Kyperská krize z pohledu tradera

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Kyperská krize z pohledu tradera

Príspevok od používateľa Honzajs »

Tady je pohled jednoho známého na situaci na Kypru z pohledu tradera.
http://proinvestory.cz/kyperska-krize-z-pohledu-tradera" onclick="window.open(this.href);return false;


Pokud jde o mě, tak z mého pohledu to směřuje k rozpadu eura.
http://proinvestory.cz/rozpad-eura-graficky" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Kyperská krize z pohledu tradera

Príspevok od používateľa Rado »

No ten Kopáček je, ale mazaný. Používať opcie na to, aby zarobil. :D
Honzajs, pozerám, že rozprávkár Gordon je aj u teba vo fóre. Ten sa zo svojim "ziskovým" obchodovaním rád podelí. Hlavne na kurzoch za ktoré mu treba zaplatiť. :D :D :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Kyperská krize z pohledu tradera

Príspevok od používateľa Honzajs »

Já mu dal možnost, je na každém, jestli si něco vezme. nebo ne
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Kyperská krize z pohledu tradera

Príspevok od používateľa ice809 »

Diky za odkazy na clanky :) pocetl jsem si.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Kyperská krize z pohledu tradera

Príspevok od používateľa slimak »

Honzajs som sa docital.
Já mám penzijko nechané kvůli příspěvku od zaměstnavatele, který výrazně převyšuje můj vlastní příspěvek.
A co chcete? Viac? Chlapik nechce do II.piliera ale vtretom bude, kvoli tomu ze mu prispieva zamestnavatel. Mozno veri ze bude mat viac.

Co su to za ludia? Ja nezamestnavam nikoho. Ale aby som zamestnancom posielal peniaze niekam,kde ani zamestnanci neveria ze to ma vyznam? A su za len kvoli tomu ze to posiela zamestnavatel? verim tomu ze moj chlapec o 4 roky bude chytrejsi.

Priklad co by som spravil ja ako zamestnavatel aj keby som mal debilov zamestnancov? Kupil im mobily, auta a nieco co z toho budu mat zamestnanci. Z coho nemusim platit dane(ci zamestnanci) - ale budu mat osoh. Usetrim DPH, dan z prijmu - ale moji zamestnanci nieco budu mat. Su aj ine formy. III.piler kvoli tomu ze to plati zamestnavatel - ja to nechapem. Nech ,ale kvoli tomu ze to je vyhodne pretoho cloveka - zamestnanca. Neviem ako vcechach ale u nas z toho platite zdravotne poistenie,ci uz aj dane co vam prispieva zamestnavatel? Proste prispevok zamestnavatela je tiez zakladom VZ pre zdravotne poistenie, teda o to platite vyssiu dan.
Ako u kokotov.

U nas predajca zlata. Nieje to jeho hlavny byznis. Ma relativne velke prijmy. Velke prijmy a nasobne ako ked bol podnikatel - mal skutocne okresne podnikanie(inak to bol skutocny podnikatel - podnikavec co urobil aj ine podnikanie,z ktoreho odisiel,ale funguje dodnes, ak by nebol on nebolo by,na podnikanie sa vykaslal - prestaloho to bavit,mozno ho prestali bavit dane a odvody ci kontroly). Pozrel si relaciu z modreho neba a peniaze - 2% dani uz neposle skole kde to posielal doteraz ale krcmerymu do afriky. ja som sa pousmial ja som to neprerabal(kolega),ale co to je za cloveka? vadi mu ze z jeho predoslych penazi dve slovenske deti mali celorocnu stravu na strednej skole( to je jeho rec,jemu vadilo ze nevie kam sli,mozno na tie dve deti(nedostal ich jeho syn, ci ani nevie ci tam sli),kam ich poslal a sa mu to nepacilo - mozno sa inak ukradli neviem),ale posle to krcmerymu do afriky. Ktore sa ukradnu v trnave. Chlap je podnikatel - aj verbalny ojebavac - ale nie zly clovek. Ja ho mam v celku rad.
Smiesne.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Kyperská krize z pohledu tradera

Príspevok od používateľa Biosko »

Mna by zaujimalo co je s tymi brokermi co mali prachy v bankach na cypre.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Kyperská krize z pohledu tradera

Príspevok od používateľa filip glasa »

Oni tam mali sídlo. Nie peniaze.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Kyperská krize z pohledu tradera

Príspevok od používateľa Biosko »

Ale aj peniaze kedze som videl robit wire priamo na cyprus. Jedine ze by to hned prevadzali inde.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Kyperská krize z pohledu tradera

Príspevok od používateľa filip glasa »

Aha, lebo ja myslim som posielal peniaze niekam uplne inde kde bola firma registrovana. Inak tusim aj Markets.com je na Cypre.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Kyperská krize z pohledu tradera

Príspevok od používateľa Honzajs »

Honzajs som sa docital.
Já mám penzijko nechané kvůli příspěvku od zaměstnavatele, který výrazně převyšuje můj vlastní příspěvek.


