Casey-forex obchody

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Casey-forex obchody

Príspevok od používateľa Casey »

Ahojte,
Otvraram vlakno kde chcem zverejnovat moje forex obchody.Budem vdacny za vsetky vase nazory .
Som vo faze ranneho ucenia a budem sa tu snazit davat realne vstupy.Mam otvoreny ucet na mikroloty,takze budu to obchody len o centiky.
Metodu obchodovania uvediem neskor.
Este raz budem vdacny za kazdy pohlad a radu.
spoty
Silver Member *
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Št 15 10, 2009 7:00 pm

Re: Casey-forex obchody

Príspevok od používateľa spoty »

Tak Casey, vela stastia a tesime sa na tvoje obchody.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Casey-forex obchody

Príspevok od používateľa Casey »

1. trade G/U
Short@1.5532
Sl @1562
TP@1510
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Casey-forex obchody

Príspevok od používateľa Casey »

Casey napísal:1. trade G/U
Short@1.5532
Sl @1562
TP@1510
Sl move to 1.555
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Casey-forex obchody

Príspevok od používateľa Casey »

1. trade G/U
Short@1.5532
Sl @1562
TP@1510
Ups chyba:
Out@1.5555 (strata 0.287%)
Zaver:
Entry bolo s tym,ze som vedel,ze to bude asi rychly scalp,chcel som posuvat SL.
Tp to minulo o 3 pips.
nezvaladnuty TM-mal som dost casu sa dostat na B/E.
Naposledy upravil/-a Casey v Št 26 08, 2010 12:51 pm, upravené celkom 2 krát.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Casey-forex obchody

Príspevok od používateľa Casey »

spoty napísal:Tak Casey, vela stastia a tesime sa na tvoje obchody.
Ahoj Spoty,
dakujem.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Casey-forex obchody

Príspevok od používateľa Casey »

Ahojte,
Takze nieco k metode na zaklade coho obchodujem.
Mam otvoreny ucest u Oanda,ale na sledovanie a kreslenie pouzivam inych brokerov.
Obchodujem od 15 min az po daily TF,cize scalpovanie a aj pripadne drzanie obchodov niekolko hodin.
Scalpovanie robim len na paroch s najnizsim spreadom t.j. E/U,E/G,G/U atd.cize kde sa spread pohybuje zhruba do 2 pips.
Dalsie pary pouzivam na obchodovanie na vyssich TF pricom pred vsrupom samozrejme kukam aj na spread.
Na vstupy a vystupy pouzivam :
-S/R zony,TL
-okruhle cisla.
-divergenciu
-momentum
-velkost a tvar sviecky ci uz signalnej ako aj niekolko predchadzajucich
Na jeden trade risk je max.2%,zvycajne vsak 0.25% z uctu.(tu je mozno problem asi by mal byt risk konstantny)
R:R sa snazim ,aby bolo 1:2,no trade sa snazim riadit posuvanim mojho SL a tym snaha o lepsie R:R.
SL a ani TP preto nemam pevny,zalezi od kazdeho jednotliveho tradu,t.j. potom prisposobujem poziciu,nekukam na pips ale na riskujuce % z uctu.
Hm to je tak asi vsetko.Ak tam nieco chyba,alebo niekomu sa nieco zda divne budem rad ked to tu napisete.

P.S.sice je to tema moje obchody,ale kazdy kto chce sem nieco dat ci uz graf ,tak je vitany.

