INTERNET PRE TRADING

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1042 times
Been thanked: 1403 times

INTERNET PRE TRADING

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pametám si na časy, keď fungoval len DIAL-UP.
Pri rýchlosti 28kb/s som pil kávu a čakal, kedy mi natiahne stránku...
Potom na MIKROVLNKU, kde som sa pripojil do siete za polovicu bežného platu.
Nasledovalo túžobne očakávané ADSL, ktoré ku nám dorazilo v 2004.
Internet na Slovensku nabral rýchlosť. Pridal sa aj obsah (dovtedy stál za niečo len obsah v angličtine).

Dnes je ADSL ešte stále dobré riešenie, aj vysokorýchlostný bezdrát má úroveň.
Na sídliskách vo väčších mestách už bezkonkurenčne kraľuje OPTIKA.
Problémom je, keď sa rozhodneme pracovať v lone prírody.
V najkrajších kútoch Slovenska chytíme tak akurát GPRS a často ani to nie. Už dlho uvažujem, či príde niečo špičkové cez satelit.
To, čo je teraz na trhu nevyhovuje. Tok dát nie je obojstranne rýchly.
A hľa, dnes som narazil na svetlo v tuneli:

Nový satelit prinesie rýchly internet.

Až 300 tisíc používateľov dokáže rýchlym 10-megabitovým internetom obslúžiť nový satelit HYLAS 1, ktorý dnes na obežnú dráhu vynáša nosná raketa. Slúžiť bude pre Európu, pričom sa počíta s miliónom aktívnych používateľov.

Dáta budú prenášané v 20 GHz frekvenčnom pásme a rýchlosti budú dosahovať od 2 do 10 megabitov smerom k zákazníkovi a 5 megabitov od neho. Potrebná bude anténa so 60 centimetrovým priemerom a obojsmerné komunikačné zariadenie. Počíta sa s mesačným paušálom od 25 eur nahor.

Za projektom stojí britská spoločnosť Avanti, ktorá chce poskytovať rýchle satelitné pripojenie v oblastiach, kde chýba potrebná káblová či optická infraštruktúra. Signálom budú pokryté nasledujúce krajiny: Veľká Británia, Írsko, Španielsko, Portugalsko, Taliansko, Grécko, Nemecko, Rakúsko, Švajčiarsko, Poľsko, Čechy, Maďarsko, Makedónsko, Rumunsko, Srbsko, Slovinsko, Slovensko, Albánsko, Bulharsko, Čierna Hora, Kosovo, Bosna, Chorvátsko a Francúzsko.


http://pocitace.sme.sk/c/5656114/novy-s ... ernet.html" onclick="window.open(this.href);return false;

P.S. Otázka pre tých, ktorí majú, alebo poznajú MAGIO cez ADSL.

Nezníži sa kvalita internetu, keď cez to ide TV v dvoch telkách a net na dvoch PC?

Dík za odpoved.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: INTERNET PRE TRADING

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER napísal:Pametám si na časy, keď fungoval len DIAL-UP.
Pri rýchlosti 28kb/s som pil kávu a čakal, kedy mi natiahne stránku...
Potom na MIKROVLNKU, kde som sa pripojil do siete za polovicu bežného platu.
Nasledovalo túžobne očakávané ADSL, ktoré ku nám dorazilo v 2004.
Internet na Slovensku nabral rýchlosť. Pridal sa aj obsah (dovtedy stál za niečo len obsah v angličtine).

Dnes je ADSL ešte stále dobré riešenie, aj vysokorýchlostný bezdrát má úroveň.
Na sídliskách vo väčších mestách už bezkonkurenčne kraľuje OPTIKA.
Problémom je, keď sa rozhodneme pracovať v lone prírody.
V najkrajších kútoch Slovenska chytíme tak akurát GPRS a často ani to nie. Už dlho uvažujem, či príde niečo špičkové cez satelit.
To, čo je teraz na trhu nevyhovuje. Tok dát nie je obojstranne rýchly.
A hľa, dnes som narazil na svetlo v tuneli:

Nový satelit prinesie rýchly internet.

Až 300 tisíc používateľov dokáže rýchlym 10-megabitovým internetom obslúžiť nový satelit HYLAS 1, ktorý dnes na obežnú dráhu vynáša nosná raketa. Slúžiť bude pre Európu, pričom sa počíta s miliónom aktívnych používateľov.

Dáta budú prenášané v 20 GHz frekvenčnom pásme a rýchlosti budú dosahovať od 2 do 10 megabitov smerom k zákazníkovi a 5 megabitov od neho. Potrebná bude anténa so 60 centimetrovým priemerom a obojsmerné komunikačné zariadenie. Počíta sa s mesačným paušálom od 25 eur nahor.

