Najnižšia hodnota S&P 500 v roku 2022

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Najnižšia hodnota indexu S&P 500 v roku 2022

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Ďakujem, za všetky tipy, bude to vďaka tomu množstvu veľmi zaujímavé :) Len pripomínam, že kto by chcel ešte doplniť svoj tip, dnes je posledný deň :)
Hawk
Active Member
Príspevky: 107
Dátum registrácie: Po 14 05, 2012 7:31 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Najnižšia hodnota indexu S&P 500 v roku 2022

Príspevok od používateľa Hawk »

3505
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa jogo »

tomáš virdzek napísal: Št 26 05, 2022 6:58 pm a jogo by asi mohol pomaly oslavovať aj ten svoj tip na tohtoročný bottom. :)
Juggler trafil dno bližšie ako ja o 7 bodov. :) Teda ak berieme smerodatne hodnotu ES-ka.
Naposledy upravil/-a jogo v Št 26 05, 2022 7:15 pm, upravené celkom 1 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Ups sorry, tak potom v poradí Juggler, jogo. :beer:

Každopádne rok ešte neskončil a možno trhy predvedú zasa niečo "na parádu"... :)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa jogo »

Tu je priebežný víťaz
Murosik napísal: St 11 05, 2022 6:27 pm3800
A ešte Kolovrat mi takticky vyfúkol 3 miesto tipom 3853. :)
Kolovrat napísal: St 18 05, 2022 8:32 am3853
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Začínam v tom mať chaos, idem pozrieť tabuľku. Každopádne, ak ste to vy dvaja s Jugglerom, hmm... No popravde, šlo o tip na index, budete sa musieť dohodnúť, kto na čo myslel pri tom tipovaní :mrgreen:
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa jogo »

tomáš virdzek napísal: Št 26 05, 2022 7:24 pm Začínam v tom mať chaos, idem pozrieť tabuľku. Každopádne, ak ste to vy dvaja s Jugglerom, hmm... No popravde, šlo o tip na index, budete sa musieť dohodnúť, kto na čo myslel pri tom tipovaní :mrgreen:
No hej, ale index nefunguje 23h denne ako futures. Každopádne ja som myslel dno z 12.5.2022
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Nemaj strach Jogo, dobre všetci vieme o aké dno išlo Tebe od začiatku, takže žiaden problém :) Idem kukať hokej, potom vyriešim. :beer:
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Najnižšia hodnota indexu S&P 500 v roku 2022

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

@all: Dnešok poukázal na istú nedokonalosť v našom tipovaní. Je totiž rozdiel medzi ES (futures na index S&P 500) a indexom S&P 500. V hodnotách a aj v tom, že index sa nedá obchodovať (je to len číslo v bodoch).

Zrejme sme všetci tipovali cez hodnotu ES a ani mňa vôbec nenapadlo tipovať inak a neuvedomil som si dodnes túto potenciálnu chybičku aj napriek názvu tipovania. Navyše ako píše správne jogo: "index nefunguje 23h denne ako futures", čiže pri indexe by sa nedalo tipovať iné dno iba ako to, čo sa dosiahne počas regular hours (hlavných burzových hodín), čo by bolo určite ochudobnením celého tipovania (nedalo by sa tipovať úplne dno, ktoré by sa dosiahlo napr. v noci/ráno/holidays atď. cez futures)...

...ale je pravda, že v názve stojí: "Najnižšia hodnota indexu S&P 500 v roku 2022". Chcem sa preto spýtať, tipoval niekto inak ako cez ES (futures na S&P 500)? Teda tipoval na hodnotu indexu? Nebude nikomu vadiť, ak to budeme brať ako tipovanie na futures, aj keď v názve je index S&P 500?

Ak sa nenájde žiadna duša, ktorej by to vadilo, upravím to aj v názvoch a budeme to brať ako vyriešené :beer:
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Najnižšia hodnota indexu S&P 500 v roku 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

len v názve vyškrtni index. Nech je názov Najnižšia hodnota S&P 500 v roku 2022

Priznám sa, že vôbec nesledujem aký je rozdiel medzi aktuálnymi indexovými futures a indexom.
Teraz ked som pozrel, tak na futures vyzerá dno na 1807 a na indexe sa udáva 1810.

Trejderom index netreba. Všetci aktívni sledujú futures, alebo SPY.
Aj SPY dobre slúži, lebo funguje 16 hodín a hlavne medzi 23,00 a 24,00 ked futures nefungujú.

