Airwolker - obchody

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa Airmike »

aha jasne , a ty si to za tych par hodin co je ten clanok vonku stihol otestovat ? lebo mne to trvalo mesiace

to ze sa meni volatilita je jedna vec, ktoru beries do uvahy, ale to ze sa volatilitou meni aj cena opcie uz nezaratavas.
z toho vyplyva ze napriklad pri bariere 80/80 je payout 100% ale za mesiac ten payout moze byt pri hranici 60/60 alebo kludne 160/160

takze tvoja uvaha zase stoji len na dojme. ale dojmy ja neobchodujem.

tym ze som to postol do Airwalkerovho vlakna som chcel len poukazat ze neexistuju len pristupy kde riskujes mrte vela penazi. diskutovat o tom nemusime. to by si do tej diskusie musel priniest data. dokazy. polemika ci ten pristup je validny alebo nieje je uplne irelevantna, pretoze som na to robil milion testov, takze ja uz nepotrebujem dokaz, ze to je validny pristup
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Mika napísal: ludia vam dookola budu podsuvat dogmaticke myslienky .... a to ze vysoky risk ide ruku v ruke s vysokym rizikom.
retail nech pekne pamata na tuto dogmaticku myslienku. Bude to pre nich len dobre
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa Airmike »

peter.cmorej napísal: retail nech pekne pamata na tuto dogmaticku myslienku. Bude to pre nich len dobre
netvrdim, ze to nieje dobre. prave naopak, je to dobre aj pre financne negramotnych ludi a paradoxne aj pre ludi ako som ja. keby nahodou zacali ludia premyslat, tak by sa zvysila konkurencia a musel by som sa snazit viac, za menej penazi.

to ale nemeni nic na tom ze to nie je realita , len nepotvrdena hypoteza. vdaka bohu za nu
mgulka
Active Member
Príspevky: 112
Dátum registrácie: Ut 25 06, 2013 10:11 am

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa mgulka »

a to ze vysoky risk ide ruku v ruke s vysokym rizikom
myslel si vysoký zisk, že ? A to nie je pravda, že vysoký zisk (resp. lepšie je "vyšší") je možné dosiahnuť len za vyššieho rizika? Vo všetkom predsa platí, že každé "za" má svoje "proti". V tradingu neplatí niečo ako investičný trojuholník?

To by som teda chcel byť obchodník, ktorého equity krivka má tvar priamky
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa Airmike »

pardon preklep.

samozrejme chcel som napisat, ze vyskoy zisk nejde vzdy ruku v ruke s vysokym rizikom. to je jedna z hypotez prevzata s investicnej teorie minuleho storocia. rovnako ako dogmy o investicnom horizonte a efektivite trhov a dalsie podobne nezmysly
airwolker
Silver Member *
Príspevky: 209
Dátum registrácie: St 15 05, 2013 2:21 pm

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa airwolker »

Pani, prepacte ze prerusujem Vasu debatu ohladne strategii.

Viete mi niekto poradit ohladne technickej analyzy ?
Jedna sa mi o to, ze vsetci sa ohanaju Golden Crossom.

http://www.investopedia.com/terms/g/goldencross.asp" onclick="window.open(this.href);return false;

Ked pozriete graf VGTL v daily mode, tak o chvilu nastane pretnutie MA50 a MA200.

http://stockcharts.com/h-sc/ui?s=vgtl" onclick="window.open(this.href);return false;

Ja sa na analyzu samozrejme nespolieham, len sa chcem spytat ci mate niekto skusenosti s tymto javom.
Mne by sa tento catalyst pacil, keby nastal po nejakej dobrej sprave, a potom by zacali naskakovat traderi co sleduju len TA. Ale takto neviem ci mozem ocakavat narast na cene len vdaka TA.

Hlavne sa mi nepaci to, ze pretnutie MA50 a MA200 nastane preto, ze MA200 silno klesa. Kdez to MA50 mierne slabo rastie, ale pritom cena posledne tyzdne oslabuje...

Vdaka za rady :)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa Airmike »

ak to ma vystrelit hore , tak ja to vidim takto
Prílohy
VGTL.png
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa Istiach »

Mika napísal:pardon preklep.

samozrejme chcel som napisat, ze vyskoy zisk nejde vzdy ruku v ruke s vysokym rizikom. to je jedna z hypotez prevzata s investicnej teorie minuleho storocia. rovnako ako dogmy o investicnom horizonte a efektivite trhov a dalsie podobne nezmysly
Osobne si myslim ze vo vseobecnosti to plati. To vsak neznamena ze neexistuju situacie kedy v podstate clovek nema co stratit a moze len ziskat. Vynimka potvrdzuje pravidlo... Ci ako to bolo
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Čauko.

Môj prvých +220% za deň na penny stocks.
Mám viac ako 100 tisíc akcií po 0,0033 (čiže nákup za cca 330 USD) ...Ešte dnes pri open mi dokúpilo po 0,0031 a potom to začalo... Pri close už mala moja mini investícia cenu takmer 1000 USD. Nenašiel som nijakú správu, ale dám krk na to, že pumperi rozosielajú emaily...

Držím. Potencia zisku je pekná... :)

Ohľadom VGTL som kľudný. Chce to len čas..Amýlia slúbila prvý filing pred koncom októbra a ja jej verím. Tam sa niečo chystá. Tá firma má najhoršie fundamenty, ale najväčšiu potenciu. Ona to rozbehne...
Prílohy
ACTL.PNG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
airwolker
Silver Member *
Príspevky: 209
Dátum registrácie: St 15 05, 2013 2:21 pm

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa airwolker »

Cau Juggler,

nooo, gratulejssson from meeee :)

A teraz bud macher a uzamkni 50% pozicie a 50% si nechaj "ride shares for free" .... toto sa ja nikdy nenaucim ... vzdy si to hovorim a vzdy som chamtive prasa co chce viac a viac :)

Na zaklade coho si nakupoval ? Kde si vyhladaval info o tej firme na akych strankach ? Odporucil ti ju niekto z traderov co sledujes, ci si sa sam rozhodol ?

