GME - extreme short squeeze

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jaja
Gold Member **
Príspevky: 568
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa jaja »

Adammd napísal: Pi 29 01, 2021 4:11 pmKeby sa trh choval predvidatlene, sme všetci milionári.. A dávno neplatí účel burzy-financovanie podnikania.
To není pravda, stále je prvotním účelem burzy financování ekonomiky a možnost akcionářů podílet se na jejím růstu. Třeba důchodový systém v USA je na tom založený. Všechno okolo zejména dodává likviditu. A trh je do jisté míry předvídatelný, proto jsou někteří z nás milionáři :D
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 342
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 45 times
Been thanked: 53 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa capitalcapital »

XTB poslalo takúto správu dnes 14:16
Limitations in executing orders for shares and single share CFDs (stocks listed in the USA)
We hereby inform that orders on shares and CFD based on shares of companies listed in the US may be subject to rejections caused by restrictions imposed by brokers being participants of the US markets. Restrictions affect trading on GameStop (GME.US) i AMC Enternainment Holdings (AMC.US) shares. Other securities listed in the US may be affected as well. The restrictions should be considered as a force majeure (beyond control of XTB).
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Rado »

jaja napísal: Pi 29 01, 2021 4:19 pm A trh je do jisté míry předvídatelný, proto jsou někteří z nás milionáři :D
:lol: :like:
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Adammd »

Hovorim samozrejme o USD/EUR milionaroch. Ak je tu na fore niekto taky, ktory ich zarobil na burze, tak gratulujem a klobuk dole :palec_hore:
A mozno by sa mohlo zapojit do nasej investicnej hitparady :mesec:
Naposledy upravil/-a Adammd v Pi 29 01, 2021 6:27 pm, upravené celkom 1 krát.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
jaja
Gold Member **
Príspevky: 568
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa jaja »

Adammd napísal: Pi 29 01, 2021 6:26 pm Hovorim samozrejme o USD/EUR milonaroch. Ak je tu na fore niekto taky, ktory ich zarobil na burze, tak gratulujem a klobuk dole :palec_hore:
To si piš.
Ale o to nejde. Tohle je prostě něco, z čeho nemůže mít radost nikdo, kdo se živí tradingem, nebo je dlouhodobým investorem. A pokud z toho radost má, tak jen proto, že neumí dohlédnout kam to může vést.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Adammd »

Ten graf je bohovsky, vyzera ako inverzny, 3 red day candles, ale cena stupa :P
GME.png
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Airmike »

cryptotrader napísal: Pi 29 01, 2021 7:55 am Aj kvoli tomuto milujem crypto. Davnejsie som sa tu vadil s Airmikom, ktory vehementne obhajuje tradicny burzovy trh. Ja zase slobodny crypto svet. A tuto to mate. Strasne sa mi toto cele lubi, co sa stalo :) Pekne vidiet ako nova generacia bojuje proti koorporaciam, bankam, instituciam a regulaciam. Buducnost je v zdielanej ekonomike. Crypto je naozaj v plienkach, som stale all in :) To co spravil Robinhood je neodpustitelne, dufam, ze mu naparia vysoku pokutu. Cize nie len fuck the bankers ale aj fuck the brokers. Prec s tymito prizivnikmi, zbytocnymi sprostredkovatelmi.
je zjavne, ze tomu co pises skutocne veris. to, ze si sa so mnou vadil je mozne, ale nie som si uplne isty, ci sme si v nasej diskusii porozumeli

je ok, ze si fanusikom crypta, ktore ako tvrdis milujes. ja som trader a na ziadny asset sa citovo neupinam. ani na tradicny trh a ani na crypto. to, co som tvrdil je, ze crypto sa obchoduje v prostredi, ktore je technologicky nedotiahnute. to, co si zazivame dnes na GME sa na crypte deje pri kazdom peaku. ze niekto na burze frontrunuje objednavky a robi latenci arbitrage je v crypte uplny standard a robi to kazda burza, my ako marketmakeri sme to nikdy nerobili. naopak, lobovali sme , aby sa tieto praktiky nerobili.

