GME - extreme short squeeze

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Ryman
Príspevky: 21
Dátum registrácie: St 03 02, 2021 6:46 pm

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Ryman »

Že hra skončila tuším, ale už keď som išiel do toho tak mi skôr išlo o tu porážku tých fondov ako o zisk z operácie (proste som sa pridal ku retardom wallstreetbets). Teraz neviem či z toho von čím skôr, alebo držať ideály a čakať na zázrak. Celkom by ma zaujímalo koľko z toho množstva nákupov čo vyhnali cenu hore boli od retardov čo kupovali 1-10-20, či to bola naozaj akcia malých akcionárov, alebo to bola len mediálna bublina na ktorej sa zviezli napríklad aj tí dvaja WSJ. Doteraz som sa riadil zásadou, že keď je niečo v médiach hlavného prúdu tak už je neskoro, alebo v skutočnosti je to naopak. Tuto som to porušil.
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa jaja »

Zázrak neočekávám, jen bych být tebou zkusil zítřejší brzké preopen, to by mohlo na chvíli kapku vyskočit.
Ale v tomhle jsem na druhé straně, ty vaše ideály moc nechápu. Potopit fondy - nějak nevím, proč se o to snažit, nic mi neprovedly.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Rado »

jaja napísal: Št 04 02, 2021 9:56 pm Ale v tomhle jsem na druhé straně, ty vaše ideály moc nechápu. Potopit fondy - nějak nevím, proč se o to snažit, nic mi neprovedly.
Pridávam sa. Čo to je za ideál poraziť fondy? Jednoduchá pyramida.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Ryman
Príspevky: 21
Dátum registrácie: St 03 02, 2021 6:46 pm

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Ryman »

Potopiť/potrestať fondy - ja to chápem tak, že keďže oni zneužívajú svoju silnú pozíciu a tým poškodzujú bežných investorov, tak tí bežní sa rozhodli urobiť to isté im a poškodiť ich.

Som bežný chlapík, rád nakupujem v GameStop (taká hypotetická úvaha), vidím, že robia dobrú robotu tak sa rozhodnem kúpiť ich pár akcií. Do toho príde nejaká kríza, alebo ťažšie obdobie, čo síce firme nepomôže, ale ani ju hneď existenčne neohrozuje. To vycítia fondy a rozhodnú sa na nej zarobiť. Koordinovane (alebo aj nekoordinovane) nakúpia veľké pozície na krátko a potom ešte o tom vydajú správy, aby sa pripojili aj ďalší. Cena zažne klesať a klesne viac ako by zodpovedalo situácii. Môže aj ohroziť firmu ak napríklad plánovala úpis akcií a teraz sú bezcenné. Ak má bežný chlapík nastavený stop-loss o akcie príde, lebo ich predá. Potom sa to ustabilizuje. Ak by fondy nezacielili tak strata chlapíka by bola menšia.

Teraz pri GameStop sa podarilo potrestať fondy, ale samozrejme nebolo to zadarmo. Mnoho z tých čo sa do toho pustili prerobili a prerobia. Ale bola to taká forma protestu ako keď je demonštrácia na námestí. Kto čo tam dôjde má nejaký okamžitý prospech? Nikto, lebo samotný protest nič priamo demonštrantom neprinesie. Skôr len náklady - čas, možnosť nakaziť sa, dostať výprask od premotivovaných policajtov, resp. byť pokropený vodou. Ale zároveň neznamená, že to nemalo žiaden význam. Ukáže silu a ukáže mnohým, že je tu taká politická moc, ktorá niečo môže urobiť. Potom vo voľbách sa to spočíta.

Podobne s tým GameStop, fondy budú musieť zarátať aj riziko, že keď robia zle malým investorom, aj tí môžu urobiť zle im. Je to tak v poriadku. Z toho pohľadu ma tá strata na GameStop až tak netrápi, lebo to beriem aj takto politicky a morálne. Aj keď samotné dohodovanie sa na tom útoku správne nie je a neviem či nebude predmetom budúcich regulácií.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Rado »

...a tí, čo to spustili neskôr predávali protestujúcim. Skutočne sú poškodené fondy?
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa jaja »

Jediné špatné jednání v tom tvém druhém odstavci je to "a potom ešte o tom vydajú správy, aby sa pripojili aj ďalší". Vše ostatní je fér a legitimní, protože shortují s tím, že je podle nich cena vyšší, než adekvátní. A u Gamestopu měli pravdu, ten byznys jde do kopru.
Nejabsurdnější na té akci je, že právě to "a potom ešte o tom vydajú správy, aby sa pripojili aj ďalší" bylo teď tak zneužito, že to porušuje aktuální pravidla opravdu extrémně a tím nejhorším způsobem. Fondy to dělají alespoň tak, aby se držely v mezích zákona.