Zatial sa majte a vopred vdaka za nakuknutie a za pripadne pripomienky.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Casey-forex obchody

Príspevok od používateľa Airmike »

Casey napísal:Ahojte,
Takze nieco k metode na zaklade coho obchodujem.
Mam otvoreny ucest u Oanda,ale na sledovanie a kreslenie pouzivam inych brokerov.
Obchodujem od 15 min az po daily TF,cize scalpovanie a aj pripadne drzanie obchodov niekolko hodin.
Scalpovanie robim len na paroch s najnizsim spreadom t.j. E/U,E/G,G/U atd.cize kde sa spread pohybuje zhruba do 2 pips.
Dalsie pary pouzivam na obchodovanie na vyssich TF pricom pred vsrupom samozrejme kukam aj na spread.
Na vstupy a vystupy pouzivam :
-S/R zony,TL
-okruhle cisla.
-divergenciu
-momentum
-velkost a tvar sviecky ci uz signalnej ako aj niekolko predchadzajucich
Na jeden trade risk je max.2%,zvycajne vsak 0.25% z uctu.(tu je mozno problem asi by mal byt risk konstantny)
R:R sa snazim ,aby bolo 1:2,no trade sa snazim riadit posuvanim mojho SL a tym snaha o lepsie R:R.
SL a ani TP preto nemam pevny,zalezi od kazdeho jednotliveho tradu,t.j. potom prisposobujem poziciu,nekukam na pips ale na riskujuce % z uctu.
Hm to je tak asi vsetko.Ak tam nieco chyba,alebo niekomu sa nieco zda divne budem rad ked to tu napisete.

P.S.sice je to tema moje obchody,ale kazdy kto chce sem nieco dat ci uz graf ,tak je vitany.

Zatial sa majte a vopred vdaka za nakuknutie a za pripadne pripomienky.
Casey

takto nejak si predstavujem start zaciatocnika na live . je to ako s knihy. pravidla su perfektne, jedina vec ktora mozno nieje podla mojho vkusu je premenlive % risku a striedanie sklaping s pozicnzmi obchodmi. bude ta to vyrusovat s koncentracie. tiez objem je lepsi pre statistiku ak je +/- konstantny. ale inac ostatne veci super
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Casey-forex obchody

Príspevok od používateľa Casey »

2.trade
short G?U
entry@1.5515,sl 1.5535 ,dalsia pozicia entry 1.5510,sl 1.5535,tp 1.5480
spoty
Silver Member *
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Št 15 10, 2009 7:00 pm

Re: Casey-forex obchody

Príspevok od používateľa spoty »

Casey, mne sa tiez nepaci swingova kombinacia so scalpom, ale ak si najdes nejaky edge preco nie :-)

Narozdiel od Mika, si nemyslim, ze risk musis mat nonstop konstanty. Teda vacsinu casu je fajn ho mat na jednej urovni, pri takzvanych beznych obchodoch. Avsak ak narazis na zaujimavy obchod, podla mna nie je problem ist vyssie. Dolezite je zachovat si vhodny SL, a svoje rozhodnutie podporit argumentaciou ...
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3823
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Casey-forex obchody

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Ahoj , ja mam jedine vyhrady k obchodovaniu forexu na zaciatok.Podla mna je lahsie zacat s akciami s tym istym stylom ako si popisal,aj tam plati TA a mal by si pridat FA,aby si vedel, preco by sa mala cena hybat, tak ,ako si myslis. Musis najst svoju vyhodu na trhu, preco by si mal konzistentne obohravat protivnikov.Ja zatial v tvojom pristupe ziadnu vyhodu nevidim,na 15 min.TF bojujes proti robotom,oni nemaju emocie ty ich mas...
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Casey-forex obchody

Príspevok od používateľa Casey »

Casey napísal:2.trade
short G?U
entry@1.5515,sl 1.5535 ,dalsia pozicia entry 1.5510,sl 1.5535,tp 1.5480
Sl posunuty obidvoch na 1.5515
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Casey-forex obchody

Príspevok od používateľa Airmike »

spoty napísal:Casey, mne sa tiez nepaci swingova kombinacia so scalpom, ale ak si najdes nejaky edge preco nie :-)