Na druhej strane finančné stránky ukazujú burzové indexy a niektoré mimo burzového času futures.

Neviem aký rozdiel sa môže vytvoriť medzi indexom a futures, lebo aj futures môžu zažiť nejaký flasch crash v menej likvidnom prostredí
a investorov do indexových ETFs to neovplyní (tie sa obchodujú na burze).

Preto navrhujem použiť
dno na indexových futures v čase ked funguje SPY: to je od 10 rána do 2 v noci.

Pametám si na jeden deň počas covidu, ked sa futures i akcie zrýpali dole po zavretí búrz. Dno sa vtedy vytvorilo medzi 22-23 hod.
Ale celkové dno sa nakoniec vytvorilo počas trading hours o niekolko dní.

Napadá ma taká bočná otázka, že podľa čoho sa obchodujú európske verzie amerických ETFs , ked taká Xetra funguje od 9 do 17,40.
Do 10 sú živé len americké futures. Od 10 nastupuje SPY, ale tiež nie je ideálne likvidný. Indexy až od 15,30.

Finviz to dobre vyriešil, preto som sa nikdy nad tým nezamýšlal, lebo aktuálne sledujem futures, ale graf futures na väčšom timefrejme už kopíruje index.

Navrhujem aby sme na stanovenie dna použili 1 min. alebo 5 min graf futures.
Ked teraz pozerám spätne, na IB a takisto finvize mám už iba hodinový graf a ten mi ukazuje dno 1807,50.

Ale iste máte spätné dáta na minútových grafoch, tak treba jasne stanoviť, koľko to dno (zatial ) bolo.

Reálne je možné, že dno sa fakt už vytvorilo. Možno bude na čas pokoj a potom uvidíme news: Čína, vírus, inflácia, makrodáta, ďalšia earnings sezóna, vojna atd.

Dnes sa trochu vyjasnilo, ale stále je to zmiešané. Další dvaja retaileri -10%..GPS a AEO. COSTco s odretými ušami len -2%. DELL bol dobrý ( uvidíme ešte guide ). Uvidíme dalších do konca sezony..
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Najnižšia hodnota indexu S&P 500 v roku 2022

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Pi 27 05, 2022 12:09 am Priznám sa, že vôbec nesledujem aký je rozdiel medzi aktuálnymi indexovými futures a indexom.
Teraz ked som pozrel, tak na futures vyzerá dno na 1807 a na indexe sa udáva 1810.

Trejderom index netreba. Všetci aktívni sledujú futures, alebo SPY.
Aj SPY dobre slúži, lebo funguje 16 hodín a hlavne medzi 23,00 a 24,00 ked futures nefungujú.

Na druhej strane finančné stránky ukazujú burzové indexy a niektoré mimo burzového času futures.

Neviem aký rozdiel sa môže vytvoriť medzi indexom a futures, lebo aj futures môžu zažiť nejaký flasch crash v menej likvidnom prostredí
a investorov do indexových ETFs to neovplyní (tie sa obchodujú na burze).
Tu je popisane, ako sa určuje cena futures kontraktu o 22h, ak by neprebehol žiaden burzový obchod.

https://www.cmegroup.com/confluence/dis ... 00+Futures

Teraz je to tam trochu nejasne popísané, ale v minulosti tam písali niečo v tom zmysle:

cena futures = Indexová cena + [(Počet dní do vypršania platnosti/ 365) x Úroková sadzba x Indexová cena)] - [(Počet dní do vypršania platnosti/ 365) x očakávaná ročná dividenda)]
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: Najnižšia hodnota indexu S&P 500 v roku 2022

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

tomáš virdzek napísal: Št 26 05, 2022 10:08 pm @all: Dnešok poukázal na istú nedokonalosť v našom tipovaní. Je totiž rozdiel medzi ES (futures na index S&P 500) a indexom S&P 500. V hodnotách a aj v tom, že index sa nedá obchodovať (je to len číslo v bodoch).

Zrejme sme všetci tipovali cez hodnotu ES a ani mňa vôbec nenapadlo tipovať inak a neuvedomil som si dodnes túto potenciálnu chybičku aj napriek názvu tipovania. Navyše ako píše správne jogo: "index nefunguje 23h denne ako futures", čiže pri indexe by sa nedalo tipovať iné dno iba ako to, čo sa dosiahne počas regular hours (hlavných burzových hodín), čo by bolo určite ochudobnením celého tipovania (nedalo by sa tipovať úplne dno, ktoré by sa dosiahlo napr. v noci/ráno/holidays atď. cez futures)...

