Intradenne obchodovanie (emini trhy)

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Hektor
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po 17 01, 2011 9:04 am

Intradenne obchodovanie (emini trhy)

Príspevok od používateľa Hektor »

Ahojte,

pokusam sa zistit co by mi sedelo do zaciatku, s cim vlastne obchodovat a nepodstupovat na zaciatku hned nejak velke riziko.
Intradenne obchodovanie sa mi zda celkom zaujimave (vysledok na seba nenecha dlho cakat a velke prepady zrejme v tak kratkom intervale niesu caste aj ked iluzie si nerobim).
Poprosil by som vas o vas nazor. Dakujem.

Druha vec pri ktorej by som vas poprosil o odporucanie je, nejaky kurz v ktorom by som sa dostal do vseobecnych zakladov. Najidealnejsie by bolo dialkovo (kedze zijem v DE) kombinovane s prednaskami a realnym oboznameni sa s nejakou platformou.

:-) neda mi k tej platforme. pokial si najdem Brokera alebo Banku funguje na svojich vlastnych platformach. Videl som tu u vas uz viacero odporucani na softwary. V ako zmysle pomahaju (zrejme nejake analyzy) a dokazu spolupracovat s platformou Brokera? (prosim o kratke vysvetlenie).

Dakujem.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Intradenne obchodovanie (emini trhy)

Príspevok od používateľa filip glasa »

pokusam sa zistit co by mi sedelo do zaciatku, s cim vlastne obchodovat a nepodstupovat na zaciatku hned nejak velke riziko.
tak to si si zatiaľ spolu s tými kontraktami na ropu (short na ropu) vybral to najťažšie čo sa dalo. Na 99% prídeš relatívne rýchlo o peniaze. Toto sú totiž presne naopak (ako by si si myslel) veľmi rizikové záležitosti.

Sú síce školitelia, predajcovia SW, sprostredkovatelia platforiem, ktorí ti budú tvrdiť, že je to najľahší spôsob ako zarábať peniaze. Ale pravda je taká, že úspešní sú len tí najlepší. Priemerní majú nulu, alebo malé straty. Podpriemerní veľké straty.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Intradenne obchodovanie (emini trhy)

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

hektor, hlavne vela studuj, napriklad aj na tomto fore. Az potom sa do niecoho pustaj. Inak mozes dat svoje peniaze rovno nejakej nadacii. Aspon si usetris stresy a niekomu aj pomozes :wink:
Hektor
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po 17 01, 2011 9:04 am

Re: Intradenne obchodovanie (emini trhy)

Príspevok od používateľa Hektor »

peter.cmorej napísal:hektor, hlavne vela studuj, napriklad aj na tomto fore. Az potom sa do niecoho pustaj. Inak mozes dat svoje peniaze rovno nejakej nadacii. Aspon si usetris stresy a niekomu aj pomozes :wink:
:D neboj, citam citam, mam sice k dispozicii dost slusnu hotovost no kazde euro poctivo zarobene takze si ich prilis vazim na to aby som sa do niecoho pustil hrrr. Vekom pride aj to ze sa naucis troska tie vasne tlmit. Dal som tu otazku aj ohladom nejakych kurzov. Citanie sice pomoze ale raz pocut, vidiet, vyskusat si je zrejme efektivnejsie. Takze ak niekto nieco podobne pozna agenturu alebo nejaku organizaciu dakujem za odporucanie dopredu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Intradenne obchodovanie (emini trhy)

Príspevok od používateľa filip glasa »

Semináre v tejto oblasti sú poväčšine dosť pochybná činnosť: niekto komu to moc nejde na burze sa snaží zarobiť školeniami, lebo to je ľahšie. Zväčša predávajú ilúzie o ľahkom zbohatnutí začiatočníkom. Takže vyberať niečo serióznejšie je ťažké.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Intradenne obchodovanie (emini trhy)

Príspevok od používateľa jogo »

Hektor: Zacni obchodovat realne forex na Oande.Lebo bez praktickeho osahania si tradingu budes studovat blbosti,ktore ti aj tak nepomozu. Ak nechces stratit vela penazi, tak otvaraj pozicie minimalnej velkosti a na jeden obchod kludne riskuj jeden cent.(vraj sa to u Oandy da)
Je jedno, ci zacnes obchodovat s uctom velkosti 100$ alebo 100 000$. Kym sa to naucis, tak o ten ucet prides (ak nebudes mat vynimocne stastie).Preto je lepsie zacat s malym uctom.
Pocitaj 5 rokov intenzivneho obchodovania a studia(studium na VS je v porovnani s tymto prechadzka ruzovym sadom) a ak mas velky talent na trading, tak po 5-rokoch mozno zacnes zarabat.