A co chcete? Viac? Chlapik nechce do II.piliera ale vtretom bude, kvoli tomu ze mu prispieva zamestnavatel. Mozno veri ze bude mat viac.
Co su to za ludia? Ja nezamestnavam nikoho. Ale aby som zamestnancom posielal peniaze niekam,kde ani zamestnanci neveria ze to ma vyznam? A su za len kvoli tomu ze to posiela zamestnavatel? verim tomu ze moj chlapec o 4 roky bude chytrejsi.
Když tomu věří můj šéf... Nebýt toho, vybral bych to komplet.
Takhle jsem jednorázově vybral výsluhovou penzi a penzijní připojištění nechal. Sám si platím 100 Kč měsíčně, zaměstnavatel mi přispívá 20.000 Kč ročně. Proč to nevzít? Kdybych to neměl, plat mi o to nezvýší...

V Čechách z toho neplatím daň z příjmu, sociální a ni zdravotní pojištění, pro zaměstnavatele je to daňový náklad, opět nepodléhající sociálnímu ani zdravotnímu pojištění...
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Kyperská krize z pohledu tradera

Príspevok od používateľa slimak »

Honzajs napísal:
Když tomu věří můj šéf... Nebýt toho, vybral bych to komplet.
Takhle jsem jednorázově vybral výsluhovou penzi a penzijní připojištění nechal. Sám si platím 100 Kč měsíčně, zaměstnavatel mi přispívá 20.000 Kč ročně. Proč to nevzít? Kdybych to neměl, plat mi o to nezvýší...

V Čechách z toho neplatím daň z příjmu, sociální a ni zdravotní pojištění, pro zaměstnavatele je to daňový náklad, opět nepodléhající sociálnímu ani zdravotnímu pojištění...
No tak hej ked veri tomu sef a comu? Spori si 100 korun, 4 eura. Prispieva zamestnavatel 800 euro. kam ti prispieva ,kde ved to plati tebe a je ti jedno kde a naco? U nas je to inak. Z tohoho - prispevku zamestnavatela sa plati asi vsetko. Vlastne je to u nas hruby prijem. Zdravotne isto a isti aj dan.

Ale co mna zaraza , ze preco toto III.pilier ano a II. nie? O co je horsi? Nechapes ze tak ci tak si to platis sam? Ak sa vysmievas mojmu 6 rocnemu chlapcovi, ver tomu ked bude mat 10 to pochopi.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Kyperská krize z pohledu tradera

Príspevok od používateľa Honzajs »

Ty dva pilíře dé zásadně liší.

Když budu mít třetí pilíř, příspěvek firmy dostanu. Jinak ne. Když ho mít nebudu, plat se mi nezmění.
U třetího pilíře mohu měnit výši vlastního příspěvku, mohu přestat platit apod.
To u druhého pilíře nemůžu - tam musím platit porad, navíc výši mého příspěvku neovlivňují já, ale parlament.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Kyperská krize z pohledu tradera

Príspevok od používateľa Honzajs »

Doplnění:

Proč se vyhýbám druhému pilíři?
Rizika za nulové likvidity se mi zdají nepřiměřená potenciálnímu výnosu.

