VZDELÁVANIE: CZECHWEALTH.CZ

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

VZDELÁVANIE: CZECHWEALTH.CZ

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ludvíka Tureka som vždy považoval za jedného zo serióznejších traderov edukátorov.
Aj keď bez dôkazov za ťažko hodnotí, rád by som sa raz dopátral pravdy.

Kolega Canslimer našiel nasledovnú linku:
http://www.xtb.cz/livetrading" onclick="window.open(this.href);return false;

V nej je video s Ludvíkom Turekom, ktoré má byť zkompletizované 4.9.2012.

Zatiaľ to tu dávam z linky You Tube, lebo z XTB to časom zmizne. Bol by som rád, keby tu niekto potom vložil linku na kompletné video po 4.9.2012.


http://www.youtube.com/watch?v=NU0xtdwk ... ure=relmfu" onclick="window.open(this.href);return false;

Priznám sa, že som dosť rozčarovaný s obsahu. Akoby ten človek celý život tápal kým došiel na FOREX a na to, že mu k tradingu netreba žiadne indikátory, len ČISTÝ GRAF.

A neviem, či som hluchý..prehral som si tú pasáž viac krát ... jeho priemerný denný zisk, ktorý sa snaží vytrejdiť behom dopoludnia je 30, alebo 1000 dolárov?
Niežeby záležalo na sume, ale najprv som počul ,,třidset,,..potom ,,tisíc,,..
Ono je to jedno, či 10, 100, alebo 1000..závisí len od výšky sumy na účte, ale s 30 denne by ma dosť šokoval. Počul som, že si potrpí na imidž.

P.S. Dosť sme sa tu bavili o tom, že CFD brokeri ako XTB nie sú vhodní na daytrading forexu. A preto ma zaráža, že práve Ludvík Turek sa s nimi spojil, aby ich klientom prezentoval, že robí 5-10 obchodov denne, ktoré trvajú 3-5 minút.
To je podľa mňa zabiják pre každého amatéra a vedomé nadháňanie klientov priamo do pažeráka brokera. Každý, kto to bude skúšať cez XTB musí zákonite skrachovať.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: VZDELÁVANIE: CZECHWEALTH.CZ

Príspevok od používateľa filip glasa »

Zaplatili si prednášajúceho na školenie ako každá iná firma. On chodí prednášať všelikam, prečo nie pre XTB.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3776
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: VZDELÁVANIE: CZECHWEALTH.CZ

Príspevok od používateľa Ladis »

V proslovu Ludvík Turek přiznává, že mu během 15 let praxe na burze nic nefungovalo. A nyní je nějaký čas už jen u Forexu, aby mu vůbec zbyla nějaká činnost na burze a byl stále u toho, když chce prodávat přednášky. Dost dobře možné je, že se za nějaký čas dostane Ludvík Turek na value investing s jednoročním držením akcií. Nebo se zcela spokojí s dividendami z akcií. Rozumný investor se člověk může stát v 55 letech a k tomu mu zbývá možná ještě 20 let.
Bohužel trader je někdo, kdo z 90% lže. Viz Šorš Choroš - jeden z největších podvodníků prohlásí, že euru zbývá už jen týden a hloupé webstránky z celého světa zcela bez úplatků tu Chorošovu lež publikují, aby mu ta jeho jednohodinová spekulace s miliardou dolarů na zeslábnutí eura o 1% fungovala.
Možná tedy, že Ludvík Turek za 15 let nefungování ničeho už vůbec nespekuluje na burze. Po pravdě asi už jen prodává lidem ústně a písemně jeho pohádky, že by to na burze mohlo fungovat, kdyby se to dělalo trochu lépe, než to dělá on. Ale on to za 15 let nikam nedotáhl, jemu to nefungovalo a má vyzkoušeno už všechno, jak povídá na video.
Dividendy z akcií fungují bezpečně. Já dostávám z 24 akcií asi 60x ročně dividendy a nic nemusim sledovat, s ničim nemusim hýbat. Neboť zda je nějaká akcie v plus nebo v mínus, to je zcela jedno. Hlavně že rostou každý rok příjmy z dividend a to jednak růstem dividend a současně stálým přikupováním akcií.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: VZDELÁVANIE: CZECHWEALTH.CZ

Príspevok od používateľa Rado »

Ladislav, kamarát, trader z 90% klame a valueinvestor nehovorí celú pravdu, tak si vyber, kto je lepší. :)
Dividendy, ti chodia, ale už nižšie ako pred rokom 2008 resp. ďalším prikupovaním a vkladaním kapitálu znova ich absolútna hodnota rastie. To, že ťa samotná hodnota podkladu nezaujíma je fajn, ale ak by si dnes potreboval peniaze z akcií vybrať, tak sa po spočitaní inkasovanej hodnoty a vyplatených dividend nedostaneš ani na vklad.
Som zastáncom investovania lebo trading robiť neviem a obdivujem tých, ktorí sa tým vedia živiť. Lenže aj investovať treba vedieť. Investor nakupuje hodnotu, poriadne si spoločnosť rozoberie do súčiastky a možno navštívi aj manažment osobne. Kupovanie na základe ukazovateľov P/E a pod. je len kupovanie pekného obalu hodného žiaka deväťročnej školy.
Takéto investovanie považujem za väčší hazard ako krátkodobý trading lebo veľa vecí nedokážeš riadiť, ale len dúfaš.
Dúfaš, že vieš viac ako trh, kde sú aj veľký hráči s kopou ľudí, ktorí celý deň nerobia nič iné len hodnotia firmy a ich hodnotu.
Dúfaš, že hodnota akcie, ktorú si vybral porastie.
Dúfaš, že dividenda bude rásť a že sa majoritný akcionári nerozhodnú inak a dividenda sa nezníži resp. nezastaví. Dúfaš, že v čase kedy budeš potrebovať peniaze na dôchodok, chorobu, dovolenku nenastane rok 2008-2009 a dostaneš aspoň svoj vklad.
Tento model dúfania má veľa neznámych a to je veľa na rovnicu, ktorú by žiak deväťročnej školy dokázal vyriešiť.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: VZDELÁVANIE: CZECHWEALTH.CZ