Třeba Citron právě pro tohle vydávání účelových analýz nemám moc rád, ale ty analýzy mají vždy alespoň nějaký základ a nikdy by mne nenapadlo se jim za to chtít mstít.
Tohle začalo Cramerem - pamatuji doby, kdy jsem si musel večer hlídat, jestli zrovna neplácá něco v televizi o tom, co zrovna držím a tím mi leze do byznysu. Hlavní problém ale není v těch "influencerech", ten je v těch ovečkách, které se nechají těmito lidmi/institucemi ovlivnit. Většinou to pak zaplatí oni.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Airmike »

cryptotrader napísal: Po 01 02, 2021 12:42 pm Prezentuje sa tu dookola vznesenym terminom "liquidity provider" a ako velmi prispel v zaciatkoch crypto tradingu, citelovi vsuva dojem, ze bez neho by sme nevedeli tradit crypto. Ako keby cely trh stal na nejakom slovakovi :D
liquidity provider je uplne standardny nazov trhoveho participanta. uplne nechapem, co je na tom termine vznesene a co v tebe prebudza taku emociu. nebudem to skumat. skus sa na to zamerat sam.

ja sa nehnevam, nemam sa preco. ty si vravel, ze si sa so mnou vadil, a ze som zarputili zastanca tradicnej burzy a ty milujes crypto. na co som ti napisal, ze to trosku nesedi v kontexte toho, ze som polovicu svojej kariery staval firmu, ktora obchodovala prevazne crypto. nic viac k tomu uz asi nema vyznam dodavat.
wolf25 napísal: Po 01 02, 2021 5:54 pm "pretočili" znamena volume ? 250 mega sa mi zda nejako malo nie ? Nejak extra som netrejdoval a za posledne 3 tyzdne mam volume 7.5m a to niesom žiadna väčšia ryba nieto ešte marketmaker
no vidis, a teraz si predstav, ze je rok 2013. kolko asi objemu sa vtedy obchodovalo na burzach ? :). nase objemy obchodov v rokoch 2013-2014 boli radovo 2-5 % celkoveho zobchodovaneho objemu. ale je pravda, ze sme neboli uplne vsade. takze na cryptotraderovu "otazku" ci na nejakom slovakovi stal trading bitcoinu? asi nestal.
cryptotrader napísal: Po 01 02, 2021 7:15 pm Ak by to islo do sraciek, tak potom bremeno nesu ti co poziciali, zlikvidovane ucty idu do minusu s naslednou dlzobou. Burza je save. Teda ak ona sama nepoziciavala. BTW, toto sa stalo Airmikovi? A preco sa na tradicnych trhoch tiez neda obchodovat s pozickami? Pri crypte je to normalny free trh s urokovymi sadzbami.
to co si napisal nie je uplne presne, pretoze kazda jedna burza ma iny algoritmus na riadenie a marginov jej participantov, takze sa uplne v pohode moze stat, ze pri velkom Gape moze skoncit vacsie 5% vsetkych uctov v strate, ktoru nemaju z coho zaplatit. a nie toto sa mi nestalo. :)

drvivu vacsinu tradicnych trhov tvoria prave pozicky, vsetky ostatne assety su prakticky doplnkom.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Airmike »

@rado @jaja

chlapi, ja to vidim asi takto.

cisto technicky, GME bola tradovana s appiek robinhood a revolut. to znamena
LONG ONLY, FRAKCIE, MARKET ORDER, CASH

GME mimo tychto apiek bolo tradovane na
SHORT SELL na PAKU

short selleri mali interest rate ako krava a kazdym dnom stracali, cim dlhsie sa tradovalo tym viac stracali. no a na otazku, preco polozit fondy, ktore boli v pozicii short sellera ? no jednoducho preto, ze je to zdrave. niekto, kto trejduje akcie bez likvidity na obrovsku paku, proti obrovskemu davu cash traderov si nezasluzi prezit. bez ohladu na to, aka je to firma.

