GME - extreme short squeeze

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Martin7 »

AMC dnes išlo cez 60. Držíte to niekto?
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
mramorov
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pi 14 09, 2007 3:33 pm

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa mramorov »

Ďakujem, neprišiel som sa predvádzať a zverejňovať obchody. Prišiel som s tým že na tomto humbuku sa dá niečo zarobiť a to na AMC.
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Martin7 napísal: St 02 06, 2021 6:59 pm AMC dnes išlo cez 60. Držíte to niekto?
Drzim, viacero akcii nakup na 9 USD

go hard or go broke.. rozumej squeeze na 50k/share alebo bankrot, je mi to jedno :D
mramorov napísal: St 02 06, 2021 10:22 pm Ďakujem, neprišiel som sa predvádzať a zverejňovať obchody. Prišiel som s tým že na tomto humbuku sa dá niečo zarobiť a to na AMC.
GME ma vacsi squeez epotencial ako AMC. Nizsi float, viac "hejtovany" stock a megasilny fundament, aj pre hodlera je cena pod 400 stale super nakup, za rok to mas aj bez squeezu 1000+

A to po squeeze tam kazdy holder pojde utratit par tisic dolarov, takze to pojde este vyssie a este vyssie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Rado »

DanteUnchained napísal: So 05 06, 2021 1:51 pm megasilny fundament
Vieš byť konkrétnejší? Ja tam nič také nevidím.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Rado napísal: So 05 06, 2021 5:25 pm Vieš byť konkrétnejší? Ja tam nič také nevidím.
a kolko si o tom cital?

Ceo je z chewy, uspesneho biznisu v case amazonu z toho spravil siet chovproduktov, , kde bol zakaznik a jeho spokojnost priorita.. predbehol amazonv tomto obore. Presiel s chewy do ecommerce.
https://www.forbes.com/sites/joanverdon ... hats-next/


Mimo toho:
1. Vyplatili vsetky pozicky ktore mali splatnost 2023 v aprili 2021 (!!!) Ked vydali 3 mil shares niekedy v aprili ci kedy, vtedy mali 500 mega USD cash na ucte (co platilo ked cena bola 150 USD). Tzn nemozu zbankrotovat.
2. Zavreli nerentabilne obchody,prenajali nejaku megavelku budovu dakde v centre NY pre migraciu na e-shopy co bude nova centrala(gamestop bol predtym halvne retail a used games)
3. ecommerce bude cez blockchain umoznovat predaj kupenej DIGITALNEJ hry dalej (unikatne podpisana licencia, transfer klucu), a ktovie co este vymyslia
4. nejaky biznis s NTF
5. je to vyshortovane jak ***, fidelity hlasi megavelke pomery buy:sell (7:3 a vyššie) a cena klesala cely tyzden.
6. Post squeeze tam vsetci utratia take prachy uz len z principu ze vsetko fyzicke bude out of stock :D Uz teraz hlasili dakde v NY v nejakom obchodnom centre najvacsia rada v GME.
7. urcite som neico zabudol

Easy 1k plus a to je este konzervativny odhad, zisk tam bude neskutocny ak to rupne a pekne z toho zarobim, tak tam pojdem utratit cast penazi tiez a rozdam to asi charite lebo hry uz nehravam, aj keby shipping do EU stoji 100€ a musim sa drbat s CLOM.

edit: a kto vlastni 20% z GME? Blackrock a Vanguard.. bezne si kupia 2 najvacsie US hedgefundy kumulativne 20% firmy ze :D https://finance.yahoo.com/quote/GME/holders?p=GME
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Adammd »

Fakt je to tak jednoduché? No pain no gain.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Adammd napísal: Ne 06 06, 2021 10:23 am Fakt je to tak jednoduché? No pain no gain.
No pain no gain?
NO PAIN NO GAIN?

akoze srsly? Videl si graf GME od januara? Sak to bola neskutocna pain hodlovat ked som prvu akciu kupil na 280 USD pol roka.. potom sa podarilo lacno prikupit na 40-60 atd. ale sak toto bola neskutocna horska draha, zostarol som tak o 5 rokov.

Bohuzial vsetky triky ktore HF poznaju, ako ladder attack, panic sell, double top, FUD nefunguju, vsetci vedia ze squeeze je istota a GME je hedge k marketcrashu, nech uz je cena akakolvek, stale bude vyssia ako aktualna a pod 800-1000 USD je to stale nakup v zlave ci uz longterm alebo pre squeeze.

Super je ze je v tom BLackRock a Vanguard. Blackrock je kamarat s Bidenom, vela ludi odtial bolo noninovanych do klucovych pozicii. A Bidenu a US economy vyhovuje GME a market crash. Blackrock natotalku znici citadel, ktori ich odrbali o par miliard na tesle. Bezny plebs sa dostane k prachom (vacsina USA) na daniach + DPH +state taxes sa vrati do rozpoctu taky objem penazi ze hadam vyrovnaju polku americkeho dlhu - lebo bezny clovek ti nebude odrbavat stat cez kajmany a danove raje (majorita) oproti Hedgefunds.

