needmoremoney - forex obchody

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

long
Obrázok
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

moc sa mi to nepozdava tak som pritiahol SL na -5 pips
Obrázok
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa Istiach »

Na takom malom TF ti musia ekonomicke spravy davat celkom dobry naval adrenalinu:)
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Nejako ma tie spravy nevzrusuju.
Situaciu hodnotim na 15 min TF a vstupy casujem na 2 min TF
Medzicasom so posunul SL na BE kedze som nevidel ochotu ist hore.
A uz som aj OUT + 1pips
Obrázok
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Ked pozeram forexfactory tak dnes to bude celkom vesele
13:45 EUR Minimum Bid Rate
14:15 USD ADP Non-Farm Employment Change
14:30 EUR ECB Press Conference
16:30 USD Crude Oil Inventories
18:00 USD FOMC Member Rosengren Speaks
21:30 USD Fed Chairman Bernanke Speaks


Co sa da od toho ocakavat?
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa Airmike »

no tak jak som slubil tak davam, tie tvoje obchody je trosku tazko identiofikovat, nebo si sem tam yabudol popisat ci je profit alebo strata , ale yratal som to asi takto:

short +33
short -10
long 0
short 0
long -10
long 2
long 100
long -10
short -10
short -10
short 0
short 0
short 0
short -21
long 21
long -12

ak teda dobre ratam tak si spravil 7 long trejdov s profitom 89 bodov a 9 short trejdov so stratou -18 bodov. co by normalne nebolo nic zle, prave naopak. Ja ale vidim problem v tom ze sme uz druhy mesiac vo velmi dynamickom dlhodobom longu a ty si napriek tomu otvoril viac short side trejdov ako long side. chapem ze v konsolidacmom pasme sa da obchodovat aj hore aj dole, ale podla mojho nazoru dynamika proste nepusti.

ak chces trejdit tak ze si pritahujes stopky na BE popripade do zisku, tak jednoducho skor ci neskor budes nuteny ist s trendom, lebo 80% obchodov co spravis ti skonci na BE. ak by si predsalen chcel skakat hore dole long short a nemal ziadny global view. tak je asi dobre stanovit si targety, aby ti neunikali 40-50 bodove trejdy

mal by si si spocitat, kolko bodov si bol v nerealizovanom zisku a dat si to do pomeru so suctom bodov ktore si realne urobil. podla toho ake percento ti vide budes vediet ci svoje trejdy manazujes efektivne alebo nie.
celkovy profit ti hovori ze vobec nevstupujes zle, ale tato statistika ti povie ako riadis pozicie.
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Vdaka.
Este sa chystam takto dotiahnut ten mesiac a potom bilancovat. Ajked mesiac je na nejake statistiky velmi malo.
Problem je ze som obchodny dennik dost flakal, preto nemam zatial moc z coho spatne vychadza. Jedine pozitivum ze som si aspon robil printscreeny. Dat to ale dokopy bude teraz velmi pracne. Ja viem, je to velka chyba.
Bol som zamerany hlavne na vstupy. Dnes si myslim ze ich mam relativne zvladnute a rezervy hladam v riadeni vystupov.
V povodnych planoch mi podla backtestov vychadzalo idealne SL 10 a PT 30. Len ma hnevali tie velke PT ktore mi kvoli tomu unikali a kedze sa nedarilo tak uz som sa nedrzal nicoho. Idealne by podla mna bolo v obdobi konsolidacie mat pevny PT a v trendoch si nechat volnejsiu ruku. Pripadne ked je long trend robit len kratsie shorty SL 10 PT 20. Kazdopadne najprv potrebujem poriadne data a potom robit statistiky. Momentalne cakam hlavne na velke pohyby co je zjavne chyba, lebo cakam ze z kazdeho obchodu bude nieco slusne a unikaju mi zisky 30-50 pips. Priebezne sa zacinam venovat backtestom a potom by som tu rad aj odprezentoval moje vysledky a teorie.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa Istiach »

Draghi EUR pekne nakopol, akurat som nezachytil co presne sputilo ten pohyb.
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Pozeral som ze to bolo divoke uz od 13:30. Kedze som tam nikde nevidel bezpecny vstup tak som sa radsej drzal bokom
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Tak ma dnes Mika vyburcoval a zalozil som si poriadny dennik z ktoreho mozem robit statisticke vystupy a trosku si optimalizovat strategiu.

