Tradingom zarobit 100% rocne

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa slimak »

Hm stavkovanie neviem ci by tam bol mozny system - ale ja to beriem ako ocenenie pravdepodobnosti ze nastane isty vysledok.
Priklad preto stavkovanie sa neda naucit. Ani poradit ako na to. Bud to vies odhadnut, ci nie. Hlavne je nie odhadnutie ci to skutocne vyjde,ale aka sanca je ze to vyjde,ale dolezite je pri akom kurze. Proste si vyberam podla kurzu a potom pozeram ci to ma sancu vyjst.
Na hre nemozes postavit zivobytie. Ale ak statistika ti ukazuje, ze by si to mohol zvladnut preco nie. Vlastne ja hram proti systemu. Lebo na mojej protistrane nieje clovek - ten to nema sancu menit kurzy - ale stroj. Do ktoreho su nahadzane aj priebeyne statistiky, a hlavne sleduje cas. Ale niekedy robi chybz. Resp Sport je sport.

Potom iste su systemy kombinacii- na tento level stavkovania som sa este nedostal. Aj pri nom je najdolezitesie odhadnut spravny vysledok a kurz.

Priklad moje vysledky ani neboli nijak mimoriadne,preto ani nijak velky zisk - strata bola kvoli blbosti. Keby som sa naucil ze ked ma to uz nebavy mam to vyberat mal by som ten zisk. moja uspesnost bola cca 30%, v skutocnosti aj viac. Niekedy som zaistoval podareny typ. typ s velkym kurzom co priebezne vychadzal aby som mal isty zisk som na druhu stranu pridaval aj dve tri dalsie stavky(po dajme tomu 50 centov),ze bude opacny vysledok - zlepsil sa kurz. Ci vyslo jedno ci druhe mal som nieco zarobene - neskor som od toho upustil. Nema to vyznam -bud to vyjde alebo vyjde dalsie.

Priklad uspesnost na zapasy pre zaciatkom som mal 42%. To uz je slusne aj pri tom kurze co tam bol. ALe v priebehu zapasu som videl ze to vychadza a hedzoval.. Iste sa to stalo. Lebo na stavku pred zapasom,ak som si ju vybral som iste nedaval 50 centov,tam boli vyssie vklady(aj viacej casu som venoval tomu zapasu,priklad aj hodinu).Pr. 3,5,10 eur. A za 50 centov sa to oplatilo hedzovat.
amoniak
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ne 09 09, 2012 12:44 pm

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa amoniak »

jaroslav80

Ale ako som spominal ja obchodujem grafy s nizzsim TF nez 1 minuta. Ja som daytrader. Ja nahanam absorpcie, lack of interest, trapped traders , reverzy a momentum.

moje naklady na data a software su okolo 300$ mesacne.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa Rado »

To sú veľké fixné náklady. Máš čo robiť, aby si to pokryl. Moje mesačné fixy sú 5$.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
amoniak
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ne 09 09, 2012 12:44 pm

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa amoniak »

Naklady nie su velke ako som pisal ja cielim na 1% denne. 500$
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa Rado »

To ja mám tak priemerne 0,25% denne aj keď mňa zaujíma iba mesačný výnos a dovtedy je to čisto teoretické P/L.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa jogo »

amoniak napísal:Naklady nie su velke ako som pisal ja cielim na 1% denne. 500$
50% rocne prechadzam este mlcanim, hoci si myslim, ze dlhodobo(naprikad v rozsahu 10 rokov) to bude nakoniec menej.
Ale 200% rocne mi uz neda sa opytat: Kolko rokov uz realne dosahujes taketo zisky, alebo kolko traderov s takymito ziskami poznas a doveryhodne ti dlhodobo preukazali taketo zisky?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa rasto800 »

jogo napísal: 50% rocne prechadzam este mlcanim, hoci si myslim, ze dlhodobo(naprikad v rozsahu 10 rokov) to bude nakoniec menej.
Ale 200% rocne mi uz neda sa opytat: Kolko rokov uz realne dosahujes taketo zisky, alebo kolko traderov s takymito ziskami poznas a doveryhodne ti dlhodobo preukazali taketo zisky?
jogo, ty skeptik a pesimista jeden! napisal chalan ze cieli (z coho mne vyplyva, ze chce ale este tam mozno nie je). A ciele treba mat vysoke. Teda este kto vie ako to presne myslel. Napisal ze zisk 1% denne ale strata moze byt 0,75%. Kto vie.

Mna viac zaujali tie pojmy co mi na prve precitanie nic presne nehovorili. A tak si uz citam, ze co tym basnik myslel ze "trapped traders". A vlastne sa jedna len o false breakout ak to spravne chapem. Skor ma zaujima, ze preco mu nestacia bezne data a potrebuje nieco za 300usd mesacne. Ako chapem ze IB data stoja za prd, ale take zenfire mi uz prisli okej. Aj ked pravda je som na 1min timeframe a nie nic mensie.

