Tradingom zarobit 100% rocne

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa Airmike »

radvan napísal:teraz ide o cash. riskac ti spravi limitsheet, autorizuje ti trhy a objem. a dostanes targety. ku ktorzm sa musis priblizit. povedzme priemerny denny, mesacny, trojmesacny a rocny. vsetko je v dolaroch, bazickych bodoch, nic nieje v %.

toto vies rozpisat trosku? ... ze aky je objem denneho risku a ake su cca targety o ktorych z okolia vies? ... ide mi o pomer nie o absolutne cisla ...
priklad: 5k$ denne 95% VAR a povedzme ze 100k$ rocny target ... skus dat nejaky priklad v nejakom formate "povoleny risk" vs. "target" ...
no toto je velmi komplikovana otazka, pretoze velmi zalezi na tom , o aky druh strategie ide. napriklad ak robis marketmaking na futures alebo opciach, tak siu tie limity postavene na volatilite a na objeme . podla toho sa robia modely. nejake worst case sceneria na kratsie timeframy. a menej sa uvazuje na targety dlhodobe. a to je velmi rozdielne od targetov nejakych direction strategii. kde sa prihliada ovela viac na individualitu tradera. nerad by som zachadzal do podrobnosti hlavne koli tomu zeje to tak trochu moja vyhoda a rad by som ju v buducnosti vyuzil ak bude moznost. a preto o tom nechcem kecat . snad sa nenahnevas ak sa k tomu nebudem velmi vyjadrovat.

a tak teraz napisem uplne jednoducho, ze si nemyslim ze 100% rocne sa da robit stabilne povedzme 10 rokov. ale som si skoro isty, ze ak mas kapital 100k a si traderaspon na priemernej urovni, tak si kazdy rok, s vacsimi ci mensimi problemami drowdawnmi a vecami s tym spojenymi dokazes zarobit 60-70k. co je v tvojom pripade ekvivalent 60-70%

tychto 60-70 % sa da dosiahnut s absolutne zanedbatelnymi DDckami. krivka na ucte moze byt v podstate linearna ciara ak sa na nu pozries s perspektivy roka.

radvan napísal:sorry, ale tieto 2 vety o drawdownoch su trosku nekonzistentne ... jedna je o mensich/vacsich drawdownoch, druha o rovnej ciare :) ... jake max DD (stresovy scenar) su podla teba alikvotne k tymto targetom o ktorych pises? ... ide mi to to, co si videl v real, ze ludia dosahuju year by year na trading desku a berie sa, ze toto je OK ...
chapem otazku, a odpoved je to klucove slovicko v prvej vete. ze ak si trader na akej takej urovni , no ak si na urovni akej takej, tak tych 70% dosiahnes s vacsimy DDckamy . kritickymy faktormi su okrem urovne tradera aj zmeny ktore sa robia v strategiach, na zaklade nejakych optimalizacii, alebo v zmenach pri regulacii, zmenach poplatkov, marginov, alebo dokonca uplnej zmene konceptu. alebo nakoniec v zmenach ktore ti proste pridu ako order s hora :).
o tejto teme lludia moc nehovoria, a tak mozem len hadat ako je to okolo ,ale mozem ti povedat co mam odsledovane. ak mas napriklad target na 3- 6 mesiacov ( co vacsinou suvisi aj s bonusmi) :) ,

napisem ti idealny priklad. ako by to podla mna malo fungovat v idealnej firme za idealnych podmienok

1.)zoberme si priklad ze v jednej 6 mesacnej periode mas P&L100 a DD5 pocas sledovaneho obdobia , si hodnoteni ako super performance trader
2.)ak sa sledovane obdobie nemeni a nemeni sa ani strategia, a vsetky ostatne faktory su rovnake a ty mas napriklad P&L 120 a DD stupne na 60. tak je dovod na obavy a rozhodne ta nikto nebude chvalit.
aj ked si hitol target v druhom pripade a navysil si ho o 20% tak ten DD tam proste bije do oci. ono je to totiz celkovo vysledok na prvy pohlad fajn, ale pomer P&L/DD je indikator tvojho trading behavior. a pokial sa spravas nepredvidatelne, tak ma riskac strasny problem nasit na teba limity. proste dufat ze sa take nieco bude opakovat si nemozes dovolit ani ty ani firma.
3.) treti priklad je ak sa menilo nieco za co niesi priamo zodpovedny ty sam. ako napriklad zmeny v limitoch , poplatokoch alebo ine faktory. a tvoje P&L je 80 ale DD 60. vtedy ti nikto nic spatne nepovie, pretoze ty robis veci rovnako ako si ich robil aj predtym a teda sa skuma , kto urobil chybu. kazdopadne ti nikto nic nemoze vycitat, treba hladat kde sa stala chyba.