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pripájam linku na vlákno kde sme o czechwealth debatovali predtým. Aby sme to mali pohromade.

http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =11&t=2181" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: VZDELÁVANIE: CZECHWEALTH.CZ

Príspevok od používateľa Biosko »

Rado dobre hovori Ladisovi, ten je bohuzial vo svojich prispevkoch neoblomny tak neviem ci mu ma zmysel nieco vysvetlovat ale ako osveta predtym ked toto forum cita nejaky novacik je dobra.

No a teraz co sa tyka Tureka:
Preco sakra propaguje XTB? Ok kvoli peniazom, ale pokial zaraba na forexe naco mu su peniaze z prednasok, xtbcka a podobne.
Preco by som propagoval nieco ked viem ze existuje nieco lepsie. Neverim ze Turek nepozna inych brookrov a XTB je oproti nim nevyhodny. To je ako ponukat zlu poistku len kvoli tomu ze ta poistovna ma za zmluvu vacsi referal. Podla mna dobry trader traduje, nepise knizky, nevykecava sa na seminaroch za ktore berie peniaze.
Forex ponuka zdroj neobmedzenych financii, naco potom stracat cas takymito vecami ako reklama, seminare atd.
Co sa tyka vo videu ma pravdu, ze netreba velmi vela spekulovat a najst si jednoduchy system, ale inak ma s tym xtb sklamal.
kobolcs
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ut 27 03, 2007 11:08 pm
Bydlisko: BA

Re: VZDELÁVANIE: CZECHWEALTH.CZ

Príspevok od používateľa kobolcs »

no bol som u pana T na viacerych seminaroch a o XTB sa nevyjadroval prave najlepsom :) pre daytrading, ale peniaze liecia vsetko a menia nazory.
Asi nejake brokeri mu nevyplatili ucet (spominal minule dve velke cyperske ze su s nimi problemy) a takto sa chce zahojit.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: VZDELÁVANIE: CZECHWEALTH.CZ

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Čaute.
Boli sme na akcii Live trading s Ludvíkom Turkom.

Dávam si tú námahu a píšem k tomu komentár.

Na akciu láka text:

Príďte sa pozrieť, ako obchoduje profesionálny trader
Ludík Turek. Odhaľte tajomstvo jeho úspechu a
zistite, na základe čoho sa rozhoduje,
aká je jeho psychológia a aké stratégie používa.
Využite jedinečnú príležitosť sledovať úspešného dlhoročného
tradera pri skutočnom obchodovaní v priebehu obchodného dňa,
na jeho účte, s vlastnými peniazmi a na základe stratégií, ktoré fungujú.
Zistite, ako sa mu podarilo držať svoje obchodovanie konzistentne
v zisku a dosahovať zhodnotenie v rade desiatok percent ročne
.


Neodolal som a tu sú moje ,,live,, dojmy, kým na nich nesadne pavučina.:

Celá akcia sa niesla v duchu motivačného hesla – Ako na 1000 USD denne.
To je vraj denný plán zisku Ludvíka Tureka. Spomína to vo videu, povedal to na akcii a bolo to aj v každom v materiáli, či už na plátne v sále, alebo papieroch, čo dostal každý návštevník.

Bol som zvedavý na dve veci.

Po prvé: s akou výškou účtu vytrejdí tých 1000 USD denne
Po druhé: akým štýlom obchoduje.

K bodu 1. VÝŠKA ÚČTU

Zoberme si príklad, že špičkový daytrader má plán 0,5% denne a pracuje 200 dní do roka ( 20 dní mesačne x 10 mesiacov). Pri 0,5% denne je to 10% za mesiac. Ak priebežne vyberá zisk, dosiahne 100% p.a. Ak celý rok zisk nevyberá, môže geometricky dosiahnúť +260% p.a.

Abstrahujme od zloženého úročenia a urobme záver, že špičkový daytrejder s kapitálom 100 000 USD môže reálne rátať so ziskom 500 USD denne. Na 1000 USD teda potrebuje zhruba kapitál 200 000 USD.

Keďže v texte hore sa píše o dosahovaní zhodnotenia v rade desiatok percent ročne, tipol som si, že L.T. obchoduje s kapitálom nad 200 000 USD.
Ak by to bolo menej, musel by byť lepší ako 0,5% denne a dosahoval by zhodnotenie viac ako 100% p.a.

Hoci ide o dôležitú informáciu a heslom akcie bolo ,,ako na 1000 USD denne,, ohľadom výšky kapitálu držali všetci bobríka mlčania. Neviem, či to bol zámer, alebo zahmlievanie.

O zámer by išlo, keby XTB vyslovene prekážalo, aby sa klienti dozvedeli, že na 1000 USD denne by mali mať účet aspoň 200 000 USD. Veď je to broker, kde klienti začínajú s 500 €, 1000 € , 2000€...

O zahmlievanie by išlo, keby s Ludvíkom Turekom ako konzistentne ziskovým traderom nebolo niečo v poriadku. A musím úprimne povedať, že mne viac z toho vychádza to zahmlievanie. Trochu sme sa s kolegom vyzvedali a nepriama a nepotvrdená informácia je, ževraj robí cca 1% denne s kapitálom okolo 100 000 USD. To mi však s tými desiatkami % a s tým, čo som videl v tradingu nejak nesedí. Skôr mi to pripomína chlapcov s Bartolomei Finance, ktorí sa chválili, že 1% denne je normálka a onedlho spoločnosť skrachovala.

