Meta Musk - 100mil. X jednorozec

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Meta Musk - 100mil. X jednorozec

Príspevok od používateľa andre »

Ked uz sa tu rozmohli rozny tipy dam aj ja 1: Meta Musk - The FIRST Musk Metaverse Meme Token https://muskmetaverse.io

Ide o MEME token spajajuci Metaverse s Muskom. Ziadna vnutorna hodnota, ziadna unikatna technologia len FOMO. Podla whitepaperu 50% kapitalizacie daruju Muskovi..

Potencial: Shiba inu spravil za 14 mesiacov viac ako 69 000 000 %. Cize kto tam dal pred rokov v lete 100USD, mal na maximach pred mesiacom cez 69 000 000 USD!

Rizko: strata 100% vkladu. Je mozne, ze z toho nic nebude a token nebude vyrazne rast, alebo padne az k 0. A ak za tym projektom nestoji samotny Musk je tam riziko, ze to jeho pravnici budu sabotovat (zakazu nakupy na centralizovanych burzach..) kedze vyslovene vyuzivaju/zneuzivaju Muskove meno + jeho projekty - tesla, spaceX..

Ked tam date nejaku stovku bud to bude najlepsi obchod zivota, alebo najhorsi..
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Meta Musk - 100mil. X jednorozec

Príspevok od používateľa JUGGLER »

OK. Dobrý risk/reward. V cryptosvete už neraz motyka vystrelila. Ak Musk bude mať vlastný token, lepšia reklama ani nemôže byť. Či ho už prijme, alebo zamietne. Škoda, že nemysleli aj na zvukové efekty ako pri dogecoine. Keby bola symbolom napr. mačka na rakete, Musk by mohol pozerať do neba a mňaukať. A Muskmetacoin by letel hore...Pozerám že robia akési predpredaje v 3 kolách. Lenže ako to môže normálny človek kúpiť za tých 100 USD?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
ATHena
Active Member
Príspevky: 82
Dátum registrácie: Pi 20 11, 2020 1:02 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Meta Musk - 100mil. X jednorozec

Príspevok od používateľa ATHena »

Je to scam. Pozri sa už len na angličtinu vo whitepapery, komunitu na telegrame alebo whois záznam https://whois.domaintools.com/muskmetaverse.io. Neviem prečo by to bol dobrý risk reward, podobných scamov je vidno pravidelne desiatky. Ak by si aj na tom zarobil tak by si predával len nejakému idiotovi, ktorý naletel neskôr ako ty.
Ak si z nejakého dôvodu myslíte, že vy budete tí, ktorí pullnú rug tak ste na omyle. Ako to prebieha je relatívne dobre vidno tu https://www.youtube.com/watch?v=ehDvr5vVGPg

Ak už nič iné je minimálne tieto veci podporovať amorálne a nezodpovedné.

Oboch si vás veľmi vážim a rešpektujem vašu prácu ktorú ste urobili pre túto komunitu ale zo všetkou úctou JUGGLER prekvapuje ma, že na toto dáš dobrý risk/reward a nepošleš to rovno do nevýhodné ponuky, podvody....

Jedinú výhodu máte, že ste pomerne skoro. Nie úplne skoro, už majú aj telegram aj discord atď ale relatívne skoro. Je to to isté ako keby niekto za vami v 1998 príde, že či nedáte peniaze do bmg investu. Tiež dať tam peniaze by bolo neuveriteľne riskantné, nezodpovedné a samozrejme amorálne.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Meta Musk - 100mil. X jednorozec

Príspevok od používateľa andre »

JUGGLER: prvotny nakup je problem vacsiny zacinajucich krypto projektov. Musis si spravit ucet na centalizovanej burze, poslat tam peniaze a kupit USDT, alebo BNB. A za tie vies kupit cez ten ich DEX tento token.

ATHena: Ked to takto beres, tak cele krypto je scam, alebo bublina. Ziadna vnutorna hodnota (pri proof of work, povedzme nejaka zanedbatelna v cene HW + energii potrebnej na vytazenie), valuacie su postavene len na marketingu..

