roční zhodnocení 100%+

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
notebook78
Príspevky: 18
Dátum registrácie: St 16 02, 2011 2:04 pm

roční zhodnocení 100%+

Príspevok od používateľa notebook78 »

Rád bych využil toto forum k vlastní motivaci a zlepšení vlastního tradingu,pokud mi to Filip umožní?Něco málo o mně-obchoduju od roku 2005 -první rok Fio,od roku 2006 IB Trading.Od poloviny roku 2007 full time.
Dosavadní výsledky jsou tak trochu smíšené a potřebuji určitou motivaci,abych svoje výsledky výrazně zlepšil.Rád bych zde uveřejňoval svoje zhodnocení účtu na konci každého měsíce a hlavně na konci roku.Předem uvádím,že nechci a nebudu uveřejňovat svoje jednotlivé obchody-hodně oceňuju to,co dělá Juggler,sám jsem se totiž od něj hodně naučil,ještě na Traders.cz a musím mu tímto poděkovat,ale sám svoje obchody uveřejňovat nechci,protože obchoduju trochu podobným způsobem a hlavně live to není ani možné zveřejnit.
Abych se tady dlouho nevykecával,přemýšlím teď o tom,jakým způsobem dokázat svoje každoroční zhodnocení,aby to mělo nějaký význam.Někde jsem tady viděl,že se občas scházíte v Praze,takže nejlepší by bylo přímo se sejít,vzít noťas, otevřít účet a podívat se,jestli jsem něco dokázal nebo tady jen tak zbytečně tlachám.Jestli někdo znáte lepší způsob,klidně něco navrhněte.

Můj cíl je pro letošní rok 100%+ ,vzhledem k tomu,že poslední roky to nestálo za moc(něco kolem 30%),tak opravdu musím makat a cítit silnou motivaci,protože jsem dost línej člověk.

Pokud tady moje příspěvky někomu pomůžou a hlavně mně :D ,budu rád,pokud si myslíte,že je to blbost,tak to můžem smáznout,ale snad to někomu něco dá.

Jinak jsem z jižních Čech,pokud tady někdo odsud je,rád se občas sejdu nebo se rád zúčastním setkání v Praze.

Díky

Pavel
notebook78
Príspevky: 18
Dátum registrácie: St 16 02, 2011 2:04 pm

Re: roční zhodnocení 100%+

Príspevok od používateľa notebook78 »

Tak leden 2011 +3.64% nic moc.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: roční zhodnocení 100%+

Príspevok od používateľa Coudy »

30-40% ročne je podľa mňa solídny výsledok. Ale všetko samozrejme závisí od veľkosti kapitálu. Niekomu k pohode stačí 20%, iný musí urobiť 50%. Každopádne nech sa ti darí.
notebook78
Príspevky: 18
Dátum registrácie: St 16 02, 2011 2:04 pm

Re: roční zhodnocení 100%+

Príspevok od používateľa notebook78 »

Díky Coudy,naprosto souhlasím.Měl jsem tak trochu štěstí,že když jsem v roce 2005 začínal,tak už jsem měl účet na US daytrading,ale kdybych začínal s 5 nebo 10k USD,tak by mi přechod na full-time trading trval asi o dost dýl.(tak o 10 let :D )
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: roční zhodnocení 100%+

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Držím palce, Pavel.
S tým dokazovaním sa netráp. Stačí vôľa ukázať live účet a výsledky.
Aj z portálu ako-investovať robíme stretnutia, väčšinou v Tatrách, tak 2x ročne. Boli aj trejderi z Čiech, napr. Pavel Sobotka a Honzajs.
Teším sa, že si tu zavítal. Ja som teraz extrémne zaneprázdnený, tak prispievam menej.
Ešte raz: good luck!
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
notebook78
Príspevky: 18
Dátum registrácie: St 16 02, 2011 2:04 pm

Re: roční zhodnocení 100%+

Príspevok od používateľa notebook78 »

Díky moc Juggler.Věřím,že tenhle závazek,který jsem tady uvedl, mně postrčí zase trochu dopředu.I když vím,že je to trochu ambiciózní cíl,vím,že je to v mojich možnostech dokázát to,jen se pořád nedržet tak při zemi a ustát třeba 10 -15% drawdown.
To je můj hlavní problém.
Ještě jednou díky!
Vince
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: Ut 04 05, 2010 4:42 pm

