GME - extreme short squeeze

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3995
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

jaja napísal: Po 08 02, 2021 5:14 pm Nepůjčují se neexistující prostředky
Jaja, nasiel som tvoje vysvetlenie o akciach:
(...) Firma se 100 akciema (pro jednoduchost), vlastní je jeden člověk a půjčuje brokerovi. (bilance 100 long)
Ty si někdo půjčí a prodá na short, tedy je koupí někdo další a půjčuje brokerovi. (bilance 200 long, 100 short) (...)

A verim mu, kedze zrejme realne obchodujes dlho. Akcie su teda OK. Hovoris, ze problem je v naked call opciach. Ak ich spravne chapem, tam sa niekto zavazuje, ze v case expiracie opcie zozenie a doda prislusnu akciu.
Tak z toho moze byt pruser, ked sa niekto zaviaze zohnat a dodat daleko viac akcii, nez kolko vobec firma vydala, pripadne kolko z nich su ludia ochotni predat.
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa jaja »

Ono by ani tohle nemuselo být teoreticky tak nebezpečné, protože u každého obchodu máš dvě strany a ten na druhé straně může chtít po dostatečném nárůstu ceny prodat, nebo případně tu akcii může zapůjčit.
Potíž je podle mne i v tom, že opce expirují ve stejný čas (pokud se neuplatní před expirací). Tedy ten, kdo prodává call bude muset akcii sehnat před expirací a ten kdo kupuje si obvykle počká, až opce expiruje. Takže těsně před expirací může být obrovská poptávka, co ji vyžene nahoru. Jinak zůstane ten člověk v shortu a když není akcie k zapůjčení tak asi nezbyde, že v naked shortu a asi (tady nevím jak to probíhá - ví to někdo?) ho broker donutí hned ten den short uzavřít (a tedy i den po expiraci by zůstala velká poptávka, která ale bude částečně uspokojována prodejem těmi, kteří koupili call. Proto asi GME hned v pondělí nekleslo (uzavíraly se naked shorty způsobené expirací naked call) a pád přišel až v úterý. A tady je vidět problém v nevyváženosti toho, že nemůžeš mít naked short, ale můžeš mít naked call, přičemž hluboko ITM to jsou prakticky stejné pozice. Buď bych tedy povolil naked short (neni to až tak zvrácená věc jak se prezentuje - prakticky je to jen sázka s kupujícím na pokles a neliší se to moc od CFD shortu) nebo bych nějak reguloval naked call.
Na druhou strany těmhle excesům nejde moc zabránit a čas od času se něco takového v různých formách na trhu stane. Nejtvrději by se mělo jít po manipulativních informacích a to jak od retailu tak od profíků třeba tak, že když máš v daném aktivu pozici, nemůžeš doporučovat (to by byla revoluce :D).
Jinak opce nedělám, tak tam můžu mít nějakou chybu v úvaze...
mramorov
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pi 14 09, 2007 3:33 pm

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa mramorov »

Pridane 500, spolu 2850@7,32
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 26 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Tilbur »

mramorov napísal: Ut 09 02, 2021 6:36 pm Pridane 500, spolu 2850@7,32
Robis hluposti. Ale viem, to su tvoje peniaze a mozes si s nimi robit co chces. Mne je to v podstate jedno. Len spravil si dost vela chyb. Takto mozes vymazat ucet. Ono sa to zda, ze nizsie to uz nemoze ist. Takmer sure bet. Prikupujes do straty. Mozno ma ostatni ukamenuju, ale prikupovanie straty je zaklad kazdeho stratoveho obchodnika. Prikupuj do zisku a do straty nikdy. Resp. daj peniaze na charitu, mozno budu tvoje peniaze viac potrebovat ako burzovi obchodnici na druhej strane obchodu.

Nad tym sa mozes zamysliet, az ked skoncis tento trejd.
Prílohy
obrázok_2021-02-09_185811.png
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Paly
Active Member
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Št 21 03, 2019 1:30 pm
Bydlisko: Košice
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Paly »

Tilbur napísal: Ut 09 02, 2021 7:03 pm Prikupujes do straty. Mozno ma ostatni ukamenuju, ale prikupovanie straty je zaklad kazdeho stratoveho obchodnika. Prikupuj do zisku a do straty nikdy.
za seba môžem povedať, že vďaka prikupovaniu do straty som do dnes ztrojnasobil účet ani nie za 2 roky. Samozrejme ak nejde o firmu, ktorá krachuje, a v tomto prípade sa nejedná o krachujucu firmu. Ale ten zisk treba potom vysediet a byť trpezlivý.
mramorov
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pi 14 09, 2007 3:33 pm