PIsal som o tom nedavno v inom vlakne: "Cele krypto funguje viac na marketingu ako nejakych realnych vysledkoch, preto sa velmi tazko predpoveda vyvoj konkretnych projektov. naposledy napr. CRO (crypto.com) zaplatili si premenovanie Staples Center a sup + 100% za 10dni.."
ATHena napísal: Po 29 11, 2021 5:02 pmAk by si aj na tom zarobil tak by si predával len nejakému idiotovi, ktorý naletel neskôr ako ty.
Inak pri dnesnych valuaciach akcii takto funguje trading vseobecne a v krypte samozrejme tiez. Taky Rivian, firma co vyrobila doslova par kusov aut, je/bola po IPO hodnotnejsia ako VW, ktory minuly rok vyrobil viac ako 8.9 million aut..


Jedna sa o rizikovy trade, co som rovno napisal. Nie o nejaku ESG investiciu.. Ja to vidim rovnako ako ked niekto iny shortuje akcie. Teraz akoze ho mam brat, za nejakeho nemoralneho cloveka.. lebo chce zarobit na poklese ceny, pripadne krachu nejakej firmy?

Je pravda, ze za posledne mesiace sa tych MEME coinov/tokenov objavilo velke mnozstvo. Tento je zaujimavy hlavne nazvom + tym darovanim 50% Muskovi.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Meta Musk - 100mil. X jednorozec

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mne stačí vedieť 2 veci a ja tú stovku risknem:

1. že sú ta tým ľudia, ktorí nerobia zámerný podvod, ale reálne skúšajú niečo, čo aj ked nevyjde, tak nič sa nedeje
(že token bude napríklad ako dogecoin, ktorý z recesie naprogramoval za pár hodín programátor Bill Markus - bývalý inžinier z IBM)

2. že nechcú odo mňa platobnú kartu, ale tých 100 € pošlem z normálnej centralizovanej burzy, z účtu, kde legálne zmením 100€ na USDT, alebo BNB

Mne je jasné, že takto vzniklo a zaniklo tisíce shitcoinov, ale risk-reward je stále dobrý, ked je tam Muskove meno. Normálne by som na také niečo nestavil ani cent, ale vidím , že svet sa zbláznil a stačí zmienka v médiách a ponzi schéma exploduje sama od seba.

Stovka pre trejdera je ako vystrelenie troch klincov pre stolára, len aby vyskúšal nastreľovaciu pištol...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Danisk
Active Member
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Pi 29 01, 2021 6:26 pm

Re: Meta Musk - 100mil. X jednorozec

Príspevok od používateľa Danisk »

JUGGLER napísal: Po 29 11, 2021 6:24 pm Stovka pre trejdera je ako vystrelenie troch klincov pre stolára, len aby vyskúšal nastreľovaciu pištol...
Toto je hlaska s ktorou sa sice stotoznit nemozem ale moze sa zapisat do dejin :lol: :beer:
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Meta Musk - 100mil. X jednorozec

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Len mi po lopate vysvetlite ako tomu najposlednejšiemu sedliakovi, kde si môžem najľahšie cez net založiť účet, vložiť na neho 100 €, zmeniť na USDT alebo BNB a za to kúpiť Meta Musk. Normálne step by step ako malému decku. Som totiž crypto-analfabet.

P.S. Ak je to zložité a malo by to trvať viac ako 1 hodinu, tak sa dopredu vzdávam :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
tino8

Re: Meta Musk - 100mil. X jednorozec

Príspevok od používateľa tino8 »

aky je rozdiel voci existujucim scamom ako MuskSwap, SafeMusk, FuckMusk, DragonMusk, DogeMusk, ShibaMusk? som si isty ze by som nasiel este desiatky dalsich

tokeny ktore si stavali meno na tom ze istu cast daruju nejakej znamej osobnosti tu uz boli a skoncili zle. Vitalik je skvely priklad, dostal donacie od viacerych shitcoinov (SHIBA bola najznamejsia) a vsetky dumpol, zamenil ich za ETH a vynosy daroval na charitu. SHIB je vynimka ktora niekolko mesiacov po dumpe zacala rast.

