Denník budúceho milionára 2

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Denník budúceho milionára 2

Príspevok od používateľa JUGGLER »

davoo napísal:Niekedy ked si precitam pricpevky po sebe po par hodinach tak to je iny ulet.
Však o to ide. Veľa píšeš a málo trejdíš. Pochop, že ja fandím tradingu a písaniu o tradingu, ale neviem vstrebať veľa teoretizovania z ktorého si neviem urobiť záver. Ja nie som hejter...ja si len zo všetkého vyberám podstatu a robím záver a so svojím nižším IQ si nedokážem urobiť záver s takýchto príspevkov:

PTRA update: gap up, očividne treba brať profit do morning spiku pri týchto plays, tu už netreba nič vymýšlať keď to je day4 pumpu s pumperom ktorý nemá ešte až tak moc históriu a aj keby nebol tak 2R profit je u mňa taký strop/average pri majorite trejdov tohto typu(myslím teraz pri morning spikoch, keď to gapne 5-6R čo nie je také neobvyklé tak tam čakám väčšinou na ráno a to R bude v tomto prípade lepšie) ... Ono to asi bude ešte dosť runovať, ale ja trejdím len max day3 long scalpy u pumpov a potom čakám na dump cyklus a keďže už začína byť ta pa jemne akcelerovaná+volume, tak sa treba držať bokom a počkať si na short. Lepšie je dodržiavať takéto veľmi konzervatívne pravidlá keďže tie tickre sú fakt najväčší odpad čo svet videl. a áno môj rozdiel medzi ave p a mfe je sakra veľký.

Takže po takom príspevku neviem robiť nič iné, len si nahodiť ticker do platformy a urobiť nejakú analýzu. Keďže PTRA je shit, urobil som analýzu, že je dobrá na short a nevenoval som pozornosť tvojmu teoretizovaniu o hre na long (aj ked taký long vyjde, tak nestojí za to riziko). Potom som uvedený titul chcel shortnúť pri 1,50 ale nedal sa. Prakticky sa teda ten trejd nedal uhrať, neviem cez akého brokera shortuješ ty. Ale pochválil som ťa za druhú časť tohto tipu a to bol PTRA na short. Shortoval si neskoro, pri 1,01 a zavrel si to na break even, ale tip na short to bol super (PTRA šla dole nakoniec -70%.)

Tip 2 čo som sledoval bol EURI. K tomu som sa len vyjadril...môj záver je, že longovať shit je príliš riskantné. Ani som si nevšimol, že si dal trejd. Prepáč. Výsledok zhrnul Airwolker v jednej vete: Davoo tu daval realtime vstup, pred par dnami pisal " EURI long 0.71 sl 5c " Na druhy den to spadlo na 0.50 - 0.55, tak je jasne, ze je vonku z tradu.


OK. Tak si to tu zhrňme:

Trejd 1: PTRA short 1,01 - výstup na break-even
Trejd 2: EURI long 0,71 - výstup na SL 0,65

Aby sme sa tu bavili konštruktívne a aby som nebol obviňovaný z hejterstva za svoj úprimný názor, tak tu dávam ako penny stock začiatočník svoje konkrétne pozície a tak ako som sľúbil na začiatku, tak to po čase aj vyhodnotím.

Momentálne moje portfólio:

VGTL po 0,0113 (aktuálna cena 0,0057)
RXMD po 0,0058 (aktuálne po 0,0084 )
ACTL 0,0038 (aktuálne 0,0030)
HCTI 0,0030 (aktuálne 0,0020)
APYP 0,0067 (aktuálne 0,0050)
GDSI 0,0057 (aktuálne 0,0056)
VPRO 0,0033 (aktuálne 0,0036)
BBRD 0,0044 (aktuálne 0,0039)
BSSP 0,0010 (aktuálne 0,0010) ...velmi málo, nepáči sa mi

P.S. Stratégiu mám takú, že budujem pozície pri poklese a predávam iba v zisku. Preto sa moja vstupná cena mení a po výbere zisku budujem pozíciu odznova (ked akcia klesne). Straty nevyberám - pozície beriem ako opcie.
Vybral som už 2-3 väčšie zisky, tie si ale nikde nezapisujem, tak to teraz neviem vyhodnotiť. Vyhodnotím to na konci roku a to tak, že každý ticker pozriem do výpisu u brokera, koľko som na ňom celkove zarobil. Potom odčítam nerealizované straty a pričítam zisky z držania v portfóliu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Denník budúceho milionára 2

Príspevok od používateľa davoo »

@Lance: Napisem komplet celu otc strategiu(resp. strategie) v jednom poste a bude to v slovencine a posnazim sa aby to malo nejaku formu a nebola to moja typicka viacjazycna hatlanina, i ked niektore trejderske terminy sa moc nedaju povedat inak ako v anglictine.

@Airwolker: Short fakeout nastal a som na tvojej strane co sa tyka toho ze sa to vyvinie do short squeezu, ale proste preco do toho nejdem som uz dal dovody a aj ta pravdepodobnost short squeezu je daleko mensia kvoli tomu kombinovanemu pumpu. Ja ani doteraz neviem co zac je ta druha pump group, je tam vela otaznikov... proste sa drzim bokom a svojho komentu, ze cakam na short ked to splni podmienky co som povedal. Na long to je v tejto faze zlé, hram to tight. 0.71 ked breakne, tak shorti budu potrestani a ocakavam spike ale netrejdim, neodporucam a drzim sa bokom. Tie odds tohto su prilis variancne a to ja nerad. Ten squeeze mi zabezpeci ze uz sa zacnem realne pozerat po trejde. (samozrejme short) Pokial

@Juggler: Vela pisem, pretoze sa snazim ludi naucit nieco. Malo trejdim pretoze moje niche su listed equties, nie otc, ale snazim sa. To co si sem dal nie je strategia. To ze ty nepochopis nieco co je doslovne napisane den predtym ze sa stane, tak s tym ti ja uz nepomozem.
- PTRA: odisiel som be ale povedal som co treba robit v pondelok, vyvetlil koncepty, teoriu. V pondelok vyssiel ako som povedal. Neviem co mam k tomu viac povedat. Short to nebol neskory pretoze som momentum trader a v tu dobu mal ten ticker stale obrovsky downside potencial a dalo sa ho trejdit este velmi dlho short bias mojom entry.
- EURI: tiez som mohol klamat ze som be alebo som vybral profit, kedze gameplan som jasne napisany dopredu a mimochod dopadlo to este horsie ako 0,65

Diskrecny trading som sa ucil inym sposobom ako je asi typicke u vacsiny neviem si to fakt inak vysvetlit. Morning gameplany su core momentum scalpingu, pocas session nie je cas na fantazirovanie ale mat uz presne vyhradene mantinely pred, tickre in play a trejdy premyslene. Exekucia ala cvicena opica kde je maly priestor na chyby. Ine nepoznam. Koncepty, teoriu som bol uceny za jazdy, alerty sa kopirovat nedali moc lebo scalpy. Kto nevedel po case ist sam bez cudzich gameplanov etc. po dostatocnej teorii/praxe, tak bol slaby kus. Kto to nevedel s gameplanmi tak bola vazna chyba medzi stolickou a klavesnicou. Myslim si ze proces ucenia akym som bol uceny je ten spravny a kupovanie kurzov od sarlatanov a citanie knih ten nespravny. Dokoncim svoj sarlatansky mikrokurz o otc a tymto pre mna konci. Snazim sa dat nejaku pridanu hodnotu, ale cas mi zeru ine veci s vyssou prioritou, tak ta pridana hodnota je znacne odmedzena. Tiez tu moja snaha nie je vitana a niektori jedinci si vyslovene vytrhavaju veci co sa im hodia a ostatne nejakou zahadou preskakuju. Cas prispevkov tu je, grafy si vytiahnut hadam viete :roll:, moje gameplany boli presne s velmi vysokou uspesnostou a to som ich tu uz par povedal. Dal som aj na tychto dvoch tickeroch vzdy trade, chcel som to mat komplet nepriestrelne aby ma nikto nezjebal. sice len po jednom, ale aby sa nepovedalo a aj to jeden z toho na silu. Frekvencia trejdov, alertov, gameplanov, strategie a teorie sa nezvysi. Nema kde. Obetoval som tomuto threadu znacnu cast s rl. Uplne cely tento thread som chcel aby sa uberal inym smerom ako sa ubera a ani to nie je ako som si prestavoval, pretoze forum je na figu platforma, mam malo casu a skonci to tam kde som nechcel. Toto su presne tie moje sproste idey pred spanim ktore bohuzial pocas spanku nezabudnem a na druhy den sa ich snazim zrealizovat. Zas som presral hodinu na prispevku v ktorom sa clovek hovno dozvedel o tradingu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Denník budúceho milionára 2

Príspevok od používateľa JUGGLER »

davoo napísal:
@Juggler: Vela pisem, pretoze sa snazim ludi naucit nieco. Malo trejdim pretoze moje niche su listed equties, nie otc, ale snazim sa. To co si sem dal nie je strategia. To ze ty nepochopis nieco co je doslovne napisane den predtym ze sa stane, tak s tym ti ja uz nepomozem.Diskrecny trading som sa ucil inym sposobom ako je asi typicke u vacsiny neviem si to fakt inak vysvetlit.
Ja sa snažím niečo od teba naučiť :oops:
Nevedel som, že tvoje niche sú listed equites - prekvapuješ ma :roll:

Si multitalent - poker, OTC, listed equities...
Lenže ja som pragmatik. V tomto fachu je pre mňa užitočné len to, čo naozaj prináša zisky.
Knihy sú teórie, kurzy a školenia sú teórie.. Reálne prachy sú len v reálnych trejdoch.

Počkám kým dokončíš minikurz a počkám si na vyhodnotenie 20 reálnych pump tradov. Potom , čo vyhodnotím svoju ,,nestratégiu,, sa rozhodnem, či znova neprelúskam tvoje príspevky.

