Investičný semafór v Trende

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Investičný semafór v Trende

Príspevok od používateľa jogo »

Investicny semafor prepol na cervenu. http://financie.etrend.sk/investicie/in ... ignal.html
Fiktivne predavam NQ na 2633 o 15:30 CET.

Dnes je predaj ovela nizsie ako ich udajny realny short v piatok ohlaseny na FACEBOOKU. :?
Ok. Asi to dalej takto nebudem sledovat, lebo vysledky by mohli byt zavadzajuce a ja nemam cas to sledovat na FACEBOOKU, kedy realne prepnu semafor.
Napriek tomu je to velmi zaujimava metoda obchodovania a niektore prvky z nej musim zakomponovat do svojho systemu....
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investičný semafór v Trende

Príspevok od používateľa filip glasa »

semafor prepli na zelenu:
http://financie.etrend.sk/osobne-financ ... elenu.html" onclick="window.open(this.href);return false;
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Investičný semafór v Trende

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

jogo spominal, ze to ohlasuju na Facebooku. Viete niekto kde ? nenasiel som to ..
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investičný semafór v Trende

Príspevok od používateľa filip glasa »

nie som si istý či to ohlasujú tu:
https://www.facebook.com/pages/The-Benc ... 8595768758" onclick="window.open(this.href);return false;
Ale trebars túto zmenu na zelenú som tam nenašiel.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investičný semafór v Trende

Príspevok od používateľa filip glasa »

Status z FB:
Túto otázku som dostal ako súkromný odkaz cez FB, no odpovedám na ňu touto formou: V piatok večer, keď sa zmenil signál sa semafore, sme na avízo cez Facebook úplne zabudli. V čase písania tohto odkazu to vyzerá, že bolo by lepšie, keby sme do dlhých pozícií nenaskakovali pri piatkovom closingu, pretože futures na hlavné indexy sú v tejto chvíli ešte nižšie. Chcem však veriť tomu, že nik neberie jednotlivé signály ako nákupné odporúčania. To, že podľa nich upravujeme portfóliá my ešte neznamená, že by to mal v rovnakom čase a rovnakým spôsobom robiť ktokoľvek iný. Investičný semafor TRENDU je koncipovaný ako pomôcka pre investorov, nie ako krištáľová guľa.

-Michal Nalevanko
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Investičný semafór v Trende

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ok, dik
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Investičný semafór v Trende

Príspevok od používateľa jogo »

jogo napísal:Fiktivne predavam NQ na 2633 o 15:30 CET.
Ohlasili - neohlasili, zabudli - nezabudli, asi ich budem dalej sledovat na tych open cenach, aby sme mali kontrolne portfolio...

Cize NQ zatvorili na 2554, zisk je 3% celkovo 15.17% + 3% =18.17%

Zaroven fiktivne kupujem NQ na 2554.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1110
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 35 times
Been thanked: 26 times

Re: Investičný semafór v Trende

Príspevok od používateľa Tilbur »

ako dalsi mozny indikator rastu: Dan Zanger za posledne dni vo velkom nakupuje. medzi jeho vybrane patria aj SXCI a EXPE.
90% z portfolia v akciach z toho zatial 30% v REITs a 10% cash.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
canslimer
Active Member
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Ut 30 08, 2011 9:31 am

Re: Investičný semafór v Trende

Príspevok od používateľa canslimer »

dan zanger casto nakupuje akcie na novych highs... netreba brat dana ako indikator lebo ma plateny servis ovela jednoduchsie je sledovat akciovych lidrov a to ze postupne jeden za druhym vytvaraju nove highs... dnes je to greenday :)))
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1110
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 35 times
Been thanked: 26 times

Re: Investičný semafór v Trende

Príspevok od používateľa Tilbur »

Ako tvrdi Dan,po siestich tyzdnoch v cashi, poslednych par dni nakupoval. Naposledy mal hotovost od augusta
do decembra.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1110
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 35 times
Been thanked: 26 times

Re: Investičný semafór v Trende

Príspevok od používateľa Tilbur »

Od vcera vecera zmenil semafor farbu na oranzovu.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investičný semafór v Trende

