MICHAEL BURRY ( a jeho tipy )

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

MICHAEL BURRY ( a jeho tipy )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

DanteUnchained napísal: St 15 09, 2021 5:03 pm xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
P.S. ten Burry, čo ho spomínaš sa mi začína páčiť:

Burry, who was recently in the news for betting against EV maker Tesla and the ARK Innovation ETF, rose to fame on Wall Street by making money during the dotcom market collapse at the turn of the millennium and the subprime mortgage crisis a decade afterwards. Both financial meltdowns caught the market off-guard, resulting in billions in losses to top hedge funds, while Burry profited as he had predicted both events and placed his bets accordingly. As a result, Burry has gained a huge fan following in the finance world.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Dante - stock/fx tipy

Príspevok od používateľa andre »

JUGGLER: videl si film The big short? Ked nie tak si pozri. Burry bol ten "exot" co podla toho filmu prvy prisiel na problem s derivatmi hypotekarnych dlhopisov..

Zo srandy som pozrel jeho portfolio: 1. pozicia - Put opcie na teslu za $731,017,000 :shock: To tusim nedavno bolo aj v titulkoch clankov.
https://whalewisdom.com/filer/scion-ass ... s_tab_link
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

MICHAEL BURRY

Príspevok od používateľa JUGGLER »

DanteUnchained napísal: Št 16 09, 2021 11:10 am Burry je kral.. aj GME nasiel on v 2020. Big short treba pozriet ako pise andre. Nie vsetky predpovede vysli presne kedy predpovedal, ale bohuzial vlada a burzove mechanizmy vedia co to zbrzdit.
OK. Pozriem na netflixe.
Nečakám že niekomu všetky predpovede vyjdú. Dôležité je vidieť veci ináč ako davy.
Páčia sa mi jeho stávky na short bubliny 2000, na short bubliny 2008/2009, na short vystúpanej Tesly a na short prehnaných cien ARK Cathie Woods.
Základ dobrých shortov je odhad kde extrémnym cenám dôjde para a napokon kde vybrať zisk.
Tesla a všetky ARK Cathie Woods došli do extrému začiatkom 2021 a budú konsolidovať celý 2021.
Je to rovnaké ako ked sa v prehnanom optimizme nakupovali hlava-nehlava internetové akcie pred 2000. A potom trvalo 10 rokov kým sa vykryštalizovali víťazi.
Aj tu budú víťazi, samozrejme. Ale nemusí to byť Tesla s takými nepodarkami ako Cybertruck, ani dajme tomu Zoom s technológiou, ktorú ľahko dobehne konkurencia. Takisto sa Katka môže vypáliť s investíciami do Coinbase a BTC.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Dante - stock/fx tipy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Včera večer som pozrel. Film je pod názvom The Big Short, ale Netflix ho má aj v českom znení, kde sa volá ,,Stávka na nejistotu,,.
Dosť hlúpy preklad názvu, ale nevadí... :roll:

Odporúčam vidieť všetkým, čo chcú investovať do bánk. Niečo sa možno zmenilo od krízy 2008/2009, ale bankári ostávajú tí istí. A centrálne banky nerobia nič iné, len im kryjú chrbát. Zvlášť v USA, kde je FED v podstate konzorcium súkromných bánk. Pekne to vyjadril (bývalý bankár) Rado Vávra: pokiaľ ide o zisky, tie bankári považujú za súkromné. Pokiaľ ide o straty, tie nech zaplatia daňoví poplatníci...

Film pekne ukázal úpadok vo veľkých bankách, keď zažívali zlaté časy. Odhalil obrovskú chamtivosť a pokrytectvo všetkých zúčastnených: od investičných bankárov, cez hypotekárnych maklérov až po ratingové agentúry a kontrolné orgány. No a samozrejme, ryba smrdí od hlavy: zlyhal aj FED.

Založil som osobitné vlákno Michaelovi Burrymu, pretože ma jednoducho fascinuje a rád by som sledoval jeho tipy. Pripomenul mi môj minuloročný ,,Big Short,, ked som vo februári 2020 zahral covid krízu cez deriváty. Čína kolabovala, ale americké trhy išli ďalej hore. Moje straty sa zvyšovali, ale veril som si. V jednom momente som bol rozhodnutý skončiť na burze ak môj short nevyjde. Vyšiel, ale obchod som uzavrel predčasne. Nevydržal som. Ak by som dokázal vysedieť celý short, zisk by bol cca +300%.

Michal Burry skončil svoj short v zisku +490%. :potlesk:

Keď som si prečítal info o Burrym, zistil som , že máme viac spoločných vecí.

Burry nie je ekonóm. Je samouk. Má medicínske vzdelanie, ako ja. Burzám sa začal venovať ako koníčku, takisto ako ja.
On začal niekedy v 1995 na diskusných fórach...vtedy sa v USA rozbehol internet. Ja som zhodou okolností vtedy žil v USA, dokonca v tom istom štáte, ale o investovaní som nevedel nič. O akcie som sa začal zaujímať až niekedy v 1998. Obaja sme začínali na báze value investingu, veriac že treba vyhľadávať podhodnotené a rastové firmy. Obaja sme prosperovali v krízach: po prasknutí bubliny 2000 i v čase krízy 2008/2009.

Burry je introvert žijúci vo svojom svete. Má na háku Wall Street a okázalé spôsoby. Rozmýšla ináč ako bežní ľudia. Vo filme na mňa pôsobil autisticky a tipol som si, že autista je. Potvrdili to aj informácie: His son was diagnosed with Asperger syndrome, and Burry believes he himself has Asperger syndrome after reading about the disorder. Ak má Aspergera, tak je v investovaní podobný génius ako Messi vo futbale.

Budem tu zhromažďovať jeho tipy. Ale pozor. Tak ako v Big Shorte, jeho zmýšľanie môže byť geniálne, ale ľudia a burza si robia svoje. To znamená, že ak Burry shortuje Teslu, alebo predražené inovatívne akcie, tie trejdy majú gule, ale nemusia vyjsť. Ani svoj Big short nemusel ustáť. Začal priskoro (2005 ), bol v hroznej strate, investori mu prestali veriť a vyberali svoj kapitál... Shortovanie je veľmi nebezpečná záležitosť.