Trosku som si musel pospominat na excelove vzorce aby som spravil dennik co najviac automaticky a po zadani zakladnych udajov som uz dostal vstupne hodnoty na dalsie statistiky.

MAX PT ukazuje kolko pips siel najviac trh mojim smerom kym som uzavrel poziciu.
MAX SL maximalny pokles do uzavretia pozicie.

Na zaklade tychto udajov by som chcel maximalizovat zisk stanovenim optimalneho SL a PT bez toho ze by som posuval SL. Problem trosku vidim v tom ze udaje su skreslene mojim pevnym SL 10 pips. Po ten som sa sice dopracoval v predchadzajucich backtestoch a pri mojom style obchodvania je postacujuci, ale nerad by som hned vylucil moznost pouzivat SL vacsi ako 10 pips.

Obrázok
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa Airmike »

to co si v tom denniku urobil sa v tradingu vola analyza MAE/MFE a je celkom sranda ze si na to prisiel intuitivne . hlavne tu risk stranu. tu sa o tom sice vela nepisalo, ale okolo na weboch toho mas furu. podobnych analyz na zefektivnenie systemu existuje vela, ale tato sa berie za pomerne zakladnu. ked obchodujes AIAO strategie. :)

na zaciatok dobre, to pomoze, urcite casom prides na viac variant. ono ten dennik ako taky , je v podstate sam o sebe myticka blbost, ale jednu funkciu jednoznacne plni, a to taku ze ta prinuti rozmyslat v cislach , a napadnu ta pri nom rozne vylepsenia. len davaj pozor aby si ich spociatku nerobil vela. aby si nestratil prehlad.

a teraz prezrad to percento. kolko s tych potencialnych plusovych pipsov si zavrel. to ma celkom zaujima.
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Tak som spravil taky maly statisticky prehlad. Ulohou bolo zhodnotit ci by mi pri niesol vyssi zisk nejaky pevny PT.
Pre zjednodusenie som najprv pocital s tym ze SL by som pouzil presne tak ako pri live obchodoch.
vylsedky live za posledne 3 tyzdne
total profit +146,1 pips
total loss: -76pip
balance: +70,1 pips
A teraz tabulka s roznym pevnym PT
Obrázok
Z tabulky vidno ze vdaka jednemu velkemu zisku vyslo moje manazovanie PT lepsie ako pevne PT
Este skusim prepocitat ako by to vyzeralo keby som mal aj pevny SL. Tam budu vysledky urcite zaujimave vzhladom na to ze niekedy ma kvoli posunu SL vyhodilo z obchodu a nakoniec som znovu vstupoval. Tak som miesto jedneho ziskoveho obchodu spravil 2 s celkovou stratou.
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

LONG SL 10 PIPS
Obrázok
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Nasiel som zavaznu logicku chybu v tabulke.
To je tak ked to clovek robi o druhej v noci.
Pri pevnom PT totiz nemozem pocitat s povodnym total loss. Zasiahnutim PT sa mi totiz zvysuje uspesnost a niektore obchody by miesto SL skoncili na PT.
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

close trade PT +6pips
skusam novu techniku v praxi. Nizsie vysvetlim
Obrázok
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Tak som v tabulkach opravil logicku chybu a vysledky su dost zaujimave
Obrázok
Napriek tomu ze moje live obchodovanie bolo najziskovejsie, tieto prijmy su dost nestabilne a zisk zalezi skor od stastia a situacie na trhu ako statistickej vyhody.

