needmoremoney - forex obchody

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Ahojte,
Som tu novy, ale uz asi dva roky obchodujem live cez oanda. Toto vlakno som zalozil preto, aby som si nastavil nejake zrkadlo a mohol niektore chyby konzultovat so skusenymi obchodnikmi. Vstupu na live predchadzal skoro rok intenzivneho studia hrania sa ne deme. Na zaciatok som zalozil ucet s 1000$ a chcel skusit ako to funguje v reale. Kedze trhy mozem pozerat aj v praci, sledujem ich skoro nonstop a myslim ze uz ich pomaly dostavam do podvedomia. Mojim hlavnym problemom je to ze sa niekedy neviem drzat bokom. Pri 2% risku dokazem za dobry tyzden spravit 10-20% zisk a na dalsi tyzden to preflakat neuvazenymi vstupmi, kedy si myslim ze trhy zacnu zase z nicoho nic trendovat. Vysledkom je ze ucet som dostal na 56$, konecnce si vstupil do svedomia a zacal som sa forexu venovat znovu tak ako by som chcel. A preto som tu :wink:

Do obchodov vstupujem hlavne ked ocakavam obrat trendu a najradsej ked je na trhu nuda, ide stale bokom a potom sa zrazu objavi velke momentum a usecka vystreli niektorym smerom.

Pre zaciatok pridam postupne minulotyzdnove obchody a dnesok. Bol by som rad keby sa mi podarilo konzultovat obchody v tyzdnovych intervaloch. Pocet obchodov sa budem snazit stalacat na minimum a vyberat si len tie najlepsie.

PS: ano viem ze forex je asi to najhorsie s cim som mohol zacat, ale uz sme si na seba za tie roky zvykli :D

Pondelok 2.9.2013
Obrázok
kedze trh ani na treti pokus neprerazil smerom hore siel som do short, 14:50 posunul SL pod vstup a vecer si vybral pohodlny zisk 33 bodov
Obrázok
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4041
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ahoj.

Pouzivas ciro technicku analyzu, alebo beries do uvahy aj fundamenty?
Ak je na plane vyhlasovanie nejakych vyznamnejsich sprav (zmena urokovych sadzieb, nezamestnanost USA, ...) beries na to ohlady alebo si to nevsimas?

Bezne mas poziciu v hodnote 10000 EUR (minilot) alebo 1000 EUR (mikrolot)?

Bezne drzanie pozicie od par hodin do par dni?

Obchodujes len zakladne menove pary alebo aj nejake zvlastnejsie?
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1110
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 35 times
Been thanked: 26 times

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa Tilbur »

Mojim hlavnym problemom je to ze sa niekedy neviem drzat bokom.
myslim, ze je to jedna z najtazsich veci v obchodovani. nerobit nic.
Do obchodov vstupujem hlavne ked ocakavam obrat trendu a najradsej ked je na trhu nuda, ide stale bokom a potom sa zrazu objavi velke momentum a usecka vystreli niektorym smerom.
nezabudaj: Trend is your friend.

Drzim palce.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

jaroslav80 napísal:Ahoj.
Pouzivas ciro technicku analyzu, alebo beries do uvahy aj fundamenty?
Ak je na plane vyhlasovanie nejakych vyznamnejsich sprav (zmena urokovych sadzieb, nezamestnanost USA, ...) beries na to ohlady alebo si to nevsimas?
Bezne mas poziciu v hodnote 10000 EUR (minilot) alebo 1000 EUR (mikrolot)?
Obchodujem iba na zaklade TA. S FA je to komplikovane, ale v skratke. Ak uz som v obchode kde idem s trendom a ma prist nejaka vyznamna sprava tak si len poistim SL na vstup. Vacsinou trend naberie na sile. Ak sa cena nevie rozhybat tak cakam az na vyhlasovanie ci zacne niekam smerovat a vstupujem az potom ked sa mi topozdava. Intradenne predpovedat forex a hlavne EUR/USD sa mi zda dost utopia. Hlavne s malym kapitalom a tym aj SL. Snazim sa naskakovat do trendov a to co najskor.
Zo zaciatku som obchodoval miniloty, ale ako sa mi znizoval ucet tak som skoncil na mikro.
jaroslav80 napísal: Bezne drzanie pozicie od par hodin do par dni?
Poziciu drzim radovo v hodinach. Ak mam zisk vecer 40-60 pips tak zvacsa byva cez noc vymazany s tym ze je presne zasiahnuty moj SL a potom pokracuje trend mojim smerom. Obcas sa podari obchod aj okolo 100pips a viac a vtedy mi to svedomie nedovoli nechat peniaze v trhu. Len to su presne tie chvile kedy by sa to oplatilo, lebo trh sa niekam vydal aj z dlhodobeho hladiska (v mojom ponimani par dni).
jaroslav80 napísal: Obchodujes len zakladne menove pary alebo aj nejake zvlastnejsie?
hlavne EUR/USD. Skusal som aj ine, ale hneval ma velky a hlavne kolisavy rozdiel BID/ASK kedy mi oanda vedela zavriet SL daleko od realnej ceny na grafe. EUR/USD je lacny na naklady, ale drahy na straty :D
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