Za projektom stojí britská spoločnosť Avanti, ktorá chce poskytovať rýchle satelitné pripojenie v oblastiach, kde chýba potrebná káblová či optická infraštruktúra. Signálom budú pokryté nasledujúce krajiny: Veľká Británia, Írsko, Španielsko, Portugalsko, Taliansko, Grécko, Nemecko, Rakúsko, Švajčiarsko, Poľsko, Čechy, Maďarsko, Makedónsko, Rumunsko, Srbsko, Slovinsko, Slovensko, Albánsko, Bulharsko, Čierna Hora, Kosovo, Bosna, Chorvátsko a Francúzsko.


http://pocitace.sme.sk/c/5656114/novy-s ... ernet.html" onclick="window.open(this.href);return false;

P.S. Otázka pre tých, ktorí majú, alebo poznajú MAGIO cez ADSL.

Nezníži sa kvalita internetu, keď cez to ide TV v dvoch telkách a net na dvoch PC?

Dík za odpoved.
pouzivam magio 1 telkac + 2 kompy cez wifinu po dome. zatial som si ziadne spomalovanie ani vypadky na datach nevsimol . v technologiach niesom doma ale zatial som nic nespozoroval. druhu alternativu mam doma a tou je UPC internet tiez cez wifinu. tam je sice telka jedna ale kompy 3-4 (ako kedy) . mam s tym obcas problemy, obcasne vypadky, daval som si aj vymenit kable pomohlo to ale obcas net vypadne.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1042 times
Been thanked: 1403 times

Re: INTERNET PRE TRADING

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mika napísal: pouzivam magio 1 telkac + 2 kompy cez wifinu po dome. zatial som si ziadne spomalovanie ani vypadky na datach nevsimol . v technologiach niesom doma ale zatial som nic nespozoroval. druhu alternativu mam doma a tou je UPC internet tiez cez wifinu. tam je sice telka jedna ale kompy 3-4 (ako kedy) . mam s tym obcas problemy, obcasne vypadky, daval som si aj vymenit kable pomohlo to ale obcas net vypadne.
UPC cez satelit?
Lebo UPC má rozvody v mestách aj cez optiku, tá je super cez kohokoľvek ( ST, Orange, iné..)
Ale kde není optika a to sú vo velkých mestách vilové štvrte a inde všetko okrem sídlisk, tam je net zrejme len cez satelit (možno nejaké siete cez mikrovlnku) a to nebýva spoľahlivé, hlavne pri zlom počasí. Takisto Magio cez satelit je podľa mňa nespoľahlivý. Našťastie, u mňa je ADSL možné cez telefónne linky a ústredňa nie je ďaleko ( čím ďalej je ústredňa, tým je tok dát slabší).
Dík za odpoveď.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: INTERNET PRE TRADING

Príspevok od používateľa Airmike »

nie UPCcko mam cez kabel , take tie televizne pripojky, neviem ci su to opticke kable ale myslimze jo . a magio cez telefonnu pripojku. a predsa je to magiolepsie , ako UPCcko. nejde ani tak o rychlost, tu ani nespozorujem. ale o to ze tosem tam vypadne :).

z vypadkami v kombinacii s obchodovani mam par skusenosti. nic prijemne :)
tradermiso
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Po 31 05, 2010 10:09 am

Re: INTERNET PRE TRADING

Príspevok od používateľa tradermiso »

problem s internetom cez satelit je pokial viem hlavne v "pingu" tj v odozve na poziadavky, nakolko vzdialenost ktoru musi prejst signal zo zeme k satelitu a nazad je obrovska, cize od kliknutia po reakciu moze prejst viac nez sekunda... Pri normalnom surfovani to nemusi vadit, ale pri veciach co vyzaduju vysoku interakciu to moze byt problem - online hry, mozno aj daytrading...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1042 times
Been thanked: 1403 times

Re: INTERNET PRE TRADING

Príspevok od používateľa JUGGLER »

tradermiso napísal:problem s internetom cez satelit je pokial viem hlavne v "pingu" tj v odozve na poziadavky, nakolko vzdialenost ktoru musi prejst signal zo zeme k satelitu a nazad je obrovska, cize od kliknutia po reakciu moze prejst viac nez sekunda... Pri normalnom surfovani to nemusi vadit, ale pri veciach co vyzaduju vysoku interakciu to moze byt problem - online hry, mozno aj daytrading...
Pravda.

Včera som to preberal s expertom a ten to prepočítal, že na výšku satelitu 40km a pri rýchlosti svetla je strata z odozvy minimálne pol sekundy a fyzikálne zákony sa nedajú obísť...

Takže, kým high frekvency trejderi získavajú stotiny sekundy tým, že si presťahujú optiku do blízkosti burzy, my daytrejderi by sme sa mali vyhýbať satelitu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: INTERNET PRE TRADING

Príspevok od používateľa kubik »

Ono to zpoždění je vidět když máš nějaký identický TV program přes satelit a přímo přes pozemní vysílání,něco běží z pozemního a za chvíli se to objeví ze satelitu,bude tam ještě navíc doba,po kterou satelit signál přijme,zpracuje a vyšle,nejen zpoždění spočítané z rychlosti světla(tedy radiového signálu).
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"