ak by si lobisti nevydupali ban BUY tlacitiek na appkach, fondy by isli do sraciek, pretoze pri kazdom prepade sa aktivoval UPtick rule. a to nerozdycha ziadny fond, ak by nikto z retailu nepredaval, tak by ani fondy nemohli. pretoze tie akcie jednoducho nemali. ak ale sposobis davovu psychozu a retailovy trader vidi v platforme, ze sa da LEN predavat, tak predavat zacne, ved ma zisk.a BID eroduje nie vplyvom fondov, ale predavajucich vlastnikov akcii. a to je ta zvratenost. ze to bol jednoducho zakulisny boj, a nie boj na burze. obycajna politika.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Glogol »

Yellen sa postavila na spravnu stranu - regulacie redditu. Definitivny game over. Docasne zaslapla hada bosou nohou. Raz darmo, deti maju peniaze. A teraz budu nahnevane, Na yt nejaky velky guru rozpraval ze gme trajdi este aj jeko 11 rocny syn....
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Airmike »

mna napriklad fascinuje toto

UBER

market cap 108.5B
sales 13B
income -7B

GME

market cap 2.2B
sales 5.16B
income -0.27B
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Glogol »

(: radsej neporovnavaj s NIO.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Rokosák »

@Airmike - Uptick rule pre shorty zrušili pred rokmi. Na ostatné co píšeš sa dívam podobne.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa jaja »

Airmike napísal: Pi 05 02, 2021 12:02 amniekto, kto trejduje akcie bez likvidity na obrovsku paku, proti obrovskemu davu cash traderov si nezasluzi prezit. bez ohladu na to, aka je to firma.
To jo, to beru. Ale nevidím za tím žádný ideál, jen klasický boj o přežití.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Rado »

Mne je to v podstate jedno, ale myslím, že okrem iného aj celé to okolo GME prispelo k všeobecne zlej nálade na trhoch a dobabralo mi to výnos za január. Neviem to povedať presne, ale pocit z trhov som mal taký.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Rokosák napísal: Pi 05 02, 2021 12:31 am @Airmike - Uptick rule pre shorty zrušili pred rokmi. Na ostatné co píšeš sa dívam podobne.
Airmike má pravdu. Zrušili, ale potom zaviedli znova..ovšem aktivuje sa to len po 10% poklese.

On February 24, 2010 the SEC adopted the alternative uptick rule, by amending Rules 200(g) and 201 of Regulation SHO [17 CFR 242.200(g) and 17 CFR 242.201] under the Exchange Act.[4] The new rule does not apply to all securities. It is triggered when a security's price decreases by 10% or more from the previous day's closing price and is effective until the close of the next day.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Adammd »

Stale plati porekadlo, nesti proti vetru. Za zivot som sa naucil, ze najlepsie je sa viest na vlne, hlavne co sa tyka financii. Mozem byt nahnevany na HF, ale nic nezmozem, a podruhe, emocie do financii nepatria. Ano, mozem zariskovat a ist proti prudu a vyhrat los, ale vacsina plebsu na tom prerobi.

Otakzka je, kto na tom naviac vyrobil a prerobil z velkych hracov? Nemaju HF nejake reporty na mesacnej baze alebo tak nejak vratane kolko coho drzia? Mozno sa dozvieme viac.

Inak, mozno redditor s tymi opciami a 10mil+ ziskom bude mat problem...
GameStop booster on Reddit is under regulatory scrutiny
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Airmike »

Rado napísal: Pi 05 02, 2021 12:51 am Mne je to v podstate jedno, ale myslím, že okrem iného aj celé to okolo GME prispelo k všeobecne zlej nálade na trhoch a dobabralo mi to výnos za január. Neviem to povedať presne, ale pocit z trhov som mal taký.
ja v podstate trejdujem len akcie ako GME. mne tato firma spadla do watchlistu par dni pred tym, ako som si vsimol, ze sa riesi na reddite. preto mi ta volatilita zas tak nevadi.

na GME som celkovo stratil asi 6% . ale januarovy vynos som mal + 35% . takze ma to zas tak nenasralo. ak by to GME vyslo, tak to mohol byt mega jackpot.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER napísal: Pi 05 02, 2021 1:01 am Airmike má pravdu. Zrušili, ale potom zaviedli znova..ovšem aktivuje sa to len po 10% poklese.