JUGGLER podla mna takto spravis ten najhorsi vstup do sveta krypta ako sa len da.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 152 times

Re: Meta Musk - 100mil. X jednorozec

Príspevok od používateľa Glogol »

tiez som mal po Andreho poste prispevok v zmysle ze BMG a Horizont boli obycajni sedliaci oproti sucasnemu zblaznemu svetu a takymto sofistikovanym pyramidam. Elon o tom scame mozno ani nevie a ked si aspon trocha vazi svoj fanclub mal by sa cim skor distancovat. Potom som si uvedomil ze co ak to vystreli ako x predch. s.aciek a budem za debila tak som prispevok zmazal a neodoslal. Svet nie je normalny nic co by malo normalne platit uz akosi neplati. Juggler tam chce ale dat 100 nema vyznam to vyhovarat. Zo 100 v bitcoine milionar uz nebude.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
chRachel
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Po 22 02, 2021 10:05 am

Re: Meta Musk - 100mil. X jednorozec

Príspevok od používateľa chRachel »

JUGGLER napísal: Po 29 11, 2021 6:53 pm Len mi po lopate vysvetlite ako tomu najposlednejšiemu sedliakovi, kde si môžem najľahšie cez net založiť účet, vložiť na neho 100 €, zmeniť na USDT alebo BNB a za to kúpiť Meta Musk. Normálne step by step ako malému decku. Som totiž crypto-analfabet.

P.S. Ak je to zložité a malo by to trvať viac ako 1 hodinu, tak sa dopredu vzdávam :)
zalozis si na binance ucet
ak nedrzis ziadne crypto tak si overis binance ucet (KYC)* a posles si tam bud fiat alebo kupis cez credit/debit card
zmenis fiat na BNB/BUSD
zalozis si penazenku na metamask.io
posles si coiny z binance na svoju metamask penazenku
ides na stranku, kliknes na buy a pripnes svoju metamask penazenku
vykonas nakup

*ak nechces overovat KYC tak si najdi bitcoin automat a kup si krypto osobne cez automat bez overovania totoznosti (do 999eur)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Meta Musk - 100mil. X jednorozec

Príspevok od používateľa JUGGLER »

chRachel napísal: Po 29 11, 2021 9:15 pm zalozis si na binance ucet
ak nedrzis ziadne crypto tak si overis binance ucet (KYC)* a posles si tam bud fiat alebo kupis cez credit/debit card
zmenis fiat na BNB/BUSD
zalozis si penazenku na metamask.io
posles si coiny z binance na svoju metamask penazenku
ides na stranku, kliknes na buy a pripnes svoju metamask penazenku
vykonas nakup

*ak nechces overovat KYC tak si najdi bitcoin automat a kup si krypto osobne cez automat bez overovania totoznosti (do 999eur)
Dík ! Druhá podmienka splnená.
tino8 napísal: Po 29 11, 2021 7:40 pm aky je rozdiel voci existujucim scamom ako MuskSwap, SafeMusk, FuckMusk, DragonMusk, DogeMusk, ShibaMusk? som si isty ze by som nasiel este desiatky dalsich
Uff. Toľko ich je? OK. Doména je zaregistrovaná od 17 nov.21. Ked nevieme kto je za tým, tak prvá podmienka nie je splnená.
Počkám, čo napíše andre. Prečo práve MetaMusk, ked máme toľko crypto -MUSKov.

P.S. Do Shiba Inu som chcel vraziť pár stoviek, mal som aspoň nejakú analýzu od človeka z finančných kruhov. Ale nenašiel som ETN, tak som sa vykašlal. Odvtedy išiel riadne hore.

tino8 napísal: Po 29 11, 2021 7:40 pm JUGGLER podla mna takto spravis ten najhorsi vstup do sveta krypta ako sa len da.
Už som vstúpil. Cez shorty LTCN a BCHG. Najviac peňazí som v 2021 zarobil na crypte. Potom som vystúpil z crypta po longu Cardana.
Bol by to comeback.

Nechcem byť žiadny dlhodobý investor. Pre mňa je to taká istá bublina ako tulipánové šialenstvo, alebo dot.com v 2000.
Klasika ako BTC podľa mňa už nemá väčší potenciál ako bežná akcia na burze ( akciám aspoň trochu rozumiem ).