Príspevok od používateľa filip glasa »

Dúfam, že podla toho neobchodujete, lebo sa bude pán Nalevanko hnevať :D
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1110
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 35 times
Been thanked: 26 times

Re: Investičný semafór v Trende

Príspevok od používateľa Tilbur »

Ak by niekto nahodou podla toho obchodoval, moze si zarobit na plateny servis od The Benchmark Research & Consultancy na buduci rok :-)
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Investičný semafór v Trende

Príspevok od používateľa Airmike »

filip glasa napísal:Dúfam, že podla toho neobchodujete, lebo sa bude pán Nalevanko hnevať :D
ja tomu nerozumiem, ked sa to vola investicny semafor, preco sa na tom facebooku rozculoval ze ludia podla toho obchoduju. ved investicie sa podla toho robit nedaju a je logicke ze ked v trende uverejnuje predpovede a chce dokazat ze je lepsi ako ostatni, tak sa podla toho budu ludia riadit. nie ? ved ked chcel aby si to ludia ignorovali, tak to nemal davat do novin :)

alebo som volaco nepochopil ?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investičný semafór v Trende

Príspevok od používateľa filip glasa »

No asi bol prekvapený keď zistil, že podľa toho možno niekto obchoduje. lebo je to vyrobené pre čitateľov Trendu ako pomôcka, že čo sa deje na trhoch. Čo s fondami a tak. Na trading asi nikto nemyslel keď to vymýšľali.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1110
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 35 times
Been thanked: 26 times

Re: Investičný semafór v Trende

Príspevok od používateľa Tilbur »

Neviem, co podla neho niekto obchoduje. Ale sledujeme ho hlavne kvoli tomu, ci presvedci vysledkami v priebehu jedneho roka a ci nahodou neskresluje realne vysledky.
Prave preto zrejme Jogo uskutocnuje fiktivne obchody podla prepinania signalov.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Investičný semafór v Trende

Príspevok od používateľa jogo »

jogo napísal:Cize NQ zatvorili na 2554, zisk je 3% celkovo 15.17% + 3% =18.17%

Zaroven fiktivne kupujem NQ na 2554.
Zatvaram fiktivne na dnesnom open 2536. Strata 0.7% celkovo 18.17% - 0.7% = 17.47%.

Niektori ludia, co obchoduju podla signalov z internetu musia byt fakt neprijemni. Nalevanko sa stazuje, ViktorVero sa stazuje (pisal, ako mu nejaky "trader" pisal e-mail, ze vstupil do nim ohlaseneho obchodu a je teraz v strate 50% uctu a co ma teraz robit - pre vysvetlenie Viktor doporucuje SL max 1% uctu). Na Viktorovu radu, nech poziciu zavrie a zacne studovat na deme mu odpisal, ze nech si taku radu strci....

Tilbur: Zaujima ma tato metoda, lebo sa dost podoba mojej a chcem si overit, ci jeho filtre by vylepsili moj trading.Zatial to vyzera, ze ano, ale je to este velmi mala statisticka vzorka.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Investičný semafór v Trende

Príspevok od používateľa jogo »

Na Facebooku Nalevanko napisal:
Short signál z nášho modelu bol pri otvorení trhu negovaný. Po prvýkrát v tomto roku model prechádza do neutrálnej pozície pre aktiváciu bezpečnostnej poistky (stop-loss).
A teraz "babo rad" ako to mam "seriozne" vyhodnotit...

Urobim to takto: Proste dnes som mal otvorit Short o 15:30h na zaklade ranajsieho clanku v Trende http://financie.etrend.sk/osobne-financ ... y-den.html" onclick="window.open(this.href);return false;, ale za ten cas sme uz pretali SL, tak neotvorim nic.
Minule som otvaral poziciu v neprospech semafora asi o 20 bodov,ak by som pocital od ohlaseneho vstupu na Facebooku, tak teraz som zase usetril semaforu asi 60 bodov stratu a v dlhodobom horizonte sa to mozno statisticky zrovna. Hlavna vec, ze sme videli, ako pouziva SL v otvorenych poziciach...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Investičný semafór v Trende

Príspevok od používateľa jogo »

http://financie.etrend.sk/osobne-financ ... rzali.html

Semafor uz dalej "verejne" sledovat nebudem, lebo tie vstupy a vystupy su cim dalej zlozitejsie a podmienene viacerymi podmienkami. Toto by som uz nevedel seriozne vyhodnotit...