Poďme k bodu 2: TRADINGU.

Mal to byť live trading Ludvika Turka, komentovaný jeho kolegom Romanom Dvořákom.
V skutočnosti to prebiehalo tak, že LT hodil na úvod reč a potom začal obchodovať.
Obraz z jeho laptopu sa premietal na plátno v sále, kde sedelo okolo 200 ľudí. Roman Dvořák však nekomentoval jeho trejdy, ale mal simultánnu prednášku o tradingu všeobecne.
V sále sme teda počúvali prednášku a zároveň sledovali, čo sa deje na plátne.
Ak Turek dospel v tradingu k niečomu, čo chcel okomentovať, tak prednášku Dvořáka prerušil a okomentoval to. Ináč po celý čas trejdil.

Ak by som mal dvomi slovami vystihnúť ako na mňa pôsobil trading LT, tak napíšem, že šlo o neprehľadný chaos. LT totiž trejdoval naraz 3-4 páry a tak sa na malom plátne neustále striedali grafy na rôznych pároch a timeframoch. Na úvod povedal, že dnes je crazy deň, lebo sa očakáva verdikt nemeckého súdu a nikto nevie presný čas. Súhlasím. V ten deň by nemal vôbec obchodovať. Trhy bývajú v takom čase viac psychopatické ako technické.
Ale obchodoval.
Len tak na okraj, verdikt nemeckého súdu bol o 10,00 hod. čo nejak nezaregistroval.
Ale grafy a jeho trading to zaregistrovali...

Sledoval a trejdil naraz viac párov ...predstavte si dynamické sviečkové grafy v MT.
Do grafov nahodil rôzne parametre ako moving averages, trendové čiary, stochastic a kadečo iné. A ako sa cena hýbala, tak komentoval: ...teraz sa to blíži k silnému supportu, takže sa to buď odrazí alebo prerazí...ale nemalo by to preraziť, takže idem do longu....
Neviem či stihol vôbec nastaviť stopku, ale zrazu sa spustila taká silná noha dole, že všetci sme len čumeli. LM nezaváhal a vybral nepríjemnú stratu. A hneď na to sme sa všetci s úžasom dívali, ako sa sviečka sťahuje naspäť a za 2-3 minúty bolo po poklese...
S kolegom sme sa pozreli na seba: učebnicový príklad toho ako veľkí vystopkovali malých a zarobili na nich.
Ruku na srdce: nemôžem to hodnotiť ako zlý trejd...s tou najväčšou nohou dňa mal smolu (dodnes ju vidno v grafe )...len som si povedal, že riskuješ veľa, ked si myslíš, že to dnes pôjde v kanáli a pivoty budú fungovať...

O jednom trejde sa LM vyjadril – citujem: ,, Tento trejd by som doma nedal. Dám ho, aby ste videli, že trejduju,,. Za tri minúty mu odpálilo SL...

V jednom trejde to išlo proti nemu a dokúpil. Zapísal som si poznámku, že povedal, že nemá problém dokúpiť aj 3-4x. OK. Lenže po dokupe, ked sa to konečne trochu obrátilo povedal: ,,som v malom zisku 15 pipov, nastavujem SL na nulu a idem na väčší zisk,,.
Ale za 2 minúty zmenil rozhodnutie a zobral tých 15 pipov. Dôvod? ,,Rozhodol som sa že zoberiem menší zisk, lebo som mal predtým stratu.,,.

Skrátka, môj dojem bol taký, že trejdil za každú cenu, povrchne, impulzívne, chaoticky a menil rozhodnutia. Nevidel som viacero atribútov dobrého trejdera: čakanie na príležitosť, jasný plán, pevné pravidlá. Vravel...,, mám pocit, že to pôjde tam...tu by som dal stopku, ale myslím mentálnu stopku... Hmm. Neviem či mentálna SL má miesto v daytradingu na forexe.

Pozor. Memôžem povedať, že LT nie je dobrý trader. Každý profík sa po rokoch vymaká tak, že keď si pozrie trh a graf , tak hneď vidí kde sa rysuje príležitosť. Z toho hľadiska jeho trading chápem. Bolo vidno, že sa vyzná a že hraje na štatistickú výhodu. Lenže ja som v tom tradingu nevidel trpezlivosť, systém, plán, ani pravidlá.

Počas seanse povedal: ,,Ja môžem kecať, alebo obchodovať. Čo chcete? Ja nejsem dnes moc koncentrovaný a ty pozice co tu trejdím sú také malé, že mne je to jedno, jestli vydelám, nebo prodelám.,,
Po tomto výroku som zbystril pozornosť. O čom to do kelu hovorí? Veď nám tu prišiel predsa demonštrovať ako obchoduje na 1000 USD denne, nie?
To bola moja predstava, keď som na akciu išiel. Myslel som, že uvidím ako vytrejdí plus/mínus tisícku a to za pár hodín, ako spomína vo videu. Veril som, že ukáže real účet a na ňom real track record aspoň za posledné dni a potom bude nasledovať real trading v real time a ja budem vidieť real vstupy, real riadenie rizika a real exity.

OMYL !

LT netrejdil s účtom 200 000 USD na 1000 USD denne, ako som si ja predstavoval!

To som sa dozvedel až po akcii od ľudí z XTB.

LT má u XTB vlastný účet na 200 000 CZK, čo je približne 10 000 USD!

Teda 10 až 20 x menej !