Idem pozriet co pisu o tej firme na forach ...
airwolker
Silver Member *
Príspevky: 209
Dátum registrácie: St 15 05, 2013 2:21 pm

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa airwolker »

Ohladne VGTL...

ja sa spolieham na tieto 2 vety z posledneho 8K letter from Amilya:

" Meanwhile, Interim President Mr. Toussaint and I have been working closely with the Board to craft a vision for the future of VGTel, and the correct strategy to achieve it. As we perform our due diligence, we are actively evaluating the market landscape, identifying potential opportunities and partners, and sketching out a solid business model. This work, along with the invaluable feedback and insight of industry experts, is getting us closer to presenting a clear, viable, and achievable work-out path for VGTel. I look forward to sharing this vision with you in the coming weeks. "
........................................................................
"while rewarding the loyalty of those shareholders who have remained with us."

Dufam, ze tu viziu o predstavach ako rozbehne firmu da este pred vyhodnotenim auditov.
Totiz po audite ocakavam nejaky debt, a ten bude asi mierne negativne posobit.

Ale ked da dobru viziu pred 10Q cislami z auditu, tak by este mohol prist pekny run tieto najblizsie tyzdne.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

airwolker napísal:
A teraz bud macher a uzamkni 50% pozicie a 50% si nechaj "ride shares for free" .... toto sa ja nikdy nenaucim ... vzdy si to hovorim a vzdy som chamtive prasa co chce viac a viac :)

Na zaklade coho si nakupoval ? Kde si vyhladaval info o tej firme na akych strankach ? Odporucil ti ju niekto z traderov co sledujes, ci si sa sam rozhodol ?

Idem pozriet co pisu o tej firme na forach ...

Zatial nič neuzamykám. 220% u penny stocks beriem ako 2,2% u normálnych. Výber zisku budem časovať podľa TA, objemov a podľa katalyzátorov.

Výber akcií. Tri som zobral od Teba: VGTL, RXMD a HCTI. Ostatné si budem vyhľadávať sám. Nechcem sledovať žiadne fóra, ani dostávať emaily, ani ma nezaujímajú tipy od neznámych ľudí. Ty si výnimka - ale nezabudni - moje kritérium je cena 0,00XX (alebo taká čo sa približuje, že sa oplatí počkať, kým tam klesne).

Pravidlá som si stanovil, teraz si musím nájsť čas, aby som také akcie vyselektoval. Filozofia mojej stratégie je nasledovná.

1.Väčšinou som v cashi, takže mám kopu nevyužitých zdrojov vhodných na takéto sekundárne stratégie.
2. Začnem v malom, po čase to vyhodnotím a ked to bude fungovať dám to toho viac.
3. Filozofia bude nájsť také akcie, ktoré sú pri dne a majú potenciál na zisk 1000% a viac. Urobím portfólio.
4. Budem sa snažiť predbehnúť ,,pumperov,, u ktorých verím, že vyhľadávajú presne takéto akcie...
5. Každú akciu podrobím počiatočnej analýze, potom budem na nej už len sledovať správy.

Ak máš nejaké zdroje, ktoré pomôžu v screeningu, analýze, news, twits a pod. tak môžeme sharovať. Kľudne aj cez ss. Vzhľadom na nízku likviditu, nebudem uverejňovať nijaké tipy, kým sám nemám nakúpené.

Čo sa týka costu, Jaja má pravdu. Treba počítať s 0,5%. Takže nezáleží na počte akcií, ale na objeme transakcie.
Aj to perfektne fituje moju stratégiu. Za každých 200 USD bude cost 1 USD. Ak by som nebral tie najlacnejšie, už by to bolo drahé. Ja to chcem robiť fakt ako opcie. Nebudem sa otravovať s potenciálnymi stratami - tie sú vopred dané. Budem sa sústrediť len na zisky. Budem len longovať.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
airwolker
Silver Member *
Príspevky: 209
Dátum registrácie: St 15 05, 2013 2:21 pm

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa airwolker »

RXMD dolezity update 13.10.2015

http://finance.yahoo.com/news/progressi ... 00657.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://investorshub.advfn.com/boards/re ... =117287349" onclick="window.open(this.href);return false;

...prave teraz som to objavil po naraste ceny z 0,0055 na 0,009...
Nemam to prestudovane, ale nieco tam motaju, ze z dlhu 585k USD im ostava uz iba 85k.
Ak je toto pravda tak coskoro vidim smer na cenu 0,08USD.
Nestiham to teraz prestudovat, lebo vyrazam prave na sluzobku.

Ak je to pravda, tipujem ze asi prichadza posledne obdobie na nakup pod 0,01.

