Overene , ale aj neoverene informacie z trhu

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Overene , ale aj neoverene informacie z trhu

Príspevok od používateľa kontrarian »

Nerad zakladam dalsie vlakno, ale je to tu velmi staticke. Bol by som rad ,ak tu poslete najnovsie dolezite info z trhu.Overene aj neoverene. Vcera som tu chcel poslat informaciu o uniku informacie o UK GDB . Neposlal som, ale dnes je rumor, ze Fitch ma znizit USA rating . Dufam, ze toto vlakno bude prospesne a hlavne plne informacii od vsetkych obchodnikov..
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Overene , ale aj neoverene informacie z trhu

Príspevok od používateľa kontrarian »

UK GDP (HDP) je spravne
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Overene , ale aj neoverene informacie z trhu

Príspevok od používateľa kontrarian »

Vidim,ze som asi na nespravnom mieste,,,Ziadne info z trhu nepribuda. No co uz, tu to dynamikou nehyri. Skusim to este raz do buduceho tyzdna rozprudit. Moja TA mi posepkala rumor, ze US dolar meni na najblizsie tyzdne trend (prave teraz, odvazne tvrdenie ,ze?). Kabel momentalne 1,6095 a je zrely na short, okrem dalsich kandidatov,...
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Overene , ale aj neoverene informacie z trhu

Príspevok od používateľa Rado »

Asi o to nie je záujem. Ja osobne v tejto diskusii informácie o trhu nehľadám. Všetko si predsa môžem nájsť na informačných weboch.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15787
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: Overene , ale aj neoverene informacie z trhu

Príspevok od používateľa JUGGLER »

kontrarian napísal:Vidim,ze som asi na nespravnom mieste,,,Ziadne info z trhu nepribuda. No co uz, tu to dynamikou nehyri. Skusim to este raz do buduceho tyzdna rozprudit. Moja TA mi posepkala rumor, ze US dolar meni na najblizsie tyzdne trend (prave teraz, odvazne tvrdenie ,ze?). Kabel momentalne 1,6095 a je zrely na short, okrem dalsich kandidatov,...
K: asi ťa nikto nechápe... nie je o čom rozprúdiť debatu.

Keď chceš písať komentáre ohľadom trhu, tak píš. Ja sa pridám.
Keď chceš dávať tipy na základe rumorov a správ...tak dávaj tipy. Ale ich aj vyhodnocuj.
Ak to bude mať nejakú logiku, každý sa hneď zapojí.

Jalové debaty tu nikto nemá rád. Všetci chcú niečo konštruktívne.

Drž sa.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Overene , ale aj neoverene informacie z trhu

Príspevok od používateľa kontrarian »

Rado, najprv sa chcem podakovat za Tvoj optimisticky prispevok vo vlakne “Prechod na”...Vzdy to potesi. Kratke vety casto vyzeraju ako vytrhnute z kontextu a daju sa vysvetit viacerymi sposobmi. Takze trosku obsirnejsie: Moj sposob obchodovania je zalozeny zasadne iba na vlastnom nazore a to je pre mna najdolezitejsie. Vlastny nazor si utvaram na zaklade fundamentalych sprav a svojej TA. V poslednom case prikladam trosku mensi vyznam spravam. Sledujem iba najdolezitejsie data a vyhlasenia a vypustil som menej dolezite. Od zaciatku obchodovania sa zasadne vyhybam odporucaniam bank a roznych guru ako je napr. Faber a dalsi. Ak by som tieto informacie vyhladaval, tak budem mat chaos vo vsetkom. Rumors taktiez nevyhladavam.Lenze obcas sa dostanem nechtiac aj k tymto veciam. Vacsinou na zahranicnom chate, na ktory sporadicky chodim. A teraz k veci. Za tych par rokov, co obchodujem, aj ked nechtiac, som sa dostal k mnozstvu zaujimavych neformalnych informacii. Aj ked som im nevenoval pozornost, velmi casto sa ukazali ako prospesne , ak by som ich analyzoval a vyuzil vo svoj prospech. Napr.tentotyzdnovy unik UK HDP bol nechceny a bol od PM (udajne).Bol znami uz od rana, den pred zverejnenim a trh s nim pracoval. Ja som sa k tomu dostal nahodou a az vtedy som pochopil, co sa deje s librou.Uplne narusila setups ( napr na eur/gbp). Tak som trosku vyuzil dalsi rast az do zverejnenia a aj po naslednom potvrdeni. Za tie roky, co obchodujem viem, ze vzdy ak bol velky tlak hedges a bank na vypredaj tak pred klucovymi levelmi boli pouzite rozne rumors o znizeni ratingov a podobne.Casto boli pravdive ( chlapci z ratngoviek maju tiez radi biznis), ale casto to bol iba ucelovy rumors. Kazdopadne trhy tak ci tak klesali cely den a ak to bol iba rumor, vznikli pekne prilezitosti na nastup do pozicie po ich dementovani . To sa dialo aj vo stvrtok pri sumoch o znizeni ratingu USA. Ked sa nic nestalo, trhy korigovali. V minulosti som zachytil naozaj nechtiac par naozaj obdivuhodnych informacii. Este velmi davno napr. osobny tip jedneho Americana z chatu, ze JP sa chysta v up trende masivne stlacit cenu zlata a striebra dole vo velmi kratkom case. Stalo sa. O rok sa to zopakovalo, akurat som sa k tomu dostal cez chat pomocou linku na clanok v novinach. Vyhodeny zamestnanec JP z dilingu tvrdil, ze sa chysta vypredaj na kovoch. Stalo sa. Nedavno som tu tiez pisal, ze JP a dalsie banky maju masivne shorty na kovoch. Dostal som sa k tomu paradoxne cez clanok akehosi analytika v nasich HN.Normalne by som tieto clanky v HN ignoroval, ale skusenosti ma presvedcili, ze JP ako najvacsieho hraca na komoditnom trhu ako jedineho uz nepodcenujem (jeho pozicie).Inac bolo toho ovela viacej ohladom roznych unikov atd. Takze k veci. Niekedy aj tri mesiace nechcem okrem kalendara ,vysledkov , vyhlaseni monetarnych a politickych autorit precitat ani riadok navyse. Ale niekedy vidim, ze trh narusuje brutalne vsetky setupy a vtedy rychlo zacinam hladat o co ide.Niekedy sa to dozviem az po, niekedy vobec, obcas vcas.Takze idea bola: zive vlakno aktivnych dennych obchodnikov kde obcas niekto hodi zaujmavy link na clanok/ vyhlasenie ktore bude mat podstatny dosah na intradenne/dlhodobe smerovanie trhov.. Eventualne rumors, ktore mozno ciastocne vysvetlia momentalne pohyby. Ano, kazdy ma iny system a urcite kazdy je samostatny vo vyhladavani toho co potrebuje. Lenze myslenka bola, trosku si pomoct, pretoze niekedy je viac naozaj viac...Ale ked nie, tak nic sa nedeje. Za pokus to mozno stalo. Sam mam stale dilemu, pisat/ nepisat. Ale akosi stale inkliminujem najst miesto, kde si aspon traja a viaceri budu vymienat realne a hlavne vlastne postrehy na vyvoj evetualne informacie, ktore by mi mozno unikli...
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Overene , ale aj neoverene informacie z trhu

