Kšefty Miňa Demoviča

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Mino Demovic
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Št 10 09, 2009 9:07 am

Kšefty Miňa Demoviča

Príspevok od používateľa Mino Demovic »

* SELL APOL 18FEB11 25p +0,55

(naked put write, pokyn=sell_to_open, ticker=APOL, expirácia=18.2.2011, strike=25, put_opcia, inkasované prémium=55$/kontrakt)

Apollo Group: Po poslednom zverejnení 13.10. akcia prudko oslabila (cca z $50 na $38). Kvartálny zisk síce nepatrne prekročil očakávania, ale spoločnosť znížila výhľad na rok 2011. Ďaľšie oslabenie (na cca $35) nasledovalo po oznámení plánovanej finančnej kontroly (po predchádzajúcej kontrole musela spoločnosť časť príspevkov vrátiť). Akcia je na 4-ročnom minime (IV=48%). Celý sektor (index USEDU) je na 2 ročnom minime. Neplánujem držať až do expirácie, chcem to uzatvoriť najneskôr pred januárovým zverejnením.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Kšefty Miňa Demoviča

Príspevok od používateľa jogo »

Mino: Ako sa pocita historicka a ako implikovana volatilita?
Alebo kde sa da zistit?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Mino Demovic
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Št 10 09, 2009 9:07 am

Re: Kšefty Miňa Demoviča

Príspevok od používateľa Mino Demovic »

Jogobela: Hodnoty a grafy HV a IV mám priamo v platforme. Občas sa síce stane že chýba časť dát alebo sú čísla výrazne uletené. Vtedy si to pozriem aj na ivolatility.com. Dá sa tam dobabrať k takýmto krásnym grafom.
Prílohy
APOL_iv.JPG
APOL_iv.JPG (34.34 KiB) 9991 zobrazenia
frakan
Silver Member *
Príspevky: 258
Dátum registrácie: St 23 09, 2009 8:24 am
Has thanked: 58 times
Been thanked: 21 times

Re: Kšefty Miňa Demoviča

Príspevok od používateľa frakan »

zaujímavý titul, pohybuje sa takmer recipročne s indexom, do ktorého patrí

http://www.google.com/finance?q=NASDAQ:APOL" onclick="window.open(this.href);return false;

vidieť na 5 ročnom grafe
Mino Demovic
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Št 10 09, 2009 9:07 am

Re: Kšefty Miňa Demoviča

Príspevok od používateľa Mino Demovic »

* SELL V 18MAR11 65p +1,50

Visa: Moja obľúbená akcia. Úroveň 65$ je pre mňa zaujímavá aj na dlhodobé investovanie. V prípade ďaľšieho poklesu až k strike cene preto budem zvažovať zotrvanie v obchode aj za cenu priradenia.
Mino Demovic
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Št 10 09, 2009 9:07 am

Re: Kšefty Miňa Demoviča

Príspevok od používateľa Mino Demovic »

* SELL CSCO 18MAR11 18p +0,53

Cisco Systems: Priemerné vyhlásenie 10.11.2010 a znížený výhľad na ďaľší kvartál spôsobili prudký pokles ceny. Predpokladám, že cca 3 týždne po vyhlásení už cena akcie plne absorbovala negatívny výhľad. Obchod plánujem ukončiť najneskôr pred februárovým zverejnením (9.2.2011).
Prílohy
cisco.JPG
cisco.JPG (33.27 KiB) 9644 zobrazenia
Mino Demovic
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Št 10 09, 2009 9:07 am

Re: Kšefty Miňa Demoviča

Príspevok od používateľa Mino Demovic »

* BUY APOL 18FEB11 25p -0,05 (ukončenie obchodu)

Dnes došlo k realizácii automatického odkúpenia vypísanej opcie. Opcia už vyčerpala väčšinu potenciálu. Riziko zostáva a zvyšných 5$ už nestojí za čakanie do expirácie (vyše 5 týždňov). Zisk je 50$/kontrakt - t.j. cca 13,7% za 68 dní (mínus komisie).
Výpočet zisku robím spôsobom (Predaj-Nákup)/(BlokovanýMargin+BlokovanéPrémium) -> t.j. (55-5)/(310+55)
Prílohy
apollo.jpg
apollo.jpg (38.73 KiB) 9467 zobrazenia
Naposledy upravil/-a Mino Demovic v St 12 01, 2011 7:20 pm, upravené celkom 1 krát.
Mino Demovic
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Št 10 09, 2009 9:07 am

Re: Kšefty Miňa Demoviča

Príspevok od používateľa Mino Demovic »

* BUY CSCO 18MAR11 18p -0,05 (ukončenie obchodu zo 7.12.2010)

V piatok došlo k automatickému ukončeniu tohoto obchodu na základe pokynu na odkup, ktorý som zadával niekedy v druhej polovici januára. Keďže sa teraz intenzívne venujem inému projektu, všimol som si to až dnes :D

Zisk je 48$/kontrakt => (53-5)/(310+53) => t.j. cca 13,2% za 60 dní (mínus komisie).
Prílohy
csco.jpg
Mino Demovic
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Št 10 09, 2009 9:07 am

Re: Kšefty Miňa Demoviča

Príspevok od používateľa Mino Demovic »

* BUY V 18MAR11 65p -0,05 (ukončenie obchodu z 22.11.2010)

Dnes došlo k čiastočnému automatickému ukončeniu obchodu spätným odkupom. Pred dnešným poklesom sa mi zatiaľ odkúpila len jediná opcia, takže podstatná časť je ešte stále otvorená. Napriek tomu už považujem tento obchod za uzatvorený (či už by bola dnešná odkupná cena $5 alebo $8 až tak sa výsledok nezmení).