AMC mi nepride ako taky dobry deal. GME dostalo viac utokov cez counterfeit shares a ma mensi public float.
+cisla na yahoo su len na zaklade REALNYCH shares, fiktivne tam nie su, verim tomu ze 90% akcii drzia len institucie. Blackrok spravil par "borrow cyklov" takze je mozne ze Citadel dlzi blackrocku tak 5 nasobok ich podielu :D
https://finance.yahoo.com/quote/GME/holders/

vsimni si to retail volume na velkych pohyboch dole.. retail hodluje :)
Obrázok
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa jogo »

mramorov napísal: St 02 06, 2021 10:22 pm Ďakujem, neprišiel som sa predvádzať a zverejňovať obchody. Prišiel som s tým že na tomto humbuku sa dá niečo zarobiť a to na AMC.
Pamätám na tvoju analýzu AMC. Mala hlavu aj pätu a vyšla ti.
mramorov napísal: Št 25 02, 2021 10:49 am Ano piamo pred covidom. Ale roky 2015 az 2017 to bolo 20 az 30.
Uvedomte si ze to nakupuje miliony ludi. V USA je to druha najviac drzana akcia po Tesle.
Tu nejde o cenu spolocnosti ako takej. Ked bitcoin moze stat 40 tisic tak toto moze ist na 100.
Ide tu o to ze HF musia pokryt svoje otvorene pozicie. A ano ked nepredame pod 100 tak musia zvysovat ponuku. Platia uroky.
Uvidime ako dlho im to vydrzi. Mna nestoji nic to ze akcie drzim. HF platia a platia.Takze sa pohodlne usadim a netreba robit vobec nic. Len cakat kedy to prestane bavit druhu stranu. Ono este bude zaujimave s pohladu HF. Kto zacne prvy uzatvarat pozicie to moze podla uzatvorit este celkom lacno. Je otazne ci HF madzi sebou spolupracuju. A ak to budu skracovat dalej tak je dost mozne ze si kopu vlastny hrob.
Takto to chapem ja
Odteraz už budem tvoje príspevky čítať pozornejšie. Vieš sa vyjadriť ku GME? Lebo Dante je tu iba krátko a nemá históriu...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

jogo napísal: Ne 06 06, 2021 12:19 pm Pamätám na tvoju analýzu AMC. Mala hlavu aj pätu a vyšla ti.


Odteraz už budem tvoje príspevky čítať pozornejšie. Vieš sa vyjadriť ku GME? Lebo Dante je tu iba krátko a nemá históriu...
Registroval som sa prave kvoli post-GME stavu (a ani som netusil ze je nejake forum s tradingom na SK), potom budem riesit ETF a dane :D Na superstonk reddite (WSB a GME sú infikované) je hromada analyz.. je shortnuty cely float, XXXX, XXX a XX holderi budu drzat 5-10% akcii ako infinite pool - aby squeeze isiel co najvyssie a trval co najdlhsie aby aj ti co vlastnia do 10 akcii mali sancu na lifechanging money :)

https://www.youtube.com/watch?v=D4Qzq8ZdvL4&t=210s

cely rozhovor
https://www.youtube.com/watch?v=skvMJGPYjUg

edit: warren buffet predal akcie bank este koncom min roka,

Michael burry tweetol o GME a potom mu vymazali ucet. GME je momentalne džin z lampy. 9.6. post market je shareholder meeting tak som zvedavy, ale myslim ze to bude zaciatok konca HF.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Adammd »

Kto zaruci, ze to holderi budu drzat? Komu zostane cierny Peter? 10 akci staci na lifechanging? Aky je teda target?
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Adammd napísal: Ne 06 06, 2021 1:12 pm Kto zaruci, ze to holderi budu drzat? Komu zostane cierny Peter? 10 akci staci na lifechanging? Aky je teda target?

do your own research, hore som nalinkoval dost. :)

not a financial advice, 10 je viac nez v pohode :)
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

https://www.bloomberg.com/news/articles ... eme-stocks
Goldman Sachs Group Inc., Bank of America Corp., Citigroup Inc. and Jefferies Financial Group Inc. are among firms that have adjusted their risk controls at prime-brokerage operations, according to people familiar with the moves. The banks are trying to protect themselves against fallout from extreme surges and dips that have characterized trading in companies including AMC Entertainment Holdings Inc., MicroVision Inc. and GameStop Corp.

The changes mean some hedge funds and other institutional investors now face higher collateral requirements or are limited from shorting certain stocks, the people said, asking not to be identified discussing internal policy decisions.