S tým malým účtom robí live trading pre XTB. Preto tie ,,malé pozície,, a ,,mne je to jedno, jestli vydelám, nebo prodelám.,,
Takže kým trvá kampaň a školenia XTB...čo bude zrejme pár mesiacov LM trejdí len malý (hoci vlastný) účet u XTB.

Takže v tomto bode som ostal sklamaný. Každý kto sa vyzná v tradingu vie, že obchodovať na zisk 1000 USD denne s primeraným účtom je úplne iné kafé ako obchodovať účet 10 000 USD, kde zisk/strata 0,5% je len 50 USD denne.

Na konci akcie robil LT vyhodnotenie. Znova zahmlené, lebo to opísal len v štýle, že trejd č.1 bol strata...trejd 2 strata...trejd 3 zisk...trejd 4 beží v strate 6 pipov, trejd 5 beží v strate 18 pipov atď..... To bolo všetko. Nikto vlastne nevedel ako presne skončil ten live trading.
Ono vlastne ten live trading ani po 4 hodinách nebol ukončený, lebo mu ostali bežať nejaké trejdy. Nespomínal vo videu, že robí krátke, 5 až 15 min. trejdy?

Po skončení prednášky, keď sa sála postupne vyprázdňovala, LT tam ešte stále sedel nad laptopom a zrejme trejdil...

Ja som z toho live tradingu pochopil, že tam bolo viac strát a jeden malý zisk. Ale nemôžem to tvrdiť s istotou, lebo na tom plátne často ani nebolo vidno o čo ide. Grafy rôznych párov v rôznych timeframoch – to bol pre mňa chaos. Plátno malé, sála veľká....
A stačilo by, keby hlásil live trejdy, tak ako to robím ja : EUR/USD long - presný vstup, SL a PT tu, exit tu a na konci každého trejdu presný zisk, alebo strata.

Čiže na mňa ten live trading neurobil dojem. Od trejdera, ktorý je na trhu 15 rokov som čakal viac.. Rovnaký názor mal aj môj kolega.

Moje sklamanie z videa sa potvrdilo.

http://www.youtube.com/watch?v=NU0xtdwk ... ure=relmfu" onclick="window.open(this.href);return false;

Môj názor je taký, že LT velmi dlho hľadal a tápal, kým prišiel na to, čo chce a čo vie trejdiť. A za ten čas mal istotu príjmov len z edukačného biznisu. Po tom čo som videl naživo, nemám pochybnosti, že je ziskový, ale pochybujem o konzistencii jeho ziskov.
Neverím tej vytrejdenej ,,tisícke denne,, ale verím mu, že je to jeho plán.
Ono treba si povedať na rovinu, že jedna vec je plán a druhá vec je realita. Ak trader má plán 0,5% denne a 10% mesačne, plní ho väčšinu času. Ale to neznamená, že vždy.
Ak sa to vyhodnotí s obdobím strát a s obdobím bez ziskov, tak reálny výsledok býva zhruba polovičný, teda 0,25% denne.

Ten live trading z účtom XTB na 200 000 CZK teda treba brať z rezervou.
Je to len show pre diváka.

To čo ma na tej akcii príjemne prekvapilo, bol jeho kolega Roman Dvořák.
Ten človek na mňa urobil veľmi dobrý dojem. Hoci len prednášal, hneď som nadobudol presvedčenie, že počúvam real tradera. Tradera, ktorý má know-how, systém, plán, pravidlá a je konzistentne ziskový. Roman Dvořák prednášal zrozumiteľne a prepájal teóriu s jeho poznatkami z praxe. On je ten typ, od ktorého by som bral školenie z vedomím, že sa niečo naučím.

A ešte malá kritika smerom ku XTB.

Dávať live trading na úvod série školení je hlúposť!

1. Keby som bol začiatočník, nerozumel by som ničomu. Cítil by som sa ako študent medicíny, ktorému ešte pred štúdiom ukazujú operáciu mozgu.

2. Keby som bol pokročilý, tak by som bol asi zmätený, že nevidím žiadny systém, pravidlá, trading plán. Že počujem o dokupoch do straty, mentálnych stopkách a pod.

3. Ako profík som z live tradingu sklamaný a je mi jasné, že ani live trading , ani broker ako XTB nemá pre mňa význam. Chcel som vidieť, videl som. Stačilo.

XTB malo najprv začať školeniami a ako bonus pridať to, že na záver klienti uvidia live trading.

Ďalšia scestnosť je zamerať školenia na daytrading. Každý vie, že na daytrading sa broker ako XTB nehodí. Zjavne im vyhovuje, že prilákajú začiatočníkov, ktorí si daytradingom na forexe raz-dva zruinujú účty. Tým sa utvrdzujem v tom, že ide o veľmi sofistikovaného DD brokera, ktorý najnovšie ako kamufláž ponúka i STP.

Dve perličky na záver.

1.Hned na úvod LT povedal,: ,,budem úprimný, XTB na daytrading, to teda nie!,, To sa mi páčilo. Thumbs up!

2. V rámci extrémov v tradingu, LT rozprával story o úspešnom talianskom forexovom fanatikovi, ktorý aj na dovolenke dokáže trejdiť 16 hodín denne a za 1 deň je schopný urobiť 1800 trejdov!

P.S. Ak niekto bol na live tradingu v BA, Brne, Prahe, či inde...privítam komentár.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: VZDELÁVANIE: CZECHWEALTH.CZ

Príspevok od používateľa Casey »

JUGGLER napísal:Čaute.
Boli sme na akcii Live trading s Ludvíkom Turkom.

Dávam si tú námahu a píšem k tomu komentár.