Re: roční zhodnocení 100%+

Príspevok od používateľa Vince »

Budem zvedavy, ako sa budu vyvijat tvoje vysledky. Je vzdy zaujimave sledovat niekoho, kto sa tradingom zivi (aj ja by som sa k tomu chcel raz dopracovat).
Nemohol by si sem raz za cas predsa len zverejnit nejaky obchod aj s komentarom? Nemusi byt real time. Staci po zrealizovani.
Drzim palce
spoty
Silver Member *
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Št 15 10, 2009 7:00 pm

Re: roční zhodnocení 100%+

Príspevok od používateľa spoty »

Ahoj Pavel,

tiez som velmi rad, ze si sa rozhodol prispievat. Prajem vela stastia k naplneniu tvojho ciela.
Nase stretnutia v Prahe http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =56&t=3013" onclick="window.open(this.href);return false; zatial ber tak, ze zaidne nebolo :-)
Ale bol by som rad ak by sme to nastartovali aspon ako volne posedenie pri vine, takze ak mas chut, budeme sa tesit.
notebook78
Príspevky: 18
Dátum registrácie: St 16 02, 2011 2:04 pm

Re: roční zhodnocení 100%+

Príspevok od používateľa notebook78 »

Ahoj Spoty,určitě se rád přidám,pokud budu mít volno,dej mi prosím vědět,až to bude aktuální.Díky.

Vince, protože je dneska volno,dám sem 3 z 10ti obchodů,které jsem udělal minulý týden(od začátku roku zatím 58) i když si nejsem jist,jestli to bude takhle zpětně mít nějaký význam.
1. 15.2. dgit vstup 9:28-9:30 za průměrnou cenu 35.22, out za průměr 36.67,obyčejně kupuju akcie na 3krát až 5krát,proto ten průměr.
2. 16.2 praa in 9:28-9:30 za průměr 81.63,out za průměr 84,09 v průběhu dne(9:32-2:24)

3. 18.2. spwra in 19,42 out 19,02 ,bohužel dvojnásobná pozice oproti dgit a praa.

Komentář-všechny akcie kupuju pouze! po eps reports,nikdy ne před,protože to prostě neumím(takže se moc nemotám do businessu Jugglera :D )preferuju akcie,které reportují v AH,ale nákupy realizuju až následující den v preemarketu a tehdy když vidím na akcii slušné volume(což zrovna není případ praa)ale to je spíš vyjímka.U akcie hledám velký meziroční nárust zisku a revenue,vysoký SI a hlavně velký eps surprise i rev surprise,to je tak základ a pak mám dalších pár faktorů,podle kterých se rozhoduju,kdy vstoupit a kdy vystoupit,hlavně TA a Psych. analýza a tam mám určitě velké rezervy.

Díky za vaše komentáře a podporu.

Pavel
notebook78
Príspevky: 18
Dátum registrácie: St 16 02, 2011 2:04 pm

Re: roční zhodnocení 100%+

Príspevok od používateľa notebook78 »

Uzavírám měsíc únor s výsledkem +6.92%,ten výsledek hodnotím jako ne moc neuspokojivý,ne z hlediska procent,ale z toho,že jsem měl příležitosti na cca 10-12% a nedokázal jsem je využít(což je ale můj dlouhodobý problém,místo nákupu akcie podle pravidel třeba 20k koupím 12k atd.)v březnu už reportuje daleko míň společností výsledky,takže bude míň práce,ale zase se na konci měsíci přihlásím.
Hodně štěstí všem!
notebook78
Príspevky: 18
Dátum registrácie: St 16 02, 2011 2:04 pm

Re: roční zhodnocení 100%+

Príspevok od používateľa notebook78 »

Tak jsem po měsíci zpátky. Březen končím s výsledkem +2,4% není to teda žádná sláva,ale obchodů moc nebylo a do půlky dubna toho na práci také ještě moc mít nebudu.Uvítal bych konečně nějakou korekci trhu,už se mi zdá,že to došlo dost daleko a hlavně vysoko :D ,ale zatím mám podle svých slabých výsledků hodně důvodů pro další motivaci a to je pro mně nejdůležitější
Za měsíc se zase přihlásím

Pavel
notebook78
Príspevky: 18
Dátum registrácie: St 16 02, 2011 2:04 pm

Re: roční zhodnocení 100%+

Príspevok od používateľa notebook78 »

