WISH - 100x jednorozec

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Máte nakúpené akcie WISH alebo XELA ?

Hlasovanie ukončené Ne 13 03, 2022 7:15 pm

Mám nakúpené akcie WISH
16
32%
Nemám ešte nakúpené ale budem kupovať akcie WISH
4
8%
Mám nakúpené akcie XELA
16
32%
Nemám ešte nakúpené ale budem kupovať akcie XELA
4
8%
Nemám ich nakúpené a ani nemám v úmysle ich kupovať.
9
18%
Nemám nakúpené ani jedno a nechcel by som to ani zadara.
1
2%
 
Celkom hlasov: 50

Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa glengoolie »

Nerad davam tipy na obchody. Vecsinou to ludia neocenia alebo nie su schopni si spravit vlastne DD a vykaslu sa na to. Co je pochopitelne kedze ja tiez radsej idem podla seba a tipy ma skor rozpytluju.

Ale v tomto pripade ide o, podla mna, jednorozca kde je potencial 100x rastu.

Z nazvu temy je hned jasne ze hovorim o akciach WISH. Zatial v som mam 20k akcii a chcem ist minimalne na 50k. Ak to peniaze dovolia tak prikupit co najviac ked to bude mozne. Popravde, mam dost yolo pocit dat tam vsetko a stavit na jednu kartu. Uvidim este.
for the best of times
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4290
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 411 times
Been thanked: 334 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

analytici vidia pt niekde medzi 10 a 28Usd, 100 nasobok asi velmi realny nie je
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa Martin7 »

Len tak v stručnosti, prečo očakávaš, že pôjde tak veľmi hore? Naozaj stačí veľmi stručne.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa JUGGLER »

glengoolie napísal: St 22 09, 2021 7:14 pm Nerad davam tipy na obchody. Vecsinou to ludia neocenia alebo nie su schopni si spravit vlastne DD a vykaslu sa na to. Co je pochopitelne kedze ja tiez radsej idem podla seba a tipy ma skor rozpytluju.

Ale v tomto pripade ide o, podla mna, jednorozca kde je potencial 100x rastu.

Z nazvu temy je hned jasne ze hovorim o akciach WISH. Zatial v som mam 20k akcii a chcem ist minimalne na 50k. Ak to peniaze dovolia tak prikupit co najviac ked to bude mozne. Popravde, mam dost yolo pocit dat tam vsetko a stavit na jednu kartu. Uvidim este.
Ty máš 20 000 akcií tohoto? Akú máš cenu?
Prílohy
WISH.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa glengoolie »

Juggler: momentalne 20k@7

Martin: zvysila sa im cena reklamy na zakaznika a zmeny ktore kvoli tomu museli vykonat sa neprejavia do H222, podla CEO. prijali novych ludi do vedenia z guglu, ebay a jackie reses bude firmu riadit spolu s ceo a zakladatelom(on sa chce venovat technickym veciam - byvaly guglak). Vygoogli si kto je Reses a uvidis. tzn maju absolutne top #1 menezersky tim ktoreho uroven len tak niekde dnes nenajdes. robia momentalne nabor na stovky pracovnych miest(pozri linkedin) = otvaraju nove oddelenia(financie, reklama,...). ziskali licenciu v EU pre spracovanie platieb. nadviazali spolupracu s niekolkymi sietami s obchodnikmi, ktorych mena mi momentalne vypadli, kde ziskaju miliony novych obchodnikov a jedna z tych sieti pokryva celu aziu napriklad. transformuju aplikaciu na pinterest/tiktok kde mozes sledovat ludi a vidiet co kupuju a kde ludia mozu robit tiktok videa(napr oblcenie) a podobne. maju vlastne znacky aj, 1sansome napriklad, co je oblecenie pre zenske a celkom fici. tiez maju wish house pre influencerov tusim v la kde robia videa. popravde tych noviniek je tak vela ze uz si nepametam vsetko. teraz sa aj dost suska, hlavne kvoli Reses(ktora inak sedi v rade americkeho FEDu), o tom ze wish bude aj fintech firma(Reses stoji za rastom Square). toto nezarobi balik zajtra ale v priebehu par rokov to je firma ktora cloveka zabezpeci dozivotne.