“Until further notice, Jefferies Prime Brokerage will no longer offer custody on naked options” in GameStop, AMC and MicroVision, the firm said in a memo to clients seen by Bloomberg News. Naked options allow investors to short a stock without owning the underlying securities. Jefferies, which told clients that other stocks may be added to the list, will also no longer permit short sales of those securities.
Jede jede mašinka, kouri se ji z kominka... :D

hdgs r fkd
Tilbur napísal: Po 08 02, 2021 5:31 pm Dovolim si vyslovit predpoved, ze AMC uz cenu 20 a vyssie nikdy nedosiahne.
this did not age well, young padawan a este nekoncime 4 digits or broke :)
prikupovanie do straty= buying the dip, je uplne OK koncept, len treba kupovat ked sa to otaca, nie jak postih na reddays :D
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Adammd »

V odkazoch odpovede na moje prve dve otazky nie su. Posledne dve su individualna zalezitost, osobne by to muselo byt minimalne 100 000, co urcite nebude
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Rado »

DanteUnchained napísal: So 05 06, 2021 11:03 pm a kolko si o tom cital?
Vidím, že pre nás fundament nie je to isté. Ja pozerám iba čísla, to čo je naviac takú váhu nemá.

Z toho čo píšeš mám pocit, že ti chýba rešpekt. Tak nech sa ti všetko vydarí bez toho, aby si ho získal.
Good luck.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Rado napísal: Ne 06 06, 2021 2:40 pm Vidím, že pre nás fundament nie je to isté. Ja pozerám iba čísla, to čo je naviac takú váhu nemá.

Z toho čo píšeš mám pocit, že ti chýba rešpekt. Tak nech sa ti všetko vydarí bez toho, aby si ho získal.
Good luck.
Rešpektu mam dost, forex/stock a aj zivot ma naucil.. ale rovnako mam aj disciplinu a mentalitu, ktoru na toto treba, ale nemam chut/cas servirovat to tu na zlatom podnose ci niekoho presviedcat. Nepredavam predsa svoj produkt ci sluzbu.

Je to tip zadarmo a sanca raz za zivot, druhe GME uz nebude regulacie su teraz o dost efektivnejsie ako po 2008 - googlit vieme vsetci a aj citat reddit. Mal som pocit ze ste to tu uzavreli vo februari co bol len GAMMA Squeeze, bez nejakej znalosti naked shortu, counterfeit shares. Bohuzial keby nechali vtedy rupnut celu call-option chain tak by to bolo riadne el dorado, kedze by rucili vsetci market makeri kolektivne za tie straty, a problem bol ze citadel a RH shortovali kazdy long na GME a AMC v pomere 2:1 automaticky cez bota, takze 27.1: dostal RH technicky vzato margin call a nekupoval long pozicie klientov podla niektorych analyz , a Melvin zdochol uplne, len sa o tom nepise lebo hadajme kto vlastni vsetky popredne financne media :)

V skratke-
Tip som dal, zhrnul par bodov silu GME, zbytok ide mimo mna. Ja v tom peniaze mam, cakam kedy raketa odstartuje, budem to odstrelovat postupne, ale idem si po lifechanging money. Aj ten co to objavil DFV stale drzi 200,000, 2x robil double down cez opcie. Na GME grafe vidno kedy su spiky v cene, a ze retail volume uplne nesedi s pohybmi, hlavne shorty. Inak vyrazny spike je v cykloch T+2 lehota pre ITM calls/puts na dodanie akcii a T+28, T+35 borrow cykly.

Obrázok
Posledny screenshot z aprila.

je to komplexnejsie ale na to nemam cas. Vygooglite si GME House of cards part 1,2,3 a mozete citat a podla toho sa rozhodnut. Not a financial advice.

K fundamentu GME:

Okrem ineho - skoncil lockdown, teraz sa ukaze obrat firmy

1. debt free
2. 500m USD cash na ucte
3. buduci e-commerce
4. used-games princip aj pre elektronicke kluce (ako jedini, uvidime ako sa to uchyti)
5. zavretie nerentabilnych obchodov v nevhodnych lokalitach
6. Ryan Cohen, ktory porazil amazon v segmente chovproduktov.
7. Značka GME ktoru teraz pozna cely svet,a len jej hodnota nasobne vzrastla.

+gaming trh ma hodnotu 178 billion U.S. dollars in 2021

EDIT: podobne sa tyka AMC, ale tam je vacsi public float, tam mi to nepride az taky silny squeez potencial, ale cakam tam na 3-4 nuly.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Adammd »

Dám si ju do watch listu, inak držím palce.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Adammd napísal: Ne 06 06, 2021 3:57 pm Dám si ju do watch listu, inak držím palce.
Etoro umoznuje nakup fragmentu 50USD.. keby chce niekto vyskusat, minimum deposit je 200 USD, vytvaral som to kamaratom.

Fakt nemam cas sa rozpisovat, ale je to obrovska shitshow, ktora ukaze kolko ojebov je Wallstreetu tolerovanych, a nove regulacie dost dokazali. Short interest bol 140%, vela shortov islo OTC cez darkpooly mimo trh. Citadel uz islo YOLO rezim len aby sa zachranilo a malo dost miliard na to aby to ustalo a ked nemali vytiahli z krypta, preto krypto potankovalo vo velkom.