ja som sa na rozdiel od pump and dump a mikro traderov snazil prostredie v cryptosfere kultivovat. s mojou firmou sme robili pre burzy servis, ktory nutne potrebuju ( dodavanie likvidity) . takze obvinovat ma z toho, ze som voci cryptu zaujaty je trosku mimo, kedze som sa staral o to, aby ludia mohli obchodovat. roky som pri najvacsich peakoch drzal stabilne spread a crypto nadsencom, ako si pravdepodobne aj ty som predaval, ked chceli nakupovat a nakupoval som, ked chceli predavat. toto vsetko 24/7. nerobil som to z nadsenia, ani koli ideologii, ale preto, ze je to moja robota a biznis. zacinali sme v dobe, ked sa na burzach obchodovali miliony, a boli sme pri nich, aj ked vyrastli na miliardy. takze tolko k mojmu crypto haterstvu.

na crypto som vobec nezanevrel, ale uz ma nebavilo riskovat prachy a niest riziko z blbosti inych. pisal si o stable coinoch ako je super, ze su naviazane na meny. velky omyl. pri poslednom utoku na stable coin sa stratili stovky milionov dolarov len preto, ze burza chcela chranit sama seba. presne tak, ako sa dnes chcu chranit brokeri. minule ma tu niekto kritizoval, ked som otvorene hovoril o ziskoch na burze. tak poviem, ze na tomto evente som stratil 258 tisic USD. moje vlastne peniaze. preto sa dnes len pousmejem nad tym, ked mi niekto naznaci. ze nie som dost nadseny z tohto profi prostredia :D.

na crypto som nezanevrel, stale mu fandim uplne rovnako ako technologiam. bol to super zazitok. nebol prvy ani posledny. akurat ja uz som, co sa tyka tradingu v dochodkovom veku. takze podobne eventy na burze beriem ako povinnu rutinu. aj ked pocinanie koordinovaneho utoku na HF ma teda zdvihlo zo stolicky. chalanom fandim. otvara to super prilezitosti.

btw: @admin pise mi tu, ze moja IP je zablokovana. tak verim ze je to len technicka chyba :D
SomPanko
Silver Member *
Príspevky: 202
Dátum registrácie: Pi 01 09, 2017 4:14 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa SomPanko »

Airmike napísal: Pi 29 01, 2021 7:06 pm btw: @admin pise mi tu, ze moja IP je zablokovana. tak verim ze je to len technicka chyba :D
Viacero ludi malo podobny problem, skus si pozriet toto vlakno, ci ti pomoze: viewtopic.php?f=2&t=24473
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2829
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 112 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ja vidím nasledovné pohnútky v súvislosti s udalosťami okolo AMC, GME a zopár ďalších akcií.

1. Ľudia z finančného priemyslu opovrhujú individuálnymi účastníkmi ako sme my. Nepovedia nám to, lebo my prispievame likviditou a sme zdrojom ich ziskov.
2. Miliardári držia spolu. Nie je ich až tak mnoho, poznajú sa a okrem toho majú pocit triedneho ohrozenia a triednych záujmov. Vôbec sa netešia ak niekto z nich dostane po nose.
3. Finančný priemysel chce mat monopol na manipuláciu. Obávajú sa prípadu, kde obete sa organizujú a prevedú manipuláciu sami.
4. Je celkom možné, ze niekto z finančného priemyslu zorganizoval súčasnú manipuláciu zo zištných dôvodov, ale väčšina ludi z finančného priemyslu si to asi neželá.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Rado »

Ja si myslím, že sa brokeri chránili. Dal som tu prípad OptionSellers. Ich naked call broker vyrovnal a teraz vymáha stratu od klientov. Možno, že bolo veľa vypísaných call opcií a možno by sme prišli o peniaze aj my, ktorí sme o GME iba počuli. Potom by sme retail traderom asi veľmi nefandili. :) Ak broker povie, že sa chráni, tak chráni aj svojich klientov nie len seba. (je to iba môj názor)
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa rasto800 »

Obrázok
tnk0
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 12:45 pm

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa tnk0 »

presne tak som si ho predstavoval :D
btw
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jaja napísal: Št 28 01, 2021 11:44 pm Moc nechápu, že se divíte. Nejde o to, že by zákazník ztratil peníze, když obchod půjde proti němu, to se dá řešit zpřísněnými margin požadavky (pokud se bavíme o akciích).
Jde o to, že oni mají být uprostřed obchodu, u kterého silně hrozí, že jedna strana nebude schopná dostát svým závazkům. Pokud se tak stane, nemůžou svým zákazníkům říct, máte smůlu, protože ten na druhém konci zkrachoval. Musí to zaplatit pojišťovna (=>zvýšení pojistného), případně oni, pokud pojištění nestačí. Pak je jasné, že se chrání. Pouze neumožňují otevírat nové obchody, již otevřené pozice by zavírali jen na margin call, nepřijde mi to tak nefér, setkal jsem se s mnohem horšíma praktikama, třeba rušením trejdů, které na druhé straně vyhodnotili jako errorneous, nebo price capping, které mne několikrát neumožnilo uzavřít pozici.