Narozdiel od Mika, si nemyslim, ze risk musis mat nonstop konstanty. Teda vacsinu casu je fajn ho mat na jednej urovni, pri takzvanych beznych obchodoch. Avsak ak narazis na zaujimavy obchod, podla mna nie je problem ist vyssie. Dolezite je zachovat si vhodny SL, a svoje rozhodnutie podporit argumentaciou ...
kazda zmena v pravidlach, kazda anomalia, kazdy extrem, kazda asimetria v statistickej vzorke je vysledkom nesystematickosti. ak menis prilis vela premennych v systeme , tak to indikuje nestabilitu, bez ohladu na to ako si to odovodnujes. pri zacinajucom traderovi je system ako taky ta posledna vec ktoru by mal sledovat, jedine co skutocne moze kontrolovat statistika , spravanie ,risk, a ked dokaze konzistentne obchodovat s riskom 0,25% na trejd, niekolko mesiacov , tak je velmi dobra pravdepodobnost ze stracat nebude. ziadny position sizeing ziadne zlozite manazovanie pozicii. v tom sa rookie straca a je nekoncentrovany.
ked sa k jednoduchemu nastaveniu risku prida schema, ked len obchoduje okruh EU GU EG. s prihliadnutim na dynamiku okruhle cisla a SR je velka pravdepodobnost ze bude konzistentne obchodovat a teda aj zarobi. vsetko o tom risku a jeho kontrole, a o statistike konzistentnosti, to su notoricky zname veci okolo treningu zaciatocnikov. tam je polemika zbitocna. je to proste len matika. nic ine. najvacsi problem je ze zaciatocnik chce byt vzdy hned profikom a zamota sa strati koncentraciu a okamzite konci.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Casey-forex obchody

Príspevok od používateľa Casey »

Obidve pozicie out@1.5487,je to pomale spekuluju,takze radsej vystup.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Casey-forex obchody

Príspevok od používateľa Casey »

Ahoj Mika,
vdaka za postreh a hej som na vazkach uz len z pohladu toho proco by som mal vstupovat do menej pekneho obchodu pre mna a teda aj menej riskoval a vstupovat do viacej sexi trade a teda viacej riskovat s tym,ze vlastne aj ten naj.set up sa moze proti tebe pekne krasne otocit a vo forexe ani nehovorim:).Myslim,ze asi bude lepsie dodrziavat konstantny Sl a zbytocne nespekulovat.
Vdaka za pripomienku.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Casey-forex obchody

Príspevok od používateľa Casey »

Ahoj Spoty,
Tiez tak uvazujem alebo som uvazoval,no je asi jednoduchsie e lepsie drzat konstantny SL uz aj s tym,ze sa to moze rychlo proti tebe obratit a pak to mozu byt zrazu vacsie straty ako zisk.
Dakujem za nazor.
Inak otazka preco vstupovat do menej pekneho tradu,ked sa ti ten set up az tak nepaci?
spoty
Silver Member *
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Št 15 10, 2009 7:00 pm

Re: Casey-forex obchody

Príspevok od používateľa spoty »

ja za kazdu cenu do obchodu nevstupujem... pockam si na obchod risk/zisk, ktory ma podla mojhu usudku vyssiu pravdepodobnost ist v mojom smere :-) ako vravim, treba riziko drzat dole, preto davam rozumne SL. Nevravim, ze vyberat radsej mensie zisky ako straty je zla strategia, ale ja na druhej strane mam rad swingove obchodovanie. kontrolujem 2x denne, nemam cas na to stale pozerat.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Casey-forex obchody

Príspevok od používateľa Casey »