Nezabudni, čo si sľúbil:
davoo napísal: Po 20 pumpoch budeme vyhodnocovat, ktora strategia funguje. Rukavica je hodena.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Denník budúceho milionára 2

Príspevok od používateľa davoo »

http://dsquad.eu/pumps101/" onclick="window.open(this.href);return false;

Tu nemozem editovat post po 3 hodinach a clanok musi byt aktualny, tak som to hodil tam ako "tajnu" substranku. Treba doplnit charty a nejake veci ale mam toho teraz strasne vela.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Denník budúceho milionára 2

Príspevok od používateľa Casey »

Wou,winner winner chicken dinner :!:
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Denník budúceho milionára 2

Príspevok od používateľa Airmike »

davoo napísal:http://dsquad.eu/pumps101/

Tu nemozem editovat post po 3 hodinach a clanok musi byt aktualny, tak som to hodil tam ako "tajnu" substranku. Treba doplnit charty a nejake veci ale mam toho teraz strasne vela.
palec hore
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Denník budúceho milionára 2

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Good job, Davoo. :)

Ďakujem za prínosný a zrozumiteľný príspevok. Najlepší, aký som od teba čítal. :)
Aby tu nezapadol prachom, kopírujem si ho do svojej knižnice - studnice informácii a nápadov.

Dík aj za ten paper ohľadom dlhodobej výkonnosti pri pasívnom držaní penny stocks. Inšpiratívne informácie.

Môj názor:

1: o long pump stratégii som uvažoval už dávno. Bolo to v podstate to prvé, čo ma napadlo, ked som sa trochu hrabal v penny stocks. Takisto som na ňu narážal pri štúdiu trejderov , kde je asi najznámejší Tim Sykes.
V knižnici mám doteraz článok o Jonathanovi Lebedovi :

Jonathan Lebed – najmladší manipulátor trhu. (9-07)

V roku 1999 mal len 15 rokov, keď využil boom internetu a zarobil 800 tisíc dolárov na tzv. ,,bump and dump,, schéme. Cez message boardy a chat roomy vyzýval ľudí k nákupom penny akcií, ktoré on sám predtým kúpil za ,,babku,,. Keď ich cena stúpla – vybral tučné zisky.
Takéto konanie sa považuje za ilegálne a kontrolný a dozorný orgán SEC na neho podal žalobu. Prípad vyvolal publicitu, lebo SEC ešte nikdy predtým nezažaloval mladistvú osobu.
Lebed sa bránil, že v podstate len predpovedal ceny akcií, presne tak ako to robia profesionálni analytici na Wall Street každý deň. Nakoniec došlo k mimosúdnej dohode a Lebed zaplatil pokutu 285 tisíc dolárov.
Zvláštne je, že SEC vlastne Lebeda ani nepotrestal. Po zaplatení pokuty mu ostal zisk viac ako pol milióna dolárov.
Dnes má Jonathan Lebed 23 rokov a naďalej sa živí tradingom. A cez vlastnú webovú stránku spokojne radí ľuďom, ktoré akcie by mali nakupovať. Jeho služby nájdete na http://lebed.biz/" onclick="window.open(this.href);return false;.


Myslím si, že longovať ,,odpad,, je extra rizikové...preto som moju stratégiu založil na princípe opcií (strata je dopredu limitovaná ). Ale nie k tomu chcem písať..Chcem len povedať, že teoreticky táto stratégia vyzerá dobre, ale prakticky ju považujem za ťažko realizovateľnú a preto od teba chcem real-time príklady. Nakúpiť medzi prvými totiž vyzerá ako jednoduchá úloha, ale ver mi, že to čím sa ja denno-denne zaoberám je trading po kurzotvorných správach. Myslím si, že medzi listed stocks a OTC sú podobnosti a takisto je tu podobnosť medzi kurzotvornými a ,,pumpotvornými,, správami. Treba si uvedomiť jednu vec. To, na čom profitujú pumperi, Tim Sykes i Lebed je, že oni majú dopredu nakúpené, až potom robia pumpu.

Preto som veľmi zvedavý, ako svoju teóriu prenesieš do praxe. Také sú moje skúsenosti. Každý trejder si nad teóriou takmer denno-denne láme hlavu, ale dostať niečo do praxe tak, aby z toho boli konzistené výsledky je ten najťažší úkol.

2. To, čo ma zatial najviac zaujalo, je druhá časť : dump cyklus. Počkám na tvoje real time long pump trejdy, ale už teraz som inšpirovaný k vytvoreniu reálnej stratégie na short. Táto stratégia vyhovuje aj mojej confidence, že shity by mali byť logicky shortované a čas tu pôsobí ako dlhodobý bias. Takže kým pri listed stocks je dlhodobý bias na LONG (firmy prosperujú), pri OTC je to naopak (firmy upadajú ). Ten paper hovorí, že dlhodobý priemer OTC s nákladmi je -24% ročne. Priemer listed stocks ako vieme je okolo +8%.

Aby som prispel niečím konkrétnym, tak posudzujem prvé tri pumpy na short ,ktorými sa chváli jedna z tých stránok. Výsledok ( zvýraznený) po roku, čiže keby sme po pumpe cca 1 rok boli v shorte:

MEDA: in 0,02 out 0,11 (+565%) ................ teraz 0,019...-83%
ECRY: in 0,18 out 0,55 (+300%) ................. teraz 0,0003 ...-99,9%
NMED: in 0,75 out 1,34 (+180%) ................... teraz 0,0082 ... -99,4%

P.S. Ziskovosť na short vyzerá byť super ( z hľadiska longovania potenciálna strata! ), ale najväčší problém bude zrejme ,,shortovateľnosť,, a ,,cost,, .

P.S.2: dnes jedna z mojích +180% a vybral som polovicu zisku. Druhú polovicu dúfam, že vyberiem vyššie.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Denník budúceho milionára 2

Príspevok od používateľa Airmike »

trochu mimo temy ale mozno je dobre brat to na vedomie

napadla ma taka paralela medzi paperami a OTC stocks.

drviva vacsina paperov je shit. rovnako ako penny stocks. pretoze ich pisu akademici . ja si obcas nieco precitam o algotradingu , market makingu a kvantitativnych metodach. moj zaver. v zivote som si precital jeden zmysluplny paper.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Denník budúceho milionára 2

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mika napísal: drviva vacsina paperov je shit. rovnako ako penny stocks. pretoze ich pisu akademici . ja si obcas nieco precitam o algotradingu , market makingu a kvantitativnych metodach. moj zaver. v zivote som si precital jeden zmysluplny paper.
Súhlas. Aj drvivá väčšina kníh, školení a kurzov je relatívny shit. Relatívny preto, lebo niečo sa z toho dá naučiť, ale úspech nezaručí ani jedna. Drvivú väčšinu paperov nečítam. Ale sem tam si niečo pozriem, hlavne závery a štatistiky.
Takisto z tej hromady kníh, kurzov a školení sem-tam do niečoho pozriem. Učený nikto z neba nespadol :wink:

Čím viac informácii a vedomosti máme, tým viac sa posúvame vpred.

P.S. V mojej penny stock stratégii sa tento týžden nenudím. Už tretí deň za sebou vyberám zisky. Ďalšie dve pozície out nad 100%, nominálne cca +3,5K.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2836
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 52 times
Been thanked: 112 times

Re: Denník budúceho milionára 2

Príspevok od používateľa Rokosák »

Drviva vacsina studii je nahovno. Vacsinou to pisu fanuskovia velkych hracov na burze a akademici, ktori potrebuju peniae na splacanie hypoteky. Obcas sa vsak najdu aj diamanty medzi hlusinou. Nemusia to byt knihy ci studie, mozu to byt aj kratsie zanre vratane rozhovorov.
V kazdom pripade typicky maly investor je mimo tokov informacii a know-how. Pritom veci su jednoduche, burza potrebuje masy malych investorov, aby insideri mali na kom zarabat. Jednou z metod je ponukat teorie na sposob alchymistov.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Denník budúceho milionára 2

Príspevok od používateľa Airmike »

Rokosak

tieto teorie o know how a zazracnych informaciach su starou investicnou dogmou , ktora dnes uz vobec neplati. obycajny maly hrac ma milion moznosti ako dosiahnut uroven vzdelania a know how ktore ani ti najvacsi insideri z wallstreet nemaju. zijeme v dobe technologii a nie v industrialnej dobe

rozdiel medzi velkymi investormi a malymi je v pristupe.

velki investori robia biznis tak ako su nauceni uz desiatky rokov, jednoducho az primitivne, bez prevratnej myslienky. neriskuju vela , robia servis ktory predavaju nekvalifikovanym investorom. nekvalifikovany investor nikdy na burzu nepojde sam, ale vzdy ako sucast portfolia velkeho hraca.

maly investor - je daleko sofistikovanejsi , vzdelanejsi a ma viac snahy , pretoze musi profitovat. banka ani fond nemusi, pretoze ma prijmy zo services. mali investori ktori su dostatocne kvalifikovani sa casom na burze transformuju na strednu vrstvu, nikdy nebudu velkymi , velki hraci obchoduju miliardove portfolia svojich klientov z nizkou frekvenciou, stredni hraci obchoduju milionove vysokou frekvenciou.

pojem maly hrac je na burze nieco ako rookie. maly hrac je docasna zalezitost. v podstate je viac ako 90% pravdepodobnost ze kazdy maly hrac zanikne. bud sa prisposobi dobe a pohne sa vpred alebo uplne odpadne.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2836
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 52 times
Been thanked: 112 times

Re: Denník budúceho milionára 2

Príspevok od používateľa Rokosák »

Mika, vzdelanie ani know-how ako teoreticke koncepty nie su dolezite. Dolezite su inormacie. Napriklad znamy podvodnik Bernie Madoff mal aj legitimnu cast biznisu. Sprostredkovaval transakcie pre burzy a teda videl toky objednavok. Zamestnal teda kopu matematikov s doktoratom z matematiky pred obrazovku a kazal im vsunut sa medzi ponukou a dopytom konkretnych objednavok. Vyzadovalo to rychle rozhodnutie na ktore pani doktori neboli stavani. Potom to skusil s magistrami z biznisu a ti boli daleko uspesnejsi. Vzdelanie nerozhodlo. Skor odvaha.

