Plus500 ako-investovat.sk reálny trading

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Plus500 ako-investovat.sk reálny trading

Príspevok od používateľa Airmike »

ale to samozrejme nieje uplne vsetko co pohyb VXXu ovplyvnuje. najlepsie ak si precitas co vsetko zohladnuje cenu VXXu

VXX is an exchange-traded note ("ETN") based on The S&P 500 VIX Short-Term Futures™ Index, which is designed to provide access to equity market volatility through CBOE Volatility Index® ("VIX®") futures. Specifically, the S&P 500 VIX Short-Term Futures™ Index offers exposure to a daily rolling long position in the first and second month of VIX futures contracts and reflects the implied volatility of the S&P 500® Index one month later. The index futures roll continuously throughout each month from the first month of the VIX futures contract into the second month of the contract.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 26 times

Re: Plus500 ako-investovat.sk reálny trading

Príspevok od používateľa Tilbur »

Je to tak, ze ak S&P rastie, VIX by mal klesat a opacne. Myslim, ze to ale napriklad neplatilo predvcerom, ked rastli oba.
Kazdy, kto chce ist do longu vo VXX, UVXY, TVIX by mal zvazit contango:

vcerajsi close:
VIX-index 17,24
VIX FUTURES JUL 12 - 20,5
VIX FUTURES AUG 12 - 22,65
VIX FUTURES SEP 12 - 24,4
VIX FUTURES OCT 12 - 25,65

To by malo platit do hodnoty indexu VIX do 30, potom by sa contango malo otocit na backwardation.
V dlhodobejsom drzani budete stracat, aj ked VIX zostane relativne stabilny.
Kratkodobo, ako to obchoduje Juggler, tento efekt nie je velmi podstatny.
Prílohy
VXX.png
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Plus500 ako-investovat.sk reálny trading

Príspevok od používateľa filip glasa »

ked je ale VIX negativne korelovany k SP 500, tak aky ma vyznam? Zda sa ze v podstate ziadny.
abece
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 21 06, 2012 3:12 pm

Re: Plus500 ako-investovat.sk reálny trading

Príspevok od používateľa abece »

Zdravim, ja by som to videl na short SP500 na 1387, ked sa to tam dostane.
duro
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Po 28 05, 2012 3:48 pm

Re: Plus500 ako-investovat.sk reálny trading

Príspevok od používateľa duro »

filip glasa napísal:keď som sa dostal k PC tak som to zavrel. Možno so stratou 20 EUR.

Neviem ci to niekto sledujete, ale ten volatilny VXX (jugglerov tip) vcera vystrelil o 11%. skoda toho uzavretia ked to islo dole, ked som spravne pochopil tak odporucal drzat do dnes.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Plus500 ako-investovat.sk reálny trading

Príspevok od používateľa filip glasa »

problem pri obchodovani tipov je v tom, ze nechapes presne co tym Juggler (alebo niekto iny myslel). Teda v realnej situacii potom nevies ako sa zachovat.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15786
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1385 times

Re: Plus500 ako-investovat.sk reálny trading

Príspevok od používateľa JUGGLER »

filip glasa napísal:problem pri obchodovani tipov je v tom, ze nechapes presne co tym Juggler (alebo niekto iny myslel). Teda v realnej situacii potom nevies ako sa zachovat.
No ja som myslel na pár jasných pohybov, ktoré vychádzajú, len hlavný problém a umenie je v načasovaní vstupu/výstupu a riadení rizika. Zvládanie trejdu je individuálne a nikomu sa nedá vyčítať, keď netrafí načasovanie , či SL. Ja napríklad zvyknem nastupovať i vystupovať priskoro.

1. ES na pokles: včera padlo ES cez 30 bodov ( vstup som mal dobrý, výstup priskorý )
2. UVXY alebo VXX na rast: UVXY včera +21%, VXX +11% ( vstup som mal priskorý, výstup tiež )
3. plyn (QG aug) na long v súvislosi zo zásobami: vstup som mal 2,555 - výstup 2,660
4. arbitrážny trejd : short TVIX a long UVXY..ten včera dal +11%..nebol som v trejde ( TVIX skončil +10% a UVXY +21% ) a keďže TVIX bol nadhodnotený o 19% a teraz už iba 8%, na rozdieli vznikol profit +11%.
5. MVIS a plyn tgt 3 ...dve dlhodobejšie tipy ( tie uvidime, či vyjdu )

Trejdy 1-4 pri zvládnutom manažmente by mohli pokračovať aj dnes. Je to otázka riadenia rizika...ako vstúpime...ako manažujeme SL a či dokážeme nechať plynúť zisk. Ja som napr. už out zo všetkého a vyčítam si, že som nedokázal dlhšie podržať ES short a UVXY long.
Nie je to ľahké. :roll:

Držím palce.
Prílohy
ES stvrtok.JPG
UVXY stv.png
UVXY stv.png (8.66 KiB) 3173 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Plus500 ako-investovat.sk reálny trading

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER napísal: 4. arbitrážny trejd : short TVIX a long UVXY..ten včera dal +11%..nebol som v trejde ( TVIX skončil +10% a UVXY +21% ) a keďže TVIX bol nadhodnotený o 19% a teraz už iba 8%, na rozdieli vznikol profit +11%.
nooo :) zacinaju sa tu objavovat aj trejdy, ktore sa mi pacia ovela viac ako len bezne buy low sell high :), a to sa mi velmi paci :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"