WISH - 100x jednorozec

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Máte nakúpené akcie WISH alebo XELA ?

Hlasovanie ukončené Ne 13 03, 2022 7:15 pm

Mám nakúpené akcie WISH
16
32%
Nemám ešte nakúpené ale budem kupovať akcie WISH
4
8%
Mám nakúpené akcie XELA
16
32%
Nemám ešte nakúpené ale budem kupovať akcie XELA
4
8%
Nemám ich nakúpené a ani nemám v úmysle ich kupovať.
9
18%
Nemám nakúpené ani jedno a nechcel by som to ani zadara.
1
2%
 
Celkom hlasov: 50

Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa glengoolie »

hovori sa teraz o tom ze coskoro pride reversal kvoli opciam a potiahne to na 9+. ja sa opciam im vobec nevenujem. mozte na to niekto mrknut ze ako to vidite v priebehu 3-4 mesiacov?
for the best of times
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa glengoolie »

inak koluje teoria ze vedenie schvalne nerobi ziadne PR a neposuva von pozitivne spravy aby udrzali cenu dolu kvoli tomu ze teraz najali nejakych 500-650 zamestnancov ktori takto dostanu kopec akcii za extremne dobrych podmienok. ak na tom nieco je tak ratam ze to potiahnu este do konca roku, co by mne nahralo perfektne do kariet.
for the best of times
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3883
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 150 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Nemozu ich potom zazalovat za market manipulation?
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Už ich zažalovali. Za false Q4 MAU čísla.

Teraz podľa mňa nemajú žiadne pozitívne správy. Ak by insideri čakali rast ceny, nepredávali by.
Napr. 16 sept: Director sold 720,613 shares at $6.30 - $6.72 worth ~ $4.7 mln.

Lock-up perióda od IPO uplynula 15 júna, takže aj zamestnanci môžu predávať.

Je to však meme stock ako GME, AMC. Reddiťákom sa v júni na ňom podarila pumpa. Zrejme nie náhodou tesne pred ukončením lock-up periódy.

8. jún :
WISH (11.25 +44.97%): Rises to multi-week highs on above 16x average volume. The stock has also been a subject of interest on Reddit trading forums today.
Prílohy
WISH pump.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa glengoolie »

ano, mohli by ich zazalovat ale tu nejde o nejake nepravdive podavanie informacii. skor len nerobenie veci v prospech investorov a na dokazanie niecoho takeho treba interne dokazy. takze toho by som sa moc neobaval a v podstate z dlhodobeho hladiska to pre investorov dobre bude. ale je to len teoria...ktora sa mne osobne pozdava. lebo naozaj prijali teraz 500-650 ludi. takze to ma nejaku logiku.

co sa tyka zaloby za Q4 MAUs, to je blbost. tam nic z toho nebude. aj z toho co som cital z hladiska detajlov tak zalobcovia nemaju v rukach nic. zaloby sa podavaju na akciovky kazdy druhy den, malokedy z toho nieco realne je. ked som prvy krat drzal firmu ktoru zalovali tak som bol tiez nervozny ale potom som casom zistil ze toto je bezne a v realite o nic nejde. je to skor o tom ze pravnicke firmy takto nahanaju klientov a dufaju ze sa mozno napakuju neskor, tzn. robia zadarmo. je to nieco ako patent trolling. skratka sleduju ERs a ked sa im nieco nepaci spravia verejne vyhlasenie ze hladaju zalobcu(moze byt viac akcionarov, a jeden bude potom hlavny) a ked najdu(malokedy) tak podaju proste zalobu. a to je cele .vecsinou to nikam nevedie. a v tomto pripade uz duplom. a niekedy je to skor umysel spravit zle PR a potlacit cenu nadol znervoznenim malych investorov.

co sa redditu tyka, pisal som v prvom pripsevku ze sa toho bozuhial chytili ale osobne ma to moc nezaujima. a co sa tyka predaju akcii insidermi, ako som pisal, to su de facto vyplaty.