Co rozhoduje su skusenosti, zamerane na potreby jednotlivca. Pises, ze velki investori neriskuju vela. To je pravda a plati to pre cely takzvany "wealth management". Ak mas 20 milionov budes riskovat? 99 percent (cest poslednemu percentu) riskovat nebude. Ak budu mat po roku medzi 19 a 21 milionmi, budu radi. Pritom profesionali maju aj dalsi dovod pre opatrnost. Pamataju si aj poklesy, ktore zazili. Ti co nie su dostatocne dlho v biznise to casom zaziju takisto.
Ku skusenostiam vsak potrebujes zdroje. Cim viac zdrojov tym viac moznosti. Tym viac moznosti osobne si podebatovat s Zuckerbergom co ma Facebook na tanieri.

Najvacsi problem na Slovensku vidim, ze sa precenuje dolezitost znalosti a podcenuju skusenosti. Analyzuje sa namiesto konania. Analyzujeme aj javy, ku ktorym nemame spolahlive informacie.

Co sa tyka malych verzus velkych hracov, za malych povazujem ludi mimo financneho priemyslu v centre diania. V centre diania je obchodnik - zamestnanec Goldman Sachs, ktory po Parizskych udalostiach predpoveda paritu Eura a Dollara este tohto roku. Asi na tom pracuju. Pripadne su short Euro. Odpoved je, ze neviem na zaklade coho to predpovedaju. Ty to vies?

Do buducnosti ani Goldman Sachs nevidi, ale maju zdroje buducnost ovplyvnit. Ty a ja nie.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Denník budúceho milionára 2

Príspevok od používateľa davoo »

@EURI: je na all time high, shorti krvacaju v squeeze, uroven aku som povedal fungovala ako svajciarske hodinky. So strategiou ste vsetci oboznameni a viete moj momentalny myslienkovy pochod. S mailami etc. som pozadu a to velmi.

@clanok: celkom ma prekvapil traffic
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Denník budúceho milionára 2

Príspevok od používateľa JUGGLER »

davoo napísal:@EURI: je na all time high, shorti krvacaju v squeeze, uroven aku som povedal fungovala ako svajciarske hodinky. So strategiou ste vsetci oboznameni a viete moj momentalny myslienkovy pochod. S mailami etc. som pozadu a to velmi.
To sú také relatívne ,,prupovídky,, Davoo. Pripomínaš mi Kontrariána. Ten nikdy nedal real-time tip, len sa stále vracal k tomu čo napísal a vravel ,,vidíte, presne to sa stalo, čo som napísal,,.

Aký shorti krvácajú? Videl si EURI na long , aj zahral na long po 0,71 a šla dole

Vtedy si vyhlásil, že všetci shorti sa ešte budú škvariť v stratách.
Akcia padla takmer -50%..zastavila sa cca na 0,38 . Shorti teda mohli vybrať zisk +50% !!!

To ťa ale nezaujímalo. Nejaký čas bolo ticho, akcia šplhala a až dnes dala +40% z ceny 0,63 na cenu 0,90.. To je u penny stocks pohyb, ktorý je bežný, ale pozerať na to je na prd, ked to nedržíš.

Prečo žiješ v utkvelej predstave, že shorti sa škvaria? Kľudne môžeš napísať, že shorti, ktorí vybrali zisk +50% a čakajú na ďalší short. A bude to väčšia pravda ako pumpa, ktorá sa vtedy nekonala.

Bol si v longu a nezarobil. Ked klesala bol si ticho. Nepovedal si, že je na long. Akurát si napísal , že shorti sa raz budú škvariť v stratách. To ale môžeš povedať pri každej akcii a budeš mať na 90% pravdu.. :wink:

Ja som ju videl na short a neshortol, lebo sa nedalo. Ty si ju videl na long, ale trejd nevyšiel, lebo šla dole.
Ani Airwalker nezarobil, hoci longoval: 0.60 nakup. Cielova cena 0.7 - 0.8. Stop 0.48. ..lebo ho to vyhodilo na SL (ked ju teda dodržal).

Takže, či som ja vravel že je na short, alebo Ty a Air, že je na long všetko je to úplne jedno ked ani jeden to nebol schopný dať ako real time tip na reálnych úrovniach. Velká škoda, že tie akcie neboli u mna shortovatelné, lebo by si videl aspoň živého vrabca v hrsti, kým zbytočne ospevuješ holubov na streche.
Prílohy
EURI pumpa od 10 nov..png
EURI pumpa od 10 nov..png (5.94 KiB) 10462 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Denník budúceho milionára 2

Príspevok od používateľa davoo »

Ty zase o com rozpravas juggler? Moj predposledny prispevok bol o tom co si myslim ze sa stane a na co cakam aby som zacal hľadať short a to sa aj stalo, prečo by som mal pisat o tickri ked nie je in play? Teraz uz je, PRETO PISEM. A ano sme v short squeeze kedze je vela swing shortov a target nedostali este, nehovoriac o tom ze vela shortoval to shortovalo na tej urovni. Uz ma zacinas jemne srat s tvojími komentami. Aj v tomto komente si prifarbujes fakty aby si dobre vyzeral ty a zo mna spravil debila. Real-time alert som nedal do pice pretoze som povedal ze sice hypotezu mam takúto a cakam na toto aby sa stalo ale to neznamena ze to je trade. Proste so povedal na co cakam aby to Splnilo podmienky short a teraz podla strategie hladam short este raz PRETO PISEM.
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Denník budúceho milionára 2

Príspevok od používateľa davoo »

A uz koncim aj s týmto threadom a som len na maily, ja tu nebudem citat vkuse ako sa ma juggler snazi zhodit po hocijakom prispevok co napisem. Fakt Kurva tu clovek nemoze napisat ani ze ticker je in play bez 3 stranoveho prihovoru hned za tým o tom aky som -----.
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Denník budúceho milionára 2

Príspevok od používateľa davoo »

Moja strategia co sa tu snazim prezentovat a jasne som popisal fixne pravidla mi nekaze ziadne entry do pice, ked hej tak som dal alebo povedal ked som bol pri PC. Komentujem priebeh pumpu vzdy pred alebo najneskor realtime a snazim vodit ludi za ruku počas celeho pumpu aby videli moj myslienkovy po chod a videli na co sa pozeram na co cakam a co ocakavam, ale nie za kazdym vyjebanym postom mam prihovor o nie com uplne inom, jednej veci vytrhnutej z kontextu.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Denník budúceho milionára 2

Príspevok od používateľa Casey »

Dnes si to filipinka odskace :twisted:
Prílohy
giphy.gif
giphy.gif (7.98 MiB) 10436 zobrazenia
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Denník budúceho milionára 2

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Prepáč Davoo.

Už viac sa nebudem vyjadrovať do tvojho vlákna.

Minule si ma potešil ako pekne si spracoval svoju stratégiu. A včera, ked som videl, že si napísal príspevok, tak som sa potešil. Lenže moje sklamanie bolo obrovské keď som si prečítal, že ,,všetko funguje ako švajčiarske hodinky,, ..ked ja fakt nevidím, že by tu niečo fungovalo. A tak som sa nechal uniesť.

Dnes Ťa už chápem lepšie. Ono to totiž všetko funguje v Tvojej hlave, alebo ako sa vraví ,,na papieri,,. Ty to proste tak vidíš a ja to vidím úplne opačne. Je to ako s mojím kamarátom, ktorý neustále rozpráva o tom, ktoré akcie išli hore a ako mohol na nich zbohatnúť. Len akousi náhodou vždy drží tie, čo idú do straty... On nechápe, že dívať sa do minulosti nemá význam pokiaľ sa z toho nenaučíme robiť správne rozhodnutia do budúcnosti...

Ak ťa môžem poprosiť, NEURAZ SA a NEODÍĎ odtial. Neskonči ako Nobody, alebo Pillar. Uraziť sa a zdrhnúť je to najľahšie a zároveň aj to najzbabelejšie, čo môžeš urobiť. Dodnes nevieme ako skončili stratové pozície u Nobodyho, a Pillar zrejme vysedáva jeden obchod dodnes.

OK. Davoo. Ešte raz , prepáč mi. Dokonč svoju prácu. Ja sa ti už do toho miešať nebudem.

ALL: Sorry za flame. Sorry, že nechápem Davoové myšlienkové pochody a vodenie za ruku. Fakt som to pochopil tak ako som napísal... :(
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Denník budúceho milionára 2

Príspevok od používateľa Airmike »

Rokosák napísal:Mika, vzdelanie ani know-how ako teoreticke koncepty nie su dolezite. Dolezite su inormacie. Napriklad znamy podvodnik Bernie Madoff mal aj legitimnu cast biznisu. Sprostredkovaval transakcie pre burzy a teda videl toky objednavok. Zamestnal teda kopu matematikov s doktoratom z matematiky pred obrazovku a kazal im vsunut sa medzi ponukou a dopytom konkretnych objednavok. Vyzadovalo to rychle rozhodnutie na ktore pani doktori neboli stavani. Potom to skusil s magistrami z biznisu a ti boli daleko uspesnejsi. Vzdelanie nerozhodlo. Skor odvaha.

Co rozhoduje su skusenosti, zamerane na potreby jednotlivca. Pises, ze velki investori neriskuju vela. To je pravda a plati to pre cely takzvany "wealth management". Ak mas 20 milionov budes riskovat? 99 percent (cest poslednemu percentu) riskovat nebude. Ak budu mat po roku medzi 19 a 21 milionmi, budu radi. Pritom profesionali maju aj dalsi dovod pre opatrnost. Pamataju si aj poklesy, ktore zazili. Ti co nie su dostatocne dlho v biznise to casom zaziju takisto.
Ku skusenostiam vsak potrebujes zdroje. Cim viac zdrojov tym viac moznosti. Tym viac moznosti osobne si podebatovat s Zuckerbergom co ma Facebook na tanieri.