no a teraz napisem ako by to nemalo fungovat :)

1.) priklad P&L-100 DD-5 si majster sveta
2.) priklad P&L -120 DD 60 si este vacsi majster sveta :) lebo si spravil 20% nad target, dokonca aj riskac je majster sveta :)
3.) priklad P&L-80 DD-60 zacina byt nieco v neporiadku lebo stupa DD a klesa P&L. nikto sice nepride na to co sa deje ale ty si za magora a urcite si spravil nieco zle, lebo sak obchodoval si predtym ovela lepsie

no a system ako to u nas funguje, sa ani v tych najlepsich predstavach nepriblizuje anilen prikladu ako by to nemalo fungovat :). je to ovela ovela horsie.

no a teraz nieco s mojej osobnej skusenosti. vzdy som sa ovela radsej hral s riskom a limitmi ako s tradingom samotnym, a prisiel som na to, ze dobre odsledovanym a analyzovanim trading behavior dokazes urobit aj s toho najvacsieho dreva celkom slusneho performance tradera. sledoval som traderov ktori podla mojho nazoru boli v citani trhu proste spica, ale nedali si pozor na zatmenia mozgu a preto sa vacsinu casu pohybovali niekde v rangu som hviezda- som totalny looser.
moj osobny odhad (a opat to bude kacirska myslienka) je, ze kazdy trader je schopny sa pohybovat v strednodobom horizonte povedzme 1 rok niekde v rozpati P&L100 DD20-30 .hviezdy zvladnu pomer P&L100 DD5-10. a pri dobrom risku dokaze urobit P&L100 DD-60 skutocne hocikto.

problemom preco ludia nezvladaju risk je
1. nevedia co je to riskmanazment pretoze sa o nom skutocne skoro nikde nepise (a fakt neberiem argument akoze o risk manazmente si mozem precitat kopec clankou na hociakom fore. jednoducho NEmozem, ani ti ludia nemozu)
2.keby ludia hned aj vedeli co a ako nastavit , tak retail brokarege nepodporuje ziadne advance riesenia site na mieru pre jednotlivca. (a toto mam overene dokonca u top brokerskych firiem ci uz o FX alebo Futures, kde mi bolo povedane ze pokial si nespravim svoju vlastnu aplikaciu ktora bude cez API niekde medzi traderom a nimi tak proste oni niesu schopni mojim poziadavkam vyhoviet). ak beriem do uvahy ze bezny trader nema prostriedky na to aby si zaplatil fakt dobreho brokera, tak v podstate nema velku sancu si spravit dobry risksetup. dokonca ako zaujimavost mi pride ze aj spickovy NEretail broker ma podporu pre tieto sluzby ale je skoro samozrejmost ze si to firma vyriesi sama a doma, a oni uz potom nic riesit nemusia, ale ak trader chce , tak nejaky zakladny balik poskytuju. (spominane limit sheety alebo End of day stoplosy a podobne, podciarkujem zakladne veci)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa Airmike »

radvan napísal:
len by ma zaujimali tie cisla (risk vs. return) na porovnanie, lebo napr. o RSJ som mal vysoku mienku ohladom risk/return ukazovatelov kym filip neprisiel s rozhovorom, kde povedali, ze 3x mali slusne velky DD, z toho raz to bolo -70% uctu ...
http://ako-investovat.sk/clanok/324/lib ... o-rozhovor" onclick="window.open(this.href);return false;
takze je super spravit za 10 rokov napr. z 10 mio Eur 1 milardu Eur ... len risk je umerny tomu a risk/return ratio na 10tich rokoch neni ziadna slava (z 10mio na 1mld je 60% rocne, max dd bol -70% co je pomer cca 1:1 a na to clovek nemusi robit HFT, aby tieto cisla urobil) ...
toto som si nechal na samostatny post , aby to neevokovalo ze by som nebodaj chcel radit takej spicke ako je RSJ. pre mna je to top firma v biznise ale aj oni proste nejak zacinali. co teraz napisem ma trosku viac technicky charakter(schvalne nenapisem odborny, lebo niesom exppert, su to len take myslienky) ale podelim sa.