od objavenia wishu v auguste do teraz o nom stale nepochybujem a stale planujem aspon 100k akcii. problem akurat je ze reddit spravil strasny ruch okolo toho a potom ta akcia moze posobit inak nez v reale je. hlavne ked clovek k tomu pride na slepo a zacne citat komentare or redditakov a ludi co chcu miliony za dva dni, a ked ich nedostanu tak len pindaju na vselijakych strankach, tak ziska uplne pokruteny obrazok.
for the best of times
Jari
Platinum Member ***
Príspevky: 778
Dátum registrácie: St 28 01, 2015 6:01 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 44 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa Jari »

Time in the market beats timing the market…
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

má to paywall - buď privátne okno alebo tu je celý článok
Shares of ContextLogic Inc. WISH, -9.35% tumbled 8.3% toward a record low in afternoon trading Monday, after Oppenheimer analyst Jason Helfstein said it's time to sell, saying the parent of mobile-focused e-commerce platform Wish is facing a "perfect storm of negative challenges" in the coming months. The stock, which went public in December, is now trading 79.5% below its $24 IPO price. Helstein cut his rating to underperform from perform, as his $4 stock price target is 18.5% below current levels. "China accounted for substantially all marketplace/logistics in FY20, exposing Wish to a 393% increase in shipping costs," Helfstein wrote in a note to clients. "Further, with ad budgets shifting to Android, digital ad costs have remained elevated throughout 3Q, impacting customer acquisition/retention." The stock has plunged 57.9% over the past three months, while the Renaissance IPO ETF IPO, -3.35% has slipped 4.5% and the S&P 500 SPX, -1.30% has eased 1.4%.
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa glengoolie »

keby som dal na rady analytikov, blogerov a financnych magazinov tak by som dnes bol asi na 0.

este doplnim jeden paradny komentar:
company on ER informed about the challenges they were facing. it took this guy 2 months to understand what CEO meant and downgrade the stock when its down 50% to sell. Genius Analyst
for the best of times
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Analytici tlacia to co chcu ich kamarati z HF :) Tak ako Cramer a dalsi. Short term moze byt sell a institucie v akumulacnej faze a potom dostanes po papuli ked to naberie swing.
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa glengoolie »

vcera sa spustil "circuit breaker" na WISH kvoli velkemu objemu shortov. ratam ze cena sa udrzi nejaky cas(tento tyzden?) a potom pojde hore ked sa budu uzatvarat shortnute pozicie(kedze nie je mozne shortovat dalej).

myslim ze nevnimajuc na tento fakt, cena pojde coskoro nahor a to celkom rapidne a vzapeti bude zase zatlacena prutko nadol. nechaju investorov nastupit a potom im vychytaju stopky. cim skor tym lepsie. uz sme v 4s. potrebujem aby sa to tam udrzalo do Q4 ER, pripadne 3s, samozrejme. cim menej, tym lepsie.

WISH maka na strasne vela ficurach momentalne a niektore uz testuju aj nahodne na uzivateloch. plno noviniek nas caka buduci rok. podpisuju nove partnerstva snad pomaly kazde dva tyzdne. toto bude neskutocna raketa buduci rok. odhadom ma wish uz asi 1/10 obchodnikov co ma amazon ale pritom ma len 1/100 ceny ktora by tomu mala odpovedat.
for the best of times
miobaspe
Príspevky: 50
Dátum registrácie: Pi 01 01, 2021 10:26 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa miobaspe »

Referral link pre založenie účtu u Interactive Brokers:
https://ibkr.com/referral/peter2274
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

glengoolie napísal: Ut 05 10, 2021 11:03 am vcera sa spustil "circuit breaker" na WISH kvoli velkemu objemu shortov. ratam ze cena sa udrzi nejaky cas(tento tyzden?) a potom pojde hore ked sa budu uzatvarat shortnute pozicie(kedze nie je mozne shortovat dalej).

myslim ze nevnimajuc na tento fakt, cena pojde coskoro nahor a to celkom rapidne a vzapeti bude zase zatlacena prutko nadol. nechaju investorov nastupit a potom im vychytaju stopky. cim skor tym lepsie. uz sme v 4s. potrebujem aby sa to tam udrzalo do Q4 ER, pripadne 3s, samozrejme. cim menej, tym lepsie.