Najvacsi problem na Slovensku vidim, ze sa precenuje dolezitost znalosti a podcenuju skusenosti. Analyzuje sa namiesto konania. Analyzujeme aj javy, ku ktorym nemame spolahlive informacie.

Co sa tyka malych verzus velkych hracov, za malych povazujem ludi mimo financneho priemyslu v centre diania. V centre diania je obchodnik - zamestnanec Goldman Sachs, ktory po Parizskych udalostiach predpoveda paritu Eura a Dollara este tohto roku. Asi na tom pracuju. Pripadne su short Euro. Odpoved je, ze neviem na zaklade coho to predpovedaju. Ty to vies?

Do buducnosti ani Goldman Sachs nevidi, ale maju zdroje buducnost ovplyvnit. Ty a ja nie.
mohol by som napisat v com vsetkom sa mylis, ale nemyslim ze by to bolo na nieco dobre. a len by sme stracali cas. takze len napisem, ak mas zaujem skus trosku studovat strukturu trhu a participantov na nom.

cele to totiz stoji a pada na tom, ze ty si myslis, ze ludi na burze zaujima to kde bude euro o pol roka. goldmanom na tom mozno zalezi a vedia to ovplyvnit. tebe na tom tiez mozno zalezi, ale ovplyvnit to nedokazes. no a mna to nezaujima vobec. neviem preco by ma malo. ja som trader.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2836
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 52 times
Been thanked: 112 times

Re: Denník budúceho milionára 2

Príspevok od používateľa Rokosák »

Mika, ak kupujes, predavas, shortujes, atd. na zaklade toho ako si sa vyspal ci najedol tak moja kritika analyzy na nedostatocnych faktoch sa Ta netyka. Ja osobne vobec neanalyzujem. Kupujem a predavam so znalostou, ze moja analyza by bola horsia ako ziadna. Mozno vynimkou je, ze sa snazim o diverzifikaciu. K tomu vsak nie je treba analyzy. Vsak rozdiel medzi Europou, USA a povedzme Aziou ci Juznou Amerikou nas ucili uz v zemepise na zakladnej skole.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4041
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: Denník budúceho milionára 2

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Forexovy daytrader chce zarabat na par-hodinovych/par-dnovych pohyboch kurzov mien. Preto je pre neho analyza kde by asi mohlo byt EURUSD o rok irelevantna. Ci bude EURUSD o 10% vyssie alebo nizsie nez dnes alebo na presne rovnakej urovni ... kazdopadne medzitym urobi pohyby s potencialom zarobku v tisickach percent (keby clovek mal krystalovu gulu a vsetky ich vyuzil).
airwolker
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: St 15 05, 2013 2:21 pm
Been thanked: 1 time

Re: Denník budúceho milionára 2

Príspevok od používateľa airwolker »

moj postreh ohladne EURI.

Pri tychto pumpach bezne supporty a rezisty velakrat vobec nefunguju, pretoze je to cele manipulovane.
Drzal som na 0,6 tusim.... SL som si nenastavil na pevno, iba v hlave ... za par dni to bolo na 0.4, bol som mimo kancelariu tak som to nestrazil .... podrzal som to, preto ze to bola velmi mala suma. Potom to liezlo smerom hore na 0,55 som to predal v minuse. ( myslel som, ze 0.55 je rezist)
Nabuduce ak opat pojdem do takejto pumpy, tak nakupim opat za malicko a podrzim to bez stopky v hlave. Iba bud dam 100% zisk alebo ho nedam. Tipoval som vtedy ze to da 1.00 - 1.50 a intuicia sa mi potvrdila. Ale predal som v minuse lebo som tomu potom neveril.

Tento tip od Davaa beriem ako tip na ktorom sa dalo spravit 100 - 200% zisk. Len to treba ist na buduce bez stop loss so sumou o ktoru mozete prist.

Davoo, cakam na dalsie podobne tipy v buducnosti, nevzdavaj to :)
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2836
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 52 times
Been thanked: 112 times

Re: Denník budúceho milionára 2

Príspevok od používateľa Rokosák »

Profici poznaju uroven, na ktorej si bezni ludia nastavuju SL na zaklade coho ich obycajne z nich vytrasu.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Denník budúceho milionára 2

Príspevok od používateľa Airmike »

:D

bavime sa tu o pumpovani penny stocks :D
davoo2
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Št 26 11, 2015 12:27 pm

Re: Denník budúceho milionára 2

Príspevok od používateľa davoo2 »

Juggler ty si klamar a neuveritelne si ohybas a upravujes fakty ako sa ti hodi, takeho cloveka som este nestretol.
- klamal si ze sem nedavam realtime alerty
- klames ze stale rozpravam o historii a som general po bitke ako tvoj kamarat
- ucelovo klames ze EURI nie je short squeeze, tvoj dokaz je ze mas jedneho jedineho brokera (z najhorsich self-clearing brokerov pre otcs) a uz pri akcelerovanej pa si nemohol najst borrows, takze podla toho si usudil ze to nie je short squeeze ale nikto nema borrows na shorty... Pri tom EURI sa da lahko shortovat, dokonca lahsie ako ostatne pumpy a aj som v mojom clanku napisal postup ako shortovat. Nejakou nahodou si si na tuto cast nespomenul vsakze... Vela stastia s shortovanim takto, uz si chcel shortnut 3 krat pump a ani raz si nemal borrows a ani nebudes mat ti poviem rovno, pokial neprekusnes to tvoje ego na mesiaci a nebudes robit to co som popisal v mojom clanku.
- este aj v tvojom poslednom prispevku trepes, ohybas si veci ako chces a pises(toto si robil takmer v kazdom prispevku tu) ako ma chapes a ze som ako tvoj kamarat co sa pozera na historicke grafy a hovori ako by zarobil keby keby... neviem co to ma spolocne so mnou ked ja som vzdy vsetko predikoval a hovoril pred, ako jeden z viacerich prikladov uvediem ten o ktorom je tento flame EURI, kde som rozpraval o pravdepodobnosti short fakeoutu predtym ako nastal a aj som povedal ze si myslim ze odds su na strane ze sa to vyvynie do short squeezu a dal som presnu uroven ktora bude katalyzator. Dam sem rovno vsetky moje prispevky k EURI v casovej postupnosti.

1. expozicia
FPS group ide pumpovat v pondelok. Neviem ci budem schopny byt nejakym sposobom online, tak sa regnite sem a dostane hneď alert. Gameplan je očividne long asap ako pride mail a drzat tak 3 dni. sl nejak rozumne podla volatility/techniky... ono to aj tak bude spikovat hore, takze nejake mae vysoke nehrozi a sl moze byt velmi silno neoptimalny.
EURI je ten pump. Spike priamo hore, ziadne pullbacky. Gameplan opat perfektne vysiel.
1 scaling point, pre mna to bola prva expozicia viz sl 5c nizsie
EURI long 0.71 sl 5c, tp nechat ako to ako runner do day3 je main gameplan ale sekundarny (co sa tyka tp)je ze sa uvidi podla intraday action ale pokial nebudu sialenosti nejake tak ten runner... ocakam bullish morning spike day2, najlepsie uz v ramci "premarket" action ako gapper, pre konzervativnych sa moze profit vybrat do spiku, ale stale sme len day2, takze inklinujem ist be/locknut cosi a runner resp keby bol ten spike fakt ze velky tak beriem ten spike ako runner.
Tu Juggler zabuda akosi spominat ze ten gap up/morning spike nastal presne ako som predikoval a dal sa vybrat profit co som odpurucal pre konzervativnych, ale za to v kazdom prispevku ma velkym zvyraznenym, ze hned to islo dole po mojom entry a cely trade bola strata co nie je pravda...

2 scaling point, ktory som potom zrusil, je to dlhe tak si to vyhladajte v threade
Pokial zajtra nedostaneme nejaky poriadny short fakeout tak je long mimo mna etc etc.
Tu Juggler zahlasil ze to chcel shortovat, samozrejme potom ako sa pohyb stal. A nemal shares samozrejme u IB.
Short fakeout nastal a som na tvojej strane co sa tyka toho ze sa to vyvinie do short squeezu, ale proste preco do toho nejdem som uz dal dovody a aj ta pravdepodobnost short squeezu je daleko mensia kvoli tomu kombinovanemu pumpu. Ja ani doteraz neviem co zac je ta druha pump group, je tam vela otaznikov... proste sa drzim bokom a svojho komentu, ze cakam na short ked to splni podmienky co som povedal. Na long to je v tejto faze zlé, hram to tight. 0.71 ked breakne, tak shorti budu potrestani a ocakavam spike ale netrejdim, neodporucam a drzim sa bokom. Tie odds tohto su prilis variancne a to ja nerad. Ten squeeze mi zabezpeci ze uz sa zacnem realne pozerat po trejde. (samozrejme short)
Tento post sa samozrejme v jugglerovaj hlave nestal a moj nasledny citat je teda klamstvo a rozpravam podla neho o historickych udalostiach ktore som nepredikoval. Pozor to ze po breaku 0,71 nastali dni s najviac volume a volatilitou a cena vyskocila na 2$ bez ziadnych pullbackov behom kratkeho casoveho intervalu nie je short squeeze!!! pozor na to !!! pretoze Juggler nemal borrows u jeho forexoveho long biased brokera ked chcel shortovat otc akciu pri akcelerovanej pa(shortovanie a akcelerovana pa= ako keby som isiel do terna o 21:55, 5 minut pred zatvorenim a cudujem sa ze nemaju uz teple rozky). Opakujem tento pohyb nebol v ziadnom pripade short squeeze!!!! dokazy su nepriestrelne!!
@EURI: je na all time high, shorti krvacaju v squeeze, uroven aku som povedal fungovala ako svajciarske hodinky. So strategiou ste vsetci oboznameni a viete moj momentalny myslienkovy pochod.
Tu Juggler ucelovo nahlasil, ze short fakeout bol 50% pohyb on by bol uz vonku a samozrejme jeho by nesqueezovalo ako vsetkych ostatnych shortov, ktori maju target na cene pred zaciatkom pumpu. (a takych je velmi vela, kedze ten target je rozumny, ale opat sa shorti nechali nachytat na fakeout od pumperov, posielam citat kde toto presne rozoberam/vysveltujem koncept co deje pri pumpoch, samozrejme ako vzdy som to hovoril predtym ako sa shortsqueeze realne stal)
Ale ano suhlasim s Davoom, ze tie promotion companies a cela ta organizovana skupina podvodnikov, hlavne zarobi na tom ze robia nepredvidatelne pohyby proti beznym technickym analyzam a vzdy na tom nachytaju kopec shorterov a vypalia im pozicie a myslim si, ze hlavne % zarobku tych podvodnikov je na tych shorteroch co uzatvaraju pozicie v squeze.
Neodporucam shortovat EURI teraz (pokial to nebude super rychly scalp) a ani longovat. Airwolker dobre hovori. Pumperi tiez nie su najsprostejsi a vedie vyuzit fakt ze su tvrdohlavi shorti co si nevedia sediet na rukach. Metagame sa hra na oboch stranach, nie je to uz len o odpredavani shares laikom co veria tym bludom v mailoch. Aj ked mi teraz budete mozno nadavat ako ste missli short, tak long term to proste nie je profitabilne a jeden stastny pick skutocne nema ziadnu vahu.
Jugglerov prvy realny post k EURI, ktory povedal pred.
EURI short 1,70, na tento obchod odporúčam žiadnu stopku
Dobre nacasovenie, uprimne klobuk dole a teach me master, ale neviem preco shortoval prave tu, cize hodnota prispevku=0, kde je konkretne tp, pravdepodobne zahlasi za par dni ako to vybral presne na low toho intraday pohybu v ten den kedze dnes je cena naspat hore pri jeho entry a shortovanie bez absolutne ziadneho sl otc stock... vela stastia s takouto strategiou long term, pri longu bez sl je aspon maximalna strata jasna, ale pri shorte toto davat do sveta zaciatocnikom :roll:


- pokial mi niekto dokaze ze som tieto komenty nepostol pred tym ako sa to stalo, tak dotycnemu okamzite posielam 100 euro na ucet
- pokial mi niekto dokaze, ze sa nedrzim pravidiel ktore som popisal v clanku (resp. ohybam si to ako chcem a robim uplne nieco ine ako v clanku), opat posielam 100 euro
- pokial mi niekto dokaze, ze vsetko toto je vymyslene a na EURI sa presne toto nestalo, posielam 100 euro dotycnemu
- pokial mi niekto dokaze na EURI som nedal 2 realtime alerty, presne gameplany a dead on komenty k tomu co si myslim ze sa stane posielam 100 euro na ucet dotycnemu
- pokial mi niekto dokaze ze by neskoncil s profitom alebo najhorsie be pri mojej strategii na EURI, posielam 100 euro na ucet

a nakoniec pokial niekto dokaze Jugglerovo svate klamarske kombo o mne, ze som nedal realtime alerty, rozpravam keby keby a pozeram sa do historie a potom som mudry, ze tu nic nefunguje, tak dotycnemu posielam 10k euro na ucet okamzite.

poprosim precitat znova moju strategiu velmi detailne a potom sa opat pozriet velmi detailne na moje prispevky tu ktore som hovoril pred. http://dsquad.eu/pumps101/" onclick="window.open(this.href);return false;
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4041
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: Denník budúceho milionára 2

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Davoo - si asi mlady a prchky :)
Podobne nahnevat by ma vedela asi len manzelka.

Nie som si isty ale hovoril si tusim o 20 alebo 50 obchodoch a potom vyhodnoteni strategie. Ja som bol zvedavy aspon na 10. EURI by som uplne ignoroval.
airwolker
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: St 15 05, 2013 2:21 pm
Been thanked: 1 time

Re: Denník budúceho milionára 2

Príspevok od používateľa airwolker »

Davoo, vies co mna zaujima, ktorych brokerov ty pouzivas ? A kde si videl volne akcie na short pre EURI.
Pytam sa preto, ze v buducnosti by som si chcel dat ETRADE. Dik za radu.

... a este k tymto vasim hadkam co tu citam, to je uplne ako talianska komedia.
Myslel som si, ze toto forum chce byt skor o vzajomnej pomoci a radach, a nie ze tu vrta kazdy do kazdeho, kto co povedal a kto co nepovedal a akym stylom to povedal. A mam z toho taky pocit, ze sa tu ludia porovnavaju kto dalej docura. :)
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Denník budúceho milionára 2

Príspevok od používateľa Istiach »

Tu sa skor hadame o tom, kto do snehu vycura vacsi dolar
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Denník budúceho milionára 2

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Milý Davoo.

Napísal som, že sa už nebudem vyjadrovať do tvojho vlákna, ale znova útočíš a nazývaš ma klamárom. Vzhľadom na to, že som sa Ti ospravedlnil (za môj vlastný názor) musím sa brániť a reagovať.
davoo2 napísal: Juggler ty si klamar a neuveritelne si ohybas a upravujes fakty ako sa ti hodi, takeho cloveka som este nestretol.
Ja som takého ako ty už stretol. Už som to raz písal, keď si pred rokom voči mne rozpútal flame vo vlákne o pokeri. Tvoje príspevky a reakcie mi ako cez kopírak pripomínajú Kontrariana, ktorý odtiaľ zmizol v čase, keď si sa tu objavil. Dúfam, že si nezabudol ako si sem prišiel ako holobriadok s veľkými plánmi. Neprešli ani dva roky a dnes si odborník na forex, na hĺbku trhu, na poker, na penny stocks a listed stocks. Thumbs up!

Davoo: FEB 2014:

Zdravím Vás,

obchodovať fx neviem, no rozmýšľam, že by som sa tým mohol v budúcnosti živiť.

V tomto vlákne môžete sledovať moje trejdy cez myfxbook, ktoré zrealizujem na reálnom účte.

http://www.myfxbook.com/members/davoo" onclick="window.open(this.href);return false;

Na reálny účet som vložil na skúšku cca 1,9k eur, ktorý chcem zhodnotiť na 1 celý milión európských eur.

PS: Učil som sa od Norberta z Nemecka.
PS2: Je to dobrý mentor. Keď sa zaregistrujete cez môj affil link budem velice rád. http://germanbankersecret.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
PS3: Teraz bez srandy tam šupnem pár trejdov mesačne. Keď už sa tu roztrhlo vrece s from zero to hero threadmi a ja už nechcem byť wannabe.


davoo2 napísal: - klamal si ze sem nedavam realtime alerty
Davoo. Ja neklamem. Ja píšem svoj názor. O tom je sloboda prejavu. O tom je diskusia.
Je to môj osobný názor na ktorý mám právo a ty to proste nedokážeš rešpektovať. To je vec tvojho ega.

Zapametaj si jednu vec. Ja nikdy nepíšem o tom, o čom nie som presvedčený. Moje presvedčenie vždy vychádza z faktov. Nie vždy sa vyjadrím ako gentleman, nie vždy mám pravdu, ale nikdy to nerobím zo zámerom klamať, alebo rozpútať flame.

Pre mňa si tu dal 2 real time trejdy a kopu nepoužiteľných a nezrozumiteľných kvázi predikcií, ktoré ty nazývaš alertami. To je aj dôvod prečo som sa ozval a napísal, že veľa rozprávaš a málo trejdíš.

- klames ze stale rozpravam o historii a som general po bitke ako tvoj kamarat
Ja to tak vnímam – je to môj názor. Klamať znamená nehovoriť pravdu. Ja verím tomu čo vidím a čo podľa faktov vyhodnotím. Aby neutrpelo tvoje ego – tak si dám tú námahu a rozoberiem tie trejdy podrobne, aby si videl prečo som sa tak vyjadril.
ucelovo klames ze EURI nie je short squeeze, tvoj dokaz je ze mas jedneho jedineho brokera (z najhorsich self-clearing brokerov pre otcs) a uz pri akcelerovanej pa si nemohol najst borrows, takze podla toho si usudil ze to nie je short squeeze ale nikto nema borrows na shorty...
Vidíš Davoo. Zase ma obviňuješ z klamstva! Napísal som, že akcia je u mňa neshortovateľná. A to je pravda. Dal som to ako tip pre tých, čo to cez niekoho vedia shortovať. To som aj napísal. Načo by som dával tip, ktorý sa nedá vôbec uskutočniť? Načo by som vôbec s tebou diskutoval o shortoch, keby boli úplne nerealizovateľné? Ja som jasne napísal, že práve shorty, čiže DUMP fáza je pre mňa zaujímavá.

Čo sa týka toho short squeezu, napísal som, že akcia nemá údaje o short intereste, takže podľa mňa ide viac menej o dobre zorganizovanú pumpu ako o short squeeze. Zdôrazňujerm slová PODĽA MŇA . Tie slová znamenajú, že vravím svoj názor. Ja sa nevypravdujem. Netrvám na tom, že musím mať pravdu!. Ale účelovo neklamem. To ty to tak prekrúcaš.

Ďalej som napísal: ,,Podľa mňa sa táto akcia nedá shortovať ani u iných brokerov.,, Znova zdôrazňujem slovíčka PODĽA MŇA (= myslím si, mám taký názor).

Nemyslel som tým všetkých brokerov, ale usúdil som, že ked nemá údaje o short intereste, tak asi málokto ju vie shortnúť . A ked ju málokto vie shortnúť, tak pre mňa logicky sa táto akcia dá pumpovať hore, lebo nie je protitlak. Zase som len prezentoval svoj názor, založený na pozorovaniach tých akcií, čo mám. Na niektorých tituloch vidím pumpy o ktorých súdim, že ich robia len nákupným tlakom. Vyhodnotia si level 2, skúpia asky a potom vlastné asky posúvajú hore. Ked tam dám ask ja , tak predávajú na mojej úrovni, keď ask stiahnem, tak sa automaticky posúvajú vyššie. Proste nikto to tam nepredáva, ani neshortuje. Investujú do nákupov určitú sumu, vytlačia cenu hore a keď sa na twiteri začne debata , že akcia ide hore, tak sa aktivujú kupci. Chamtivosť a oneskorené nákupy amatérov sú to na čom pumperi zarábajú. Ale to hádam nemusím vysvetlovať. Ty si penny stock vlk. Ja sa penny trading len učím.
Pri tom EURI sa da lahko shortovat, dokonca lahsie ako ostatne pumpy
Naozaj? A to vieš odkiaľ? Keď nevieš menovať brokera cez ktorého si to naozaj skúsil, tak o tom s prepáčením pochybujem.
a aj som v mojom clanku napisal postup ako shortovat. Nejakou nahodou si si na tuto cast nespomenul vsakze..