Fakt vas presviedcat nejdem, ale len z prdele si kupit fragment share a ked to bude v stotisicoch ci milionoch to tam strelit a zasmiat sa :D

Naked shorty neboli covered... to sa stavim.

ti co videli big short si vedia predstavit.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Tu máte sumár zmien DTCC/SEC a na klucovu DTCC-2021-005 na ktoru sa caka.

https://www.reddit.com/r/Superstonk/com ... urce=share
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa JUGGLER »

DanteUnchained napísal: Ne 06 06, 2021 3:33 pm
Je to tip zadarmo a sanca raz za zivot, druhe GME uz nebude ....cakam kedy raketa odstartuje, budem to odstrelovat postupne, ale idem si po lifechanging money.

K fundamentu GME:

Okrem ineho - skoncil lockdown, teraz sa ukaze obrat firmy

1. debt free
2. 500m USD cash na ucte
3. buduci e-commerce
4. used-games princip aj pre elektronicke kluce (ako jedini, uvidime ako sa to uchyti)
5. zavretie nerentabilnych obchodov v nevhodnych lokalitach
6. Ryan Cohen, ktory porazil amazon v segmente chovproduktov.
7. Značka GME ktoru teraz pozna cely svet,a len jej hodnota nasobne vzrastla.

+gaming trh ma hodnotu 178 billion U.S. dollars in 2021

Obrat firmy neznamená veľa. Ani 500 mil. na účte. Ani sen o e-commerce a rôznych ziskových produktoch.
GME nemá nič prelomové. Vo všetkom je dnes konkurencia.
Ani značka nič neznamená pokiaľ nie je spojená s dlhodobým úspechom, alebo kvalitou.
Celý biznis GME je výbehový a zanikajúci, ako niekedy slávna sieť videopožičovní Blockbuster.
Prišiel Netflix a bolo po nich. Domček s karát sa rozpadol.

Ked mám 500 mil. na účte, tak mám väčšiu šancu byť ziskový ako nejaká veľká firma.
GME má 12 000 zamestnancov a tržby 5 miliárd USD. Z tých tržieb nevie vytĺcť zisk.

Je to proste stratová firma a trh ju cez akcie oceňuje na 18 miliárd USD. To že sú v nej akcionári ako Blackrock a Vanguard je síce upokojujúce...ale to bol aj Carl Icahn v požičovni Hertz a ešte dokupoval na 40% podiel v marci 2020. Potom firma krachla a prišiel o 2 mld. Svojich.
Nie ako Blackrock – klientských. My nevieme kedy sa skončí hra veľkých a svoj podiel predajú... retailu. Komu inému?
Kto by už dal miliardy za stratovú firmu?
Mimochodom, analýzy toho druhého pohybu z 50 na 250 ukázali, že v tom nebol retail. Cenu dvihli a udržujú nejaké whales v pozadí.

OK. Nejde o to, či GME vyjde alebo nevyjde. Ono už VYŠLO. Vošlo do histórie tým, že cena išla zo 4 USD na 400 USD.
Kupovať za 250 a mať predstavu že ešte urobí stovky % je podľa mňa veľmi zlý risk/reward.
Preložené do našej reči, kupovať si podiel v 100x predraženej a stratovej firme s 12 000 zamestnancami na krku nie je fundamentálne rozumné.
To je výhodnejšie zariskovať v predraženej, ale disruptívnej technologickej firme ako je QS,SQ alebo NKLA. Alebo nejakej Biotechnologii.

Neviem či je dôvod predpokladať, že bude ešte jeden shortsqueeze. Dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš. Float vidím teraz 57 miliónov a Short float 21%. Už to nie je 140% pri tušim 14 mil. akcii bolo vtedy na trhu.

Samozrejme nevylučujem, že cena nevyjde o pár desiatok %, alebo aj o 100%...len risk/reward je silne naklonený aj opačne, že padne -80% až -90%.

Je to vlastne to isté ako kupovať BTC teraz po 40 000 a dúfať že raz bude stáť 1 000 000 USD.
Už to nie je o tom, že obetujem jednu pizzu a kúpim si 5000 BTC(2010) , alebo obetujem tisícku a kúpim si 1000 BTC (2011), ani že kúpim 1 BTC za 1000 USD ( 2017 ), či za 3000 USD ( 2018/20019 ). Ešte pri 10 000 bol risk/reward dobrý ( 2020 ). Ale podľa mňa už je koniec.

Nie je to o cene. Je to ľuďoch. Je to o tom, či sa udrží prítok peňazí - či budú kupci, ktorí budú neustále dvíhať cenu. Tí to všetko financujú.
Pri GME môže prísť ešte nejaká vlnka, takisto pri BTC...ale fakty už nezvrátiš: GME je predražená a stratová firma a BTC je výbehová, zraniteľná a neekologická technológia.

Mali by sme všetci hľadať lacné príležitosti o ktorých sa veľa nerozpráva. Tak ako našiel Martin AMD pri cene 2 USD...takisto našiel AMC pri cene 2 USD ! Tak ako tu chlapci prišli s crypto, ked BTC stál pár stoviek...ale vtedy to bolo nemožné kúpiť na burze.