Príspevok od používateľa kontrarian »

J: Asi ma nikto nechape, lebo som tu novy a Slovač je velmi nedoverciva (pravom!)
Tu nejde o pisanie komentarov, tu ide o najdenie miesta na konstruktivnu diskusiu v komunite , ktora ma rovnake zaujmy.
Dolezite spravy maju vzdy v sebe momentum. Ja si ich vyhodnocujem vzdy sam a tak by to mal robit asi kazdy. Ide o to, ze vela zaujimavych veci je roztrusenych po webe a nikto vsetko nezachyti sam. Je super, ak na nieco natrafim a hodim link napr. sem...A ak to urobia viaceri...A ak bude dobra atmosfera, potom je mozne aj skonzultovat rozne pohlady na vec.Zaver si kazdy urobi sam. Rumors,ale aj spravy maju casto vyznam iba v realnom case (a preto tie uvahy o statickom/dynamickom vlakne)
V prvom vlakne som sa strucne predstavil, zacal s poziciami...Konstruktivne? Mozno nie...Bola tam nejaka konstruktivna odpoved na danu temu?. Ano jalovych debat by tam vzniklo asi velmi vela...Ja som hned na zaciatku upozornil, ze ake su rizika a ako si mam vyfinalizovat system (dlhodoby proces) je iba moja vec. Na zaciatku som upozornil , ze uvitam iba feedback k obchodom ( nie od demo hracov, ktori su frustrovani, ze prisli o ucet). Chapem ich frustraciu, ale viac menej to kazdy zazil. Mozno ze radsej nech testuju strategie a ak budu mat co realne ponuknut( pod tlakom otvorenej pozicie a hlavne na zaklade realnych overenych skusenosti), tak potom to bude ok
Mozno tu hodim nejaku uvahu na dalsie smerovanie trhu. Beriem Ta za slovo...
Drž sa!
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15787
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: Overene , ale aj neoverene informacie z trhu

Príspevok od používateľa JUGGLER »

K: OK. Máš dobrý úmysel, len si začal nesprávnym spôsobom. Hodil si tu dve nejasné informácie, ale nevyvodil si záver ( = predpoklad, čo by sa malo diať ..z čoho by sa dalo profitovať ). A tak si každý prečítal a mávol rukou...

Takisto si toto vlákno nazval tak, že nebolo jasné o čo ti ide. Informácií o trhu sú tony...
Dôležité sú len tie, čo majú za následok reakciu trhu ( kurzotvorné ).