tilbur napísal: myslim, ze je to jedna z najtazsich veci v obchodovani. nerobit nic.
nezabudaj: Trend is your friend.
Drzim palce.
To je presne vec ktora mi brani byt ziskovym. Zisky strieda vela malych strat ked vstupujem emotivne. Kazda strata je sice ponaucenim, ale tak uz si myslim ze by aj stacilo :D
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Mal som v plane nahrat sem este nejake obchody ktore som spravil, ale potom som si uvedomil ze to vlastne ajtak nema ziadnu vahu a asi ani vyznam.

Budem sa snazit pridavat vzdy obchod hned ako ho spravim aj s grafom. Pokusim sa vysvetlit preco som do toho siel a budem vdacny za kazdy nazor a konstruktivnu kritiku. Tym ze budem musiet pred vami kazdy obchod zdovodnit dufam ze znizim pocet emotivnych vstupov ktore neviem zdovodnit.

Myslite ze to ma zmysel, alebo som uplne mimo? :D
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa davoo »

Keď som začínal tak ma, chvalabohu, dosť ovplyvnil Sid. Lebo mám taký pocit, že si to fx pojal dosť špatne a trejdíš chobotiny. http://forexsid.blogspot.sk/" onclick="window.open(this.href);return false; http://www.forexsid.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Vdaka za linky. Prestudujem.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa Istiach »

davoo napísal:Keď som začínal tak ma, chvalabohu, dosť ovplyvnil Sid. Lebo mám taký pocit, že si to fx pojal dosť špatne a trejdíš chobotiny. http://forexsid.blogspot.sk/" onclick="window.open(this.href);return false; http://www.forexsid.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
No neviem, nepochopil som ten system.
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

ten princip chapem. Ma to svoju logiku, len som sa nedocital ako to realne pozit. Pre noveho navstevnika na strankach je v nich chaost. Este si k tomu sadnem ked bude trosku casu
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa Airmike »

So Sidom som stravil na jednom hromadnom chate asi cca 3 roky, az pokym nam ho nezavreli (ten chat samozrejme). spociatku obchodoval presne to iste co neskor kritizoval, asi ako kazdy.Z jednej strany co sa tyka Fx, bol Sid v podstate priekopnikom a jednym s prvych ludi u nas co sprostredkovaval ucty cez CMS a Dukascopy. Mal vsak aj svoje slabe miesta :) ako napriklad dost vystredne vystupovanie, co neskor vyustilo do nejakych konfrontacii . Btw: vdaka nemu dnes vsetci na slovensku aj v cechach pouzivame AOS skratku pre automaticke obchodne systemy.

Kazdopadne je treba povedat ze v jeho najlepsom obdobi sa od neho dalo dost naucit. a robil to v podstate zadarmo co si ja osobne cenim. ked sa rozpadol nas Fx chat , tak sa vytvorili dva projekty. sid pod strankou TFG urobil sekciu chatu, a zaroven vznikol projekt forexchat.eu . So sidom ale myslim nikto nesiel a vacsina skalnych sa presunuli na forexchat.eu . TFG zacala robit spravu uctou a forexchat je skor projekt prevazne individualnych traderov.