Ahoj Kocinovi,
no popravde chcel som zacat s akciami,pretoze predsa len profici tuna sa vyjadruju ,ze akcie su predsa len o cosi jednoduchcsie.No zacal som sa hrat s TA a kedze demo brokerov na forex je spusta,tak som sa tam hral:))no a kedze sa tam da hrat aj za fazulky,tak som to otvoril tam:)).U akcii ma strasia tie gapy bez gapov to vidim tak na tyzdennych grafoch a dalsia vec je ,ze z fund.analyzy som total jasny ,t.j.ani ciarka:))),takze podla mna by som si na akciach momentalne asi ani neskrtol.Netvrdim,ze ma akcie nelakaju len neviem ako na ne:)).Forex netvrdim,ze tu budem uspesny,len skusam.
Co sa tyka 15 min TF,hm no suhlas scalping je tazka vecicka a suhlas s tym,ze vyssie TF su bloody rocks!!Takze do buducnaak prezijem,urcite posun na vyssie TF.Scalping jednoducho sedi mojmu stylu rychlo nieco vyriesit a necakat dlho na vysledok,som dost nepokojny tak stres a napatie mi vyhovuje s tym,ze vzdy sa snazim si nejak presne zadefinovat kolko tam mozem stratit a potom to uz len napalit.Urcite sa vsak chcem posunut na vyssie TF 1 h az 4 h by mohla byt cesta.

Vdaka za nazor.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Casey-forex obchody

Príspevok od používateľa Casey »

spoty napísal:ja za kazdu cenu do obchodu nevstupujem... pockam si na obchod risk/zisk, ktory ma podla mojhu usudku vyssiu pravdepodobnost ist v mojom smere :-) ako vravim, treba riziko drzat dole, preto davam rozumne SL. Nevravim, ze vyberat radsej mensie zisky ako straty je zla strategia, ale ja na druhej strane mam rad swingove obchodovanie. kontrolujem 2x denne, nemam cas na to stale pozerat.
no hej teraz bola pekne prilezitost na slusny scalp na E/U od okruhleho cisla Londyn rad otaca to kam sa vyda Frankfurt:)).Hm fakt neviem myslim,ze ked nehovorime o psychike tak MM je omnoho dolezity ako nejaka TA a na to tiez treba nejaky cas otestovat a zistit,co ti sedi a co nie.A suhlasim s tym cakanim na poriadne sexi set up,overtrading je zavislost:))
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Casey-forex obchody

Príspevok od používateľa Airmike »

nechcem sa velmi rozpisovat o fungovani FX ako takeho, tak napisem len zaklad preco sa mi koncept EU GU EG paci v kombinacii s momentom. ak teda ostanes pri intradennom obchodovani, tak sa ti to moze zist a tiez budes vediet co a ako hladat dalej.

Fx je cista matika, nie uplne jednoducha, ale zakladny koncept je jednoduchy EU / GU = EG , 1.27 / 1.55 = 0.819 je to tak jednoducho vzdy. jeden deleno druhy rovna sa vysledok krizovy par. ak si das pod seba grafy EURUSD a GBPUSD a vedla nich velky graf EURGBP tak mozes sledovat aktualne momentum na majors , a jeho pretransformovanie do krizoveho paru EURGBP. euro s librou donedavna velmi uzko koreloval, korelacie sa daju elegantne vyuzit prave vtedy ked sledujes dynamiku na jednotlivych majors. pri otvaracich hodinach Zurich (8:00) a Londyn(9:00) je vidiet vyrazne pohyby, ak budes sledovat ktory s parov je zivsi a ma lepsiu dynamiku, mozes predpokladat aktualny trend a ten aplikovat do krizoveho paru EUR/GBP. na pomerne maly risk tak ziskas potencial obchodu daleko vyssi ako len tipovanie ci long alebo short. kazdy trejd je samozrejme 50:50 nevies co sa stane a predpokladat ze spravne odhadnes smer 100-200 pipin je uropia. ale minimalne dostanes vyhodu , ktora ti zvysi tvoju % uspesnost vstupov. ostatne je len riadenie rizika.