Takze v prvom rade, RSJ je algotrading a nieje to standardna prop. firma. vyplyva to uz s filozofie zakladatelov, ktori jednoznacne naznacili ze ludsky faktor nema sancu konkurovat v rychlosti prepoctou , ani rychlostou.
Problem RSJ niej ani tak ich vlastnym problemom, ale skor problemom ich modelu a instrumentom ktore obchoduju. futures derivaty na urokove miery su totiz klasickym burzovo obchodovanym derivatom ako na single futures tak aj na spreadoch. su obchodovane s 99% ako program trading a to vdaka tomu ze ich fair value sa da vyratat jednoducho. ako ste sa mohli docitat tak oni obchoduju v ramci spreadu. (v ich pripade to je dokonca aj spread spreadu medzi front a back mesiacom , ako som sa docital ja, overene to nemam ale s diskusii trosku odbornejsich to tak nejak vyplyva :)) no a ked si niekde v historii najdes odomna prispevok , kde som vysvetloval rozdiel medzi syntetickymi spreadmi a exchange traded spreadmi (tak rok a pol dozadu), zistis ze som tam spominal nebezpeci obchodovania exchange traded spreadov (dovodom je ze burza poskytuje separatne orderbooky pre spready medzi jednotlivymi kontraktnymi mesiacmi, ktore ani nahodou niesu 100% casu plne likvidity) dokonca ak si otvoris jednotlive mesiace urokovych futures napriklad na eurodolar , zistis ze su tam pripady kedy sa kotuje v podstate len jedna strana. Bid alebo Ask a zvysok orderbooku je prazdny. (exekuuje sa sice v podstate hned ak dam nieco hodis mimo fair price pomocou program tradingu, ale exekuciu proste nemas zarucenu.) Ja ako NEexpert ich obchodnych modelov teda mozem len hadat. ze vo velmi takzych casoch, ked centralne banky masivne menili urokove sadzby boli RSJ algorytmy nastavene tak ze mali aktivne obchodovat male odchylky od fair price ale stalo sa to ze si pocas paniky nechali vyplnit prilis velky objem na jednu stranu a pradpokladali ze ak sa budu chciet uzavriet na fair value tak ich niekto proste zobchoduje. ale nestalo sa, a ten velky objem im ostal a pokial sa vacsina drzala stranou oni skusali uzatvorit co sa dalo, aj za mega nevyhodne ceny. cekni si tu urokove sadzby na euro 2000-2006 4.25% a potom 2007 3,75% ,kedy mali RSJ najvacsie prepady v kapitale. podla mojho nazoru nemali systemy nastavene na tak obrovsky interest rate cut, a kedze nikto nevedel co sa bude diat, tak zatvarali v mega stratach velke objemy, proste ak bol trh schopny prijat nejaku hoci aj matematicky vyratanu neferovu cenu, tak to brali aj napriek velkej strate, aby znizili objem ktory drzali.

takze tolko k dovodom preco take prepady.

a k tej uvahe o tom risk returne. ano mas sakramensku pravdu v tom, ze clovek nemusi byt zrovna genius aby bral 9 ziskov za 1 bod a potom 1 stratu cojaviem za 8. lenze toto je problem toho modelu. ze ako chalani s RSJcka strasne lipnu na matematike tak podla matematickej teoriebola velmi mala pravdepodobnost ze sa to stane a stalo sa . ani ten najslavnejsi fond co robil arbitraze medzi stocks a stock options s manazermi s nobelovou cenou nemal padnut a padol, lebo bol napakovany na prasknutie. ani DJI nemal padnut pri flashcrasi, a procter and gamble nemali klesnut za par minut o 95% podla matematickych prepoctov. tak to proste chodi na trhu, ak chyba jedna strana , BID alebo ASK, a ty si akurat na tej spatnej, tak ta nezachrani ziadny matematicky prepocet teoretickej ceny .

vsetky faily v historii burzy su vzdy spojene z riadenim rizika. a ten risk-return je na nom postaveny.
Naposledy upravil/-a Airmike v Št 02 05, 2013 11:08 pm, upravené celkom 1 krát.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa radvan »