Držím palce.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Overene , ale aj neoverene informacie z trhu

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

aby sa nieco rozprudilo.. debata .. to chce nejaky cas a aktivitu, nie dni, mozno tyzdne
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Overene , ale aj neoverene informacie z trhu

Príspevok od používateľa kontrarian »

Vonku prsi, pohoda tak zacnem diskusiu. Posledne tyzdne som mal strategiu nakup poklesov v trende. Trocha to zhrniem ,nie kvoli svojmu egu (prilisne ego spekulanta nici), ale aby som trosku lepsie objasnil svoje myslienky. Eur/Aud long , Aud/Usd long, v Jogovom vlakne som na jeho long Eur/Usd odpovedal ze je fundamentalne ok (v trende, ale na moj vkus bol nakup na vysokej urovni).Zaroven som tam uviedol moju poziciu long Gbp/Jpy. Gbp/Jpy long som potom dal aj dalsi tyzden. Tuto poziciu som dal nazivo aj s uvahou na jednom SK chate kde uz nechodim, lebo ma rozptyloval.Myslim, ze kocinavi tam obcas je pod inym nickom (moj bol peter). Taktiez som tam dal pozicie long Aud/Usd, Eur/Gbp a Eur/Jpy.Tie som drzal cely predminuly tyzden a poslal som tam aj graf s poziciami. Tym chcem povedat, ze pre mna je nosne urcit momentalny trend.Zaroven to aj vysvetluje moju poziciu long Aud/Usd a vetu o tom ktory vrchol a ktore dno chytat ( v trende po pullbacks na silnych urovniach). Mimochodom, na s/l ma vtedy vyhodilo iba z dokupovanej pozicie. Tu prvu som drzal dva tyzdne az do zisku. Co ma viedlo k takej huzevnatosti? Presvedcenie, ze som v trende a protipohyb bol iba na zaklade RBA. To iste presvedcenie ma viedlo dat aj dalsie trendove pozicie posledny mesiac. Dost bolo historie …

Urcit trend nie je jednoduche,tazsie je urcit zmenu trendu. Pre mna je najdolezitejsie na FX urcit trend USD. Dollar bol od minuleho roku v up trende. Koncom juna tohto roka sa trend zacal otacat.Najprv USD pekne oslaboval vo swingoch, ale posledne tyzdne isiel v chope mierne hore. Je to vysledkom kurzu Aud/Usd, Usd/Cad ,Jpy a posledne tyzdne aj voci Eur.Na svedomi to ma jednak snaha o stlacenie komodit (najme ropy) dole, monetarna politika RBA, BOJ a dalsich krajin, ale aj prirodzene vychytavanie s/l carry trade pozicii po QE. A teraz k veci: V poslednych dnoch prisli velmi silne signaly na dlhodobe pokracovanie trendu ktory zacal v juni,teda pokracujuce oslabovanie $.Tie technicke signaly sa vytvorili asi na zaklade ohlaseneho unlimited QE, mozno aj na zaklade ockavaneho ukludnenia situacie v EU plus “ EU QE” a asi aj ocakavane Cinske QE...Ale tu mam velku dilemu. Su tu aj signaly, ze v kratkodobom case $ bude nadalej posilnovat ( teda pokracovat v kratkodobom trende poslednych tyzdnov). Vcera som dostal potvrdenie signalov ($ hore), ale po 22 hodine este na poslenu chvilu narusili uroven. Takze je to potrebne dalej sledovat.

Zaver: momentalne to vidim na dalsie kratkodobe posilnenie $.Ak to tak bude, tak to bude asi na ukor Jpy (Usd/Jpy hore), Cad ( signaly su vyrazne), ale aj Gbp a Eur. Boj uz nieco musi robit (v utorok?) plus repatriacia ziskov Japonskych overseas spolocnosti (ako kazdy rok). Pozor na Usd/Jpy a cakanie na intervenciu! Ked uz tak by som radsej predal a vychytil protipohyb dole pred bounce ( ak vobec bude).Dalej by kratkodobe posilnenie bolo kvoli zlym EU datam a chaose (na vsetko sa iba caka) a kvoli dalsej korekcii na akciach a komoditach. Ak to bude pravda a to samozrejme neviem, tak by to mohlo trvat az do volieb v USA. Jednak bude nervozita kto vyhra a co potom FED s QE, jednak asi budu dovtedy tlacit ropu dalej dole, jednak im nebude ten mesiac vadit silnejsi dolar( prave naopak, pred volbami strong dollar kratkodobo uvitaju). ..ale nie prepad akcii, teda tam skor bude chop.Nevidim, ze by Eur prepadlo nejak masivne, skor pasmo 1.2750/1.300, Cad a AUD moze oslabit viac a zda sa , ze najviac by mohlo Jpy (ale iba s pomocou BOJ). A potom uz dlhodoby risk on. UFF, viac uz taketo dlhe prispevky pisat nebudem, dufam,ze bude postupna diskusiu medzi vsetkymi.

PS: je to cisto iba moja TA a moj vyklad fundamentov. Ziadne prevzate nazory , ale moj pohlad na trh. Je teda velka pravdepodobnost, ze sa mylim (zaver vcerajseho obchodovania to trosku zneistel a moze prist rovno bounce). Pre ferovost este dodavam, ze ja mam od piatku short kabel na urovni ako som dal tu v piatok. Je tam s/l, takze ok
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Overene , ale aj neoverene informacie z trhu

Príspevok od používateľa Biosko »

Ja sa momentalne zameriavam a obchodujem 3 pary AUD/NZD, USD/CAD, NZD/CAD
Momentalne mam otvorene SHORT USD/CAD 0.99812.
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Overene , ale aj neoverene informacie z trhu

Príspevok od používateľa kontrarian »