On February 24, 2010 the SEC adopted the alternative uptick rule, by amending Rules 200(g) and 201 of Regulation SHO [17 CFR 242.200(g) and 17 CFR 242.201] under the Exchange Act.[4] The new rule does not apply to all securities. It is triggered when a security's price decreases by 10% or more from the previous day's closing price and is effective until the close of the next day.
no prave. vsetci sme videli ako GME leti na 500. potom stavil maly retracement a aktivoval sa uptick rule na dlhe hodiny a HF nemali sancu. tak len kumulovali velke objednavky na ask. aby si ten bid drobni rozbili sami. co sa nakoniec aj stalo. pretoze drobni nevedia ako burza funguje a vysvetlovat im to na reddite asi nedava zmysel.

v kontexte kedy su HF locknute v uptick rule a robinhood zakaze jediny kanal, cez ktory ide bezprecedentny nakupny orderflow, mi to dava cele velmi jasny signal, ze je za tym obmedzenim kartel. a nie ochrana clearingu. ktorou sa ohanju akoze “odbornici”

koser by bolo keby zastavili obchodovanie. ale kedze tony kapitalu boli alokovane v opciach, rozhodli sa pani , ze HF zriadia bailout. a toto musi pochopit kazdy sudca podla mna. lebo je to dost trivialna vec.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Airmike »

Airmike napísal: Pi 05 02, 2021 9:20 am no prave. vsetci sme videli ako GME leti na 500. potom stavil maly retracement a aktivoval sa uptick rule na dlhe hodiny a HF nemali sancu. tak len kumulovali velke objednavky na ask. aby si ten bid drobni rozbili sami. co sa nakoniec aj stalo. pretoze drobni nevedia ako burza funguje a vysvetlovat im to na reddite asi nedava zmysel.

v kontexte kedy su HF locknute v uptick rule a robinhood zakaze jediny kanal, cez ktory ide bezprecedentny nakupny orderflow, mi to dava cele velmi jasny signal, ze je za tym obmedzenim kartel. a nie ochrana clearingu. ktorou sa ohanju akoze “odbornici”

koser by bolo, keby zastavili obchodovanie. ale kedze tony kapitalu boli alokovane v opciach, rozhodli sa pani , ze HF zriadia bailout. a toto musi pochopit kazdy sudca podla mna. lebo je to dost trivialna vec.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Rokosák »

Airmike, máš pravdu s tým Uptick rule v zmenenej podobe ako píše Juggler vyššie.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Ryman
Príspevky: 21
Dátum registrácie: St 03 02, 2021 6:46 pm

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Ryman »

Mám také tušenie, že ten súboj retails vs hedge fond shorts na GME ešte trvá. Od začiatku obchodovania za necelú hodiny +55%. Vyzerá to ako pokus uzatvoriť nejaké short pozície, ale výpredaj na GME ešte nie je. Preto cena hneď letí hore. Bude sa to takto ťahať asi dlhšie, ale na koľko to ešte môže vystreliť cenu nemám tušenia (rovnako ako kedy predať túto špekulatívnu pozíciu).
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Rokosák »

https://medium.com/concoda/youve-just-b ... 9b320e8216

Názor, ze finančný priemysel ako obyčajne vyhral a retail dostal po nose.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
mramorov
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pi 14 09, 2007 3:33 pm

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa mramorov »

Nemyslím si že je koniec. Podľa mňa HF to zase skrátili.
Držím 2000@8,05 AMC.
V utorok budeme vedieť viac.
mramorov
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pi 14 09, 2007 3:33 pm

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa mramorov »

Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Adammd »

Skoro mi zaskocilo, som to cital ako GME :D
Kupoval si pred pumpou , alebo az po poklese?
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
mramorov
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pi 14 09, 2007 3:33 pm

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa mramorov »