Moja myšlienka: Keď Burry shortuje predražené akcie, lebo ich vidí opačne ako davy, tak musí mať rovnaký dar longovať velmi kvalitné akcie, ktoré si davy nevšímajú. Veď tak začínal v 90tych rokoch. A práve v tom sa nám možno podarí inšpirovať k nejakým ziskovým trejdom/investíciam.

Ako prvý tip na long dávam akciu ktorú nám dal do pozornosti Rado. Je to CVS. Ked som si pozeral základné info, zistil som, že ju longuje aj Burry.

Tip č. 1: CVS . Close cena dnes 85,50 USD.

Dodatok: CVS tvorí 15% jeho súčasného portfólia. Kupoval CVS od leta 2020 od ceny 60 USD až po máj 2021 pri cene 90 USD.
Jeho priemerná cena je 70,60 a je v zisku +21% , pričom cena CVS je aktuálne 85,50.

Dodatočne pridávam graf aby sme vedeli rýchlo dohladať tip a skontrolovať:
Prílohy
CVS.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: MICHAEL BURRY ( a jeho tipy )

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Burry pisal aj o gme len to potom musel vymazat :) tolko k tym tipom, dufam ze si film kukal po anglicky ,cz dabing je otras a polka infa sa vytratila. Poziciu uzavrel aby zas nemal navstevu zo sec.

i dont get it, why are they confessing?
They are not confessing... The, are braggin.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: MICHAEL BURRY ( a jeho tipy )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

DanteUnchained napísal: Ne 19 09, 2021 12:40 am Burry pisal aj o gme len to potom musel vymazat :) tolko k tym tipom, dufam ze si film kukal po anglicky ,cz dabing je otras a polka infa sa vytratila. Poziciu uzavrel aby zas nemal navstevu zo sec.

i dont get it, why are they confessing?
They are not confessing... The, are braggin.
Taký dobrý v angličtine nie som , aby som to nepozeral v češtine. Češtinu mám rád.
Knihy dokonca radšej čítam v češtine. Majú lepšie výrazy ako my.

Tri hodiny som venoval analýze MB a som nadšený. Je to prvý manažér HF ktorý je úspešný, lebo má aktívny prístup.

K CVS som pridal info, že tvorí 15% jeho súčasného portfólia. Kupoval CVS od leta 2020 od ceny 60 až po máj 2021 pri cene 90.
Jeho priemer je 70,60 a je v zisku +21% , pričom cena CVS je aktuálne 85,50.

K investovaniu do GME som zistil, že to vôbec nebolo tak ideálne ako sa zdalo.

Začal nakupovať na jeseň 2018 pri cene 15, pričom cena GME išla dole.
Keď klesla pod 10 na jar 2019, obchod ukončil v strate predajom medzi 10-5 USD.

Základ jeho investície bol opätovný nákup v lete 2019 pri cenách 3 až 5 USD. Vtedy kúpil najviac.
Následne vybral časť ziskov medzi 5-6 USD do konca 2019 a znovu dokúpil pri covid poklese k cene 3.
Potom GME postupne predával ako rástlo, pričom posledné akcie predal v cenovom rozpätí 10-20 USD do konca roka 2020.

V januári 2021 sa udial historický short squeeze, kedy cena GME vyrástla až ku 480 !

Michael Burry tak TESNE minul svoj životný BIG LONG.

Škoda !

Ak by GME podržal k cene 200 USD dosiahol by zisk +3500% !

Ako som písal, MB ma fascinuje. Na manažéra fondu ktorý má pod správou cca 2mld USD je mimoriadne aktívny. :like:
Vyšťúral som zo 15 pozičných trejdov, ktoré pekne otvoril a zatvoril. Dokázal vybrať pekné zisky, ale takisto keď treba, vie obchod ukončiť v strate.

Teraz dávam základné fakty, hlavne info s wikipédie, plus niečo navyše.


MICHAEL BURRY
__________________________________________________________________________________________________________________________
Ako som písal v 90 tych rokoch Burry dával tipy na akcie na internet. Boli také úspešné, že prilákali pozornosť inštitúcii a investorov.
Jeho prístup bol fundamentálny, vyhľadával a dodnes vyhľadáva podhodnotené akcie. Na pokles hraje len to, čo je v bubline (extrémne predražené).

V novembri 2000 Burry zatvoril svoju webovú stránku a založil hedge fond Scion Capital.
V roku 2001 shortoval nadhodnotené technologické akcie. Fond skončil v zisku +55%, kým S&P 500 v strate -11,88 %.

V roku 2002 mal zisk +16% kým S&P 500 padol o -22%
V roku 2003 sa trh otočil a index S&P 500 vyrástol o +28,7%. Burry ho však porazil s +50%.

Analýzy hypotekárneho trhu z 2003 a 2004 ho doviedli k predpovedi, že realitná bublina praskne v 2007. V roku 2005 začal svoj Big Short.

Začal shortovať tým, že presvedčil Goldman Sachs a ďalšie investičné spoločnosti, aby mu predali swapy na úverové zlyhanie voči rizikovým hypotekárnym obchodom, ktoré považoval za zraniteľné. Kým sa nič nedialo, fond musel platiť veľké peniaze a išiel dolu vodou. Burry zažil vzburu investorov, ktorí mu prestali veriť. Nejakí odišli, napokon urobil rozhodnutie, že zastavil možnosť výberu peňazí z fondu. Napokon sa jeho analýza ukázala ako správna, prišla kríza a Burry na nej zarobil.

Osobne zarobil 100 miliónov a investorom, ktorí ho neopustili viac ako 700 miliónov USD.
Burry zlikvidoval svoje short pozície do apríla 2008 a v júni fond uzavrel.

Jeho fond Scion Capital od svojho vzniku v novembri 2000 do svojho konca v júni 2008 zarobil netto +489%.
Index S&P 500 aj s dividendami za rovnaký čas +3%. .

V roku 2013 Burry znovu otvoril svoj hedžový fond, tentoraz s názvom Scion Asset Management .

