JUGGLER - mesačník 9/2010 ( september )

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15790
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

JUGGLER - mesačník 9/2010 ( september )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pri poslednom mesačníku mali americké indexy tieto hodnoty:

SPX 1079
Nasdaq 2173
Dow 10303


Posledný víkend skončili indexy takto:

SPX 1110 ( +2,8% )
Nasdaq 2242 ( +3,1% )
Dow 10463 ( +1,5% )


Pozrime sa, čo som to tipoval:


Myslím si, že bude naďalej prevládať neistota a pohyb ,,do boku,,. Hlavné zverejnenia sú vonku, pozornosť sa uprie na makrodáta a veľkí hráči sa vrátia na trh až v septembri.
Preto sú moje tipy viac-menej neutrálne:

1. Akciové trhy NEUTRÁL až mierne UP.
2. Dolár NEUTRÁL až mierne posilnenie.
3. Zlato DOWN.
4. Ropa NEUTRÁL až UP (najlepšie, keby sme najprv padli ku 70).


Realita:

1. Do konca mesiaca akciové trhy padali. SPX stratil zhruba 2,5%. Dominovali negatívne makrodáta. Akonáhle sa makrodáta zlepšili, SPX skončil v zisku +2,8%. Tipovanie OK.

2. Eurodolár začal na 1,276. Teraz je 1,268. Dolár mierne posilnil. Tipovanie OK.

3. Zlato šlo po 1217. Teraz ide po 1249. +2,6%. Tip nevyšiel.

4. Ropa šla po 75,6. Teraz 76,4. Mierne UP. Tip OK.

Na trhoch sa nedeje nič dôležité a preto nemám dôvod meniť názor. V globále očakávam problémy v Európe a nepozdáva sa mi vývoj v Číne. Je to však dlhodobejší pohľad. Americké trhy sa mi zdajú normálne.
Na najbližší mesiac som vo všetkom NEUTRÁL. Dokonca aj čo sa týka zlata.

Trading.
August som nakoniec skončil v strate. Teraz takmer neobchodujem a tak to zostane do polovice októbra. Potom ma čaká záver roka, ktorý mávam tradične dobrý.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"