Na akciu láka text:

Príďte sa pozrieť, ako obchoduje profesionálny trader
Ludík Turek. Odhaľte tajomstvo jeho úspechu a
zistite, na základe čoho sa rozhoduje,
aká je jeho psychológia a aké stratégie používa.
Využite jedinečnú príležitosť sledovať úspešného dlhoročného
tradera pri skutočnom obchodovaní v priebehu obchodného dňa,
na jeho účte, s vlastnými peniazmi a na základe stratégií, ktoré fungujú.
Zistite, ako sa mu podarilo držať svoje obchodovanie konzistentne
v zisku a dosahovať zhodnotenie v rade desiatok percent ročne
.


Neodolal som a tu sú moje ,,live,, dojmy, kým na nich nesadne pavučina.:

Celá akcia sa niesla v duchu motivačného hesla – Ako na 1000 USD denne.
To je vraj denný plán zisku Ludvíka Tureka. Spomína to vo videu, povedal to na akcii a bolo to aj v každom v materiáli, či už na plátne v sále, alebo papieroch, čo dostal každý návštevník.

Bol som zvedavý na dve veci.

Po prvé: s akou výškou účtu vytrejdí tých 1000 USD denne
Po druhé: akým štýlom obchoduje.

K bodu 1. VÝŠKA ÚČTU

Zoberme si príklad, že špičkový daytrader má plán 0,5% denne a pracuje 200 dní do roka ( 20 dní mesačne x 10 mesiacov). Pri 0,5% denne je to 10% za mesiac. Ak priebežne vyberá zisk, dosiahne 100% p.a. Ak celý rok zisk nevyberá, môže geometricky dosiahnúť +260% p.a.

Abstrahujme od zloženého úročenia a urobme záver, že špičkový daytrejder s kapitálom 100 000 USD môže reálne rátať so ziskom 500 USD denne. Na 1000 USD teda potrebuje zhruba kapitál 200 000 USD.

Keďže v texte hore sa píše o dosahovaní zhodnotenia v rade desiatok percent ročne, tipol som si, že L.T. obchoduje s kapitálom nad 200 000 USD.
Ak by to bolo menej, musel by byť lepší ako 0,5% denne a dosahoval by zhodnotenie viac ako 100% p.a.

Hoci ide o dôležitú informáciu a heslom akcie bolo ,,ako na 1000 USD denne,, ohľadom výšky kapitálu držali všetci bobríka mlčania. Neviem, či to bol zámer, alebo zahmlievanie.

O zámer by išlo, keby XTB vyslovene prekážalo, aby sa klienti dozvedeli, že na 1000 USD denne by mali mať účet aspoň 200 000 USD. Veď je to broker, kde klienti začínajú s 500 €, 1000 € , 2000€...

O zahmlievanie by išlo, keby s Ludvíkom Turekom ako konzistentne ziskovým traderom nebolo niečo v poriadku. A musím úprimne povedať, že mne viac z toho vychádza to zahmlievanie. Trochu sme sa s kolegom vyzvedali a nepriama a nepotvrdená informácia je, ževraj robí cca 1% denne s kapitálom okolo 100 000 USD. To mi však s tými desiatkami % a s tým, čo som videl v tradingu nejak nesedí. Skôr mi to pripomína chlapcov s Bartolomei Finance, ktorí sa chválili, že 1% denne je normálka a onedlho spoločnosť skrachovala.

Poďme k bodu 2: TRADINGU.

Mal to byť live trading Ludvika Turka, komentovaný jeho kolegom Romanom Dvořákom.
V skutočnosti to prebiehalo tak, že LT hodil na úvod reč a potom začal obchodovať.
Obraz z jeho laptopu sa premietal na plátno v sále, kde sedelo okolo 200 ľudí. Roman Dvořák však nekomentoval jeho trejdy, ale mal simultánnu prednášku o tradingu všeobecne.
V sále sme teda počúvali prednášku a zároveň sledovali, čo sa deje na plátne.
Ak Turek dospel v tradingu k niečomu, čo chcel okomentovať, tak prednášku Dvořáka prerušil a okomentoval to. Ináč po celý čas trejdil.

Ak by som mal dvomi slovami vystihnúť ako na mňa pôsobil trading LT, tak napíšem, že šlo o neprehľadný chaos. LT totiž trejdoval naraz 3-4 páry a tak sa na malom plátne neustále striedali grafy na rôznych pároch a timeframoch. Na úvod povedal, že dnes je crazy deň, lebo sa očakáva verdikt nemeckého súdu a nikto nevie presný čas. Súhlasím. V ten deň by nemal vôbec obchodovať. Trhy bývajú v takom čase viac psychopatické ako technické.
Ale obchodoval.
Len tak na okraj, verdikt nemeckého súdu bol o 10,00 hod. čo nejak nezaregistroval.
Ale grafy a jeho trading to zaregistrovali...

Sledoval a trejdil naraz viac párov ...predstavte si dynamické sviečkové grafy v MT.
Do grafov nahodil rôzne parametre ako moving averages, trendové čiary, stochastic a kadečo iné. A ako sa cena hýbala, tak komentoval: ...teraz sa to blíži k silnému supportu, takže sa to buď odrazí alebo prerazí...ale nemalo by to preraziť, takže idem do longu....
Neviem či stihol vôbec nastaviť stopku, ale zrazu sa spustila taká silná noha dole, že všetci sme len čumeli. LM nezaváhal a vybral nepríjemnú stratu. A hneď na to sme sa všetci s úžasom dívali, ako sa sviečka sťahuje naspäť a za 2-3 minúty bolo po poklese...
S kolegom sme sa pozreli na seba: učebnicový príklad toho ako veľkí vystopkovali malých a zarobili na nich.
Ruku na srdce: nemôžem to hodnotiť ako zlý trejd...s tou najväčšou nohou dňa mal smolu (dodnes ju vidno v grafe )...len som si povedal, že riskuješ veľa, ked si myslíš, že to dnes pôjde v kanáli a pivoty budú fungovať...