WISH maka na strasne vela ficurach momentalne a niektore uz testuju aj nahodne na uzivateloch. plno noviniek nas caka buduci rok. podpisuju nove partnerstva snad pomaly kazde dva tyzdne. toto bude neskutocna raketa buduci rok. odhadom ma wish uz asi 1/10 obchodnikov co ma amazon ale pritom ma len 1/100 ceny ktora by tomu mala odpovedat.
Ak je to vo velkom shortovane, bude este beartrap - spike hore aby vychytali margin traderov a potom zase este chvilu short (akumulacna faza) kym pojdeme swingom hore.

http://maximum-pain.com/options/WISH

70k calls na 5USD, mozeme ocakavat runup v piatok nad 5 USD.
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa glengoolie »

este ze nie som trader a tieto "blbosti" ma nerozpytluju....ak to pojde na(d) 7 tak mozno zavriem poziciu bez zmeny(dane) a pockam kym to pojde zase dolu.
for the best of times
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Ja ti len pisem mozny scenar... koncom tyzdna rast na/nad 5 USD, mozny bear trap (napr. 6 USD a dalsi shorting)
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa glengoolie »

jasne, ved ja suhlasim.
for the best of times
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Afterhours 5.00 ako som pisal :)

A nejaka novinka.. nerobil som rozbor len mi to vyskocilo ako som pozeral AH.
https://simplywall.st/news/stocks/us/re ... ated-pitch
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa glengoolie »

typek tu spisal celkom fajn zoznam nedavnych noviniek
original_389407258.jpg
for the best of times
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3883
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 150 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Snad to nebude spamovanie temy WISH, ak ano, niekto ma reportujte a zmazte to.. Pochopim to.
Ale naozaj mi to neda, to ako niekto spominal, ze WISH ma zle hodnotenie na internete..
Moj pribeh bude kratky, ale snad 40% eshopov. mi bud pokazilo objednavku, alebo nedodalo na cas, pripadne som dostal smejd (a ja nerad robim refundy).

Od Alzy cakam baterie do UPS uz viac ako mesiac, robia si srandu s naskladnenim, pslali do zleho alzaboxu a nie na cas. Kupil som to tam len z dovodu ze mi niekto dal darcekovu poukazku.

Mall mi ku kavovaru nedodal slubene kapsule (to zistil az obdarovany clovek). pripadne tieto eshopy spolu s alzou maju velmi pomale spracovanie objednavok, daleko lepsie sa viem dohodnut s mensim eshopom, ktory posle tovar skor nez prijmu peniaze napriklad, ak mi objednavka suri, pripadne ten clovek na linke vie co predava a vie aj poradit. Ale aj napriek tomu mnoho eshopov urobi chybu, hlavne co sa tyka oblecenia a posle zlu velkost, alebo farbu a to nie len u mna, ale aj u ludi ktorych poznam.. Budem strucny, takze nenapisem vsetky "srandy" ktore som zazil, ale jedneho dna si hovorim, ze kam tento online biznis dospel. (A to chapem ake tazke je dnes podnikat, cize to nie je kritika, ako som pisal refundy neziadam, nebavi ma to, ale prislo mi to zamysleniahodne)

Aliexpress zo stoviek objednavok nedodal len jednu (teraz ju poslal znovu), a pocuvam vela negativity na Aliexpress (aj od kamaratov), cca 400 objednavok uz nemoze byt statisticka nahoda uspechu (priajte do roznych miest, nie len na jednu adresu. Takze ak WISH bude ako Aliexpress, tak to musi byt velmi zaujimave o par rokov, a to aj z dovodu, ze kopec investorov sa boji Ciny ako takej. No som zvedavy..
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Substance242
Active Member
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 12:16 am
Bydlisko: Žilina