TANSTAAFL
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

JUGGLER napísal: Ne 06 06, 2021 8:24 pm
Neviem či je dôvod predpokladať, že bude ešte jeden shortsqueeze. Dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš. Float vidím teraz 57 miliónov a Short float 21%. Už to nie je 140% pri tušim 14 mil. akcii bolo vtedy na trhu.
Zopakujem, GAMMA SQUEEZE+ FOMO a short squeeze su 2 veci.

Menila sa metodika SI, 140% vtedy co bolo bolo len pre outstanding shares tzn. Ak sa odpocitaju akcie z indexu (5%) a institucii + inside holders, public float bol shortnuty 140%, potom zacala FINRA reportovat SI ako v pomere k vsetkym emitovanym akciam vratane indexu, insiderom a institucii, preto je to len 21% ale to nezapocitava counterfeit shares a x krat naked short borrowed shares.

a posledny bod k tomuto - SI je self-reported, ak reportnes bullshit dostanes trsatkom po ruke, mozno ani to nie neviem kolko je XX,000 USD pokuta pre HF ktoreho CEO ma rocny plat 1,2miliardy USD. Citadel reportovala v minulosti short pozicie ako long napr. aj na Tesle, takze to SI cislo je fake.

a GME je tak dead, ze kazdy druhy den vsetky Citadel-related media vydavaju "Forget Gamestop check these stocks to invest" :D :D :Dň

Kup 1 akciu, otvor si popcorn a uzivaj si ako pada americka burza

https://www.youtube.com/watch?v=VC6Z_kdQoHw

https://www.reddit.com/r/Superstonk/com ... is_a_meme/

inak oplati sa pozriet:
https://www.youtube.com/watch?v=gyaPf6qXLa8
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

dnesna open-market price action vysvetlena.

Diamond hands.

https://www.reddit.com/r/Superstonk/com ... urce=share
aviceN
Gold Member **
Príspevky: 385
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 10:24 am
Has thanked: 156 times
Been thanked: 130 times
Kontaktovať používateľa:

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa aviceN »

Ak tomu niekto chcete rozumiet viac, odporucam vsetky DD-cka (posty/clanky/research) od Atobitta https://www.reddit.com/user/atobitt/posts/:

1. Citadel Has No Clothes
2. The EVERYTHING Short
3. Walkin' like a duck. Talkin' like a duck
4. A House of Cards 1,2,3
Viac info o mojej EIC ponuke bez manažérskeho poplatku na: https://www.pasivneinvestovanie.sk/
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa jogo »

aviceN napísal: Ut 08 06, 2021 9:26 pm Ak tomu niekto chcete rozumiet viac, odporucam vsetky DD-cka (posty/clanky/research) od Atobitta https://www.reddit.com/user/atobitt/posts/:

1. Citadel Has No Clothes
2. The EVERYTHING Short
3. Walkin' like a duck. Talkin' like a duck
4. A House of Cards 1,2,3
Dobre som si počítal.Dík.
Nie som schopný posúdiť, nakoľko majú Atobitt alebo Superstonk pravdu, ale zajtra presuniem časť rizikového kapitálu(ten, čo som mal roky v FNMA) do GME prípadne AMC. Budem to brať ako poistku voči neuváženým machináciam od finančných inštitúcii s kolaterálmi a derivátmi , lebo o týchto machináciach som sa dozvedel minule z videi Ižipa a spolu s príspevkami Atobitta a Superstonka to dáva nejaký zmysel.
Pretože shorty GME prípadne AMC by vyriešili vydaním nových akcii a predaním shorterom mimoburzovo, ale pokiaľ ma Citadela a jej podobné inštitúcie(prípadne banky) takto zapáčené short pozície, ako to píše Atomitt, tak to môže vyvolať masaker ako v 2008.
Navyše je tu toto vyjadrenie šefa InterActiveBrokers:
https://www.reddit.com/r/GME/comments/n ... fy_states/
Interactive Brokers CEO Thomas Petterffy states meme stocks can rise to ‘unimaginable heights’ before they settle...
Naposledy upravil/-a jogo v St 09 06, 2021 12:31 am, upravené celkom 3 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Aj ja som sa inšpiroval a vymyslel novú stratégiu JRF - Juggi Reddit Frontrunner :?:
Už som urobil research a vybral akcie. Otestujem to naživo.
:beer:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Danisk
Active Member
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Pi 29 01, 2021 6:26 pm

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Danisk »

JUGGLER napísal: St 09 06, 2021 12:36 am Aj ja som sa inšpiroval a vymyslel novú stratégiu JRF - Juggi Reddit Frontrunner :?:
Už som urobil research a vybral akcie. Otestujem to naživo.
:beer:
:uctievanie: potom daj odkaz
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Adammd »

Stale sami do zda neuveritelne, to sme akoze insideri? V dnesnej dobe socialnych sieti, je vsetko hned viralne. Nechcu retail dostat prave do tejto pozicie?
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
aviceN
Gold Member **
Príspevky: 385
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 10:24 am
Has thanked: 156 times
Been thanked: 130 times
Kontaktovať používateľa:

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa aviceN »

