GME - extreme short squeeze

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Gold Member **
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

novinky:
15.9. a T+2 tzn. 17.9. končí cyklus.
Blackrock pocas rebalancingu odpredal 40% GME akcii podla SEC FILLING

Yahoo finance ma "bug" ukazuje float 248.8M akcii, co je 4x realny float.. wtf.
https://preview.redd.it/muljngpmarm71.j ... 2cc3019948

DanteUnchained
Gold Member **

Mame hody, kto chce nedelne citanie a ako funguju "Ferove trhy" hlavne u penny stock a aky bol gameplan na GME, aby amazon bol legalny monopol
takmer na vsetko dufam ze amazon pri market crash a ked vsetky HF padnu dropne pekne tam kam patri aj s tym texaskym zmrdom.

Staci citat od "cellar boxing" prip. tu je video v skratke ako to funguje.

https://www.youtube.com/watch?v=IL1QznrSwWw - spravili to toyRus, Searsu a mnohym dalsim.

https://www.reddit.com/r/Superstonk/com ... game_plan/

iceberg8
Platinum Member ***
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Dante, nezabudaj, ze aj Slovaci MILUJU amazon, pretoze je to pohodlne a lahke. (ja som zatvoril amazon uz v roku 2010, ked som si uvedomil, co je zac). A my tu na SR/CR mame tiez male "amazony" ktore su pohodlne a jednoduche. Ludia budu podporovat hoci aj zlocincov, ak budu v TV skakat a slubovat a budu ako tak fotogenicki...
Odoslané z počítača

polovnik
Active Member
Dátum registrácie: Ne 22 02, 2009 7:00 pm

Príspevok od používateľa polovnik »

iceberg8 napísal:
Ne 12 09, 2021 3:16 pm
Dante, nezabudaj, ze aj Slovaci MILUJU amazon, pretoze je to pohodlne a lahke. (ja som zatvoril amazon uz v roku 2010, ked som si uvedomil, co je zac). A my tu na SR/CR mame tiez male "amazony" ktore su pohodlne a jednoduche. Ludia budu podporovat hoci aj zlocincov, ak budu v TV skakat a slubovat a budu ako tak fotogenicki...
kua chlapi nejak Vam nerozumiem , rozvedte to nejak .. prosim

DanteUnchained
Gold Member **

Neviem, ja nejem tie hriby co on :D

Pre mna je Bezos obycajny hajzel a ze je kde je vdaci kamaratom z wallstreet a ked vidim jeho motivacne dristy a odporucania ludom, pricom jeho zamestnanci zarabaju minimum a robia v neludskych podmienkach so zakazom prestavok aj na curanie, najradsej by som mu v tom momente dal baseballkou po tej plesatej gebuli.

Inak Michael Burry sa vratil
https://twitter.com/MichaelJBurry

iceberg8
Platinum Member ***

polovnik napísal:
Ne 12 09, 2021 10:44 pm
kua chlapi nejak Vam nerozumiem , rozvedte to nejak .. prosim

Tak 15-20 rokov dozadu sme tu mali male obchody s IT, pocitacmi, elektronikou. Boli drahsie, lebo "brick and mortar" jednoducho kamenne obchody, ale davali ludom pracu. Dnes tu mame len amazon, alzu, mall, hej a podobne.. Tie tiez davaju pracu, prevazne v sklade.To len priklad. Obrovske sklady, ktore obsadili urodnu cernozem (toto by mozno nastalo tak ci tak). Male podniky skrachovali, pretoze nemohli konkurovat takemu kapitalu. Marze su velmi nizke. Co je super pre zakanzika, ale tak ako Google, raz bol super, teraz je z neho pomerne nebezpecny moloch, ktory si moze klast podmienky, ake len chce, pretoze konkurencia uz nema sancu. Kazdopadne, stale je super, pretoze nema konkurenciu. Avsak ja tu nechcem mat monopol, pripadne oligopol. Nie je to pre zakaznika bezpecne. Je to zlozite vysvetlit, a prispvok by bol necitatelne dlhy..