Ahoj Biosko. Asi nie je velmi vhodne diskutovat o tvojej pozicii, kedze je uz dana a ani nevyzera , ze o nej chces diskutovat, kedze je napisana ako fakt o korom nepochybujes.... Ale snad iba dodam, ze level na vstup bol vyborny ( tesne pod multirezistencnym pasmom. Ja som uz vcera napisal svoj vseobecny, velmi zjednoduseny pohlad na trh. Takze snad iba zopakujem, ze Cad je v kratkodobom down trende ( minuly tyzden ho pribrzdila BOC). A tiez, ze podla mna USD je v kratkodobom up trende (zatial sa to opatrne potvrdzuje).Takze potancial zo shortu tam je (nastup na dobrej urovni)...jba dodam : uvazuj o vhodnom vystupe, a hlavne sleduj ci neprerazi a nezavrie nad 1.0010.Bolo by to dalsie potvrdenie trendu...inac mas peknu vykonnost, co potesi...
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Overene , ale aj neoverene informacie z trhu

Príspevok od používateľa kontrarian »

Kedze som tu dal moju poziciu short kabla z piatku, tak asi bude vhodne doplnit, ze som ju uz skor zatvoril na 1.6060. Ked som posuval dnesny limit (bracket oder) na grafe a potvrdil tak IB mi ukoncil poziciu. Stalo sa mi to uz druhykrat. Bud som tupy a neviem zvladnut platformu, alebo...Ak s tym niekto ma skusenosti ,budem rad za info. Neskor som este vyuzil spike hore a predal opat podla strategie ako som tu pisal. Uz ale mensi objem, leb som mal inu poziciu..Posielam tu aj proof of... Prvu poziciu som printoval az po nechcenom ukonceni a druhu som naprintoval tesne pred dosiahnutim t/p (kvoli pozitivnej motivacii, za sa to da)...Chcem k tomu este dodat, ze ak tu aj budem obcas davat pozicie, tak asi tu nebudem davat moje s/l , t/p a pod. Ak, tak skor urovne, ktore budu dolezite( teda vhodne na eventualny s/l , alebo po breakoute na nasledne zvysenie t/p). Taktiez , kedze moje pozicie neberiem ako call na vstup pre inych, nebudem citit potrebu striktne nahlasovat ich ukoncenie, respektive vyhodnotenie a uz nehovorim o posielani roznych dokazov ze...je to iba moja osobna vec.Opakujem, ma to sluzit na rozprudenie diskusie( zatial iba naznak od Bioska)... aby som z toho mal eventualny prospech a inspiraciu aj ja . Pisem to len kvoli lepsiemu pochopeniu mojho nazoru . Snad dalej uz budem pisat iba strucne a k veci v diskusii …

http://www.ulozto.sk/xCcCgSv/g-u-png" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.ulozto.sk/x9V7dJE/g-u-2-png" onclick="window.open(this.href);return false;
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Overene , ale aj neoverene informacie z trhu

Príspevok od používateľa kontrarian »

Linky nefunguju, tak este raz...

http://www.ulozisko.sk/560217/g.u.png" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.ulozisko.sk/560218/g.u_2.png" onclick="window.open(this.href);return false;
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15787
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: Overene , ale aj neoverene informacie z trhu

Príspevok od používateľa JUGGLER »

kontrarian napísal:Chcem k tomu este dodat, ze ak tu aj budem obcas davat pozicie, tak asi tu nebudem davat moje s/l , t/p a pod. Ak, tak skor urovne, ktore budu dolezite( teda vhodne na eventualny s/l , alebo po breakoute na nasledne zvysenie t/p). Taktiez , kedze moje pozicie neberiem ako call na vstup pre inych, nebudem citit potrebu striktne nahlasovat ich ukoncenie, respektive vyhodnotenie a uz nehovorim o posielani roznych dokazov ze...je to iba moja osobna vec.Opakujem, ma to sluzit na rozprudenie diskusie( zatial iba naznak od Bioska)...
Začínam byť sklamaný. Mal by si začať práve tým, že tu nahlásiš nejaké pozície. Veď forex je v prvom rade o zarábaní peňazí. Načo rozoberať situácie okolo rôznych párov, keď neukážeš ako sa na tom dá zarobiť?

Vidím, že sa vyznáš. Máš prehľad. Vôbec nevidím problém, aby si tu dal pár real time vstupov a výstupov. Keď s tým máš problém, tak povedz prečo.

Nikto to nebude brať ako call... neboj sa. Keď však nahlásiš vstup, treba nahlásiť aj výstup. Real-time. Pri aktuálnej cene. To je alfa aj omega fair play. Bez toho žiadne filozofie okolo trejdu nemajú cenu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Overene , ale aj neoverene informacie z trhu

Príspevok od používateľa Biosko »

29.10, som sa na trhu doslava ze nudil, sandy ma na moje nudenie znacny vplyv a tak doslova na mojich paroch nebolo co otvatat ani zatvarat.
kedze burza bude zatvorena aj 30.10 tak to moc ruzovo nevidim.
povodny USD/CAD( 0.99812) najskor hedgnem, lebo uz je aj tak 30pips mimo, ale mozno uvidim do rana dam si nejake alerty.
a zadavam novy USD/CAD Sell Limit 1.00220, kedze idem intraday tak nejakych 40-50 pips by mohol byt TP, snad to nebudem zas musiet hedgovat lebo to je nuda a maly alebo ziaden zisk.
a este zadavam NZD/CAD Sell Limit 0.82275 tam vidim potencial tak 30pips intraday.