Podrobnější analýza rizik je zde: http://proinvestory.cz/duchodova-reforma-ano-ne" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Kyperská krize z pohledu tradera

Príspevok od používateľa Rado »

Honzo riziká si pomenoval, ale aké máš v skutočnosti možnosti? Nepoznám vašu dôchodkovú reformu, ale na Slovensku buď vstúpiš do II. piliera alebo ostaneš v Ponziho schéme. Tvoje príspevky dostanú dnešní dôchodcovia a tebe ostane dúfať, že aj na tvoj dôchodok ostanú zdroje. Už dnes sa deficit v Sociálnej poisťovni vykrýva veľmi neštandardným spôsobom a do budúcna kedy sa zmení aj demografické rozloženie to bude ešte horšie.
Mňa osobne výnos a riziká nezaujímajú. Myslím, že na dôchodku nebudem odkázaný na príjem z II. piliera, nakoniec na dôchodku som už teraz. :D Zaujímajú ma dve veci. Možnosť dediť dôchodkový účet a to, že prostriedky sú moje. Mám možnosť si vybrať garantovaný spôsob sporenia a ostane mi tam to, čo som vložil. Inflácia mi to síce zdevastuje, ale stále to budú moje financie.
Ak by aj v budúcnosti vláda zmenila pravidlá hry a všetky prostriedky nasilu preniesla do Sociálnej poisťovne, tak som sa aspoň pokúsil. Inak som len pasívny prispievateľ do pyramídy, ktorá raz skončí ako všetky ostatné na nedostatok prispievateľov. Je ešte jedna možnosť, že sa všetci zatvoríme do spální a tých prispievateľov nagenerujeme, ale na to veľmi neverím. :) Dnes má kariéra prednosť a životný štýl je iný ako keď súčasný sociálny systém fungoval ako dobre namazaný stroj.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Kyperská krize z pohledu tradera

Príspevok od používateľa Honzajs »

II. pilíř v ČR:
Mohu vyvést 3% své mzdy z Ponziho schématu, ale musím přidat další 2% ze svého. Toto nemohu přerušit, tuto platbu musím dělat až do důchodu.
největší riziko je, že časem bude z Ponziho schématu vyvedeno třeba jen 1%.
Dopad na důchod není vzhledem k redukčním hladinám dramatický.

Prostředky v 2. pilíři jsou tvoje, dokud je stát neznárodní. Nebo jinak. Já se dobrovolně zavazuji ke zvýšení daně z příjmu s tím, že mi to stát dá bokem a za 30 let mi to vrátí. Kdo tomu věří?????

Troufám si tvrdit, že když budu SÁM investovat 2% svého platu, vydělám víc, než v 2. pilíři i se státním příspěvkem.
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Kyperská krize z pohledu tradera

Príspevok od používateľa ice809 »

Uz uz jsem chtel do II. pilire. Ale pak stacilo obycejne secteni kolik vlastne nasetrim. A ty 2% je ten duvod proc do toho nejdu. Jak pise honza radeji si je budu setrit sam, protoze o tolik to pro me vyhodnejsi neni.
Myslim si take, ze penize jsou, jinak by se tolik neutracelo. Ted dudou u nas stavet cyklostezky za pul miliardy a pritom nemaji na duchody? Vzdyt utraceji z vubranych penez za nepotrebne veci. Co je dulezitejsi cyklostezka, nebo duchod? Cyklostezka, protoze ji postavi kamarad a politik zbohatne.
Porad prerozdeluji penize jak za komunistu, jenze hlavne sobe.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Kyperská krize z pohledu tradera

Príspevok od používateľa Rado »

Tak ten pomer a celkové nastavenie u nás je ešte stále lepší aj keď sa to pokazilo.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Kyperská krize z pohledu tradera

Príspevok od používateľa slimak »

Honzajs napísal:Ty dva pilíře dé zásadně liší.

Když budu mít třetí pilíř, příspěvek firmy dostanu. Jinak ne. Když ho mít nebudu, plat se mi nezmění.
U třetího pilíře mohu měnit výši vlastního příspěvku, mohu přestat platit apod.
To u druhého pilíře nemůžu - tam musím platit porad, navíc výši mého příspěvku neovlivňují já, ale parlament.
Plat sa mi nezmeni.
Teraz som si pozrel vyplatne pasky a kolega asi robi chybu pri zdaneni zamestnanca, jemu dava este aj jeho(zamestnancov) prispevok do zakladu dane.
Ale prispevok zamestnavatela zvysuje VZ na zdravotne odvody, socialne nie.
Ale z tej pasky. zaklad 585, nahrada za dovolenku 59,04, prispevok zamestnavatela 8,3, prispevok zamestnanca 6,64 co da spolu cislo 658,98. Odvody zamestnanca 93,26. Hruba mzda je 644,04(585 + 59,04), odvody su normalne 13,4% - teda odvody by mali byt 86,3. Nie su.
Ale su 93,26 co som pisal vyssie a preco,idem sa pozriet - toje v pohode, zamestnanec plati navyse len vdzdravotnom. 4% z 652,34 je 26,09, pri starobnom kde su tiez 4% je to 25,76(mensi zaklad o prispevok zamestnavatela).