O jednom trejde sa LM vyjadril – citujem: ,, Tento trejd by som doma nedal. Dám ho, aby ste videli, že trejduju,,. Za tri minúty mu odpálilo SL...

V jednom trejde to išlo proti nemu a dokúpil. Zapísal som si poznámku, že povedal, že nemá problém dokúpiť aj 3-4x. OK. Lenže po dokupe, ked sa to konečne trochu obrátilo povedal: ,,som v malom zisku 15 pipov, nastavujem SL na nulu a idem na väčší zisk,,.
Ale za 2 minúty zmenil rozhodnutie a zobral tých 15 pipov. Dôvod? ,,Rozhodol som sa že zoberiem menší zisk, lebo som mal predtým stratu.,,.

Skrátka, môj dojem bol taký, že trejdil za každú cenu, povrchne, impulzívne, chaoticky a menil rozhodnutia. Nevidel som viacero atribútov dobrého trejdera: čakanie na príležitosť, jasný plán, pevné pravidlá. Vravel...,, mám pocit, že to pôjde tam...tu by som dal stopku, ale myslím mentálnu stopku... Hmm. Neviem či mentálna SL má miesto v daytradingu na forexe.

Pozor. Memôžem povedať, že LT nie je dobrý trader. Každý profík sa po rokoch vymaká tak, že keď si pozrie trh a graf , tak hneď vidí kde sa rysuje príležitosť. Z toho hľadiska jeho trading chápem. Bolo vidno, že sa vyzná a že hraje na štatistickú výhodu. Lenže ja som v tom tradingu nevidel trpezlivosť, systém, plán, ani pravidlá.

Počas seanse povedal: ,,Ja môžem kecať, alebo obchodovať. Čo chcete? Ja nejsem dnes moc koncentrovaný a ty pozice co tu trejdím sú také malé, že mne je to jedno, jestli vydelám, nebo prodelám.,,
Po tomto výroku som zbystril pozornosť. O čom to do kelu hovorí? Veď nám tu prišiel predsa demonštrovať ako obchoduje na 1000 USD denne, nie?
To bola moja predstava, keď som na akciu išiel. Myslel som, že uvidím ako vytrejdí plus/mínus tisícku a to za pár hodín, ako spomína vo videu. Veril som, že ukáže real účet a na ňom real track record aspoň za posledné dni a potom bude nasledovať real trading v real time a ja budem vidieť real vstupy, real riadenie rizika a real exity.

OMYL !

LT netrejdil s účtom 200 000 USD na 1000 USD denne, ako som si ja predstavoval!

To som sa dozvedel až po akcii od ľudí z XTB.

LT má u XTB vlastný účet na 200 000 CZK, čo je približne 10 000 USD!

Teda 10 až 20 x menej !

S tým malým účtom robí live trading pre XTB. Preto tie ,,malé pozície,, a ,,mne je to jedno, jestli vydelám, nebo prodelám.,,
Takže kým trvá kampaň a školenia XTB...čo bude zrejme pár mesiacov LM trejdí len malý (hoci vlastný) účet u XTB.

Takže v tomto bode som ostal sklamaný. Každý kto sa vyzná v tradingu vie, že obchodovať na zisk 1000 USD denne s primeraným účtom je úplne iné kafé ako obchodovať účet 10 000 USD, kde zisk/strata 0,5% je len 50 USD denne.

Na konci akcie robil LT vyhodnotenie. Znova zahmlené, lebo to opísal len v štýle, že trejd č.1 bol strata...trejd 2 strata...trejd 3 zisk...trejd 4 beží v strate 6 pipov, trejd 5 beží v strate 18 pipov atď..... To bolo všetko. Nikto vlastne nevedel ako presne skončil ten live trading.
Ono vlastne ten live trading ani po 4 hodinách nebol ukončený, lebo mu ostali bežať nejaké trejdy. Nespomínal vo videu, že robí krátke, 5 až 15 min. trejdy?

Po skončení prednášky, keď sa sála postupne vyprázdňovala, LT tam ešte stále sedel nad laptopom a zrejme trejdil...

Ja som z toho live tradingu pochopil, že tam bolo viac strát a jeden malý zisk. Ale nemôžem to tvrdiť s istotou, lebo na tom plátne často ani nebolo vidno o čo ide. Grafy rôznych párov v rôznych timeframoch – to bol pre mňa chaos. Plátno malé, sála veľká....
A stačilo by, keby hlásil live trejdy, tak ako to robím ja : EUR/USD long - presný vstup, SL a PT tu, exit tu a na konci každého trejdu presný zisk, alebo strata.

Čiže na mňa ten live trading neurobil dojem. Od trejdera, ktorý je na trhu 15 rokov som čakal viac.. Rovnaký názor mal aj môj kolega.

Moje sklamanie z videa sa potvrdilo.

http://www.youtube.com/watch?v=NU0xtdwk ... ure=relmfu" onclick="window.open(this.href);return false;

Môj názor je taký, že LT velmi dlho hľadal a tápal, kým prišiel na to, čo chce a čo vie trejdiť. A za ten čas mal istotu príjmov len z edukačného biznisu. Po tom čo som videl naživo, nemám pochybnosti, že je ziskový, ale pochybujem o konzistencii jeho ziskov.
Neverím tej vytrejdenej ,,tisícke denne,, ale verím mu, že je to jeho plán.
Ono treba si povedať na rovinu, že jedna vec je plán a druhá vec je realita. Ak trader má plán 0,5% denne a 10% mesačne, plní ho väčšinu času. Ale to neznamená, že vždy.
Ak sa to vyhodnotí s obdobím strát a s obdobím bez ziskov, tak reálny výsledok býva zhruba polovičný, teda 0,25% denne.