A kedze nebolo co dnes robit hral som sa na deme, kde skusam inu nezavislu strategiu od tej co obchodujem na live accounte. A to su spotove obchody.
BUY AUD/JPY 82.423 Trailing stop 150 pips. Vidim tam potencial uptrendu. Uvidime co to da.
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Overene , ale aj neoverene informacie z trhu

Príspevok od používateľa kontrarian »

Juggler, je to trosku viac komplikovane ako pises. Ak das svoj pohlad na vyvoj na trhu a k tomu strategiu, tak to moze byt ovela cennejsie ako call. Ak sa vyvine kvalitna diskusia o strategii vstupov na urcite obdobie , moze to pomoct aj mne aj ostatnym (teoreticky). Ale nevyhodou kazdej diskusie je, ze ta nazory ostatnych mozu zneistiet a urobis zle rozhodnutie. Da sa to asi iba v uzkom kruhu par ludi s podobnym sposobom obchodovania (asi skor v hlasovom rezime napr Skype). A hlavne musia byt dostatocne skuseni a samostatni. To znamena, ze po neuspesnom obchode sa nebudu vracat k tomu ci napad to bol a kto ma presvedcil aby som zmenil svoj povodny nazor na vstup... Jednoducho diskusia musi byt konstruktivna, s vyhodnotenim pre a proti a s navrhnutim strategie. Moze byt aj spolocny postup manazovania pozicie, ale kazdy musi citit vlastnu zodpovednost. Vyhodou je kombinacia skusenosti dvoch a viacerych obchodnikov na vstup ,ale aj na mangament pozicie a vystup. V idealnom pripade by vysledok bol: max. vyuzitie pozitivnych stranok jednotlivych ucastnikov a minimalizacia negativnych stranok..Ale to je iba teoria. Skutocnost by mohla byt aj opacna a vobec najst podobnych ludi je asi nemozne...

Suhlasim, ze u klasickych calls je ferove dat v realnom case t/p a s/l. Opakujem este raz: je mi sympaticke, ze na to ides velmi ferovo, Jasne si pomenoval svoj zamer a bez zavadzania ides s “kozou na trh”...takze ok a naozaj drzim prsty, pretoze mozes byt naozaj uspesny... Ja nedavam calls
velmi rad preto: Necitim sa na to kompetentny a moj principialny postoj ma vedie k zodpovednosti za svoje ciny.To znamena, ze ak dam napr. 5 skvelych pozicii, viem ze niektora dalsia bude urcite zla. A ja neviem, ci nahodou niekto so “skvelym MM neda po mojich “neomylnych “ piatich tipoch
nadherne nalozenu poziciu bez s/l. Dnes je svet plny gamblerov a ja s tym principialne bojujem napr pri vychove svojich dospievajucich deti..Takze : FX je extremne narocna a kto nema nulovu toleranciu ku gamblingu, nemal by tam asi co robit. Okrem toho pocit zodpovednosti mi zvezuje ruky ak dam poziciu verejne. Pri FX musi byt kazdy velmi flexibilny(alfa a omega).A ja nemam cas vypisovat, ze som poziciu predcastne zatvoril, lebo sa zasadne zmenila situacia. Alebo, ze som posunl s/l, lebo pozicii verim (setup sa nezmenil akurat vychytavaju s/l)...A ak to zverejnim dodatocne, vyzeram ako blbec. Z ked som zverejnoval pozicie viem, ze ak das x skvelych pozicii, nic sa nedeje . Ak sa raz zmylis, hned nastupuje ironia. Nestoji mi to za to a okrem toho, mne to nic neda (okrem stresu). UFF asi budem spisovatel...
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15787
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: Overene , ale aj neoverene informacie z trhu

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Netreba stále hľadat dôvody ako sa to nedá.
Keď som obchodník a dokážem diskutovať okolo trejdov a príležitostí, tak nevidím žiadny problém sem-tam ohlásiť vstup a potom výstup. Neide o nič iné ako o prenesenie teórie do praxe. Prečo mať okolo toho komplexy?
Netreba sa hanbiť, keď trejd nevyjde. Je to normálka. Všetci bojujeme zo stratami.

Z tvojho písania mám pocit, že nemáš v tradingu istotu. Že neobchoduješ z jasnými pravidlami. Že nerobíš set-tupy, ktoré dodržiavaš, ale po vstupe často meníš rozhodnutia a tým kopu trejdov pokazíš. To nie je dobre.

Práve tým, že tu nahlásiš vstup a výstup demonštruješ to, čo v skutočnosti si.
Samozrejme, že z toho vyplýva zodpovednosť nahlásiť aj reálny výstup. Aj mne to x krát zväzuje ruky, ale nerobím to pri každom trejde, tak nevidím problém to splniť.
Dokonca výstup sa mi hlási oveľa konfortnejšie, lebo som práve ukončil trejd a už sa nepotrebujem sústrediť...čo je niekedy pri vstupe problém.