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa Substance242 »

Btw, WISH v ponuke SĽSP nebol, spýtal som sa či by sa dal pridať... a je tam. :-) (možno náhoda)
Všetky informácie mám z overených zdrojov, alebo som si ich vymyslel.
nesta
Active Member
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Pi 17 09, 2021 12:09 pm
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa nesta »

Znamy YouTuber PewDiePie, spravil pred 4 dnami video ohladom WISH-u, v tomto case ma video uz cez 3.5M zhliadnuti. Video nevrha na WISH zrovna dobre svetlo, co zaklincuje nakonci este slovami:
...I would absolutely not recommend WISH...
https://www.youtube.com/watch?v=YlXFDUL6Qa4
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3883
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 150 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa iceberg8 »

No to je mi ale genius, Nakupuje nieco na Volvo a nevidi, ze jeho naraznik ma uplne odlisny tvar, ako na propagacnom obrazku.. Tak jasne, ze mu to nesedi.. Ten laser, to neviem aky zmysel malo, ze ho kupil. Aby si palil do ruky, a potom ho okritizoval, ze je silny shit? To video hodnotim ako zabava pre infantilne publikum :) Aj ked som ho preskakoval (po par minutach pozerania), lebo nedam 19 minut takemu videu.. No neviem..
Jeff si u neho mozno kupil take video, ale I dont buy it :)
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

PDP je retard jak jeho "klientela" :D
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa glengoolie »

ak cena padne v januari na 3 a mne sa zadari v ostatnych investiciach, tak kupim 200k akcii 🤞
for the best of times
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa glengoolie »

kopirujem co som pisal na stocktwits nech sa neopakujem:
$WISH there is 127M shares. right after IPO, about 90M shares were bought in 20-25 range and few millions went to 30. volume died after that until may where it picked up just a tiny bit and then it grew monstrously in june where it went from 7.5 to 15 where shorts got in en mas. 7.5 is now the ceiling. if this will grow in Q4, the 7.5 should be still there. in june it was the bottom but since august it is the ceiling that should bounce this back into 4s or 3s, if any run happens to begin with. remember those 90M+ shares? those will HAVE to be sold for tax loss purposes. november and december is when it usually takes place. so expect a big drop and not much movement before Q4 ER, possibly even Q1 ER since those who bought those shares *might* want to see this go up a bit before getting back in to avoid wasting time and money with shorts. this has no legs, until there is profit, upward movement is completely fabricated to catch FOMO investors. just my 5c
tych 90M akcii je strata 1.35 miliardy dolarov takze je nemozne aby sa nepredali kvoli daniam.

taktiez, aktualne je shortnutych 25% floatu, +100% narast oproti septembru.
for the best of times
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Ehm, no ja uplne dryout volume nevidim. ti co nakupili 90M akcii na 20-25 mohli ist davno average down a postupne to tocit. Ved od Juna je tam volume cez 50mega/den.

https://finance.yahoo.com/quote/WISH/history?p=WISH
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa glengoolie »

ziadne zpriemerovanie nadol ani ziadne pretocenie akcii. ale samozrejme nikto z nas nevidi buducnost. ja len pisem moj pohlad a moje plany a z coho vychadzam. netvrdim ze idem na istotu a keby som mal dost hotovosti teraz tak nevaham nakupit hned za 5 a nespekulovat na 4 mesiace dopredu. ale tiez som limitovany.
wish1.png
for the best of times
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3883
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 150 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa iceberg8 »

glengoolie napísal: Št 14 10, 2021 3:56 pm ...
zacal si nakupovat? :)
(small pop)
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa glengoolie »

nikto nevie co sa deje. predpokladam ze shorti uzavreli pozicie takze nas caka dalsi prepad by som tipol. anyway, cakam jan/feb az.
for the best of times
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa JUGGLER »