Mňa v tomto prípade IB naštvalo.

IB je univerzálny broker a to čo urobil je neprijateľné: Zablokovali investovanie do niekoľkých akcií NYSE, čo je AKCIOVÝ TRH , len aby si chránili zadok pred stratami, ktoré majú jeho klienti s vypisovania opcií, čo je DERIVÁTOVÝ TRH.

Robiť brokera na AKCIE (cenné papiere) je sprostredkovateľký biznis, kde broker má právo znížiť margin na 100%, teda klient ktorý nakupuje riskuje len vlastné straty. Je to nulové riziko pre brokera. (to urobili dnes..prišiel email ).

Klienti, ktorí sú v shorte sú brokerom regulovaní cez zákaz shortovania a takisto cez margin požiadavky ( aj to urobili až dnes ! )

IB často blokuje shorting, čím mi lezie na nervy, lebo kopa dobrých akcií je neshortovateľná...ale nikdy som sa na to nesťažoval... je to ich vnútorná záležitosť, ktorá býva najčastejšie preto, že nie je dosť akcií na požičanie.

Ale za 20 rokov som nezažil stav, že by bol investorovi blokovaný nákup akcií NYSE a to po celý deň. Krátkodobé zákazy sa volajú HALTY a sú robené regulátorom na vyššej úrovni, platia celoplošne a oznamujú sa cez news. Oznamuje sa čas odkedy - dokedy, aj príčina. Zažili sme aj dlhšie halty, ked sa vyšetrovalo niečo vo firme a trading sa zastavil na celé dni, alebo týždne. Toto mohla teraz urobiť Amerika...ale celá Amerika..nie jeden broker.

Mám podozrenie, že v prípade GME a AMC šlo vyslovene o neférové a nerovné jednanie voči klientom.
Akcie GME mali byť zo strany IB už dávno neshortovateľné, pričom ľudia veselo shortovali aj pri cene 350 !
Ako mohli byť shortovateľné pri takom vysokom short floate? Nech mi IB nevypráva, že malo dostatok klientov ktorí poskytli GME na shortovanie pri cene 50 x vyššej ako pred polrokom !

Prečo IB umožnilo naked shorting? Lebo len cez shortovanie bolo možno stlačiť cenu dole. To je jediné vysvetlenie pri ktorom mali inštitúcie šancu vylízať sa zo strát , a to na úkor retailu ktorý nakupoval predražene. IB nezakázalo shorting, ani neznížilo margin na shorting...a mám podozrenie že kvôli svojím inštitucionálnym klientom ( a možno aj samo IB ide v opciách..ved Peterfy je bývalý opčný obchodník a IB pred pár rokmi robilo v opciách marketmakera ). A nedám ani deravý groš za to, že sám peterfy si nezashortoval s pár miliónmi a sám je v stratách. Ved príležitosť robí zlodeja...taká tu nebola celé roky. Gamestop je ako bývalá sieť video požičovní Blockbuster, ktorú inštitúcie odsúdili na krach...lebo s kamennými obchodami nemá šancu prežiť prechod na digitálnu éru....ako ked cisár dal palec dole :dislike:

Nedávno sme v súvislosti s IB preberali aké je riziko zlyhania, alebo krachu. Keby IB bol čisto broker na cenné papiere, tak je pri svojom kapitále a ratingu najbezpečnejší broker na svete. Ale práve kvôli tomu, že je aj broker na OPCIE, DERIVÁTY a FOREX...je bezpečnostné riziko u neho vyššie.

Nesúhlasím s tým ,aby broker svoje derivátové riziko preniesol na investorov do cenných papierov tak, že im zakáže nakupovať za cash.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 26 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Tilbur »

Tilbur napísal: Pi 29 01, 2021 1:04 pm OK, mozno blba otazka ale myslite si, ze toto by mohlo polozit Robinhood resp. nejakych dalsich malych? Kedze musia navysovat kapital:
https://economictimes.indiatimes.com/te ... 567707.cms

Sa to nezda, zeby nemali prezit, ale ked niekto padne, tak cez vikend....
Som zvedavý..
https://www.zerohedge.com/markets/robin ... -one-share
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dobré ráno stará mama !