Mika napísal: no toto je velmi komplikovana otazka, pretoze velmi zalezi na tom , o aky druh strategie ide. napriklad ak robis marketmaking na futures alebo opciach, tak siu tie limity postavene na volatilite a na objeme . podla toho sa robia modely. nejake worst case sceneria na kratsie timeframy. a menej sa uvazuje na targety dlhodobe. a to je velmi rozdielne od targetov nejakych direction strategii. kde sa prihliada ovela viac na individualitu tradera. nerad by som zachadzal do podrobnosti hlavne koli tomu zeje to tak trochu moja vyhoda a rad by som ju v buducnosti vyuzil ak bude moznost. a preto o tom nechcem kecat . snad sa nenahnevas ak sa k tomu nebudem velmi vyjadrovat.
skoda :) ... hnevat sa nebudem samozrejme :) ... predstavu mam, ale len zo SVK prostredia ... tak preto som chcel porovnat, ze ake su naroky mimo SVK na trading deskoch ...

dik za ten zvysok ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa Pette »

Rado napísal:Keď budem mať ja ako trader k dispozícii 100k € a nejaký konzervatívny zastánca zloženého úročenia tiež, tak výsledok bude nasledovný:
Ja budem môcť mať po 10 rokoch 700k € pri jednoduchom úročení 60%, čo je 21,48% p.a. Takú výkonnosť +- viem spraviť preto ta možnosť tam je.
Konzervatívny investor sa však k výkonnosti 21,48% p.a. štandardnými prostriedkami na finančnom trhu ani nepriblíži.
to je sice krasne, Rado, ale ty budes 10 rokov PRACOVAT, teda aktivne obchodovat, stresovat, nervovat atd atd.
Niekto kupi akciovy index a 10 rokov bude chytat ryby na Bahamach.

Takze neporovnavajme to, nemiesajme jablka s hruskami.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Lenze chlapik moze kupit akciovy index, 10 rokov byt v minuse a este vacsom minuse. A po 10 rokoch skoncit na rovnakej dolarovej hodnote ako vkladal, akurat s ovela nizsou kupnou silou. Dokonca je taky vyvoj v sucasnej dobe mozno aj dost pravdepodobny.

Amoniak dakujem za zbezny popis tvojho tradingu a cielov. To je ale nieco comu by sa bolo treba venovat naplno, full-time, 8 a viac hodin denne sustredene.

Mika, zaujimave prispevky, utvrdzujuce ma este viac v tom, co som napisal Amoniakovi.

Rado ma fajn system. Len po 5 rokoch moze prist vacsia strata, ktora vymaze cast ziskov a tak v suhrne vysledny zisk mozno bude dost nizky. Aj ked teraz kym to funguje to vyzera krasne.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa Rado »

Pette, ja som mal 12 rokov stres v práci. :) Isto sú traderi, ktorí makajú 8h denne a zažívajú podobnný každodenný stres ako iní zamestanci, ale za vyššiu mzdu a bez šéfa.

Môj prípad je iný. Ja v podstate nerobím nič. Celé moje obchodovanie, ak vôbec je čo obchodovať, trvá tak 0,5 hod/denne a potom už len čakám do expirácie. Stresovať sa mi veľmi nepomôže a ani nemám na to dôvod lebo správanie trhu neovplyvním. Obchodujem to, čo vidím a preto ak to vyzerá pre mňa zle, tak odrolujem a mám znova 4 až 5 týždňov pokoj. Užil som si svoje, kým som systém dostal do dnešnej podoby a najväčšiu stratu, ktorú som svojou hlúposťou a nedodržaním systému dokázal spraviť bola 48% z celkového účtu za mesiac. Dnes už obchodujem inak a smerové obchody nerobím. Menšie straty ma ako obchodníka do stresu nedostanú. Patria totiž k obchodovaniu podobne ako zisky. Ak chceš vedieť aká strašná makačka a stres je obchodovanie spreadov, tak sa spýtaj Romana alebo Honzu.

K tvojmu bahamskému príkladu. Písal som o sume 100k€ a chcem sa ťa spýtať, či poznáš niekoho, kto by za takú sumu nakúpil index a išiel na Bahamy chytať ryby? Ja nikoho. Index ti spraví tak +-10% za rok, čo je 10000€. Trader, ak spraví 60%, tak mám 60000€. Pasívny investor nemá inú možnosť iba zhodnocovať svoj kapitál. Asi ťažko za niekým príde s ponukou spolupráce a povie mu, že za 25 rokov bude jeho výkonnosť 21% p.a. v zloženom úročení, ale zatiaľ sa to neprejavilo lebo index veľmi netrendoval a doteraz spravil 17,7% za dva roky (SPY bez dividendy). Peniaze si nevybral, tak predpokladám, že na živobytie si musí zarábať v robote alebo ako čašník na Bahamách.