Napísal si postup. Že treba mať viacerých brokerov a hladať cez ktorého je akcia shortovateľná. A vymenoval si tam cca piatich. Aby si ma neobvinil z klamstva, tak ťa presne citujem:

Najlepsie “otc” clearing firmy su etc, apex a wedbush by som povedal. Sekundarne je dobre mat po ruke self-clearing brokerov ako td, etrade a ib. Tymto znacne pokryjete velku cast. Ked mam vybrat jedneho retail brokera, tak centerpoint securities(etc, icbc, vision financial, wedbush).

Poviem Ti úprimne Davoo: ten postup je len teória. Môj názor je taký, že ani ty sám nemáš viacerých brokerov a teda ani v prípade EURI nemôžeš potvrdiť, že si ho mohol shortnúť.
Súdim tak podľa toho, že keby si vedel cez koho ide shortnúť, tak by si povedal. Aj Air sa ťa na to pýtal.
Vela stastia s shortovanim takto, uz si chcel shortnut 3 krat pump a ani raz si nemal borrows a ani nebudes mat ti poviem rovno, pokial neprekusnes to tvoje ego na mesiaci a nebudes robit to co som popisal v mojom clanku.
Ja nie som odborník na penny stocks. Shortovať penny skúšam prvykrát v živote. Opakujem, že som penny stock začiatočník a že sa učím. Ja nie som v ničom taký dobrý, aby som mohol učiť iných. Ja len píšem svoje názory a snažím sa z tradingu profitovať. Preto som ťa za prínosné veci úprimne pochválil a za to, čo je pre mňa neprínosné úprimne skritizoval. Ty však veľmi kritiku neznášaš. Žiješ v presvedčení, že si neomylný. Ty si len píš svoje články a drž sa svojích pravidiel. Moje vstupy a výstupy nechaj na mňa.
- este aj v tvojom poslednom prispevku trepes, ohybas si veci ako chces a pises(toto si robil takmer v kazdom prispevku tu) ako ma chapes a ze som ako tvoj kamarat co sa pozera na historicke grafy a hovori ako by zarobil keby keby...
Opakujem ešte raz: vravím len svoj názor. Ja nepíšem celé litánie o trejdoch, čo som neurobil. Ja som pri EURI aj PTRA napísal, že ich vidím na short, ale nevykrikujem, že ,,gameplan opat perfektne vysiel,,

Ja ti za chvílu rozoberiem tie dve trejdy, ale robím to naposledy. Proste ty trpíš diagnózou, že donekonečna o niečom teoretizuješ a potom sa ukájaš ako všetko super vyšlo. Ale v praxi na tom nezarobíš nič, nikto ti nerozumie a gameplan je asi taký, že ked to nepôjde hore, tak to pôjde dole. Akosi Ti uniká, že ani jeden trejd Ti nedal reálny profit, že tie alerty boli ,,mimo misu,, a že nikto na tom nezarobil. A ja rozoberiem prečo.

Ja neviem či som fakt čierna ovca medzi tvojími čitateľmi, ale mám taký dojem, že ľudia sa boja vyjadriť. Okrem Airwalkera, Miku a mňa si nepametám pozitívny feedback, nadšenie. Zato ty sám sa velmi rád hodnotíš...A všetky tvoje gameplány perfektne vychádzajú.
neviem co to ma spolocne so mnou ked ja som vzdy vsetko predikoval a hovoril pred, ako jeden z viacerich prikladov uvediem... Dam sem rovno vsetky moje prispevky k EURI v casovej postupnosti.
Toto nie je časová postupnosť. Ja ti napíšem úplne presne ako si tie dve trejdy interpretoval.
Nie kecy čo si okolo toho nahovoril, ale čistú podstatu.
Jugglerov prvy realny post k EURI, ktory povedal pred.

EURI short 1,70, na tento obchod odporúčam žiadnu stopku

Dobre nacasovenie, uprimne klobuk dole a teach me master, ale neviem preco shortoval prave tu, cize hodnota prispevku=0, kde je konkretne tp, pravdepodobne zahlasi za par dni ako to vybral presne na low toho intraday pohybu v ten den kedze dnes je cena naspat hore pri jeho entry a shortovanie bez absolutne ziadneho sl otc stock... vela stastia s takouto strategiou long term, pri longu bez sl je aspon maximalna strata jasna, ale pri shorte toto davat do sveta zaciatocnikom
K tomuto som sa vyjadril vo svojom vlákne.

Mimochodom, môj prvý reálny post bol k PTRA. Aj tam som v reálnom čase napísal, že je to dobrý tip na short potom, čo som ho skutočne chcel shortnúť:

JUGGLER » 15 Okt 2015, 18:07: Dobrá play na short, akurát sa nedá shortnúť ( there is insufificient PTRA available for short sale ).

Aj som ťa pochválil a pridal graf:

JUGGLER » 16 Okt 2015, 19:16 ...Bol to dobrý tip Davoo. Len pri 1,01 je už neskoro. Včera po pumpe šla po 1,60. Ja som nahodil order pri 1,50 a už neboli akcie...

Ty si k tomu napísal:

@1.50 entry: Neviem preco si to casoval takto, ale well played (keby boli shares) ked bude ale pumpovat fps group, tak day3 pravidlo moc neplati. Tam som long biased dlhsie. Ich pumpy pushuju aj 2 tyzdne.

Tak vidíš Davoo. Ty nevieš prečo som ja EURI a PTRA shortoval pri 1,70 a 1,50 a ja zase nechápem, prečo si ty PTRA shortoval pri 1. Ale to je tvoja vec. Ja by som teoreticky vybral profit medzi 1,50 a 1,00. Ty si to zahral prakticky a nevyšlo to...Hlavne že si o tom popísal tonu komentov a gameplan vyšiel perfektne – ako vždy.

- pokial mi niekto dokaze ze som tieto komenty nepostol pred tym ako sa to stalo, tak dotycnemu okamzite posielam 100 euro na ucet
- pokial mi niekto dokaze, ze sa nedrzim pravidiel ktore som popisal v clanku (resp. ohybam si to ako chcem a robim uplne nieco ine ako v clanku), opat posielam 100 euro
- pokial mi niekto dokaze, ze vsetko toto je vymyslene a na EURI sa presne toto nestalo, posielam 100 euro dotycnemu
- pokial mi niekto dokaze na EURI som nedal 2 realtime alerty, presne gameplany a dead on komenty k tomu co si myslim ze sa stane posielam 100 euro na ucet dotycnemu
- pokial mi niekto dokaze ze by neskoncil s profitom alebo najhorsie be pri mojej strategii na EURI, posielam 100 euro na ucet
100€ daj svojej Filipínke. Zadarmo Ti ja urobím analýzu. Nezarobil si ani 1€ na svojich alertoch a gameplanoch. Len sa rozčuluješ, keď o tom píšem. Ty fakt nechápeš, že tvoje komenty, pravidlá aj alerty sú len teóriu, pokiaľ s nimi nedokážeš zarobiť reálne peniaze?
a nakoniec pokial niekto dokaze Jugglerovo svate klamarske kombo o mne, ze som nedal realtime alerty, rozpravam keby keby a pozeram sa do historie a potom som mudry, ze tu nic nefunguje, tak dotycnemu posielam 10k euro na ucet okamzite.
10k sa zíde. Založím si účet u ETrade a budem shortovať EURI. Len či dodržíš slovo, ked preukážem, že neklamem. Dal si niekolko nerealizovatelných alertov, dve neprofitabilné trejdy a tonu komentov o ničom.

V ďalších príspevkov rozoberiem tie tvoje 2 trejdy ako som sľúbil. K tým ďalším 18 pumpom, čo si ty sľúbil sa už vyjadrovať nebudem. Len dúfam, že to nebudú komenty na tisíc strán, ale real time trejdy ako si dal na PTRA a EURI.

davoo » 13 Nov 2015, 01:21: Po 20 pumpoch budeme vyhodnocovat, ktora strategia funguje. Rukavica je hodena.

Mam v plane pokracovat a spravim nejaky velky mega post kde kompletne zhrniem moju strategiu a sajty pumperov, charty, notes, ako mat shares na shorty etc. nech to je pokope, pretoze som pravidla ucil na prikladoch a je to dost rozstrusene a neviem ci som vsetko povedal, sam v tom mam bordel, tak nech to ma nejaku formu. Ked chcete flamovat tak podte do mna, ale spravime si dalsi thread. Z tohoto chcem spravit sakra dobry thread kde sa cloveku oplati kliknut a ukazat heroes s 3-slovnymi prispevkami s bezvyznamnymi threadmi co len zajebavaju Filipovi miesto na serveri ako sa to ma robit. Uz teraz ma tento thread dost vela uzitocneho infa. Tie adresy relevantych pumperov som musel ja testovat a hladat, triedit, strategiu som tiez musel zbuchat ja... Rukavicu hodim aj v tomto a podte ma znicit threadom kde kompletne odhalite nejaku svoju self made strategiu zadarmo, spravite minikurz, budete davat priklady a naucite ludi trejdit. Tu sa po najnovsom uz nejaku dobu postuju prispevky s pridanou hodnotou. Hejteri mi len chcu prekazit moj pokus o najlepsi thread pre wannabeho na burze 2015/2016. :lol: Nech len prekazia, ale to si najprv musia zalozit thread a vyrukovat s profitabilnymi strategiami a naucit to ludi a tam bude problem. Anyway ta rukavica je hodena. Dam aj 100 euro sidebet do eteru, pretoze si myslim ze moja pump strategia je najviac begginer friendly.