Keby som mal aspon cast uzavretu z VGTL, tak nakupujem vacsie mnozstvo RXMD. Ale nemam volny cash.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

airwolker napísal:RXMD - budeme prekvapeni, ked do pol roka uvidime cenu 0,08. Ale ano dobre robis, ze uzatvaras zisky. Skus potom podrzat shares for free ride smerom na 0,08. RXMD je dost velka sanca, ze ta firma to dotiahne do NASDAQ. Este je ale otazne kolko bude skutocny float po vyplateni dlhu. Pretoze bude o dost vacsi, kedze veritelia dlhu premienaju svoje convertibles akcie na cash. Cize do trhu sa kazdy den moze dostavat az 20% denneho volume novych akcii.
Z vyberu HCTI, VGTL a RXMD je asi najserioznejsia firma s revenues a ziskami iba RXMD. Vravim, keby som mal cash tak teraz nakupim poriadnu poziciu pod cenou 0,01 ..... najfajnovejsie spravy este len pridu a to informacia o vyplateni celeho dlhu.... a potom firmu caka len revenues okolo 12 - 15 mega rocne a samozrejme zisky, bez dlhov. Uvidime este kolko vide trzna kapitalizacia po vyplteni dlhu, to bude najdolezitejsie hned skontrolovat, podla toho odhadnes ako vysoko akcia moze vyletiet hore.
Zatial sa učím odhadovať pravdepodobné pohyby. Ale prichádzam na to, že zisky treba vyberať do dobrých správ, lebo to často ešte v priebehu toho istého dňa padne na nulu. Napr. RXMD dnes max 0,0095 (+70% ), ale po 4 hodinách už len 0,63 (+10% ). APYP dnes 0,022..ale pred close 0,01 ..rozdiel +120%. V pondelok však šiel (po správe v piatok)po 0,039 a to je pomaly rozdiel +300%. ACTL som sa tešil z +200%, ale dnes už je zisk len polovičný. Takže moja stratégia bude výber dobrých akcií, postupný nákup ked sú dole a výber ziskov ked stúpnu. Prvý target bude stav, že celé portfólio budem mať zadarmo = vyplatené vybratými ziskami. Minule som sa tešil z nerealizovaného +200% no dnes viem, že predčasne. Dnes knihujem prvý realizovaný zisk cca +50%, nominálne +570 USD. :)

P.S. Všetko zatial vyzerá super, len to špatí moja prvá investícia: VGTL Pri nej som ešte nemal pravidlá a nakúpil som ihneď zbytočne veľ a a vysoko. Teraz je na tretinovej cene od mojích prvých vstupov a velmi sa mi nechce dokupovať, kým neviem čo sa objaví v kvartálnom zverejnení...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa Airmike »

len pre zaujimavost, tento chlap dava asi najzaujimavejsie tipy na akcie podla mna. sledujem asi len 2 investorov, takze toto je jeden z nich.

http://schickelgruber.blog.cz/1510/ther ... -podobnymu" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mika: dík za tip. Vo voľnom čase poštudujem. Tú prvú akciu AXDX som narýchlo pozrel. Trhová kap. 750 mil a tržby 13 tisíc síce hovoria veľa - ale pozor, je to BIOTECHNOLOGY. Tie často nemajú žiadne tžby, len milióny výdavkov a cena akcie potom vyrazí hore o stovky % ked sa im podarí objaviť produkt z veľkým potenciálom.
Napríklad tá firma mala za pol roka stratu cca 20 miliónov, ale majú na účte ešte 35 miliónov v cashi...
The Company periodically maintains cash balances at a commercial bank in excess of the Federal Deposit Insurance Corporation insurance limit of $250,000. At June 30, 2015 and December 31, 2014, the Company’s uninsured cash balance was approximately $35.3 million and $53.6 million, respectively.

V každom prípade - veľká pozícia na short o ktorej píše ten chlapík sa mi vidí dosť riziková. Straty môžu byť nelimitované. Pozriem sa na ňu bližšie, ale ideálne by bolo shortovať cez put opcie, ak je ,,optionable,,. Je to totiž akcia z Nasdaqu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mika napísal:tento chlap dava asi najzaujimavejsie tipy na akcie podla mna.
Čím viac ho študujem, tým menej sa mi zdá...

Tú AXDX som si zanalyzoval a je šialene riziková na short. Insideri tam nakupujú (director kúpil od leta akcie za milión), hrozí silný squeezeout ( 5 mil. akcií na short pri dennom objeme 190 tisíc ! ) a naviac firma naozaj vyvíja sľubný produkt. Pravidelne sa do nej obúvajú shortselleri ako Citron, ale faktom je, že firma vyvíja rýchle diagnostické testy, ktoré by odstavili diagnostiku kultiváciou...to by bol prelom a potencia miliardových tržieb. V júli začala trials a registráciu u FDA: the company maintains its expectation that it will launch an FDA cleared product in the United States in the first half of 2016.

Je tam veľa pre a proti...ten trejd nemá edge...hodnotím ho tak 50:50...klesne ak by sa jej nič nepodarilo, ale prudko stúpne ak všetko pôjde tak ako má. Navyše, tip má blbé načasovanie, veď cena akcia ide takmer 2 roky doboku medzi 16 a 30 a on ju odporúča na shortovanie pri 16? Navyše píše, že ,,nedelam si legraci, mam velkou short pozici. to je podľa mňa hlúposť, takto riskovať. Mne ten chlapík pripadá ako zbohatlík, ktorý gambluje, lebo na to má...

Preklikal som niekolko mesiacov jeho blogov a nenasiel som žiadne zaujímavé tipy. Naposledy písal o tom, že sa zviezol v Glencore... To je nulová hodnota, lebo reči o tom, čo už je za nami nepovažujem za tip. Väčšinou píše o pomeroch v českom IT sektore, takže v amerických akciách mi nepripadá ako odborník. Nenašiel som už žiadny iný tip, tak neviem z čoho súdiš, že je dobrý. V marci odporúčal Teslu na short a vyzerá, že na nej silne prerobil:

Tesla, dalsi kolo sazek
27. března 2015 v 17:05
Kdyz jsem zacinal s tim short view na teslu, tak TSLA byla na $196. Ted je na $184, takze zatim to jde spravnym smerem. Ty moje puvodni sazky jsou dlouhodobejsi, jedna se o put opce na leden 2016.

