needmoremoney - forex obchody

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa Airmike »

excel
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Och ze ma to hned nenapadlo.
Ja sa tu trapim s predimenzovanymi softwarmi ktorym nerozumiem, prepisujem hodnoty, prepinam medzi oknami a ono to ide vlastne vsetko v exceli. Toto ma bude bavit.
Idem si rovno pohladat vzorce na indikatory.
Vdaka.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa Airmike »

no ja som to myslel trosku inak, netestujem podla grafou ale len hole cisla, takze preto excel,

pre taky test ako chces robit ty by ti mozno pomohol forextester.
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Hej ved k tomu by som sa dopracoval. Len najprv musim pochopit co pocitam a bez grafov to neviem.

vecer pozrem na ten forextester
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Tak forex tester mi nevie zobrazit 2 min grafy, tak ako vacsina programov a s grafmi v exceli to tiez nie je ruzove :D.
Cely vikend som stratil patranim po niecom jednoduchom na prehravanie grafov. Bohuzial musim skonstatovat ze mi asi najviac vyhovuje ninja trader a vypocty v exceli.
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Páni mam tu takú matematickú luštenku.
Ako vypocitam z tychto cien realny prirastok USD na ucte ak obchodujem jeden lot?

Short EUR/USD Open 1,3005 Close 1,2930
zisk= (1,3005-1,2930)*100000=750$

Short EUR/JPY Open 103,88 Close 102,97
zisk= (103,88-102,97)???=???$

Long USD/JPY Open 78,76 Close 79,19
zisk= (79,19-78,76)???=???$

podla profit calculatorov mi historicke hodnoty vobec nesedia. Este tam bude nejaky koeficient o ktorom neviem
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa jogo »

Short EUR/JPY Open 103,88 Close 102,97
zisk= (103,88-102,97)???=???$
0.91*100000 = 91 000 Yenov cize vysledok mas v Yenoch a tento vysledok vydel kurzom USDJPY v case uzatvorenia obchodu a vyjde ti v dolaroch

Long USD/JPY Open 78,76 Close 79,19
zisk= (79,19-78,76)???=???$
0.43 * 100000 = 43 000 Yenov cize vysledok mas v Yenoch a tento vysledok vydel kurzom USDJPY v case uzatvorenia obchodu a vyjde ti v dolaroch
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Vdaka, presne takto som to potreboval vysvetlit.
Nasiel som len kalkulacky a tie mi pocitali s aktualnou hodnotou USDJPY a preto mi to nesedelo.
matatajko
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Št 22 11, 2012 2:34 am

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa matatajko »

Mika hovorí presne podľa mojich skúseností.
PO založení úštu som fungoval v podstate intraday (občas overnight). Moc tickov som nevyberal skôr som mal nastavený performance tak, že odhadom maximálny PT som mal na 15 tickoch pri RRR 1:1 alebo 1:1,5 (SL:PT).

Táto časť je pre teba needmoremoney - darilo sa mi touto relatívne konzervatívnou stratégiou štatisticky získavať. Až som začal optimalizovať a prekombinoval som to na moneymanagement kde som chcel už zisky okolo 40 tickov. Lenže daj si pozor, mna osobne tam hlava už nepustila. Som to nezvládol a svoj prvý účet som vymazal. V podstate potom moja equity vyzerala ako prasknutie realitnej bubliny. :) strmo dolu. Keď som potom hľadal kde bola chyba, tak bola v hlave. max 15 tickov som vyberal v priebehu dňa. Nastavenie na PT 40 bolo dobré ale na vyšší časový úsek. A to mi nedalo spávať.

Teraz k tomu dôležitejšiemu, velmi sa mi páči ako si to chytil za pačesy. V tvojom prístupe sa mi lúbi že si veľmi rýchlo priznáš pochybenie a uzatváraš relatívne malé straty. Nech sa darí
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

No len nech obchodujem cokolvek, vzdy to zatial zlyhava na mne, ze sa proste neovladnem a nedrzim bokom ked by som mal. Moznosti ako zarabat je vela. Najtazsie odhadnut kedy sa na to proste vy… Teda ja to aj viem, ale niekedy mi to neda aby som neskusil. Vysledkom je ze som stale na tom istom, pripadne mam male straty. Momentalne skusam testovat strategie s vyssim TF co by neboli tak nachylne na moje nalady.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"