Nové generácie na burzách ešte nedostali lekcie. Nevykrvácali, nestratili peniaze. Neprišli o gate. Kým sa tak nestane, budú vrážať prachy do meme, do ,,digitálnych hodnôt,, atd...Až stratia pojem o tom čo je reálny svet a čo virtuálne nič. Chlieb a hry. Chleba je dosť - je to nuda.
Nech žijú hry.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Meta Musk - 100mil. X jednorozec

Príspevok od používateľa andre »

Co tam ja vidim ako vyhodu oproti tym ostatnym je lepsi maketing. Za tych par dni sa im podarilo sa zviditelnit.

Z tych co uviedol tino8 jediny, co sa ako tak chyta je MuskSwap.

Ale s presale zacali v july https://finance.yahoo.com/news/muskswap ... 00728.html a coingecko ich listuje az od 20.10. https://www.coingecko.com/en/coins/muskswap kde su uz tam https://www.coingecko.com/en/coins/meta-musk

Na twitteri https://twitter.com/MUSK_METAVERSE maju 183t. followerov. Ale to netreba brat vazne, lebo ocividne zrecyklovali nejaky existujuci ucet, kedze existuje od 2017. Ja to berem ako dalsie pozitivum, ze maju skusenosti z marketingu.

Celkovo si dali s marketingom dost roboty maju - ako MEME token ze vobec maju whitepaper viacero uctov na twitteri, reddit, youtube https://twitter.com/Metamusktoken..



Samozrejme je tam riziko, ze to dopadne ako Dragonmusk a kopec dalsich https://www.coingecko.com/en/coins/dragonmusk

Da sa to vyskusat aj s 10e, poplatky pri BNB by mali byt pomerne male.
tino8

Re: Meta Musk - 100mil. X jednorozec

Príspevok od používateľa tino8 »

JUGGLER, myslel som to ako realny vstup, ze budes vlastnit realne krypto u seba v penazenke. Inak forum sledujem uz dlho len som neprispieval. Tvoje shorty som videl a boli genialne :) lenze ako vieme realne si neshortoval litecoin alebo bcash ale greyscale fondy, na shorte ozajstneho ltc by si velmi nezarobil.

andre: viac som nadtym premyslal a mozno ze to ani nieje zly tip :) Pokial to berieme ako cisty pump and dump kde je jedine kriterium sa tam dostat skoro, co tento tip splna. Nejake drobne obetujem, s tym ze to budem sledovat lebo rugpull asi skor ci neskor pride
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Meta Musk - 100mil. X jednorozec

Príspevok od používateľa andre »

Ked/Ak tam bude zaujimavy zisk, bude to zaujimave psychicke cvicenie. Predat aspon cast, vybrat si aspon svoj vklad, alebo to postupne predavat, alebo dalej cakat...?

Tak este tip na vystup: Idealne nacasovenie na vystup bude ked sa ten projekt dozije listingu na velkej burze - coinbase alebo binance. Teda podla tych MEME co sa tam dostali.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Meta Musk - 100mil. X jednorozec

Príspevok od používateľa JUGGLER »

tino8 napísal: Po 29 11, 2021 10:25 pm JUGGLER, myslel som to ako realny vstup, ze budes vlastnit realne krypto u seba v penazenke.
To už asi budem. Ale velice špekulatívne. A vrazím do toho iba 100 €. Strávil som hodinu ,,analýzou,, MuskSwap a Muskmetaverse.
Andreho META má fakt väčší potenciál. A už má aj väčšie objemy.

Vyspím sa ešte na to a zajtra sa definitívne rozhodnem. :beer:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
nesta
Active Member
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Pi 17 09, 2021 12:09 pm
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Meta Musk - 100mil. X jednorozec

Príspevok od používateľa nesta »

Relatívne neznáma kryptomena s názvom Omicron (OMIC) doslova vystrelila na svoje all time high. Dôvod? Názov už asi hovorí za všetko. Všetko sa to udialo vďaka novému, rýchlo šíriacemu sa variantu koronavírusu COVID-19, ktorý bol pomenovaný rovnakým menom.

