Airwolker - obchody

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
airwolker
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: St 15 05, 2013 2:21 pm
Been thanked: 1 time

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa airwolker »

Tolko pesimizmu :) treba mysliet pozitivne.... DRIO ide hore k 0.5 - 0.65 USD.... na tychto urovniach pravdepodobne uzamknem moj vklad.... mam v tom vacsiu sumu ako par tisic a som all in, pretoze mozes sice prist o vsetko ale tu je moznost ziskat niekolko tisic percent do 1 roka.... takato prilezistost je vynimocna..... peniaze nie su vsetko a preto netreba stresovat :)
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1110
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 35 times
Been thanked: 26 times

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa Tilbur »

Ok, tak zhrniem chyby:

1,Mas akciu obchodovanu na OTC
2,Mas target,+ mas plan, co robit len v pripade rastu. Ak bude akcia klesat, budes drzat.
3, Si all in. Do jednej akcie si dal vsetko. Cele portfolio a este chces pridavat na paku.
(mimochodom na toto zabudni. IBcko ti na margin neda. Myslim,ze menili podmienky na margin pre akcie do 200mil.)
Akcia ma kapitalizaciu 3,9mil $
4, nevidis gorilu v miestnosti a si zaslepeny svojimi clankami, ktore mas nastudovane. Si v pozicii, nie si objektivny.

Dobre, zarobis na DRIO, vyjde ti to. Budes bohaty. Moja otazka, co budes robit dalej. Aky bude tvoj dalsi postup? Pojdes opat all in do nejakej OTC akcie?
Tieto story sa nekoncia milonarskym blahobytom.
To,co robis na burze je gambling, nie trading.
Sorry. krute, ale je to vacsinou tak.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1110
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 35 times
Been thanked: 26 times

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa Tilbur »

Potom som to zacal hlbsie a hlbsie studovat az nakoniec som odpredal vsetky moje ine pozicie a momentalne som ALL - IN, cakam minimalne 1 USD
Opravim este bod 2.
cize: Mas target ale stavil by som sa s tebou, ze za 0,5-0,65 to neodpredas, ale budes cakat na cenu 1$,lebo Ti ide karta.

Psychologia zacinajuceho tradera.
Preto je trading taky tazky. Lebo ide proti Tvojej prirodzenej povahe.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa osamely chodec »

peniaze nie su vsetko a preto netreba stresovat :) ak rozmyslas takto, tak tie peniaze nemas uz teraz, ostatne je iba otazka casu...
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
miroslav12
Silver Member *
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Št 13 09, 2012 3:39 pm

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa miroslav12 »

JUGGLER napísal:Môžeš mi povedať ako to monitoruje hladinu cukru v krvi? To sa pichneš sám, alebo ťa to samo pichá, alebo nasáva nejak inak krv..alebo čo? Lebo samotný nápad, že to vyhodnocuje soft a posiela do smartfónu je dobrý...ale žiadna bomba. Mňa zaujíma, či to diabetikov odbremení od večného odoberania si krvi na kontrolu hladiny cukru.
Podobné přístroje už celkem běžně existují. Sensor máš trvale napíchnutý malou jehlou pod kůži a jednotka ti online vyhodnocuje aktuální stav krve. V závislosti na stavu ti jednotka je schopna dávkovat inzulin přesně dle aktuální potřeby.
airwolker
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: St 15 05, 2013 2:21 pm
Been thanked: 1 time

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa airwolker »

....toto co spominas miroslav12, pravdepodobne je pristroj, ktory je urceny pre pacientov na nocny spanok, ked musi kontrolovat stav cukru, a ked je zle tak automaticky dostane davku inzulinu. Je to hlavne pre takych ludi co ich nezobudi ani merac cukru s alarmom, takze dostanu automaticku davku inzulinu ani o tom nevedia... aspon tak som to pochopil z tohto clanku napriklad:

http://asweetlife.org/feature/seven-new ... r-in-2014/" onclick="window.open(this.href);return false;

..........samozrejme, ze je kopec podobnych pristrojov, a preto je aj cena akcie tak nizko, pretoze nikto si nemoze byt isty ake budu predaje, podla toho aj bude cena akcie rast alebo klesat..... moja hodnota tychto akcii v momentalnom stave firmy je 0.5 - 0.65USD, preto som vliezol do sebevrazdnej pozicie, bud mi trh da za pravdu alebo nie, cas ukaze.....
miroslav12
Silver Member *
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Št 13 09, 2012 3:39 pm