add TF. casove ramce su na FX nie velmi podstatna vec. podstatnejsie je ako sa prelievaju peniaze v kosi mien. preto je dobre sledovat dynamiku. ktora mena na ktoru straca. da sa to na grafe alebo pomocou indikatorou sily jednotlivych mien. som zastanca toho ze by si to mohol dostat do oka. a co sa tyka botov na FX. treba si uvedomit ze drviva vacsina automatov obchoduje aktualnu cenu. arbitraze, nerovnomernosti a okruhy. takze rozmislat ci mi nakope prdel automat na 1D alebo 1M grafe nieje zrovna blizko realite. FX niesu akcie. FX je nalikvidnejsi necentralizovany market sveta, kde rozhoduje par velkych hracov, tych treba nasledovat, a jedine ako to mozes spravit ze budes sledovat dynamiku. nikdy neist proti nim, nikdy netrejdovat counter strategie. vyratat fair value na FX je mision imposible :) . fair value je aktualna cena. :)

ak ti vyhovje akcny a agresivny pristup tak je FX to prave, akurat treba zabudnut na haciky a ciarocky :). btw na FX je najviac stracajucich beginerov zo vsetkych trhov tak na to bacha.
PS: kazdy den na FX je rovnaky, rovnaka dynamika v rovnaky cas, nic ine netreba sledovat. vies kedy obchodovat a kedy neobchodovat. je to proste len rutina kazdy den.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Casey-forex obchody

Príspevok od používateľa Casey »

Obidve pozicie out@1.5487,je to pomale spekuluju,takze radsej vystup.
2.trade G/U,zaver:
Entry -1 short @1.5515,Sl:1.5535
Entry-2 short@1.5510,Sl:1.5535
Out @1.5487 obidve pozicie=+1.12%

Cely scalp vychadzal zo signalu na 4Hrs este vcera v noci,ale nevstupoval som pretoze moja signalna sviecka bola nad mojim dennym supportom,takze som chcel pockat na prelomenie pripadne ,aby cena isla este hore a od 1.5528 ju shortovat.Lenze Azia je leniva a nechcel som kvoli tomu trcat hore celu noc,tak som sa na to vykaslal.
Rano celkovo entry bolo dost riskantne,ale stale som hral na 4 hr tf s tym,ze na 15 min bola vytvorena pekna supply zone a este ,ze jednoducho Frankfurt urobi feak up a London to stlaci dole.Z tohto pohladu entry malo byt este lepsie davalo by mi to sancu na lepsi R:R.
Druhy entry som hodil ked som videl,ze moemntum je na mojej strane s tym,ze som pritahoval SL,kedze este stale som bol nad dennym suportom.
Vystup,jednoducho sa mi nepacilo ako to spomalilo,na 5 min tf to zaspalo tusim na troch svieckach,tak som radsej utiekol.
Dakujem za vase pripomienky.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Casey-forex obchody

Príspevok od používateľa jogo »

Casey napísal:Ahojte,
Otvraram vlakno kde chcem zverejnovat moje forex obchody.Budem vdacny za vsetky vase nazory .
Som vo faze ranneho ucenia a budem sa tu snazit davat realne vstupy.Mam otvoreny ucet na mikroloty,takze budu to obchody len o centiky.
Metodu obchodovania uvediem neskor.
Este raz budem vdacny za kazdy pohlad a radu.
Ides na to velmi dobre,zacal si s mikrolotami (na oande sa da tusim otvorit pozicia aj o velkosti 1$) tak si mozes vyskusat ako dlhodobe tak kratkodobe strategie.
Na trading akcii este asi nepomyslaj.Aby si ho mohol robit intradenne, musel by si mat na ucte u InteractiveBrokers 25 000$.
U inych brokerov trading akcii vzhladom na poplatky nema zmysel.
Ak by si chcel tradingovat futures, musel by si kupovat minimalne 1 kontrakt a to je zase velky tlak na psychiku taka velka pozicia.
Vela stastia. :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Casey-forex obchody

Príspevok od používateľa Casey »