Amoniak, nenapises nam nieco viac o tom co robis? Daytraderov je tu tak zalostne malo mam pocit ze by sa patrilo niecim prispiet!
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa Rado »

Chalani, čo robíte daytrading mohli by ste napísať priemerný mesačný výnos z kapitálu aký dosahujete? Ja mám cca 5%. Ak robíte 10% tak mi to príde málo z pohľadu efektivity. Podľa mňa musíte sedieť za compom 8h/denne, aby ste neprišli o príležitosť zarobiť 1%. Možno sa však mýlim. Ja som tento týždeň mal dva dni kedy som obchodoval. Na trhoch som obchodovaním stratil 1hod. Aj keď výnos nemám v % veľký, tak hodinovka z pohľadu stráveného času/výnosu je v pohode.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa jogo »

rasto800 napísal:jogo, ty skeptik a pesimista jeden!
Mas pravdu, mal som radsej zakusnut do klavesnice, ako napisat ten prispevok. Ved kazde slusne forum ma predsa aspon 10 traderov, ktori robia cez 100% rocne, len tu ich akosi nemame. Asi som na nich velmi zly. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa Chris »

Neviem ci je to miestne, ale profesionalny daytraderi v prop firmach nevidia celkovy kapital, ktory mozu obchodovat, idu len fixny risk co im prideli Risk manazer a pravidla, ktore su riadne urcene.
Cize nehonia si ego, kolko % spravili denne/mesacne/rocne :roll: , ale jedine % co maju dane su % zo zisku za predchadzajuci mesiac co dostanu na ucet.

Osobne si myslim, ze daytrader alebo este lepsie nejaky scalper by to kvoli 5-10% mesacne asi nerobil, to by nevykryl DD a celkovo volatilitu na ucte. Blbe je, ze takymto stylom dokaze trader obchovat len par rokov..
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa Airmike »

Rado zacinam mat pocit ze to na teba je filip taky napajedeny s tym urocenim :). sa pre teba stali percenta nejakou mantrou ako pre joga , alebo co? :) :) :)
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa rasto800 »

Mika napísal:Rado zacinam mat pocit ze to na teba je filip taky napajedeny s tym urocenim :). sa pre teba stali percenta nejakou mantrou ako pre joga , alebo co? :) :) :)
Presne tak, tu riesite furt nejake percenta a pritom podstatne je ci na konci mesiaca pribudne 1k, 10k alebo 100k na ucte, ktore sa daju minut. Ako chapem, ze sutazivost/ego nepusti a treba ukazat, ze kazdy je ten najlepsi papucovy trader ale na konci dna je dolezity zarobok v absolutnej hodnote lebo za percenta si rozky nekupim :wink:
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa jogo »

Mika napísal:sa pre teba stali percenta nejakou mantrou ako pre joga , alebo co? :) :) :)

Mika, si tu asi jediny clovek, ktory robil tradera pre najaku financnu spolocnost, alebo co si to vlastne robil, tak by si jednou vetou mohol odpovedat, kolko ste ako profi-traderi robili dlhodoby zisk z penazi, ktore Vam pridelili.
Ty to vsak neprezradis ani za polovicu Monackeho kniezatstva a ruku Monackej princeznej k tomu. :D

Ked ti, ktori robili profi traderov pre institucie, nic nepovedia, tak potom si tu my, co robime len pre seba, musime vselico domyslat. :)

.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa jogo »

rasto800 napísal:Presne tak, tu riesite furt nejake percenta a pritom podstatne je ci na konci mesiaca pribudne 1k, 10k alebo 100k na ucte, ktore sa daju minut. Ako chapem, ze sutazivost/ego nepusti a treba ukazat, ze kazdy je ten najlepsi papucovy trader ale na konci dna je dolezity zarobok v absolutnej hodnote lebo za percenta si rozky nekupim :wink:
Typicke reci ala Financnik.cz. :D

Zacalo to 50% rocne. Ked uz som to nechal bez komentarov, uz nabiehaju 100 az 200% rocne a o chvilu tu budeme mat Strangera s uspesnostou 75% a RRR 4:1 a ziskami radovo tisic percent rocne.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa jogo »

Mika napísal:filip taky napajedeny s tym urocenim :).
Filip je napajedeny, lebo on sa chce bavit o dlhodobom zhodnocovani radove aspon 10 rokov a nahodne fluktuacie za rok-dva ho velmi nezaujimaju a hlavne nechce, aby tieto nadpriemerne zisky(fluktuacie) boli prezentovane ako bezny dlhodoby standart.
Aby to beznych navstevnikov tychto stranok nepomylilo, co ocakavat od investovania na burze.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa Rado »

