Co je GAP a vikendove obchodovanie

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Hicks
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ne 20 03, 2011 11:51 pm

Co je GAP a vikendove obchodovanie

Príspevok od používateľa Hicks »

Pri prechadzani tohoto fora som narazil na nasledujuci post:

"Pri CFD brokeroch si daj pozor na paku. Ak tam bude paka 400:1 tak teoreticky mozes otvorit poziciu o velkosti 0.8 lotu za 200 Euro.
Ak by si to nechal otvorene na vikend a vznikol by na forexe GAP napr. 200 pipsov(pocas greckej krizy take vznikali), tak by ti mohla vzniknut strata 1600 Euro a to by si musel brokerovi doplatit 1400 Euro aj ked si tam dal len 200 Euro. Mohol by to po tebe vymahat sudnou cestou.
Takze opatrne...'

Vcelku ma to zaujalo. Tak nejak som si amatersky myslel, ze v pondelok rano sa zacina s tym, s cim sa v piatok skoncilo. Tak som nieco precital o GAPoch, ale popravde zatial som to moc nepochopil. Vie to niekto polopate vysvetlit? Vdaka
EcoNoir.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Co je GAP a vikendove obchodovanie

Príspevok od používateľa filip glasa »

cez víkend sa situácia môže zmeniť tak, že v piatok trh uzavrie na hodnote 100 a v pondelok otvorí na hodnote 97. Čiže cena nemusí pokračovať tam kde v piatok skončila. Pri velkej páke ti to vygumuje účet.
Hicks
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ne 20 03, 2011 11:51 pm

Re: Co je GAP a vikendove obchodovanie

Príspevok od používateľa Hicks »

Hm a co sposobuje ten posun? Rozumiem, ze cez vikend moze vybuchnut ropovod a cena ropy vyleti hore, ale ak neprebiehaju cez vikend obchody, kto urci ze "hej, v pondelok zacneme na 97" ?
EcoNoir.sk
laty
Silver Member *
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Št 17 07, 2008 5:44 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Co je GAP a vikendove obchodovanie

Príspevok od používateľa laty »

Cena, co vidis na grafe nie je spojita premenna. Je to vzdy zobrazenie prebehnutych obchodov. To znamena, ze GAP (medzera) moze vzniknut kedykolvek. Je to ako vyjednavanie na trhu. Kupujuci skusa kupit co najlacnejsie a predavajuci co najdrahsie. A podobne ako na trhu, mas ponuky za rozne ceny a kupujucich, co su ochotni zaplatit rozne ceny.

Zjednoduseny priklad:
cez vikend sa dozvieme, ze bude nedostatok ropy. Nazhromazdia sa ponuky na kupu ropy za rozne ceny (aj vyssie ako v piatok CLOSE) ved jej bude nedostatok. Ja ako drzitel ropy pozeram na ponukane ceny a najvyssia sa mi zda pre mna vyhodna, tak ponuku zoberiem a ropu predam. A bum rozdiel medzi piatok CLOSE a OPEN je na svete.

Kto urcuje cenu na beznom trhu? Ponuka/dopyt. Tak isto je to aj na burze.
Farm Profi-Výroba diskov, špeciálnych kolies a dvojmontáží. Predaj pneumatík a duší pre poľnohospodársku, lesnú, stavebnú a komunálnu techniku.

Kultivačné kolesá
Traktorové dvojmontáže
Predaj pneumatík na poľnohospodárske, lesné a stavebné stroje
Hicks
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ne 20 03, 2011 11:51 pm

Re: Co je GAP a vikendove obchodovanie

Príspevok od používateľa Hicks »

jj s ponukou a dopytom je mi to jasne, nebolo mi to jasne z technickeho hladiska, ja som to vzdy chapal tak, ze ak je burza zavreta, ponuka sa moze objavit az v prvej sekunde otvaracieho dna, tj. v piatok sa zavre na cene 100, buchne ropovod v nedelu, v pondelok rano burza otvara 8:00 cena je 100 a 8:00:01 zacne prudko stupat. Ale uz to asi chapem, jednoducho v tych 8:00 aj tak nikto nepreda ropu za 100, vsetci ponuknu napr. 120+. Cize GAP moze vzniknut aj cez noc, co.
EcoNoir.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Co je GAP a vikendove obchodovanie

Príspevok od používateľa filip glasa »

presne tak. To že v piatok sa posledný obchod urobil za 100, neznamená, že v pondelok ráno musí predávajúci predať znova za 100. Môže predať kľudne za viac ak sa nenájde iný predávajúci za nižšiu cenu.
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Co je GAP a vikendove obchodovanie

Príspevok od používateľa jan »

No a na akciach su gapy, ktore vzniknu pocas noci uplne bezne.
Takto to vyzera v praxi
http://www.google.com/finance?chdnp=1&c ... =0&fct=big" onclick="window.open(this.href);return false;
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"