par dnesnych obchodov

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Bren77
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Po 23 11, 2009 2:28 pm

par dnesnych obchodov

Príspevok od používateľa Bren77 »

dnes trend ako vysity :-D
Obrázok
RomanS
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 10:53 am

Re: par dnesnych obchodov

Príspevok od používateľa RomanS »

ano trend sice ako vysity,ale z tvojich obchodov to velmi necitit :P
nic v zlom ale dobre tipujem ak tipujem ze toto bol demac? :wink:
Bren77
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Po 23 11, 2009 2:28 pm

Re: par dnesnych obchodov

Príspevok od používateľa Bren77 »

neznamena ze ked napisem ze Trend ako vysity ze aj budem obchodovat v trende (to nieje nikde napisane)- Inac bol to M5 graf takze nemusel to byt trend celeho dna.
A nemas pravdu: sice mam hlavny ucet na ktorom robim prioritne ale to nieje MT4 a tento malinky 20K ucet, to sem tam cosi zachytim.
A asi ostanem pri zasade radsej nepisat tu nic :-P (ako doteraz) lebo tu plati "cokolvek tu napises je zle"

:-DD

nech sa dari
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: par dnesnych obchodov

Príspevok od používateľa Casey »

Bren77 napísal:dnes trend ako vysity :-D
Obrázok
Tak ono na 5min TF najdes skoro kazdy den nejaky ten trend ,hm no a ked dojdes na to,ze bol aj vysity az na konci dna,tak to je docela neskoro cize je ti to na dve veci.
Bren77
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Po 23 11, 2009 2:28 pm

Re: par dnesnych obchodov

Príspevok od používateľa Bren77 »

no keby som to zistoval na konci tak tak tie obchody tam spatne neprilepim :-DDDDDDD
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: par dnesnych obchodov

Príspevok od používateľa Casey »

Ahaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,takze si vedel hned na zaciatku,ze to bude trend jak vysity? :wink:
Tak vela stastia pri dalsom vysivani. :D
Bren77
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Po 23 11, 2009 2:28 pm

Re: par dnesnych obchodov

Príspevok od používateľa Bren77 »

...nie, po urcitom case to zistis To sa hned neda, ale to su zakladne body, k tomu hadam ani netreba nic pisat, nehovoriac o suvislych trendoch v H1-H4-D1
ale zariad sa ako vies
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: par dnesnych obchodov

Príspevok od používateľa jan »

Bren77,
Ak tomu dobre rozumiem, tak si isiel proti trendu cely den?
OK, podstatne je vziat z trhu zisk bez ohladu na to kde bol, je alebo bude trend.

Ako dlho obchodujes?
Na zaklade coho vstupujes a vystupujes?
Ake pary obchodujes a ako sa ti dari?
Ako vyzera tvoje riadenie rizika a riadenie velkosti pozicie?

Budem rad ak sem budes davat obchody v realnom case.
Bren77
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Po 23 11, 2009 2:28 pm

Re: par dnesnych obchodov

Príspevok od používateľa Bren77 »

zatial nejedem rozoberat trading , je to aj aj Idem na obed poobede to hadam bude lepsie

Obrázok
RomanS
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 10:53 am

Re: par dnesnych obchodov

Príspevok od používateľa RomanS »

bren77: kludne opusti zasadu... myslim ze vela ludi privita ludi co su ochotni uverejnovat svoje obchody, vratane mna :wink:
to ze je to demac som usudzoval z tych obchodov... vsimol som si ze mas standard 20 pips SL a TP cca 10, ale hej ak mas na to ucet co to zvlada tak preco nie... napr pri tom dnesnom grafe na 3tom a 4tom obchode mi pripada ten manazment obchodu na styl zaciatocnika... taky Coudy ti mozno rad spocita vysledne RRR :D
ale ako som povedal, budem rad ak budes pokracovat v uverejnovani obchodov
Bren77
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Po 23 11, 2009 2:28 pm

Re: par dnesnych obchodov

Príspevok od používateľa Bren77 »

na dnes staci: uz viac sa mi nechce
JAN: je to dost citatelne co sa robi, tak napriklad par EURUSD, ohladom trendu je to vzdy otazne, kto aky trend mysli v akom casovom ramci, ale snazim sa byt vzdy v trende(nie vzdy to vyjde)
Ako dlho to ti nenapisem :-) Na zaklade coho? mam 3-4 indikatory na placi.
Riadenie rizika? BOD VSTUPU( z indikatorov) a nasleduje SL a TP, pokial sa zmenia podmienky trhu ide zmena TP resp. manual zasah
Nesnazim sa robit toto 10min pred a 10 minut po NEWS evente.
Aj ked dnes sa stala asi navacsia chyba na mojom ucte - a to pozicia tretia odspodu (musis aj vidiet ze cas je tam daleko vacsi ako standardne) bolo to otvorene 3 min pred Philadelphia FED news a tak to aj dopadlo - musel som to rucne vsetko riesit bez odlepenia oci z OBR :-) dopadlo to nastastie dobre ale dal som si tam max stopku (v hlave) - kedze sa jednalo o chybu kolegu :-P aj tak by som mu to zohladnil :-D
No obchody v real case je vzdy problem....pokial by som tam spravil nejaky manual zasah, moze to byt problem na rychlost, uprednostnoval by som skype ale zatial sa mi nechce viazat na nic....a byt skluceny ze som ti nieco neskoro napisal....no neviem, asi nie.
Obrázok
Bren77
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Po 23 11, 2009 2:28 pm