Mika napísal:Rado zacinam mat pocit ze to na teba je filip taky napajedeny s tym urocenim :). sa pre teba stali percenta nejakou mantrou ako pre joga , alebo co? :) :) :)
Ja si nemyslím, že by bol Filip na mňa vysadený. Keď tu niekto cieli na 1% denne, tak ma to zaujalo. Musí to byť makačka, tak som chcel vedieť, či sa to vyplatí. Inak má pravdu Rasťo. Podstatné je čo máš v absolútnej hodnote na konci mesiaca. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal: Inak má pravdu Rasťo. Podstatné je čo máš v absolútnej hodnote na konci mesiaca. :D
Ma pravdu, ale predsa sa tu nebudeme bavit o absolutnych cislach na nasich uctoch.Myslim, ze nikomu z nas nehrozi problem s likviditou trhu na forexe alebo indexovych futures a opciach.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

% srovnávání traderů

Príspevok od používateľa 14u24me »

Podle mě je to nesprávné porovnávat výkony daytraderů nějakým % z kapitálu. Není to tak jednoznačné jako u investicí, protože v daytradingu jde o páku a tím i o to jaké má kdo koule ji využít.

- Pokud dva daytradeři obchodují stejný kontrakt, tak se jejich výkonnost nejlépe srovná poměrem vydělaných DOLLARů/KONTRAKT. To je všeříkající, ale jen v této ideální situaci. Když to budem srovnávat % z jejich kapitálu nebo % vzhledem k marginu tak už dostanem různé výsledky při stejně vydělaných dollarech na jeden kontrakt.

- Při obchodování různých futures kontraktů, forexu, akcií,... je všeříkající VYDĚLANÉ % VZHLEDEM KE ZOBCHODOVANÉMU OBJEMU.
tzn. někdo zobchoduje 10 kontraktů ropy CL s čistým výsledkem po všech poplatcích +900$, zobchodovaný objem je 900k$ (=10 kontraktů x $90 cena barrelu ropy CL x 1000 barrelů v jednom kontraktu). Vydělal 0.1% ze zobchodovaného objemu. Nemusí nás dál zajímat kolik na to bylo kapitálu na účtu, jak velký margin broker blokuje a jaké jsou poplatky.
U akcií když někdo zobchoduje tisíc akcíí AAPL s prům. cenou 435 a vydělá 5k$ po poplatcích (=5$ na akcii), tak vydělal 1.15% zobchodovaného objemu kapitálu. Nezajímá nás jaké má poplatky a jestli obchodoval na intradenní margin a nebo vše za svoje.
U forexu podobně.....jsou s tím trochu počty, ale excel to zvládne :-)

Toto je jedno z absolutních měřítek jak srovnávat intradenní obchody na různých trzích a instrumentech.
Když to budeme srovnávat jen % z účtu, tak v tom už srovnáváme i to jaký má kdo money-management...jak má velký margin a na kolik si troufne. A taky jestli si troufne přidat další kontrakt když se účet zvětší o X potřebných tisíc $. Takže jaké má na to kdo koule. O to sice taky v tradingu jde, ale není to všeříkající. :?
Chris napísal:Neviem ci je to miestne, ale profesionalny daytraderi v prop firmach nevidia celkovy kapital, ktory mozu obchodovat, idu len fixny risk co im prideli Risk manazer a pravidla, ktore su riadne urcene.
To je možné, ale stejně většinou znají svoje objemy a ví se kdo je kdo :wink:
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa Airmike »

jogo napísal:
Mika, si tu asi jediny clovek, ktory robil tradera pre najaku financnu spolocnost, alebo co si to vlastne robil, tak by si jednou vetou mohol odpovedat, kolko ste ako profi-traderi robili dlhodoby zisk z penazi, ktore Vam pridelili.
Ty to vsak neprezradis ani za polovicu Monackeho kniezatstva a ruku Monackej princeznej k tomu. :D

Ked ti, ktori robili profi traderov pre institucie, nic nepovedia, tak potom si tu my, co robime len pre seba, musime vselico domyslat. :)

.
no neviem ci je v monaku nejaka princezna, ale koli tej polke kniezatstva by som pokojne obetoval aj zalobu :). to co ma trapi ako druha vec hned po tej zalobe je. ze ak ti tu nieco napisem, tak si opat mozes pomysliet ze su to zase len nejake reci, a mas recht. pokial neuvidis track record tak tomu v podstate nemozes uverit.. to co ti ale mozem napisat je ako sa v takej firme robi s kapitalom. ktory sa prideluje od juniorov az po seniorov, a preco je absolutne nutne zarabat minimalne dvojciferne % zhodnotenia.