GME je pre mňa už veľké riziko. Ale AMC je podľa mňa lepšia voľba. Na tomto humbuku si myslím že by sa dalo niečo zarobiť. Cena 8,05 je priemer. Kupoval som od 14,50. Sám som zvedavý na utorok ale predpoklad je že 20 zasiahneme onedlho. Pri cene 20 plánujem polovicu zásob odpredať.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Glogol »

Elon Musk: u can’t sell houses u don’t own
u can’t sell cars u don’t own
but
u *can* sell stock u don’t own!?
this is bs – shorting is a scam
legal only for vestigial reasons
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
mramorov
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pi 14 09, 2007 3:33 pm

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa mramorov »

Prehodnocujem odpredaj polovice AMC pri cene 20 :) Sú úvahy o tom že o AMC má záujem Netflix a Amazon
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Rokosák »

Glogol napísal: Ne 07 02, 2021 9:19 pm Elon Musk: u can’t sell houses u don’t own
u can’t sell cars u don’t own
but
u *can* sell stock u don’t own!?
this is bs – shorting is a scam
legal only for vestigial reasons
Ale zlato, meny a iné futurity môžeš predať aj keď ich nevlastníš. Musk sa obáva shortovania Tesly.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Glogol »

Shortovanie je vydobytok modernej doby. Pri stiahnuti titulu z burzy a premene na listiny by shortar dostal co ?
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa andre »

Glogol napísal: Po 08 02, 2021 9:49 am Shortovanie je vydobytok modernej doby. Pri stiahnuti titulu z burzy a premene na listiny by shortar dostal co ?
Ani nie, co viem shortovalo sa uz minimalne pred 1812, ked to v US docasne zakazali. A pocas hospodarskej krizi to bolo uz dost rozsirene teda od 1929.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

No aby si mohol mat pozicanych viac akcii, nez firma vobec vydala do obehu, je trochu zvratene. Tak sa nemozu divit, ze nasledkom toho im vznikaju podivne situacie a podivne vysledky.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Glogol »

cryptotrader napísal: Po 08 02, 2021 11:37 am Ma ist do shortu len s tym co je ochotny stratit.
To sa pri shorte nikdy nevie - tam je strata neobmedzena,
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa jaja »

cryptotrader napísal: Po 08 02, 2021 12:41 pm Ak je pravda, ze na tradicnych trhoch sa mozu poziciavat neexistujuce akcie, tak to je podla mna podvod.
Ne, nepůjčují se neexistující akcie.
Horší to je u opcí, tam by se podle mne při short call mělo zavést pravidlo jako u shortu, tedy půjčit si akcii nebo hedgeovat call longem.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ako môže počet krátkych pozícii prekonať celkové množstvo akcií firmy: https://www.fool.com/investing/2021/01/ ... 100-heres/
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa jaja »

na druhý stránce vlákna jsem to popisoval
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa jaja »

cryptotrader napísal: Po 08 02, 2021 4:37 pmnech sa nikto necuduje, ze sa poziciavaju neexistujuce prostriedky.
Nepůjčují se neexistující prostředky
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Tilbur »

mramorov napísal: So 06 02, 2021 8:09 pm GME je pre mňa už veľké riziko. Ale AMC je podľa mňa lepšia voľba. Na tomto humbuku si myslím že by sa dalo niečo zarobiť. Cena 8,05 je priemer. Kupoval som od 14,50. Sám som zvedavý na utorok ale predpoklad je že 20 zasiahneme onedlho. Pri cene 20 plánujem polovicu zásob odpredať.
Dovolim si vyslovit predpoved, ze AMC uz cenu 20 a vyssie nikdy nedosiahne.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Martin7 »

Súhlasím s Mramorovom, že AMC je lepšia voľba ako GME, povedal by som, že AMC je najlepšia voľba zo všetkých čo vyleteli hore (BB, KOSS, atď...). No zároveň súhlasím aj s Tilburom, že potenciál nad 20 nemá. Aj 20 skôr nie. Targety sú skôr 7, 10 a 14. Jedna vec by ale mohla nastať. Pozeral som iné fóra ako o akciách a Američania sa dosť tešia do kín a divadiel po Covide. Krátkodobo by to mohlo prekvapiť, ale dlhodobo to bude len a len horšie.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
mramorov
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pi 14 09, 2007 3:33 pm

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa mramorov »

Dokupene 350 ks za 6,01 dnes. Uvidíme
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"