volume graf

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Ir0nman
Príspevky: 44
Dátum registrácie: So 05 11, 2011 11:19 am

volume graf

Príspevok od používateľa Ir0nman »

Uz ste sa stretli niekedy s grafom, ktory sa nevykresluje podla casu, ale podla volume? Neviem, ci sa to spravne vola volume graf. Je to menej zauzivana vec a nestretavam s tym castom.

Skusal som to pred 2 rokmi cez Sierra Chart a celkom sa mi to zapacilo. Casto sa pri candlestick grafe sleduje ukoncenie sviecky (trebars 5-minutovej) - ze ci uzavrela cervena alebo zelena a ake mala H/L. Nas graf sa teda odvija vzdy od casu. Ale aky ma cas zmysel v tradingu? Zobchodujeme profit target za minutu alebo za hodinu - nikdy nevieme dopredu povedat. Lebo nam na tom case ani az tak nezalezi. Cize cas ziadny zmysel pre nas nema. Zatial co volume ma obrovsky zmysel, lebo tvori likviditu, pohyby, prierazy a trendy.

Volume graf ma jeden parameter a tym je pocet zobchodovanych kontraktov. Trebars Volume(500) znamena, ze ak sa zobchoduje 500 kontraktov, uzavrie sa jedna sviecka. Cize ak sa nam trh nehybe, graf nam stoji. :) A ak sa zacne hybat, zacnu sa nam rychlo vykreslovat sviecky a ich farby a high/low zacnu mat okamzite hlbsi zmysel ako pri casovom grafe. Samozrejme ten parameter volume treba nastavit specificky a spravne pre kazdy trh, ale ak ma clovek uz nejaky trh napozerany, parameter odhadne lahko. K trhu YM som daval parameter tusim okolo 500, pri ES by to bolo samozrejme viac, aby sa nam graf nevykresloval prilis rychlo...

Nazory?
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"