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa miroslav12 »

airwolker napísal:....toto co spominas miroslav12, pravdepodobne je pristroj, ktory je urceny pre pacientov na nocny spanok, ked musi kontrolovat stav cukru, a ked je zle tak automaticky dostane davku inzulinu. Je to hlavne pre takych ludi co ich nezobudi ani merac cukru s alarmom, takze dostanu automaticku davku inzulinu ani o tom nevedia... aspon tak som to pochopil z tohto clanku napriklad:

http://asweetlife.org/feature/seven-new ... r-in-2014/" onclick="window.open(this.href);return false;

..........samozrejme, ze je kopec podobnych pristrojov, a preto je aj cena akcie tak nizko, pretoze nikto si nemoze byt isty ake budu predaje, podla toho aj bude cena akcie rast alebo klesat..... moja hodnota tychto akcii v momentalnom stave firmy je 0.5 - 0.65USD, preto som vliezol do sebevrazdnej pozicie, bud mi trh da za pravdu alebo nie, cas ukaze.....
Právě zrovna zmíněný dávkovač od Medtronicu znám. Jinak k čemu přístroj je viz. např. zde: http://www.mte.cz/inzulinove-pumpy.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa jogo »

airwolker napísal:.
..........samozrejme, ze je kopec podobnych pristrojov, a preto je aj cena akcie tak nizko, pretoze nikto si nemoze byt isty ake budu predaje, podla toho aj bude cena akcie rast alebo klesat..... moja hodnota tychto akcii v momentalnom stave firmy je 0.5 - 0.65USD, preto som vliezol do sebevrazdnej pozicie, bud mi trh da za pravdu alebo nie, cas ukaze.....
Takto sa na burze neobchoduje.
Vsadzas vsetko na jednu kartu, to je cisty gambling.
Spamataj sa!
Zavri tu poziciu, kym si (mozno) este v zisku a zacni obchodovat s normalnym riskom na jeden obchod a diverzifikaciou rizika.
Az budes v strate,uz velmi tazko sa bude tato pozicia zatvarat.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
mademan
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut 28 08, 2007 1:41 am

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa mademan »

pozrel sa niekto na fundament aj, ci iba airwolker?
mademan
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut 28 08, 2007 1:41 am

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa mademan »

http://finance.yahoo.com/echarts?s=DRIO ... O;range=1d" onclick="window.open(this.href);return false;

No tak neviem teda ci to bola dobra investicia..
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa davoo »

Ale ten 2y graf :D Už to je pomaly na reverse split, aby to mohlo ešte vôbec niekam klesať. Do konca roka to ešte stihne subpenny? :lol:
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa davoo »

Tu máte tie vaše fundamenty... :lol:

Obrázok

a ešte aj D chart k tomu

Obrázok
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa davoo »

Inak celý ten 1y chart vyzerá ako typické zbavovanie sa shares. Backeri už vedia, že celý ten biz bol viac menej v sračkách a tak dávajú von bullshitné PR a platia si pumperov, aby mali likviditu a zbavili sa toho na ako tak dobrej cene bez výrazného sell offu. Vo väčšine prípadov to takto na pink shitoch je, ale nebudem hajzel a budem ti priať, aby to nebol tento prípad teda... Ty si tu pastol bullshitné PR, ja pumperov, tak to máme všetko pokope ako sa na správnu otcqb stock patrí a teraz už si len počkáme na ten subpenny fail.

edit: Ďalšie PR bude, že do nich investovala reinkarnovaná Matka Tereza s Mojsejovcami a hlásia obrovský dopyt z Jupiteru.
mademan
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut 28 08, 2007 1:41 am

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa mademan »

takze by to cele mohlo byt scam?

Ale ten hw produkt co maju snad nie je vymysleny cely, ono tie nie je nejaky programatorsky startup ktory sa snazi naucit ludi objednavat jedlo cez internet..
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa davoo »

Táto stock bola niekoľkokrát pumpovaná.(pumperi bývajú platení za promotion) Hlavný backeri majú restricted shares, ktoré môžu odpredávať postupne po nejakej dobe za určitých podmienok. Tým väčšinou vzniká takýto pekný 1y chart na pink sheets. Ja som nehovoril, že tá firma bola(je) scam, ale očividne sa niekto zbavuje vo veľkom shares. Na OTC je toto bežná realita a budem sa znova opakovať, ale na OTC sú len pumperi, bullshity a celý ekosystém dotujú hlúpi bag holderi.