Chybu kolega nerobi, len to ma tak nastavene.ze v tom cisle 93,26 je aj prispevok zamestnaca do DDP ale ..

Povedzte mi dovod, preco ja ako zamestnavatel,by som cloveku(zamest.)do IIIpiliera viac? Je jedno ci na slovensku ci v cechach,keby som si myslel ze to je hlupost? Naco by som vyhadzoval peniaze - niekam - z coho ani ten moj zamestnanec o vela rokov ked ja budem mrtvy nebude mat nic. Ako ze obidem statny pilier? Alebo legalne statne vypalne do I.piliera? Ved u nas to pochopili a preto aj zdanili zamestnacovi ten prijem - plati vyssiu dan aj zdravotny odvod - zamestnavatel tiez plati o ten prispevok vyssiu zdravotnu dan.
Neviem ci u nas to nespravila pravica. Ale ceska CSSD, to mozno necha tak - ale neda sancu II.pilieru.
My a cesi uz nikdy nebudeme mat podobne dochodkove systemy - ale vysledky budu velmi podobne. U nas si Fico mozno nemoze dovolit yrusit II.pilier. 4 roky ho toleroval. Preto kedy boli zavadzane,preto aj take parametre. U naseho II.piliera vidim najvacsiu vyhodu, ze aj ten prvy moze prezit dlhsie - nebudu nan take naroky, resp na pociatkumali byt polovicne. Implicitny dlh.

Neviem nepoznam podmienky. U nas v II.pilieri si mohol sporit kazdy zamestnanec, v cechach - len ten co mu prispeje zamestnavatel? Resp. moze sam,ale bez prispevku zamestnavatela? Teda kazdy a ovela vacsi jeho podiel z ceny prace siel na jeho sporenie.

Ako honzajsove argumenty su mi smiesne. Cely ten prispevok co som citoval. Vlastne sporenie,ide aj ho zhodnotenie. Keby ste boli sam sebe zamestnavatelom, platili by ste sebe III.pilier? Ano preco, nie preco?
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Kyperská krize z pohledu tradera

Príspevok od používateľa slimak »

Honzajs napísal:Doplnění:

Proč se vyhýbám druhému pilíři?
Rizika za nulové likvidity se mi zdají nepřiměřená potenciálnímu výnosu.

Podrobnější analýza rizik je zde: http://proinvestory.cz/duchodova-reforma-ano-ne" onclick="window.open(this.href);return false;
Nulovu likviditu mas aj u III.piliera. U nas bol treti pilier mozno neskor dany do zakonov,preto aj mensie sumy tam. A preto to aj Miklos predminulom roku danovo aj odvovodo zlikvidoval. Aj tam mas podmienky zakonom, kedy si to mozes vybrat nezdanene. 50 rokov a podobne.
Mali a platili si tieto systemy aj zivnostnici - ze zaplatia nizsiu dan. Sami sebe. To bola podpora. A teraz? Ked uz nieje si to vyberu, ci zamestnanci co potrebuju nejake peniaze,priklad,ked stratia pracu - neviem ako je to poriesene, ci sami by si to mali zdanit, ci je tam pri nedodrzani podmienok zrazkova dan. Stat nema problem zlikvidovat aj III.pilier.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Kyperská krize z pohledu tradera

Príspevok od používateľa slimak »

Honzajs napísal:II. pilíř v ČR:
Mohu vyvést 3% své mzdy z Ponziho schématu, ale musím přidat další 2% ze svého. Toto nemohu přerušit, tuto platbu musím dělat až do důchodu.
největší riziko je, že časem bude z Ponziho schématu vyvedeno třeba jen 1%.
Dopad na důchod není vzhledem k redukčním hladinám dramatický.

Prostředky v 2. pilíři jsou tvoje, dokud je stát neznárodní. Nebo jinak. Já se dobrovolně zavazuji ke zvýšení daně z příjmu s tím, že mi to stát dá bokem a za 30 let mi to vrátí. Kdo tomu věří?????