V roku 2016 fond presiahol AUM 100 miliónov USD. Teraz by mal mať v správe okolo 2 mld. USD.
V roku 2020 boli najväčšími investíciami fondu Alphabet Inc. (hodnota 121 mil. USD) a Facebook (hodnota 24,4 mil. USD).

Burry inicioval krátke pozície v spoločnosti Tesla pred alebo približne začiatkom decembra 2020, podľa teraz vymazaného tweetu a pravdepodobne pridal svoje krátke pozície po tom, ako trhová hodnota spoločnosti Tesla prekonala trhovú hodnotu spoločnosti Facebook.

Burry predpovedá, že akcie spoločnosti Tesla sa zrútia podobne ako bublina na trhu s realitami, pričom povedal, že "môj posledný Big Short sa zväčšil a zväčšil a zväčšil" a posmelil býkov spoločnosti Tesla, aby si to "užívali, kým to trvá". V máji 2021 bolo oznámené, že Burry drží put na viac ako 800 000 akcií spoločnosti Tesla. Počas druhého štvrťroka 2021 Michael Burry oznámil, že drží putky za takmer 31 miliónov dolárov na inovačné ETF ARKK spravovaný hviezdou Cathie Woods.
___________________________________________________________________________________________________________________________

K tomu dodávam info, že základom fondu mali byť nasledovné akcie:

Longy: FB, WMT, GOOG, KHC a CVC.
Shorty: TSLA a ARKK

Myslím si však, že giganty FB, WMT, GOOG predal, takisto KHC, okrem CVC a je možné, že uzavrel aj shorty TSLA a ARKK. Tieto info nemám potvrdené, vyšťúral som však aj iné akcie, ktoré trejdí.

Michael Burry je inšpirácia. Teším sa, že som ho objavil.
Vďaka Dante, takisto ostatní, čo ste ma dotlačili konečne si pozrieť Big Short. :beer:

Celé roky sa mi pred oči dostávajú rôzne mená investičných manažérov. Takisto tickery akcií, ktoré kupujú a predávajú legendárne hedge fondy.
Ale poviem pravdu, nejak ma to nezaujíma, lebo tie fondy nemajú výsledky. Väčšinou nedokážu prekonať SP500, preto mi je jedno, čo kupujú.

Burry je prvý, ktorý nežije len s minulosti, ale je stále úspešný a aktívny. Teda ten úspech s novým HF Scion Asset Management si budem musieť ešte preveriť. Ale akcie, ktoré Burry trejdí sa mi páčia. Postupne ich začlením do svojho tradingu.

P.S. Keby ste niekto vedeli dohľadať performance Scion Asset Management od 2013, bolo by to super. :beer:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Nishin
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am
Has thanked: 13 times
Been thanked: 45 times

Re: MICHAEL BURRY ( a jeho tipy )

Príspevok od používateľa Nishin »

Ja Burryho sledujem roky a kazda minca ma dve strany. Ak by som slepo nasledoval vsetky jeho hrozostrasne apokalypticke varovania, dnes nie ze mam nulovy zisk, ale este by som bol hlboko v strate. Neupieram mu jeho talent, ale pocas tych rokov predpovedal minimalne desat zruteni trhu, az mu to parkrat vyslo... Je malo transparentny a ako spravny americky (anti)hrdina, hovori sa iba o jeho uspechoch. Tak ako kazdy hollywoodsky film, aj tato udalost bola podana velmi jednostranne, hollywoodsky, bombasticky.
Co chcem len povedat, Burry sa da analyzovat len spätne, jeho verejne vyjadrenia su tajomne, komunikuje v sifrach, maze tweety, zavadza... je dobre ho sledovat, ale velmi ostrazito. :)

Btw, jeho nazor na ETFka:
Burry told news publication Bloomberg through an email interview in September 2019 that index fund inflows were distorting prices for stocks and bonds in much the same way that CDO purchases did for subprime mortgages more than a decade ago. The investor, who had made billions by betting against CDOs during the financial crisis of 2008, said it would be ugly when the flows reversed. However, index funds have continued to generate record returns over the past two years, proving Burry wrong.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2787
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 99 times

Re: MICHAEL BURRY ( a jeho tipy )

Príspevok od používateľa Rokosák »

JUGGLER napísal: Ne 19 09, 2021 1:34 am

P.S. Keby ste niekto vedeli dohľadať performance Scion Asset Management od 2013, bolo by to super. :beer:
https://cheaperthanguru.com/portfolio/m ... erformance od 2015
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: MICHAEL BURRY ( a jeho tipy )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nishin napísal: Ne 19 09, 2021 10:43 am Ja Burryho sledujem roky a kazda minca ma dve strany. Ak by som slepo nasledoval vsetky jeho hrozostrasne apokalypticke varovania, dnes nie ze mam nulovy zisk, ale este by som bol hlboko v strate. Neupieram mu jeho talent, ale pocas tych rokov predpovedal minimalne desat zruteni trhu, az mu to parkrat vyslo... Je malo transparentny a ako spravny americky (anti)hrdina, hovori sa iba o jeho uspechoch. Tak ako kazdy hollywoodsky film, aj tato udalost bola podana velmi jednostranne, hollywoodsky, bombasticky.
Co chcem len povedat, Burry sa da analyzovat len spätne, jeho verejne vyjadrenia su tajomne, komunikuje v sifrach, maze tweety, zavadza... je dobre ho sledovat, ale velmi ostrazito. :)
Mňa v podstate nezaujíma čo si myslí, ale to, čo robí. Aj to beriem z rezervou, lebo shorty sú veľmi nebezpečné.
Ak napríklad neuzavrel short Tesly a je tvrdohlavý, tak už Tesla ide proti nemu a s opciami možno vyhorí. Nepoznáme jeho expirácie.
Podobne tvrdohlavý bol Bill Ackman ktorý stavil na pád Herbalifu. Nakoniec po 5 rokoch to vzdal a stratil cca 1 mld.USD

Ackman i Burry mali svoju pravdu a mohli na svojích shortoch zarobiť, museli by však správnom čase vybrať zisk. Takže nestačí dobrý tip.