Neviem teraz, či je horšie, že Airwolker príde o peniaze teraz alebo mu to víde, ja budem za ------ a príde o ešte viac ďalšou investíciou.

Neviem tiež prečo robí takéto kokotiny, keď je u Sykesa a mal by robiť earnigs breakouty a shortovanie parabolics a celkom pekne mu to zatiaľ ide, čo hovoril.

edit: Ani nadávať tu nemôžem. Filip tú má cenzúru jak na sme.sk.
edit2: Ha, druhá nadávka mi prešla!
mademan
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut 28 08, 2007 1:41 am

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa mademan »

no neviem. tej firme vraj aj teraz dojdu peniaze, tak som zvedavy, ze co urobia dalej.
airwolker
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: St 15 05, 2013 2:21 pm
Been thanked: 1 time

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa airwolker »

strasne sa tu smejem :) ..... ano mas pravdu, ze je to velke riziko ist all in do akejkolvel investicie..... a taktiez mas pravdu, ze by som sa mal drzat pri zemi a ucit sa od syksa a robit v priemere 10% mesacne plus... lenze za prve bol som pracovne vystaveny, rano na 9 - 10 h normalny job a potom poobde do desiatej ficat celych 8 hodin na sykes chate a tradovat.... proste som vyckaval aj tak na silnu prilezitost a DRIO je OTC jedna z tisic, ktora ma realny zaujimavy product, realny zaujimavy ohlas od zakaznikov.... tak ako PLUG minuly rok..... v dnesnej dobe je naozaj vsetko mozne, a aj to ze cela ta firma je fake aj s produktom aj s patentami aj CE certifikatom aj cakanim na FDA approval.... aj to ze velke distribucne spolocnosti maju produkt v ponuke a mozes si ho hned teraz objednat, odskusat a stiahnut soft taktiez..... mozno aj earnings buduci rok, ked pojdu hore tak to bude fake...... to ze to maju pumpers na strankach je dost cudne, kedze to zvycajne byva platena reklama, a preto rozmyslam, kto by zaplatil taku reklamu ???..... mas aj nejake info co stala ta reklama a kto by mohol za tym stat ? .... pretoze som pozeral tu stranku a je to platena sluzba, kde tipek vyhladava vhodne vstupy do kratkodobych obchodov, nedava rady na long term hold ako ostatne promoterske stranky, to neznamena ze ked trafil DRIO, ze to bola zaplatena promo od 3 strany..... ...... pripadne by som bol velmi rad keby si nejako vyvratil vsetky tie realne fakty o firme DRIO, ktore som vymenoval .... skus sa este v tom prosim povrtat a posli dalsie dokazy, ze ta firma naozaj pojde do subpenny..... vdaka za tvoju pomoc :) ............
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa davoo »

Ale ja nemusím robiť žiadny research, pretože na OTCs neexistujú fundamenty. Áno, zopár tickerov to dotiahlo na nasdaq, ale tie zrátam na ruke. Štatistika ide tvrdo proti tebe.

Obrázok

Môžeš byť na mňa naštvaný koľko chceš a trucovať, ale momentálne si definícia bag holdera.

Na spodku emailov by si mal mať malými písmenami napísané koľko im za to zaplatili a očividne to platia ľudia od promovanej firmy. Keď natrafím na nejaké novinky o DRIO, tak to tu teda pastnem a pred spaním sa za teba budem modliť.

Obrázok
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1110
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 35 times
Been thanked: 26 times

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa Tilbur »

lenze za prve bol som pracovne vystaveny, rano na 9 - 10 h normalny job a potom poobde do desiatej ficat celych 8 hodin na sykes chate a tradovat.... proste som vyckaval aj tak na silnu prilezitost a DRIO je OTC jedna z tisic, ktora ma realny zaujimavy product, realny zaujimavy ohlas od zakaznikov
Musis sa rozhodnut, co budes robit. Vzdy je moznost obchdovanie vzdat. Vykaslat sa na to. Pripustit si, ze si v minulosti prilis hazardoval a ze hazardujes aj teraz+ ze to dalej nema zmysel a je to len vyhadzovanie tazko zarobenych penazi do vzduchu.
Ak si myslis, ze obchdovat sa da tak, ze len poklikas na nejake tituly, na ktore tipy ti dali "skuseni traderi", tak je to omyl.
Podla mna si na ceste, kde s velkou pravdepodpbnostou o cely vklad prides. Bude zalezat len na tebe, ci vstanes a pojdes dalej a spravis vsetko preto, aby si podobnu chybu nezopakoval.
Mozem Ti garantovat, ze tu istu chybu nespravis, ale spravis dalsiu, ktora bude mat za nasledok pokles Tvojho uctu.
A tak stale dookola.