Token Omicron (OMIC) dosiahol svoje nové historické maximum na 690 dolároch. Menší davový „hype“ dodal ešte ďalších 200 % v následujúci deň, čím dosiahol neuveriteľných 945 %. V sobotu sa tento token obchodoval ešte len za 65 dolárov.
https://kryptomagazin.sk/token-omicron- ... c-ako-900/

O hypecoiny nudza nieje :lol:
tino8

Re: Meta Musk - 100mil. X jednorozec

Príspevok od používateľa tino8 »

kupil som asi za 30eur, ale musim povedat ze mam zmiesane pocity. Myslim ze zaciatocnik to za hodinu neda...

problem je ze existuje ina kryptomena ktora sa vola velmi podobne ale je to nieco ine.

toto na coingecko nieje to co predavaju na muskmetaverse.io
https://www.coingecko.com/en/coins/meta-musk

preto ked som kupil tokeny za busd na muskmetaverse.io a po roznych problemoch som ich nevidel vo svojej penazenke som myslel ze to je cisty odrb. Nakoniec som ale z redditu zistil ze ta mena na coingecko je ina len sa rovnako vola (da sa to zistit podla adresy smartcontracktu).

aktualne neviem o moznosti ako by sa dalo predat tieto tokeny, takze ak planujete nakupit myslite na to ze kym neuplynu tie terminy ktore pisu na stranke nijak stym nepohnete (resp. neviem ci moze niekto zalozit par na pancakeswap kde by sa dal tento token obchodovat, mozno ze na to nepotrebuju suhlas tvorcov)
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Meta Musk - 100mil. X jednorozec

Príspevok od používateľa Adammd »

Predaj bude mozny az od aprila 2022 a mesacne 10%
Metamusk Announces Official Launch of Highly Anticipated Multi-token Ecosystem

Inak tiez si myslim, ze to Juggler neda do hodiny :D

Cisty gambling toto :lol:
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
tino8

Re: Meta Musk - 100mil. X jednorozec

Príspevok od používateľa tino8 »

pouzil som tiez trustwallet, a problem bol s busd ten ze aj ked mi cinklo zavolanie smartcontractu nic som nedostal :D skusil som to este asi 3x a vtedy to uz preslo ale stranke to trvalo asi minutu kym sa tocil loading...

boze ako vidim tie materialy sa mi nechce verit ze som do toho dal peniaze :D anglictinu maju taku zlu ze to nedava zmysel. To co pises ze predaj bude mozny az od aprila ja chapem tak ze oni maju locknute nejake tokeny dovtedy, a podtym je veta ze obchodovat sa da aj verejne (lenze ja neviem o ziadnom dexe kde by mali nejaky par - ako som uz pisal na coingeku je iny token, a ten par na pancakeswap co tam spominuju teda neplati)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Meta Musk - 100mil. X jednorozec

Príspevok od používateľa JUGGLER »

tino8 napísal: Ut 30 11, 2021 2:22 pm kupil som asi za 30eur, ale musim povedat ze mam zmiesane pocity. Myslim ze zaciatocnik to za hodinu neda...
Adammd napísal: Ut 30 11, 2021 3:13 pm Inak tiez si myslim, ze to Juggler neda do hodiny :D
Hm. Asi ostanem crypto-panic s prázdnou peňaženkou.
Ešte počkám na andreho, ako to on dal.
Binance by som zvládol , aj vklad s kreditky.
Ale to ostatné neviem:

zalozis si penazenku na metamask.io
posles si coiny z binance na svoju metamask penazenku
ides na stranku, kliknes na buy a pripnes svoju metamask penazenku
vykonas nakup
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Meta Musk - 100mil. X jednorozec

Príspevok od používateľa Adammd »

Najjednuchsi a najlacnejsi sposob je nakup cez BNB

Na Binance kup BNB
Stiahni si do mobilu apku https://trustwallet.com/, prejdi KYC procesom
Zobraz Smart Chain "token"( je to BNB cez BEP20), na danu adresu si posli BNB z Binance cez Binance Smart Chain (BEP20)(poplatok 0,0005BNB)
V nastaveni Trustwllet klikni na walletConnect, otvori sa scanner
na https://muskmetaverse.io/buy-metamusk klikni na connect wallet a naskenuj QR kod
Zobrazi sa ti na danej stranke aky mas balance a mozes nakupovat
Po nakupe sa vo walletke automaticky tokeny nezobrazia,
V penazenke klini na Smart Chain token, ukazu sa transakcie, klik na Smart Contract Call, more details, otvori sa web stranka s podrobnostami, skopiruje adresu kontraktu
potom v hlavnom menu penazenky uplne vpravo po kliknuti na tie 2 palicky sa zobrazi search, uplne dole v zozname je "add custom tokens", nakopiruj do adresneho riadka danu adresu kontraktu a uloz, a povol zobrazenie Metamusk tokenu ,v hlavnom menu sauz dane miliardy ukazu :wink:

tu je video ako pridat chybajuce tokeny
How to add a custom/missing token to your Trust Wallet