Troufám si tvrdit, že když budu SÁM investovat 2% svého platu, vydělám víc, než v 2. pilíři i se státním příspěvkem.
Toto logiku ma. Ci nema? je mozne ze do II.piliera v cechach by som ani ja nesiel. Jeho dodatocne zdanenie, ci zvysenie dane z prijmu povazuje tie 2% co musi platit navyse. Na to by som nepristupil ani ja. Ako nas II.pilier som chapal ako mozno a cestu ako zrusit dochodkove systemy - ktore relativne skoro skoncia. A su nespravodlive, lebo aj dnes kym funguju ako tak tak ti ludia maju vyssie penzie ako a je to logicke ked to zahuci.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Kyperská krize z pohledu tradera

Príspevok od používateľa Honzajs »

slimak napísal:
Nulovu likviditu mas aj u III.piliera.
Nemám. Právě minulý měsíc jsem si vybral 50% peněz, uběhlo mi 15 let spoření a měl jsem nárok na výsluhovou penzi.
Když jsem to zakládal, mel jsem větší státní příspěvek,. byla větší daně, takže jsem měl i vetší daňový odpočet...
Naposledy upravil/-a Honzajs v So 30 03, 2013 10:39 pm, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Kyperská krize z pohledu tradera

Príspevok od používateľa Honzajs »

slimak napísal:
Plat sa mi nezmeni.
Teraz som si pozrel vyplatne pasky a kolega asi robi chybu pri zdaneni zamestnanca, jemu dava este aj jeho(zamestnancov) prispevok do zakladu dane.
Ale prispevok zamestnavatela zvysuje VZ na zdravotne odvody, socialne nie.
Ale z tej pasky. zaklad 585, nahrada za dovolenku 59,04, prispevok zamestnavatela 8,3, prispevok zamestnanca 6,64 co da spolu cislo 658,98. Odvody zamestnanca 93,26. Hruba mzda je 644,04(585 + 59,04), odvody su normalne 13,4% - teda odvody by mali byt 86,3. Nie su.
Ale su 93,26 co som pisal vyssie a preco,idem sa pozriet - toje v pohode, zamestnanec plati navyse len vdzdravotnom. 4% z 652,34 je 26,09, pri starobnom kde su tiez 4% je to 25,76(mensi zaklad o prispevok zamestnavatela).

Chybu kolega nerobi, len to ma tak nastavene.ze v tom cisle 93,26 je aj prispevok zamestnaca do DDP ale ..

Povedzte mi dovod, preco ja ako zamestnavatel,by som cloveku(zamest.)do IIIpiliera viac? Je jedno ci na slovensku ci v cechach,keby som si myslel ze to je hlupost? Naco by som vyhadzoval peniaze - niekam - z coho ani ten moj zamestnanec o vela rokov ked ja budem mrtvy nebude mat nic. Ako ze obidem statny pilier? Alebo legalne statne vypalne do I.piliera? Ved u nas to pochopili a preto aj zdanili zamestnacovi ten prijem - plati vyssiu dan aj zdravotny odvod - zamestnavatel tiez plati o ten prispevok vyssiu zdravotnu dan.
Neviem ci u nas to nespravila pravica. Ale ceska CSSD, to mozno necha tak - ale neda sancu II.pilieru.
My a cesi uz nikdy nebudeme mat podobne dochodkove systemy - ale vysledky budu velmi podobne. U nas si Fico mozno nemoze dovolit yrusit II.pilier. 4 roky ho toleroval. Preto kedy boli zavadzane,preto aj take parametre. U naseho II.piliera vidim najvacsiu vyhodu, ze aj ten prvy moze prezit dlhsie - nebudu nan take naroky, resp na pociatkumali byt polovicne. Implicitny dlh.

Neviem nepoznam podmienky. U nas v II.pilieri si mohol sporit kazdy zamestnanec, v cechach - len ten co mu prispeje zamestnavatel? Resp. moze sam,ale bez prispevku zamestnavatela? Teda kazdy a ovela vacsi jeho podiel z ceny prace siel na jeho sporenie.

Ako honzajsove argumenty su mi smiesne. Cely ten prispevok co som citoval. Vlastne sporenie,ide aj ho zhodnotenie. Keby ste boli sam sebe zamestnavatelom, platili by ste sebe III.pilier? Ano preco, nie preco?