Keď sa mi stane, že chcem ohlásiť vstup a cena sa už posunula ďalej, tak ho už jednoducho nehlásim.
Keď sa mi stane, že nestihnem ohlásiť výstup a cena je už horšia, tak v rámci fair-play nemám problém urobiť scan real-time trejdu.

Nie je to o tom, že niečo musíme, alebo nemusíme. Je to o real tradingu a považujem za správne, keď teoretizovanie doložím nejakou praxou. Veď trejdím denno-denne, tak to naozaj nie je problém.

Cením si všetkých, čo ohlasujú trejdy. Coudy, Rado, Jogo, Richard Koza, Tango..atd.
Aj tým , ktorým to nejde, držím palce. Bohovsky si cením, že sa dokážu povzniesť nad to, či trejd je úspešný, alebo nie. TO NIE JE DÓLEŽITÉ ! Doležité je, že sa tu teória prenáša do praxe a všetci sa učíme. Aj to, že vidíme cudzie chyby, alebo straty, aj to je učenie.

Ved trejding je len o tom. Pozri si moje trejdy od januára do marca 2012 a uvidíš ako fatálne som zlyhával. Robil som chyby, utrpel obrovské straty a keďže to boli ľahko hlásiteľné trejdy, všetko tam máš v priamom prenose. A vôbec sa za to nehanbím! To je môj trading. Moje zlyhania. To som ja. Nech všetci vidia, že sa to stáva aj po 12 rokoch na burze.

Raz vidieť je viac ako tisíc krát počuť. Nepotrebujem komentár a teoretizovanie okolo set-upu Coudyho, alebo Richarda. Poznám ich roky a v tom momente viem, že v tom trejde je analýza a systém a môžem sa z toho učiť, či to zobchodovať. Real time trading je ten najdôležitejší prínos a pridaná hodnota, čo tu môžeme priniesť.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Overene , ale aj neoverene informacie z trhu

Príspevok od používateľa Biosko »

NZD/CAD Sell Limit 0.82275 z dneska rana
CLOSE na 0.82032 tj. +24.3 pips.

USD/CAD Sell Limit 1.00220 nehitlo este

SHORT USD/CAD 0.99812 zatial -15pips, este som s tym nic nerobil a nechavam to zatial otvorene.

EDIT: a z toho dema mi uzavrel trailing stop
BUY AUD/JPY
29.10 19.29 Open 82.423 Close 30.10 6.36 82.495 ... moc som si vsak nepospotoval :D kedze cena sa zmenila nejako prudko :D aj ked som to uzavrel v zisku, budem musiet spoty viac studovat na deme aby som im rozumel a vedel ake limity nastavovat pri vacsich grafoch, kedze som zvyknuty z 5 a 15 minutoveho grafu nastavovat tight limits tak budem musiet vycitat nejaky spravnejsi pomer.

EDIT2: Nespamujem vam vasu diskusie pani? Nemam sa presunut do vlastneho topicu?
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Overene , ale aj neoverene informacie z trhu

Príspevok od používateľa kontrarian »

Ok, na zverejnovanie calls mame odlisne nazory. S tym sa uz neda nic urobit, Ako ja mam obcas dat tiez chut real poziciu so vsetkym co k tomu patri,ale po skusenostiach z poslednych rokov cim menej

Tu nejde o komplexy, prave naopak kto zverejnuje pozicie ma sebavedomia asi az prilis.Svoje dovody, preco ich zverejnujem som uviedol a netreba citat medzi riadkami.

A uz vonkoncom nie je problem, ze nahlasim zlu poziciu .

Ako urcite nemam dopilovany system a aj som o tom pisal (dlhodoby proces, bojujem medzi scalpingom a swings atd). Urcite mam pevne kriteria na vstup (uspesne)...horsie je to ako som tu uz viac krat uviedol s vystupom ( v poslednom case sa to rapidne zlepsuje)
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Overene , ale aj neoverene informacie z trhu

Príspevok od používateľa kontrarian »

Biosko, urcite nespamujes. A okrem toho toto vlakno je nicie. Vznikol z toho taky chaos...
Aud /JPY reagoval na QE od BOJ...trosku som tuto situaciu naznacil v predstihu cez vikend ( ak nastupit do shortov na JPY tak si radsej predtym pockat na protipohyb).
Usd/Cad je stale v kratkodobom up trende. Dnes je pokus o narusenie setupov na celom trhu. Zacalo to oslabovanim dolara( kvoli hurikanu bolo vela long pozicii na USD, takze ich dnes trosku vychytaju). Pohyb na Usd/Jpy a JPY krosoch po BOJ to este umocnil...
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15787
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: Overene , ale aj neoverene informacie z trhu

Príspevok od používateľa JUGGLER »

K: OK. Netráp sa tým. Myslel som, že nejaké trejdy s Teba spontánne, bez nátlaku dostanem. Nepoznám totiž ani jedného dlhodobo profitabilného trejdera forexu. A toľko ľudí sa tým forexom zaoberá...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Overene , ale aj neoverene informacie z trhu

Príspevok od používateľa kontrarian »

J: Dnes sa nudime, tak piseme ,ze?...Ty mas zatvoreny akciovy trh a ja cakam ako sa vyvinie situacia na FX. Aj ked je setup mierne naruseny, tak do longov zatial nejdem. A tak som iba niekolkokrat shortoval kabel, ale stale som si to rozmyslel a rychlo zatvoril. Nakoniec vidim, ze s jednym lotom maju skalpy svoje caro ( rychly zisk bez dlheho cakania)....z dlhodobeho hladiska asi tazko...skus ma presvedcit, preco forex nie, ale akcie, komodity ano.