Mňa u Burryho zaujíma čo trejdí, lebo viem, že jeho stockpicking a nápady sú dobré. Keď som začínal pred 21 rokmi robil som si vlastný screening a research. Potom som dobré akcie longoval po dobrých správach. Táto stratégia výborne fungovala hoci trh padal.

Dnes trejdím takmer výlučne momentum po zverejneniach. Práve som v mesiaci kedy sú zverejnenia takmer za nami a nemám čo trejdiť.
Chcem obohatiť svoj trading o longovanie dobrých akcií, prípadne o nejaké špekulácie na pokles cez opcie. To je všetko.

Zistil som presnú performance Scion Capital. Vo filme The Big Short zavádzali, ked ukázali zisk +470%. V skutočnosti bol čistý zisk z ,,big shortu,, len okolo +140%, lebo Burry predal swapy príliš skoro. Z filmu bolo jasné, že všetci aktéri sa báli, že veľké banky skrachujú a zisky im nevyplatia. Tých +472% je za celú históriu fondu, teda za 2000-2008.

Keď nad tým rozmýšľam, Burry nemusel ísť za Goldmanmi a robiť s nimi deal. Zbytočne bol od nich závislý. Mohol ten obchod urobiť cez opcie na futures, teda opcie na deriváty (derivát na derivát ).
Prílohy
Burry SCION CAPITAL performance.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Palo
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Po 11 02, 2013 1:35 pm
Been thanked: 7 times

Re: MICHAEL BURRY ( a jeho tipy )

Príspevok od používateľa Palo »

Kto ma cas a chut, odporucam miesto filmu radsej knihu Big Short (autor Michael Lewis, je aj v cestine), na zaklade ktorej je film natoceny. Film (ako to uz byva) je len zjednodusenou zabavou, ale v knihe sa aj clovek nieco dozvie o tej dobe a postavach. Teda aspon ked som ju pred rokmi cital sa mi pacila. Z filmu som bol sklamany.
Btw, zaujimava bola aj jeho ina kniha: Flash Boys
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: MICHAEL BURRY ( a jeho tipy )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ALL: hocijaké príspevky sú ,,no problem,, len dávam vedieť, že toto vlákno budem neskôr čistiť tak, aby bolo prehľadné.
Zámer je, aby sme mali pokope podstatné info o Burrym a vedeli nájsť jeho tipy na akcie.

Rokosák: dík. Info by malo byť OK a perfomance za jednotlivé roky som si z toho vypočítal.

Burry založil ten druhý fond ako profi advisor s výnimkou, že nemusel reportovať do určitej sumy AUM, preto zrejme máme jeho performance len od začiatku 2016. To nám ale stačí. Dokonca sa teším, lebo je to akoby uliate do našej Hitparády, ktorá začala naživo presne od 2016.

Takže pridávam ďalšie info o Burrym. Tentoraz performance jeho druhého fondu s názvom

SCION ASSET MANAGEMENT.

2016: +8,52% (najprv DD -16% )....ETF USA: +11,65%
2017: +22% ...ETF USA: +21,8%
2018: -11% ...ETF USA: -4,72%
2019: +49,3% ...ETF USA: +31%
2020: +69%( v marci 2020 vymazal všetky zisky a bol v miernej strate) ...ETF USA:+17,25%
2021: +50,4% k 30.júnu ( =1 polrok )...ETF USA +15,1%


Zaujímavé je, že Burry prvé tri roky neporazil ETF USA.
Po štyroch rokoch bol v zisku +76% vs. ETF USA +69%.
V piatom roku, teda v 2020 sa vypálil. Neodhadol, že trh padne kvôli covidu a vymazal všetky zisky ! Jeho DD bol cca -44% !

Ale potom prišla raketa ! :like:
Zrejme sa riadne napakoval a urobil ,,big long,,. Dobehol straty a rok 2020 skončil v +69% ( to mi vychádza od miním do konca roka +430% ! ).
Predviedol presne to, čo som očakával od chlapcov v Charles Bridge, ked klesli o 50%. Taký DD nevadí, ked trhy klesli o -35% a Russell cca o 45%.

No a za prvý polrok 2021 Burry pridal ďalších +50,4%. Ako vieme, je to aj so shortom TSLA a ARKK cez opcie.

Do polroku 2021 má Burry spolu +347,24%, kým ETF USA +129,6%. :potlesk:

Takže zaradím ho do Hitparády a teším sa, že konečne budeme mať jedného investičného manažéra, ktorý prekonáva trhy s miliónmi v správe. :uctievanie:

Mali by to byť netto výsledky , čiže očistené od poplatkov. Burry berie za správu 2% a podiel na zisku 20%.
Budem sledovať linku, ktorú dal Rokosák. Je to zrejme portfólio jedného z investorov, nevylučujem, že osobné portfólio Burryho, keďže začiatok je na nejakých 60 mil. a ku koncu roku 2020: 224 mil. K polroku 2021 tam bolo 120 mil. ( takže 100 mil. asi výber ).

Sledujem ďalšiu linku, kde sledujú SEC fillings a tam mal ku koncu 2020 AUM nad 200 mil, ale predtým 300 mil a Q1 2021 takmer 1,4mld a Q2 2021 nad 2 mld v správe. To bude zrejme celý AUM fondu . Takže dávam 2 tabulky: performance, ktorú budem sledovať a vyhodnocovať a ďalšia je oficiálny AUM podla SEC reportov. Ja si myslím, že on nemá klasický fond, ale spravuje peniaze na klientskych účtoch ako advisor a musí reportovať AUM a pozície. Preto v sledovanom portfóliu nemusel mať všetky pozície, ale z druhej linky budem vedieť všetky, čo musel reportovať.

Takto vyzerá graf performance (možno zväčšiť kliknutím ):
BURRY SCION ASSET 2016 - 2021.JPG
a takto reportovaný AUM, teda celková hodnota majetku v správe:
Prílohy
BURRY portfolio Value.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: MICHAEL BURRY ( a jeho tipy )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tip č. 2: GEO . Cena dnes 8,50 USD.

GEO tvorí 15% Burryho súčasného portfólia. Kupil po 7,13...niekedy v juni....short ratio: 9 !