Inak Binance mzes teoreticky vynechat, Smart Chain BNB mozes kupit aj priamo v Trustwallet, ale neporovnaval som aku maju marzu, mozno to vyjde aj lacnejsie ako na Binance, kedze chces nakupovat cez kartu a nie SEPA prevod...a pri 100€ budu i tak viacmenej zanedbatelne rozdiely a aspon sa vvyhnes niekolkym krokom na Binance...

//
porovnal som to, v trust wallet za 100USD cca 0,152BNB, na Binance 0,160(-1,8% za depozit cez kartu), tzn rozdiel cca 3-4%...
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Meta Musk - 100mil. X jednorozec

Príspevok od používateľa andre »

JUGGLER: ako som to ja kupoval radsej nechci vediet, kedze mam kvoli daniam firemny ucet na burze kde sa neda neda kupit priamo BNB ani BUSD..

Ale ako ti to popisali, by si to podla mna mal dat do hodinky aj s overenim KYC na binance. Ja pouzivam miesto trustwallet metamask, ako uz niekto pisal vyssie. https://metamask.io/ Lebo radsej robim na notebooku a mam tam pripojeny HW penazenku Ledger.

Pri Metamask len stiahnes plugin do Chrome (ja mam kvoli beznecnosti Brave, kde mam len krypto nic ine) zadas heslo a frazy, ktore si poznacis. A pridas BSC siet. To je max. 5 minut.


Na vsetko najdes navody:
How to use MetaMask: A step by step guide - https://levelup.gitconnected.com/how-to ... 80a3943fb1
How to Send BNB From Binance to MetaMask (toto je komplet aj s tym priudanim BSC siete) - https://www.followchain.org/send-bnb-to-metamask/

Na 1. krat je idealne ked ti s tym pomoze niekto kto to uz robil. Ale s navodmi to podla mna das aj sam.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 152 times

Re: Meta Musk - 100mil. X jednorozec

Príspevok od používateľa Glogol »

uz sa tesim kedy budete v top 3 . Keby tomu druhemu dali "l" na druhe miesto tak si ho za 100 tiez kupim :D
Prílohy
a.JPG
a.JPG (16.69 KiB) 7093 zobrazenia
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Meta Musk - 100mil. X jednorozec

Príspevok od používateľa Adammd »

To tak skoro nebude, token neni obchodovatelny
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Meta Musk - 100mil. X jednorozec

Príspevok od používateľa andre »

Toto som nejak prehliadol - su to 2 rozne tokeny META a METAMUSK, ale to je jedno. METAMUSK podla whitepaperu 50% kapitalizacie daruju Muskovi, ktory ich ma darovat na charitu. Tak snad tu cenu podpori a aspon raz tweetne nieco k tomuto tokenu. Tu je k tomu viac: https://bitcoinist.com/metamusk-announc ... ecosystem/

Kedze toto je 1. kolo predpredaja, pri uvedeni na DEX by cena mala byt cca. 4x taka ako je dnesna. Takze defenzivna strategia - pri uvedenie na DEX predam cast pozicie za nakupnu cenu pripadne aj so ziskom pre dobry pocit. A zbytok necham zit svojim zivotom.