...ale je pravda, že v názve stojí: "Najnižšia hodnota indexu S&P 500 v roku 2022". Chcem sa preto spýtať, tipoval niekto inak ako cez ES (futures na S&P 500)? Teda tipoval na hodnotu indexu? Nebude nikomu vadiť, ak to budeme brať ako tipovanie na futures, aj keď v názve je index S&P 500?

Ak sa nenájde žiadna duša, ktorej by to vadilo, upravím to aj v názvoch a budeme to brať ako vyriešené :beer:
Ono to je asi jedno tie 2-3 body hore dole, ale v nazve je slovko index tak som bral SPX ticker asi ako vacsina.

...a nemyslim si z uz bolo dno, zbytocne tu uz niektori oslavujete, ten vyskok" je podla mna len "Crowd control" :D
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Najnižšia hodnota indexu S&P 500 v roku 2022

Príspevok od používateľa osamely chodec »

dno ? :) ved party este ani nezacala, retail sales este stale rastu, amici este utracaju... ale burzovi psi uz vetria dlhobobu zmenu, preto ten dlhodoby rast konci...
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: Najnižšia hodnota indexu S&P 500 v roku 2022

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Tak tak, kym velky hrac nezbankrotuje a ludia (bohuzial) nebudu mat na splatky hypo.. nie sme na dne indexu :)
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Najnižšia hodnota S&P 500 v roku 2022

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Vďaka za reakcie, Juggler šktol som tam to slovo index.

Píšeš: "Preto navrhujem použiť dno na indexových futures v čase ked funguje SPY: to je od 10 rána do 2 v noci." Ja by som to úplne zjednodušil iba na to indexové futures bez času a je :)

@Dante, osamely chodec: Tá debata o dne vznikla iba náhodou tu: viewtopic.php?p=166061#p166061 a po nej vznikla otázka, ako robiť poradie, lebo podľa hodnoty indexu vychádzali prvé priečky tipovačky inak ako pri futures, keďže sú tam niektoré tipy veľmi natesno...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Najnižšia hodnota indexu S&P 500 v roku 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

osamely chodec napísal: Pi 27 05, 2022 10:18 am dno ? :) ved party este ani nezacala, retail sales este stale rastu, amici este utracaju... ale burzovi psi uz vetria dlhobobu zmenu, preto ten dlhodoby rast konci...
..alebo burza s nami vydrbe a bude to naopak: inflácia komodít - inflácia cien tovaru a služieb - inflácia platov - ďalšie kolo inflácie cien akcií

A keďže ceny akcií v minulosti vždy porazili infláciu, viem si predstaviť aj býka s bežnými 20% p.a..

Story:

V roku 2020 zasiahla svet najväčšia pandémia novodobých dejín. Svetová ekonomika sa zastavila. Ľudia zostali uväznení doma. letecká doprava sa zastavila. Hotely , reštaurácie, kiná, kasína zostali bez hostí...To všetko trvalo takmer 2 roky.

človek by povedal: APOKALYPSA ... koniec sveta.

a čo na to akciové trhy?

2019: +31%
2020: +17%
2021: +29%

Spolu: +97,7%

Takže, ked odčítame korekciu 2022 z ktorej máme v gatiach, ešte stále ostane zisk +80% za posledné 3 roky. :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Najnižšia hodnota S&P 500 v roku 2022

Príspevok od používateľa Tilbur »

Ak by bola otazka, ci sme dno uz tento rok videli alebo nie, tak si myslim, ze nas dno este caka.

Neviem si predstavit, ze by toto bol odraz. Pri kazdom lepsom a stabilnejsom odrazeni potrebujeme masivne nakupy, aby to bolo podporene instiucionalnymi investormi. A to sa tentokrat podla mna neudialo.