krok prvy: predstav si ze nevies o tradingu zhruba nic (to co sa docitas na spominanych forach je informacna hodnota 0 cize to je ta bottom line s ktorej zacinas)

krok druhy: ked uz vies ze nic nevies , tak po treningu ktory absolvujes (radovo tyzdne) ides na ostro. s kapitalom povedzme vymyslim si 15K USD. a zacina sa ti skusobna doba za ktoru musis vytvorit performance. ak performance nevytvoris tak si na odpis, dostanes druhu sancu a ked sa nepreberies, ides s kola von. (vacsinou to byva tak ze sa vyhodis v podstate sam s vyhovorkou ze na to nemas a nebudes predsa stracat cudzie peniaze). takze v tejto faze si tak v rozmedzi -3000 + 3000 USD. kolko je to % +20% -20%. a to nehovorim o roku, je to skusobna doba ktora trva od 1-2 do 6 mesiacov. ak zarobis v tejto skusobnej dobe od 20-50% tak si v podstate presvedcil ze sa s tebou mozu dalej zaoberat

krok treti: dostanes technologiu ak na nu firma ma, dostanes licenicie od burz ak na ne firma ma, a registrujes sa na burze ako obchodnik. koli autorizacii trejdov, ides na svoj ucet ktory je mimochodom vo vela pripadoch nafundovany 0 USD. pretoze vsetko sa moze hrat cez materske ucty a subucty, o ktorych ako trader nic nemusis vediet ako uz spominal chris. ani to kolko penazi a ake peniaze su na nich. nikto nikdy nebude s tebou riesit ziadne %. to sa maximalne riesi v kroku 2. teraz ide o cash. riskac ti spravi limitsheet, autorizuje ti trhy a objem. a dostanes targety. ku ktorzm sa musis priblizit. povedzme priemerny denny, mesacny, trojmesacny a rocny. vsetko je v dolaroch, bazickych bodoch, nic nieje v %.

bolo tu spominane ze mlady muz cieli na 500USD denne, a preto je 300USD naklad na soft v podstate lacny. k tomu by som povedal len tolko ze pokial sa jedna o to ye 2-3x do mesiaca hitnes tu 500ku moze bych chalan rad, ak to je priemerny vynos za den, tak je to pre mna majster sveta. a klobuk dolu pred nim. pretoze ja som sa na podobne cisla dostal az potom ked som dostal vsetky mozne vyhody ktory retail trader nema. a co sa tyka sumy ktoru som mesacne za tie vyhody platil tak to bolo hodne cez 1k USD . a platil som to s vlastnej kapsy.

no a teraz k tomu zhodnoteniu. chcel by som sa opytat ako vyratam shodnotenie s uctu, ktory nepoznam. jedine veliciny ktore poznam su, dobre a spatne dni, priemerny den, tyzden , mesiac a moje targety. jeden s najvacsich mytov ktory sa na forach prediskutovava je hlupost o navysovani kontraktov. ako som v predoslom svojom prispevku o financnom strope a limitoch napisal. trva roky, kym sa vobec dostanes na nejaku priemernu hodnotu ktoru dosiahnes mesacne. a nie to este aby si pocital ze tu hodnotu budes prekonavat nasledujuci rok o 100%

predpokladam ze tato odpoved ta absolutne neuspokoji, lebo tam nieje ani zmienka o tom ci je dlhodobo mozne robit nejakych 100% rocne. a tak teraz napisem uplne jednoducho, ze si nemyslim ze 100% rocne sa da robit stabilne povedzme 10 rokov. ale som si skoro isty, ze ak mas kapital 100k a si traderaspon na priemernej urovni, tak si kazdy rok, s vacsimi ci mensimi problemami drowdawnmi a vecami s tym spojenymi dokazes zarobit 60-70k. co je v tvojom pripade ekvivalent 60-70% ale ma to hacik, lebo to vase slavne % zhodnotenie kazdym rokom klesa
tychto 60-70 % sa da dosiahnut s absolutne zanedbatelnymi DDckami. krivka na ucte moze byt v podstate linearna ciara ak sa na nu pozries s perspektivy roka. a to je napriklad odpoved pre rada preco sa trapit povedzme 8 hodin v praci ked on robi 50% rocne (alebo kolko) a trva mu to tak 2 dni casu. no a odpoved na to je jednoducha, ked mas dobre nastaveny system aj po technickej stranke, tak sa ti nemoze stat, ze stratis polovicu penazi pri zvysenej volatilite, alebo podobnych veciach. rado ma vyhodu casu, ze nemusi sediet za kompom, ale intradenny trader(myslim akoze skutocneho tradera nie imaginarneho ) nemusi trpnut ze sa bude donekonecna prerolovavat az na margincall. s cim sa rado bude musiet popasovat pri dalsom flashcrashy.

btw: ja tieto cisla pisem trosku skromne, lebo my tuna niesme amerika kde 10k traderov zije a trejduje v jednom meste. som si uplne isty tym ze 60-70k rocne je v nejakom NY je na smiech. ale garantujem ti ze u nas je to vysoko nadstandardny tradersky prijem. pretoze u nas je strasna bieda v tomto biznise. a v podstate je uplne nemozne najst v cechach alebo na slovensku trading desk, kde sedi 10-15 traderov s takymto zhodnotenim kapitalu. Ak existuje,a ja som si ho nevsimol. tak mi dajte vediet, uz len koli tej atmosfere tam hned nabehnem :) ze budem pre nich robit.u nas takato objednavka proste nieje. a ani nebude. lebo ako som mal moznost sa presvedcit tu vznikne trading desk len v tom pripade ked sa nejaky papalas nadchne nejakym filmom o wallstreet a dostane nutkanie, ze on sam zvladne takuto vyzvu , najde si ludi a da im kapital na to aby sa hrali. co sa za poslednych 5 rokov stalo asi 3x a dnes tie firmy uz neexistuju.