Trading je dobre vysvetleny na www. financnik.cz. Len never vsetkemu, co tam pisu (myslim hlavne tie zhodnotenia uctov, ktore dosahuju).
Neplat zbytocne skolenia- skoda casu i penazi. Vsetko, co sa tam dozvies je zadarmo na webe, alebo si kup nejaku knihu o technickej analyze napriklad od Eldera.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Intradenne obchodovanie (emini trhy)

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

tak ti skusim aspon cosi k veci napisat:
- mal by si si casom vybrat styl a instrumenty, ktore chces obchodovat. Styl, povedzme intraday, instrumenty: EURUSD, niektore konkretne komodity, niektore konkretne akcie, niektore konkretne indexy, ... Neda sa obchodovat vsetko. Ked ides nieco obchodovat, mal by si vediet ako sa ten instrument sprava, co od neho mozes ocakavat. Inak iba gamblujes. Napriklad ropu neobchoduje nikto normalny. Futures ropy obchoduju iba gambleri, sialenci, hedge fondy a ti, ktori zial musia = napriklad obchodnici v elektrarnach. Ropa sa intradenne casto pohybuje skoro bez akejkolvek logiky.

Najlepsi kurz by bol taky, kde by upozornovali najma na rizika a nabadali k opatrnosti. Zial o takom kurze neviem. Mozno ked Filip zacne biznis s kurzami ;) Vsetky kurzy co poznam su zamerane cisto technicky a smerovane k tomu, aby si zacal obchodovat prave cez brokera, ktory kurz organizuje. Takze treba selektovat informacie a doplnat nazormi z for a podobne.
Hektor
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po 17 01, 2011 9:04 am

Re: Intradenne obchodovanie (emini trhy)

Príspevok od používateľa Hektor »

Zacinam mat dojem ze najlepsie by bolo sediet nejakemu skusenemu obchodnikovi za chrbtom a nechat sa priamo pri obchodovani poucovat. No takeho zrejme nenajdem.

Asi pred dvoma mesiacmi som zacal hrat Boersenspiel http://boersenspiel.faz.net/a/sell_depot.cgi, kto vie nemecky moze skusit myslim ze je to celkom fajn aplikacia a kurzy su realtime. Urobil som si portfolio s 6 akciovkami no a zatial som zo vsetkymi v pluse az na jednu.

Co mna dost trapi je ze zatial som sa ziadnej analyze k priprave obchodnej strategie nevenoval a neviem kde zacat. Literaturu mam takze sa do toho budem musiet mrknut.

Kolega sa v minulosti spoliehal na instinkt, jednoducho v 2008 kupil akcie leadra na nemeckom trhu v solarnej technologii. Zarobil krasne. Naposledy tohoto roku kupil akcie spolocnosti ktora vyvija a vyraba elektoromotory, ked uzavreli zmluvu o spolupraci s Porsche vyleteli do vysok ..... cize ono sa da zrejme aj takymto zdravym odhadom momentalneho stavu spolocnosti alebo vyvoja zarobit.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Intradenne obchodovanie (emini trhy)

Príspevok od používateľa jogo »

Hektor napísal: Kolega sa v minulosti spoliehal na instinkt, jednoducho v 2008 kupil akcie leadra na nemeckom trhu v solarnej technologii. Zarobil krasne. Naposledy tohoto roku kupil akcie spolocnosti ktora vyvija a vyraba elektoromotory, ked uzavreli zmluvu o spolupraci s Porsche vyleteli do vysok ..... cize ono sa da zrejme aj takymto zdravym odhadom momentalneho stavu spolocnosti alebo vyvoja zarobit.

:)
Jeden - dva obchody nic neznamenaju. Je to iba nahoda.
Tak isto mozem raz vsadit v rulete na nulku a nahodou vyhrat 36-nasobok.Ale ak budem vsadzat dlhodobo na nulku, skoro urcite prerobim. Pravdepodobnost nepusti...
1000 obchodov je uz schopna statisticka vzorka na ktorej mozes stavat.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"