Canslimer

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Canslimer

Príspevok od používateľa jogo »

canslimer napísal:Neda mi nereagovat na tu zapocatu temu, resp.odklonenie od temy.
Ako Jugg spominal coskoro vychadza kniha o obchodnikoch. Podla mojho nazoru to bude cosi ako mala revolucia, vzhladom na absenciu v podstate vsetkych znamych obchodnickych guru a elit.tradingoveho ceskoslovenskeho neba. Pani autorka knihy sluzila ako auditorka. Pokial niekto povedal ano toto a toto dokazem chcela vidiet vypisy a minimalne trojrocny steatment (aspon u mna to tak bolo ak o tom smiem na fore pisat takto verejne). Velmi ma zaujima reakcia ludi okolo tradingu ked toto vyjde von. Som obrovsky aj ked nepriamy kritik edukativnych webov, priamo v publikacii a popravde mam trosicku obavy ako sa toto vsetko spracuje ludmi na ktorych moja (nepriama) kritika smeruje. Podla slov autorky som top % performer zo vsetkych traderov ktorych v knihe ma a som aj najtvrdsi kritik tradingoveho eduk.biznisu, ale zdaleka (podla mojho nazoru) sa moje vysledky nedaju porovnavat s xxxxxx% zhodnotenim traderov-edukatorov, ktore prezentuju na svojich weboch. Ked si toto precita novacik ktory ide do tradingu a je plny ocakavani a doslova vyhypovany do spiku kosti, ze ja neznamy clovek robim a som schopny generovat tolku a tolku % navratnost a znemoznujem trading edukatorov takym tvrdym sposobom, ktorym on tak bezpredmetne zerie kazdu info, ktoru povedia,urcite to vytvori nejaky druh reakcie. Ci uz u skolitelov, alebo u zaujemcov o skolenia a novacikov v tradingu. Velmi ocenujem ze si pani autorka dala tu namahu a vydava tuto knizku, ktora pevne verim uzavrie kapitolu toho ci ti co ucia obchodovat, obchoduju, alebo sa jedna o "predaj sna". Presne to vystihol Juggi v prispevku vyssie a je to minimalne na zamyslenie. Vo svojej podstate edukativny tradingovy biznis nie je nic ine ako nemoralne okradanie, dokonca by som to nazval modernym zbojnicenim hlavne ked su si predajcovia vedomi ze vsetko co hovoria je loz. Tu plati porekadlo radcsej budem nenavideny za to kto som ako milovany za to kto nie som len je obratene na hlavu koli kohutiku ktorym tecu €€€....emocie predavaju .....
Juggler, vypichol som to tuna, aby sme Coudymu neplevelili vlakno.
Canslimer preukazal svoje vysledky autorke knihy a takych ludi si treba vazit. Mal svoje stranky, ale asi tam nebol dostatocny zaujem o diskusiu, tak ich prestal zveladovat a nakoniec to zrusil.
Teraz trochu lutujem, ze som mu tam nerozbehol diskusiu, ale neskoro som sa dozvedel, ze svoje vysledky preukazal autorke knihy. Lebo aj mne vadilo, ze jeho obchody nie su reportovane realtime zo vsetkymi upravami podobne ako to robis ty. Latku si dal v tomto smere hodne vysoko...ale tak to ma byt.
Jedina cesta, ako zistit na webe, ci niekto len pise teorie spetne na grafe alebo realne uspesne obchoduje su zive obchody ohlasene realtime. A potom, ked trader preukaze, ze vie ziskovo obchodovat, moze spetne na grafoch vysvetlovat(ak ma samozrejme chut), ako obchoduje.
Samozrejme toto uplne neplati pre ludi, ktori preukazali vysledky autorke knihy(hlavne, ked v tej knihe nie su slavni ceskoslovenski skolitelia seminarov o tradingu-to je pre mna dokaz serioznosti autorkinho auditu) alebo na stretnutiach fora ukazuju vypisy zo svojich uctov napr. ako ty alebo Coudy.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1039 times
Been thanked: 1403 times