Diky moc Mika.Suhlasim s tym co si napisal,dolezite je ist s momentom tam je sila a tadial vedie cesta velkych hracov,proti nim hrat je samovrazda.Vdaka za ten tip,myslim ,ze taketo dorbnostky su velmi dolezite pri scalpingu,ako ktore hodiny atd,zvysuje sa tym sanca na prezitie:).Myslim,ze sa daju robit aj protitrend trades,ale chce to skusenosti .Sa mi pacilo ako vyssiel Coundymu ten short E/U proti trendu ,som cakal ,ze to este malinko pojde hore a potom dole,no on to shortoval v mieste kde by som nemal odvahu:)).Chce to jednoducho hodiny stravit nad grafmi,potom vela stastia a nejak sa to hadam prezije.S tou rychlou smrtou beginers na forexe je to zname a vlastne nie len beginers:),kazdopadne viem co riskujem a kolko riskujem ak to vyjde super a ak nie tak zasa nieco bude.Moj zivot nezacal a ani nebude koncit forexom,jednoducho ma to bavi,drzi ma to v napati a nejak mi to prislo do cesty skusit,tak skusam:)).
Este raz vdaka za Info.

P.S.hehe ty mas asi uz nejaky ten trade za opaskom,ze?
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Casey-forex obchody

Príspevok od používateľa Airmike »

Casey napísal:
P.S.hehe ty mas asi uz nejaky ten trade za opaskom,ze?
no nejaky piatok sa tomu uz venujem :)
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Casey-forex obchody

Príspevok od používateľa Casey »

Ahoj Jogobela,
Presne tak oanda kedze robia aj mikroloty,myslim,ze na ucenie a vyskusanie super a presne aj co si podotkol,kedze malinke pozicie ,tak sa daju robit trady aj na vyssich TF a drzat ich dlhsie aj prave kvoli tomu som k nim isiel.S tymi akciami mas pravdu,teda aspon mne sa to tak javi,ze by som tam toho vela neurobil,kazdopadne vsak do buducna chcem skusit aj akcie pripadne len na TA a s tym,ze skusit aj nieco sa naucit z Fun.analyzy aspon zaklady,ked uz pre nic ine,tak aspon vediet o com tam tocia tie ich vykazy:)),no druhy Juggler so mna asi nebude:)))))))))))))).

Vdaka za povzbudenie a za nazor.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Casey-forex obchody

Príspevok od používateľa Casey »

Mika -takze si full time trader?
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Casey-forex obchody

Príspevok od používateľa Airmike »

Casey napísal:Mika -takze si full time trader?
ano
spoty
Silver Member *
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Št 15 10, 2009 7:00 pm

Re: Casey-forex obchody

Príspevok od používateľa spoty »

Mika, velmi pekne napisane. Forexova arbitraz: FC1/DC = FC1/FC2 * FC2/DC
To co opisujes sledujem uz dlhsie (daisychain or basket style trading).
Budem rad, ak rozprudime nad forexom vacsiu diskusiu. Ako sa pise uz v tomto vlakne, pre nas co nedisponujeme
sumou 25 000USD akcie nie su velmi vhodnym startom.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Casey-forex obchody

Príspevok od používateľa Casey »

Mika ak sa smiem spytat aj forex alebo si ho len skusal a teraz len tak sledujes?Inak nechcem byt otravny je mi jasne,ze to ludi moc nebavi vysvetlovat atd.:))
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Casey-forex obchody

Príspevok od používateľa Airmike »

Casey napísal:Mika ak sa smiem spytat aj forex alebo si ho len skusal a teraz len tak sledujes?Inak nechcem byt otravny je mi jasne,ze to ludi moc nebavi vysvetlovat atd.:))
forex obchodujem par rokov , posledny rok uz nie velmi intenzivne. sustredim sa viac na derivaty.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Casey-forex obchody

Príspevok od používateľa Casey »