Pri zvysujucich cenach ropy sa da tazko docielit aby trhy rastli.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Najnižšia hodnota S&P 500 v roku 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tilbur napísal: Ut 31 05, 2022 2:21 pm Ak by bola otazka, ci sme dno uz tento rok videli alebo nie, tak si myslim, ze nas dno este caka.
Yep. My s Jogom a pár ďalších optimistov sme dohrali. Dlho sme si neužili. Mr. Market zavelil :dislike:

Dnešné dno bolo 3732,50


Lapači dna pozor. Tie posledné pohyby dole neboli skupované. Prelomenie dna bolo rýchle a hladké. Bez boja. Kupcom ubúda munícia.
Naopak: pribudli prvky panického výpredaja. Mnohí majú veľa munície v crypte a to môže byť spúšťačom ďalších výpredajov.
FED sám osebe nemá silu dvihnúť trh. Aké optimistické signály môže vyslať, ked bude musieť zhoršiť prognózy?
Naopak: zvýšenie viac ako o 0,50% môže samo o sebe vyvolať paniku.
Pozor na 2 ročné dlhopisy: úrok dnes stúpol o 11% na 3,46%. To je velmi zlé znamenie. Býk potreboval všetky sadzby pod 3%.
A nakoniec USD. Znova na vrchole - možno bude breakout. Zlé znamenie pre budúce zisky globálnych amerických firiem.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: Najnižšia hodnota S&P 500 v roku 2022

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

JUGGLER napísal: Po 13 06, 2022 11:31 pm
My s Jogom a pár ďalších optimistov sme dohrali. Dlho sme si neužili. Mr. Market zavelil :dislike:

Dnešné dno bolo 3732,50



FED sám osebe nemá silu dvihnúť trh. Aké optimistické signály môže vyslať, ked bude musieť zhoršiť prognózy?
Dostali sme sa na uroven Januara 2021, zatlieskajme si.

+Fed je aktualne bagholder s MBS (hypotekou zabezpecene "secrities" )a "Studen loan based securities".
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Najnižšia hodnota S&P 500 v roku 2022

Príspevok od používateľa Tilbur »

rozhodovat sa bude medzi poslednym cervenym a prvym zelenym.
Prílohy
obrázok_2022-06-14_135123921.png
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Najnižšia hodnota S&P 500 v roku 2022

Príspevok od používateľa Martin7 »

Tilbur, mám to chápať tak, že si myslíš, že už bolo dno?
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Najnižšia hodnota S&P 500 v roku 2022

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

tomáš virdzek napísal: St 11 05, 2022 5:02 pm Môj tip: 3300
Tilbur, aj ty si si to nahádzal? :palec_hore:

Mňa si tam oprav, tip som mal 3300 :)

PS: len aby sa nakoniec nevyškŕňal ten na konci zoznamu (Baba Jaga :mrgreen: )...
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Najnižšia hodnota S&P 500 v roku 2022

Príspevok od používateľa Tilbur »

Toto je len priebezne, aby sme vedeli, kto este je v hre a kto uz out. Nemyslim si, ze dno bolo.
Tabulku som opravil. Dik za upozornenie.

Vsak ked pride nove low, tak to updatujem.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Najnižšia hodnota S&P 500 v roku 2022

Príspevok od používateľa jogo »

DanteUnchained napísal: Ut 14 06, 2022 9:40 am Dostali sme sa na uroven Januara 2021, zatlieskajme si.
Celý minulý rok som si v duchu nadával, lebo zhruba na tejto úrovni, ako sme teraz som už bol plne zainvestovaný a zavrel som všetky pozície. Vybral som zisk na úrovni ročnej výplaty a keby som to držal celý rok, tak by som mal zisk ešte par ročných vyplat navyše.
Lenže...ak by som nevybral 2 ročné vyplaty, vybral by som 3 ročné výplaty...vybral by som vôbec zisk, alebo ako dlhodobý investor by som teraz o celý ten zisk prišiel?
Druhá vec.
Čo mi bráni teraz nakúpiť za celé úspory ETF na SP500 a pokračovať tam, kde som minulý rok skončil?
Strach, že index prepadne 50% a ja prídem o polovicu úspor. Lebo polovica úspor mi na dôchodok nestačí.
Preto som sa nikdy nestal dlhodobým investorom kúp a drž a preto som nikdy nevyužil potencial dlhodobého investovania. Ale aspoň s časťou úspor som sa donútil robíť DCA kombinované s priemerovaním, aspoň na takéto drawdowny som si po tých rokoch na burze zvykol.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: Najnižšia hodnota S&P 500 v roku 2022

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

jogo napísal: Ut 14 06, 2022 3:27 pm
DanteUnchained napísal: Ut 14 06, 2022 9:40 am Dostali sme sa na uroven Januara 2021, zatlieskajme si.
Čo mi bráni teraz nakúpiť za celé úspory ETF na SP500 a pokračovať tam, kde som minulý rok skončil?
Bud sebazachovy, lebo cely trh ide cestou titanicu? :D