(došlo v piatok afterclose ):
Prílohy
IB wake up.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa rasto800 »

Tak generalny prokurator texasu na to moze mat tiez nazor. Ted Cruz je tusim tiez z texasu a ten sa uz tiez vyjadril. Tiez asi kto uz len v texase ma rad wallstreet in general ze ano? :) Uvidime ci sa nieco z toho dostane vobec na sud a co ten na to.
Mne sa samozrejme tiez nepaci co IB a ostatni spravili ale podmienky som ani len necital ked som s IB podpisoval. No ale ved na to su pravnici prokuratori a kongres/snemovna a sam som zvedavy co zistia.
Akurat ked brokers hodia vinu na clearing ze skratka chceli viac collateral od nich a oni to len preniesli na zakaznikov tak sa bude asi tazko sudit. Aj ked jeden by mohol povedat ze ved samozrejme IB malo zvysit poziadavky na margins atd ako vyssie Juggler tiez napisal a nie prenasat tento problem na retail vo forme uplneho zakazu.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Airmike »

podmienky necita nikto, to ale nebrani advokatskej kancelarii, aby si ich precitala a pre teba ako klienta vysudila nejake peniaze. tak sa to v amerike robi a ja sa stavim, ze specificke pravnicke firmy uz zbieraju investorov na to, aby za nich mohli podat zalby na RH. pretoze freeznut BUY a nechat SELL je akoze mega transparentna manipulacia.

GME je firma s Texasu, asi preto General odtial.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Airmike »

MartinPillar napísal: Št 28 01, 2021 7:45 pm :palec_hore:

si to zaroloval nizsie na diagonal?
uz sa nedalo rollovat, musel som zatvarat a nechal som si len striky, ktore skutocne chcem
tnk0
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 12:45 pm

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa tnk0 »

samozrejme s hromadnou zalobou zacali hned vo stvrtok
https://edition.cnn.com/2021/01/28/inve ... index.html
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa wolf25 »

tnk0 napísal: Pi 29 01, 2021 11:09 pm presne tak som si ho predstavoval :D
Ja tiež :D Ale to je jedno vo filme ho ajtak bude hrat DiCaprio :D

Ten link od prokuratora mi nefunguje, zaujalo ma však že žaluje aj Discord čo je chatovacia platforma

Inak nikde som sa nedopatral k oficialnycm stratám, všade sa pišu ine cifry, niekde som čital že Melvin Capital prišiel o 2.7 miliardy, inde zasa ze celkovo prišli fondy o 70 miliard. Nemate niekto oficialne potvrdene čisla ?
rogue_trader
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Po 25 04, 2011 6:56 pm

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa rogue_trader »

Video od DeepF---Value z pred polroka kde analyzoval GME a hovoril aj o moznosti shortsqueeze :-)

Vyzera na celkom pohodoveho chlapika

https://www.youtube.com/watch?v=GZTr1-Gp74U
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2829
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 112 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Rokosák »

Short Squeeze bol aj v prípade tých oných, akože Tesly, ktorá predbehla hodnotou aj Buffettov Berkshire Hathaway, ktorý ma zisky, tržby a obsahuje diverzifikované firmy ako poisťovňu, železnicu a podobne. Tesla zatiaľ nemala zisk, ale investorov, ktorí sa nezatažujú analýzou.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 227 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa andre »

mozno to nebola az taka svojvola, uvidime casom co z toho co tvrdia sa aj potvrdi..

https://finance.yahoo.com/news/robinhoo ... 00703.html
Používateľov profilový obrázok
Substance242
Active Member
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 12:16 am
Bydlisko: Žilina

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Substance242 »

Trošku na odľahčenie, odoberám youtube Linus Tech Tips a v najnovšom pravidelnom "podcaste" dostal Linus naživo skvelý nápad povedať sledujúcim že všetko čo prispejú cez "superchat" vynásobí 5x a nakúpi GME, a zavolal o tom manželke. :-D Telefonát končil jej "porozprávame sa neskôr". ;-)

https://youtu.be/Ic7NhQ62njg?t=2288

(note: pridať do budúceho filmu)
Všetky informácie mám z overených zdrojov, alebo som si ich vymyslel.
martinpa
Active Member
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Št 23 05, 2019 9:16 pm

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa martinpa »

andre napísal: So 30 01, 2021 2:23 pm mozno to nebola az taka svojvola, uvidime casom co z toho co tvrdia sa aj potvrdi..