Ja ju mám v zozname Juggi Reddit Frontrunners ...to je náhodička, že sa mi tam dostala zrovna ked ju Burry kupoval ako extrémne zashortovaná akcia. Mala forward P/E okolo 3, teraz má okolo 6...priemer odvetvia je okolo 17

The GEO Group (NYSE: GEO) is the first fully integrated equity real estate investment trust specializing in the design, financing, development, and operation of secure facilities, processing centers, and community reentry centers in the United States, Australia, South Africa, and the United Kingdom. GEO is a leading provider of enhanced in-custody rehabilitation, post-release support, electronic monitoring, and community-based programs. GEO's worldwide operations include the ownership and/or management of 123 facilities totaling approximately 93,000 beds, including projects under development, with a workforce of approximately 23,000 professionals.

...súkromné väznice a nápravno-výchovné zariadenia. Burry je fundamentalista podľa Grahama a kupuje iba výrazne podhodnotené akcie so ,,safety of margin,,.

Z hladiska TA je denný graf nezaujímavý, ale zdá sa, že vyhliadky sa zlepšujú. Odkedy vyšla posledná správa, že súd zamietol požiadavku vlády, aby väznice nemohli čerpať dotácie na stavbu zariadení ( aspoň ja to tak chápem ), ľady sa pohli. Breakout 8 a útok na 9 vyzerá fan, potom by ďalšou zastávkou mohla byť 10. Som zvedavý, či tento Burryho-JRF- Zacks ,,strong buy,, tip bude úspešný. Pridávam týždenný graf, aby sme videli kde bolo GEO pred covidovou krízou a kde sa môže znova dostať.
Prílohy
GEO.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: MICHAEL BURRY ( a jeho tipy )

Príspevok od používateľa rasto800 »

Palo napísal: Po 20 09, 2021 8:25 am Kto ma cas a chut, odporucam miesto filmu radsej knihu Big Short (autor Michael Lewis, je aj v cestine), na zaklade ktorej je film natoceny. Film (ako to uz byva) je len zjednodusenou zabavou, ale v knihe sa aj clovek nieco dozvie o tej dobe a postavach. Teda aspon ked som ju pred rokmi cital sa mi pacila. Z filmu som bol sklamany.
Btw, zaujimava bola aj jeho ina kniha: Flash Boys
Ja ako takmer uplne nekryticky citatel Michaela Lewisa by som odporucal hadam kazdu jeho knihu precitat. Najlepsie zacat pekne od zaciatku s Liar's Poker. Moneyball je tiez vyborna kniha ak mate radi aj sport a statistiky (tiez bolo zfilmovane uz).
No a Big Short je jedna z najlepsich veru veru. Film bol hlavne zabavny ale mozno aj preto, ze som predtim cital knihu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: MICHAEL BURRY ( a jeho tipy )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tak som sa vrátil k Burryho portfóliu, ktoré som rozpracoval pred mesiacom a konečne som to nahádzal do pozorovacieho portfólia kde môžem sledovať performance, aj fundamentálno-technické parametre. Na tieto veci vrelo odporúčam Finviz.com, nakoľko je po registrácii zadarmo a celé portfólia si potom viete otvárať v screeneri . Získate tak rôzne parametre a info na jednom mieste. Finviz je slovenský projekt, ktorý prerazil po celom svete a jeho tvorca je náš parťák z ako-investovať Jonatanus.

Kým tu dám obrázok celého Burryho portfólia, pozrime sa na ďalší jeho úspešný tip:

Tip č. 3: OVV Cena 38,41.

Ovintiv Inc., together with its subsidiaries, engages in the exploration, development, production, and marketing of natural gas, oil, and natural gas liquids. It operates through USA Operations, Canadian Operations, and Market Optimization segments. The company's principal assets include Permian in west Texas and Anadarko in west-central Oklahoma; and Montney in northeast British Columbia and northwest Alberta. Its other upstream assets comprise Eagle Ford in south Texas, Bakken in North Dakota, and Uinta in central Utah; and Duvernay in west central Alberta, Horn River in northeast British Columbia, and Wheatland in southern Alberta. The company was formerly known as Encana Corporation and changed its name to Ovintiv Inc. in January 2020. Ovintiv Inc. was incorporated in 2020 and is based in Denver, Colorado.

Znova, keď pozriete na akciu s krátkodobého hľadiska , na dennom grafe, uvidíte, že je po breakoute ceny 33. Pre mňa ako trejdera je ideálne načasovanie 25-28 kde bola nedávno. Burry ju kupoval v priemere po 27 niekedy v máji, júni. A zisk nevybral ani po raste 20% (to by som asi nezvládol ). Prežil augustový pokles k 22 a vyplatilo sa.
.
OVV daily.JPG
.
.

Pre investorov je zaujímavý mesačný graf. Keď sa tejto akcii podarí brejknúť cenu 40, ďalší target môže byť na 60. V roku 2011 išla po 160, pričom ceny plynu boli o 50% nižšie ako teraz:
.
OVV monthly.JPG
.

Akcie ako OVV sú výberom a načasovaním najvyššia kvalita, lebo kým akciové trhy zažívali korekciu, OVV dalo cca +30%. Nevravím, že Burry je absolútne ideálny manažér, ale fascinuje ma, že je tu konečne niekto, kto aktívne spravuje portfóliá v hodnote 100mil + ( celkove nad 2mld. ) a nedrží akcie ako ,,hluchý dvere,,.

Burry drží v súčasnosti 8 akcií, pričom okrem OVV (15%) má 8,5% vo výrobe koksu SXC a 8,3% v tankeroch na ropu a plyn: STNG. Takže nenadarmo predal veľké technologické akcie ako FB, Google a investoval do energií a materiálov.

Tu je jeho portfólio ako som ho nahodil k dnešnému dňu. Ceny aj množstvá som rozpočítal k účtu 100 000 USD, kde vychádza zainvestovanosť na 97,8% (97800 USD je zainvestovaných ). Možno kliknúť pre zväčšenie:
Prílohy
BURRY 2021.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: MICHAEL BURRY ( a jeho tipy )

Príspevok od používateľa Adammd »

Nezaradis jeho portfolio do hitparady?
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3883
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 150 times

Re: MICHAEL BURRY ( a jeho tipy )

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Hm, mozno sa nam rysuje novy Buffett ?
Odoslané z počítača
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: MICHAEL BURRY ( a jeho tipy )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Adammd napísal: Po 11 10, 2021 8:44 am Nezaradis jeho portfolio do hitparady?

