Scalp na supportu - CL 2012-11-13

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Scalp na supportu - CL 2012-11-13

Príspevok od používateľa 14u24me »

Dneska se mě povedly dva nádherné scalpy na supportech na ropě CL a na indexu TF.
A abych taky trošku přispěl na fórum tak jsem se rozhodl hodit to sem ve screenech a popsat jak to probíhalo. No a taky abych se trochu pochlubil jak se to dneska povedlo, že jo. :D
(screeny jsou široké...roztáhněte browser co to půjde :-))

CL se blížilo k silnému supportu na kterém se v posledních dnech vždy částečně odrazila
Obrázok

situace trošku víc zblízka
Obrázok

a stejná situace na 1-range. Tady jsem měl skoro pocit že se ten support posunul výš a k vyplnění mého limit příkazu nedojde
Obrázok

ale došlo to až na support a mírně to prorazilo. SL dávám asi 15 ticků pod vstup. TP dělím na dva, jeden scalp a druhý nechávám jet dál. Teda aspoň se o to snažím :-)
Obrázok

k obratu došlo celkem rychle
Obrázok

a tady jsem se už usmíval
Obrázok

takto to vypadalo na 4-range grafu
Obrázok

nakonec jsem to nevydržel a posunul TP
Obrázok

došlo k vyplnění TP, druhý TP jsem měl v plánu posunout ještě výš, SL posunout na break-even a čekat
Obrázok

ale samozřejmě jsem to nevydržel a vzal jsem co trh nabídl
Obrázok

během necelých pěti minut se ukázalo že jsem měl vydržet
Obrázok

byl to skutečný odraz
Obrázok

Malý odraz má vysokou pravděpodobnost úspěchu. Když chci vzít druhým TP větší sousto, tak ta pravděpodobnost už není tak vysoká, ale odměna je větší.
Naposledy upravil/-a 14u24me v Ut 13 11, 2012 4:56 pm, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

a druhy dnešní scalp na supportu - TL 2012-11-13

Príspevok od používateľa 14u24me »

Druhý scalp na TF na úplně stejném principu jako ten na CL

limitni příkaz těsně nad supportem
Obrázok

už se to blíží
Obrázok

posunul jsem limitni vstup o dva ticky výš na poslední bottom, tam se taky vyplnil, ale bylo to zbytečné...trh šel přesně až na předchozí support
automaticky dva TP a jeden společný SL. TP jsem spojil do jednoho a nastavil pod 788.70 kde je poslední slabá rezistance z dnešního rána (asi v 11 hod)
Obrázok

bylo to hned po otevření US trhů, k TP to došlo celkem rychle
Obrázok

Obrázok

jako scalp to bylo dobré, ale jak se pak ukázalo trh se na tom supportu celkově otočil, takže i zde (stejně jako na ropě) byla šance na větší zisk druhým TP. Ale kdo to má vědět :?:
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15786
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Scalp na supportu - CL 2012-11-13

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pekne :) Bojovník !
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Scalp na resistanci - CL 2012-11-15 + TF 2012-11-14

Príspevok od používateľa 14u24me »

Dneska jsem znovu zabojoval na CL pod resistanci
Obrázok

povedlo se m2 3ikovn2 posunout sell-limit
Obrázok

a naštěstí vstup vyšel, ale bylo to o prsa
Obrázok

takto vypadal původní plán :D
Obrázok

ale když jsem viděl jak ten trh těžce klesá...tak jsem to opět nevydržel a posouval target i stop-loss
Obrázok

první TP vyplněný
Obrázok

a ten druhý TP jsem nakonec taky posouval nahoru aby se co nejdřív vyplnil. SL jsem znovu utahoval
Obrázok

tady došlo k vyplnění druhého targetu
Obrázok

no a když jsem z trhu vystoupil tak se to urvalo mým směrem :( :(
Obrázok

to jsem vůbec nečekal...před 16 hod. bych stejně vystoupil kvůli vyhlašování Philly Fed Manufacturing Index
nakonec do 16 hod. CL sjelo o necelý 1$
Obrázok

========================================================================
Takto vypadal včerejší scalp na supportu na indexu TF s očekáváním obratu trhu.
Odpoledne kolem 16 hodiny jsem to zkoušel taky, obrat se nekonal ale scalp vyšel s oběma TP.
Hned po něm jsem zkoušel short ve směru trendu, ale nedalo mě to a zavřel jsem to ještě nad supportem 784.50
Obrázok

první větší target vyšel ale celkový obrat trhu se opět nekonal, takže druhá část chytla SL
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"