Zhodnocení za duben + 3%,je to slabota,moc se mi nedaří,korekce trhů nepřichází a mně se při překoupených trzích moc nedaří.Ale příležitostí a práce bude v květnu ještě dost,tak uvidím,jak na tom budu na konci května...
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: roční zhodnocení 100%+

Príspevok od používateľa Coudy »

Som ti písal, že 3% mesačne, čiže 40% ročne je veľmi dobrý výsledok, ak si ho schopný rok čo rok opakovať, takže to ber z pozitívnej stránky a nekukaj na to tak moc čierne. :)
notebook78
Príspevky: 18
Dátum registrácie: St 16 02, 2011 2:04 pm

Re: roční zhodnocení 100%+

Príspevok od používateľa notebook78 »

Zhodnocení za květen +5,5%.S tímhle měsícem jsem docela spokojený,protože jsem jel na 90% podle plánu,což se mi už dlouho nepodařilo.V červnu moc příležitostí nebude,takže budu spíš hledat nové strategie a příležitosti do budoucna.
notebook78
Príspevky: 18
Dátum registrácie: St 16 02, 2011 2:04 pm

Re: roční zhodnocení 100%+

Príspevok od používateľa notebook78 »

V červnu jsem sice obchodoval málo,ale zato dost špatně :D Takže konečný výsledek za červen je -1,5%.
notebook78
Príspevky: 18
Dátum registrácie: St 16 02, 2011 2:04 pm

Re: roční zhodnocení 100%+

Príspevok od používateľa notebook78 »

Tak červenec byl konečně dobrý měsíc +11,5 %.
notebook78
Príspevky: 18
Dátum registrácie: St 16 02, 2011 2:04 pm

Re: roční zhodnocení 100%+

Príspevok od používateľa notebook78 »

Srpen -0.5%,nikdy se mi moc nedaří v období extrémní volatility(potřebuju na tom zapracovat),takže jsem nakonec celkem spokojený.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: roční zhodnocení 100%+

Príspevok od používateľa jogo »

Trosku ti to tu sprehladnim:
Januar +3.64%
Februar +6.92%
Marec +2.4%
April +3%
Maj +5.5%
Jun -1.5%
Jul +11.5%
August -0.5%

Celkovo: +30.96%

Slusne zhodnotenie :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2836
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 52 times
Been thanked: 112 times

Re: roční zhodnocení 100%+

Príspevok od používateľa Rokosák »

Co!?!?! 31% za 8 mesiacov je fantasticke nie iba slusne!
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
notebook78
Príspevky: 18
Dátum registrácie: St 16 02, 2011 2:04 pm

Re: roční zhodnocení 100%+

Príspevok od používateľa notebook78 »

jogobela napísal:Trosku ti to tu sprehladnim:
Januar +3.64%
Februar +6.92%
Marec +2.4%
April +3%
Maj +5.5%
Jun -1.5%
Jul +11.5%
August -0.5%

Celkovo: +30.96%

Slusne zhodnotenie :wink:

Díky za sčot Jogo :D
Už teď vím,že můj odvážný cíl pro tenhle rok +100% je zcela mimo realitu,byl bych rád,kdyby pro mně tenhle rok skončil 50%+,to ještě můžu považovat za dobrý výkon.Cokoliv pod 50% je pro mně zklamání.
canslimer
Active Member
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Ut 30 08, 2011 9:31 am

Re: roční zhodnocení 100%+

Príspevok od používateľa canslimer »

Presne tak je to super výkon. Alokujes vzdy vsetok kapital do kazdeho tradu co otvaras? Porovnaj sa s akciovym indexom a musis byt so sebou urcite spokojny. Tento rok mam podobne vysledky ako ty ale za vsetko vdacim akcii fosl kde som bol nalozeny viac ako s polovicou uctu a drzal som ju od 75 usd az ku 120.
Prajem dobre obchody
notebook78
Príspevky: 18
Dátum registrácie: St 16 02, 2011 2:04 pm

Re: roční zhodnocení 100%+

Príspevok od používateľa notebook78 »

Zdravím všechny,právě dělám uzávěrku za rok 2011,tak sem doplním zbývající údaje za poslední měsíce.
Zhodnocení:
září +1%
říjen +5,5%
listopad +2%
prosinec 0%

Celkem za rok 2011 cca +39,5% není to žádná sláva a rozhodně jsem nesplnil svůj cíl.Na druhou stranu mně těší ten fakt,že největší roční drawdown účtu byl necelá 4%,takže vím,na čem příští rok pracovat.