Ted jsem akorat udelal dalsi kolo sazek, spis kratkodobejsiho charakteru. Nakoupil jsem put opce se strike pricem $165 a expiraci 15. kvetna 2015. Tesla by mela ohlasovat q1 vysledky cca 6. kvetna. Jsem vic a vic presvedcenej, ze to bude peknej pruser. Kuprikladu, mam nejaky data, ze se silene propadly prodeje v Norsku, cca o 50% oproti q1 2013. V q1 2013 delalo Norsko cca 1/3 vsech prodeju! Pruser v Cine uz je celkem dobre zdokumentovanej. Podle vseho prodeje v q1 i v Kalifornii prinejlepsim stagnuji oproti q1 2013 (spoustu lidi odklada nakup Tesly, protoze cekaji na Model X, to priznavam). Pokud v kvetnu 2015 bude ta cena akcii $150, tak vydelavam cca 3x tehle sve sazky, tak uvidime. Mimochodem, ja normalne jsem presvedcenej, ze je tak cca 10% sance, ze ta akcie muze po vysledcich spadnout na $100.


P.S. TSLA šla nasledujúce 4 mesiace hore na 280..teraz ide po 227.

No napokon som hodil do Google jeho meno a vyšlo mi, že je to Jan Barta...český multimilionár z IT biznisu, ktorý zbohatol v doménovom biznise, potomok vplyvnej židovskej rodiny, ktorá predala Havlovcom Barrandov, high stakes poker player atd....

Tento chlapík, aj ked zrejme génius, úspešný podnikatel a gamblér podľa mňa nemá čas ani kapacitu dávať dobré tipy na americké akcie....skôr nevie čo s prachmi a rád si zahraje na burzách.

Takže tie tipy od neho skôr NIE...ale ma zaujalo to, čo prezradil v jednom z interview:

Co se businessu týče, tak obecně mě teď zajímají věci, které nějak pracují s dataminingem obrovského množství dat a jejich následnou analýzou k nějakému účelu. Abych to nějak zkonkretizoval - třeba financuju teď takovou firmičku, která se jmenuje Semantic Visions. Semantic Visions konstantně monitoruje asi 200 tisíc informačních webů a chroupe nové články a nějak je na základě sémantiky vyhodnocuje. No a jedna z aplikací této technologie by mohlo být obchodování na burzách podle těchto sémantických dat v reálném čase. Takových výzkumných projektů mám vícero.

P.S. O tej AXDX, ked som ju už analyzoval, tak pouvažujem na LONG cez opcie...Prečo by som do nej neinvestoval zopár stoviek cez opcie, ked riaditeľ práve kúpil akcie za milión ?...alebo by sa na to hodil nejaký opčný model, kde jej cena na budúci rok prudko stúpne alebo klesne.
Prílohy
Jan Barta.jpg
Jan Barta.jpg (23.19 KiB) 11096 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tak ma nakoniec zaujalo čítanie jeho príspevkov, že som ho čítal takmer až do polnoci.

A zistil som, že hoci nemá veľa tipov na amerických akciách, tak sa ho oplatí čítať ohľadom investícii v českých akciách a českom IT biznise. Takisto má dobrú fundamentálnu analýzu a je vizionár.

Odporúčam pre hráčov na českom akciovom trhu a takisto v českom IT biznise.

Mika: najprv som bol sklamaný, lebo som čítal len príspevky o amerických akciách. Až ked som sa začítal do ostatného, zistil som, že je fakt dobrý. Už ťa chápem – si predsa v Prahe. :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa davoo »

@uspesny high stakes hrac: toto bude asi veľmi odvážne tvrdenie juggler. Chlapec má len veľa peňazí z it. Reálne nebeatuje ani nl50 online(small stakes). Jednooky kráľ medzi slepými. Pamätám si ze kedysi po médiách mal silné reči ako výzve junglemana so 100k $ side be tom. Co je reálny nosebleeder. Ostalo to len pri slovách. V it to môže byť borec a génius, ale ten poker fakt nie. On to ani na reálnej live scéne neporaza a môj názor na live scénu som tu už prezentoval. Ja sa robím tiež dosť často velice dôležitý a som neoficiálny majster sveta vo všetkom ako správny 25 ročný fracek ale na tohto chlapca a jeho tvrdenia sa nechytám.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa Airmike »

no ja netvrdim, ze ten alebo onen je majster sveta. len hovorim ze investovanie toho chlapa v principe ma hlavu aj patu. a ja jeho web sledujem , lebo ma vseobecne zaujima investovanie tohto typu.
prave preto, ze sa pohybujem viac v cechach , tak mi viac hovoria podobne mena. podobnych ludi je v Cechach neporovnatelne viac ako na Slovensku. investuju do technologii. betuju velke stavky, ludia ich nasleduju pretoze vedia, ze v tych betoch je vela penazi. no a mam este jednu vec ktora mi imponuje. tito ludia na stocks zarobili viac penazi ako vsetci regionalni hedgefund manazeri dokopy.

co sa tyka toho jeho projektu, ktory collectuje data, monitoruje aziu a na zaklade toho by sa malo obchodovat. to je skor pokus a teoria, ale sympaticke prave je , ze aj ked je to len a len pokus , tak to ten chlap je ochotny podporit, zainvestovat. robil na tom tim ludi. a to je presne to co na slovensku chyba.
btw: myslim, ze v cechach sa tomuto smeru dost venuju, ale s principu to ma fundamentalne diery. myslim ze v podobe ako na tom pracovali to nemoze fungovat.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

davoo napísal:@uspesny high stakes hrac: toto bude asi veľmi odvážne tvrdenie juggler. Chlapec má len veľa peňazí z it. Reálne nebeatuje ani nl50 online(small stakes). Jednooky kráľ medzi slepými. Pamätám si ze kedysi po médiách mal silné reči ako výzve junglemana so 100k $ side be tom. Co je reálny nosebleeder. Ostalo to len pri slovách. V it to môže byť borec a génius, ale ten poker fakt nie. On to ani na reálnej live scéne neporaza a môj názor na live scénu som tu už prezentoval. Ja sa robím tiež dosť často velice dôležitý a som neoficiálny majster sveta vo všetkom ako správny 25 ročný fracek ale na tohto chlapca a jeho tvrdenia sa nechytám.
Nenapísal som, že je úspešný high stakes hráč...napísal som: Jan Barta...český multimilionár z IT biznisu, ktorý zbohatol v doménovom biznise, potomok vplyvnej židovskej rodiny, ktorá predala Havlovcom Barrandov, high stakes poker player atd....takisto som napísal, že ,,mne ten chlapík pripadá ako zbohatlík, ktorý gambluje, lebo na to má,,...

