GME - extreme short squeeze

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Platinum Member ***
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

JUGGLER napísal: Pi 05 08, 2022 5:51 pm Ten GME splitol cez vyplatenie dividendy. To zníži nominálnu cenu, ale to vyplatenie dividendy by malo mať jednu nevýhodu. Je zrážkovo zdanené 15%. Tak investor okamžite stratí 15% zo 4/5 pôvodnej ceny akcie. Oni to asi robili kvôli shorterom nie?
Normálne by shorteri platili dividendu, ale v tomto prípade ked necoverovali pred splitom, budú musieť coverovať cez nákup štvornásobného množstva akcií ( so 4 x nižšou cenou ).
Neviem ci je share as dividend (nie je to financna dividenda) zdanovana (tax event).

Hlavne ta dividenda je vydana v presnom pocte 3x existujuci pocet akcii, ktore CS posunulo ako som pisal vyssie. cize DTCC malo rozposlat zbytok a basta. Teraz non-US brokeri prisli na to ze nieco nie je s kostolnym poriadkom. Toto asi US neprikryje
DanteUnchained
Platinum Member ***

JUGGLER napísal: Pi 05 08, 2022 5:51 pm Ten GME splitol cez vyplatenie dividendy. To zníži nominálnu cenu, ale to vyplatenie dividendy by malo mať jednu nevýhodu. Je zrážkovo zdanené 15%. Tak investor okamžite stratí 15% zo 4/5 pôvodnej ceny akcie. Oni to asi robili kvôli shorterom nie?
Normálne by shorteri platili dividendu, ale v tomto prípade ked necoverovali pred splitom, budú musieť coverovať cez nákup štvornásobného množstva akcií ( so 4 x nižšou cenou ).
Gamestop vydal PSA k dividende. Pre US citizens non-taxable event. + dal hlavu DTC pod gilotinu pre vsetky problemy s dividendami.

https://news.gamestop.com/stock-split

On July 6, 2022, GameStop announced a 4-for-1 stock split in the form of a stock dividend, effective as of July 21, 2022, for stockholders of record on July 18, 2022. Tax information related to this stock split can be found here.
GameStop Guidance for International Stockholders with Split-Related Questions

GameStop has notified its transfer agent and the Depository Trust Company (“DTC”) that some of our valued stockholders in international geographies are still trying to determine if they have received the proper stock dividend associated with the Company’s recent 4-for-1 stock split. Please note GameStop has already distributed the shares of common stock required for the stock dividend to its transfer agent, which has confirmed it subsequently distributed the appropriate number of shares of common stock to DTC for allocation to brokerage firms and other participants. We recommend that stockholders using a brokerage firm contact that firm with needs or questions. Stockholders may want to make their brokerage firm aware if they recently moved shares to the Company’s direct registered list, as we have been informed this move could impact a firm’s distribution of shares.

We appreciate your investment and enthusiasm. Although we are not able to engage with individual brokerage firms, we are monitoring this situation and will keep you informed of any relevant updates we obtain through our transfer agent or DTC.
TL;DR: DTCC is committing securities fraud

DTCC right now: :D :D
Obrázok
@The_DTCC filed this form using code FC-02, which is Function Code for a forward stock split, instead of FC-06, which is the code for a stock dividend. A stock split via a stock dividend should be processed as FC-06.
https://i.redd.it/7du7bc4aiyf91.jpg
jogo
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Príspevok od používateľa jogo »

Dante, s tým GME vedieš sizyfovský boj s administratívou USA. Ja som taký boj viedol s akciou FNMA od roku 2008 až donedávna. Mal som ju nakúpenú na cene 1USD a držal som ju viac ako 10 rokov. A prebiehali súdne spory, FNMA splatila celú pomoc, ktorú dostala od vlády, ale vláda ju nepustila zo svojej moci, aj keď to bola najziskovejšia firma v USA. Keď vyhral voľby Trump, bola nádej, že FNMA sa vráti naspäť akcionárom, ale nestalo sa. Ani prezident USA není všemocný a akcionári FNMA prehrávali súdy. Stále je tam nejaká nádej, lebo sa akcionári znova odvolali, ale ja už nemám chuť ďalšie roky držať FNMA.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným
účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
-Pravda je dcérou času.
DanteUnchained
Platinum Member ***

jogo napísal: So 06 08, 2022 9:05 am Dante, s tým GME vedieš sizyfovský boj s administratívou USA. Ja som taký boj viedol s akciou FNMA od roku 2008 až donedávna. Mal som ju nakúpenú na cene 1USD a držal som ju viac ako 10 rokov. A prebiehali súdne spory, FNMA splatila celú pomoc, ktorú dostala od vlády, ale vláda ju nepustila zo svojej moci, aj keď to bola najziskovejšia firma v USA. Keď vyhral voľby Trump, bola nádej, že FNMA sa vráti naspäť akcionárom, ale nestalo sa. Ani prezident USA není všemocný a akcionári FNMA prehrávali súdy. Stále je tam nejaká nádej, lebo sa akcionári znova odvolali, ale ja už nemám chuť ďalšie roky držať FNMA.
Rozumiem ako to myslis, ale ina doba ina firma, ine okolnosti. Cely svet sa pozera
DanteUnchained
Platinum Member ***

BBBY premarket +30% -> som zvedavy o kolko porastie na hodnote moja opcia.
AMC green
GME green
DanteUnchained
Platinum Member ***

Back to battle of 180USD pre-split :D

nemecky sec bafin - PSA k splitu:

For the delivery of the new shares - whether stock split or stock dividend - the actual posting at the respective depository is required. Foreign depositories have confirmed to German custodian banks that the shares from the corporate action have been deposited. Even in the event of a stock split, the depositary bank cannot artificially increase the stock. The custodian bank in Germany waits for the posting notification from its depository bank and then posts the shares to the customer securities accounts. BaFin can only supervise the German market and service providers in Germany. BaFin cannot influence business transactions that take place exclusively in the United States. As mentioned in our announcement, b. some custodian banks may require a purely technical derecognition and rebooking of the new shares because a data provider treated the corporate action as a stock dividend for a short period of time and then again as a stock split. The rebooking required for this should be implemented in a few days, but may also take place in steps lasting several days. For specific questions, your bank is the direct contact.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"