Juggler písal, že zaradí a mohol by aj ARKK (Katku Drevenú).
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: MICHAEL BURRY ( a jeho tipy )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Zaradím Miška Pichľavého aj Katku Drevenú. :)

Michal má od 2016 +318,86% a za 2021 +39,34%
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2217
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 625 times
Been thanked: 369 times

Re: MICHAEL BURRY ( a jeho tipy )

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Michael Burry of ‘The Big Short’ asked about shorting crypto days before bitcoin hit $60,000

https://www.cnbc.com/2021/10/15/michael ... 60000.html
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: MICHAEL BURRY ( a jeho tipy )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

“MSCI says there is $7.1 trillion in market cap tied to stocks of companies holding crypto. But MSCI also says only 79 people of 6,500 corporate board members have crypto expertise. This is, as they say, a feature, not a bug,” he said in a now-deleted tweet Thursday.

Over the past week, Burry also called meme token Shiba Inu “pointless.”

Burry said in an email exclusively to CNBC that he’s not shorting cryptocurrencies, but that he does believe they are in a bubble.


Súhlasím s Burrym. Mám taký istý postoj. Mám rešpekt. Je to ako pandémia, ktorú sme nikdy nezažili. Nevieme čo bude, len dúfame, že bude dobre. Neshortujem, nešpekulujem, ale crypto považujem za bublinu, ktorá raz praskne.

Sme znova na 60 000....môj najoptimistickejší scénar pre BTC, ktorý som vyjadril tu je pásmo 60 000 až 100 000 a verím, že potom to bude zrelé na short s dobrým risk/rewardom. Pri 100 000, keby to tam došlo, možno urobím nejaký špekulatívny short.

Ked si všimnete hlasovanie, tak viac ako polovica ľudí verí že BTC pôjde ku 100 000. Z nich väčšia polovica, že pôjde ďalej ku 500K až miliónu.
Predpokladám, že sme tu o čosi inteligentnejšia komunita než je priemer obyvateľstva. Takže v reále okolo 75% ľudí verí cryptomenám.
Ak zoberieme do úvahy, že crypto negatívni ľudia nie sú podstatní, pretože crypto nenakupujú ani nepredávajú, stále ostávajú stámilióny až miliardy potenciálnych investorov. Tí môžu cenu tlačiť hore alebo udržiavať. Také niečo sme nikdy nezažili, ide v tom celý svet, takže je to ako cryptopandémia, ktorej rozsah a budúcnosť nevieme predvídať. Pri covid pandémii veríme, že odíde a pri cryptopandémii čoraz viac ľudí verí, že tu navždy zostane (tak ako internet, či digitalizácia. ).

Pre mňa osobne je to najväčšia a najsofistikovanejšia ponzi v histórii sveta. Som velmi zvedavý ako skončí. Obávam sa však, že raz v tom bude toľko triliárd, že to ohrozí iné ZMYSLUPLNÉ investície, ekonomiku a možno aj svetové meny. Politici potom nájdu dôvody, aj cestu ako s tým skoncovať.

Predpokladám, že spôsobia otrasy pri ktorých sa ako insideri nabalia. Mnoho peňazí sveta sa presunie do káps jednotlivcov a po nejakej kríze, alebo otrasoch potom politici povedia, že to ohrozuje svetový finančný systém i ekonomiku. Povedia: chceli sme to, nezakazovali sme to, ale musíme chrániť vás ľudí...Prichádzate o peniaze, riskujete majetky, budúcnosť... Technológia blockchainu sa presadí, aj tokenizácia a všetko užitočné, čo crypto prináša...ale len v produktoch ktoré budú mať komerčný zmysel . Určite taký Dogecoin zmysel nemá..len ukazuje ako osprostelo ľudstvo.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2787
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 99 times

Re: MICHAEL BURRY ( a jeho tipy )

Príspevok od používateľa Rokosák »

Možno ľudstvo neosprostelo, ale mať peniaze neznamená byt múdrejším. Chudobní robia chyby (alkohol, cigarety, zbytočne pôžičky, hazard) a bohatí tiež. Na sprostých sa dobre zarába. Finančne hlúpych bohatých, chudobných a aj tých medzi.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4290
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 411 times
Been thanked: 334 times

Re: MICHAEL BURRY ( a jeho tipy )

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

to je o prioritach toho ktore konkretneho cloveka. Jednemu prinasa radost ked si zapali cigaretu, iný sice nefajci ale pije alkohol viacej ako je zdrave a tretí trejduje na burze. S inteligenciou to nemusi mat vela co spolocne, nehovoriac o tom, ze testy ktorými ju meriame sú pomerne sporné, pretože testuju iba uzky výsek mentalnej cinnosti cloveka. Dalsia vec je, ze vyska Iq nesuvisi s preživaným stupnom pocitu stastia, osobne si dokonca myslim ze skor tu plati dokonca nepriama umera. Jednoduchy clovek ktoreho cely zivot spociva iba v zakladnych radostiach a intelektualne oblasti ho vôbec nezaujimaju moze svoj zivot ako celok pocitovat ako stastnejsi ako nejaky hlbavy typ, intelektual, vedec, kapacita..
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3883
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 150 times

Re: MICHAEL BURRY ( a jeho tipy )

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Tiez verim, ze ten "hlupejsi" (nezodpovednejsi a podobne) si uzije zivot viac. Ten "sikovnejsi" (inteligentnejsi a pod, slovickarenie) moze mat daleko vyssi stres vo forme "ako zabezpecim kazdy mozny scenar mojho zivota" a potom to stat/byrokracia zdani/rozdupe viac, ako toho, kto cely zivot figuruje v zozname dlznikov a pozna kazdeho exekutora..
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: MICHAEL BURRY ( a jeho tipy )

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Ked uz tu trackujeme DR. Burryho, nedame sem for fun aj Cramerove tipy? :D Je to zadarmo, ocakavam shitnu vykonnost v dlhodobom horizonte, max kratky spike pre FOMO a potom bagholders.

