Peter's simple investing - Špekulatívne obchody

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
PetersSimpleInvest
Príspevky: 3
Dátum registrácie: So 09 01, 2021 4:06 pm

Peter's simple investing - Špekulatívne obchody

Príspevok od používateľa PetersSimpleInvest »

Ahojte,
rozhodol som sa založiť a zdieľať s Vami toto špekulatívne vlákno, kde by som chcel uverejňovať moje reálne špekulatívne nákupy.
Cieľom je dosiahnutie maximálneho zisku pri obrovskom riziku.

Kritérium pre otvorenie pozície je potenciálne mnou odhadnuté min.1000 % zhodnotenie pri možnej strate 100 %.
Vyčlenil som sumu 5000 € na tento nezvyčajný pokus. :twisted:
Ostatné moje "štandardné" investície nebudú zahrnuté v tomto vlákne.


Ako prvú špekulatívnu investíciu som nakúpil 54 CALL opcií BAY C A 68 JUN21 (priemerná nákupná cena 0,7777€)
Celkom investovaná suma cca 4200 €.
Obrázok

- Bayer AG je nemecká chemická a farmaceutická spoločnosť s obrovským záberom, podľa obratu ide o 5. najväčšiu farma/chemo-firmu na svete
- Firma je pod obrovským tlakom od akvizície Monsanto, kde stále nie je uzavretý spor kvôli herbicídu RoundUp, čo stlačilo cenu akcií smerom nadol
- V novom roku firma oznámila spoluprácu s firmou CureVac na výrobe a distribúcii mRNA vakcíny proti covidu, na čo akcie zareagovali prudkým pohybom a dostali sa nad hranicu 50€ za akciu(najvyššie od 09/2020)
- Moja špekulácia je postavená na dobrých správach ohľadom súdneho sporu, pozitívnych správach s súvislosti s vakcínou a kvalitných ekonomických výsledkov (Annual report 2020 - 25.02.2021)
- Cieľová suma do konca 04/2021 - 75 € za akciu

Obrázok

Obrázok
PetersSimpleInvest
Príspevky: 3
Dátum registrácie: So 09 01, 2021 4:06 pm

Re: Peter's simple investing - Špekulatívne obchody

Príspevok od používateľa PetersSimpleInvest »

Ahojte,
ďalším mojim nákupom sú opcie na nákup akcií spoločnosti AstraZeneca.
Kúpil som 7 CALL opcií AZNC1050.0 17SEP21 - spolu zainvestovaných 922 €
Opcie exspirujú 17. septembra 2021.
IMG_20210118_112538.jpg
Akcie firmy
Obrázok

Akcia sa postupne odrazila od dna okolo 80€ za akciu.

Špekulujem, že cena akcie sa do 3-4 mesiacov vráti nad úroveň 100 € na základe:
- schválenia vakcíny proti Covid -19 v EU a ďalších krajinách
- dobrých výsledkov za 4Q/20 (11.02.2021)
- ďalšie pozitívne správy - napr. aktuálne schválenie lieku na liečbu rakoviny žalúdka
PetersSimpleInvest
Príspevky: 3
Dátum registrácie: So 09 01, 2021 4:06 pm

Re: Peter's simple investing - Špekulatívne obchody

Príspevok od používateľa PetersSimpleInvest »

Bayer Aktualizácia 02/21.
Fa. Bayer oznámila formálnu dohodu so zástupcom žalobcov na riešenie budúcich prípadov v súvislosti s herbicídom RoundUp. Dohoda musí byť ešte schválená na súde v Kalifornii.
https://media.bayer.com/baynews/baynews ... =irrefndcd

Akcia okamžite po oznámení začala rásť a v piatok sa dostala na najvyššie úrovne od septembra 2020.
Obrázok

V prípade, že celý trh bude bude pokračovať v pozitívnom trende a prekonaní nových maxím, tak táto akcia má veľký potenciál najmä po schválení dohody na súde a pozitívnych výsledkoch za 4Q/20.

Ja očakávam v prípade pozitívnych správ rast do úrovne 70-80 € za akciu, čim by moje opcie priniesli zhodnotenie v stovkách percent a prvý skalp na mojom špekulatívnom konte.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"