Trading je easy.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2839
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 52 times
Been thanked: 112 times

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa Rokosák »

Stratit "vsetko" pokial strata neovplyvni zivotny standard je v poriadku. Vzhladom na nedostatok spolahlivych informacii a plno informacneho sumu je obchodovanie financnych produktov v podstate hazard. Samozrejme ide o to, aby si dokazal v spravny cas prestat. To vsak vyzaduje pristup udrziavania si aktiv (wealth preservation).
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
mademan
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut 28 08, 2007 1:41 am

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa mademan »

ja si myslim, ze to airwolkerovi vyjde. vlozil peniaze do firmy ktora je sice na kolenach, ale ma potencial vstat.

nie kazdemu sa chce chodit kazdy den do prace
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1110
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 35 times
Been thanked: 26 times

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa Tilbur »

nie je dolezite, ci mu to vyjde alebo nie.
Ja mu prajem. Ak mu to vsak nahodou vyjde, porusil takmer vsetky pravidla obozretneho obchdovania.
Staci, ze zacne obchdovat dalasi titul. Opat da do toho vsektko, lebo predtym mu to vyslo?
Tento postup aj nabuduce je ista strata.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa Istiach »

tilbur napísal:nie je dolezite, ci mu to vyjde alebo nie.
Ja mu prajem. Ak mu to vsak nahodou vyjde, porusil takmer vsetky pravidla obozretneho obchdovania.
Staci, ze zacne obchdovat dalasi titul. Opat da do toho vsektko, lebo predtym mu to vyslo?
Tento postup aj nabuduce je ista strata.
Slovenska narodna terminologia pre investovanie - dovtedy sa chodi s krcahom po vodu, kym sa ucho neodrthne :)
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa osamely chodec »

z dlhodobeho hladiska , je najhorsie , co sa mu moze stat, ze mu to vyjde. Zial, aj mne to pri prvom obchode so zlatom vyslo ...
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa davoo »

davoo napísal:Už to je pomaly na reverse split, aby to mohlo ešte vôbec niekam klesať. Do konca roka to ešte stihne subpenny? :lol:
6.októbra bol 5:1 reverse split, ticker zmenený na DRIOD dočasne. Tieto otc-čkárské páky na vyhnutie sa subpenny... Behom 3 dní to padlo o 60%. Ale nebudem hovoriť, že som to hovoril. Úplne reálna hypotéza je, že to do konca roka skončí na cene pred splitom. Minimálne štatistika je na mojej strane. Škoda, že mám zakázane držať pozície overnight a nemôžem trejdiť OTCs. Normálne by som to swing shortol a upol sem PnL, nech naserem Airwolkera. :lol:
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1110
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 35 times
Been thanked: 26 times

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa Tilbur »

Jedno je ale fakt. Su to vsetko jeho vlastne peniaze. Na to, ze nekonal obozretne, sme ho upozornili.
Ak sa aj napriek tomu rozhodol mat v jednej OTCckovej akcii 100% svojho uctu a pride o ne vsetky, je to jeho osobna vec.

Moze teraz doplnit ucet a opakovat to znova s inou takmer perfektnou spolocnostou....Alebo sa poucit a rozmyslat, co spravil zle.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa davoo »

Ale gule z oceľe má pokiaľ to ešte doteraz drží. Treba kúpiť basket ebola stocks, to je momentálne hit bagholderov. Pome, pome, čakám vás na IBIO, LAKE, APT. Môžete teraz kúpiť na dipe. :lol:

Obrázok
mademan
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut 28 08, 2007 1:41 am

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa mademan »

ty obchodujes profesionalne davoo, alebo preco mas taketo limity?
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa davoo »

Áno. U prop firmy som, preto tie limity.
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa davoo »

Airwolker držíš to ešte? Najnovšie sa nehaltujú jednotlivé OTC stocks, ale komplet všetko.

Obrázok

A našiel som ďalšieho pumpera.