Ideal je kombinacia hodler a k tomu kratkodoby trading/hedge proti beznym vykyvom, tym padom vies spenazit obe - prirodzeny rast firmy a kratkodobe vykyvy. Pricom aj ten trading moze byt semi-long term otazkou tyzdnov napr. cez puts/short, pricom drzis long, takze short mas hedgovany.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Najnižšia hodnota S&P 500 v roku 2022

Príspevok od používateľa jogo »

DanteUnchained napísal: Ut 14 06, 2022 4:12 pm Ideal je kombinacia hodler a k tomu kratkodoby trading/hedge proti beznym vykyvom, tym padom vies spenazit obe - prirodzeny rast firmy a kratkodobe vykyvy. Pricom aj ten trading moze byt semi-long term otazkou tyzdnov napr. cez puts/short, pricom drzis long, takze short mas hedgovany.
:D No tak asi polovici som porozumel. :D
V krátkosti, čo som za tie roky dlhodobým investovaním a pozičným tradingom zarobil, to som kratkodobým tradingom prerobil. Až roku 2016 som sa spamätal a krátkodoby trading pretransformoval do dlhodobého. Ale aj tak to bolo od roku 2016 niekoľkonásobne menej výkonne ako kúp a drž. Na druhej strane som zas nezažíval 20-30% drawdowny, respektíve vždy som "hral" len s "vyhratými" peniazmi na burze.
DanteUnchained napísal: Ut 14 06, 2022 4:12 pm Bud sebazachovy, lebo cely trh ide cestou titanicu? :D
Terajšia situácia sa nedá porovnať s rokmi 2001-2002 a rokmi 2008-2009. V 2001-2002 som nevidel svetielko na konci tunela, pad dvojičiek, predstava, ako teroristi ničia v USA mosty, infraštruktúru, potom podvody vo firemných výkazoch veľkých firiem.

V 2008-2009 skrachovala polovica veľkých bank a poisťovni v USA, začali tlačiť peniaze QE, to sme mysleli, že príde hyperinflácia a všetko dobre dopadlo.

V kovid kríze, keď sa svet zastavil som tiež zaváhal, že to všetko krachne, ale teraz som v pohode a každé dno nakupujem. Včera som prvýkrat v živote kúpil normálnu CALL opciu na SPY a sa mi pozdáva. Lebo klasickým tradingom už by som mal vyrazených zopár SL.
V minulosti som obchodoval len nejaké CFD na opcie u XTB, ale to bolo čosi ako digitálne opcie, ktoré potom EU zakázala.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: Najnižšia hodnota S&P 500 v roku 2022

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

jogo napísal: Ut 14 06, 2022 4:36 pm
DanteUnchained napísal: Ut 14 06, 2022 4:12 pm Ideal je kombinacia hodler a k tomu kratkodoby trading/hedge proti beznym vykyvom, tym padom vies spenazit obe - prirodzeny rast firmy a kratkodobe vykyvy. Pricom aj ten trading moze byt semi-long term otazkou tyzdnov napr. cez puts/short, pricom drzis long, takze short mas hedgovany.
Ako sa lisi Lehman bros alebo DOT.COM bublina s aktualnym stavom - 4T usd tajna pozicka pre pokrytie "liquidity crysis" v 2020/2021 TOP5 americkym bankam/prime brokerom a k tomu natlacenych 60% USD v obehu za 24mesiacov? Podla mna sme na tom horsie ako predtym, len zatial to je pod pokrievkov, verejnost este netusi a v riziku je zatial len samotna USA.

Mimochodom SPY dno bolo 1 rok po krachu Lehmann brothers, toto co sa deje nie je este nic, kym niekto neda hlavu na pnik a nevyhlasi bankrot, este sa show nezacala.

inak pekny Weekly rozbor S&P500 :D

https://finviz.com/map.ashx?t=sec&st=w1
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Najnižšia hodnota S&P 500 v roku 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

DanteUnchained napísal: Ut 14 06, 2022 6:24 pm

inak pekny Weekly rozbor S&P500 :D

https://finviz.com/map.ashx?t=sec&st=w1

Som si myslel, ze tam je GME, a to je CME :D
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: Najnižšia hodnota S&P 500 v roku 2022