Nenazval by som to insidermi, tieto veci su dostupne na reddite uz niekolko tyzdnov/mesiacov, pre retail je to k neuvereniu, ale ked sa tomu clovek zacne venovat aka cela fuckery je za tym tak to zacne davat zmysel. Ak chcete ist hlbsie r/superstonk robil AMA s fundovanymi ludmi ohladom naked shortingu a tychto veci ako bol: Wes Christian, Dr. Susanne Trimbath (Ktora napisala pred rokmi dokonca knihu o naked shortingu), Dave Lauer, Lucy Komisar ci Carl Hagberg, vsetky su ulozene na ich youtube: https://www.youtube.com/c/Superstonk/videos

V podstate to vzdy cele bolo o GME, nikdy o AMC, BB a zvysnych "meme stockoch"... samozrejme, ked pride squeeze, squeeznu vsetky lebo maju solidny short interest, ale nie taky ako ma GME, hovori sa o 1,5B akcii, ktore su naked a musia sa nakupit... je to samozrejme teoria, dnes je Shareholder meeting, kedy bude firma menovat nove pozicie a + nasledne na to pridu vysledky Q1 2021, nasledne do 4 dni cca by malo dojst ku vyhlaseniu zrataniu hlasov jednotlivych shareholderov... ak pride viac hlasov ako bolo vobec vydanych akcii, tak to budu mat cierne na bielom.

V podstate aj keby tam clovek da len 50 eur a kupi frakciu jednej GME akcii, je vysoka pravdepodobnost ze sa zabezpeci do konca zivota. MSM su podplatene, preco hovoria ze squeeze skoncil v januari, preco dalej tlacia o tom ako je koniec a pri tom vychadzaju furt nove a nove veci ako je "free market" nie az tak "free".

A hlavne zo vsetkych "meme stocks" ma prave GME najsilnejsie fundamenty, videli sme co dokazal Ryan Cohen spravit s Chewy a ked si zobral pod palec GME, "zaobstaral" skoro 3/4 miliardy v cashi, vyplatil dlh, ktory GME mal, zacali fusovat do NFT (potencial NFT dividendy), potencial vyuzitia NFT na repredaj digitalnych videohier (rip steam) a celkovo prechod na customer oriented e commerce model, gamestop bude mat hodnotu minimalne 1000+ squeeze nesqueeze, cize tak ci tak je to aktualne aj vhodna long term investment s tym aky prechod na digital ju caka. Preslo ku nim obrovske mnozstvo ludi z Amazonu, Facebooku, Chewy atd.
Adammd napísal: St 09 06, 2021 7:24 am Stale sami do zda neuveritelne, to sme akoze insideri? V dnesnej dobe socialnych sieti, je vsetko hned viralne. Nechcu retail dostat prave do tejto pozicie?
MSM urcite nechcu aby ludia "buy and hold", kedze vedia ze to shortom, ktore ich platia skodi... hovori sa ze retail drzi niekolkonasobok GME floatu, uz len to, ze GME ziadnemu MSM neposkytuje informacie resp. rozohovory, vyjadrenia nic, AMC na druhu stranu nemaju problem komunikovat. Preto tolko zavadzania z marketwatchu, motley foolu a podobnych "financnych webov".
Viac info o mojej EIC ponuke bez manažérskeho poplatku na: https://www.pasivneinvestovanie.sk/
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

aviceN napísal: St 09 06, 2021 10:19 am MSM urcite nechcu aby ludia "buy and hold", kedze vedia ze to shortom, ktore ich platia skodi... hovori sa ze retail drzi niekolkonasobok GME floatu, uz len to, ze GME ziadnemu MSM neposkytuje informacie resp. rozohovory, vyjadrenia nic, AMC na druhu stranu nemaju problem komunikovat. Preto tolko zavadzania z marketwatchu, motley foolu a podobnych "financnych webov".

dakujem, konecne tu mam parťáka ktory si dal tiez cervenu pilulku :D

Presne tak aj frakcia GME akcie je tiket do športky. Neviem aky velky je realny shortinterest ale toto squeeze az na neptun. Najvacsia redistribucia bohatstva v historii ludstva.
Adammd napísal: St 09 06, 2021 7:24 am Stale sami do zda neuveritelne, to sme akoze insideri? V dnesnej dobe socialnych sieti, je vsetko hned viralne. Nechcu retail dostat prave do tejto pozicie?
GME je ako cervena pilulka v matrixe.. odhalila ich hnusne praktiky a kedze zijeme v dobe kedy moze obchodovat kazdy, im to uz neprejde. Bohuzial roky skusenosti WS si mysleli ze nas preštia panic sellom, double topom, sweepmi, nicenim ocividnych paternov, ale vdaka socialnym sietam sa im to nedari, namiesto panic sell - buy the dip and hold :D.

inak dnes je Day10+ report :P, priputajte sa

Obrázok
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Adammd »

A kedy sa predpoklada ten masívny rast, je to otázka dní, týždňov? Aký event sa predpokladá, že to celé spustí?
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Adammd napísal: St 09 06, 2021 11:09 am A kedy sa predpoklada ten masívny rast, je to otázka dní, týždňov? Aký event sa predpokladá, že to celé spustí?
GME squeeze rule: no dates :D

Nikto nevie, catalyst moze byt dnesny meeting, prip. zverejnenie hlasovania o cca 4 dni, lebo logicky ak vyjde viac ako 100% akcii (aj keby len o 1%) tak
tam tolko ludi naskace :D ze nebudu mat kapital aby to sweepli dole.
Dalsie mozne catalysty:
-FTD cyklus
-gamma squeeze z option chain
-nejake vyhlasenie GME ako dividendy atd.