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa mramorov »

Ano prikupene do straty. pokial klesne zajtra znovu dokupim 1000. Dnes zatial zisk 8000 na AUVI uz uzavrete. takze mi to vobec nevadi :)
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3795
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 124 times
Been thanked: 327 times
Kontaktovať používateľa:

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa osamely chodec »

mramorov, ak ti to nevadi , tak posielaj po kazdom zisku peniaze na charitu, je to lepsie , ako si racionalizocat stratu ziskom.Inak pekny priklad mentalneho uctovania.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
mramorov
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pi 14 09, 2007 3:33 pm

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa mramorov »

Za normálnych okolnosti by som do AMC nikdy neinvestoval. Ale tu ide o niečo iné. Milióny ľudí to kupuje a drží a sú odhodľaný. Proste tu ide o úplne inú investíciu. Dnes som kúpil napr. GSAT. Pred týždňom JG. Ano toto sú spoločnosti do ktorých normálne investujem. Nie AMC.
mramorov
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pi 14 09, 2007 3:33 pm

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa mramorov »

A čo sa týka charit. A bezdomovcov pri TESCU a pod. Nepodporujem!!! Poviem to takto. Organizácie ako je charita je zvädša všetko podvod. Bezdomovci pri Tescu to isté. Podnikám a dal som prácu mnohým ludom bez domova. Momentálne mám približne 20 ludí zamestnaných ktorý majú v občianskom preukaze len mesto. Kúpil som byty a nasťahoval do nich. Toto je charita a nie tie organizácie ktoré si zoberú 40 percent na svoju réžiu a ostatné veľkodušne darujú. Môj názor
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Martin7 »

Aj ja som si myslel, že tie charity si berú na ,,svoju réžiu" tak 40-50%. Asi 10 rokov dozadu som mal možnosť sa na to opýtať priamo účtovníka v jednej veľkej a známej charite a jeho odpoveď ma veľmi prekvapila, priam zaskočila. Ich charita si brala na ,,réžiu" 95% a povedal mi, že na Slovensku neexistuje žiadna charita, ktorá by si na réžiu brala menej ako 90%. Dokonca vie o jednej, ktorá si berie až 99%!!! Na charitu - organizáciu sa potom kupujú luxusné autá atď... Takže dáte 100 eur a reálne pomôžete 1-10 eur!
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
mramorov
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pi 14 09, 2007 3:33 pm

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa mramorov »

Ano ja viem len že charita je super biznis. A toto prosím šírte ďalej. Ľudom sa dá pomôcť ináč a priamo. Inak o tých bezdomovcov pri Tescu. Vždy som im ponúkol pracu a prístrešok. Nechceli!!! preto to považujem za podvod aj toto
oko
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Po 18 03, 2013 9:25 pm
Has thanked: 2 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa oko »

mramorov napísal: Ut 09 02, 2021 9:32 pm Za normálnych okolnosti by som do AMC nikdy neinvestoval. Ale tu ide o niečo iné. Milióny ľudí to kupuje a drží a sú odhodľaný. Proste tu ide o úplne inú investíciu. Dnes som kúpil napr. GSAT. Pred týždňom JG. Ano toto sú spoločnosti do ktorých normálne investujem. Nie AMC.
JG a GSAT super obchody :na_zdravie: podla coho si ich vyberal, boli indicie pozitivnych sprav?
mramorov
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pi 14 09, 2007 3:33 pm

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa mramorov »

Áno vždy čakám na dobré správy a potom si spravím ostatné DD. Rád čítam diskusie o spoločnosti. Čiže si prejdem aj diskusiu.
Nie som vyštudovaný obchodník, finančník. Obyčajný človek s učnovským vzdelaným!!! Nikto mi nič nedal zadarmo. Všetko ma naučil život.
Takže na moje rady nedávajte :)
mramorov
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pi 14 09, 2007 3:33 pm

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa mramorov »

Dalsia spolocnost investovala do AMC.
https://fintel.io/so/us/amc/bank-of-new-york-mellon

Stale si myslite ze to bola chyba?
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3995
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mramorov, takto sa to robi. Takto sa zarabaju rychle zisky na burze. Je to gombicka. Peniaze sa tam vsade len povaluju a staci si ich len zobrat. Len bezni ludia na to proste mentalne nemaju...