Ale toto je len moj nazor.
Odoslané z počítača

Kolovrat
Dátum registrácie: Ut 06 07, 2021 11:33 am

Príspevok od používateľa Kolovrat »

Tohle je bohužel vlastnost kapitalismu vycházející z jeho podstaty. Časem nevyhnutelně dochází ke koncentraci obrovského majetku a moci u několika málo subjektů. Proto mají vlády antimonopolní nástroje. Otázka je, do jaké míry jsou efektivní a jaké je ochota je využívat, když sami představitelé vlády mají finanční zájmy na těchto subjektech.

polovnik
Active Member
Dátum registrácie: Ne 22 02, 2009 7:00 pm

Príspevok od používateľa polovnik »

iceberg8 napísal:
Po 13 09, 2021 7:17 am
Tak 15-20 rokov dozadu sme tu mali male obchody s IT, pocitacmi, elektronikou. Boli drahsie, lebo "brick and mortar" jednoducho kamenne obchody, ale davali ludom pracu. Dnes tu mame len amazon, alzu, mall, hej a podobne.. Tie tiez davaju pracu, prevazne v sklade.To len priklad. Obrovske sklady, ktore obsadili urodnu cernozem (toto by mozno nastalo tak ci tak). Male podniky skrachovali, pretoze nemohli konkurovat takemu kapitalu. Marze su velmi nizke. Co je super pre zakanzika, ale tak ako Google, raz bol super, teraz je z neho pomerne nebezpecny moloch, ktory si moze klast podmienky, ake len chce, pretoze konkurencia uz nema sancu. Kazdopadne, stale je super, pretoze nema konkurenciu. Avsak ja tu nechcem mat monopol, pripadne oligopol. Nie je to pre zakaznika bezpecne. Je to zlozite vysvetlit, a prispvok by bol necitatelne dlhy..

jasne chapem , mas recht , dik

DanteUnchained
Gold Member **

Off topic -Tak lokalne obchody funguju, ja napriklad kupujem z alzy len kvoli tomu ze chalan od ktoreho som bral PC komponenty zlenivel. Kupoval som elektroniku/PC komponenty od neho, ceny mal o nieco vyssie ako alza, ale nic markantne na 500€ som preplatil o 7€.. lenze u neho to trvalo niekedy tyzden a na predajni bol 2x do tyzdna, po 4 rokoch presla trpezlivost. Ked som si prisiel pre komponenty na pocitac a jeho obchod/kancelaria zadrbana krabicami ze otvoril dvere na škulinu na 30 centimetrov a 10 minut hladal moju objednavku.. podotykam za dverami nahadzane prazdne krabice, nie tovar. No cele zle. Snaha bola. ALe ak je niekto sikovny a sprava sa k zakaznikovi dobre, ludia stale maju radsej kamenne predajne kvoli reklamaciam, nejake amle metescko pri zhluku dedin ma vyhrate, este ak poskytuje sluzbu ako servis - win win. :) Byvaly kolega mal servis s mobilmi a predaj 2nd hand NTB a fungoval pekne.. Rovnako obchody so zdravou vyzivou. Aj u nas funguju male elektro obchody roky a to sme male mesto so 7k obyvatelmi.

ale globalne suhlasim ze mentalita slovaka usetrit co najviac a ohanat sa cenami alzy/mallu v lokalnej predajni, kde musi zaplatit obsluhu, najom a ma horsie ceny... bohuzial existuje, jednak nizke platy a jednak nutkanie mat pocit ako usetril. A "nenazrany podnikatel"

Rado
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Príspevok od používateľa Rado »

iceberg8 napísal:
Po 13 09, 2021 7:17 am

Tomu sa hovorí vývoj. Keď prišla železnica, tak brala robotu iným, keď prišli stroje, tak brali robotu iným. Iba mŕtvy organizmus sa nemení, takže kto sa neprispôsobí ma smolu. Kopec zamestnaní zaniklo o ktorých dnes ani nevieme, že boli. Dnes je tiež takých x, ktoré zaniknú. Kto pred 30 rokmi robil v IT? Akciový trh nie je to pravé miesto na triedny boj. Tu je to primitívny proces, kde sa stále stretá ponuka s dopytom. Nič viac.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India

DanteUnchained
Gold Member **

DanteUnchained
Gold Member **

Berte to 50/50.