https://www.cnbc.com/investingclub/
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: MICHAEL BURRY ( a jeho tipy )

Príspevok od používateľa Adammd »

Ked ho sledujes a mas cas, skus vytvorit portfolio jeho tipov v yahoo finance. Vzdy ako nieco vypusti do eteru, v samy den "nakupit" za stovku a vyhodnocovat do hitparady.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: MICHAEL BURRY ( a jeho tipy )

Príspevok od používateľa andre »

Michael Burry of "The Big Short" fame said he was no longer betting against Tesla Inc (TSLA.O) and that his position was just a trade, CNBC reported on Friday.

https://www.reuters.com/business/big-sh ... 021-10-15/
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: MICHAEL BURRY ( a jeho tipy )

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Adammd napísal: Po 18 10, 2021 4:16 pm Ked ho sledujes a mas cas, skus vytvorit portfolio jeho tipov v yahoo finance. Vzdy ako nieco vypusti do eteru, v samy den "nakupit" za stovku a vyhodnocovat do hitparady.
registroval som tam svoj mail na spamy a obsah zadarmo vyzadujuci amilovku/registraciu, posiela to uplne nahovno takze to by bolo mrte pracne, bohuzial, ale mozno to niekto na reddite bude evidovat.
Nishin
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am
Has thanked: 13 times
Been thanked: 45 times

Re: MICHAEL BURRY ( a jeho tipy )

Príspevok od používateľa Nishin »

Kto pravidelne sleduje Burryho, ten sa pocas posledneho Q zbavil vacsiny akcii.
LINK: https://whalewisdom.com/filer/scion-ass ... s_tab_link

K Burrymu ale vzdy patri poznamka pod ciarou: Burry nie je transparentny a nezverejnuje svoje obchody v realnom case, vieme o jeho aktivitach len s odstupom casu. Kto sa pocas tohto roka inspiroval jeho PUTs na Teslu, dnes place.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: MICHAEL BURRY ( a jeho tipy )

Príspevok od používateľa Adammd »

A maze svoje tweety. Pre mna je to neseriozny clovek. Kebyze nevyhral jackpot, je dnes "noname" trader/fund manager.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: MICHAEL BURRY ( a jeho tipy )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nishin napísal: Ut 16 11, 2021 4:30 pm Kto pravidelne sleduje Burryho, ten sa pocas posledneho Q zbavil vacsiny akcii.
Sledujem nepravidelne, preto dík za upozornenie. :beer:

Z jeho troch tipov, čo máme tu:
1.predal OVV
2.znížil pozíciu v GEO.

3. Stále drží CVS.

Kompletný update som napísal do smart investora:
https://smartinvestor.sk/diskusia/viewt ... p=355#p355
Nishin napísal: Ut 16 11, 2021 4:30 pm K Burrymu ale vzdy patri poznamka pod ciarou: Burry nie je transparentny a nezverejnuje svoje obchody v realnom case, vieme o jeho aktivitach len s odstupom casu.
Nikto nezverejňuje v reálnom čase, len my :)

On spravuje peniaze klientom ako advisor. Buďme radi, že máme info ktoré filuje pre SEC.
Fantastické na Burrym je, že trejduje. Stále tu počúvam reči o miliardových hedže fondoch a aké výhody má retail, ale najviac je podľa mňa v Amerike profíkov ktorí trejdujú milióny, desiatky miliónov a stovky miliónov. Teda majú možnost byť aktívni, časovať vstupy a výstupy a trejdovať menšie firmy. Aj miliardové fondy čo sledujem sú aktívne, len samozrejme vo väčších a likvidnejších akciách.
Kto sa pocas tohto roka inspiroval jeho PUTs na Teslu, dnes place.
Kto sa inšpiroval jeho Big Shortom v 2007 a nevybral zisky, tiež dnes plače..

Tesla bol fantastický short, takisto ARKK...Len fajnšmekri pochopia aká v tom bola odvaha a cit pre načasovanie.
Pred časom tu dal niekto, že na twiteri povedal, že short Tesly uzavrel.
Umenie v tradingu nie je len otvoriť pozíciu, ale ju aj v zisku zavrieť.

Jeho účet je na all time high. Za 2021 má YTD +81%. To svedčí o jeho kvalitách.

P.S. Ak mi niečo na Burrym vadí, tak je to relatívna underperformance od 2016 do 2020 ( +85% do covid pádu ) a že nevidel veľkú bielu labuť a nevyhol sa covid panike, ktorá mu vymazala všetky zisky. Ale od covid poklesu sa v ňom znova prebudil duch génia. :potlesk: :potlesk: :potlesk:
Adammd napísal: Ut 16 11, 2021 8:08 pm A maze svoje tweety. Pre mna je to neseriozny clovek. Kebyze nevyhral jackpot, je dnes "noname" trader/fund manager.
ALL: Uvedomte si, že Elon Musk, Albert Einstein, Lionel Messi a vyzerá že aj Burry sú autisti z Aspergerom - géniovia, ktorých sociálne vzťahy nejak netankujú...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 146 times

Re: MICHAEL BURRY ( a jeho tipy )

Príspevok od používateľa Glogol »

JUGGLER napísal: Ut 16 11, 2021 8:53 pm ALL: Uvedomte si, že Elon Musk .... sú autisti z Aspergerom - géniovia, ktorých sociálne vzťahy nejak netankujú...
isto aj Elon ? To ma asi jedinecneho Aspergera https://www.youtube.com/watch?v=ZucUZZkIQw0
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Nishin
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am
Has thanked: 13 times
Been thanked: 45 times

Re: MICHAEL BURRY ( a jeho tipy )

Príspevok od používateľa Nishin »

JUGGLER napísal: Ut 16 11, 2021 8:53 pm Tesla bol fantastický short, takisto ARKK...Len fajnšmekri pochopia aká v tom bola odvaha a cit pre načasovanie.
Pred časom tu dal niekto, že na twiteri povedal, že short Tesly uzavrel.
Umenie v tradingu nie je len otvoriť pozíciu, ale ju aj v zisku zavrieť.
No ja vzdy davam k nemu poznamku pod ciaru, lebo ludia ho casto poznaju ako toho genia z "The Big Short", precitaju si hyperbolizovany nadpis clankov ktory je vzdy spojeny s 'major crash ahead' a potom slepo opakuju jeho shorty. Zialbohu internet, dokonca aj moje okolie, je plne podobnych pripadov.

