhodobeho hladiska udrzat neda. 100x vacsia pozicia, ked sa anedari. to je len otazka casu, kedy sa ucet vymaze

mrzi ma to , ale ak si kladies otazku ci udrzi, tak odpoved je ze neudrzi. takyto sposob sa udrzat neda. nechapem to dokladanie a odoberanie kapitalu. zrejme malo prostriedkov a strach. asi je lepsie na ucet naliat menej a potom nevyberat ani nevkladat, pokial to nie je sucast strategie. pri takto malych uctoch je to ale na skodu, nici sa tym statisticka vzorka, zbitocne vela chaosu.

inac uplne najdolezitejsia vec pri reportoch s MTcka. ACCOUNT BALANCE je uplne irelevantna vec, krivka sa musi prelozit EQUITY. to znamena , ze pri hodnoteni validity strategie sa musi hodnotit VSTAH dvoch kriviek. ked je EQUITY NAD BALANCE strategia je validna, ked EQUITY POD BALANCE a spread sa casto rozsiruje a potom sa zbieha, je strategia neudrzatelna, a neda sa povazovat za validnu.

o validite sme sa tu v priebehu rokov bavili nespocetne vela krat, vo vlaknach ako je 90tka a podobnych hovadinach. bolo to tam dost jasne vysvetlene. bohuzial ako som spominal pred tyzdnom, validne prispevky miznu, takze sa tu o tom stale dookola diskutuje. zbitocne
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2217
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 625 times
Been thanked: 369 times

Re: Trading chudobného pribuzného

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

o validite sme sa tu v priebehu rokov bavili nespocetne vela krat, vo vlaknach ako je 90tka a podobnych hovadinach. bolo to tam dost jasne vysvetlene. bohuzial ako som spominal pred tyzdnom, validne prispevky miznu, takze sa tu o tom stale dookola diskutuje. zbitocne
@Airmike: ako to myslíš, že miznú? Akože ich je menej, lebo sa nepíšu, alebo tak, že tu niekedy na fóre boli ale už nie sú t.j. boli zmazané?? Všimol si si to pred / po zmigrovaní fóra?
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Trading chudobného pribuzného

Príspevok od používateľa Airmike »

pardon, zle som sa vyjadril

myslel som to tak, ze zmiznu v zaplave nezmyslov. velakrat sa stalo, ze sme tu mali plodnu debatu v ktorej sme dospeli k logickemu a racionalnemu zaveru. a za par mesiacov si vystup z nej nikto nepamatal, lebo sa otvorila ta ista tema a napisali sa tam zase len nezmysli. takze skutocne nikto nic nemaze. prispevky len zapadnu prachom
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Trading chudobného pribuzného

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Profit factor 1.62 pri 620 obchodoch nie je žiaden edge.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Trading chudobného pribuzného

Príspevok od používateľa Rado »

A aký by mal byť?
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Trading chudobného pribuzného

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Viac ako 4
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 327 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Trading chudobného pribuzného

Príspevok od používateľa osamely chodec »

cize na 1 investovany USD zisk 3 usd ?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Trading chudobného pribuzného

Príspevok od používateľa Rado »

MartinPillar napísal: Po 30 11, 2020 6:06 am Viac ako 4
Si dobrý! Ja mám menej ako 1,4, ale som spokojný. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Trading chudobného pribuzného

Príspevok od používateľa jaja »

MartinPillar napísal: Po 30 11, 2020 6:06 am Viac ako 4
To je vtip, ne? U krátkodobých obchodů je PF>1.5 parádní, u daytradingu klidně i >1.2 (včetně fees). Má tam několik varujících věcí, ale PF to rozhodně není.
osamely chodec: ne, podle něj by měl na každý prodělaný dolar vydělat čtyři dolary.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 327 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Trading chudobného pribuzného

Príspevok od používateľa osamely chodec »

ano mas pravdu, celkovy zisk/ celkova strata 4/1
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2787
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Trading chudobného pribuzného

Príspevok od používateľa Rokosák »

Pokial beries male straty a velke zisky, moze byt podiel uspesnosti aj menej ako1.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Trading chudobného pribuzného

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Rado napísal: Po 30 11, 2020 10:42 am Si dobrý! Ja mám menej ako 1,4, ale som spokojný. :D
To je dobre, že si spokojný, ale 60% drawdown tiež nie je edge.
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Trading chudobného pribuzného

Príspevok od používateľa jaja »

Rokosák napísal: Po 30 11, 2020 3:44 pm Pokial beries male straty a velke zisky, moze byt podiel uspesnosti aj menej ako1.
Tohle je o sumě, ne o počtu. Když je <1, skončíš ve ztrátě.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15665
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1326 times

Re: Trading chudobného pribuzného

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Načo sa mám zaoberať tými parametrami? No 1 cieľ na burze je zarobiť peniaze.
Neskoršie napíšem príspevok ako ja vnímam validitu stratégii a parametre...

Pozeral som aký mne ukazuje profit faktor za posledne 4 roky, kedy mám slabé výsledky..including najhorší rok 2017 -35%:
celkovy profit factor 1,4...z toho 1,5 futures, 1,4 opcie, 1,45 akcie. Sortino ratio 0,54% a sharpe 0,48..winneri: 60% akcie, 70% futures, 56% opcie

Za posledných 7 rokov sortino 0,64 a sharpe 0,69

Pozeral som parametre najlepších trejderov sveta:

chlapík čo robí 50% p.a....účet nad 1 milión USD, +570% za 5 rokov..profit factor 1,6...sharpe 2,72 a sortino 3,12

Chlapík s +783%...ročne robí 32%, p.a...profit factor 2... 70% win..sharpe 2,41 a sortino 3,17...track record od 2013 (ukážem a zajtra vymažem )

Takto to s ním vyzerá (oranžová lajna je SP500):
Best Trader of LB.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Trading chudobného pribuzného

Príspevok od používateľa Chris »

Rado napísal: Po 30 11, 2020 10:42 am Si dobrý! Ja mám menej ako 1,4, ale som spokojný. :D
uvedomujes si ze porovnavas svoje opcne spready akka volatility trading so single smerovym, ano ? :)
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Trading chudobného pribuzného

Príspevok od používateľa Rado »

Chris, ak si si nevšimol, tak robím všetko smerové obchody. :D Nerozumiem, čo má so stratégiou a obchodovaním akcií, opcií, komodít, mien pomer medzi celkovým ziskom a celkovou stratou na účte. Pomer 4:1 je podľa mňa nereálny a už vôbec nie pri napr. 620 obchodoch. Ja som z 1,6:1 teraz klesol na 1,23:1 a stále mám na účte 144% tento rok.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"