Sukromne budem semafor samozrejme dalej pozorne sledovat, lebo tam nachadzam vela inspirativnych myslienok...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Investičný semafór v Trende

Príspevok od používateľa slimak »

Ja semafor sledujem a citam. Kvoli II.pilieru a vedel kolko tam bude. Ja by som sa nan uplne vykaslal. Za tyzden je schpny vymenit 6 farieb?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Investičný semafór v Trende

Príspevok od používateľa jogo »

slimak napísal: Za tyzden je schpny vymenit 6 farieb?
Mne to zas tak nevadi. Ked som "vo forme-samozrejme v negativnom slova zmysle", tak zmenim signal aj 3x denne. :D
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15808
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1401 times

Re: Investičný semafór v Trende

Príspevok od používateľa JUGGLER »

V beztrendových trhoch sa im mení INVESTIČNÝ semafór na TRADINGOVÝ... Z investorov tak urobia trejderov a privodia im skazu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Investičný semafór v Trende

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

to je dobry postreh
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Investičný semafór v Trende

Príspevok od používateľa jogo »

Kazdy investicny alebo tradingovy plan ma svoje slabe miesto. Ale zatial sa aj v tomto beztrendovom trhu drzia dobre.
4.4. 2012 po uzavreti dlheho trendu zo zaciatku roka mali zisk 15.11% a teraz maju 17.47% sledovane na open cenach od 18.1.2012. Problem je, ze uz sa do toho montuju SL a to sa potom tazko sleduje na open-cenach.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Investičný semafór v Trende

Príspevok od používateľa slimak »

Dobrý deň, obe modelové portfóliá môžu investovať do vymedzených cenných papierov - verejne obchodovateľných fondov (ETF). Na trhu ich je nepreberné množstvo.

Ak na semafore svieti zelená, portfóliá obsahuje ETF kopírujúce vývoj indexu Nasdaq. V prípade portfólia A je to fond s burzovou skratkou (tickerom) QQQ, v druhom prípade (portfólio B) je to fond so symbolom QLD.

Ak, naopak, na semafore svieti červená, portfóliá využívajú ETF, ktoré sa vyvíjajú inverzne k indexu Nasdaq. Zjednodušene povedané, ak hodnota indexu klesá, cena týchto ETF stúpa. Burzové symboly týchto ETF sú PSQ (portfólio A) a QID (portfólio B).
Mozno to bolo vyssie popisane ,vysvetlene, len sa to pisalo davnejsie ked som tomu nerozumel, nesledoval.
Ja co to sledujem, tak mesiac dva mam dojem, ze tie svetla svietia opacne ako je vyvoj na americkej burse, trebars aj nasdaq. Som si isty ,ze tomu ani dnes nebude inak, zasvietila zelena takze ide dole.

----------------
Moja otazka co maju tam tie tabulky vynosu modelu vs trh.
To je vynos, prikl. vlozili by 100 USD a dnes maju 17,5% teda, dnes keby to predali maju 117,5 USD. O 5 rokov ked budu mat tie iste cisla ich vynos bude stale 17,5 USD.
--------
Dalsia otazka, keby mesacne vkladali 100 usd dajme k tomu 15.teho v mesiaci, ten vysledok by bol iny, vsak?