Obrázok

Vyzerá to tak, že už si skúsený OTC-čkar. Reverse split, pump aj halt si zažil a všetko na jednej stock. :)
airwolker
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: St 15 05, 2013 2:21 pm
Been thanked: 1 time

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa airwolker »

Drzim celu poziciu, a priznavam ze som spravil emocionalnu chybu ked som neodpredal cast pozicie zaciatkom septembra na cene 0.18 ked som mal viac ako 120% - 140% zisk....suhlasim s pravidlom, ze vzdy uzamykaj zisky hlavne ak zisk je viac ako 30% - 50 % ... v tej dobe som ocakaval prieraz rezistu a cenu v rozmedzi 0.20 - 0.60... a hlavne som nevstupoval do longu so strategiou tradovania ale skor dlhodobeho investovania, co bol asi hlavny problem preco som neodpredaval v zisku....
... Ebola akcie sledujem, ale len edukativne kde by som vstupoval do shortu ak by som mal volny cash.....
... dolezite je, ze DRIO raislo 4 mega USD ktore by mali vydrzat do marca 2015, rozbiehaju predaje a uvidime co trh spravi s cenou akcie, ratam skor, ze ked pride FDA approval uvidime cenu opat na reziste terajsej ceny 0.90 - 0.93.... momentalne predpokladam pohyb z hladiny 0.30 na 0.60, z dovodu, ze pridu novi investori a hraci, ktori budu cakat FDA spravu.... ja sa naozaj nemam dovod nasierat na pripsevky a nazory druhych traderov, a uz vobec nie na to, ze by niekomu vysiel short na DRIOD....sto ludi, sto chuti....kto ma na to nervy, nech si shortne tuto akciu, verim ze bude dostupnych kopec volnych shortovatelnych kusov na IB.... pozor na cene 0.25 - 0.27 je silny support ... cim viac shorterov pribudne tym krajsi shortsqeeze uvidime :) ............. ako tento krasny na tickery ESI, za posledne 3 obchodne dni : http://www.marketwatch.com/investing/stock/esi" onclick="window.open(this.href);return false;
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa davoo »

ESI som longoval na dipe na 9,89 cca, dva dni dozadu. Zavrel som be-ish tesne pred washom k 9, kde som už bol dosraný dokupovať s lepšou avg. A toto mal byť môj "swing" prosím pekne. :lol: Netrafil som deň no... :D Takto vyzerá môj trading každý deň, haha.

Možno, že sa stretneme niekedy na tých istých tickeroch. :) Ja som potom ten, čo vás bude snažiť squeeznuť bid sizingom, haha. Ale nie. :)
airwolker
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: St 15 05, 2013 2:21 pm
Been thanked: 1 time

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa airwolker »

ESI ... myslis, ze dnesnych 82% "Short Percent of Float" ukazuje spravne na stranke http://shortsqueeze.com/" onclick="window.open(this.href);return false; ?
Da sa na tu stranku spolahnut ? Kedze vo svrtok - piatok minuly tyzden bolo tiez podobne percento ale medzi casom prebehol silny shortsqeeze. Tak ma zaujima, ci teraz pribudli novy shorteri po tom naraste, alebo ta stranka zabudla spravit update k dnesnemu dnu ..... Na tejto hodnote si netrufam predpovedat co sa bude diat, kludne to moze nejaky MM potiahnut este vyssie a vybuchat dalsiu cast shorterov smerom hore ... skoda, ze si ten nakup okolo 9 usd nepodrzal cez vikend, kedze kopec dlhodobych shorterov uzatvaralo svoje short pozicie az po vikende, bola tam este nejaka pravdepodobnost, ze by sa to mohlo stat a potiahnut cenu o nieco vyssie....
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa davoo »

ESI som dnes netrejdil, ale kukám na to akurát. Keď tak sem postnem alert.(keď stihnem). K stránke neviem, ja také nepoužívam a presnú hodnotu nepotrebuješ. Stačí, že je poriadny short float.

edit: A ja by som nevedel zaspať keby som niečo držal overnight, nie to ešte cez víkend. Ten môj swing som myslel, tak okolo hodiny expozície na trhu a ty ma tu strašíš už pomaly investovaním.
edit2: Som to zle pochopil. Pri parabolics ti bude rasť počet shortov(takých čo aj vedia čo robia približne) tým ako prudšie stúpa cena a daný pohyb dlhšie trvá bez výrazného pullbacku, hlavne keď to runnuje na bullshite/skorí random shorti. Pri treťom dni+ až začni shortovať spiky premarket/open, nie skôr. Mám to podložené tvrdou štatistikou. Za 20e pošlem spreadsheet s detailami. :lol: (Nie nepošlem, sa mi tam všetci natrepete premarket a je po edge)
airwolker
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: St 15 05, 2013 2:21 pm
Been thanked: 1 time