META sa snazi uz par dni zaujat Muska na Twitteri aj takymto sposobom "Hey @elonmusk if you like this tweet one of our devs will tattoo our logo (your face) on our".. https://twitter.com/Metamusktoken/statu ... 4771164164 Zatial bez odpovede, nedavam im velku sancu.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Meta Musk - 100mil. X jednorozec

Príspevok od používateľa Adammd »

To bude este vacsi scam nez metamusk.
Ak nahodou z metamusku nebude fraud, launch sa za 4 mes. podari a skutocne daju cez Elona financie na charitu, tak aspon podporim dobru vec, ked z toho bude strata :-D
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 152 times

Re: Meta Musk - 100mil. X jednorozec

Príspevok od používateľa Glogol »

Zda sa ze influencerstvo su lahsie zarobene miliardy
https://bleskovky.zoznam.sk/cl/1005003/ ... k-uvazuje-
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
rina
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po 22 11, 2021 4:33 pm

Re: Meta Musk - 100mil. X jednorozec

Príspevok od používateľa rina »

vytvaram si ucet na Binance. Overenie totoznosti sa mysli, obciansky preukaz obidve strany?
rina
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po 22 11, 2021 4:33 pm

Re: Meta Musk - 100mil. X jednorozec

Príspevok od používateľa rina »

mozno tiez podporim dobru vec , moze to byt aj tak, ze ked neskusis- neziskas 😊 . chcela som len radu ohladne KYC overenia
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Meta Musk - 100mil. X jednorozec

Príspevok od používateľa andre »

cryptotrader napísal: Pi 10 12, 2021 4:22 pm Katastrof toto vlakno. :( Ucebnicovy priklad davovej psychozy.
Cele krypto je davova psychoza, alebo bublina ako kazda ina v historii.
Tulipánová horečka
Svého vrcholu dosáhla Tulipánová horečka v letech 1636–1637. V této době se lidé nezdráhali pro nákup tulipánových cibulí prodat svůj dům, dvorec či statek.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Tulip%C3% ... re%C4%8Dka
Jazda paradna, ale treba si pripravit "padak".


Inak s METAMUSKom sa zacalo pomerne zivo obchodovat na pancakeswape asi za 70 nasobok nakupnej ceny z 1 kola predpredaja. Cize zo stovky je 7000. Nase tokeny su zatial uzamknute.

Ale pozor je to rizkovy trade, nie investicia. Takze davat len peniaze o ktore mozete prijst. Ta cena moze kludne spadnut niekam k 0.


Pre vysvetlenie: je to len o tom, ze ludia co sa nevyzaju to kupia na burze (DEX) nie v predpredaji. Na DEXe to zatial moze predavat len vydavatel tokenu, ktoreho tokeny nie su uzamknute.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Meta Musk - 100mil. X jednorozec

Príspevok od používateľa Adammd »

Takze kolko ma hodnotu mojich 53 miliard?

Preco niekto kupuje za 70x nasobok, ked si ho moze kupit v predpredaji za 0.00000002 BUSD ?
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Meta Musk - 100mil. X jednorozec

Príspevok od používateľa andre »

Hodnotu mas co si vlozil x 70. Pisal si, ze si kupil za 1000, tak mas 70 000.

Len o tie 4 mesiace to kludne moze byt zas 1000, ale aj menej.

Kupuju to tam, lebo si niekde precitali, ze taky token je a da sa kupit na DEXe. Ty co ten token vytvoril chcu zarobit este viac ako na ICO, tak spravili aj navod na kupu na DEXe a ten sa siri po webe https://www.youtube.com/watch?v=WoqoNwzwjJ8

A ludia su taki blbi, ze sa ani neunuvaju si pozret web samotneho projektu.. :roll:
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Meta Musk - 100mil. X jednorozec

Príspevok od používateľa JUGGLER »

andre napísal: Po 13 12, 2021 12:22 pm Na DEXe to zatial moze predavat len vydavatel tokenu, ktoreho tokeny nie su uzamknute.
Človeče , retail si to premakal tak isto ako Grayscale zo svojími subscriptions a lockup periódami :lol:
Ľudia čo to kúpia na DEXe to môžu predať iným ľuďom znovu na DEXe, čím sa vytvoril sekundárny trh.
Takže už máme Metamusk na sekundárnom trhu a zatial je 100 x predražený.

Pre porovnanie u Grayscale, keď NAV u LTCN bolo 8 USD, cena na sekundárnom trhu dosiahla 500 USD. To bolo predraženie cca 60 x.