mimochodom maju asi 2.5B prijem, 1.4B cash, 40M dlhy(= 0), 4B marketcap, konstantne rastu kazdy rok. zarobky nemaju, vzdy v minuse, ale maju proste vela cash a su momentalne v obdobi rastu takze zisk nie je dolezity. preto je idealny cas nastupit. je to ako google alebo amazon ked boli za par supiek. kto pocka sa docka :)

oh, a to najdolezitejsie asi - maju vlastnu logistiku. amazon robi fulfilment, wish na to ide inak. maju aj vlastnu siet odbernych miest ala packeta(zasielkovna/ulozenka) a prepravuju prevazne lietadlami takze ich nezasiahla situacia s kontajnermi v cine a tym padom aj velka rychlost prepravy. optimalizuju loakalnymi centrami kde spajaju objednavky do menej balikov. spolupracuju priamo s vybranimi speditermi a td.

tiez si dupli na nekvalitne vyrobky lebo nechcu byt dalsi aliexpres. oni su celosvetovy a nejdu po vysokoprijmovych skupinach ako amazon v severejnej ameriek ale skor europa, azia a juzna amerika. na appstore su tusim top 3 aplikacia v ecommerce za amazon a asi ebay, uz neviem. s velmy dobrym hodnotenim a celkovo jedna z top aplikacii na appstoroch.

ludia z financneho hladiska prirovnavaju wish k etsy ktoreho akcie tiez po ipo sli dolu a teraz su $220 ale wish je uplne inde koncepcne a pokrytim, preto podla mna pojde do pasma $500-1000, preto 100x jednorozec. a ak sa na 1000 nedostane sam, podla mna ho niekto odkupi a dostane ho tam. o google sa sepka ze nevie prerazit na ecommerce a ze preto je potencionalny kupca do buducna. uvidi sa.
for the best of times
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa Adammd »

Tych 1000$, v akom casovom horizonte? Ale OK, pridavam si ju do watchlistu...
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 997
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 220 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa Joki »

Ja som mal tiež “pocit” , keď som čital o Wish, že by to bol dobrý obchod.
Pri 18$ pri 14$ pri 8$ som si povedal, počkám a nastavil som si upozornenie pri 5$.
Teraz, keď čítam tvoj príspevok, tak ma to posmelilo. Ty berieš ale vo veľkom, ja možno tak 100 shares.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa glengoolie »

Adammd napísal: Št 23 09, 2021 9:57 am Tych 1000$, v akom casovom horizonte? Ale OK, pridavam si ju do watchlistu...
to je tazke povedat. zatial si myslim ze 200+ v 2023. hlavne akcie su momentalne manipulovane, ludia uz to rozoberali na forach. cez den sa to vyshortuje a pred koncom dna nakupia aby si pokryli pozicie a takto to tlacia nadol. bohuzial sa toho chytil reddit pred par tyzdnami takze fora su plne idiotov co chcu zbohatnut zo dna na den takze je tazke to prefiltrovat a dostat sa k dobrym informaciam. taktiez wish ma 45 dni oneskorenie ak ide o ER takze Q3 ER by mal byt v polke novembra, za necele dva mesiace. nebude dobry, ani Q4, asi v polke februara... i ked vianocna sezona urcite urobi dobry obrat. ako som pisal, sam ceo ocakava az H222 ze bude nejaky pohyb nahor ak ide o zisk. cize zatial nie je ziaden katalyst pre pohyb nahor, preto je mozne ze sa mozno dostaneme az na 4, i ked osobne si to nemyslim. povedal by som ze ked zazijeme dva dni po sebe +5% pripadne za jeden den +10%, tak je posledna sanca nakupit. moze to prist kedykolvek. ale ako sa hovori, blizi sa "tax season", kedy budu firmy uzatvarat pozicie aby si mohli zapocitat straty do dani, takze je mozne ze do januara bude klud...tazko povedat, treba sledovat kazdy den, pre istotu.
for the best of times
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa glengoolie »

Joki napísal: Št 23 09, 2021 10:11 am Ja som mal tiež “pocit” , keď som čital o Wish, že by to bol dobrý obchod.
Pri 18$ pri 14$ pri 8$ som si povedal, počkám a nastavil som si upozornenie pri 5$.
Teraz, keď čítam tvoj príspevok, tak ma to posmelilo. Ty berieš ale vo veľkom, ja možno tak 100 shares.
si vezmi ze ak maju 2.5B zarobky a 4B marketcap a 1.4B cash tak ta cena je viac nez zadarmo.
for the best of times
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 997
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 220 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa Joki »

glengoolie napísal: Št 23 09, 2021 10:48 am si vezmi ze ak maju 2.5B zarobky a 4B marketcap a 1.4B cash tak ta cena je viac nez zadarmo.
Tych 5-6$ je super. Ako si aj pisal vysšie, 40M dlh je nič.
Ja som sa poučil, paaar krát som vhupol do pozicie hneď na začiatku a potom to padlo. Pri Wish som si povedal, počkaj, pôjde dole. Trpezlivosť sa vyplatila.