:) :)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Airmike »

Paly napísal: Ut 09 02, 2021 7:31 pm za seba môžem povedať, že vďaka prikupovaniu do straty som do dnes ztrojnasobil účet ani nie za 2 roky. Samozrejme ak nejde o firmu, ktorá krachuje, a v tomto prípade sa nejedná o krachujucu firmu. Ale ten zisk treba potom vysediet a byť trpezlivý.
Tilbur ma pravdu

vacsina stratovych obchodnikov ma tendenciu pozerat sa na to, kolko zarobili, a ti ziskovi sa staraju skor o to, aby mohli obchodovat dnes , zajtra , o rok , o 10 rokov. to, ze si strojnasobil ucet za 2 roky je uplne irelevantne. podstatne je to, ako si to urobil. takze ak riskujes all in, tak nie je otazka ci, ale kedy ucet vymazes.

profi traderi sa na svoje P&L cele tyzdne ani nepozru, pretoze vedia, ze maju risk, ktory ich nemoze ohrozit a trejduju tak, ze konzistentne zarabaju.
dokupovanie do straty je totalna hovadina. prebera sa to na forach uz desiatky rokov a konci to vzdy uplne rovnako.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Airmike »

cryptotrader napísal: St 10 02, 2021 10:20 am No ja vam chlapci neviem. Prikupovanie do straty (alebo pri pade) je podla mna super vec, ked viete, ze nejaky trh ide kontinualne dlhodobo hore? (napr. akciove indexy, crypto) Vsak preco sa hovori, ze "buy the fear sell the greed", resp. kupovat ked trhy krvacaju ???
pretoze amateri vacsinou po 2-3 rokoch na burze zacnu trpiet utkvelou predstavou, ze vedia, ako sa budu trhy spravat v buducnosti a zacinaju nakupovat na paku. na burze je extremne vela sposobov, ako sa daju zarobit peniaze. traderi si vyberaju tie pravdepodobne, no a ti ostatni si vyberaju tie nepravdepodobne.

my mame vsak demokraciu a kazdy si s peniazmi moze robit co chce. ten, kto peniaze nema a chce ich mat, tak bude robit cokolvek, aby ich ziskal.
napriklad riskovat. taky clovek nema cas na to, aby si nastudoval objektivne fakty. zoberie prvu hlupu moznost ako ich zarobit a uveri jej vynimocnosti. no a ti, co uz prachy maju, si vyberaju alternativy, kde je riziko mizive a vynos vysoky. pretoze si vsetkymi blbostami uz davno presli. a vedia, ze vynimocnost je blbost. nie sme vynimocni a ani strategie nie su vynimocne.

traderi umieraju na ego, a nie na to ako sa spravaju trhy. dokupovat do straty z domienkou, ze viem kam trhy pojdu, to je vec ega. nie strategie
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa jogo »

Martin7 napísal: Ut 09 02, 2021 11:31 pm Aj ja som si myslel, že tie charity si berú na ,,svoju réžiu" tak 40-50%. Asi 10 rokov dozadu som mal možnosť sa na to opýtať priamo účtovníka v jednej veľkej a známej charite a jeho odpoveď ma veľmi prekvapila, priam zaskočila. Ich charita si brala na ,,réžiu" 95% a povedal mi, že na Slovensku neexistuje žiadna charita, ktorá by si na réžiu brala menej ako 90%. Dokonca vie o jednej, ktorá si berie až 99%!!! Na charitu - organizáciu sa potom kupujú luxusné autá atď... Takže dáte 100 eur a reálne pomôžete 1-10 eur!
Mam známeho, ktorý robil riaditeľa nemenovanej charity a keď sa im narodilo dieťa, musel z tej pozície odísť, lebo s tou výplatou nedokázal normálne uživiť rodinu. Asi tie platy v charite nebudú nejak vysoké.

Ďalšia vec. Charita ma väčšinou len režijné náklady - budovy, mzdy pre personál, zariadenie na opateru chorých a núdznych a potom autá na opateru chorých a núdznych u nich doma.
Preto je zavádzajúce tvrdiť, že zo 100€ dostane núdzny len 1-10€. Tych 1-10€ môže byť brané ako priama finančná pomoc núdznemu napríklad niekomu, kto sa stará 24h o svojho nevládneho rodiča alebo dieťa a preto sa nemôže nikde zamestnať. Tomu 100€-200€ mesačne veľmi pomôže k jeho opatrovateľskému príspevku. Mne napríklad štát v podobnej životnej situácii ponúkol 60€ mesačne...doplatok do životného minima.
Tým netvrdím, že sa cez "na daňové úniky zriadené" charitné organizácie a neziskovky nerobia daňové úniky, ale to je iná téma.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa jaja »

Dokupování do ztráty má smysl vždy jen v případě, že bys ten nákup udělal i bez stávající ztrátové pozice. A ta ztrátová pozice má být naopak silnou brzdou k nákupu, protože pak můžeš vsadit příliš mnoho na jednu kartu - a to je cesta do pekel.
A to případné dokupování by aspoň rámcově mělo být součástí už prvotního plánu a ne impulzivní rozhodnutí na nečekanou situaci.