Co sa tyka jeho systemov, postavenych na fx ako uzavretom okruhu, vzdy ide len a len o smerovy trading pretoze uzavrety okruh ako taky sa da vytvorit len s trojice mien. (podla kreslika) kde je moznost profitovat na arbitrazi. ale je to velmi problematicka tema hlavne koli brokerom.
Takze sa da povedat ze obchodovat kos mien (slabe proti silnym alebo podobne techniky) ma opodstatnenie. ale vzdy ide len o smerovy trading. takze devalvovanie inych strategii nieje podla mna na mieste.

Kazdopadne ja som Sida prestal sledovat, lebo som obchodoval ine veci ako Fx takze nemozem posudit jeho dalsie posobenie, ale rozhodne by som nepovedal ze takyto pristup je ok a iny nie. proste na Fx je miesto pre vsetkych, teda aspon zatial , pokym nepride transakcna dan. potom sa prave okruhy a baskety mozu zacat povazovat za chobotiny.

Jeho spravu uctov si nemozem dovolit komentovat, lebo som u neho peniaze nikdy nemal. a to co sa hovori je vzdy len vysledok spokojneho alebo nespokojneho klienta. a traderi a investori su klebetni ako baby na trhu :)
Kazdopadne musim povedat ze v uplnych zaciatkoch ma Sid tiez dost ovplyvnil.
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

short na korekcii podla 2 min grafu
Obrázok
vzhladom na vysoke otvorenie ocakavam korekciu
Obrázok
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Tak ziadna velka korekcia sa nekonala. Na 15 min grafe sa nam vytvorilo dvojite dno, tak skusam long v smere povodneho trendu
Obrázok
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

posun SL na B/E zisk zatial 20pips

Obrázok
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Tak na dnes koncim.
vysledok jeden obchod strata 10pips a druhy uzavrety na nule. Zvazoval som uzavretie druheho obchodu na dennom high na 1.3380, ale nakoniec som tak neurobil, lebo som dufal ze pojde vyssie.

Obrázok
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4041
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Velmi pekny obchod, skoda toho ujdeneho zisku. To je z mojho pohladu druhy najhorsi pocit, horsie je len ked to od vstupu neustale ide proti tebe az po stopku.
Vela stastia dalsi den.
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Cakal som ze ten high sa pokusia este aspon raz atakovat. Vacsinou ked sa nepodari prerazit tak uzatvaram. Toto vyzeralo povodne ako korekcia, no nebola. Trh potom smeroval nadol, tak ako som predpokladal pri prvom obchode.
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Dnes prvy short. Predpokladam pokracovanie vcerajsieho downtrendu. Rano pekny priklad ako ide trh hore a o 9 hod dosiahne svoje high. Vysoka pravdepodobnost ze dosiahol vrchol a bude klesat. Ak mam pravdu tak mi staci aj maly SL 6 pips.
Obrázok
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Nejako sa nevedia rozhybat. Preventivne posun SL na BE
Obrázok
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Hned po posune bol SL zasiahnuty. Mozno bola posun chyba mozno nie. Zatial sa nic nedeje, tak ak nebude zaujimavy signal pokusim sa pre zvysok dna drzat bokom.
Obrázok
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Tak sa trh konecne rozbehol nadol uz ked som to balil v praci. Vacsinou takto neskoro uz neobchodujem, ale tak ked som na to cely den cakal :D
Obrázok
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Tak z toho nakoniec tiez nic nebolo. Mal som sa len zbalit a ist domov, tak ako som planoval :lol:
Obrázok
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

davoo napísal:Keď som začínal tak ma, chvalabohu, dosť ovplyvnil Sid. http://forexsid.blogspot.sk/" onclick="window.open(this.href);return false; http://www.forexsid.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Skusil som dat tomu SIDovmu foru sancu uz druhy vecer, ale nedavam to. Tie jeho stranky su pre mna vacsi chaos ako forex samotny. Viete niekto kde by som si nejako ucelene precital co prezentuje s tym suborom korelujucich parov? A hlavne ako to mozem realne vyuzit. Je mi jasne ze to vygooglim, ale urcite mate nejaky oblubeny zdroj.
davoo napísal:Lebo mám taký pocit, že si to fx pojal dosť špatne a trejdíš chobotiny.
Mozes byt konkretnejsi? Vdaka za nazor
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa Istiach »