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa airwolker »

Po dlhsej dobe davam update na moju poziciu v DRIO.
Udialo sa kopec neocakavanych udalosti, a preto som za posledne dva tyzdne uzatvaral asi 25 - 30 % pozicie na cenach okolo 0.40 usd, cize cca brake even. Momentalne sa caka na FDA, a preto bol posledne tyzdne narast ceny.
Priblizne 70% pozicie drzim nadalej, kedze ocakavam FDA v priebehu niekolkych mesiacov.
Tento tyzden som sa zameral na Carl Icahn small cap play.
Po sledovani mesacneho pohybu VLTC od 2,20USD po 21USD, co mne prislo ako cista manipulacia ceny, som sa rozhodol spravit obchod s ENZN. (BTW, Sykes daval alert na nakup na VLTC za 2.20 ale predal este v ten den za 2.65USD.)
ENZN som najskor nakupil zaciatkom tyzdna asi za 10% kapitalu na cene 1.17 USD ... ocakaval som kopirovanie pohybu VLTC - sympathy play, ale pohyb bol uplne opacny, preto som predal za 1.32 USD. Vo stvrtok nastal obrat a ENZN prerazilo 1 rocne maximum 1.83 USD. Tento pohyb ceny, ma dost zaujal a mam podozrenie, ze aj v tomto pripade moze prave zacinat manipulacia ceny ENZN a je mozne ze sa zopakuje podobny pohyb ako pri VLTC. Toto je cista spekulacia a mozem sa silno mylit, nakupil som cca za 25 - 30% kapitalu ENZN na hodnote 1.65 USD. Tuto poziciu neplanujem predavat pri poklese, budem sa citit komfortne aj pri 3 rocnom longu.
Dovod je, ze maju 0.7USD cash na jednu akciu a nemaju takmer ziadne vydaje a zisky maju uz z vyvinutych liekov v minulosti, za ktore beru royalties - autorizacne poplatky od velkych farma firiem. Nasledne vyplacaju zo ziskov dividendy.
ENZN screener : http://finviz.com/quote.ashx?t=enzn&ty=c&ta=1&p=d" onclick="window.open(this.href);return false;

Hneva ma, ze som nebol dostatocne pevny na udrzanie pozicie 1.17usd zo zaciatku tyzdna a ze som teraz nakupoval za pomerne vysoku cenu. Chcel by som poziciu podrzat aspon 2 tyzdne. V pripade, ze spekulacia vide, tak chcem predavat do prvej velkej paraboly.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15809
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1402 times

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

airwolker napísal: Ja som bol teraz 3 tyzdne na PNke s chrbticou, tiez kombinacia sedaveho zamestnania a tazke vahy v posilke. Doktorka povedala, ze mam zrotovanu chrbticu a skoliozu ale vobec neporadila co mam robit. Jedine co viem, ze v posilke musim znizit vahy a vynechat niektore cviky, a plus zacinam chodit na plavaren. Momentalne robim z gauca a uvazujem ze na nejaku dobu si dam monitory ku gaucu a budem robievat po leziacky. Ked som od 10tej v office a potom este doma som do 23h za compami tak ten chrbat citim. Asi tato tema nepatri do tohto vlakna, ale mozno tu bude viac ludi s rozbitym chrbatom zo sedenia, tak kazda rada je dobra :)
4 veci , ktoré pomohli mne:

1. Dynamická stolička.
Mám slovenský Ergonomis http://www.ergonomis.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;, najlepšia je vraj Spinalis http://www.spinalis-stolicky.sk/" onclick="window.open(this.href);return false; , ale sú aj iné variety s podobným princípom.

2. Matrac . Prespíme tretinu života, takže správny relax chrbtice je extrémne dôležitý. Treba naštudovať a kúpiť.

3. Šport. Žiadne šialené záťaže! Sedavé zamestnanie a dvíhanie činiek nejde dokopy. Je to vlastne ničnerobenie a potom extrémna záťaž. K extrémnej záťaži sa musíš dopracovať postupne...ináč si poserieš aj iné veci, napr. krvný tlak.