takze ako jogo, budess ma mat za kacira ked som povedal 60-70% :)
Naposledy upravil/-a Airmike v St 01 05, 2013 7:02 pm, upravené celkom 1 krát.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa Airmike »

este poznamka k tym trading deskom. ak si jogo cital na nemenovanom fore moj prispevok preco u nas nemaju sancu ziadne taketo desky vzniknut, tak si mozes vsimnut ze som tam zdoraznil, ze to ci firma ide, alebo padne skoro nikdy nieje vina traderov, vzdy je to chyba manazmentu. a kedze u nas nieje vela ludi co vedia co robit , ako system kolektivnej spravy nastavit. tak stale budeme len kukat tie super filmy a s otvorenymi ustami pozerat ako to ti soudruzi robia.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa Rado »

Mika, ďakujem. Konečne už mi to začína byť jasnejšie. A jogo ťa považovať za kacíra nemusí.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa jogo »

Mika napísal: budess ma mat za kacira ked som povedal 60-70% :)
Nebudem polemizovat, lebo ako to citam, tak nemam sajnu, co sa deje v profitraderskych firmach, a hlavne, nabuduce by si mi uz nic nenapisal. :)
Diky za odpoved.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
amoniak
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ne 09 09, 2012 12:44 pm

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa amoniak »

Prosim Vas kto neobchoduje daytrading tak ani netusi co za tym vsetkym je

Takze vnesiem trocha svetla do temy daytrading ako to mam nastavene ja.

Najskor parametre
Chcem obchodovat ucet 50000USD pre topsteptrading tak musim za 10 dni zarobit 3500USD max DD je 2000USD a denny loss limit 1000USD.

Osobne obchodujem 3 kontrakty na ES ku. Denny stop limit mam nastaveny na 400USD to preto aby som mohol mat tri neuspesne vstupy po sebe a potom s obchodovanim koncim. Tj 3x3kontraktyxmoj SL je 3tick.
Profit target pouzivam scale in cize prvy beriem 4-6tick a dalsie dva podla logickych urovni z market aukcie.
Dnes so napriklad s jednym obchodom sell1588.5 t1 1587 t21586.25 t31583.75 spravil 34tickov. Cize straty drzim nizke a profit necham bezat a postupne rozkladam riziko.
Cele to trvalo 5 rokov driny aj ked 3 boli hladanie zazracnych systemov.

K tomu aby som mohol byt uspesny som sa musel naucit teoriu market aukcie a hlavne jej aplikovanie real-time, citanie orderflow z DOMu a footprintov, a hlavne akceptovat trh taky aky je a zmierit sa s tym ze kazdy obchod ma len 50% sancu na uspech.

K tym percentam. Desat rokov daytradingu asi nebudem mat pretoze to uz chcem zit s pasivnych prijmov. ja mam urceny denny limit risku a zisku pomocou percent z uctu takze viem kedy mam skoncit s obchodovanim. Takisto viem ako riadit riziko.
System mam momentalne nastaveny na 78%uspesnost a RRR 1:1,92 max. DD 0.75%.

Data ma stoja 100$ od IQfeed potrebujem dost presne obchody za bid a ask a to zenfire nevie.Software market delta

Ja som ochotny sa podelit so svojimi skusenostami ale prosim nepiste mi co je realne a co nie a verte tomu ze chalan tych 500 hitne viacej nez 2 krat za mesiac ale sloplimit som este nehitol.

Zvlastna vlastnost na tomto fore je
amoniak
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ne 09 09, 2012 12:44 pm

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa amoniak »

zvlastna vlastnost ludi na fore je namiesto byt otvoreny novym veciam a vyuzit prilezitost niecomu sa priucit tak radsej riesit co je mozne a co nie. Pokial to nedokazete vy to neznamena ze druhy to tiez nedokaze.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa jogo »

amoniak napísal:System mam momentalne nastaveny na 78%uspesnost a RRR 1:1,92 max. DD 0.75%.
Mam tomu rozumiet, ze PT je 1.92-nasobok SL ?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
amoniak
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ne 09 09, 2012 12:44 pm

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa amoniak »

nie to je risk voci zisku pri winratio. Cize uspesnost 78% to jest skoro 8 obchodov z 10. Cize ak je risk na jeden obchod 112.5$ tak zisk na jeden obchod je 1.92x112.5.
Este prilozim screen jedneho monitora ako to asi vyzera pri obchodovani
Prílohy
orderflowscreen.TIF
orderflowscreen.TIF (5.94 MiB) 11749 zobrazenia
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa jogo »

Ved presne to som napisal.
SL cize strata 112.5$, zisk cize PT 1.92 x 112.5$.