glengoolie napísal: Ut 19 10, 2021 11:26 pm nikto nevie co sa deje. predpokladam ze shorti uzavreli pozicie takze nas caka dalsi prepad by som tipol. anyway, cakam jan/feb az.
Stifel maintained hold and target 7 (znížili z ceny 8 na 7...nevidia to tragicky)...INáč zverejnenie bude 10 novembra.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa glengoolie »

jj, ERko cakam. ale cakam ze bude zle. najali tusim 650 novych ludi, otvaraju kancle v australii, japonsku a cojaviem kde este. to je plno vydajov. i ked uzavreli plno partnerstiev s roznymi postami a obchodnymi sietami tak ocakavam stratu 250M a Monthly Active Users(MAU) ze im pojde hore alebo dole o 10M. inak povedane, cakam ze cena ostane alebo klesne. dufam ze pod 5 a v decembri ked pride vypredaj kvoli danovym stratam tych 1.35+ miliardy dolarov tak to padne pod 4 kde sa to bude drzat po Q4 ER vo febriari. tusim 20-25% akcii bolo shortnutych tento mesiac. preto myslim ze dnes mozno uzavreli pozicie a nakupili a teda pride dalsi prepad este. stale su masivne problemy s logistikou, stovky lodi sa ani nevedia dostat do pristavov, hlavne v usa(i ked wish primarne vraj riesit vsetko letecky, lenze ked nie je voda tak aj tam pocitia cenovu konkurenciu). cina odpaja vyrobu kvoli elektrike. maju problem s uhlim. evergrande a spol do toho este. realne nevidim nic preco by cena mala ist nahor. vsetko je zname, Q3 ER nema cim prekvapit ak ide o newsky, len o cisla. moj ciel bolo kupit v januari za 5. dnes je ciel 4 a nebudem prekvapeny ak uvidime 3s. ratam ze po Q4 ER sa to zacne zotavovat a uvidime 10s v druhej polke roka 2022. avsak ked pride ziskovy kvartal tak to vystreli asi dost a tam moje predikcie idu von oknom.
for the best of times
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Nejak sme poskocili na 5,4
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa glengoolie »

je mozne ze to pojde az na 7.5 kde sa to pravdepodobne odrazi nadol, pod 5. ale vsetko su to len domnienky.
for the best of times
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3883
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 150 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa iceberg8 »

DanteUnchained napísal: St 20 10, 2021 3:35 pm Nejak sme poskocili na 5,4
podla mna glen rozbil prasiatko a nakupuje.. mozno dame dnes 6?
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa glengoolie »

+11% za prvych 40 minut obchodovania a objem 22M akcii. nieco sa deje ale nemam sajnu co. jedine co bolo oznamene bol datum Q3 ER, inak nic. na inside trading je to privela akcii. takze by som tipol ze to ma nieco spolocne s opciami a shortovanim.
for the best of times
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Moze byt, ze niekto potreboval collateral inde, alebo nejakemu hedgefondu poodchadzali klienti :D
*cough cough * citadel :D :D
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa glengoolie »

nj, kto vie. v kazdom pripade mi to je jedno. prikupovat budem najskor 30.1.2022 takze aka bude cena, taka bude cena.

btw bitcoin ma dnes podobny vyvoj...nieco sa urcite deje v pozadi financnych insitucii. mozno to ma nieco s cinou?
for the best of times
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa glengoolie »

shorti pokryvali pozicie iba. uz to zase padlo. anyway, hovori sa ze im MAU v Q3 padli na 50M co je teda dost velky rozdiel oproti 90M minuly kvartal, co bol prepad zo 110M tusim predtym a td. nepaci sa mi to ale nestracam vieru vo firmu. taktiez sa hovori ze zase zacali nasadzovat reklamy, ratam ze prave ako opatrenie proti padu MAUs. uvidime az v ERku za 20 dni kde to bude cierne na bielom. dovtedy ani ziadne PRko nebude takze vsetky newsky, verejne aj neverejne az na calle.