Dovod preco zase pisem: Uviedol si tu meno Richard Koza. Dal som si to mena do vyhladavaca (bolo mi povedome)..Vidim, ze je to zhodou okolnosti clovek, ktory pisal do HN o JP a zlate. A ked som si este raz precital svoje prispevky, tak je tam aj ...ides s kozou na trh...Samozrejme , ze to znamena s kožou na...Dost divna zhoda nahod , ale ver ze to nebol zamer. A ked uz tato situacia nastala, tak urobim Richardovi reklamu : To zlato a JP bol solidny tip v HN. Nabuduce si jeho clanky precitam pozornejsie . Aj ked urcite nezmenim nazor, ze cim menej clankov od anlytikov(vseobecne) precitam, tym to bude pre moje rozhodovanie o buducej pozicii lepsie.(drzanie sa svojej linie)
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15787
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: Overene , ale aj neoverene informacie z trhu

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Hej. Nudím sa. Pre mňa je to katastrofa.
Celý víkend som makal na analýzach a hľadaní príležitostí a teraz to môžem všetko zahodiť...

Otvoria to zajtra...dúfam, že aj NYSE.
The NASDAQ OMX Group, Inc. (Nasdaq:NDAQ), parent of the world's first electronic stock market, today announced The NASDAQ Stock Market and other NASDAQ OMX-owned U.S. exchanges and markets and the FINRA/NASDAQ Trade Reporting Facility will be open for business on Wednesday, October 31.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Overene , ale aj neoverene informacie z trhu

Príspevok od používateľa kontrarian »

Ze vraj bude aj NYSE, mas to aj s nezavyslim komentarm...nieco asi na tom bude. Ja som uz tento tyzden out. Zajtra koniec mesiaca a potom Pamiatka zosnulych...

NYSE TO OPEN FOR NORMAL TRADING OPERATIONS ON WEDNESDAY
NASDAQ STOCK MARKET, OTHER NASDAQ OMX-OWNED EXCHANGES OPEN WED

Why? Just so hedge funds can square away position for month end.
In other news, CNN furious trying to figure out how the NYSE TV stuido in downtown Manhattan (because all the trading actually takes place out of a fortress in Mahwah, NJ), can operate under 3 feet of water.

Zero Hedge
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Overene , ale aj neoverene informacie z trhu

Príspevok od používateľa kontrarian »

takze s/l su vychytane, vsetky intradenne setupy su nastavene na dalsie bounce...cas dat kontrariansku poziciu....sell eur/usd 1,3020 s/ 30 pips t/p 100 pips...je to aktualna cena
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Overene , ale aj neoverene informacie z trhu

Príspevok od používateľa kontrarian »

oprava vstup na 1.30020
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Overene , ale aj neoverene informacie z trhu

Príspevok od používateľa Biosko »

Vedel som ze AUD/JPY ma potencial

http://i.img-share.net/ehngk0oKgF.png

SELL USD/CAD 0.99812 stale drzim

uvazujem o vstupe SELL AUD/NZD
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15787
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: Overene , ale aj neoverene informacie z trhu

Príspevok od používateľa JUGGLER »

kontrarian napísal:takze s/l su vychytane, vsetky intradenne setupy su nastavene na dalsie bounce...cas dat kontrariansku poziciu....sell eur/usd 1,30020 s/ 30 pips t/p 100 pips...je to aktualna cena
Dobry trejd podla mna. Aj ja by som to tak dal. Aj s tým tgt ( ale pár pipov nad 1,29). :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Overene , ale aj neoverene informacie z trhu

Príspevok od používateľa kontrarian »

vystupil som na 1.2963...jednak som ani dnes povodne nechcel obchodovat a jednak casto mam problem s ukoncenim ///potencial je este velky, musi padnut 1,2950/55...dnes je koniec mesiaca, tak nech si to vypiju amici a oslavia haloween....ja sa radsej pojdem pomodlit za zosnulych...
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Overene , ale aj neoverene informacie z trhu

Príspevok od používateľa kontrarian »

http://www.ulozisko.sk/561385/eur.usd.png" onclick="window.open(this.href);return false;
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Overene , ale aj neoverene informacie z trhu

Príspevok od používateľa kontrarian »

long gbp/usd 1.6093 (aktualna cena)...tp intradenny otvoreny ....sl 20 pips...rizikova pozicia, staci tesny sl...po prerazeni eventualne vstupim do sell...
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Overene , ale aj neoverene informacie z trhu

Príspevok od používateľa kontrarian »

Niekomu sa mozno zda, ze sa prave nic nedeje....je velke ticho pred poriadnou burkou... USD je na dalsej super krizovatke ( bije sa kratkodobejsi ternd s dlhodobyn...XAU,XAG/USD je tesne pred velkym padom, alebo odrazom atd...extremne zaujimave setupy (taketo doslova zboznujem)
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Overene , ale aj neoverene informacie z trhu

Príspevok od používateľa Rado »