Ten live trading z účtom XTB na 200 000 CZK teda treba brať z rezervou.
Je to len show pre diváka.

To čo ma na tej akcii príjemne prekvapilo, bol jeho kolega Roman Dvořák.
Ten človek na mňa urobil veľmi dobrý dojem. Hoci len prednášal, hneď som nadobudol presvedčenie, že počúvam real tradera. Tradera, ktorý má know-how, systém, plán, pravidlá a je konzistentne ziskový. Roman Dvořák prednášal zrozumiteľne a prepájal teóriu s jeho poznatkami z praxe. On je ten typ, od ktorého by som bral školenie z vedomím, že sa niečo naučím.

A ešte malá kritika smerom ku XTB.

Dávať live trading na úvod série školení je hlúposť!

1. Keby som bol začiatočník, nerozumel by som ničomu. Cítil by som sa ako študent medicíny, ktorému ešte pred štúdiom ukazujú operáciu mozgu.

2. Keby som bol pokročilý, tak by som bol asi zmätený, že nevidím žiadny systém, pravidlá, trading plán. Že počujem o dokupoch do straty, mentálnych stopkách a pod.

3. Ako profík som z live tradingu sklamaný a je mi jasné, že ani live trading , ani broker ako XTB nemá pre mňa význam. Chcel som vidieť, videl som. Stačilo.

XTB malo najprv začať školeniami a ako bonus pridať to, že na záver klienti uvidia live trading.

Ďalšia scestnosť je zamerať školenia na daytrading. Každý vie, že na daytrading sa broker ako XTB nehodí. Zjavne im vyhovuje, že prilákajú začiatočníkov, ktorí si daytradingom na forexe raz-dva zruinujú účty. Tým sa utvrdzujem v tom, že ide o veľmi sofistikovaného DD brokera, ktorý najnovšie ako kamufláž ponúka i STP.

Dve perličky na záver.

1.Hned na úvod LT povedal,: ,,budem úprimný, XTB na daytrading, to teda nie!,, To sa mi páčilo. Thumbs up!

2. V rámci extrémov v tradingu, LT rozprával story o úspešnom talianskom forexovom fanatikovi, ktorý aj na dovolenke dokáže trejdiť 16 hodín denne a za 1 deň je schopný urobiť 1800 trejdov!

P.S. Ak niekto bol na live tradingu v BA, Brne, Prahe, či inde...privítam komentár.
Dik Juggler za super podrobny report a aj to uputacie video.Ak takto tradi a prezentuje sa(uputac.video)clovek,co to robi 15 rokov resp.sa tym zivy atd.tak to je horsie ako zle :shock:Inak by ma zaujimalo,ze ci bola moznost davat otazky,pretoze ak hej to ho tam museli ti ludia zozrat za ten amaterizmus.Toto su zadara robene seminare,ze?!
Sice si sa vyjadril,ze je to asi dobry trader,ze ked sa vyzna v grafe,no z tvojho reportu mi pride,ze sice nazvy S/R etc.pozna,ale zaobchodovat to je pre neho asi prilis.Kurnik Ladis uspesne investuje od 1954,tento typek ma 15 roc.skusenosti s tradingom,obidvaja vsak zneju akoby to objavili tak pred rokom.Co tie roky do certa teda robili? :o
Tango
Gold Member **
Príspevky: 369
Dátum registrácie: St 16 11, 2011 7:49 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 30 times

Re: VZDELÁVANIE: CZECHWEALTH.CZ

Príspevok od používateľa Tango »

Zajimave, jak ten agresivni marketing a sebevedome vystupovani dokaze i lidi, kteri toho umi 10x vice jak Turek a Dvorak dohromady (= Juggler), presvedcit o tom, ze sleduje uspesne a dlouhodobe ziskove tradery :? :? Vzpomente i na knihu p.Janotikove a jejich pristup atd atd...

Pritom by oni jinym platili zlatem, kdyby umeli co Juggi ci jini :)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: VZDELÁVANIE: CZECHWEALTH.CZ

Príspevok od používateľa jogo »

Tango napísal:Vzpomente i na knihu p.Janotikove a jejich pristup atd atd...
Apropo: Co je s tou knihou p. Janotikovej?
Ladis uz za ten cas vydal svoju knihu v dvoch jazykoch a v tretom ju pripravuje... :?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Tango
Gold Member **
Príspevky: 369
Dátum registrácie: St 16 11, 2011 7:49 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 30 times

Re: VZDELÁVANIE: CZECHWEALTH.CZ

Príspevok od používateľa Tango »

jogo napísal: Apropo: Co je s tou knihou p. Janotikovej?
Ladis uz za ten cas vydal svoju knihu v dvoch jazykoch a v tretom ju pripravuje... :?

Dovolim si zverejnit zpravu od autorky z 3.9., kdy jsem zjistoval stav:
" Uz chyba naozaj len mini krocik, vsetko je zrealizovane , aj dve korektury,tak dufam, ze uz onedlho budem moct poslat "veselu" spravu, ze kniha je na svete ;) "
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: VZDELÁVANIE: CZECHWEALTH.CZ

Príspevok od používateľa Biosko »

Super report Juggler.
Dakujem.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4048
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: VZDELÁVANIE: CZECHWEALTH.CZ

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

JUGGLER napísal:
Ďalšia scestnosť je zamerať školenia na daytrading. Každý vie, že na daytrading sa broker ako XTB nehodí. Zjavne im vyhovuje, že prilákajú začiatočníkov, ktorí si daytradingom na forexe raz-dva zruinujú účty. Tým sa utvrdzujem v tom, že ide o veľmi sofistikovaného DD brokera, ktorý najnovšie ako kamufláž ponúka i STP.