Příspěvek zaměstnavatele do III. pilíře se mi vůbec na výplatní pásce neprojeví.
Téměř všichni lidi vidí příspěvek zaměstnavatele do III. pilíře jako příjem osvobozený od daně, proto ho chtějí. Věří systému, nevidí, že je to nesmysl. No a zaměstnavatel jim raději dá 1000 do III. piliře, což ho stojí 1000. Kdyby dal 1000 do mzdy navíc, stojí ho to 1340 a zaměstnanec dostane cca 750.

navíc je většinou tento příspěvek upraven vnitřním předpisem a ne pracovní smlouvou. V případě potřeby s ním lze snáze hýbat. Můj zaměstnavatel s ním třeba hýbat bude.
Naposledy upravil/-a Honzajs v So 30 03, 2013 10:42 pm, upravené celkom 1 krát.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Kyperská krize z pohledu tradera

Príspevok od používateľa slimak »

No vidis, tak mate inu legislativu a vtom je to nedorozumenie. Respektivne mas viac rokov. Aj ked co som ta videl na videu tipujem 45. Teda mate inu legislativu. Ale ten vas III.pilier neriesi cesky dochodkovy system. Nie je pre ludi vsetkych, teda je nespravodlivy.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Kyperská krize z pohledu tradera

Príspevok od používateľa Honzajs »

45 ještě nemám, až za pár let
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Kyperská krize z pohledu tradera

Príspevok od používateľa slimak »

(4) Nezdaniteľnými časťami základu dane sú aj

a) príspevky na doplnkové dôchodkové sporenie podľa osobitného predpisu, 35)
b) finančné prostriedky na účelové sporenie,
c) poistné na životné poistenie.
My sme to mali aj slobodnejsie. Ale uz to nieje.

http://www.porada.sk/f90-zakon-o-dani-z-prijmov.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Len si pozri ako sa u nas meni dan z prijmov. legislativa, a nieje to len o tomto zakone,ale najdem ti aj tych 50 rokov.
(10) Na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane podľa odseku 4 písm. a) musia byť splnené podmienky podľa osobitného predpisu35) a na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane podľa odseku 4 písm. b) musia byť splnené tieto podmienky:

a) dohodnutá doba platenia účelového sporenia je najmenej desať rokov, pričom daňovníkovi nie je vyplatené plnenie z účelového sporenia pred uplynutím tejto lehoty, a súčasne
b) plnenie z účelového sporenia nastane najskôr dovŕšením 55. roku života daňovníka.
No dokonca 55 rokov, ale to musishladat v zakonoch z roku 2010. A dodanenie? Ak si nesplnil podmienku bolo vzdy.

To je dan z prijmov, kde sa jedna len o prispevky zamestnanca. Potom, samozrejme mas, ako dodania prispevok zamestnavatela, aj zdravotne - to je v zakone o zdravotnom poisteni, a iste aj v spominanom zakone dane z prijmu ,kde zamestnancovi dopocitaju k zakladu dane prispevok zamestnavatela.

Zaver.
Je taky ako som napisal vyssie. Vy nebudete mat nikdy II.pilier, nam zlikviduju aj II.aj III. Vam treti. A prvy skonci tiez. Rozdiel nebude. Ani v dochodkoch, inak ani nejak velky ani dnes nieje. Z prveho. Vy mate nizsi strop 800 eur,ale mate aj nizsie minimalne dochodky. Aj ked to je tazko porovnavat aj u vas aj u nas su tie minimalne dochodky doplacane socialnymi davkami. V cechach su dochodky aj 4000 CZK. U nas asi tiez,mozno aj menej. A to bude ten socialny dochodok pre vsetkych o 15-20 rokov. Nie 40. A sa mi nezda spravodlive ked dnes dvaja ludia co maju 60 a 40 rokov zarabaju 800 eur, jeden dostane 360 a druhy 140 eur.
Nemám. Právě minulý měsíc jsem si vybral 50% peněz, uběhlo mi 15 let spoření a měl jsem nárok na výsluhovou penzi.
Když jsem to zakládal, mel jsem větší státní příspěvek,. byla větší daně, takže jsem měl i vetší daňový odpočet...
Co to ma spolocne so sporenim na dochodok?( ma menej ako 45 teda v 30 rokoch si zalozil III.pilier a teraz vybral 50% co to ma spolocne s dochodkovym sporenim) ved ty porovnavas nieco s niecim co sa neda? Vysluhovu penzi - to je co od statu dostavas dochodok? A platil ti to stat? mozno to bude zas terminologicky zmatok, neporozmenie sa.
Honzajs najblizsie ked budes pisat, nepis o sebe,ale o realite ceskeho cloveka.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"