Na druhej strane, ak trader odprezentuje 60% ročne pri jednoduchom úročení a mesačnom výbere zisku bez viazanosti kapitálu, tak sa k leverage cudzieho kapitálu dostane. Amoniak z tohto dôvodu hľadá cudzí kapitál. Ponúkaná odmena je od 15-40% zo zisku. Pripočítaj si to k výkonnosti tradera a druhýkrát, predtým ako niečo napíšeš, zober kalkulačku do ruky a počítaj! BTW všade na svete potrebuješ mať iba wi-fi.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa Airmike »

Isto sú traderi, ktorí makajú 8h denne a zažívajú podobnný každodenný stres ako iní zamestanci

ty si musel mat strasne tazku robotu, ked si myslis ze trader zaziva podobny stres ako zamestnanci. :). tema stresu je na knihu, kazdopadne totok co si napisal si zapamatam :) lubi sa mi to
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa Biosko »

No mika cudoval by si sa ale mne napriklad praca uplne dodrbala zdravie kvoli stresom.

Bezne tu v praci mam 24/7 on call duty. Mobil so sebou musis nosit ci uz na zachod alebo do sprchy alebo hockde kde ides. Na prijatie nejakeho ticketu mas tak 15 minut. Bud sa zdrzujes v mieste bydliska alebo pri nom aby si mohol dobehnut keby daco alebo zo sebou stale vlacis 4kg notebook a mobilny internet. Popripade aj nabijacku. Zavolat ti mozu hockedy jedno ci noc rano, ci sa kupes, varis, soferujes. Proste musis vsetko nechat tak a mas 15 minut na to aby si to prijal. Potom mas dalsi cas podla priority a SLAcka na riesenie ale musis to vyriesit v co najkratsom case.
Ked si pri tradingu oddychnes aspon cez weekend tak takato sluzba je aj cez weekend. Stava ze prides z prace o 18tej a o 19tej ti niekto vola. Robis do 3tej rana. Potom ta zobudi telefon este o pol siestej iny service, zas robis. No a potom ides do prace na tu deviatu desiatu.
Nehovoriac o tom ze ako procesy nefunguju a vsetko je nakoniec proti tebe vzdy. Ale co uz aspon clovek nedrie za pasom ale myslim ze aj toto si vyziadalo slusnu dan.
Naposledy upravil/-a Biosko v Pi 03 05, 2013 2:07 pm, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa Rado »

Mika, aj keď som si to nepripúšťal, po odchode som sa z toho štyri týždne spamätával. Robil som vo financiách v obchode. Plány máš na 10 ukazovateľov a stále niektoré neplníš. Drbaný si práve za tie nesplnené. Každý mesiac začínaš od nuly, každý rok plán o cca 20% vyšší. Ako treder som na tom rovnako len ma nikto nekontroluje cez GPS a nemám istotu dvoch mesačných platov, kým ma vyrazia. :D Stresu mám podstatne, ale podstatne menej. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa Airmike »

ja sa necudujem vobec nicomu :), mne sa len strasne lubilo to prirovnanie.

ja to zrovnavat urcite nebudem. to su len take debaty akoze ci bol horsi meciar alebo fico :)

aspon mam dalsiu temu na blog
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa Rado »

A kde máš ten blog? :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa slimak »

A ze kde maju ti ludia predpripravu na stres.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa Chris »

Biosko: jedna vec je, ze on-call-ov vacsinou robi L2-L3 z 3 leveloveho systemu a druha vec, ze nikdy nepracujes 7 dni vkuse a si za to plateny. To ze mas dodrzat SLA je samozrejmost, avsak nikdy to nerobis stale. Cize ak robis cez vikend, mal by si dostat nahradne volno cez tyzden. Ak to u vas tak neni, tak niekde mate chybu :D
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa Rado »

Chlapi ja jediné, čo robím je Call of Duty na PS3. :lol: :lol:
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa Istiach »

Myslim ze aj dost zalezi na tom, kto si ten stres ako pripusta.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa Biosko »

Ja som si ho zvykol nepripustat :D ale moje telo so mnov nezdiela tento nazor, mam povahu workoholika no telo s tym nie je spokojne :D A kebyze robim este dalsich 5-10 rokov tak ma drbne. A to mam prosim pekne 24 rokov :D.
nitro
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: Ne 08 03, 2009 5:00 pm
Bydlisko: KE/PRG

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa nitro »

24 rokov to si este mohol radsej studovat. Nemusel by si snad potom makat ako taky otrok. Papiere su vsetko v dnesnej dobe,
samozrejme nie z nejakej tretotriednej skoly.
A business that makes nothing but money is a poor business.