Je rozdiel pri sprave - snahe o zhodnotenie ci ide o jednorazovy vklad, ci pravidelne sporenie? Ci by postupovali rovnako?
Teraz si idem precitat cele vlakno. Aby som mal dalsie otazky. :D

--------------
Som si skusil spocitat hodnoty nasdaq pri pravidelnom sporeni rovnakej sumy k 1. v mesiaci od februara po dnes. Tak vysla malinka strata. mozno v realy ani nie,lebo ja som to len od oka odcitaval z grafu. Pritom jednorazova investicia by priniesla 3%. Narast z 2860 na 2960. Hm.
=========
Spravim analyzu trend semaforu. Dna 23.7.2012 mal posledny graf vyvoja portolii a trhu.
http://financie.etrend.sk/osobne-financ ... edaje.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Do polky maja, zaciatkom juna mu to vychadzalo velmi dobre a od vtedy potreboval ten model prepracovat. 3.7 som mal poznamku ze ten semafor mu nejak blika.
15.6. bola Červena,25.6 bola Zelena,26. O,29. Č,2.7 O,3.7 Z ,11. O,12 Č. Ale nepomohlo. Uvidime co dalej..

Keby sa podla tych modelov investovalo pravidelne zrejme by bol investor vstrate. myslim 15.teho - od oka. pozeral som B Model.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investičný semafór v Trende

Príspevok od používateľa filip glasa »

Je rozdiel pri sprave - snahe o zhodnotenie ci ide o jednorazovy vklad, ci pravidelne sporenie?
pri správe fondu nie. Fond nevie kedy, kto a ako peniaze vkladá.

Pre investora v tom rozdiel je, ale len z krátkodobého a strednodobého hľadiska. Z dlhodobého hľadiska sa rozdiel zmaže. Resp. je ten rozdiel v neprospech pravidelného sporenia z toho dôvodu, že tam (logicky) dávaš tie peniaze skôr. A ak ekonomika rastie (čo na 30 ročných horizontoch prevažne rastie), tak je lepšie drbnúť tie prachy čím skôr naraz.

vysvetlenia:
http://ako-investovat.sk/index.php/zaci ... e-do-akcii" onclick="window.open(this.href);return false;
http://ako-investovat.sk/index.php/zaci ... ovanie-dca" onclick="window.open(this.href);return false;
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Investičný semafór v Trende

Príspevok od používateľa slimak »

Pre investora v tom rozdiel je, ale len z krátkodobého a strednodobého hľadiska. Z dlhodobého hľadiska sa rozdiel zmaže. Resp. je ten rozdiel v neprospech pravidelného sporenia z toho dôvodu, že tam (logicky) dávaš tie peniaze skôr. A ak ekonomika rastie (čo na 30 ročných horizontoch prevažne rastie), tak je lepšie drbnúť tie prachy čím skôr naraz.
Prvu vetu som pochopil. Toto nie. A sa mi to zda nezmysel. Nerozumiem, davas peniaze skor? Uz chapem, predpoklad ekonomika akcie vzrastu za 30 rokov aj o 15% co nie je vela ba priam malo. Je to stale lepsie. Ako by si tie iste peniaze mal investovat pocas 30 rokov , prevaznu cast pri trhu +40% a potom sa dostat na 15%.

Proste to iste co som u nasdaku "vypocital" na polroku, ci od oka u B modelu u semaforu.

Proste vyskusat sa to da to iste aj overit aj na jednodnovom cykle. Tradingu. Za 12 hodin mozes byt aj v zisku ci strate a pritom keby na tom istom aktive to rozdelil na 12 tiny a investoval kazdu hodinu mozes matopacny vysledok.

Preto si myslim, je velmi dolezite si sledovat II. pilier a sam si ho spravovat. Riadit.
Lebo.
pri správe fondu nie. Fond nevie kedy, kto a ako peniaze vkladá.
Mozno naivna otazka. Lebo neviem ako to funguje.
NIe je fond co chce zhodnocovat pravidelne uspory? A to dokaze. Priklad aj na priklade Trendsemafora. Proste dam termin peniaze do 10.teho co prijdu chcem maximalizovat ich vynos, ved ten semafor to robi, chvilu cash, chvilu to a chvilu inverzia(neviem ci spravny termin, :-) ).
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investičný semafór v Trende

Príspevok od používateľa filip glasa »

Priemerný výnos pre tento horizont bol metódou jednorázového nákupu bol 4,45% p.a. (9,20% p.a. vrátane dividend). Za použitia metódy priemerovania nákladov predstavoval pritom iba 2,78% p.a. (5.62% p.a. vrátane dividend). Pri dlhších investičných horizontoch sú výsledky podobné.