//edit hlavne dnes je dalsi FTD cyklus cena by mala ist hore aj bez reportu, budu mat problem to drzat okolo 300USD.
aviceN
Gold Member **
Príspevky: 385
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 10:24 am
Has thanked: 156 times
Been thanked: 130 times
Kontaktovať používateľa:

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa aviceN »

Adammd napísal: St 09 06, 2021 11:09 am A kedy sa predpoklada ten masívny rast, je to otázka dní, týždňov? Aký event sa predpokladá, že to celé spustí?
Na toto ti bohuzial neodpovie nikto, dolezite je jedno z pravidiel a to nefixovat sa na datumy, lebo z toho vznikne iba sklamanie. Ja cakam od Januara a uz bolo par datumov kedy mal byt start a opak bol pravdou. Akonahle pride margin call, maju tusim 35 dni na to, aby nakupili shortovane shary. Takze urcite by som necakal ze sa to stane zo dna na den ;-) Dnes moze byt price action vdaka Q1 earnings, ale ocakavam aj tak fuckery a pravy opak aby na "dobrych" spravach bola cena suppresnuta dole. Uvidime, je to kasino, ale staci kupit a drzat.
Viac info o mojej EIC ponuke bez manažérskeho poplatku na: https://www.pasivneinvestovanie.sk/
Danisk
Active Member
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Pi 29 01, 2021 6:26 pm

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Danisk »

Vysvetlite mi prosim niekto po lopate kto zaplati "buducim milionarom" ich zisk. Kto zaplati na konci.
Danisk
Active Member
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Pi 29 01, 2021 6:26 pm

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Danisk »

aviceN napísal: St 09 06, 2021 10:19 am Nenazval by som to insidermi, tieto veci su dostupne na reddite uz niekolko tyzdnov/mesiacov, pre retail je to k neuvereniu, ale ked sa tomu clovek zacne venovat aka cela fuckery je za tym tak to zacne davat zmysel. Ak chcete ist hlbsie r/superstonk robil AMA s fundovanymi ludmi ohladom naked shortingu a tychto veci ako bol: Wes Christian, Dr. Susanne Trimbath (Ktora napisala pred rokmi dokonca knihu o naked shortingu), Dave Lauer, Lucy Komisar ci Carl Hagberg, vsetky su ulozene na ich youtube: https://www.youtube.com/c/Superstonk/videos

V podstate to vzdy cele bolo o GME, nikdy o AMC, BB a zvysnych "meme stockoch"... samozrejme, ked pride squeeze, squeeznu vsetky lebo maju solidny short interest, ale nie taky ako ma GME, hovori sa o 1,5B akcii, ktore su naked a musia sa nakupit... je to samozrejme teoria, dnes je Shareholder meeting, kedy bude firma menovat nove pozicie a + nasledne na to pridu vysledky Q1 2021, nasledne do 4 dni cca by malo dojst ku vyhlaseniu zrataniu hlasov jednotlivych shareholderov... ak pride viac hlasov ako bolo vobec vydanych akcii, tak to budu mat cierne na bielom.

V podstate aj keby tam clovek da len 50 eur a kupi frakciu jednej GME akcii, je vysoka pravdepodobnost ze sa zabezpeci do konca zivota. MSM su podplatene, preco hovoria ze squeeze skoncil v januari, preco dalej tlacia o tom ako je koniec a pri tom vychadzaju furt nove a nove veci ako je "free market" nie az tak "free".

A hlavne zo vsetkych "meme stocks" ma prave GME najsilnejsie fundamenty, videli sme co dokazal Ryan Cohen spravit s Chewy a ked si zobral pod palec GME, "zaobstaral" skoro 3/4 miliardy v cashi, vyplatil dlh, ktory GME mal, zacali fusovat do NFT (potencial NFT dividendy), potencial vyuzitia NFT na repredaj digitalnych videohier (rip steam) a celkovo prechod na customer oriented e commerce model, gamestop bude mat hodnotu minimalne 1000+ squeeze nesqueeze, cize tak ci tak je to aktualne aj vhodna long term investment s tym aky prechod na digital ju caka. Preslo ku nim obrovske mnozstvo ludi z Amazonu, Facebooku, Chewy atd.