Nemas nahodou ucet na FF, alebo myFXbook?
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

nemam
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa Istiach »

To je skoda, tam by bolo pekne prehladne vidno ako si kazdy den na tom.
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Ale tam je potom asi cela historia a to sa mi zda dost intimne. Za kopu veci sa velmi hanbim. Tu som zacal, lebo som spravil celkovy restart v pristupe k obchodvaniu a zacal som sa tomu venovat znovu naplno. Vkladanim grafu presne vystihujem situaciu kedy som vstupoval/vystupoval a na konci tyzdna by som rad spravil sumar obchodov a bilanciu. Za par dni, mozno tyzdnov, uz ma snad budete mat trosku precitaneho. Dufam ze to tu bude niekoho bavit citat a upozorni ma na chyby. Davam to sem hlavne preto aby som musel svoj vstup/vystup zdovodnit a vzdy ho poriadne zvazil. Budem vdacny za kazdu radu, ale aj zivu diskusiu ohladom forexu. Niekedy aj jedna myslienka dolaze posunut velmi daleko.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4041
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Dam Ti teda jednu myslienku.

Ziskovo intradenne obchodovat EUR/USD nedokaze na tomto fore ani samotny Juggler, ani Coudy, ani Rado, ani Filip Glasa. A nikto z nich to tu ani nikdy netvrdil. Je mozne ze diskrecnym sposobom to nedokaze ani Mika.

Myslim ze nemas ziadnu statisticku vyhodu. Si na tom ciro 50:50 a vdaka spreadu mas vacsiu statisticku nevyhodu ako v rulete. Pri spreade 2 pips by si musel mat bezny zisk 144 pips aby si bol na tom aspon ako v rulete. A to by si bol stale v obrovskej statistickej nevyhode.

To ze mas maly SL a velky TP ti nic nepomoze. Ani velky SL a male TP. Na statistike to nic nemeni. Je jedno ci zisk z jedneho velkeho TP stratis pomocou vela malych strat, alebo ci budes mat vela malych ziskov ktore vzdy vymaze jedna velka strata presahujuca ich.

To ze mas dojem ze kedze vidis graf ze to predsa nie je ruleta, ale ze nejako zalezi aj na tvojich schopnostiach - to je omyl. Ktory ta casom bude stat kopu penazi.
Ked si das postupne scitovat uplne nahodne cisla z intervalu <-X, +X> a vykreslis to do grafu, vyjdu ti podobne grafy ako EURUSD na 5 min/15 min/1h grafe.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4041
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Zamysli sa:

Preco je hociktory CFD broker ochotny komukolvek z ulice pozicat 100-200 nasobok jeho vkladu na intradenne obchodovanie forexu?
A preco ak by si si chcel pozicat na stavbu domu, nakup strojov alebo cokolvek ine, budes mat problem aby ti pozicali aspon 50% z hodnoty tvojho celeho majetku a budu chciet od teba este aj mastny urok?

Odpoved je jednoducha - lebo nemas sancu a cim viac mas pozicane, tym viac budes stracat. V nahodnom procese nezalezi na tvojich rozhodnutiach. Ide len o to aby si platil spready. Ak budes zo zaciatku nahodilo ziskovy, tak ich budes platit dlhsie, kym skoncis zase v minuse. Akurat zopar ludi stihlo zomriet skor, nez skoncili zase v minuse.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa Airmike »

jaroslav80

no nikto s nich to sice netvrdil, ale rovnako tak vacsina s nich ani neskusala. a mne sa nezda velmi vhodne aby si niekomu radil a pouzival pri tom ine mena ako dokaz, ja napriklad poznam ludi ktori eurusd obchoduju, obchoduju ho intradenne a maju vysledky. co sa tyka mna osobne, myslim si ze EURUSD ja asi jediny forexovy par na ktorom by som prave intradenne a diskrecne dokazal robit konzistentny zisk. uz len s dovodou ako ze spread na nom napriklad nieje 2 pipsy ale skor 0,2 pipsy.

dost vela sa tu robi nejakej negativnej propagandy. sak ked chalan chce obchodovat tak nech obchoduje. nehadzte vlastnu frustraciu na ramena druhych, v tradingu ma kazdy dost tej svojej.

btw zamysliet by si sa mal minimalne ty, pretoze nemas absolutne predstavu ako taky CFD broker funguje, ale rozdavas svoje dobre mienene rady. to preco ti napriklad da 10% vkladu broker zadarmo nieje vec statistickej vyhody alebo nevyhody v obchodovani. ale commision ktoru ma broker s obchodu. CFD automaticky totiz neznamena ze otvara obchod proti tebe.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4041
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Needmoremoney, ak ta to prilis nezatazi, pri vstupe do pozicii prosim vzdy napis pravdivo aj spread ktory si zaplatil.