Beh je super vec, ale niektorí ho nemajú rád. Ja mám radšej in line korčulovanie a nordic walking do kopca. Chodenie s palicami do kopca, ked 30% záťaže prenesieš na hornú časť tela výborne trénuje chrbticu. Je to vlastne ako beh na lyžiach, čo sa považuje za jeden z najzdravších športov. Plávanie je super vec, chrbticu však môžeš preťažiť ak by si plával len prsia s ponáraním hlavy (jednostranná záťaž ). Najlepšie je striedať kadejaké štýly a športy...

Keď máš problémy s chrbticou je dobré rozvičiť sa už ráno. Ja som sa naučil behom pár minút pretiahnúť si kĺby a ,,vypukať chrbticu,,. POmáha to. Stačí mať zostavu na rozcvičenie od hlavy po päty, alebo si zľahka zabehať. Dobré je tiež kuknúť na nejaké cviky Pilates a naučiť sa aspoň správne držanie, alebo nejaké polohy ...to ti pomôže precvičiť chrbticu hocikedy a hocikde.

2 vylepšenia ak nie je na šport čas:
1. ked potrebuješ prejsť 200-300 m peši ..lepšie je to zľahka prebehnúť.
2. nepoužívaj výťah...vybehni po schodoch

4. Masáže. Pomôžu v problémoch, ale i preventívne. Ja chodím pravidelne 1 x týždenne už viac ako 10 rokov.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa Leon »

tá Spinalis stolička 800 eur :O,.. no keby sa mi tam ta spružinka ohla, hneď by ju mal niekto v riti :D
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15809
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1402 times

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Leon napísal:tá Spinalis stolička 800 eur :O,.. no keby sa mi tam ta spružinka ohla, hneď by ju mal niekto v riti :D
Aj tá slovenská stála tuším 400 e. Slovenská má výhodu, že sa dá sedadlo páčkou fixovať, alebo uvolniť. To je super hlavne v začiatkoch kým nie je chrbát vytrénovaný len na dynamické sedenie. Kým sa vytrénuje, zažije záťaž - normálnu svalovú horúčku...takže to tiež nie je len tak, presadnúť si a hotovo.

Treba si urobiť research. Možno je už väčší výber. Pametám sa, že som narazil aj na nejakú nemeckú stoličku za 150 € s dynamickým sedadlom, ale to rozpätie pohybu bolo menšie. Treba vyskúšať. Nedajte sa však ošaliť inými alternatívami - to sedenie musí byť dynamické - nesmie byť fixné.

Rozhodne však môžem povedať, že tá stolička mi asi pomohla najviac. Pre ľudí zo sedavým zamestnaním je to absolútne najdôležitejšia vec. Na tom by nikto nemal šetriť .
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
airwolker
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: St 15 05, 2013 2:21 pm
Been thanked: 1 time

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa airwolker »

Este dost casto vidim polohovacie stoly a ludia pracuju po stojacky, to sa mi este tiez pozdava. Ta spinalis stolicka pre postavu 190cm je za 800 Euro, a to asi pojdem najskor odskusat do predajne. http://www.spinalis-stolicky.sk/stolick ... navigator/" onclick="window.open(this.href);return false; ......................... potom som este dal vyhladavat do heureky "dynamicke sedenie" kadeco to ponachadzalo aj inych vyrobcov stoliciek, ale nikto tam neuvadza v akom rozmedzi maju spraveny ten dynamicky pohyb. Asi zacnem fit loptou a dynamickymi podlozkami zatial, a postupne ponastevujem predajne s tymi dynamickymi stolickami odskusam a uvidim ... vdaka za radu ....
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa davoo »

Tiež sa mi pozdávajú tie standing desky.
http://www.ergodepot.com/Jarvis_Desk_p/jrv.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Namiesto tej spinalis stoličky za 800 euro kúp radšej tú veľkú nafukovaciu fit loptu za 10 euro a je to to isté. K tomu manželka ju môže používať na cvičenie a potom si taktiež môžete s manželkou "zacvičiť" obaja naraz na nej. :lol: 3 v jednom, kam sa hrabe spinalis stolička...

edit: vlastne si povedal, že vyskúsaš fit loptu. Zase nečítam poriadne... :roll:

Tu je setup pre aktívnych.
Obrázok
Naposledy upravil/-a davoo v Po 27 04, 2015 9:31 pm, upravené celkom 2 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"