"Investovanie" do Pohody

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
eddie
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 28 08, 2011 3:29 pm

"Investovanie" do Pohody

Príspevok od používateľa eddie »

Nazdar. Viem ze sa tu neda hovorit o investovani ako takom, ale vnukol sa mi napad. Kazdy z vas asi pozna festival Pohoda. Prednedavnom sa spustil predpredaj listkov, zacina to na hodnote 59e za prvych 3000 listkov a postupne sa to vysplha az na 99e na mieste. Festival ma stupajuci trend, kazdy ho pozna, kazdy tam chce byt. Kazdorocne sa listky pred zaciatkom vypredaju a potom je po nich velky dopyt. Tohtorocne listky sa v predpredaji predavaali za 50e a na mieste za 90e, s tym, ze tyzden pred festivalom nebolo problem predat ich za 100e a viac. Chcel by som pocut vas nazor na tento typ "investicie". To znamena kupil by som to teraz za 60e a predal o rok za 80-90-100e (ako sa podari) v kazdom pripade je tam vynos 30% a viac za necely rok a moznost prerobit je skutocne velmi nizka, skoro az nulova (prinajhorsom by sa predali za povodnu cenu 60e). Aky je vas nazor? dik
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: "Investovanie" do Pohody

Príspevok od používateľa Pette »

V pohode, toto je vsetko fajn, ale v malom, tazko mozes ty sam nakupit 3000 listkov v predpredaji...
eddie
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 28 08, 2011 3:29 pm

Re: "Investovanie" do Pohody

Príspevok od používateľa eddie »

Samozrejme ze nie vsetky, tak do 20 som ratal.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: "Investovanie" do Pohody

Príspevok od používateľa filip glasa »

je to skôr maloobchod než investícia. Nakúpiš síce pomerne pohodlne 20 kusov naraz, ale predať musíš po jednom, vždy sa osobne stretnúť, alebo posielať poštou. Čiže je s tým nejaká robota a zarobíš na tom ako štandardný predajca lístkov.

Na investíciu by sa to podobalo ak by si vedel predať všetkých 20 naraz, rovnako jednoducho ako si ich kúpil.
Používateľov profilový obrázok
senor valasco
Silver Member *
Príspevky: 264
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 12:32 pm
Bydlisko: HUMENNE
Kontaktovať používateľa:

Re: "Investovanie" do Pohody

Príspevok od používateľa senor valasco »

eddie, ak ešte žiješ skús poreferovať ako si dopadol. predal si všetko?
shc
Active Member
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Po 05 09, 2011 6:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: "Investovanie" do Pohody

Príspevok od používateľa shc »

Na facebooku som videl velmi vela ludi predavat listky za 50-60 eur poslednych par dni. Minuly rok som si dokonca kupil listok pred vchodom za 30 euro od chlapika co ho dostal zadarmo:)
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"