Aby si si nemyslel, ze som si teraz tento priklad vymyslel na teba, tak tu je odkaz, kde som ho uz davnejsie publikoval.http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... &start=360" onclick="window.open(this.href);return false;
Casto citam prispevky typu: Uspesnost 50% a pomer PT/SL 2:1 je pre zaciatocnika dobry system, z ktoreho by sa mohol vychadzat.
Citam to casto od ludi, ktori su uz roky na forach. O svojich systemoch pisu este lepsie pomery...
Rozmyslal som, ako to po lopate vysvetlit, ze to nebude asi take jednoduche.
Nuz skusme sa na to pozriet "sedliackym rozumom".
Pre jednoduchost uvazujme system, kde robime 1 obchod tyzdenne a dalsi obchod otvaram, ked uz je predchadzajuci zatvoreny.
Na zaciatku mam ucet 10 000$ a mam moznost obchodovat mikroloty.Na SL riskujem 10% uctu.
Predpokladam najhorsi mozny scenar, ze prvy rok budem mat len neuspesne obchody.
Cize 10 000$ vynasobim 50 krat cislom 0.9(10% strata na SL) a zistim, kolko mi ostane na ucte.
10000$ x 0.9^50 = 51.53$
Cize po roku budem mat na ucte 51.53$, na jeden SL budem riskovat 5.15$ budem obchodovat 1 mikrolot ale stale budem v hre.
(treba si uvedomit, ze v prvom obchode stracam 1000$ v druhom uz len 900$ v tretom uz len 810$ ako klesa velkost mojho uctu)
Druhy rok sa karta obrati(predsa mam system z uspesnostou 50%) a pride seria 50 uspesnych obchodov.
Cize 51.53$ vynasobim 50x cislom 1.2 (20% zisk na PT)
51.53$ x 1.2^50 = 468 945$
(Teraz budem postupne SL a PT navysovat s rastucim uctom)
Zhodnotenie za 2 roky pri 100 obchodoch bude 46 nasobne...
Upozornujem, ze je absolutne jedno ako budu premiesane vyhry a straty, vysledok bude stale rovnaky. Rozdielny bude len maximalny pokles uctu a ten najhorsi pripad som prave spocital.
Pre tych, co argumentuju, ze moj ucet uz bude velky a pohne cenou na burze o viac ako 1 tick uvediem, ze o tom nech uvazuju az pri ziskoch nad 1 mil dolarov rocne.(aspon pri ES-ku to tak je, na jednom bide alebo asku sedi minimalne 100 kontraktov v obchodnych hodinach NYSE, na forexe by to malo byt este lepsie)
Usudok nech si urobi kazdy sam, aku uspesnost a RRR ocakavat od svojich obchodnych systemov.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa rasto800 »

mika: otazka pomimo: u nas teda existuju vobec taketo trading desks alebo ako si napisal, boli tu cca 3 pokusy a to je vsetko?
Pravdupoviem, vobec som nic take nezistoval, tak ma kludne posli googlit ze nech nie som lenivy:)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa Airmike »

tie 3 co som spominal boli 3 firmy ktore niekto zalotil bez konceptu a preto skoncili v priebehu roka myslim . par rokov dozadu tu takych firiem bolo viac ale neviem aka je situacia teraz, viem ze pod novymi regulacnymi opatreniami vela firiem zatvorilo.

googlit budes darmo, tento biznis je low marketing profile. :)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa Airmike »

amoniak

ja som tu vetu napisal preto ze nebolo jasne ci ta 500ka je tvoj imaginarny target alebo je to realna cifra priemerny denny prijem. a vzhladom na to som pisal ze ak je to tvoj ciel , tak platis vela, ale ak je to tvoj denny priemer, tak si pre mna na nase pomery majster sveta ( lebo tvoje rocne P&L je medzi 100-120k USD a to je myslim slusne) a costs mas v podstate hodne lacne. tak neviem na co sa certis. drzim ti palce aby ti to slo ako si predstavujes. nevidim v tom tvojom style ziadny problem a uz vobec nespochybnujem co pises. po prve to nerobim s principu a po druhe vobec to nieje moja vec.

takze zlom vaz
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa Rado »

Presne tak. Ak niekto 5 rokov potil krv kým sa dostal k systému, ktorý vyhovuje jeho naturelu, tak klubúk dole. Nie je to ľahká vec. Každý si prejde svojím vlastným peklom.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
amoniak
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ne 09 09, 2012 12:44 pm

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa amoniak »

Mika
Ja sa necertim a mam rad tvoje prispevky pretoze z nich citit skusenost. Ja som sem prisiel so zamerom pomoct ak by niekto mal zaujem a hlavne naliat trochu optimizmu a reality do obchodovania.

Ja mam napriklad rozpracovany kratkodoby plan tj. do dvoch rokov na denny target 2000$. Pre niekoho nerealne a pre niekoho slabota. Ak sa na trh pozries ocami otvoreneho cloveka a nie slovaka co cely zivot maka za malo penazi tak uvidis neobmedzenu moznost prijmu. Je len na tebe ake limity si nastavis.
Najdolezitejsie je mat na to zastavit sam seba pred absolutnym sialenstvom a dokonale studovat svoje emocie a pocity pri obchodovani a pracovat na ich odstraneni alebo zacleneni do tradingu.