Zisk je 145$/kontrakt => (150-5)/(1475+150) => t.j. cca 8,9% za 99 dní (mínus komisie).
Nič moc, od Visy som čakal podstatne viac. Strike cena $65 len-len že vydržala po prudkom poklese v polovici decembra zapríčinenom obmedzením výšky poplatkov za tranksakciu na 12 centov.
Prílohy
V_MAR11_65p_BUY.JPG
Mino Demovic
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Št 10 09, 2009 9:07 am

Re: Kšefty Miňa Demoviča

Príspevok od používateľa Mino Demovic »

Nejdem sem hlásiť ďaľší tip na obchod (momentálne nič nestíham) ... ale za pohľad isto stojí graf CSCO ...
vývoj ceny tejto akcie sa po každom zverejnení nápadne podobá ... prudký pokles, 1-2 týždne zotavenie, pomalý rast ;-)
Prílohy
CSCO.JPG
CSCO.JPG (28.63 KiB) 9284 zobrazenia
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Kšefty Miňa Demoviča

Príspevok od používateľa Pette »

Mino Demovic napísal:Nejdem sem hlásiť ďaľší tip na obchod (momentálne nič nestíham) ... ale za pohľad isto stojí graf CSCO ...
vývoj ceny tejto akcie sa po každom zverejnení nápadne podobá ... prudký pokles, 1-2 týždne zotavenie, pomalý rast ;-)
Cisco maximalne doporucujem, je cenovo dole, ma vyborne vyhliadky co sa tyka podnikania, ma 40 mld usd hotovosti a prvykrat v historii zacne vyplacat dividendu:)
Takze, na zopar rocne drzanie vyborna volba.
MinoDemovic
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Ne 06 01, 2013 12:33 am

Re: Kšefty Miňa Demoviča

Príspevok od používateľa MinoDemovic »

Hmm, čo sa porobilo s obrázkami v mojom vlákne?
Išlo o grafy (väčšinou z finvizu) vývoja cien akcií.
Filip, dalo by sa to ešte nejako opraviť?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Kšefty Miňa Demoviča

Príspevok od používateľa filip glasa »

Opraviť už nie, pokazilo sa viacero obrázkov. Jedine tak nájsť si ten časový úsek a vložiť ho sem znova. Je vždy lepšie dať dynamický graf ako fotku.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Kšefty Miňa Demoviča

Príspevok od používateľa Biosko »

alebo pouzit img-share.net .. super sluzba, bez reklam.
MinoDemovic
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Ne 06 01, 2013 12:33 am

Re: Kšefty Miňa Demoviča

Príspevok od používateľa MinoDemovic »

Biosko napísal:alebo pouzit img-share.net .. super sluzba, bez reklam.
Zvyknutý som na photobucket.com, ale netušil som, že tu bude problém s obrázkami.
Zrejme to súviselo s nejakou migráciou tejto stránky do nového systému.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Kšefty Miňa Demoviča

Príspevok od používateľa Biosko »

chapem, akurat mi photobucket pride skor ako socialna siet :) toto je rychle a nic k tomu netreba, az sa cudujem ze taka sluzba este funguje, lebo co boli niektore v minulosti vsetky sa zmenili na nepoznenie a ponukaju viac reklamy ako uploadovania obrazku
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Kšefty Miňa Demoviča

Príspevok od používateľa Chris »

imageshack.com je istota :)
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Kšefty Miňa Demoviča

Príspevok od používateľa Biosko »

bolo to niekedy dobre ale uz tam dali reklamu a registracie, ble
MinoDemovic
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Ne 06 01, 2013 12:33 am

Re: Kšefty Miňa Demoviča

Príspevok od používateľa MinoDemovic »

Na akcii Sony (SNE) bol včera/dnes takýto stav z pohľadu stratégie short conversion:
- sell stock za +11,01/k
- buy call (strike 11) za -0,72/k
- sell put (strike 11) za +0,80/k
Kompletný short conversion (bez legovania) za +11,09/k.

T.j. ide o bezrizikový zisk 0,09/k (mínus komisie) pri blokovanom margine US$ 110/k

Vidíte v tejto arbitráži nejaký problém?
Prílohy
SNE_arbitraz_04.PNG
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Kšefty Miňa Demoviča

Príspevok od používateľa Rado »

Vidím. :) Nenapísal si expirácie aj keď na grafe je vidieť apríl. Myslím, že by to malo byť komplet, aby to bolo zrozumiteľnejšie.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Kšefty Miňa Demoviča

Príspevok od používateľa jogo »

Kolko $ ta bude stat drzanie shortu akcii Sony do aprila?
Ten margin ti blokuje broker na short akcii predpokladam?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Kšefty Miňa Demoviča

Príspevok od používateľa Rado »

Miňo skúšal som to modelovať, ale podobne ako to máš ty to šlo len s rozdielnym počtom kontraktov. Ako je to v reály? Nerobím podobné obchody, ale aspoň sa dozviem niečo nové.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"