Spoty,hehe tak o to velmi teda neviem ,teda celkovo toho moc neviem:))to co tu napisal Mika som sa stretol s tym prvy krat nikde som o tom necital a ani som si to nedal nejak dokopy,samozrejme fajn info,zasa nieco nove a zaujimave.No neviem ci sa rozputa nejak forex debata,myslim ,ze ako som ti uz spominal vacsinou su tu investori,pripadne borci na akcie,forex je asi len pre beginers:))).No Tych 25 tacov by som dal nejak dokopy,ale ako som spominal ja o tom neviem totalne nic a sice teda ani o forexe,ale tak tu sa zatim citim fajn.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Casey-forex obchody

Príspevok od používateľa Airmike »

Casey

no budes sa divit ale forex je prave naopak pre profesionalnych obchodnikov . dramaticky vyssie objemy obchodov na FX tvoria velky traderi. to comu hovoris forex cez retailove platformy typu MT, VT saxo a podobne veci v skutocnosti forex nieje, su to nejake drobne , vacsinou OTC obchody s protistranou ktore realny medzibankovy trh len kopiruju. navyse na skutocny trh sa dostat je velmi tazke a forex ten skutocny je dramaticky narocnejsi na peniaze ako trebars futures trading alebo investovanie do akcii a ich derivatov. samozrejme ze diskutovat o FX je fajn ale skutocne konstruktivna diskusia by bola zrejme problem pretoze tu FX obchodnikov asi nenajdes. a na inych forach co sledujem nastupeny trend uz tiez nie. :)
najdes len velmi vela fanusikov obchodovania. ktori mozu mat velmi dobre napady, byt dobrou inspiraciou, ale ponukaju strasne kvanta dezinformacii pri prazentovani svojich nazorov, takze je to velakrat naopak na skodu.

taky trosku typicky priklad je ze si prave povedal ze fx je pre beginerov , samozrejme neber to zle le zartujem , ale sedi to ako rit na serbel :wink:

Btw: tymi 25k myslel v dolaroch :), koli US legislative nemozes trejdit intradenne pokial nemas taky kapital a niesi klasifikovany ako sofistikovany investor :)
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Casey-forex obchody

Príspevok od používateľa Casey »

Inak Mika alebo niekto kto sa v tom vyzna a zaujima sa o to.Co hovorite na korelaciu npr.zlato-Aud,oil-Cad,DJI-Yen.
Neda sa skor predvidat pohyb na E/U od pohybu U/CH?(ked E/U hore tak U/Ch dole).Myslel som to tak,ze nejaky chalan spominal,ze on to vidi tak,ze najskor sa pohybuje U/CH a od toho E/U .
Inak sorry az su to nejake divne otazky.
Inak poznam chalana co v jednom case sa dost spoliehal na korelacie npr.uz vyssie spomenute,ale na druhej strane zacinal prehliadat urcite veci na jednotlivych paroch.
No dalsi to uspesne vyuziva na tkzv.touch trading.Inak myslim,ze nieco podobne som videl aj U Kocinovi pri jeho obchodoch na poliakovi.
Tam to chce mat asi sirsi obraz a jednoducho analyzovat dalsie pary,trhy a tym vlastne vytvorit akusi fund.analyzu a nasledne hladat na svojom grafe spot kde by sa to malo otocit.
No myslim,ze to je uz advance trading a rovnako aj velmi agresivny.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Casey-forex obchody

Príspevok od používateľa Casey »

Mika
hehe viem ,ze myslel $25K,ale o to nejde.Heheh takze beginers alebo chlapci co sa hrajkaju a chcu sa hrat akoze na traderov?:))) No asi nieco na tom bude,kazdopadne stojim pekne na zemi,no a tiez este som odnikadial neutiekol,takze az pride cas,ze mi dojde dych tak si vystupim:))urcite nepojdem hlavou proti muru,radsej ho nejka hezky obidem.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Casey-forex obchody

Príspevok od používateľa Casey »

Inak az sa niekto nudi a zaujima sa o forex tak moze skusit kuknut na youtube-billion dollar day,ma to niekolko casti.
Vsetkym prajem pekny vikend.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Casey-forex obchody

Príspevok od používateľa Airmike »