Z toho teda vyplýva, že hoci metóda priemerovania nákladov do určitej miery chráni investora pred krátkodobými výkyvmi na trhu a pred náhlou stratou podstatnej časti hodnoty jeho investícií, je táto ochrana zaplatená nižším výnosom v dlhodobom horizonte.
tu to máš vysvetlené:
http://ako-investovat.sk/index.php/zaci ... e-do-akcii" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investičný semafór v Trende

Príspevok od používateľa filip glasa »

Investičný semafor v rozhovore s Michalom Nalevankom:
http://ako-investovat.sk/index.php/zaci ... -podmienky" onclick="window.open(this.href);return false;
Primárnou úlohou semaforu je pomôcť čítať aktuálne trhové podmienky.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Investičný semafór v Trende

Príspevok od používateľa slimak »

Mne sa pacil rozhovor, aj ten navalenko a myslim si skoro to iste aj som o tom pisal.
Takýto návod má navyše obmedzenú trvanlivosť – na dlhodobé zotrvanie indexových fondov v druhom pilieri by som osobne nestavil ani cent.
Filip vidis? Mozno s nim nesuhlasis. Resp. nieje to pre kazdeho, resp. pre 99% ludi sledovat a riadit to nebudu, nebudu to robit za nich ani spravcovia. Ti maju a objektivne ine ulohy a ciele ako "maximalizovat" zisk pre svojich klientov.
Vcera(dnes bude aj 5,5) som mal v indexe plus 5% a ochvilu si idem vytlacat ziadost o presun do nejakeho ineho fondu, mozno to neurobim naraz so 100%, ale...

A k trend semaforu.
Je ten model dobry? Ako aj A aj B su nad trhom. A 4%. B daleko viac. Resp. staci to? Podla mna ,je to take nevyrazne 4 mesiace to fungovalo a teraz to je zmatok.
Ja to aj denne citam a viac menej uz by som to pisat aj vedel sam. Ziadna pridana hodnota.


Tak som to odniesol, 70% mam momentalne v akciovom a 30% som nechal v indexe. Ked to na tyzden spracuju uvidim aky to bude vysledok. Dnes je to 5,5%. Je to v nominale viac ako tam do roka vlozim.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investičný semafór v Trende

Príspevok od používateľa filip glasa »

na dlhodobé zotrvanie indexových fondov v druhom pilieri by som osobne nestavil ani cent.
v tej vete je, že indexové fondy v II. pilieri po zmenách nezostanú. To je po ohlasovaných úpravách jasné.
NIe je tam napísané, že by boli indexové fondy zlé. Len to že ich zrušia.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Investičný semafór v Trende

Príspevok od používateľa slimak »

Myslím si, že bežným ľuďom by investičný semafor mohol pomôcť pri riadení ich úspor v druhom pilieri. Varovná červená by pre nich mohla byť signálom na bezplatný prestup do garantovaného fondu, zelená, naopak, do indexového. Ani to by však nebolo triviálne. Vyžadovalo by si to sústavné sledovanie semaforu, čo by mnohým po určitom čase začalo pripadať otravné, a aj vlastnú aktivitu – požiadanie o prestup. Takýto návod má navyše obmedzenú trvanlivosť – na dlhodobé zotrvanie indexových fondov v druhom pilieri by som osobne nestavil ani cent.
Ako dnes som odniesol tu ziadost - som pisal 70% do akcii,ale vratil sa a 70 moze ist do garantu.

Chlapik povedal,ale nevyzna sa - ze v allianzi index zostane. Som mu to u mna ukazoval na pocitaci.

Tak to je zle ze index zrusia - po tvojom upozorneni filip, to navalenko asi myslel ako ty pises. Co je smutne . Ale tomu neverim, resp.som zvedavy.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1110
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 35 times
Been thanked: 26 times

Re: Investičný semafór v Trende

Príspevok od používateľa Tilbur »

Dnes po dlhsom case prepol semafor na cervenu.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"