(Henry Ford)
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa Rado »

Ak chceš byť zamestnaný a makať na niekoho, tak je treba mať školy a papier ako hovoríš. Mne chodilo veľa ľudí s papierom na konkurz, ale len málo dobrých a to som dával prednosť absolventom bez praxe. Makať ako otrok musíš vždy. Každý zamesnávateľ ti zaplatí len toľko, aby si neodišiel. :)
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa rasto800 »

nitro napísal:24 rokov to si este mohol radsej studovat. Nemusel by si snad potom makat ako taky otrok. Papiere su vsetko v dnesnej dobe,
samozrejme nie z nejakej tretotriednej skoly.
neviem ako inde ale v nejakom normalnom IT zamestnani to zas az tak neplati. Akoze typek co ta bude brat moze brat ohlad na to ze mas matfyz alebo stu a nie nejaku elektrickovu skolu ale na konci to je skor o tom co vies a co si uz robil. Papiere su vsetko urcite neplati. Myslim ze to je velmi individualne.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa Pette »

Rado napísal:Trader, ak spraví 60%, tak mám 60000€.
Podme dvihat ruky za kazdeho tradera, ktory robi 60 percent rocne z kapitalu aspon nejaky cas po sebe a nevymazal medzitym polku uctu....

Tu sme pri jadre veci, proste takych vela nie je. Nesirme tu stale vsetci ideu, ake je to lahke. Keby to bolo lahke, robia to vsetci.

Uspesnym traderom, rovnako ako podnikatelom, spickovych neurochirurgom, huslistom... moze byt nejake male promile populacie.

Ak sa ti naozaj za 10 rokov podari tradingom zarobit milion eur v cistom (legalne, po zdaneni), potom klobuk dole. Neviem, v ktorom si roku tradovania a kolko si v pluse, ale ked bude 10. rok pozyvam ta na obed a hodime rec.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa rasto800 »

Pette napísal: Tu sme pri jadre veci, proste takych vela nie je. Nesirme tu stale vsetci ideu, ake je to lahke. Keby to bolo lahke, robia to vsetci.
A tu niekto siri ideu ze je to velmi lahke? Ja teda skor zo vsetkych tych prispevkov a informacii mam pocit, ze to vobec lahke nie je a aj moja aka taka zatial 2-3 rocna skusenost mi to potvrdzuje. A to som relativne vo velkom percentualnom pluse.
Na druhej strane podobne asi aj ako v inych profesiach aj tu mozem cakat ze vacsina bude zarabat priemerne a len mensina nadpriemerne. A 100k rocne na slovenske pomery je celkom nadpriemerne.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa Airmike »

Pette

chcel som napisat jeden velky nudny post ako obycajne. ale skratim to na jednu vetu.
v homogennom prostredi kde sa razi nejaky nazor bude vzdy tendencia tomu nazoru podliehat. verim tomu ze vplyvom technologii sa postupom casu stane individualna sprava portfolii standardom a nazor ze je nemozne nadpriemerne profitovat oproti benchmarku na trhu sa stane archaicky.

a ja si dam teraz chvilku prestavku v diskusii. a ceknem si Vas zase o nejaky ten tyzden, mozno mesiac. :) zatial sa majte pekne. drzim palce.
nitro
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: Ne 08 03, 2009 5:00 pm
Bydlisko: KE/PRG

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa nitro »

Rado napísal:Ak chceš byť zamestnaný a makať na niekoho, tak je treba mať školy a papier ako hovoríš. Mne chodilo veľa ľudí s papierom na konkurz, ale len málo dobrých a to som dával prednosť absolventom bez praxe. Makať ako otrok musíš vždy. Každý zamesnávateľ ti zaplatí len toľko, aby si neodišiel. :)
Prislo mi to z toho prispevku, ze taku pracu robia ludia, ktori bud nemaju skolu resp nejaky extra skill takze ich moze zamestnavatel poriadne vyuzivat kedze na take
pracovne miesto caka dalsich 100 ludi. Ale mozno sa myslim..who cares
A business that makes nothing but money is a poor business.