Celkom sa mi paci strategia kedy by som obchodval sice maly PT 5pips k vacsiemu risku 10pips, ale s vysokou uspesnostou jeho zasiahnutia 81,3%. Vysledkom by bol celkom stabilny rast. Touto strategiou sa teraz zacnem intenzivne zaoberat a som zvedavy na vysledky.
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Tento system sa ukazal hned na prvom obchode uspesny. Normalne by som vytvril stratu. Napriek tomu Som vybral maly zisk 6 pips
Obrázok
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Tak dnes druhy obchod.
Short SL10, PT 5 a uz aj vybrany zisk.
Obrázok
Obrázok
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Tak dnes este jeden ziskovy obchod Short SL10, PT5. Momentalne nejdu obrazky, tak to nahram neskor
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

mate niekto aj dlhodobe skusenosti s takym to obchodvanim? Typy? Nazory? Nech tu nemam len ja monology :D
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

10:22 Short SL10 PT5
10:56 SL OUT
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa Istiach »

Nemam :)
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

To ze velku cast ziskov zhltne brooker mi je jasne. Uvidim za tyzden, za 2 aku dokazem mat uspesnost. Zaklad je mat aspon 66%
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

11:10 Long SL10 PT5
11:26 PT +5pips
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa Airmike »

len dva tipy.

1) ak chces scalpovat EU, asi by bolo lepsie STPcko ako broker. 0.2-0.3 pips spread + commision
2) nezmenil si system ako si povedal, zmenil si len MM. to su dve odlisne veci.
v prvom rade obchodujes, a optimalizujes zaroven, menis pristup. nemas dostatocnu vzorku dat na vyhodnotenie aby si vedel vypocitat ci tvoje signaly maju nejaky statisticky edge. Co ti bude v buducnosti robit problem pretoze nebudes mat relevantnu statisticku vzorku. pokazis si ju tym ze optimalizujes za jazdy. a budes sa dalej a dalej zamotavat a hladat stale lepsie a lepise riesenia. problem nastane ked pride DD. lebo s dat co mas nic nevycitas. zatial sa pozeras na profit , a to je v tejto faze asi trosku priskoro. myslim si.

- na pociatku su dolezite dve veci
1) matematicke vyjadrenie psychologickej odolnosti - ako si schopny exekuovat plan bez zmien.
2) matematicke vyjadrenie vyhody na trhu - ci je tvoj system postaveny na nejakej konkretnej vyhode na trhu (system alebo tvoj skill, co je v podstate jedno, moze byt aj aj)
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Vdaka.
Dnes zacinam robit backtesty, len este pripravujem sposob akym si to budem vsetko znacit, aby som z toho dostal co najviac udajov. Momentalne je to site horucou ihlou, ale tak co som si spatne prechadzal obchody vyzeralo to velmi dobre. Hlavne ma podla mna zmysel robit test na live datach.
Tie problemy ktore si popisal mam samozrejme nastudovane, len clovek ma tendenciu si ich u seba nevsimat :roll:

A viete vobec o nejakom dlhodobo uspesnom scalperovi? :shock:
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa Istiach »

Ja osobne by som sa do scalpingu nepustal, koli tomu, ze to bude skor vysada pocitacov a roznych AOS.
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

ja si stale hladam to co mi bude vyhovovat. Najprv som skalpingom tiez opovrhoval, ale teraz som sa zacal vazne zaoberat myslienkou ci to nie je cesta. Zatial su vysledky zaujimave.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa Airmike »

no ja povazujem scalping za +2/-2 +3/-3 pipsi, takych scalperov je more ale skor na futures. +5/-10 je trochu nepomer, podla mna to nieje vobec dobry pomer pretoze vacsina obchodov zo ti prejde cez -5 hranicu sa neotoci do +5 takze je to v principe mrhanie.
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