Proste ja ho ako poker hráča neposudzujem, ani sa nevyznám v súčasnej pokrovej scéne. Je však nepopieratelné, že hraje high stakes a tak o ňom píšu aj pokrové portály.

Mimochodom, u mňa je hráč v live cash games vyššie ako kdejakí turnajoví profíci, čo nehrajú o svoje peniaze ( často im ešte aj ten vstup platia investori , alebo idú cez satelity)

Na rozvadovské high stakes cash game jsi byl v minulosti hodně vidět. Jaké na ni máš vzpomínky, popřípadě jak se ti tam celkově daří?

Já jsem tam hrál třikrát a za ty tri sessions jsem byl přes dva miliony plus. Pamatuju si, že jednou jsem tam byl už 70 tisic euro mínus, pak jsem na dvě hodiny odešel, v pět ráno jsem se vrátil a měl jsem 90 tisíc euro heater nahoru během hodiny a půl.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mika napísal: prave preto, ze sa pohybujem viac v cechach , tak mi viac hovoria podobne mena. podobnych ludi je v Cechach neporovnatelne viac ako na Slovensku. investuju do technologii. betuju velke stavky, ludia ich nasleduju pretoze vedia, ze v tych betoch je vela penazi. no a mam este jednu vec ktora mi imponuje. tito ludia na stocks zarobili viac penazi ako vsetci regionalni hedgefund manazeri dokopy.
Súhlasím. Česi sú koumáci...vo všetkom cca 5 rokov pred nami. Netvrdím, že my na to nemáme ,,lidi a peníze,,...len, že sa to u nás všetko rozbieha akosi pomalšie...

P.S. aspoň reálne vidíš, čo u nás bude v 2020 :lol:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa davoo »

@Juggler: ok, zle citam. :)

Cital som si blog a komenty a dost ho tam miestni pubertiaci adoruju a maju ho za autoritu vo všetkom (mimo jeho niche co su domeny) a pride mi to dost zvlastne a Mikovmu nazoru sa na neho sa cudujem este viac. On sice zarobil viac ako hf manageri ale len vdaka 2 prepákovanym obchodom na ceskej burze a tomu ze mu na ucet chodi niekolko mega mesacne z domen bez pohnutia prstom a moze sa takto hrajkat a chodit pre vascinu tych manazerov all iny. Hf manazerov moc nemusim, ale tu sa ich treba zastat.

Zaujimave info:
Já jsem cca od 12ti let jevil velký zájem o akciové trhy (na stará kolena se mi to teď vrací), můj denní chleba po škole bylo CNBC/Bloomberg. Postupně se mi podařilo vylákat z rodičů nějaké peníze na investice a po prvotních úspěších sem získal ještě více. Skončilo to poměrně logicky - značnou část těch peněz jsem poté prodělal, kapesné bylo zaříznuto.
Tie "nejaké penize" bola 7 ciferná suma a vsetko to predrbal hrajkanim sa na burze ako cca 13 ročný. O rok dva neskor mal potom svoj startup ktory mu nafundoval ich rodinny kamarat a predrbal to tiez. K domenam sa dostal ked stretol Kubika a ten ho zasvetil do bizu, zavolal tatovi a uz to islo. haha Sikovny je a pri dokladani bananov v tescu by urcite neskoncil ale na cz je velmi vela vacsich autoritit v danych oblastiach ako on a tak trocha mi tiez pripada ako zbohatlik. Tolko moj hejtersky post...

edit: pozrel som si jeho biznis trackrecord a majorita same faily okrem epojisteni a zlavovym portalom co su mi teda "biznisy" ako tie domeny. Vzhladom na to kvantum projektov co on zacal a dotoval z nekonecnej studne kapitalu(domeny) to je velmi slaba success rate a biznisman je asi taky ako pokrovy hrac.

@sk vs cz a lack of people: Nemusim ist ani daleko. Jonatanus sa pohybuje v jeho vodach a je uplne ina liga. To je ako porovnavat 7 dedinsku ligu a premier league.

hejter davoo konci kydanie
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Davoo.

Každá minca má dve strany.

Súhlasím, že neide o ,,milionára z chatrče,,. Preto som napísal, že ide o ,,potomka vplyvnej židovskej rodiny, ktorá predala Barrandov Havlovcom. Jeho rodina reštituovala veľké majetky, takže chlapec mal z čoho začínať.