Pekne sformulovane a pravdepodobne je to aj pravda.

Knihy o investovani - nie je divne snazit sa predat spekulantom na burze knihu a prespekulovat ich? Nebolo by jednoduchsie a vynosnejsie pisat knihy s detskymi obrazkami, o detoch, o detskych chorobach, o "nebezpecnych mikrovlnkach" ... a predavat ich mamickam na materskej?
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: VZDELÁVANIE: CZECHWEALTH.CZ

Príspevok od používateľa 14u24me »

JUGGLER napísal: LT má u XTB vlastný účet na 200 000 CZK, čo je približne 10 000 USD!
V Brne to LT rikal, ze traduje ucet na XTB s vkladem 200 tis. Kc.
Cela ta akce je zamerena na propagaci novych STP uctu u XTB. Spready tam vypadaji rozumne + poplatek. Nemam teda osobni zkusenost, ale vsichni tvrdi (vcetne LT) ze je to v pohode. Predchozi MM ucty byly propadakem, to je vsem jasne.
JUGGLER napísal: Ono vlastne ten live trading ani po 4 hodinách nebol ukončený, lebo mu ostali bežať nejaké trejdy. Nespomínal vo videu, že robí krátke, 5 až 15 min. trejdy? Po skončení prednášky, keď sa sála postupne vyprázdňovala, LT tam ešte stále sedel nad laptopom a zrejme trejdil...
V Brne vykladal LT prihodu jak dva dny predtim (Presov?) sedel a cekal na zisk dokud ho nevyhodili ze salu. Pozici nezavrel ani nedal zadnou SL (jak taky u XTB kdyz clovek musi vypnout platformu) a po dvouhodinovem presunu do dalsiho mesta na hotelu zjistil, ze je v tezkym minusu. A to pry ovlivnilo to, ze je cely 200k ucet v minusu (nerekl kolik).
==> tak tohle urcite neni "od 5 do 15 obchodu denne...prumerna doba obchodu 5 az 15 minut maximalne". Ten clovek nevi co mluvi a co pak dela.

O prestavce jsem se kouknul na LT druhy monitor ktery se nezobrazoval na platne. Na nem mel LT platformu s futures daty a svoje obvykle nastroje = market profile a order flow - to je to co se snazi prodavat obchodnikum za tisice a tisice korun mesicne nebo primo za desetitisice naporad.
JUGGLER napísal:3. Ako profík som z live tradingu sklamaný a je mi jasné, že ani live trading , ani broker ako XTB nemá pre mňa význam. Chcel som vidieť, videl som. Stačilo.
Ja jsem vedel uz dopredu ze z toho budu po profesionalni strance zklamany. Ale takovyto divadlo si nemuzu nechat ujit. Jako bavic je LT dost dobrej :-) Slo vlastne o propagaci XTB a zaroven LT a jeho mentoringu a prodeje jejich skoleni, knih a indikatoru.
Co se tyka tradingu...neverim ze se tim LT zivi a ze pravidelne obchoduje a vydelava tim penize. Daleko vic verim tomu ze je skolitel a zije z toho co vydela Czechwealth - viz jejich ucetni uzaverky

Asi nekdy v roce 2008 jsem byl na LT odpolednim seminari na ktery delal promotion jako na "live trading" (cena asi 700 Kc). Predvadel par obchodu na indexech se vstupy na zaklade indikatoru (tusim ze MACD) a vystupy pres indikator Ergodic. Byl u toho celkem ve stresu a moc to neslo. Zacinal obchodovat hned s uderem pul ctvrte pri openu :-( Pozdej (v baru) se nekteri z nas dozvedeli, ze by byl blazen kdyby obchodoval nazivo svuj ucet pred 100 lidma...takze demo - jedine co na tom bylo LIVE byla ziva DATA z burz.
Na tom skoleni pred 5 lety delali take promotion na prodej svych predikci - system na obchodovani akcii (swing trading) - od toho uz dneska upustili, slysel jsem ze to skoncilo fiaskem (dlouhodobe v tezkem minusu).
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3776
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: VZDELÁVANIE: CZECHWEALTH.CZ

Príspevok od používateľa Ladis »

Obrázok

Že to Turkovi nešlo na burze, to je zcela normální. Vždyť starý zkušený trader jako Williams nebo Turek uzavře polovinu obchodů se ztrátou a polovinu s výdělkem a ten čistý pozitivní přebytek pochází z prodeje knih a přednášek, u Williamse jak u Turka.
Nyní je známý mladý treder Giovanni Cicivelli, který se malý přestěhoval s mámou ze Sicilie do Norimberka a stal se slavný německo-italský trader. Sedí u computeru 16 hodin denně a taky prodává knihy a přednášky. Napsal slabou, ale drahou knihu s velikým písmem, aby se to protáhlo a podle recenzí na Amazon.de ta kniha nikomu žádné potřebné vědomosti nedá. Nakonec malý evropský trader vede marný boj na burze s velikou převahou vysokofrekvenčních i pomalých obchodních automatů. Malý investor zvítězí nad 70%-ní převahou automatů jen, když koupí akcie levně, drží je několik let a umí se radovat z dividend. Zda je v plus nebo v minus je lhostejné, protože každá akcie jednou dojde do plus, pokud to neni Nokia, GM nebo Facebook, ale Banco Santander, Tesco, BP nebo Sanofi.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: VZDELÁVANIE: CZECHWEALTH.CZ

Príspevok od používateľa 14u24me »

Giovanniho jméno taky zaznělo z úst Ludvíka Turka na akci pro XTB.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"