Inak, Diiiik :like: , že si tu temu začal. Vidieť, že sa Wish-u venuješ. Dozvedel som sa dosť nového.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3884
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 151 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Dobry tip, tiez som si ho vsimol (pozeram sa na akcie firiem kde nakupujem) , ale odradila ma jedna vec - preco to islo tak dramaticky dole v minulosti.
Ak by som chcel byt konspiracny, tak by som napisal, ze ho niekto shortuje, napr konkurencia (urcite si domyslite koho myslim).
Glen, ak ti tento tip vyjde, tak asi zrusia casovy test :)

EDIT:
Budem tu za kritika/negativista, nech to este viac posilni ten BUY charakter..
Preco to google nekupi za 3-4B, preco az ked to bude velke?
Podobne stranky predavaju hlavne "original" wish udajne skor "fejky"
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4290
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 411 times
Been thanked: 334 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

ma vysoke insider sellsi, firma bez zisku, cash ma ale to samo o sebe nic neznamena, v kazdom pripade drzim palce nech to vyjde uz len pre tu odvahu
https://www.gurufocus.com/stock/WISH/insider
Naposledy upravil/-a Trumpeta1978 v Št 23 09, 2021 1:24 pm, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 997
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 220 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa Joki »

Ja pozerám aj Jumia Technologies a Coupang a tie tiež celkom dramatický klesajú, nie tak, ako Wish, ale tiež dosť klesajú.
Coupang označujú za juhokorejský amazon, tak uvidíme, paaar som nakúpil, keď klesal.
Možno sa tiež konkurencia o niečo snaží….
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa glengoolie »

Trumpeta1978 napísal: Št 23 09, 2021 1:10 pm ma vysoke insider sellsi...
to su vyplaty

iceberg: amazon ich chcel kupit za 10B roky dozadu ale CEO odmietol. oni su na burze menej nez rok. polka akcii je drzana instituciami takze odkupit wish uz nebude take lacne. preto som teoretizoval o $1000+ - ci uz samostatne alebo odkupenim.
for the best of times
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4290
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 411 times
Been thanked: 334 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Ownership:

zdroj https://simplywall.st/
Prílohy
1632396438212.png
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa Adammd »

Neviem no, ale nechce sa mi verit, ze sa plebs moze tak lahko dostat k majetku v kratkodom horizonte 2-3 rokov. Pripomina mi to GME/AMC ako o nich pise Dante v inych vlaknach. To akoze takuto sliepku, ktora bude za par rokov znasat zlate vajcia len tak chlapci z wall street prenechaju chudobe? No way...
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3884
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 151 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Moze to byt mozne tak, ze ten wallstreed plebs postrasi, aby to plebs predal wallstreetu..
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4290
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 411 times
Been thanked: 334 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

podstata je v tom, ze firma nezaraba. Ano mozno o rok, dva, desat bude vsetko inak a bude to druhy Amazon. A mozno nie, v dnesnej dobe uz je dost podobnych firiem.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa Martin7 »

Vďaka za tip aj tvoju analýzu Glen, cez víkend sa na ňu bližšie pozriem. :like:
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3884
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 151 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Prvych +5% Ti vyslo :)
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa glengoolie »

nemyslim ze zatial ide o rast. cena bola pod 6 dolarov chvilku, ratam ze nejaka firma otvorila poziciu a znovu to padne. lebo zatial nie su ziadne spravy ktore by rast podnietili. uvidime, dufam ale ze uz to nebezi lebo este nemam cash na prikupenie :D
for the best of times
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3884
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 151 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ak tomu naozaj tak veris, tak podla mna +- par dolarov, hoci aj prikupenie na $10 nebude zly obchod.. AK to samozrejme nevyskoci hned na 40-50..
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa JUGGLER »

glengoolie napísal: Št 23 09, 2021 1:24 pm to su vyplaty
16.9: WISH Director sold 720,613 shares at $6.30 - $6.72 worth ~ $4.7 mln.


Je to IPO z polovice decembra 2020. Nevieš aké majú lockup podmienky...či do polroka od uvedenia na trh neboli predaje uzamknuté a teraz sa uvolnili?
amazon ich chcel kupit za 10B roky dozadu ale CEO odmietol. oni su na burze menej nez rok. polka akcii je drzana instituciami takze odkupit wish uz nebude take lacne. preto som teoretizoval o $1000+ - ci uz samostatne alebo odkupenim.
Chyba. Mali predať. Amazon je agresívny. Ked nepredáš, preberú ti dodávateľov a dostanú na kolená cenami. Zvlášť ked Wish ako čítam, že sa začal orientovať na eCommerce.