Ak by bol zaujem tak si zalozim vlakno a budem tam hadzat svoje obchody. Pozor obchody nie su real ale sim pretoze je to priprava na trejdenie cudzieho kapitalu. Dufam ze niekto nezadre ze Sim dokaze kazdy a live uz je ine. Mam uz zobchodovanych dost live obchodov ale uz nechcem obchodovat pod tlakom.
Tento tlak nie je sposobeny tym ze je to live ale nedostatkom financii. Skuste niekto obchodovat bundy s 3500Eur so zenou na materskej , dvoma malymi deckami, hypotekou s pocitom ze ak ich prerobite tak nebudete mat za co kupit detom jedlo. Peniaze som vybral a ucet zrusil a vybral som sa cestou ktora sa zacne v lete spominanou kvalifikaciou.

Dam sem aj vysledky ako to cele dopadlo mozno to niekoho motivuje a naopak niekoho odradi .

Som ten typ cloveka ktoreho uz nemoze nic zastavit. Mam svoje ciele a idem si za nimi. Som si 100% isty sebou a to je zaklad obchodovania.

PS:a nie som ani obchodnik ktory patri k top 500 na svete:)
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa ice809 »

amoniak napísal:Ak by bol zaujem tak si zalozim vlakno a budem tam hadzat svoje obchody. Pozor obchody nie su real ale sim pretoze je to priprava na trejdenie cudzieho kapitalu.
Ja bych mel zaujem :) Popisal si nekde tvuj system obchodovani? Pokud ne tak zaloz vlakno a napis svuj system pls.
K te 100%-ni jistote, ja jsem si byl dlouho se sebou 100% jisty, ale zivot me naucil, ze to takto neni. Nikdo by si nemel byt takto jisty a na burze to plati mnohemkrat vice.
Good luck :) a tesim se na prispevky.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa jogo »

Mika napísal: nevidim v tom tvojom style ziadny problem a uz vobec nespochybnujem co pises. po prve to nerobim s principu a po druhe vobec to nieje moja vec.
Mas pravdu, ani moja vec to nie je, tak nechapem, co tu furt oponujem... :?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
amoniak
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ne 09 09, 2012 12:44 pm

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa amoniak »

ice809
Ja som skor trpel tym ze som si v nicom neveril. Na trhu si musis byt sebou 100%isty ale pozor to neznamena ze chces mat 100% pravdu. Pravda na trhu neexistuje. Trh je plny velkych a malych ryb a kazda sa chce nazrat a nikoho nezaujima pravda. Ego ma zaujem o pravdu.

Obchodujem market aukciu tak si skus nieco vygooglit a ja to v nedelu popisem ako to vidim ja.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa radvan »

Mika napísal:teraz ide o cash. riskac ti spravi limitsheet, autorizuje ti trhy a objem. a dostanes targety. ku ktorzm sa musis priblizit. povedzme priemerny denny, mesacny, trojmesacny a rocny. vsetko je v dolaroch, bazickych bodoch, nic nieje v %.
toto vies rozpisat trosku? ... ze aky je objem denneho risku a ake su cca targety o ktorych z okolia vies? ... ide mi o pomer nie o absolutne cisla ...

priklad: 5k$ denne 95% VAR a povedzme ze 100k$ rocny target ... skus dat nejaky priklad v nejakom formate "povoleny risk" vs. "target" ...
Mika napísal:a tak teraz napisem uplne jednoducho, ze si nemyslim ze 100% rocne sa da robit stabilne povedzme 10 rokov. ale som si skoro isty, ze ak mas kapital 100k a si traderaspon na priemernej urovni, tak si kazdy rok, s vacsimi ci mensimi problemami drowdawnmi a vecami s tym spojenymi dokazes zarobit 60-70k. co je v tvojom pripade ekvivalent 60-70%
Mika napísal:tychto 60-70 % sa da dosiahnut s absolutne zanedbatelnymi DDckami. krivka na ucte moze byt v podstate linearna ciara ak sa na nu pozries s perspektivy roka.
sorry, ale tieto 2 vety o drawdownoch su trosku nekonzistentne ... jedna je o mensich/vacsich drawdownoch, druha o rovnej ciare :) ... jake max DD (stresovy scenar) su podla teba alikvotne k tymto targetom o ktorych pises? ... ide mi to to, co si videl v real, ze ludia dosahuju year by year na trading desku a berie sa, ze toto je OK ...

len by ma zaujimali tie cisla (risk vs. return) na porovnanie, lebo napr. o RSJ som mal vysoku mienku ohladom risk/return ukazovatelov kym filip neprisiel s rozhovorom, kde povedali, ze 3x mali slusne velky DD, z toho raz to bolo -70% uctu ...
http://ako-investovat.sk/clanok/324/lib ... o-rozhovor" onclick="window.open(this.href);return false;
takze je super spravit za 10 rokov napr. z 10 mio Eur 1 milardu Eur ... len risk je umerny tomu a risk/return ratio na 10tich rokoch neni ziadna slava (z 10mio na 1mld je 60% rocne, max dd bol -70% co je pomer cca 1:1 a na to clovek nemusi robit HFT, aby tieto cisla urobil) ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa filip glasa »

z 10mio na 1mld je 60% rocne
to pocitas uplne zle. ked sa bavime o tradingu, tak je to:
1 miliarda / 10 milionov = 100 nasobok = 10000% = 1000% rocne.