ALL: Čoskoro rozoberiem trejdy PTRA a EURI. Krok po kroku, chladnokrvne a objektívne. Aby bolo jasné, čo sa udialo reálne a čo sa udialo len v Davovej hlave.

Tieto príspevky mi berú čas, ale trvám na tom, aby sa veci vyjasnili. Preto prosím všetkých, aby sa po mojej analýze PTRA a EURI vyjadrili. Príspevky sú vo vlákne, každý si ich môže prekontrolovať. Keď už s tým márnim čas, tak si to aspoň pozorne prečítajte. Prejdite si to a potom povedzte svoj názor. Nebuďte alibisti, nebojte sa vyjadriť. Toto je diskusia a každý má právo povedať svoj názor. Objektívna realita je iba jedna.

Nebojte sa ani kritiky. Kritika je súčasť debát. Ak tu mám prispievať pre stádo bojazlivých oviec, tak aspoň zabééčte. Nebojte sa mi povedať do očí, že som klamal, že sa tu snažím neprávom očierniť Dejva. Zarobte si od Dejva 100 € alebo aj 10 000 € (ked tých 10k nezarobím ja). Budem na vás hrdý, keď dokážete stáť za svojím názorom a vyjadríte ho. Teraz prosím neprispievajte, až keď dám analýzy PTRA a EURI. Dík.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Denník budúceho milionára 2

Príspevok od používateľa Casey »

Tak ,v ktorom vlakne si mam zabliakat?Ste ma uplne zmiatli.
Za mna:Je to dobre pokracujte v tom!!
P.s.Vycitat vam mozem iba to zle nacasovanie.Mohli ste s tym pockat aspon do vianoc a nie teraz ked je kopec roboty.Nemazte to lebo si to chcem citat po zimnych veceroch.
Je to drama so zapletkov,to mam rad.Ja si teda tipnem,ze Davoo je kotran.syn.Tento tyzden ste fakt pritvrdili. :idea: 8)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Denník budúceho milionára 2

Príspevok od používateľa jogo »

Nebojte sa ani kritiky. Kritika je súčasť debát. Ak tu mám prispievať pre stádo bojazlivých oviec, tak aspoň zabééčte. Nebojte sa mi povedať do očí, že som klamal, že sa tu snažím neprávom očierniť Dejva. Zarobte si od Dejva 100 € alebo aj 10 000 € (ked tých 10k nezarobím ja). Budem na vás hrdý, keď dokážete stáť za svojím názorom a vyjadríte ho. Teraz prosím neprispievajte, až keď dám analýzy PTRA a EURI. Dík.
Juggler, divim sa, ze sa tu tolko vypravdujes s Davoom.Vykasli sa na tie trejdy a chod sa radsej s detmi sankovat. :) Pre mna su Davoove prispevky podobne nezrozumitelne ako Kontrarianove a nemienim ich dedukovat, co nimi chcel autor povedat. Pise slovensko - anglicky, pise k teme, ktora ma absolutne nezaujima, takze sorry, nebudem studovat vase prispevky k tejto teme a robit Vam arbitra.
Pumpy-dumpy na penny stock-to pre mna zavana velkym pruserom.Raz Vas nachyta v shorte velky pumper, ktory cielene pojde za tym cielom dostat Vas do podobnej situacie, v akej boli shorteri na Volkswagene v 2008 roku.

p.s: Dava som zaregistroval uz pred par rokmi u Vera na jeho zrusenom forexovom webe. Vtedy bol este ovela prchkejsi ako teraz. Zlepsuje sa chlapcisko povahovo aj argumentacne, mozno za par rokov uz z neho bude solidny mlady muz uhladenych sposobov, prijemneho vystupovania a excelentneho pisomneho prejavu. :)

p.p.s: Sorry Davoo, ale musel som sa vyjadrit na tvoju adresu.Doteraz som sa tomu uspesne vyhybal, ale teraz uz som sa musel vyjadrit.
Juggler je prudas a uz raz nam ho tu Kontrarian skoro "vystval z fora". Nechcem, aby sa to znova zopakovalo, lebo tato diskusia sa zacina vyvijat podobne ako v zmazanom kontrarianovom vlakne predtym, ako tu prestal prispievat.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Denník budúceho milionára 2

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Analýza PTRA - Davové alerty v presnej časovej postupnosti s mojím komentárom. Jednotlivé body dám potom do grafu.

Bod 1: Davoo dáva alert na akciu, ktorú nemôžeme kúpiť, lebo burza je zavretá.

Štvrtok nadránom: Davoo hlási, že PTRA bude pumpovaná.
davoo » Štv Okt 15, 2015 1:58 am: Wallstreetreport.org pumpuje PTRA momentálne, mám v ich v shortliste

Päť hodín pred otvorením trhu Davoo predikuje gap hore :
davoo » Štv Okt 15, 2015 9:46 am: @PTRA update: je veľmi vysoká pravdepodobnosť gapu hore

Pol hodinu pred otvorením trhu Davoo radí brať profit do prvého rastu :
Štv Okt 15, 2015 2:54 pm: @PTRA update: gap up, očividne treba brať profit do morning spiku pri týchto plays.

Takisto predikuje, že PTRA bude ešte rásť ...on longuje len do tretieho dňa pumpu a potom už radí držať sa bokom a čakať na short:

Štv Okt 15, 2015 2:54 pm: Ono to asi bude ešte dosť runovať, ale ja trejdím len max day3 long scalpy u pumpov a potom čakám na dump cyklus a keďže už začína byť ta pa jemne akcelerovaná+volume, tak sa treba držať bokom a počkať si na short.

Bod 2: Otvorenie burzy (3,30 p.m nášho času). Gap bol minimálny, rast sa nekonal.

Akcia otvorila po 1,55. Deň predtým zavrela po 1,47. Po open šla 2 hodiny do boku, na chvilu dole k 1,50 na chvilu hore k 1,60. ale žiadny rast hore sa nekonal.

V tom čase som trejdil aj ja. Po open som spravill analýzu PTRA a ešte v ten istý deň som skúsil shortnúť pri 1,50:

JUGGLER » Štv Okt 15, 2015 6:07 pm: Dobrá play na short, akurát sa nedá shortnúť ( there is insufificient PTRA available for short sale ).

Bod 3: Akcia začala klesať a v ten deň zavrela na cca 1,30. Žiadny rast do day3 sa nekonal .
Davoo sa drží bokom ako radil.

Bod 4: Na druhý deň Davoo dáva real time trade: shortuje :

davoo » Pia Okt 16, 2015 5:47 pm: @PTRA short 1,01, sl 1.10c

Bod 5: Po dvoch hodinách hlási, že trade končí bez zisku.

Pia Okt 16, 2015 7:45 pm: @PTRA short covering+ 1$ úroveň.

Potom sa už Davoo k PTRA nevyjadroval. Prešiel víkend. V pondelok akcia ešte klesla cca k 0,80 no nasledujúce dni už šla len do boku.

V stredu Davoo zaklincoval:

moj gameplan co som sem dal vysiel perfektne !

od davoo » Str Okt 21, 2015 11:34 pm.: @PTRA: moj gameplan co som sem dal vysiel perfektne !

Moje hodnotenie: Alert bol nerealizovatelný, predikcie rastu nevyšli a na hlásenom trejde Davoo nezarobil nič. Paradoxne jediné, čo by vyšlo bol môj pokus o short pri 1,50.

Pripájam graf PTRA . EURI rozoberiem v Nedeľu.
Prílohy
Davoo na PTRA.JPG
Naposledy upravil/-a JUGGLER v Ne 29 11, 2015 12:51 am, upravené celkom 4 krát.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
davoo2
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Št 26 11, 2015 12:27 pm

Re: Denník budúceho milionára 2

Príspevok od používateľa davoo2 »

@slovensko-anglictina: vyrastal som v medzinarodnej komunite. Slovencina je u mna na tretom mieste co sa tyka podielu na celkovej komunikacii. Zo zaciatku som sa snazil pisat/hovorit pekne spisovne, ale clovek starne a zacina byt viac casovo vytazenejsi a tento moj mismas jazyk je daleko kompaktnejsi, ked musim rozpravat po slovensky. Tiez tomu dopomohol fakt, ze napr tagalog sa bezne mixuje s eng a malo to na mna znacnu influenciu a nepripada mi to zvlastne. Nie ze by som vedel tagalog, ale som tymto mixovanim jazykov obkoleseny uz aj z manzelkinej strany. Uz vas nebudem iritovat s mojim sk/eng mismasom.

A nemusite sa bat ze vystvem Jugglera. Idem prec ja. Nejako sa tu necitim prijemne uz, tak trocha mi to hra do karat pretoze opportunity cost je uz prilis velky a potrebujem sa venovat niecomu inemu a taktiez moja predspankova idea sa zvrtla uplne inym smerom ako som chcel. Zivot tu uz nikomu otravovat nemienim. Dufam ze napriek katastrofalnej stylizacii, prejave, slovensko-anglictine a pubertiackej povahe na tomto fore si niekto nieco uzitocne nasiel v mojich prispevkoch za tu dobu co som tu posobil a niekomu som aj realne pomohol. :)

Co som slubil tych 20 trejdov nesplnim a mate plne pravo ma za to rozobrat na suciastky, taktiez chapem ze to som tu o sebe rozpraval tie roky mi nemusite vobec verit, stale to boli len slova a hrdinov je plny internet. Teraz je ta prilezitost zo mna spravit zbabeleho idiota a dobre ma ohovarat este dalsich 10 rokov v kazdom druhom poste. Tak si ju poriadne vychutnajte a nech to ma grady. :wink:

Vela zarobenych $ na burze a nizke dd, hehe :)

edit: Juggler uz zacal ako som pisal prispevok. reagovat uz nebudem, len poprosim toho kto mal ku mne aspon stipku ucty, nech si moje prispevky k PTRA a EURI prezrie objektivne, slovo po slove bez vynechavania a detailne sam spolu s grafom a strategiou. Tolko dufam este mozem ziadat. Dakujem.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Denník budúceho milionára 2

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Škoda Davoo. Tušil som, že si nájdeš zámienku, keď sem ktokolvek prispeje skôr kým dokončím analýzu toho, že som neklamal. Nedokážeš prijať kritiku, potlačiť svoje ego a bojovať s realitou. Nedokážeš to ani napriek tomu, že som sa ti tu ospravedlnil a vo svojom vlákne povedal, že na to máš.