Re: par dnesnych obchodov

Príspevok od používateľa Bren77 »

este cosi pre RomanS a uz sup sup k manzelke aspon na 1/2 hodky :-D
mozem ti potvrdit ze niesom zaciatocnik (aj ked v FX sa konci a zacina velmi casto)
ohladom tretieho obchodu v prvom dnesnom obr ... proste su podmienky ked je prva standardny vyber ked je podmienka ina na trhu vytiahnes to co sa ma....
Ja chapem long time traderov....ked su TP 200-300 pipov...ale ja som vzdy tuzil robit na malych grafoch aj sa k tomu priblizujem.
no RRR je RRR to je teoria :-D ale budem pracovat na zleseni RRR aj ked mi to moze znicit strategy.... tak uvidim.

zatial dobru
Bren77
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Po 23 11, 2009 2:28 pm

Re: par dnesnych obchodov

Príspevok od používateľa Bren77 »

Dnes to vypada na biedu - asi pojdem lyzovat, ale jeden trade som si prave vyskusal
A na nom je pekne vidiet dovod preco sa musi pouzit variant 2, sice RRko je strasne ale spadnut nizsie 10-12 pips ked pracujem s malymi grafmi do sa neda.
A tiez si neviem predstavit vec ze ked chcem vytiahnut 5-10 pips davat SL 5-10 pips je nerealne - to by fakt musel byt BOD ZLOMU a laserove oko.
proste mam to tak vyratane ze ked urobim SL tak to este v ten den minimalne dobehnem.

Obrázok
Bren77
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Po 23 11, 2009 2:28 pm

Re: par dnesnych obchodov

Príspevok od používateľa Bren77 »

caute, tak dnes som si bol zalyzovat na štrbskom, dobre bolo ale zima. Zajtra uz iba pri krbe a horucom caji. Brrrr a sem tam kuk na nejaky backtest a sumar ;-) okrem ranneho obchodu som uz realne nic nerobil na trhoch, ale teraz som si spatne kukal nejake trades a cosi by som asi aj zobral dnes.
Ale urcite SPATNE dozadu to je len spekulacia..... a ani ja to nemam rad. Ale nakreslil som 7 poslednych obchodov (viac nevladzem) kde by som asi kupoval, kde predaval , vystupy sa mi uz nechceli... ale slubil som to Romanovi :-P A tiez kazdy ten naznaceny obchod by asi mal iny variant vystupu.
Ale samozrejme nik nevie ako by som sa zachoval v pravej chvili , taktiez NEWS eventy som nebral do uvahy - tak to dole je len cista spekulacia...(kritiku prijmam) :-D
Ono je to na takomto zuženom grafe aj dost zle vidiet.... by to trebalo asi priblizit a zvacsit ale chcel som aby bolo aj ten ranny jednobodovy "nepodarok" vidiet
Ale povacsina z tych dolnych obchodov by trvala 1-5MIN jeden myslim troska viac.
Ale budem rad ak pochopite moj trading, mozete pisat aj sem ake typy indikatarov atd. samozrejme ja vam ho nepoviem presne. ale tomu kto bude najblizsie si na tyzden poziciam ucet - ci real ci demo :-P aby som aj presvedcil ze to tak naozaj aj je XIXI (samozrejme s minimalnym vstupmi ale podmienka je min spread EURUSD)

Tak pekny vikend....vam


Obrázok
RomanS
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 10:53 am

Re: par dnesnych obchodov

Príspevok od používateľa RomanS »

bren: dik za grafy... ono takto z grafov je tazko vycitavat system, este k tom ked pises ze ides podla indikatorov...
tipovat konkretne podla ktorych ides neviem ci sa niekomu chce,mne ani moc nie :P
len tak zbezne sa mi to vidi na neake momentum indikatory, mozno RSIcko na 1min sledujes,kdovie
kazdopadne ja osobne by som sa asi necitil komfortne pri tom moneymanagemente ako mas ty, ale ak to mas otestovane a slape ti to tak potom asi netreba riesit RRR a podobne veci a trejdit to dalej :wink:
Bren77
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Po 23 11, 2009 2:28 pm

Re: par dnesnych obchodov

Príspevok od používateľa Bren77 »

len si spravit nazor - davam tu prilohu - subor kto z brokerov(real brokerov, ktori to aj umiestnuju na trhu) ma aku silu, vratane bank na Devizovom trhu. Tak si urobte nazor, mozno vyhladate svojeho brokera...
je to sice 8/2010 ale ten pomer sil sa az tak nemeni (UBS Bank je stale TOP one)
... to len tak pre nedelnu pohodu :-)
Prílohy
(FCM)fcmdata0810.pdf
(41.92 KiB) 221 stiahnutia
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"