(Henry Ford)
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa Rado »

Práca pre dcéru jednej z TOP 4 bankových skupín na Slovensku. :) Ale je jedno, ktorú z nich si vyberieš všade je to skoro to isté.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa Rado »

Pette, snažil som sa aj o to, čo píšeš o investingu. Nakupoval som value akcie, vyhodncoval výsledky, súvahy, cash flow, čítal účtovné závierky, robil projekcie budúcich ziskov a popri pasívnom investovaní chodil do roboty. Viac som si dovoliť nemohol.
Potom som dlho hľadal iný spôsob ako by som sa živil. Začal som obchodovať opcie, všetky akcie som predal s +- nulou za pár rokov. Prešiel na obchodovanie spreadov a dal výpoveď z dobre platenej roboty. Neviem, či sa k mil. € dopracujem nebolo to mojim cieľom. Chcel som len získať finančnú slobodu a viem, že sa to nepodarí všetkym. Tvoje pozvanie na obed, však beriem. :)
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ako vyzera trading desk v RSJ:

http://ako-investovat.sk/clanok/384/alg ... podani-rsj" onclick="window.open(this.href);return false;

A tiez o riziku, ktore podstupuje market maker.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa Pette »

Mika napísal:nazor ze je nemozne nadpriemerne profitovat oproti benchmarku na trhu sa stane archaicky.
nuz, logika vravi, ze ak sa bude darit vsetkym, benchmark pojde hore a tym padom sa opat nebude proti nemu vyhravat.... Fakt drzim palce v optimizme, cas ukaze. Kedze na tomto fore je zdruzenych mozno aj niekolko desiatok percent aktivnych traderov na slovensku, tak o 5-10 rokov by malo pribudnut par Ferrari, Ivy League skol pre deti atd. Som zvedavy.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa Rado »

To by som chcel vidieť toho blázna, ktorý si kúpi Ferrari na naše cesty. :D Iba, ak si k tomu kúpi aj vilu niekde na juhu Francúzska.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa Pette »

Rado napísal:Iba, ak si k tomu kúpi aj vilu niekde na juhu Francúzska.
pri 60 percent zhodnoteni rocne otazka par mesiacov. Staci natahat peniaze z kreditiek, 40 percent v cistom.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa Rado »

Ja si to tam idem o dva týždne omrknúť. Zatiaľ iba prenájom. :oops:
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa Airmike »

Pette

no ja som presvedceny o tom, ze na tomto fore nieje zdruzene ani 1% traderov na slovensku. :)

benchmarkom som myslel S&P, je to sice divne ale s nejakeho pre mna neznameho dovodu ho zaraduju ako benchmark aj aj pre nas, ale preco je to tak to neviem.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa Chris »

Rado napísal:Iba, ak si k tomu kúpi aj vilu niekde na juhu Francúzska.

Ferrari plánuje spravit prvé SUV, takze aj pre naše cesty :-D
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa Rado »

Tak moje Ferrari sa odkladá a tiež 100% za rok. Tento mesiac asi zo ziskom nemôžem rátať. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa rasto800 »

Rado napísal:Tak moje Ferrari sa odkladá a tiež 100% za rok. Tento mesiac asi zo ziskom nemôžem rátať. :D
Ale ved este len 11ho je. do konca mesiaca kopec casu, nie? :)
nitro
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: Ne 08 03, 2009 5:00 pm
Bydlisko: KE/PRG

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa nitro »

Rado si to predstavuje asi nejako takto :D http://www.exoticsonroad.com/picture/?1 ... Berlinetta" onclick="window.open(this.href);return false;
A business that makes nothing but money is a poor business.

(Henry Ford)
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa Rado »

rasto800 napísal: Ale ved este len 11ho je. do konca mesiaca kopec casu, nie? :)
Do expirácie je už len týždeň. Potom až júnová expirácia. Aktuálne mám stratu cca 15% z účtu.
nitro napísal:Rado si to predstavuje asi nejako takto :D http://www.exoticsonroad.com/picture/?1 ... Berlinetta" onclick="window.open(this.href);return false;
:D zatiaľ mi úplne stačia štyri kruhy.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"