EURI už rozoberať nebudem. Je to o tom istom. Myslel som, že si nakoniec uvedomíš, že teoretizovanie a vypravdovanie nemá cenu a nabehneš na real trading. Dokonca som veril, že so svojími narastajúcimi znalosťami začneš dávať dobré trejdy a všetci z toho budeme mať úžitok. Keby si to dokázal potom by tvoje príspevky mali cenu. A to som ti slúbil, že potom sa už do tvojho vlákna vyjadrovať nebudem.

Ani mne sa nechce prispievať a už vôbec nie tráviť čas takými debatami ako s Tebou. Ale ty, ani nikto iný by ma odtiaľ nevyštval. To je fakt blbá výhovorka, Davoo. Mňa odtial vyštve jedine to, keď ľudia prestanú mať záujem o real trading a o moje príspevky. Keď sa tak stane, potom príde môj čas. Preto ma zaujíma feedback. Mne záleží na tom, aby táto diskusia bola prínosná a hralo sa fair-play. Je to môj druhý domov. Čím viac ľudí tu bude prispievať k reálnemu tradingu, tým viac tu budem chodiť, čítať, učiť sa, prispievať. Čím menej dobrých príspevkov tu bude, tým menej tu budem chodiť.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Denník budúceho milionára 2

Príspevok od používateľa jogo »

davoo2 napísal:
A nemusite sa bat ze vystvem Jugglera. Idem prec ja. Nejako sa tu necitim prijemne uz, tak trocha mi to hra do karat pretoze opportunity cost je uz prilis velky a potrebujem sa venovat niecomu inemu a taktiez moja predspankova idea sa zvrtla uplne inym smerom ako som chcel. Zivot tu uz nikomu otravovat nemienim. Dufam ze napriek katastrofalnej stylizacii, prejave, slovensko-anglictine a pubertiackej povahe na tomto fore si niekto nieco uzitocne nasiel v mojich prispevkoch za tu dobu co som tu posobil a niekomu som aj realne pomohol. :)
Cakal som to, aj som povodne mal v prispevku napisane, ze pravdepodobne vyuzijes moj prispevok ako zamienku,aby si odisiel z fora. :)
Ja neviem, co mate s tymito deklarovanymi odchodmi z for. Sak jednoducho, ked sa mi nechce tak nepisem a ked sa mi chce pisat, tak pisem.
Tiez si nemam s kym o burze vo svojom okoli pokecat, tak som rad, ze mam aspon toto forum.
Toto forum, hlavne zasluhou Jugglera, ktory nemilosrdne od zaciatku ziada realne obchody po ludoch, ktori chcu prezentovat svoje obchody, strategie, kurzy atd. ma aspon nejaku uroven.
Hlavne nam tu nechodia traderi-chvalenkari alebo investori -chvalenkari, ktori spetne zahlasuju, ako vcera zarobili.

p.s: Davoo, keby si pisal o tom co trejdim(indexy) tak by som tvoje prispevky preluskal, aj keby som mal pouzit google-translate. :) Ale penny stock fakt neni moja kava. Ja len som sa bal, aby si Jugglera nevytocil ako Kontrarian, ked uz aj Smothie vtedy prestal pit, co tak sa zlostil. :)
Doma v dielni mam nad dverami zaujimavy napis na drevenej tabulke(dostal som to ako darcek na narodeniny). Je na nom napisane:"Musim sa setrit, lebo som jediny, tych ostatnych je viac."
Tak aj ja musim Jugglera podporit, lebo kde najdeme takeho poker-tradera a najoblubenejsieho diskutera. :wink: (mali sme tu raz anketu o najlepsieho diskutera a Juggler ju s velkym naskokom vyhral)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Denník budúceho milionára 2

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:Š Mňa odtial vyštve jedine to, keď ľudia prestanú mať záujem o real trading a o moje príspevky. Keď sa tak stane, potom príde môj čas. Preto ma zaujíma feedback.
To keby som vedel, tak sa tu nevyjadrim. :)

Ale to by si ma nesmel takto iritovat:
JUGGLER napísal:Nebojte sa ani kritiky. Kritika je súčasť debát. Ak tu mám prispievať pre stádo bojazlivých oviec, tak aspoň zabééčte.
:)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Hawk
Active Member
Príspevky: 107
Dátum registrácie: Po 14 05, 2012 7:31 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Denník budúceho milionára 2

Príspevok od používateľa Hawk »

rozpitvalo sa to tu dobre, aj to dokazovanie, ale fakty su fakty,
penny stocks mi otvorilo obzor trochu, predtym som o tom ani neuvazoval, Davoo2 mi ukazal ze sa tu da obchodovat a aj zarobit, taktiez airwalker, u Davoo2-a som tie prispevky cital na viackrat, po niekolkych vetach som sa stracal a musel to analyzovat o com vlastne pise, ale bol to jeho styl kde ja osobne som nemal celkom jasnu strategiu daneho obchodu, u Jugglera je fajn struktura a key message, presiel som si PTRA od jugglera a fakticky to popisal ako bezali veci v case, chodim na toto forum temer kazdy den a cerpam odtial napady a rozhlad ludi kt. su ochotny zdielat a som za to vdacny, sam velmi nemam zatial co zdielat, skoda Davoo2 ze si oddisiel penny bola jedna z horucich tem za posledne tyzdne na tomto fore (tym nemam na mysli tie posledne dokazovania a utoky) kde sa zivo diskutovalo o strategiach........howgh
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Denník budúceho milionára 2

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal: Tiez si nemam s kym o burze vo svojom okoli pokecat, tak som rad, ze mam aspon toto forum.
Toto forum, hlavne zasluhou Jugglera, ktory nemilosrdne od zaciatku ziada realne obchody po ludoch, ktori chcu prezentovat svoje obchody, strategie, kurzy atd. ma aspon nejaku uroven.
Hlavne nam tu nechodia traderi-chvalenkari alebo investori -chvalenkari, ktori spetne zahlasuju, ako vcera zarobili.
Presne o to ide !

Davoo doteraz nezistil, že to o čom píše sa odohráva len v jeho hlave.Nepochopil ani to, že mnoho ľudí mu nerozumie a ešte im to sťažuje angličtinou. Napísal kopu príspevkov plynule po slovensky a zrazu pri tradingu musí speakovať...

Ja mám tiež denne kopu trejdov v hlave. Vravím si, tá akcia by mala ísť teraz hore a doraziť tam a tam...
A potom sa to stane a vravím: super, som dobrý. Keby som vstúpil, mohol som zarobiť! Lenže problém je to KEBY...
Keby nebolo keby, tak by som zarobil. Tieto veci masírujú naše ego a potom máme pocit, že sme supertrejderi.
A máme sklon nevšímať si neúspešné keby-trejdy , do ktorých keby-sme-vstúpili, tak by sme prerobili... Také trejdy podvedome vymazávame z mozgu, alebo ospravedlňujeme. Tie čo vyjdú nám ostávajú v pameti a masírujú ego. Tak funguje každý gambler. Hlavne začiatočníci. Fungujeme tak až do bodu, keď musíme čeliť objektívnej realite a vyhodnotiť, či naozaj zarábame, alebo prerábame. Niektorí gambleri žijú v takom obrovskom sebaklame, že si nedokážu priznať ani to, že nemajú štatistickú výhodu. Napríklad realita na Slovensku je, že všetci hráči automatov, či chcú, alebo nechcú, dlhodobo musia skončiť ako loseri.

OK. Mne je jedno, či niekto real-trejduje, alebo paper-trejduje. Alebo sa len učí, študuje. Hlavné je, aby to sedelo real-time. Aby to bolo realizovateľné. Veď preboha, čo je na tom ťažké, keď niečo naozaj trejdím, alebo naozaj pozorujem, aby som to hlásil tak, že to sedí v čase a priestore?

Aby som nezabudol. Možno in memoriam, možno nie....

Davoo dal do môjho vlákna svoj prvý swing trade na OTC. Je real-time a má aj načasovanie výstupu. :D

EURI short 1.73, TP 0.72
Toto je moj prvy swing trejd na otcs a ide to uplne mimo strategie co som sa tu snazil prezentovat, ale mam data na to, aby som ta Juggler znicil aj v tom pristupe kde ty sa citis doma
Dal k tomu aj komenty, ale tie nie sú dôležité. Keď sa sem nevráti, tak prídem ohlásiť, či trejd vyšiel. Som však presvedčený, že ten trejd vyjde, aj Davoo sa vráti. Nevydrží bez nás a jeho ego neznesie, aby nedokázal, že je dobrý v zostavovaní stratégií aj v real-time tradingu.

Hej Davoo. Vráť sa!

UVEDOM SI, ŽE ANI SVOJU STRATÉGIU NEMOŽEŠ VYHODNOTIŤ BEZ REAL-TIME TREJDOV. :roll:

Sľubujem, že budem k tebe milý. Pozri, robím hrubú čiaru za našími hádkami a zložil som Ti básničku:
______________________________________________________________

Od dnes nebashujem, nehejtujem, neflejmujem..
Budem ako fejsbuk Boy.
Iba lajky! Oj-oj-oj


:roll: :roll: :roll:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Denník budúceho milionára 2

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal:
Davoo dal do môjho vlákna svoj prvý swing trade na OTC. Je real-time a má aj načasovanie výstupu. :D

EURI short 1.73, TP 0.72


Keď sa sem nevráti, tak prídem ohlásiť, či trejd vyšiel.
EURI cover 0,72 +60%

Hlásim za Dejva, že trejd vyšiel.
Prílohy
EURI final.png
EURI final.png (9.66 KiB) 9646 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"