Tu je moj quick look:

IPO z DEC20 po 23-24...všetci análi iniciovali tgt medzi 19-30

Čakalo sa, že Wish bude zvyšovať tržby cca 26% CAGR a v roku 2022 dosiahne ziskovosť.
Čakalo sa že platforma Wish bude získavať trhový podiel a marže budú stúpať.
Čakalo sa že Wish bude kráľ diskontného obchodu a bude agresívne expandovať.

Prvykrát zverejnil v marci. To zverejnenie bolo OK. Ako u Coupangu. Investori tolerovali vyššie straty, kým tržby rástli.
Druhé zverejnenie v máji bol miss na zisku , tržby OK...ale guide tržieb do dalšieho Q slabý ..čakalo sa 760..znížili na 715-730 mil.
Akcia padla -30%, ale rozchodila to. Vyzerá tak, že Reditt ju vypumpoval...bolo tam +50% za 2 dni bez news
Potom celé leto išla dole...posledné zverejnenie v auguste bolo hrozné...gap dole o -25%

Earnings 12.8:
Reports Q2 (Jun) loss of $(0.18) per share, may not be comparable to the S&P Capital IQ Consensus of ($0.10); revenues fell 6.4% year/year to $656 mln vs the $722.92 ( tržby boli šokujúco nižšie ako už znížený guide z Q1)

To bolo Q2 2021...

We do not expect these new initiatives to contribute meaningfully to positive year-over-year results before the second half of 2022
We have already begun to significantly cut back our digital advertising spend

Company commented on the conference call about increasing costs and declining demand saying, "as more advertisers shifted their spend from iOS to Android, it drove up bids for impressions, limited the quantity of impression supply and ultimately increased our advertising costs." Further, "From a macro perspective, as vaccine rates increased and stay-at-home orders began to ease over the past few months, daily user activity and active buyers on our platform declined more than we anticipated. This was particularly true in the U.S., France and Italy, 3 of our largest markets. In fact, we saw a 13% reduction in app installs and a 15% reduction in average time spent on our platform globally from the second quarter of 2020."



ANÁLI: priemer análov je teraz 11(tých, čo dali nové )

Wish catches five downgrades following Thursday's Q2 miss; reported a 13% reduction in app installs and 15% reduction in time spent on the platform (7.57 -1.84) :

2 análi znížili tgt na 5-6

"Management is facing a tough situation with a rise in digital ad costs (+60%) increasing customer acquisition costs to an unprofitable level, while customer retention has declined significantly. 2Q MAUs declined 23% y/y with active buyers -45% y/y. Management now focused on structural changes to increase user retention, including adding more recognized brands and improving app experience/performance, which will take time. While the valuation remains attractive vs. comps, and we think there is real value in the logistics platform, we believe investors will want to wait for evidence of a turnaround."

najposlednejšie správy.
Insider sells, naposledy 16.9. za 4,7mln po 6,50 avg
V auguste uzavrel všetky pozície Third Point (Dan Loeb)...otváral vo februári, takže vybral peknú stratu..asi mal dôvod.

Záver: je to padajúci nôž. Investori nemajú také akcie radi, lebo tržby klesajú, náklady stúpajú a strata sa prehlbuje...čiže ziskovosť v nedohľadne.
Ide o to, či Wish je v niečom mimoriadny, či má konkurenčnú výhodu..alebo ho bude konkurencia drtiť a nebude schopný zvyšovať tržby a marže.

Pýtal som sa detí, prečo už neobjednávajú balíčky z Wishu...odpoveď bola, teraz u letí Aliexpress. Pritom Aliexpress poznám už roky a Wish ma prekvapil tým, že je to americká firma. Ale vyzerá, že je dosť závislá na tovaroch z Číny...čo je dvojité nebezpečenstvo: expozícia voči Číne a konkurencia čínskym firmám...

Mne sa vidí, že to nie je dobrá investícia kým sa nezastaví prepad tržieb, rast nákladov a nezačne zvyšovať zisk. Ak majú vyššie náklady, to znamená že klesajú marže. Ak znížia náklady na reklamu ( čo vidím že už vypovedali nejaké zmluvy a sponsoring )je otázne, či neklesnú tržby ešte viac. Je to taký začarovaný kruh...sú medzi dvoma mlynskými kameňmi: čínskou konkurenciou a konkurenciou od Amazonu a zrejme ďalších, ktoré obsadzujú trh. Je super, že majú nízke dlhy, ale na rast ceny akcie musia investori cítiť OBRAT..že veci idú k lepšiemu ( teraz sa im všetko zhoršuje ).