MSM urcite nechcu aby ludia "buy and hold", kedze vedia ze to shortom, ktore ich platia skodi... hovori sa ze retail drzi niekolkonasobok GME floatu, uz len to, ze GME ziadnemu MSM neposkytuje informacie resp. rozohovory, vyjadrenia nic, AMC na druhu stranu nemaju problem komunikovat. Preto tolko zavadzania z marketwatchu, motley foolu a podobnych "financnych webov".
z 50 eur sa zabezpecit do konca zivota? Potom ked niekto drzi akcie za 10k tak bude velmi velmi velmi zabezpeceny?Takych ludi bude kvantum. musela by cena vystrelit na desat az stotisice. Ked sa potom zacnu vyberat zisky tak to rachne dole takisto rychlo nie?
aviceN
Gold Member **
Príspevky: 385
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 10:24 am
Has thanked: 156 times
Been thanked: 130 times
Kontaktovať používateľa:

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa aviceN »

Postupnost by mala byt nasledujuca: Hedge fondy, ked im dojdu peniaze tak DTCC (ta ma poistenie na 60 trilionov) a az potom to ide z jej vrecka tusim a nasledne to ide na FED, ktora proste vytlaci prachy. Nejaky pokec ku tomu vies najst tu: https://www.reddit.com/r/Superstonk/com ... ame=iossmf

No, podstatne je to, ze r/superstonk ma nastaveny floor na 10-20M, pod cenu nepredavaju, samozrejme budu "paper hands", ktori to budu predavat po ceste, ale ked drzime float a oni musia nakupit kazdu jednu share, tak budu potrebovat aj tu tvoju, kde si budes diktovat cenu ty. Ponuka vs dopyt.
Viac info o mojej EIC ponuke bez manažérskeho poplatku na: https://www.pasivneinvestovanie.sk/
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Adammd »

10m ako za akciu?
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa jaja »

Než by to došlo tak daleko, tak zareaguje regulátor a haltne to nafurt. Stáhne akcie z burzy a určí cenu vypořádání tak aby na tom většina retailu něco vydělala, ale aby to DTCC a finanční trhy nepoložilo. Retail neurčuje pravidla a oni si nenechají zbořit celý systém na jedné anomálii. Bude okolo toho haló, spousta žalob, ale karavana pojede dál.
Danisk
Active Member
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Pi 29 01, 2021 6:26 pm

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Danisk »

99,999% ze sa tento scenar nenaplni, rozumiem tomu sice malo ale 10-20M za akciu,skor mi to cele smrdi ze to dopadne presne naopak a retail prerobi,vystupa to mozno na 1000-3000,aj to uz bude sialene a potom to zhodia a posledni to zaplatia
Danisk
Active Member
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Pi 29 01, 2021 6:26 pm

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Danisk »

aviceN napísal: St 09 06, 2021 11:32 am Postupnost by mala byt nasledujuca: Hedge fondy, ked im dojdu peniaze tak DTCC (ta ma poistenie na 60 trilionov) a az potom to ide z jej vrecka tusim a nasledne to ide na FED, ktora proste vytlaci prachy. Nejaky pokec ku tomu vies najst tu: https://www.reddit.com/r/Superstonk/com ... ame=iossmf

No, podstatne je to, ze r/superstonk ma nastaveny floor na 10-20M, pod cenu nepredavaju, samozrejme budu "paper hands", ktori to budu predavat po ceste, ale ked drzime float a oni musia nakupit kazdu jednu share, tak budu potrebovat aj tu tvoju, kde si budes diktovat cenu ty. Ponuka vs dopyt.
musia na kupit kazdu jednu share,je tam nejaky deadline na to?
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

aviceN napísal: St 09 06, 2021 11:15 am Na toto ti bohuzial neodpovie nikto, dolezite je jedno z pravidiel a to nefixovat sa na datumy, lebo z toho vznikne iba sklamanie. Ja cakam od Januara a uz bolo par datumov kedy mal byt start a opak bol pravdou. Akonahle pride margin call, maju tusim 35 dni na to, aby nakupili shortovane shary. Takze urcite by som necakal ze sa to stane zo dna na den ;-) Dnes moze byt price action vdaka Q1 earnings, ale ocakavam aj tak fuckery a pravy opak aby na "dobrych" spravach bola cena suppresnuta dole. Uvidime, je to kasino, ale staci kupit a drzat.
Suhlas, tiez cakam giant fuckery ako kazdy GME news release :D

Inak amrgin call -2-5 dní maju na likvidaciu pozicii/deposit pri MC, dokonca co bolo prijate to pravidlo, moze DTCC/SEC zavolat a spustit MC do hodiny, ak maju pochybnosti o pokryti "sekery".

T+28 a T+35dní je štandard FTD cyklus na dodanie akcii pre MM.
Pri opciach T+2 to deliver exercised shares.
Danisk
Active Member
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Pi 29 01, 2021 6:26 pm

Re: GME - extreme short squeeze

Príspevok od používateľa Danisk »

Zhodenie dole teraz mi pride este vacsi nezmysel,preco by davali moznost teraz nakupit lacnejsie?Vacsina ludi co drzi GME tak by pravdepodobne dokupila a novi by ponaskakovali za lacno. Ak by sa take nieco stalo tak by som to skor bral ako potvrdenie toho ze to nevystreli. Ak by som zvazoval ze je cele toto realne tak logicky mi z toho vyplyva ze najmenej na tom stratia keby to vystrelilo co najskor.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"