uvidim ked dorobim backtesty. Vacsi SL mi zase zvysuje uspesnost, lebo tiez netrielam 50 na 50. Je zase pravda ze musim spravit 2 ziskove obchody na jeden stratovy. Potrebujem najst idealnu hranicu.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa Airmike »

vacsi SL ti zvysuje uspesnost len teoreticky. keby si si dal do pomeru 5/5, 5/6, 5/7, 5/8,5/9, 5/10 tak zistis ze distribucia stratovych ochodov medzi 5/5 a 5/8 sa nejak extremne neznizuje. prave naopak je to pomerne podobne cislo. a to v tvojom pripade bude platit urcite, ked sa pozries ze vacsina tvojich obchodov je protitrendovych.

ale na tieto veci si prides sam , neskor ked budes mat vacsiu statisticku vzorku
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

13:48 Long SL10 PT5
13:56 PT +5pips

Celkom ma to bavi. Pravdu mas v tom ze najviac isli dnes obchody proti mne 3,2 pips. Az na ten jeden ktory ma nechal vyzrat celu stratu 10 pips. Takze viem na com musim pracovat.
Skoda ze teraz nejdu nahravat obrazky cez postimg.org, ale myslim ze uz ani nie su tak dolezite
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

dnesny sumar:
3 obchody short PT 5 pips SL tiez 5 pips
3x vybraty PT +5pips
Prilezitosti v takomto downtrende bolo viac, len som nebol pri pocitaci. Znizenie SL mi dovolilo zvysit paku na 1:50
Obrázok
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Nechce sa mi sem davat kazdy obchod kedze su kratke a celkovo je to dost casovo narocne, tak dufam ze mi budete verit ze si to tu nevymyslam aj ked ich neohlasujem live.

Dnesny sumar:
3 obchody SL5 PT5
2x Long PT +10pips
1x Short SL -5pips -spread 1,2 pips = -6,2 pips

treti vstup nebol uplne podla pravidiel
Viac ma vsak trapi ten spread. 1,2 nie je vela, ale na scalpovanie a male PT je to moc.
Obrázok
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa Istiach »

Hovoril som ti, zaloz si ucen na forex factory, zamkni si veci ktore neches aby ludia videli a mas pokoj. Potom budes len kopcit sumare za jednotlive dni, popripade budes postovat len vybrane obchody ak budes chciet na nieco poukazat
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa kiikino »

bohuzial ako retail lepsi spread nedostanes, aj keby si isel k nejakemu ECN brokerovi so spreadom na EUR/USD 0,6 pip aj tak by si platil komisiu co by sa v klude vyrovnalo spreadu 1,2 pip
ten ucet na forex factory by stal za uvahu
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa Airmike »

spready na eurusd sa dens aj na retailovych uctoch pohybuju okolo 0,3 pipsu a poplatky su za rounturn maximalne 0,5 pipsu. takze ak vam staci 0,8 pip naklad na obchod, tak je to velmi lahko dosiahnutelne aj na miniuctoch.

podstata je ale ta, ze ak mas spread 0,3 tak tam menej krat vyhodi na stoplose, ako keby si mal 0,8
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

ono sa to takto nezda, ale predbezne to podla testov vyzera ze to bude robit velky rozdiel v money managmente. Riesit to teraz ale nebudem. Ak dobudem mat dostatocny skill na to byt konstantne ziskovy pri spreade 1,2 zacnem riesit kam vlozit peniaze. Zatial sa budem hrat s mojim uz mikrouctom
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Pre dnesok 2 obchody a asi to uz balim.
2x zasihnuty PT +5pips
Obrázok
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: needmoremoney - forex obchody

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Aky soft pouzivate na backtesty?
Momentalne pouzivam Ninjatrader, ale nejako sa s nim neviem stale stotoznit. Miesto poriadneho testovania vymyslam nieco ine. Sierra chart som skusal tiez. Data mam od disktrading.com vo vsetkych formatoch. Potreboval by som co najjednoduchsou formou vediet prehtat historicke data. Stacia mi zakladne indikatory.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"