Respektujem ho, sledujem jednym okom, ale keby som jeho hrozby poslednych 5 rokov bral vazne, tak 5 rokov drzim cash. Pre 98% investorov je lepsie Burryho ignorovat, je to shady figurka. Len ludia s tvojimi skusenostami a nastavenim ho dokazu brat s takym spravnym odstupom.
Nishin
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am
Has thanked: 13 times
Been thanked: 45 times

Re: MICHAEL BURRY ( a jeho tipy )

Príspevok od používateľa Nishin »

Glogol napísal: Ut 16 11, 2021 9:59 pm isto aj Elon ? To ma asi jedinecneho Aspergera https://www.youtube.com/watch?v=ZucUZZkIQw0
Elon sa "outol" v SNL ze ma aspergera.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: MICHAEL BURRY ( a jeho tipy )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Vie zarábať...či zabreše na mesiac, alebo zatancuje :) ..60 second Elon Dance, TSLA stock raise 2% :-)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Nishin
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am
Has thanked: 13 times
Been thanked: 45 times

Re: MICHAEL BURRY ( a jeho tipy )

Príspevok od používateľa Nishin »

Tí, ktorí sledujú Micheala Burryho, tu je najnovšia aktualizácia.
'Big Short' investor Michael Burry discloses new bets on Bristol-Myers Squibb and General Dynamics — and reveals he sold CVS Health and Lockheed Martin"
https://markets.businessinsider.com/new ... bms-2022-2
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Na vrchole trhov v 10/21 som nahádzal Burryho akcie do pozorovacieho portfólia a na rozdiel od trhu, ktorý je teraz v riadnom mínuse, výsledok po 7 mesiacoch je u Burryho +50%:
Prílohy
Burry tlačí fúrik.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2217
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 625 times
Been thanked: 369 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

K Burrymu je čerstvý článok na Lynxe: "Portfolia velkých fondů: Kam investuje Buffett, Ackman, Burry a Icahn?"

https://www.lynxbroker.cz/investovani/b ... MOUH4limu0

Podľa článku vyzerá Burryho portfólio ku koncu marca takto (to čo tam drží, má teda aktuálne asi ešte vo väčšom mínuse):

burry - scion.jpg


Podľa článku však: "Michael Burry loňský rok prodal většinu svých amerických akcií, aby se připravil na krach na burze." Vyzerá to teda tak, že to čo drží, je len veľmi malá porcia voči celému fondu. A zaujímavosťou z článku je tiež: "Zveřejněné informace také ukazují, že Burry sází na pokles ceny akcie Apple (AAPL). K 31. 3. 2022 držel Scion Asset Management prodejní put opce na 206 000 akcií Apple."
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: MICHAEL BURRY ( a jeho tipy )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ten článok je podľa môjho názoru zavádzajúci, alebo ukazuje hypotetický stav od 31.3 do 20.5. .

Vyhodnocujem Burryho v Hitparáde. Za prvý kvartál, teda ku koncu marca mal za 2022 výnos +2%.


Pozrime sa na OVV. Podľa článku má mať OVV v strate -12,7%. Stojí tam, že Burry má 300 000 akcií v reportovanej cene po 54,07.

O tej akcii som písal aj ja, že ju Burry kúpil, držal a potom predal. Bolo to presne 600 tisíc kusov kúpených v Q2 2021 a predaj v Q3 2021. Zarobil.

V 2022 OVV znova kúpil. Sedí, že kúpil 300 tisíc kusov.
Ale on akcie kupoval od začiatku roka, kedy cena bola 35 a k cene 54 cena vyrástla až 31 marca.
Podľa toho článku by musel Burry nakúpiť za najvyššiu cenu presne 31 marca a držať dodnes. To je omyl.


Ked sa zoberú všetky transakcie na OVV od 2021 dodnes, tak Burry vzhladom na množstvo a priemernú cenu nákupov dosiahol na OVV zisk +46%.

Na GOOGL je Burry v strate. Ale opäť. Reported price je k 31. marcu 2781 USD.
Burry to mohol kupovať v cenách od 2500 do 2900 a k dnešnému kedy ide GOOGL po 2178 to môže mať už predané.
Kludne mohol nakupovať po 2500 a potom predať naraz (Googl je likvidný ) ked GOOGL urobil breakdown do pásma 2500-2300.

Tie Burryho akcie čo som ja nahádzal do portfólia z 10/2021 pekne ukazujú, že Burryho tipy na trading sa oplatí pozerať...
Dodnes by sme mali zisk +50%.
Ale darovanému koňovi na zuby nepozerajme... nechcime od Burryho, aby nám reportoval kedy presne nakupuje a kedy predáva.
Aj keby to robil, my sme v úplne inej situácii ako fondy: pri väčšine akcií si fondy nemôžu dovoliť nakupovať naraz, nákupy/predaje robia postupne podľa pokynov manažéra.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: MICHAEL BURRY ( a jeho tipy )

Príspevok od používateľa andre »

Tie nakupne ceny by mali byt realna priemerna nakupna cena z kvartalneho reportu. Samozrejme mohol predtym alebo potom predavat, alebo dokupovat to sa z kvartalnch reportov nedozvieme. Len zas stav drzanych akcii k 30.6.

Len pozeram, ze u Burryho niektore zdroje uvadzaju u niektorych akcii napr. pre spominane OVV a GOOG rovnaku "Estimated Avg Price Paid" a "Quarter End Price". Na tych hodnotach co uvadzas.

Tu to vyzera ok, pre OVV nakupka 43.02 a pre GOOG 2715.99 https://www.gurufocus.com/guru/michael+ ... ack-to-top
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: MICHAEL BURRY ( a jeho tipy )

Príspevok od používateľa andre »

Kompilat tweetov Burryho s komentarom: https://www.youtube.com/watch?v=jEong6XEbN4
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"