Make The Trade - Live Trading Challenge

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Make The Trade - Live Trading Challenge

Príspevok od používateľa 14u24me »

Živé obchodování, druhé čtvrtfinále.
Středa, 5. December 2012, 15.00-16.30 hod. středoevr. času (8.00-9.30 AM Chicago Time)

http://www.infinitywebinars.com/LTC/quarterfinals2.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
2012-12-05_000145.png
2012-12-04_235556.png
To jsem zvědavý co za tu hodinu a půl vytrejdí :? Maximum jsou 2 trhy a na každém max. 3 kontrakty...takže dětská hra :roll:
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: Make The Trade - Live Trading Challenge

Príspevok od používateľa 14u24me »

Tak jsem ze zvědavosti zkouknul několik "soubojů". Ještě zbývá ještě finále.
Z toho co jsem viděl jsem byl celkem rozčarovaný. Obchodovalo se vždy jen 1,5 hodiny při otevření trhů (9-10.30 NY time). Je to krátký časový úsek, ale proč ne...vždyť i bratři grimmové tvrdí že pracují jen 2 hodiny denně :D
Nikdo nevydělal žádné zajímavé peníze ani neudělal žádné zajímavé obchody s předem daným plánem. Dohromady zobchodovali 12 krátkých seancí při openu, vydělali celkem 187 $ a prodělali 2352 $, to je celkově -2165 $. Nejde ani tak o ty $ částky ale o ten poměr. Když to vezmu tak že by to měli být profíci co se daytradingem živí...tak teda nic moc.

Co mě zaujalo je že:
- všichni používají TradeNavigator od Genesisu většinou ve verzi Platinum
- jen jeden z traderů používal časové grafy (1M/5M/1H...), ostatní používali různé volume/range/tick charts, breakout bars,...
- jen jeden z nich sledoval NYSE $TICK nebo něco podobného, nikdo nijak nesledoval order-flow

...tak to je pár mých postřehů, kdyby to zajímalo někoho kdo obchoduje intraday futures tak dejte vědět.
2012-12-13_175632.png
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Make The Trade - Live Trading Challenge

Príspevok od používateľa JUGGLER »

14u24me napísal:
Dohromady zobchodovali 12 krátkých seancí při openu, vydělali celkem 187 $ a prodělali 2352 $, to je celkově -2165 $.
To nemyslíš vážne! Vyhráva ten, čo stratil menej?

Akurát som ti minule chcel napísať, že to má zmysel sledovať len pokial obaja skončia za tu 1,5 hodinu v pluse.

Som šokovaný !!!
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: Make The Trade - Live Trading Challenge

Príspevok od používateľa kolega »

omg aky fail, ale asi museli vela riskovat, nemali navyber a nevyslo im to... ale fakt to vyzera strasne biedne..
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Make The Trade - Live Trading Challenge

Príspevok od používateľa Biosko »

Podla mna aj keby si len tipli tak by to lepsie dopadlo. Kebyze pocas dna otvorim nahodne 1 lot eur/usd tak mam 80% sancu ze skoncim lepsie ako oni.
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: Make The Trade - Live Trading Challenge

Príspevok od používateľa 14u24me »

Dneska jsem se ze zvědavosti podíval na konec finále. Nic extra se nekonalo, vyhrál trader který byl výsledkem zhruba na nule. Jeho soupeř skončil -90$.
Celou akci hodnotím jako pouhé "promotion" s obchodníky kterým obchodování naživo před publikem moc nejde.
2012-12-20_161220.png
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Make The Trade - Live Trading Challenge

Príspevok od používateľa peter977 »

Dôkaz toho, že ľudia kúpia všetko aj takúto somarinu
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"