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

jogo napísal: Ut 14 06, 2022 4:36 pm
V 2008-2009 skrachovala polovica veľkých bank a poisťovni v USA, začali tlačiť peniaze QE, to sme mysleli, že príde hyperinflácia a všetko dobre dopadlo.
Jede jede masinka...
ouch.JPG
ouch.JPG (79.31 KiB) 2057 zobrazenia
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Najnižšia hodnota S&P 500 v roku 2022

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

@Dante: neviem, prečo to nejde mazať, zistím :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Najnižšia hodnota S&P 500 v roku 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Kolko bolo včera minimum? 3708 ?
V tradingu sa už prešlo na septembrový kontrakt. Ten je o niečo viac.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Najnižšia hodnota S&P 500 v roku 2022

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

3705,25
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Najnižšia hodnota S&P 500 v roku 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

OK. Dík. :beer: Zväčšil som to ako aktuálne new low 2022
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: Najnižšia hodnota S&P 500 v roku 2022

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

A dalsi tiper tiper mimo hry... 3639 (SPX) prip. futures 3642 :)

neda sa mi opat nepodrypnut, kde su teraz experti - analytici z finaxu? :D
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Najnižšia hodnota S&P 500 v roku 2022

Príspevok od používateľa jaja »

To to budete teď reportovat každý den? :twisted:
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Najnižšia hodnota S&P 500 v roku 2022

Príspevok od používateľa jogo »

jaja napísal: Pi 17 06, 2022 12:38 am To to budete teď reportovat každý den? :twisted:
Jaja, veď ty si trader, tebe je jedno, kde ten index padne.
Dlhodobí investori sa vytešujú, že lacno nakúpia.
Plne zainvestovaní sú zase zmierení s tým, že v živote pár krát zažijú so svojim portfóliom 50% drawdown. Tak teraz trh testuje ich psychickú odolnosť. A lepšie teraz, kým ešte môžu pozíciu nariediť peniazmi z výplaty, ako na dôchodku, keď už nebudú mať čím pozíciu nariediť.
A ostatní tipujú ako futbal alebo hokej a bavia sa pritom.
Problém môžu mať len zapáčení jedinci bez SL, ale bez SL netreba používať páku. To by mali vedieť.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Najnižšia hodnota S&P 500 v roku 2022

Príspevok od používateľa jaja »

No, v tom covidovém pádu jsem taky nakoupil indexy (a v růstu prodal), tak možná teď taky něco koupím, jen teď vůbec nemám šajn, jak dlouhý ten propad bude a kdy začít nakupovat. Proto jsem ani netipoval. Ještě je asi brzo, protože žádný konkrétní světýlko na konci tunelu teď nevidím, furt jen černá díra, která může být hodně dlouhá.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Najnižšia hodnota S&P 500 v roku 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jaja napísal: Pi 17 06, 2022 12:38 am To to budete teď reportovat každý den? :twisted:
Veríme, že každý deň nové dno nebude. :)
Dnes sa trhy posunuli hore, ale pol hodinu po open vidím nové dno: 3639
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Najnižšia hodnota S&P 500 v roku 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dávam tu z dnešných správ: Index S&P 500 stanovil nové vnútrodenné minimum na rok 2022 (3 623,29), keď v popoludňajšom obchodovaní klesol pod júnové minimum (3 636,87).

Ja som na 2 min. grafe ES zaznamenal 3635,25 a to isté vidím na 5 min. grafe z finvizu.

Už sa nepametám, čo budeme brať za min, ale ked je expirácia futures vzdialenejšia, tak zahŕňa nejakú prémiu, tentoraz ,,vianočnú,, niečo medzi 10-20 bodov.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Najnižšia hodnota S&P 500 v roku 2022

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ja v zasade netipujem, i ked obcas nevydrzim a zabudnem, ze do buducnosti nikto nevidi.

Sledujem akciovy trh, ale aj trh nehnutelnosti a takisto trh s dlhopismy, vratane statnych. Akciovy trh povazujem za najriskantnejsi, najmenej predvidatelny a moje osobne znalosti (ci ich nedostatok) nemaju v dnesnej dobe vplyv na uspesnost.

Dlhopisy su predvidatelnejsie a pri nehnutelnostiach moze dokonca moja aktivita robit urcity rozdiel. Takisto u priamych investiciach. Avsak moja hlavna aktivita u nehnutelnosti je delegovat nehnutelnosti manzelke, ktora sa v nich vyziva a musim sa priznat, ze je v tomto daleko lepsia ako ja. Obcas zizam co dokaze vybavit, vyriesit a dohodnut. :D
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"