Na druhej strane si všimni, že sa hral z akciami už od 12 rokov. Je to stejný príbeh ako ked som písal o Steinhardtovi, alebo o Sykesovi. Títo židovskí chlapci začínali z akciami vo veku 12-13 rokov. Dostali akcie od rodičov a vo veku 18 už vedeli obchodovať. Sykes mal vo veku 18 na účte 12 000 a za tri roky už 1,5 milióna. Steinhardt vo veku 25 už riadil vlastný fond. A začínal úplne od nuly. A čo som robil ja, ked som mal 18? Chodil po žúroch, preťahoval baby a jediná moja starosť bola, aby som zmaturoval a dostal sa na VŠ :lol:

Tým chcem povedať, že jedna strana mince je, že chlapík začínal v dobrých pomeroch ( kapitál, vzdelanie v Londýne). Druhá vec ale je, že makal na sebe. Milióny ziskov z podnikania mu len tak nespadli z neba. Nie je to všetko o peniazoch. Z jeho príspevkov vidno, že tomu rozumie, že je namakaný, fundovaný...proste vyzná sa.
Aj ten poker sa naučil hrať dobre. Nie je loser. I ked nie je profík, vidno, že je hraje nadpriemerne. Tak ako sa mu nadpriemerne darí v podnikaní i na burze.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa Airmike »

davoo

ja by som rad povedal ze moj nazor je postaveny prave na tom , ze mne je uplne jedno odkial kto peniaze na biznis zobral. tuto vec ja vobec neriesim. niesom hejter. ja hodnotim len to ci biznis slape. JBmu sa venovat nechcem, lebo mojou naplnou nieje robit nejaky research, ale vobec si nemyslim, ze len epojisteni a domeny su jeho jedine successy. poznam minimalne dalsie 3 biznisy ktore su mega uspesne. on je vacsinou kritizovany prave pre to, co si aj ty spomenul v uvodzovkach a to je akoze downgradovanie oblasti ktorym sa venuje. ja to vidim tak, ze ked su v tom prachy, a velke , tak to ma vyznam robit. peknym prikladom je extra.cz a g.cz . obycajny jednoduchy bulvar. par mesiacov na svete a market leadri.

zrovnavanie s jonatanusom asi nieje uplne najstastnejsie. rozhodne sa totiz v jeho vodach nepohybuje. ak som to spravne pochopil z jonatanusovho blogu tak ma asi trochu ine priority. ako napriklad tvorit biznisy z vysokou pridanou hodnotou. jbmu je toto uplne u prdele (tiez to len citam v jeho blogu) . ide tvrdo po biznise bez nejakych moralnych polemik. urcite si nemyslim, ze rozdelovat nieco do lig je tu na mieste. kazdopadne treba prihliadat aj na to, ze take epoisteni ma myslim do 200 zamestnancov. takze davoov nazor v tomto je podla mna trosku hejtersky. pridana hodnota tam je.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER napísal:
Súhlasím. Česi sú koumáci...vo všetkom cca 5 rokov pred nami. Netvrdím, že my na to nemáme ,,lidi a peníze,,...len, že sa to u nás všetko rozbieha akosi pomalšie...

P.S. aspoň reálne vidíš, čo u nás bude v 2020 :lol:
o tomto by sa dalo vela diskutovat, ale myslim, ze by si to zasluzilo samostatnu temu.
podla mna su hlavne 3 dovody preco sme v tomto pozadu. peniaze, prostredie a migracia talentu.

takze z mojho pohladu, cesi zas az taki koumaci niesu. len maju lepsie podmienky. ktore si samozrejme vytvorili sami a za to ich treba respektovat. preto su pred nami. ale urcite nieje temou dna , ze cesi maju vacsi talent na biznis. paradoxne v Prahe sa stale diskutuje o tom, preco je success rate cespolnych lepsi ako domacich .
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3795
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 124 times
Been thanked: 327 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa osamely chodec »

moj nazor , zabúdame na dejiny, kde bola ceska spolocnost ,ekonomika... v 30 tych rokoch minulého storocia a kde slovenska a dejiny sa pocitaju v stovkach rokov. Bol som minuly tyzden v Luhacoviciach a ten odlesk predvojnového rozkvetu je este citit ... Ale myslim si, ze rozdelenim sme omnoho viac zislali my a napredujeme rychlejsie , nez nasi bratia, takze snad sa aj niekedy vyrovname. Inak pobavilo ma slovo zbohatlik, v kontexte toho, ze pred 89 tu bol socializmus a teda vsetci majetnejsi su zbohatlíci.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
airwolker
Silver Member *
Príspevky: 209
Dátum registrácie: St 15 05, 2013 2:21 pm

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa airwolker »

hehe, AXDX sledujem od Q1/2015. Vsetci to shortovali na urovnach 10-15 usd..... Ja som potom otvoril short na druhej vlne rastu smerom na 30usd ... otvoril som niekde na 17 - 18 - 19 USD a okolo 21 - 22 usd som uzatvoril slusny minus....
Potom som to prestal obchodovat, z podobnych dovodov, ktore pisal Juggler, je to pomer risk reward 50:50.

Narast ceny bol podla mna silno manipulovany insidermi a fondami...
airwolker
Silver Member *
Príspevky: 209
Dátum registrácie: St 15 05, 2013 2:21 pm

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa airwolker »

VGTL update.
Neviem ci ste postrehli minuly tyzden padla PR. Ale bola to uplna kopia poslednej spravy z poslednych tyzdnov.
Jedinu pozitivnu vec vnimam, Amilya si nahodila tuto PR na svojom Linkedin profile. (No konecne)

A PR pripravovala tato agentura :
http://www.1800pr.com" onclick="window.open(this.href);return false;
(Neviem, ale mne sa to pozdava celkom)

Tuto je posledna PR:
http://money.cnn.com/news/newsfeeds/art ... 222914.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa davoo »

@Mika/Juggler

No ja praveze background riesim, pretoze ludi si musim vylevelovat na rovnaku uroven a potom ich posudzovat. Tak trocha common sense a to robim pri vsetkom. Inak posudzujem postihnuteho cloveka bez nohy, inak cloveka s dyslexiou, slepeho etc.

PS: Idem sa zucastnit olympijskych hier na buduci rok, predbehnem Bolta s 90m naskokom pri starte, spravim novy svetovy rekord a rozhodcovia to samozrejme nebudu riesit, nie su hejteri. Spravim blog kde sa budem hrat na chrumkaveho pred pubertiakmi a v mediach dam hlasky typu "Na buduci rok vyzvem geparda!, "Som najlepsi sprinter ever!" tak vsetko bude ok?