Asi by bolo dobré, ak by si oddelil informácie od vlastného obchodovania a Forexu resp. premenovať tému na overené , ale aj neoverené informácie z Forexu.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Overene , ale aj neoverene informacie z trhu

Príspevok od používateľa kontrarian »

Rado, chapem a plne akceptujem, ze ste tu uz dlho a mate svoje zauzivane zvyklosti. Ja som skor neformalny clovek a ciel, preco tu pisem som myslim dost obsirne opisal. Ak je zaujem o jedno dynamicke vlakno, tak by bolo mozno administratori/ eventualne niektori starsi respektovani clenovia komunity taketo zalozili. Nazov necham na nich. Malo by sluzit na vymienanie si postrehov v realnom case na roznych trhoch (akcie , komodity fx...). Mohli by sa tam diskutovat aj pozicie v jednotlivych vlaknach, vseobecna prognoza, kurzotvorne spravy. Ja nemam problem dat svoju poziciu do svojho povodneho vlakna...Otazkou je , ci to ma vyznam,Hovoril som, ze tento tyzden budem iniciativny a skusim to rozprudit.Ak to nepojde tak nie...

sprava , ktora vysla pred par minutami:
http://ransquawk.com/headlines/former-b ... 02-11-2012" onclick="window.open(this.href);return false;
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Overene , ale aj neoverene informacie z trhu

Príspevok od používateľa kontrarian »

Este dodam, k tomuto linku som sa dostal cez Daily fx.Obcas tam este chodim, kedze vyucny list som absolvoval u FXCM.Hrubo tam manipuluju verejnu mienku. Aj teraz tam dali kratku spravu (s preklepom of namiesto off). Tak som si to dal do vyhladavaca a narazil som na Ransquauk. Celkom zaujimave, mozno skusim free trial. Pisem to len kvoli tomu, aby to nevyzeralo ako reklama na web, kde sa oplati registrovat a platit. Ja som na tom webe prvykrat a svaty gral tam urcite nenajdem( a ani nikto iny). Ale skusenemu trejderovi s vlastnym nazorom to eventualne moze pomoct....
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Overene , ale aj neoverene informacie z trhu

Príspevok od používateľa kontrarian »

vystopovany na 1.6069....USD prelomil rezistenciu, zlato suport....isiel som proti svojej tohtotyzdnovej strategii...o tom je trejding
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Overene , ale aj neoverene informacie z trhu

Príspevok od používateľa Rado »

Tak prispejem aj ja trochu s informáciami, ktoré zase potrebujem pri svojom štýle ja. Tento týždeň končí silný týždeň na americké dáta. Nonfarm Payrolls vyšli dobre, takže trhy sa asi na záver týždňa udržia minimálne na včerajších hodnotách resp. porastú. Skúsim ešte niečo predať. Budúci týždeň je na zverejnenia veľmi pokojný a tak čakám, že trhy pôjdu do strany resp. trochu skorigujú nárasty za posledné dni. Ďalší týždeň tiež nie je veľmi bohatý na udalosti. V stredu sa zverejňuje Retail Sales a vo štvrtok Philadelphia Fed. To však už budem len deň pred expiráciou.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Overene , ale aj neoverene informacie z trhu

Príspevok od používateľa Biosko »

CLOSE (fuj po 6 dnoch)
10.26.2012 18:50 - 11.02.2012 15:31 USDCAD Sell 0.99812 - 0.99588 +22.4 pips

zrusil som aj USD/CAD Sell Limit 1.00220 uz pred casom

momentalne mam zadany jedine
11.02.2012 12:32 AUDNZD Buy Limit 1.25371

A cakam na nejaku vhodnu prilezitost na trhu opat zas :)
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Overene , ale aj neoverene informacie z trhu

Príspevok od používateľa kontrarian »

Biosko, super drzal si si svoju liniu. Ako som Ti pisal, vstupil si na dobrom multileveli . Takze potencial tam bol s eventualne tesnym s/l. Na dennom grafe zatial nad 1.0010 neztvorili, takze potencial tam este stale mozno je (dalsi vyvoj to ukaze). Dik za diskusiu..
Ja som si shortom kabla svoju liniu nedrzal. Level bol slusny (iba intradenne), ale hra na dobre UK PMI nevysla (potencialny zisk bol slaby a tak som nestihol zatvorit). Potom som uz pred NFP vedel, ze asi to nebude ok... Ale aj ked mam nulovu toleranciu ku gamblingu (nikdy nepodavam ani loto), ako hovori J: hracmi byt musime..(Ale musime vediet co a kedy hrat, inac je to gambling)
Stratu som si kompenzoval post NFP longom USD/CAD.Poziciu som tu nedaval, po NFP bolo co robit najst rychlu prilezitost. Posielam poziciu iba ako ukazku, ze samotne calls nemaju velky vyznam. ( tu dam neuspesny, ale dolezite je ako zvladnem svoj ucet..Ak by niekto kopiroval moj call a nedal sl je vo velkej strate, ale ja som ok.Nie je to kosher)...Momentalne som out a uzijem si piatkovy vecer.

http://www.ulozisko.sk/562067/gbp.usd.png" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.ulozisko.sk/562068/usd.cad.png" onclick="window.open(this.href);return false;
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"