Re: Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal: Juggler, vypichol som to tuna, aby sme Coudymu neplevelili vlakno.
Canslimer preukazal svoje vysledky autorke knihy a takych ludi si treba vazit. Mal svoje stranky, ale asi tam nebol dostatocny zaujem o diskusiu, tak ich prestal zveladovat a nakoniec to zrusil.
Aha. Tak to som nevedel ! Ten príspevok som nečítal. Sorry.
Canslimera som autorke odporúčal ja. Aj Tanga. Aj iných. Preto som sklamaný, že prestal prispievať, prezentovať sa.
Tých, čo nepoznám osobne som odporúčal s tým, že neviem potvrdiť, či majú skutočné výsledky. Ďalej už neviem kto ako skončil. Každého som sa najprv pýtal, či má záujem. Sú aj takí, o ktorých viem , že sú dobrí, ale jednoducho nemali záujem.
Takže, aby som trochu osvetlil situáciu...
Kniha mala byť o celebritách, nie o nás malých trejderoch. To bol prvotný zámer.
Kniha mala zmapovať pomery v SR, ČR, opísať príbehy, realitu. Lebo navonok ten trejderský svet vyzerá tak, že máme dosť veľkých profesionálov.
Ale realita ukázala, že to nie je celkom tak. Mnohí, čo vyzerajú ako tutovky odmietli ihneď, iní odpadli potom ako sa sprísnili kritéria. Iní hrali mŕtvych chrobákov.
Kritéria spočiatku neboli také, že musíte predložiť dôkazy...ale postupne sa situácia vyvinula tak, že bolo potrebné oddeliť zrno od pliev. Hlavne, keď o príbehy prejavili záujem média, ale tie si dali podmienku, že neuverejnia to, čo nie je preverené. Postupne si autorka teda sama uvedomila, že nemôže a nechce písať o nepreverených veciach.
Nemyslím si, že toto bude zrovna kniha o wizardoch. Neviem kto v knihe nakoniec bude. Ja som tam šiel z úmyslom doplniť paletu profíkov o obyčajného ,,malého,, trejdera. Blba z ľudu. Samouka. Dal som si podmienku ostať pod nickom Juggler, pretože nestojím o ďalšiu popularitu, publikácie. Dosť som bol sklamaný, ked som sa dozvedel, že Jonatanus nakoniec odmietol. Lebo jeho story pokladám za úspech vo fachu. I keď nejde o trejdera. Kniha totiž nebude len o trejderoch. Malo by to byť zmiešané.
Som zvedavý ako to nakoniec dopadne. Ale nečakám nič moc, lebo z toho, čo som z autorkou rozprával bolo ťažké nájsť skutočne úspešných trejderov.
Nečakajte bestseller. Vyjde to v malom náklade, bez reklamy. Myslím, že 4000. Bude to kniha pre priaznivcov, našu komunitu.
Bude to zrejme lepšia kniha ako napísal Ladis, ale určite to nebude jediná, ktorú potrebujeme :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Canslimer

Príspevok od používateľa jogo »

To bol zase ci napad otvorit vlakno s nazvom Canslimer. Ja som ho neotvaral, aby bolo toto vsetkym jasne, len som si s Jugglerom nieco vysvetloval v nejakom vlakne, kde mal Canslimer horecitovany prispevok.A zrazu vidim, ze s mojou odpovedou tu niekto otvoril nove vlakno s nazvom "Canslimer". Mal som to ocividne napisat do Jogovho fora, kde sa pise o vselicom, aby to nikomu nevadilo...
Chcel som len zabranit " zabrdaniu" uspesnych traderov navzajom do seba, lebo ich je malo ako safranu.
Ale sa mi zda, ze by som sa mal prestat hrat na mediatora...
Naposledy upravil/-a jogo v So 17 03, 2012 1:56 pm, upravené celkom 2 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Canslimer

Príspevok od používateľa jogo »

Prave to ma k tej knihe pritahuje, ze bude o malych traderoch. Lebo o velkych traderov si precitam kdekolvek a ich vysledky su pod verejnou kontrolou a nie su neuveritelne. Proste zhodnotenia do 100% rocne este beriem, lebo je to u viacerych traderov potvrdene. Ale mali traderi z for mi chcu nahovorit, ze zhodnotenie 100% rocne je pre nich minimum, pre ktore su ochotni robit daytrading. A ako argument uvadzaju, ze velki traderi nemozu robit take obchody ako oni, lebo maju velky kapital.Ich obchody su skoro vzdy niekolko tickov a to uz nemozem odsledovat ani ked mi budu hlasit obchody real-time.
Tam uz je jediny dokaz. Vypis z brokerskeho uctu...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1039 times
Been thanked: 1403 times

Re: Canslimer

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal: Proste zhodnotenia do 100% rocne este beriem, lebo je to u viacerych traderov potvrdene. Ale mali traderi z for mi chcu nahovorit, ze zhodnotenie 100% rocne je pre nich minimum, pre ktore su ochotni robit daytrading....
Jogo: stačí si spomenuť na seba, ako si zmýšlal, ked si začínal. Pametáš?
Chcel si sa tradingom živiť, plánoval si, že 10% mesačne stačí... To je 120% p.a.
Potom si to skúsil a nevyšlo to. Tlak, že 10% mesačne = výplata, ktorú si nemôžeš dovoliť nezarobiť urobil svoje. Skrátka, tak to nemôže fungovať. Ale veril si tomu, že to bude fungovať. Tak tomu veria aj tí, čo píšu po fórach.
Ani u mňa to nebolo ináč. Aj ja som robil z malým kapitálom stovky% a prvé tri roky som veril, že 100 až 300% p.a. bude dlhodobo normálka.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Canslimer

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:Jogo: stačí si spomenuť na seba, ako si zmýšlal, ked si začínal. Pametáš?
Chcel si sa tradingom živiť, plánoval si, že 10% mesačne stačí... To je 120% p.a.
Potom si to skúsil a nevyšlo to. Tlak, že 10% mesačne = výplata, ktorú si nemôžeš dovoliť nezarobiť urobil svoje. Skrátka, tak to nemôže fungovať. Ale veril si tomu, že to bude fungovať. Tak tomu veria aj tí, čo píšu po fórach.
Nikdy som neplanoval 10% mesacne, ani som tak nepisal. Ani v roku 2008, ked som prisiel na fora s rocnou praxou v tradingu. Pisal som o zhodnoteni 24% rocne tj. 2 % mesacne...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"