Hentu matematiku co si pouzil mozes pocitat akurat tak investovanie a nie trading. Len v investovani by to bolo 60%. Pre trading musim pouzit iny vzorec. Sak uz nebud smiesny - mas tu o tom 7 stran jak sa to ma spravne pocitat. :lol:
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa Rado »

Z 10 mio na 1 mld za 10 rokov sa dá len cez 60% ročne bez vyberania výnosov a je jedno či výnos robíš tradingom, investovaním alebo inak.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa filip glasa »

Z 10 mio na 1 mld za 10 rokov sa dá len cez 60% ročne bez vyberania výnosov a je jedno či výnos robíš tradingom, investovaním alebo inak.
No šak o tom to je. Len ma tu na sedem stránok presviedčate, že to tak nie je. A už som bol nalomený :lol:

To mal byť len taký vtipný komentár Rado.
Prečo to tak Radvan počítal? Lebo je úplne normálne, že sa to tak počíta, vždy sa to tak počíta, všade sa to tak počíta, len traderi to tak nepočítajú :wink:
Navyšovanie kapitálu o celé zisky musíš vždy zohľadniť vo výpočte ročného zhodnotenia. Ak by si to počítal na jednoduché úročenie, tak by to vyzeralo fakt smiešne.

Iná liga je počítanie IRR (vnútorné výnosové percento) - ale to má tiež svoje chyby. Dokáže dobre spočítať ak sú výnosy nepravidelné - raz vložím, vyberiem, vložím ... Používa sa preto často v podnikateľských projektoch.
Má jednu chybu - nedokáže zohľadniť nemožnosť (neschopnosť) navyšovať kapitál o zisky.

Záver - ak teda použiješ jednoduché úročenie, alebo IRR, tak ti síce vyjdú pekné výnosy, ale nemôžeš ich porovnávať s fondom, ktorý jednoducho musí ( a tak je to zaužívané aj legálne) počítať nárasty kapitálu (zložené úročenie a navyšovanie kapitálu o minulé zisky).
Inak povedané, ak by si priemerný trader založil fond a administrátor by mu zrazu nezávisle na ňom počítal výnos, tak by bol veľmi prekvapený, aký je nízky. Pritom by robil stále to isté. Len by jednoducho začal používať tú "správnu" metódu.

A už budem zase dva mesiace v tejto téme ticho.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Tradingom zarobit 100% rocne

Príspevok od používateľa Rado »

filip glasa napísal: Prečo to tak Radvan počítal? Lebo je úplne normálne, že sa to tak počíta, vždy sa to tak počíta, všade sa to tak počíta, len traderi to tak nepočítajú :wink:
Traderi to tak nepočítajú lebo oni ten svoj výnos aj prakticky urobia. Zložené úročenie sa však počíta spätne. Ak by ste vložili 1$ k Sorosovi, Buffettovi a pod., tak by ste dnes mali x mil. Bohužiaľ je tam to ak.

Keď budem mať ja ako trader k dispozícii 100k € a nejaký konzervatívny zastánca zloženého úročenia tiež, tak výsledok bude nasledovný:
Ja budem môcť mať po 10 rokoch 700k € pri jednoduchom úročení 60%, čo je 21,48% p.a. Takú výkonnosť +- viem spraviť preto ta možnosť tam je.
Konzervatívny investor sa však k výkonnosti 21,48% p.a. štandardnými prostriedkami na finančnom trhu ani nepriblíži. Nedostane sa ani k výkonnosti 10% p.a. Ak by aj dosiahol spomínaný výnos, tak 700.000 € o 10 rokov pri 3% inflácii predstavuje dnešných 520.865€. Trader naopak každý rok použije 60000€. Ja zisk vyberiem každý mesiac, tak sa ma inflacia skoro nedotkne, aj keď neminiem všetko. V prípade, že by som vyberal raz za rok a odhliadnem od zloženého úročenia počas roka, ktoré by môj výnos ešte vylepšilo, tak mám inflačných 58.252€. Za desať rokov, tak na rozdiel od zloženého úročenia použijem 656.929€. Rozdiel oproti investorovi je 136.064€ v kúpnej sile.

Každý nech si vyberie, čo je lepšie. V tomto prípade však lepší vrabec v hrsti ako holub na streche paradoxne platí skôr pre tradera.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"