Swapom konci expiracia 17.9. (T+2, takze buduci utorok)
Mali sme dost shit volume day.

a podla yahoo je float 240M shares. (ma to byt 76M)

https://finance.yahoo.com/quote/GME/key ... tics?p=GME

Obrázok

iceberg8
Platinum Member ***

Neviem kam to dat, kedze sa mi to nikam velmi nehodi, ale kedze GME je taka konspiracna tema trochu (snad sa nikto neurazi), tak skusim sem

https://sec.report/Document/0001193125-21-271901/

SPRT ma urobit merge zajtra rano s GREE, udajna hodnota noveho GREE ma byt okolo $202, pricom pomer konverzie bude 0.115 GREE za 1.00 SPRT a cena SPRT je teraz okolo $13, pricom podal toho pomeru by mala byt 202*.115 = 23.23 USD.

Berte to len ako rumor, not investment advice.. Mozno som zle pochopil jedno dve slovicka a cena moze byt maximum pricom minimum nie je stanovene a podobne... do konca tradingu je 1 hodina, neviem co bude po 10pm u nas.....
Odoslané z počítača

iceberg8
Platinum Member ***

Dante, teraz k teme GME, nemas pocit, ze HedgeFundy a SEC resp ktokolvek za tymto vymysli akykolvek iny podvod aby zakryl podvod podvodov ?
Odoslané z počítača

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Príspevok od používateľa JUGGLER »

U.S. SEC "close" to publishing report on Gamestop meme saga - SEC Chair

WASHINGTON (Reuters) - The head of the U.S. Securities and Exchange Commission (SEC) told lawmakers on Tuesday that the agency was "close" to publishing its report on the agency's findings related to the Gamestop meme saga that unfolded earlier this year, adding that it should be out "shortly."

"We are pretty close. It's in front of my fellow commissioners and I assume it will be our shortly," Gensler said.

The latest update on the publication of the report comes after Gensler said in May that the agency would consider new trading rules as it looks to address problems highlighted by this meme stock saga and the meltdown of private fund Archegos Capital.

https://finance.yahoo.com/news/u-sec-cl ... 16920.html
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

DanteUnchained
Gold Member **

JUGGLER napísal:
Ut 14 09, 2021 9:43 pm
U.S. SEC "close" to publishing report on Gamestop meme saga - SEC Chair

The latest update on the publication of the report comes after Gensler said in May that the agency would consider new trading rules as it looks to address problems highlighted by this meme stock saga and the meltdown of private fund Archegos Capital.
ocakavam ze ten report bude nic nehovoriaci JOKE, alebo nejaky rapidny FUD ako je vsetko OK. Naked short priznat nemozu, lebo to je ich starost aby to kontrolovali. Takze pocitam ze to bude posledny pokus o odradenie FOMO investorov a drzitelov od GME.

Gensler ma pravomoc na x tyzdnov vypnut darkpool trading. GME aj AMC denne maju 60% transakcii cez darkpooly, to by sme videli este len rampu hore.
Gensler je len dalsi "one of us", alebo ako hovoria v uS "all talk no action"

Pekne nech GME ohlasi NFT dividendu ak bude ten report fiasko a citadel & friends sa moze ist postavit k muru.

DanteUnchained
Gold Member **

https://uk.finance.yahoo.com/news/gensl ... 15790.html

Uvidime ci to budu len prazdne slova alebo sa nieco udeje.. pfof ban zabije robinhood mozete vyshortovat cez puts.

DanteUnchained
Gold Member **

Fair markets.

Obrázok

DanteUnchained
Gold Member **

Burry predvolany vo veci -vysetrovanie GME -SEC. (neviem v akej roli ci svedka alebo podozriveho)

Dobry joke... (je to ako obrazok, keby burry zmaze tweet)

https://twitter.com/michaeljburry/statu ... 3389927428

https://cdn.discordapp.com/attachments/ ... 130311.jpg

DanteUnchained
Gold Member **

1. Sec vyplatil whistleblowerovi 36 milionov USD minuly tyzden.
2. SEC Charges Two Individuals for Wash Trading Scheme Involving Options of "Meme Stocks"

Zeby Robinhood+ niekto? :)
https://www.sec.gov/news/press-release/ ... tIPQ2Q2ii0

edit: vraj ide o toto.. https://www.streetinsider.com/dr/news.p ... 5446&gfv=1 dobry hnoj rofl.

Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"