Co se týče charity, je velký rozdíl mezi účelově založenou neziskovkou pro proprání něčích zisků a nadačním fondem, který musí mít ze zákona ve statutu uvedená omezující pravidla pro náklady. V ohledu výše režijních nákladů jsou nejlepší velké nadační fondy. Třeba takový Člověk v tísni má náklady 6%. Bohužel ta první skupina kazí jméno zbytku a pak kolují mezi lidmi takové nesmysly jako tady a lidé si tím obhajují, že na charitu nic nedávají.
mramorov
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pi 14 09, 2007 3:33 pm

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa mramorov »

Na margin neobchodujem. Mam samozrejme aj vela stratových obchodov. Obchodujem len s tym co si mozem dovolit stratit.
Do AMC neodporucam investovat. Ide len o spekulaciu na trhu. Do strat nakupujem zriedkavo. Casto zavriem obchod ktory je v strate.
A straty si rátam podla mojich zadanych kriterii. A podla mojich zadanych kriterii aj obchodujem
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa jogo »

mramorov napísal: St 10 02, 2021 1:45 pm Na margin neobchodujem. Mam samozrejme aj vela stratových obchodov. Obchodujem len s tym co si mozem dovolit stratit.
Do AMC neodporucam investovat. Ide len o spekulaciu na trhu. Do strat nakupujem zriedkavo. Casto zavriem obchod ktory je v strate.
A straty si rátam podla mojich zadanych kriterii. A podla mojich zadanych kriterii aj obchodujem
Už si povedal konkrétne čísla, tak sa ťa nebudem pýtať koľko % úspor máš v AMC. Ja indexové ETF nakupujem aj do prepadu, lebo viem, že USA index neklesne 90% a ak klesne, tak budeme mať iné problémy, ako peniaze. Preto mam dom a veľkú záhradu. Ale jednotlivá akcia na nulu môže klesnúť, preto opatrne s veľkosťou pozície...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Rado »

Airmike, máš v tomto vlákne dva veľmi zaujímavé príspevky. Nie som profi trader, ale amatér, ale skutočne je to tak, že si sledujem iba priemerný zisk a stratu, ktoré robím a či spolu s mojou úspešnosťou dokážu generovať profit. Ďakujem, pre mňa poučné čítanie a názor. :like:
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Airmike »

Rado napísal: St 10 02, 2021 4:11 pm Airmike, máš v tomto vlákne dva veľmi zaujímavé príspevky. Nie som profi trader, ale amatér, ale skutočne je to tak, že si sledujem iba priemerný zisk a stratu, ktoré robím a či spolu s mojou úspešnosťou dokážu generovať profit. Ďakujem, pre mňa poučné čítanie a názor. :like:
tiez mam velmi daleko od toho, aby som si prestal sledovat P&L. takze sa radim do kategorie amaterov.
ale pracujem na tom, aby ma to nevyrusovalo. niekomu to trva par rokov, mne cely zivot. asi som trader na hovno :D
mramorov
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pi 14 09, 2007 3:33 pm

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa mramorov »

Dalsie navýšenie podielov v AMC
https://fintel.io/so/us/amc/vanguard-group
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Rado »

Airmike napísal: St 10 02, 2021 5:47 pm tiez mam velmi daleko od toho, aby som si prestal sledovat P&L. takze sa radim do kategorie amaterov.
ale pracujem na tom, aby ma to nevyrusovalo. niekomu to trva par rokov, mne cely zivot. asi som trader na hovno :D
Sme dvaja. :lol:
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
mramorov
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pi 14 09, 2007 3:33 pm

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa mramorov »

Dnes pridane.
Držím 6100@6,47 AMC a na mesiac :)
mramorov
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pi 14 09, 2007 3:33 pm

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa mramorov »