Pozitíva: z hladiska TA ten strašný GAP z agusta medzi 10 a 7 by mal byť vyplnený. Je to ako magnet. Špekulatívne je pre mňa zaujímavá tým, že redittáci môžu znova zaútočiť a vytiahnúť cenu ku 10. V tom okamihu by som vyberal zisk. Mne sa nepáči na investovanie, ale pouvažujem, či ju nezahrať na long špekulatívne ( na pump and dump ), najlepšie cez opcie.

P.S. Ďalšie zverejnenie Q výsledkov je odhadované na November 11...tam môže nastať okamih, kedy investori môžu vidieť, alebo aspoň vycítiť obrat k lepšiemu. V posledných dňoch vidím niektoré horšie zverejnenia, ale ceny idú hore, lebo bol strach, že budú veľmi zlé. Napr. homebuilderi majú nižšie zisky vdaka zvýšeným nákladom ked vyleteli hore ceny dreva, platov a iných materiálov...
Prílohy
WISH fill the gap.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa glengoolie »

:) nemam co dodat

investovanie nie je hra, kazdy nech usudi podla seba, ci to riskne alebo nie.
for the best of times
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3884
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 151 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ak to mozem porovnat s Aliexpressom, tak aliexpress je podla mna skor pre profikov, a wish pre amaterov.. Tj, wish mi pride viac user friendly.. Dalej ten aliexpress teraz po tom, co v EU sa zaviedla DPH aj pod mikro zasielky do 22eur moze dost utrpiet. V lete mal Ali ceny tupy 10.00usd a potom v kosiku sa objavilo +1.90usd lebo DPH, dnes to ma ali vsetko v jednom a tak to zakaznika menej boli, ked vidi hned cenu 11.90, lebo zakaznik je taky... ze si povie, ze 10+1.9 je viac ako 11.9 (pocit, ze sa ma snazia okradnut lebo pridali nieco tesne pred zaplatenim).
Neviem ako sa DPH dotyka wishu, tam asi platila stale? Uz urcite ano. Este by som zvazil, ak by sa to orientovalo na oblecenie, ktora spolocnost ponuka lepsie vratenie. Ak by som mal oblecenie poslat naspat niekam do EU, je to pre mna lepsie ako do CN (tam som este nic neposielal naspat, sice ja ani do EU, ale snazim sa vzit do koze amatera ktory si chce kupit nejake oblecenie).
Co som cital, asi 9z10 "analov" ako to tu pekne volate :) wish poslali uz pekne davno do pekiel a ja sa pytam preco.. Tusim len jeden clanok som dnes nasiel, a bol velmi cerstvy, radovo hodin (nemam ho po ruka zial), ktory mu daval nadej, i ked s "ale ale ale"...
isiel som na wish.com a chce to po mne login, tak neviem ci ja som blby, alebo tam sa musim najskor prihlasit? Alebo je to len cisto mobilna apka?
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa JUGGLER »

glengoolie napísal: Št 23 09, 2021 6:29 pm :) nemam co dodat

investovanie nie je hra, kazdy nech usudi podla seba, ci to riskne alebo nie.
Jasné. Vravím svoj názor. Každý nech si robí čo chce. Je to zaujímavý tip a ďakujem že si ho priniesol. :potlesk:

Môj názor je taký, že sa nehodí na dlhodobé investovanie, zatiaľ len ako špekulácia.

Neprikupoval by som viac.

Máš celkom dobrú šancu, že ten gap sa vyplní a cena aspoň krátkodobo vystrelí k 10.

Ja si môžno zahrám, ale s targetom pod cenou 10. Ak ti môj názor pomôže: na dlhodobo nedokupuj, kým sa fundamenty nezačnú vylepšovať.

Žiadny manažment sveta nezaručí, že Wish sa stane lídrom, ktorý pôjde do nebies. Videl som x firiem, ktoré pekne expandovali, ale potom prišiel obrat ktorý dodnes nerozchodili. Tu je jedna z nich:
Prílohy
FOSL fallen star.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4290
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 411 times
Been thanked: 334 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