S pozdravom davoo hejter a zavistivy slovak co nic nikdy nedokazal

edit: A mne vobec nevadi ze mu rodicia dotovali jeho 1542 biznis pokusov a ani deti z bohatych rodin, len proste automaticky mam na neho vyssie naroky ako napr na negramotneho cigana z osady. Ten cigan co spravi matfyz a zamestana sa kdesi v esete bude v mojich ociach vacsia success story a hodny citania jeho blogu ako tento chlapec. Zas tak moc ma neokuzlil, vela mu huba ide a tie jeho vysplechy co dava do eteru stoja za to.
Naposledy upravil/-a davoo v Po 19 10, 2015 4:04 pm, upravené celkom 1 krát.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa Airmike »

:D
airwolker
Silver Member *
Príspevky: 209
Dátum registrácie: St 15 05, 2013 2:21 pm

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa airwolker »

Dnes sa snazim nakupit male mnozstvo 250 000ks tejto firmy: Global Digital Solutions, Inc (GDSI).

Krasny graf, podhodnotena firma a velmi silna sprava vcera v aftermarkete.


NICE 8K OUT. Monday, October 19 2015 5:24 PM, EST GLOBAL DIGITAL SOLUTIONS INC FILES (8-K) Disclosing Entry into a Material Definitive Agreement, Financial Statements and Exhibits Edgar Online "Glimpses"
Item 1.01 Entry into a Material Definitive Agreement

Effective October 13, 2015 , Global Digital Solutions, Inc. , ("GDSI") a New Jersey corporation (as "Purchaser") entered into a Share Purchase and Sale Agreement (the "SPSA") dated October 8, 2015 with Joao Alberto Bolzan and Jose Carlos Bolzan , both Brazilian residents (collectively, the "Sellers") and Grupo Rontan Electro Metalurgica, S.A. , a limited liability company duly organized and existing under the laws of Federative Republic of Brazil ("Rontan") (collectively, the "Parties'), pursuant to which the Sellers agreed to sell 100% of the issued and outstanding shares of Rontan to the Purchaser on the closing date.

Rontan is engaged in the manufacture and distribution of specialty vehicles and acoustic/visual signaling equipment for the industrial and automotive markets.

The purchase price shall consist of a cash amount, a stock amount and an earn-out amount as follows: (i) Brazilian Real ("R") $100 million (approximately US$26 million ) to be paid by the Purchaser in equal monthly installments over a period of forty eight (48) months following the closing date; (ii) an aggregate of R$100 million (approximately US$26 million ) in shares of the Purchaser's common stock, valued at US$1.00 per share; and (iii) an earn-out payable within ten business days following receipt by the Purchaser of Rontan's audited financial statements for the 12-months ended December 31, 2017 , 2018 and 2019. The earn-out shall be equal to the product of (i) Rontan's earnings before interest, taxes, depreciation and amortization ("EBITDA") for the last 12 months, and (ii) twenty percent and is contingent upon Rontan's EBITDA results for any earn-out period being at least 125% of Rontan's EBITDA for the 12-months ended December 31, 2015 . It is the intention of the parties that the stock amount will be used by Rontan to repay institutional debt outstanding as of the closing date.


No dal som nakupku za 0.0026 pritom cena sa pohybovala v pasme 0.0022 - 0.0025 a v IB je prikaz a nechce sa vyplnit.

Vypisuje mi pri zadavani objednavky ze cenu mi z nejakeho dovodu cappuje na 0.0017 ....

Tak nechapem preco to nejde ....
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ib ma sem tam takú poruchu. Zruš order a zadaj nový po chvíli.
Bud rád, že ti cappuje, lebo tá akcia podla mna pojde dolu.
Nekupuj po správach...to je moja skúsenosť. Do správ sa na penny stocks vyberajú zisky!
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
airwolker
Silver Member *
Príspevky: 209
Dátum registrácie: St 15 05, 2013 2:21 pm

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa airwolker »

Prave takto isto mi utieklo DNRG z 0.01 na 0.33, nekupil som po spravach, a hlavne ked su tam uvedene slusne financne sumy v tych spravach... to som uz vela krat zazil, ze po takych spravach pride niekolko-dnovy silny run ....

Tu objednavku som zadaval asi 10 krat na novo.... skusal som menit cenu a nic .... vzdy to dalo capp na 0.0017 ...

Poslem ti na mail printscreen.... ze mam kontaktovat customer service ...

Dalej, nekupuj po spravach.... WTW po spravach vcera z 12USD na dnesnych 17USD .... krasny shortsqeeze ....
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

OK. neide to ani u mna. Posunul som to na customer servise no zdá sa, že tí magori nie sú schopní pochopiť, že to nie je môj problém, ale problém ich softu. Proste systém im neberie trhovú cenu, ale zamrzol pri včerajšej cene. Ja som ten problem mal už predtým na iných akciách, ale vždy to vymizlo.