Klidné prožití vánočních svátků všem a hodně štěstí,zdraví po celý příští rok.

Pavel
notebook78
Príspevky: 18
Dátum registrácie: St 16 02, 2011 2:04 pm

Re: roční zhodnocení 100%+

Príspevok od používateľa notebook78 »

Ještě přidám doplnění pár statistik,kdyby to někoho zajímalo.

Celkem 290 obchodů + 193 = 66% průměrný ziskový trade +2.3%
- 81 = 28% průměrný ztrátový trade -2.8%
0 16 = 6%
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: roční zhodnocení 100%+

Príspevok od používateľa jan »

notebook78 napísal:největší roční drawdown účtu byl necelá 4%,takže vím,na čem příští rok pracovat.
Co sa da na tomto zlepsovat? :)

Inak nechcel by si podrobnejsie rozpisat riadenie rizika alebo z casu na cas nejaky obchod?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: roční zhodnocení 100%+

Príspevok od používateľa jogo »

Zisk 40% pri 4% drawdovne je parada. Ak sa ti takto dari uz par rokov, staci navysit pozicie a pri drawdowne 8% dosiahnes zisk 80%. Myslim, ze drawdown 8% by si po tolkych rokoch tradingu mal zvladnut. :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: roční zhodnocení 100%+

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ahoj Pavel.
Na tento rok veľmi pekný výsledok! Blahoželám! :D
U mňa earnings úplne prestali fungovať. Najhoršia situácia za posledných 6 rokov.
V mojej najvýnosnejšej stratégii musím počkať na lepšie časy, alebo zmeniť taktiku.
Jediné, kde sa mi vždy darí je daytrading. To si však treba odmakať.

Keď sa Ti chce, napíš, či si niečo zmenil na stratégii, ktorú si opísal.
Alebo funguješ stále rovnako?

Mne toho roku najviac vadia 2 veci:
1. pred sezónou to vždy vystrelí hore ( neznášam prekúpené trhy ).
2. volatilita s depresiou v preopen ( prichádza z EU, nedá sa predpokladať, ničí trading v preopen ).

Už sa neviem dočkať skutočnej krízy. To je pre mňa najlepšie prostredie.

Držím palce a prajem úspešný Nový rok 2012.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
notebook78
Príspevky: 18
Dátum registrácie: St 16 02, 2011 2:04 pm

Re: roční zhodnocení 100%+

Príspevok od používateľa notebook78 »

JUGGLER napísal:Ahoj Pavel.
Na tento rok veľmi pekný výsledok! Blahoželám! :D
U mňa earnings úplne prestali fungovať. Najhoršia situácia za posledných 6 rokov.
V mojej najvýnosnejšej stratégii musím počkať na lepšie časy, alebo zmeniť taktiku.
Jediné, kde sa mi vždy darí je daytrading. To si však treba odmakať.

Keď sa Ti chce, napíš, či si niečo zmenil na stratégii, ktorú si opísal.
Alebo funguješ stále rovnako?

Mne toho roku najviac vadia 2 veci:
1. pred sezónou to vždy vystrelí hore ( neznášam prekúpené trhy ).
2. volatilita s depresiou v preopen ( prichádza z EU, nedá sa predpokladať, ničí trading v preopen ).

Už sa neviem dočkať skutočnej krízy. To je pre mňa najlepšie prostredie.

Držím palce a prajem úspešný Nový rok 2012.

Ahoj Juggler,
díky.V průběhu roku jsem trochu upravil strategii,základ při výběru akcií je stejný,ale výstupy z obchodů jsou rychlejší,často
jsem držel akcii v průběhu dne až do close,ale teď vystupuji většinou do 10:00 am,často po pár minutách po openu(díky tomu jsem ušetřil hodně peněz v srpnu).Také jsem se víc začal specializovat na NYSE stocks,kde se mi poslední dva roky docela daří,tak jsem se na to začal více soustředit.

Mně také nevyhovuje přehnaný optimismus před každou sezónou,hlavně ve spojení s výsledkami AAPL,IBM,GOOG a další,které vždycky začátek sezóny vyženou nahoru,to mi také docela vadí a omezuje to spoustu příležitostí.
Negativní preopen mně na druhé straně docela vyhovuje a pokud je preopen v mínusu daří se mi líp.

Ať se ti daří!

Pavel
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"