https://finance.yahoo.com/news/robinhoo ... 00703.html
Ale ked kupujes "fyzicku" akciu za svoj realny cash bez poziciek, ktory ti broker hned zablokuje, tak to nedava zmysel, preco zablokovali aj nakupy akcii bez margin. Predsa tam vedia snad rucit tym blokovanym majetkom klientov.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Ale vysporiadanie obchodu je az o 2 dni.
oko
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Po 18 03, 2013 9:25 pm
Has thanked: 2 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa oko »

Ja som bol vzdy technooptimista ale teraz uz chapem, ked maju niektori ludia obavu pred cisto digitalnout menou pripadne cisto samojazdiacimi autami. Vo finale ked ide tomu korporatu o krk tak pristupi aj k velmi ultimatnym rieseniam. Keby WSB nepodrzal reddit tak sa realne nemaju kde organizovat.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa rasto800 »

https://www.reuters.com/article/us-reta ... SKBN29Y2PW

->

ze vobec niekoho zaujima ten mini IB broker s 1.1mil accounts :)

Fidelity: 32.5 million brokerage accounts
Vanguard: More than 30 million users
Schwab: 29.6 million accounts
Webull: 15 million users
Robinhood: 13 million users
Interactive Brokers: 1.1 million accounts

Ale ano nepise sa tam o assets na tychto uctoch takze mozno 1.1mil uctov ma kapital ako 13mil uctov v RH... netusim.
Ale tiez sa tam pise ze retail obchody v stredu bolo az 32% zo vsetkych obchodov. Tak to uz ma retail celkom silu.
jaja
Gold Member **
Príspevky: 568
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa jaja »

IB má AUM přes 230B, Robinhood kolem 20B, ale jsou to odhady.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2829
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 112 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Rokosák »

AUM, alebo client assets, teda aktíva klientov?
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jaja
Gold Member **
Príspevky: 568
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa jaja »

Uvádí se to jako Assets under management, ale je to dle mého myšleno obecně jako Client assets. Jsou to brokeři, ne fondy.
Ale ještě zajímavější by byl objem transakcí - to jsem u IB nenašel, RH měl v roce 2019 150B, ale do té doby rostl 50B ročně, tak teď bude mít víc.
Tržby měl IB v FY2019 1.9B, RH v roce 2018 jen 69M ale v Q1/2020 už 91M. 2019 jsem nenašel, ale bude to asi něco mezi 150M a 300M.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Rado »

cryptotrader napísal: Po 01 02, 2021 10:45 am neuraz sa, ale ty sa tu neustale prezentujes ako spasitel sveta.
Ty máš teda zrak...ja to tam nevidím. :shock:
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2219
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 630 times
Been thanked: 369 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

@Airmike:

"btw: @admin pise mi tu, ze moja IP je zablokovana. tak verim ze je to len technicka chyba :D"

Sorry všimol som si tú tvoju poznámku až teraz... Tu je návod, stalo sa žiaľ už aj iným... viewtopic.php?f=2&t=24473
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Rado »

Pozri...ja som zodpovedný za to, čo poviem alebo napíšem. Nie som, ale zodpovedný za to, čo ty počuješ alebo čítaš. Platí to pre každého. Ja to tak ako si napísal nevnímam. Ty sa na to pozeráš cez optiku konfliktu, ktorý ste tu mali a je evidentné, že si sa cez to nepreniesol.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2829
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 112 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Rokosák »

Tak, tak, Rado. Diskusia nemusí byť zákonite konfliktom ani bojom o pravdu. Niekto sa na konflikte vyžíva a niekto sa vyžíva na snahe si porozumieť ba dokonca rozumieť aj druhej strane. To nemusí znamenať, že aj súhlasiť. A netreba brať veci osobne.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa JUGGLER »

cryptotrader napísal: Po 01 02, 2021 12:42 pm Prezentuje sa tu dookola vznesenym terminom "liquidity provider" a ako velmi prispel v zaciatkoch crypto tradingu, citelovi vsuva dojem, ze bez neho by sme nevedeli tradit crypto. Ako keby cely trh stal na nejakom slovakovi :D
Ani ja to tak nevidím. Všetci sme jedna komunita. Snažme sa, aby tu nebol flejm, posmešky, ani hejt.

Airmike viedol algo Fintech Startup v Prahe, v časoch, kedy v crypte neboli inštitucionálni marketmakeri. Pretočili milióny na nelikvidných trhoch ..ked si pametám, tak cca štvrť miliardy dolárov. Nie je to sranda kótovať na trhu, ktorý sa vyvíja, je neregulovaný a kde nie si ničím krytý.

