Kedy prejst na live?

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
tobbie
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Št 09 12, 2010 1:09 pm

Kedy prejst na live?

Príspevok od používateľa tobbie »

Prijemny den prajem,
chcel by som sa Vas opytat, pri akych vysledkoch na demo ucte/ paper trade ma zmysel prejst na live trade.

Samozrejme ze pri live treba pocitat s oneskorenim plnenia prikazu, s nechopnostou tradera plnit svoj plan, atd...
-------------------------------------------
Jedna sa o e-mini russel 2000 (TF) - daytrade
Ucet: 6000 USD
Stop loss: 150 USD
Framerate: Rangebar 10
Frekfencia obchodov(priemer): 13 obch./mesacne
Uspesnost: 40%
--------------------------------------------

Dakujem velmi pekne za cenne rady,
Tobbie
spoty
Silver Member *
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Št 15 10, 2009 7:00 pm

Re: Kedy prejst na live?

Príspevok od používateľa spoty »

ja som prechadzal po roku na deme. U mna to vobec nebolo o vykonnosti, ale skor o tom ako som sa pocas
tohto obdobia spraval.. mal som podmienku, ze pojdem na live len vtedy ak sa budem na deme spravat tak ako by som sa chcel spravať na live minimalne po dobu dvoch mesiacov (co je velmi subjektivna podmienka). Cize disciplina u mna rozhodovala.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15809
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1402 times

Re: Kedy prejst na live?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

tobbie napísal:Prijemny den prajem,
chcel by som sa Vas opytat, pri akych vysledkoch na demo ucte/ paper trade ma zmysel prejst na live trade.

Pri uspokojivých. Keď je systém, disciplína a konzistentné výsledky.
tobbie napísal: Samozrejme ze pri live treba pocitat s oneskorenim plnenia prikazu, s nechopnostou tradera plnit svoj plan, atd...
To by som netvrdil.
Jedine, ak budete obchodovať cez nespoľahlivého marketmakera
(ktorý neobchoduje na burze, len kótuje cez spread).

Russel 2000 vo forme futures obchodovaných na burze je takmer to isté ako najlikvidnejší trading na svete - futures SP 500 (ES).
Real time žiadne oneskorenie (skôr tí, čo sú na deme môžu mať sem-tam problémy)

Z toho, čo píšete mám pocit , že teraz obchodujete cez druhotriedneho brokera CFD.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Kedy prejst na live?

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER

nene sefe. on ma postreh spravny, slip na TFku (russel futures) nieje nic neobvykle . TF nieje ani zdaleka taky likvidny ako ESko (S&P futures) . je tam rozdiel hlavne pri otvarackach , spravach a celych hodinach, kde slip moze nastat.

tobbie

zacat treba vtedy ked sa na to citis. ale lepsie ti poradia asi traderi co traduju konkretne russel. ja osobne ho povazujem za docela tazky trh na zaciatok.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15809
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1402 times

Re: Kedy prejst na live?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mika: Ok. Trejdil som to, ale pod iným tickerom, už je tomu tak 5 rokov. To bol zrejme na inej burze.
Nepametám si nič negatívne. Nesledujem odkedy spoplatnili dáta.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Kedy prejst na live?

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER napísal:Mika: Ok. Trejdil som to, ale pod iným tickerom, už je tomu tak 5 rokov. To bol zrejme na inej burze.
Nepametám si nič negatívne. Nesledujem odkedy spoplatnili dáta.
CME (chicago) predalo russel 2000 (na CME sa obchodoval myslim ticker ER2) burze ICE (new york) dnes je ticker TF . spociatku bol problem z likviditou dnes uz nieje. ale ako kazdy futures patri do nejakej pomyselnej kategorie likvidity. no a na futures ako FDAX alebo TF popripade YM nejaky ten slip pri MKT prikaze nastat moze, alebo pri klasickych stoplosoch STP MKT, hlavne pri podmienkach ktore som pisal vyssie . je to obcas citit oproti takemu FESX aledo ESku. kde je likvidita vacsia a slip velmi ojedineli . treba volit spravne typy prikazov.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15809
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1402 times

Re: Kedy prejst na live?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mika: dík za vysvetlenie
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
tobbie
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Št 09 12, 2010 1:09 pm

Re: Kedy prejst na live?

Príspevok od používateľa tobbie »

Dakujem vam vsetkym.

Zelam vam prijemne sviatky.

Tobbie
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"