zatial myslim ze v januari to bude pod 5 kde nakupim ked sa mi uvolni cash. na 80k akcii by som sa mal dostat. 50k v najhorsiom. +120k v najlepsom pripade, podla ceny. 2022 by sme mali byt v 10s, 2023 30-50 alebo pojdeme uz na 50-100. tazko povedat teraz v tomto stave lebo je vela veci v hre. ale ked sa pozeram na to co planuju a co robia, tie 100s mozno dosiahneme ovela skor nez by povedal aj najvecsi optimista.

velke nezname su teraz cina, dolar, energie, covid, ukoncenie moratorii na najmy v usa.... privela premennych je vo svete a to momentalne vnasa na trhy neistotu a je tazko planovat prilis dopredu co bude.

ps: neviem nic o tom prechode inzerentov z ios na android kvoli zmene obchodnych podmienok applom a teda zvysenie cien na androide, co je primarna platforma pre wish. ale logicky apple nemoze byt taky blby ze s tym nieco nespravi a necha si ujst miliardy od inzerentov takto. preto by som povedal ze tie drahe reklamy na androide budu iba docasne nez sa ludia zase "vratia" na ios.
for the best of times
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa andre »

Spocital som par metrik a porovnal s AMZN a CPNG. Wish mi vysiel >3x drahsi ako tieto 2 firmy, ktore su niekolko krat vacsie, vysoko ziskove, s rastom trzieb..

Sa divim ako lahko sa nechalo kopec ludi tu na fore nalakat na nakup takejto firmy v problemoch.

Taky CPNG rastie ako raketa a pri momentalnej cene je podla mna vhodnejsia investicia. Dokonca sa da kupit vo Frankfurte za EURa.
Coupang’s revenue grows by more than 50% for 15 consecutive quarters https://www.kedglobal.com/newsView/ked202108120014
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 997
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 220 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa Joki »

andre napísal: Ut 26 10, 2021 12:42 pm Spocital som par metrik a porovnal s AMZN a CPNG. Wish mi vysiel >3x drahsi ako tieto 2 firmy, ktore su niekolko krat vacsie, vysoko ziskove, s rastom trzieb..

Sa divim ako lahko sa nechalo kopec ludi tu na fore nalakat na nakup takejto firmy v problemoch.

Taky CPNG rastie ako raketa a pri momentalnej cene je podla mna vhodnejsia investicia. Dokonca sa da kupit vo Frankfurte za EURa.
Andre, máš viac info o cpng, mám tam niečo zainvestované a zvažujem navýšiť, zatiaľ je ešte dobrá cena? Diiiiiik
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa JUGGLER »

CPNG je ipo zhruba po 33...ale optimizmus ju dostal na dvojnásobok tejto ceny. Cena spľasla, ja som zobral tiež..ale nakoniec som predal, lebo zverejňuje slabo. Má problémy so ziskovosťou, ale aj tržbami. Najväčší akcionár je japonský SoftBank...držia tuším 37%...teraz predali velký balík ( asi 10% svojej pozície ) v strate. To je dosť red flag...Pre mňa nie je podhodnotená kým sa nezačne prekonávať v ziskoch ( straty sú vždy väčšie ako sa očakavajú) a tržbách ( tie sú vždy menšie ako sa čaká )....to je rovnaký problém ako u WISH.

Takto zverejnila naposledy:

Reports Q2 (Jun) loss of $0.30 per share, may not be comparable to the Consensus of ($0.14); revenues rose 71.3% year/year to $4.48 bln vs the $5.07 bln Consensus.
Active Customers grew 26% yr/yr to 17.0 mln . Adj. EBITDA of ($122.1) mln vs. ($57.0) mln year ago.

Bude zverejnovat nieked v prvej polovoci nov. tak uvidíme. takú akciu je dobre kúpiť ked zverejnenie načrtne že sa stav zlepšuje. Ak sa CPNG a WISH dokážu fundamentálne obrátiť, môžu byť ok.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"