Ak si pozorne čítal ten príspevok, tak Airmike písal, že tam stratil štvrť milióna USD... svojích peňazí, ked si nejaká burza chránila zadok...To mi vôbec nepripadá ako chvála. Každý z nás riskuje a kto trejdí veľa, ten aj dodáva likviditu. Ale kótovať 24/7 na nejakom divokom trhu, to chce kuráž.

Crypto: na tebe si vážim, že keď boli ťažké časy, tak si tiež vyšiel s farbou von a priznal si, že sa nedarí. Je to úplne normálne. Potom ked sa ti darí, tak ťa úplne ináč berieme a neriešime, či sa chváliš. Trading je ťažký a stresujúci. Človeku dobre padne sa vyplakať, aj pochváliť.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa wolf25 »

JUGGLER napísal: Po 01 02, 2021 3:28 pm Pretočili milióny na nelikvidných trhoch ..ked si pametám, tak cca štvrť miliardy dolárov.
"pretočili" znamena volume ? 250 mega sa mi zda nejako malo nie ? Nejak extra som netrejdoval a za posledne 3 tyzdne mam volume 7.5m a to niesom žiadna väčšia ryba nieto ešte marketmaker
Naposledy upravil/-a wolf25 v Po 01 02, 2021 5:55 pm, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Rado »

cryptotrader napísal: Po 01 02, 2021 5:09 pm chapem vas, nechcem tu rozduchavat konflikty. Co chcem stale povedat a ta moja pointa je, ze ten short squeze bol podla mna uplne legitimny, Vsetci co to shortovali( hedge fondy) vedeli riziko. Kazdy kto ma otvorenu poziciu (najma marginovu) na nejakom trhu musi si byt vedomy totalnej straty. Burzy nie su likvidne donekonecna. Mysleli si, ze su najvacsi, retail ich prestal. Tak im treba. Kto chce byt uchraneny od margin likvidacii, tak nech si obchoduje len na spotovom trhu, resp. nema otvorenu ziadnu poziciu alebo nech neobchoduje vobec nech sa zivy niecim inym.
Nedá sa nesúhlasiť so slobodou, ale vyrovnanie strát za klientov, ktorý mali otvorený short call by mohlo položiť brokera a možno aj klientov, ktorí s GME nemali nič. Neviem povedať či to fakt hrozilo, ale myslím, že áno.
Margin požiadavky majú svoje pravidlá. Štandardný Bollinger Bands má nastavenie 2σ. (udalosť nastane cca raz za 22 dní a s cca 5% šancou) Toto bol pohyb 4σ a ten nastane raz za 15 787 dní (43 rokov) s cca 0,007% šancou. Stalo sa a myslím, že to bol hlavný problém prečo sa obmedzilo ďalšie nakupovanie. Nemyslím, že short pozície boli až taký problém. Deadline mali len opcie, short mohli mať otvorený ešte aj dnes a čakať na ev. pokles. Ktovie koľko bolo short naked call.
Ale možno sa mýlim.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
tnk0
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 12:45 pm

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa tnk0 »

dnes mi etoro samo uzatvorilo poziciu v GME. Dokupil som iba jednu akciu, v podstate iba pre srandu k ostatnym co uz mam, a asi o pol hodinu nato mi tuto akciu predali s -20% hodnotou. Ziadny leverage, ziadne cfd, vlastnil som "underlying asset". Nedostal som odnich spravu ze preco ani nic ine. Stretli ste sa uz s niecim takym? viem ze to je skor tema pre tuto shitnu platformu, ale myslim ze ma miesto aj tuto pretoze toto sa s GME dialo uz minuly tyzden na robinhoode
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2219
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 630 times
Been thanked: 369 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Ahojte, mám otázku.

Nepripadá Vám to ako niečo podobné z roku 2007/2008? Stačila vtedy malá rozbuška na lokálnom hypo trhu. O ostatné sa už postarali zlé risk manažmentové modely bánk, ktoré nerátali s "málo pravdepodobnou udalosťou".. Potom problémy s likviditou atď... Ale aj tu už istá rozbuška bola (extreme short squeeze), bohvie ako sú teda na tom risk manažmentové modely brokerov, ktorí majú rôznych klientov (retail, fondy, inštitucional)...

PS: nejde mi ale nijak do hlavy, prečo práve toto načasovanie a ako to môže súvisieť s migráciami (brexitom)...

@tnk0: neviem ako sa vyjadria ostatní, každopádne ja by som takého brokera nechcel mať.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"