Casey napísal:Inak Mika alebo niekto kto sa v tom vyzna a zaujima sa o to.Co hovorite na korelaciu npr.zlato-Aud,oil-Cad,DJI-Yen.
Neda sa skor predvidat pohyb na E/U od pohybu U/CH?(ked E/U hore tak U/Ch dole).Myslel som to tak,ze nejaky chalan spominal,ze on to vidi tak,ze najskor sa pohybuje U/CH a od toho E/U .
Inak sorry az su to nejake divne otazky.
Inak poznam chalana co v jednom case sa dost spoliehal na korelacie npr.uz vyssie spomenute,ale na druhej strane zacinal prehliadat urcite veci na jednotlivych paroch.
No dalsi to uspesne vyuziva na tkzv.touch trading.Inak myslim,ze nieco podobne som videl aj U Kocinovi pri jeho obchodoch na poliakovi.
Tam to chce mat asi sirsi obraz a jednoducho analyzovat dalsie pary,trhy a tym vlastne vytvorit akusi fund.analyzu a nasledne hladat na svojom grafe spot kde by sa to malo otocit.
No myslim,ze to je uz advance trading a rovnako aj velmi agresivny.
takze v prvom rade CAD , AUD, NZD su komoditne meny, mozes pracovat na principe korelacie s komoditami, ale nejaky vyrazny edge to nieje. co sa tyka korelacie UY-DJI. tam sa myslim korelacne vazby narusaju pravidelne , nesledujem to do podrobna, 2 roky dozadu som to sledoval intenzivne, ale nemyslim ze by to malo nejaky velky efekt

co sa tyka korelacie medzi EURUSD a USDCHF. (negativna korelacia) ano toto je najnaviazanejsi korelacny model na FX. ale ma to aj svoje uskalia. s fundamentalneho hladiska si treba uvedomit ze euro a frank su dve meny dvoch suverennych celkou, europska centralna banka a svajciarska maju pravo rozhodovat o pripadnych intervenciach a preto sa pocas krizi neraz stalo ze sa korelacny model uplne roztrhol,takze ziadna 95% korelacia ako v minulosti.
ak sa mam slusne vyjadrit povedal by som ze predpovedat pohyb jednej meny (eurozony) na zaklade povybu inej meny (suverennej krajny), z dvoma odlisnymi monetarnymi politikami, nieje to najrozumnejsie riesenie.ten chalan predsa nemoze vediet. ci niekto nakupuje/predava swiss alebo euro prve a druha mena reaguje, pretoze k je aktualna korelacia velmi uzka , pohyb sa tazko identifikuje, je to od pripadu k pripadu odlisna situacia.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Casey-forex obchody

Príspevok od používateľa Casey »

sledoval to hlavne ci su dane komodity na supportoch a rezistenciach a potom to bral v uvahu pri vytvarani analyzy ci vstupi alebo nie.Sluzilo mu to na ako dalsi signal pricom samozrejme to nebol ten hlavny signal.Obcas som si vsimol,co aj on nakoniec povedal,ze ho to rusilo.Pouziva to vsak stale.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Casey-forex obchody

Príspevok od používateľa Casey »

Ahojte,
dnes bol v UK bank holiday a este som mal nejake ine veci okolo no zda sa ,ze bolo kopec super set ups hlavne na Yen pairs.Dalsie 3 tyzdne mam troska vicej nabite,tak sa uvidi kolko toho stihnem,kazdopadne budem sa snazit obcas skocit aj do nejakeho tradu co mi bude vyhovovat.

To spoty;
Spoty ake pary obchodujes a cez akeho brokera,pripadne nieco o tvojom systeme? :wink:
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Casey-forex obchody

Príspevok od používateľa Casey »

short E/G @ 0.8267,Sl @0.8278
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Casey-forex obchody

Príspevok od používateľa Casey »

out@ 0.2854,musim frcat nemam teraz cas a nechcem posuvat SL.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"