co sledujem ludi okolo seba, tak kupovali z wishu pomerne dost hlavne zo zaciatku ako zacal fungovat, ale v poslednej sa mi zda ze ani nie. Aj ich eklamu uz od urciteho casu v podstate nevidim, osobne som si dokonca myslel ze asi skoncili s cinnostou. Ja som cez nich nekupoval nikdy nic, pretoze nakoniec som si radsej zohnal z Aliexpressu, Ebayu alebo Alibaby. Na mna ten Wish nikdy ani neposobil prilis seriozne, mozno je to iba moj subjektivny pocit, ale to som citil ked ked som bol vtedy na ich eshope, take amaterske mi to trochu pripadalo. Tym sa nechcem nikoho dotknut, je mozne ze sa odvtedy uz posunuli niekam inde a zlepsili sa. Celkovo uz je tychto obrích eshopov/ci ako to nazvat/ vela a neviem ci je priestor na rast dalsieho giganta.
SomPanko
Silver Member *
Príspevky: 202
Dátum registrácie: Pi 01 09, 2017 4:14 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa SomPanko »

Podla mna ma Wish jednu velku nevyhodu a to, ze sa uz davnejsie rozsirili memes podobne tomuto:

https://blog.wish.com/2020/01/08/wonky- ... t-you-meme

A pravda je taka, ze par kolegov odtial nieco objednavalo a neboli velmi spokojni s tym, co im prislo. Cize ak rovnako dopadlo viacero ludi, tak mohli velmi rychlo stratit doveru zakaznikov.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3884
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 151 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa iceberg8 »

To iste by som vedel napisat na aliexpres, amazon a alzu..
PS: s tou poslednou spolocnostou som musel tyzden vyvolavat, nech dostanem refund, nedorucili zasielku na cas do ich boxu, udajne mal poruchu, potom znovu predlzili "najneskorsie" dorucenie. Komunikacia asi taka, ze som spoznal asi 10 novych ludi na call centre, par krat im nesli systemove veci a nevedeli vobec otvorit moju objednavku, mal som zavolat neskor. Do dnes (2tyzdene!) mi nerefundovali celu ciastku, az som na to skoro zabudol. (refund rozdelili na 3 casti). Nenakupil by som tam, ak by som nedostal darcekove seky.
Ludia nadavaju na aliexpress, napr ja s nimi mam dobre skusenosti, nepamatam si (naozaj nie), ze by mi nieco neprislo, pricom kamarati na to nadavaju, ze im polovica veci nechodi, ze im to postarky kradnu a podobne, mne doslo asi 100% (mozno si 1 vec naozaj nepamatam, aby som neklamal), zo stoviek objednavok za tie roky. Sice este 1 baterka (svietidlo) mi neprisla, ale som trpezlivy, je tomu 3 mesiace, v tom istom case som si objednal rolku na sushi (podlozka) 3x lacnejsie aj s postou ako od nas. (identicka objednavka vdaka drahej poste SR>SR je asi 5-6nasobok vyssia, absolutne identicka polozka, a to nepocitam s tym, ze predajca na SR ma velkoodberatelske ceny). Ta sushi vec mi prisla, a verim ze mi pride aj ta beterka, no slubil mi ze da refund, ak tak. Pevne verim, ze "you get what you paid for" - aj na ali su otrasne recenzie, pozriem obchod a referencie a vidim 60-80% hodnotenia.
Mari sa mi, ze z wish som pre niekoho raz objednaval, no neviem dohladat mail, mozno to bolo nieco ine, mozno ma tam nieco odradilo, ale co ma naozaj skutocne odradza je, ze ako novy zakaznik otvorim ich web a chce to po mne registraciu, take stranky okamzite vypinam a uz sa tam nevraciam, tak dufam, ze toto manazment zmeni. Nevie m o co im ide, ale taketo uchylky nenavidim ako zakaznik. No drzim im palce, pretoze tu nejde o mna, ale o to, co chce TRH a zakaznici.
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa glengoolie »