V utorok sa chystá akcia 2 mil ludí ide kúpiť 1 akciu AMC, čím sa vykúpi celý float. Tak sledujte !!!
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Airmike »

mramorov napísal: Ne 14 02, 2021 4:48 pm V utorok sa chystá akcia 2 mil ludí ide kúpiť 1 akciu AMC, čím sa vykúpi celý float. Tak sledujte !!!
tak to som zvedavy
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 26 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Tilbur »

mramorov napísal: Ne 14 02, 2021 4:48 pm V utorok sa chystá akcia 2 mil ludí ide kúpiť 1 akciu AMC, čím sa vykúpi celý float. Tak sledujte !!!
Prílohy
IMG_20210214_205844.jpg
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
mramorov
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pi 14 09, 2007 3:33 pm

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa mramorov »

Tilbur napísal: Ne 14 02, 2021 8:57 pm

Neviem z akého dátumu to je, ale 98 percent už je preč
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 26 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Tilbur »

Ok. V piatok sa za obchodovalo 46mil. akcií. Myslíš, že sa môže float otočiť za deň 23x?
Ak niekto nakúpi 2mil.ks, tak čo bude s tým zvyškom? Prestane sa obchodovať, lebo tí, čo kúpili, už nepredajú?
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
mramorov
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pi 14 09, 2007 3:33 pm

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa mramorov »

No hovorí sa že HF tu podvádzajú. Ide o obchodovanie sem a tam a snažia sa umelo znížiť cenu.
Keď sa vypredá float mali by sme vidieť zvyšovanie cien
mramorov
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pi 14 09, 2007 3:33 pm

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa mramorov »

Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Airmike »

k tomu prispevku, ze institucie nakupuju. to si skutocne netreba mylit. znamena to len tolko, ze nejaky ich klient chce tie akcie, ale nie to, ze institucia chce nakupit na seba. casto sa to blbo interpretuje. akoze big boys nakupuju. ale je to somarina.
mramorov
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pi 14 09, 2007 3:33 pm

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa mramorov »

Airmike napísal: Ne 14 02, 2021 11:32 pm k tomu prispevku, ze institucie nakupuju. to si skutocne netreba mylit. znamena to len tolko, ze nejaky ich klient chce tie akcie, ale nie to, ze institucia chce nakupit na seba. casto sa to blbo interpretuje. akoze big boys nakupuju. ale je to somarina.
https://fintel.io/so/us/amc/vanguard-group
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2787
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 99 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Rokosák »

Organizátori ETFiek kupujú akcie firiem. AMC je súčasťou Russell2000 Indexu, ktorého ETF zhodou okolností vlastní Vanguard.

Zaujímavé je, že ak je hociktorá akcia v kapitalizačnom indexe, tak rast jej ceny núti ETFko kupovať ďalšie akcie, čo pre zmenu pomáha dopytu po danej akcii. Preto cena akcie rastie, alebo klesá menej ako by klesla bez toho.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa jaja »

mramorov napísal: Ne 14 02, 2021 9:56 pm Neviem z akého dátumu to je, ale 98 percent už je preč
Jak jako 98 procent pryč?
Ty institucionální nákupy jsou drobný,to i já jako retailový individuum za den nakoupím/prodám od jedné akcie větší objem, snad kromě toho Stifela a CS.
Palo
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Po 11 02, 2013 1:35 pm
Been thanked: 7 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Palo »

Rokosák napísal: Po 15 02, 2021 12:08 am Zaujímavé je, že ak je hociktorá akcia v kapitalizačnom indexe, tak rast jej ceny núti ETFko kupovať ďalšie akcie, čo pre zmenu pomáha dopytu po danej akcii. Preto cena akcie rastie, alebo klesá menej ako by klesla bez toho.
Myslim, ze to tak nie je. Ked je nejaka akcia sucastou indexu zalozeneho na trhovej kapitalizacii, tak pri raste ceny akcie rastie sice jej vaha v indexe, ale zaroven rastie aj jej vaha v portfoliu ETF, ktore iba pasivne kopiruje dany index. Takze podla mna ziadne akcie dane ETF z tohoto dovodu nenakupuje.
ETF by do portfolia mala zasahovat ina pri rebalancingu, co je spravidla kvartalne, napr. ked nejaka akcia je vylucena/zaradena do podkladoveho indexu.
Samozrejme, ak je nejake aktivne spravovane ETF, tam uz manazer moze nejaky titul nad/podvazit oproti benchmarku kedykolvek. Ale stale drvivu vacsinu ETF tvoria pasivne ETF.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2787
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 99 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Rokosák »

Palo, myslím, že máš pravdu. ETFka kupujú akcie ak sa kupuje viac ETFiek ako ich krytie a samozrejme ak sú novo zaradené do indexu. Ale rast váhy danej akcie v indexe je ako píšeš aj v ETKe.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"