Ja si myslím, že potenciál u vlajkových cryptomien už nie je veľký. Keď sú v BTC triliardy a v iných stovky miliárd, tažko im stúpne kapitalizácia na mnohonásobok. To už môžeme porovnať s akciami. Ked sa natrafí na dobrú akciu, tak sa dajú urobiť desiatky %, prípadne aj stovky %. Ale má to nejaký strop. Napr. AMD Martin objavil pri cene 2 a nakoniec akcia vystúpala na 160, čo je 80 násobok. Trvalo to však 5 rokov.

Trh cryptomien dozrel. Risk/reward už nie je dobrý na to, aby niekto vsadil pár stoviek/tisícov a mohol zbohatnúť.
Tieto metamusky a samozrejme desiatky iných, čo vznikajú a je ich tisíce sú podľa mňa už jedinou šancou na to, aby človek chytil nejaké šťastie, napríklad stonásobok, alebo tisícnásobok. Samozrejme, šanca je malá, ale ked registrovaných je trebárs 3500 cryptomien a iba 10 z nich vystrelí do nebies, tak stále je to 1: 350. Ludia stávkujú v lote, kde majú šancu na prvú cenu cenu 1: 14 miliónom. Šanca na 4 cenu je 1:1000.
My pri metamusku máme 1: 350, pričom môžeme vyhrať oveľa viac ako 4 cenu pri Lote :)

Aby som nezabudol: Tino, Adam, Andre: díky za inštrukcie ! Zvládol som to. Nebolo to také zložité. Založil som účet na Binance, kúpil BNB za eurá cez kreditku a peňaženku som zvolil Metamask (nerád robím také veci cez mobil). Binance ma prekvapil, že chcel všetko tak ako u IB ( selfie, doklady, utility bill, potvrdenie emailom i cez telefon ) ale zase všetko šlo rýchlo a hladko...Bodaj by IB tak hladko zakladalo účty !

Jediný problém som mal s nákupom Metamuskov cez peňaženku Metamask, lebo po ,,connect wallet,, z Muskmetaverse stránky trebalo manuálne otvoriť peňaženku Metamask a transakciu potvrdiť...čo som myslel, že prebehne automaticky. A samozrejme, nedá sa nakúpiť za všetky BNB, treba niečo nechať na poplatok zvaný gas fee :) Zato v peňaženke po refreshi sa ihned objavilo tých 5+ miliárd metamuskov . :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Muti
Silver Member *
Príspevky: 156
Dátum registrácie: So 16 01, 2016 11:14 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 114 times

Re: Meta Musk - 100mil. X jednorozec

Príspevok od používateľa Muti »

Nie je to tento pripad (aspon dufam, kedze som si dal aj ja povinnu jazdu, ale len za 20 USD),
ale moze sa to pritrafit aj tu a nam:
https://dennikn.sk/minuta/2647844/?_ga= ... 1636968338
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 152 times

Re: Meta Musk - 100mil. X jednorozec

Príspevok od používateľa Glogol »

No Elonovi to folks pomaly prestava zrat. DOGE dnes nic extra. Pred polrokom po takej hlaske by to bolo ine kafe.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Zdravym
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Pi 30 07, 2021 1:55 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Meta Musk - 100mil. X jednorozec

Príspevok od používateľa Zdravym »

Dajte potom vediet ako sa v case vyvija vasa "investicia" :-D
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Meta Musk - 100mil. X jednorozec

Príspevok od používateľa Adammd »

f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Zdravym
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Pi 30 07, 2021 1:55 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Meta Musk - 100mil. X jednorozec

Príspevok od používateľa Zdravym »

Adammd napísal: St 15 12, 2021 9:03 am mozes pozerat tu
https://coinmarketcap.com/currencies/musk-metaverse/
Nikde som sa tam nenasiel nakupne a predajne ceny uzivatelov ako-investovat.sk :O mozno som zle hladal. :uctievanie:
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Meta Musk - 100mil. X jednorozec

Príspevok od používateľa Adammd »

V jednom z odkazov je napisana nakupna cena (0.00000002 USD)
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Meta Musk - 100mil. X jednorozec

Príspevok od používateľa andre »

metamusk je už aj na crypto.com https://crypto.com/price/musk-metaverse

a na coinbase https://www.coinbase.com/price/musk-metaverse

zatial len v grafoch
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"