moj aktualny nazor na wish je taky ze Q3 ER bude v polke novembra a nebude dobry. kazdy to vie, ziadna novinka. v Q2 informovali ze kvoli zmene obchodnych podmienok na apple appkach sa presunulo vela inzerentov na android, co je primarna platforma pre wish takze sa im zvysili naklady na ziskavanie novych zakaznikov. zmeny ktore kvoli tomu museli urobit(ML/AI/vnutorne algoritmy..ich najvzacnejsia technologia) sa neprejavia skor nez H222. vsetky nove pracovne pozicie v riadeni uz boli oznamene, okrem CFO, a nove partnerstva(posty, obchodne siete) takze Q3 ER nema cim prekvapit a ocakavam prepad do $5s. akcie balancuju na $6 ale po ER to pojde jemne nadol lebo tam budu tvrde cisla(ie. cirne na bielom) a zisk tam urcite nebude. dalej sa blizi december a vypredaj kvoli daniam. strasne vela akcii sa predalo v 10s, 20s a 30s. kedze su akcie momentalne na $6 tak odpredaj bude masivny a ocakavam preto pad az na $4s. to bude pokracovat do Q4 ER v polke februara. do tohto ER budu znovu firmy otvarat pozicie ktore uzavreli a cena porastie nahor zase. vianoce urcite budu mat dobry obrat a celkovo urcite 2021 bude mat zvyseny obrat nez 2020 takze firma rastie v pohode. mne sa uvolni nejaky groš 29. januara takze do vtedy dufam ze s cena udrzi na 4s alebo 5s. moj ciel je nakupit 100k akcii celkovo, zatial mam tych 20k. pocitam presne s cenou $5. ak bude nizsia tak to bude len velke stastie. podla situacie mam este dost cash v zalohe. realne si myslim ze sa mi podari tak 80k a tych 100k bude skor stastie na cenu. anyway, v H222 ocakavm ze cena pojde do 10s a 2023 do 30s. makaju na strasne vela veciach takze nebudem prekvapeny ked v 2023 pojde cena na 50-100 uz. takze pre mna budu nasledovne 4 mesiace dost stres a budem sa modlit aby neprisiel nejaky neocakavany event ktory vystreli cenu nahor predcasne. rozmyslam aj ze ak cena bude kde chcem tak v januari vezmem pozicku a nakupim pred tym nez sa mi uvolni ta pozicia 29.1 z ktorej to potom vyplatim lebo to je dva tyzdne pred tym Q4 ER a tam uz moze cena zacat stupat, lebo niektori nakupia pred ER a ini az po, co by mi pokaslalo nakup. pojde skratka o nacasovanie. alternativne aj zvazujem margin, prvy krat.
for the best of times
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa Martin7 »

Ja tipujem, že ku koncu roka bude rally na trhoch (všeobecne USA). Ale nakupujem akcie tak, aby som bol v pohode aj keď príde krach. Glen, pri WISH môže byť kľudne scenár, že Q4 už pomaly pôjde hore aj keď budú zlé výsledky. Akcia už hodne spadla, tie zlé výsledky už môžu byť aj v cene. AMD keď išlo z dvoch USD pomaly hore a prišiel prvý Earning v roku 2016 a urobilo +50%, ale to bolo kvôli dealu s Čínou. Potom malo 4 príšerné earnings po sebe a celý ten čas už išlo len hore. To už prví investori cítili, že minimálne podržia, kým sa ukážu nové čipy. Na túto akciu a situáciu si urobil najlepšiu možnú stratégiu - average down. (Nechcem tým ale povedať, že je to všeobecne najlepšia alebo vôbec dobrá stratégia!)
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa glengoolie »

jasne, ved hovorim ze nasledovne 4 mesiace budu masaker. ale peniaze nepustia skratka. ani keby som chcel zavriet pozicie skor a platit dane, mimo toho ze cakam slusny rast v priebehu par mesiacov, tak nemam dost cash na cielovych 100k. toho 29.1 ratam ze zavriem 300k poziciu a druhu co mam by mala byt niekde podobne, s tym ze tam by som platil dane zo 100k. nastastie ale az v 2023 takze casovo by to bolo ok. skratka zatial musim sediet na zadku a zatat zuby :D ... a na tych $3.5T co idu usa napumpovat do ekonomiky radsej ani nejdem mysliet teraz. dufam ze cina prdne v priebehu buduceho mesiaca a vsetko pojde dolu. o korekcii sa hovori dost, v blizkej dobe, snad to stiahne aj wish.
for the best of times
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa Martin7 »

Inak tie tvoje viaceré cenové odhady k tejto akcii (kde bude kedy) mi prídu dosť dobré a hodne reálne. Rozhodne ta akcia stojí za hriech :) . Samozrejme, nemusí to vyjsť.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Par dolarov tam hodim len tak pre srandu, ak to pojde aspon 30-50x hore, aj tych znasobenych 50 USD potesi :) Hoci uprimne tomu velmi neverim s tym 100x... alibaba a ostatni konkurenti su kvalitnejsi ako wish, na wishi (aspon 2 roky dozadu) to bol samy ojeb. a zavadzanie v popisoch.
Adammd napísal: Št 23 09, 2021 3:40 pm Neviem no, ale nechce sa mi verit, ze sa plebs moze tak lahko dostat k majetku v kratkodom horizonte 2-3 rokov. Pripomina mi to GME/AMC ako o nich pise Dante v inych vlaknach. To akoze takuto sliepku, ktora bude za par rokov znasat zlate vajcia len tak chlapci z wall street prenechaju chudobe? No way...
Milujem ako vsetci pisete "Wall street necha peniaze len tak chudobe".
Len tak= enormny sell/buy pressure, MSM coverage, bull trap, reversaly k maximum pain bodom pre retail, wicky cez 10% co vyzere likviditu daytraderom, darkpool trading, pump & dumps, zarobky na opciach, sideways trading pol roka = "len tak necha zarobit" :D

Kym hodler zarobi rozdiel medzi 5USD -> 100USD a polovicka to psychicky neda. market maker/hedgefund na tom otoci 30x tolko z kazdej strany podla potreby...