Nehovoril som o 10% bonus pri prvom vklade, ale ze broker ti je ochotny poskytnut 100:1 paku, co v reale znamena ze broker ti je pri vklade 1000 EUR ochotny zverit na nasledujuce minuty/hodiny zospovednost za 100 000 EUR. To je mozne jedine v tomto jedinom biznise. Skus prist niekam do fabriky, obchodu, kdekolvek v normalnom svete a ked sa bude jednat o zodpovednost ohladom 100 000 EUR tak ti to nikto tak jednoducho nepozicia. Ze ved rucim vam 1000 EUR, verte mi, viem co robim.

Samozrejme, ved kludne nech skusi chlapec. Pytal si myslienku, jednu som mu dal. Ty si mu dal inu. Dalsi mu daju inu. Nech si sam vyberie a po rokoch zhodnoti, kto mal pravdu.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa Airmike »

jaroslav80

ako som uz napisal, CFD broker, tvojich 100k eur nedrzi ako svoj risk. ale presuva ho na niekoho ineho. rovnako ako sa s tvojej hypoteky zabalenej zo stovkami dalsich spravi cenny papier a risk sa presunie inam.

rozdiel medzi fx a realitnym biznisom je v scopnosti sledovat klientovu bonitu v realnom case. kedze tvoja bonita je na tvojom ucte, broker vidi kazdu sekundu ako si na tom a preto mozes dostat margin call kedykolvek. pri hypoteke je tato transparentnost zavisla len na tom ci si schopny platit splatku a to sa tvoj broker nedozvie v realnom case.

takze este raz, nepodlozene teorie si nehajme pre vlastnu potrebu a nechajme chalana nech sa prejavi. kto neskusi, nic sa nedozvie.
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Len pre upresnenie. Paku mam 20:1 a spread 0,9 pips. Urcite sa da byt ziskovy aj na forexi. Casom ti to ukazem aj tu :)
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Dnes by sa to uz mohlo rozhybat konecne. Co vy na to?
Obrázok
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Dnes trosku ukvapeny short. Ale nakoniec prieraz nadol.
Obrázok
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa jogo »

needmoremoney napísal: Urcite sa da byt ziskovy aj na forexi. Casom ti to ukazem aj tu :)
Dufam, ze sa ti to nakoniec podari a nestratis sa nam ako Biosko, ktory tu predvadzal 100% zisk za rok na forexe a zrazu sa nam stratil z fora. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Ja trcim v podradnej praci ktora mi lezie na nervy len preto ze mi dovoluje cely den sledovat trhy a obchodvat. Zivot je otazkou cielov a priorit.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4041
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Nikdy som nenasiel ze by CFD broker voci mne porusil nejaky bod dohody medzi mnou a nim. Verim ze ani slusne kasino by neporusilo ziadne pravidlo hry, ktoru by mi ponuklo. To ze by risk rozlozilo medzi vacsiu skupinu kasin, alebo ze by mozno bolo len sprostredkovatelom, to by nebola moja starost.
Mojou starostou by bolo, ci s mojimi vedomostami o rulete mam statisticku vyhodu. A tu by som nemal.
Tak nech si needmoremoney da pozor, ci s jeho vedomostami o EURUSD ma naozaj statisticku vyhodu, alebo sa to len domnieva. Lebo v druhom pripade pride o peniaze odsedene v nudnom zamestnani.
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

vedomosti nie su konstantna velicina. Ak ich teraz nemam za rok mozem mat. Mozno za 2. A mozno nikdy.
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Nejako sa to nevedelo vobec nikam pohnut. Kedze uz som si netrufal odhadnut smer, radsej som to uzavrel s so ziskom 2pips. Ked dostanem signal tak mozno vstupim neskor podla momenta.
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"