JUGGLER - mesačník 8/2010 ( august )

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

JUGGLER - mesačník 8/2010 ( august )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pri poslednom mesačníku mali americké indexy tieto hodnoty:

SPX 1023
Nasdaq 2092
Dow 9686

Posledný víkend skončili indexy takto:

SPX 1079 ( +5,4% )
Nasdaq 2173 ( +4,2% )
Dow 10303 ( +6% )

Pozrime sa, čo som to tipoval:

1. Americké akcie – RAST. Vyhliadky sa zhoršujú, ale ceny nezodpovedajú fundamentom.
2. USD voči euru – RAST. Konsolidácia je podľa mňa za nami.
3. Zlato DOLE.
4. Ropa RAST do pásma 75-80.


Vyhodnotenie - ako to vyšlo:

1. Index S&P 500 stúpol z 1023 na 1130 ( +10,4% ) a teraz je 1079 ( +5,4%). Výborný tip.
2. Dolár z 1,256 klesol až nad 1,33, čo bolo -6%. Teraz je 1,276 (-1,5%). Zlý tip.
3. Zlato kleslo z 1212 niekde ku 1160 ( -4,4% ) a teraz ide po 1217 (+0,4%). Dobrý tip.
4. Ropa vyrástla z 72,30 až ku 83 ( +15% !) a teraz ide po 75,6 (+4,5%). Výborný tip.

K TRHOM dodám len toľko, že fundamentálne sme v cene, zverejnenia sa mierne zhoršili a makrodáta takisto. Vrásky na čele robí ako tradične trh práce. Problémy Európy načas ustúpili, ale čoraz viac znepokojuje ochladenie v Číne. Číne sa samej o sebe vodí dobre, len znižený import poukazuje na to, že USA a EÚ sa nemôžu spoliehať na zvýšenú spotrebu Číňanov. Tá stagnuje a oživilo by ju zrejme len posilňovanie čínskej meny. To však vláda nechce pripustiť. Silný export a slabý import napĺňa štátnu pokladnicu a udržuje konkurenciuschopnosť na vysokej úrovni. To že robotníci drú 6 dní do týždňa za 100 USD mesačne komunistickej vláde nevadí.

K sile DOLÁRA voči euru poviem toľko, že som optimista ako vždy. Mnoho analytikov nemá ten názor. Ja však verím, že problémy Európy sa ešte prejavia, kým problémy Ameriky sú už stabilizované. Veril som doláru keď oslaboval pred krízou a verím doláru i naďalej. Nevidím dôvod k pesimizmu. Päťročný graf kurzu potvrdzuje, že dolár je voči euru na rovnakej hodnote. A v priebehu ďalších 5 rokov očakávam, že kurz bude 1:1. A to i napriek tomu, že Američania natlačia viac dolárov ako Eurozóna eúr.
So ZLATOM konečne dochádza na moje slová. Všimnite si, že dolár posledné týždne oslaboval ,ale zlato klesalo. Kde sa stráca sila zlata?
ROPA má na to, aby sa presunula do pásma 80-90 a zaútočila na 100. Rovnako americký zemný plyn má potenciál k silnému rastu, len potrebuje dlhší čas. Potrebuje zmenu energetickej politiky, aby sa začala v USA viac využívať lacná a čistá energia oproti hazardovaniu s ťažbou ropy za každú cenu. Najväčšia ropná katastrofa akej sme práve svedkami by mala tento proces urýchliť.

Čo tipujem najbližšie:
Ako obchodník momentálne nevidím žiadne výrazné príležitosti. Akciové trhy sú ,,v cene,,. Myslím si, že bude naďalej prevládať neistota a pohyb ,,do boku,,. Hlavné zverejnenia sú vonku, pozornosť sa uprie na makrodáta a veľkí hráči sa vrátia na trh až v septembri.
Preto sú moje tipy viac-menej neutrálne:

1. Akciové trhy NEUTRÁL až mierne UP.
2. Dolár NEUTRÁL až mierne posilnenie.
3. Zlato DOWN.
4. Ropa NEUTRÁL až UP (najlepšie, keby sme najprv padli ku 70).


Trading.
Polovicu júla som predovolenkoval, druhú preobchodoval. V tradingu to boli veľmi dobré dva týždne. Ale odvtedy akoby uťalo. August je neplodný, môj trading ide ,,hore-dole,,.
Som zvedavý ako skončím mesiac.
Najviac mi vadí, keď sa trhy držia v prekúpenosti. Pre súčasné leto to znamená SPX nad 1100. Tam bol SPX od začiatku augusta. Teraz je trh konečne v pullbacku, tak dúfam, že sa mi začne znova dariť.
Celý tento rok je zatiaľ pre mňa netradičný. Pomaly budem mať za sebou dve tretiny roka, ale mám pocit, že som len v prvej tretine. Ak nebudem mať silný záver roku (čo mávam tradične), tak tento rok môže byť po piatich rokoch silného rastu pre mňa jeden z najslabších.
Čo bude - to bude, dúfam, že to bude celkovo aspoň 30% p.a. To by bola spodná hranica môjho dlhodobého plánu 30-100% p.a. a nad priemerom by som skončil len v daytradingu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"