A AMC/GME treba vyckat, bohuzial NYSE je
a, v riti len o tom este nevedia
b, totalne rigged

Ved si vezmi to GME, keby vsetko ide podla ich planu a vsetci to predaju na 40USD miesto hodlerov ktori sa dali dokopy a prikuipli tam enormne mnozstvo akcii, tak MM a hedgefundy na tom zarobia kralovsky, ten short zo 480 na 40, to mas 30mega akcii*440 - 1,32 miliardy USD - nejake drobne do straty kvoli buying pressure zo spatneho nakupu, do toho este mozes double down v opacnom smere ked naskoci retail zase na bullrun...
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4290
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 411 times
Been thanked: 334 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Wallstreet nevie ako budu vyzerat trhy o rok, dva tri. Ani ten najskusenejsi profik nepozna buducnost. Vsetci pracuju iba s urcitou pravdepodobnostou uspesneho predikovania. Cim dlhsia doba tym vstupuje viacero premennych ktorych sucet moze uplne zmenit aktualny trend aj na opacny.
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa glengoolie »

prepad do 5s uz nastal, takze predpokladam ze v oktobri to pojde do 4s a mozno v decemberi 3s. neviem sa dockat. jedine co to moze potlacit nahor je ak Q3 ER bude mat zisk* alebo zvyseny pocet MAUs(pocet navstevnikov). neocakava sa ani jedno takze ak nenastane nejaky black swan event tak to ide podla planu. taktiez okrem Q3 ER a danoveho vypredaju podla mna nastane obrovsky pad kvoli realitnej bubline v cine ktora bude dost epicka takze nasledovne 4 mesiace budu fest zaujimave. normalne by som kvoli vybral vsetko z trhu a odlozil do zlata(bullionvault) ale kvoli wishu to neurobim. dobra sprava je ze kvoli cine posilnuje doalr aspon tak ked budem taha peniaze von na eura tak to bude fajn :D

* - je mozne ze budu chciet ukludnit investorov tak spravia uctovnicke cachre machre a spravia zisk ktory potlaci cenu nahor, len na to aby v Q4 bola strata este vecsia(tzn prenesu ju do buduceho kvartalu). snad to nespravia ale je to mozne.
for the best of times
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3884
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 151 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Hm, preco nepredas pozicie, aby si potom kupil za menej? Myslis si, ze to riziko obratu na trhu je prilis vysoke ?
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

glengoolie napísal: Št 30 09, 2021 6:38 pm prepad do 5s uz nastal, takze predpokladam ze v oktobri to pojde do 4s a mozno v decemberi 3s. neviem sa dockat. jedine co to moze potlacit nahor je ak Q3 ER bude mat zisk* alebo zvyseny pocet MAUs(pocet navstevnikov). neocakava sa ani jedno takze ak nenastane nejaky black swan event tak to ide podla planu. taktiez okrem Q3 ER a danoveho vypredaju podla mna nastane obrovsky pad kvoli realitnej bubline v cine ktora bude dost epicka takze nasledovne 4 mesiace budu fest zaujimave. normalne by som kvoli vybral vsetko z trhu a odlozil do zlata(bullionvault) ale kvoli wishu to neurobim. dobra sprava je ze kvoli cine posilnuje doalr aspon tak ked budem taha peniaze von na eura tak to bude fajn :D

* - je mozne ze budu chciet ukludnit investorov tak spravia uctovnicke cachre machre a spravia zisk ktory potlaci cenu nahor, len na to aby v Q4 bola strata este vecsia(tzn prenesu ju do buduceho kvartalu). snad to nespravia ale je to mozne.
co je 5s, 4s 3s?
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3884
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 151 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa iceberg8 »

$5.. $4 a $3..
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa glengoolie »

iceberg8 napísal: Št 30 09, 2021 7:06 pm Hm, preco nepredas pozicie, aby si potom kupil za menej? Myslis si, ze to riziko obratu na trhu je prilis vysoke ?
Dane plus mam este dobry rast
for the best of times
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"