Ináč bohvieaká správa to nie. GDSI kupuje firmu z Brazílie za 25 mil. dolárov. Na jednej strane vidno, že niečo rozbiehajú, na druhej strane neviem, či to nie je pre nich veľké sústo. Pri ich kapitalizácii 150K, outstanding 100M a authorized 650M...neviem, neviem. Ale na druhej strane sharers sú za babku... Pri mojích investíciách nie je čo stratiť. Nedám do toho viac ako pár stoviek.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
airwolker
Silver Member *
Príspevky: 209
Dátum registrácie: St 15 05, 2013 2:21 pm

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa airwolker »

Cena GDSI je teraz v pasme 0,003 - 0,0032 .... stale chcem nakupit.... zadavam prikaz s cenou nad ask-om .... uz to nevypisuje ziaden problem, ale aj tak sa to nenakupilo...
airwolker
Silver Member *
Príspevky: 209
Dátum registrácie: St 15 05, 2013 2:21 pm

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa airwolker »

Takze, vratil som sa z posilky a pozeram ze to GDSI sa mi nakupilo 125k kusov na 0,0034. Neviem ci to zariadil Juggler tym ze sa pytal na IB supporte, alebo IB je jedna skorumpovana banda co si robi kseftiky s horucimi penny stocks.
Samozrejme, ze som mal objednavku hned po otvoreni trhu na 0,0022 a vtedy to nechcelo prejst. Ako keby to naschval pozdrzovali. Chcem len povedat moj poznatok za posledny rok ked sa jedna o OTC firmu a padne akakolvek sprava kde su spomenute velke sumy, ci uz planovany kontrakt, akvizicia, planovane revenues. A tato suma je niekolko nasobone vyssia ako je trzna kapitalizacia firmy, to pre mna vzdy bude znamenat okamzity buy po sprave. Potom je len otazne odhanut kolko moze byt narast a kolko dni bude trvat. Keby sa mi objednavka vyplnila hned po otvoreni trhu tak som uz mohol poolvicu zatvarat na 0,004 s0 100% ziskom .... i ked skor by som to nespravil.... myslim, ze toto par dni porastie ... idem este prestudovat tu spravu a co pisu na forach.... Taketo spravy byvaju ojedinele na OTC a treba na ne vyckavat niekolko mesiacov.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Hádal som sa s nimi 2x ..minimálne 1 hodinu. Normálne ma naštvali. Nakoniec z nich vyšlo, že ten cap majú nastavený v systéme a nedá sa s ním pohnúť. Ten kto reklamuje, tak mu to v daný okamih rozšíria, ale musí tam mať aktívny order a platí to len na ten order. Zúril som, lebo ked som s nimi začal vyjednávať tak GDSI bolo +50% a ked som skončil tak +150%. Dvakrát mi dvihli cap ale stále to bolo menej ako bolo treba. Tak som ich požiadal, nech to reklamujú u manažmentu, že to velmi hlúpo vymysleli. Akcia bola plne likvidná a sunula sa hore pri objeme nad 100 miliónov. Normálna trhová cena, malý spread, trading hours, všetci brokeri to trejdili, len u IB to nikto nemohol trejdiť...
Také niečo som ešte nevidel.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
airwolker
Silver Member *
Príspevky: 209
Dátum registrácie: St 15 05, 2013 2:21 pm

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa airwolker »

Takze asi si to nakoniec vybavil ty. Este mi porad prosim, ked sa nabuduce budem chciet s nimi hadat, mam tam volat alebo tam mam pisat do IB ? Kontaktne udaje kde najdem ?

Pozeram tu firmu GDSI, a zatial nemam ziaden nazor... skor si, myslim ze toto bude par dnova pumpa na cenu 0.01 a rychlo prec.

I ked oni robia asi serioznu high tech upravu vozidiel pre policajne a vojenske zlozky. Takze mozno maju sancu dostat sa k revenues. Na webe maju fotky niektorych vozidiel:

http://www.gdsi.co/page59.html" onclick="window.open(this.href);return false;

AS 650mil
OS 112mil
Priestor na dilutovanie maju velky.

Ked pozeram graf 2012 - 2013, tak velmi zaujimave narasty tam boli, ze by sa toto podobne mohlo este zopakovat ?

Z 0.10USD na 1.20USD.
http://seekingalpha.com/symbol/GDSI/related" onclick="window.open(this.href);return false;

Ved vlastne teraz ked pride narast z minima 0.001x na 0.012 tak to bude velmi podobne ... takze moj plan je 0.01 cela pozicia prec...
Naposledy upravil/-a airwolker v St 21 10, 2015 10:48 am, upravené celkom 2 krát.
airwolker
Silver Member *
Príspevky: 209
Dátum registrácie: St 15 05, 2013 2:21 pm

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa airwolker »

Stale som nechapal ako moze firma GDSI robit merger za 26mega USD ked nemaju ziaden kapital...

a tu je strucne vysvetlenie :

8K MERGE WITH RONTAN FULL DD DETAIL READ BELLOW.

Effective October 13, 2015, Global Digital Solutions, Inc.,
(“GDSI”) a New Jersey corporation (as “Purchaser”) entered into a Share Purchase and Sale Agreement (the “SPSA”) dated October 8, 2015 with Joao Alberto Bolzan and Jose Carlos Bolzan, both Brazilian residents (collectively, the “Sellers”) and Grupo Rontan Electro Metalurgica, S.A., a limited liability company duly organized and existing under the laws of Federative Republic of Brazil (“Rontan”) (collectively, the “Parties’), pursuant to which the Sellers agreed to sell 100% of the issued and outstanding shares of Rontan to the Purchaser on the closing date.
http://www.otcmarkets.com/edgar/GetFili ... D=10960354" onclick="window.open(this.href);return false;
Quote:
The trail of merger clues leads here. $250 million dollar Hedge fund who is putting up the $26 million dollar guaranty. Former Chairman of Eastern Airlines on the team.

No dobre, lenze ked pozeram fora, tak su tam zname mena, ktore vzdy len vsetko vypumpuju a predaju do narastov a utecu prec ... takze jedina istota pre GDSI je prvy predaj na prvom silnom reziste okolo 0.01 .... mozno je dost silna sprava aby to dalo aj 0.02 - 5 .... to neviem odhadnut .... pri 0.01 bude trzna kapitalizacia firmy GDSI okolo 1.1 mega usd.... pri merger kontrakte na 26 mega, to mozno vypumpuju aj na 0.02 - 0.03 ale 0.05 to uz pochybujem ....
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"